Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44251) Freezee válasza wwenigma (#44250) üzenetére


Freezee
senior tag

....hát erről van szó, ha nincs EPG akkor meddig tart az EPG??? Nem 10 percre ment ki hanem hetek óta csak 2-3 nap van benne. Az is pontatlan, nem műsorváltozás volt hanem teljesen más szerepel benne. Semmi fröcsögés nincs. Ha nem tudod megérteni elmagyarázzuk....

(#44252) anrab


anrab
addikt

igazad van! jól teszed de akkor minek írkálsz ide? szerinted ez érdekel itt valakit?

(#44253) kaliber válasza MDanny (#44244) üzenetére


kaliber
aktív tag

Na nagy nehezen meglett a disc. csatornák Samsung TV teljes automata keresés majd külön még a közszolgálatira

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#44254) klaczi válasza Freezee (#44251) üzenetére


klaczi
aktív tag

Első bejegyzés ma azaz csütörtök 16 óra. Az utolsó bejegyzés jövő csütörtök 0 óra 30
Többé kevésbé tudom használni. Néhány perc eltérés azért mindig adódik. Ezt lehet kezelni.
Ha neked nem megy.......így jártál.

(#44255) nfsu17 válasza bolic (#44248) üzenetére


nfsu17
veterán

Ez az angol, vagy amerikai disco logoja, ott van hd.
Mo-n nincs hd-s discovery, még pénzért se, ami azt adná, mint az sd.
........
Szóval akkor megint hét nap az epg? Tegnap még 5 nap volt. Na majd otthon meglesem.
Remélem már lesz disco.

(#44256) allfinanz


allfinanz
senior tag

Cartoon Network es a Boomerang 4:3-ban jon, mikozben Ny-Europaban mar jo ideje az is HD...

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#44257) MDanny


MDanny
senior tag

Már van EPG a két újhoz is.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#44258) sityupityu válasza MDanny (#44257) üzenetére


sityupityu
veterán

Én beérném egyenlőre simán a két újjal is. Aztán jöhet az epg. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#44259) MDanny válasza sityupityu (#44258) üzenetére


MDanny
senior tag

Hivalatosan már Nálad is lennie kellene a 698MHz-en.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#44260) sityupityu válasza MDanny (#44259) üzenetére


sityupityu
veterán

Itt tutira nincs. Most értem haza és csináltam megint egy teljes keresést eredménytelenül. Mindegy, egyszer majd lesz. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#44261) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Két napja nincs nálam jel. A TV-n végigszaladtam jó pár csatornán, de csak az M4HD jön be kockásan, és ott is kiírja a tv, hogy gyenge a jel.
Családi házas övezet, optikaival jön be a jel. Mielőtt kérdeznétek, kábelezéshez nem nyúltunk, bútor a közelben sincs, amit rátolhattunk volna. (A kábelezés a falban van.) És mindkét helyiségben ugyanez a jelenség.

Szerintetek mi történhetett? Az ONT elromolhatott? A net az megy.

(#44262) bounty123 válasza MDanny (#44257) üzenetére


bounty123
őstag

Nálam is van már disco/tlc epg. Jövő csütörtök hajnalig, szóval nem 2-3 nap, hanem a duplája.

[ Szerkesztve ]

(#44263) nfsu17 válasza NoOne1976 (#44261) üzenetére


nfsu17
veterán

az ONT-ből kijövő koaxot azért mozgasd meg, más tippem most nincs

(#44264) alitta73


alitta73
csendes tag

Dorogiak akit érdekel, most beszéltem a Digis ügyfélszolgálattal, hogy hiába van benne a hivatalos csatornakiosztásukban a Discovery és a TLC a 698 Mhz-n, mégsem jönnek be.
A válasz: igen tudjuk, a kollégák talán majd a jövő héten valamikor berakják a csatornákat :W

(#44265) sityupityu válasza alitta73 (#44264) üzenetére


sityupityu
veterán

Nagyszerű.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#44266) Flashget válasza kaliber (#44253) üzenetére


Flashget
félisten

miért lenne nehezen?
automata keresés és hálózatin kerestél? valamint szolgáltatónak egyéb lett megadva és nem a Digi?
vagy kézzel keresésnél ha Bp. kiosztásban vagy, akkor új muxot kellett csak beállítani.

Realme GT Master Edition

(#44267) bolic válasza MDanny (#44257) üzenetére


bolic
őstag

Megerősítve!

Habár a TLC mintha kizárólag csak nőknek való, furcsák a TLC műsorai... :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#44268) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok

A házban van 3 tv. Van egy Samsung amivel STB nélkül nézzük az adást, egy másik szobában egy Kaon box segítségével, és egy másikban egy Alcor HDC-3500 által.

Az a helyzet hogy a samsung tv és a kaon box csatornasorrendje megegyezik, míg az alcoré teljesen más.

Nem tudja valaki hogy a samsung tv és a kaon box mi alapján rendezi a csatornákat, hogy egyformák?

Galaxy S23 256GB Cream

(#44269) Fülek


Fülek
csendes tag

A 698MHz Békéscsabán is bejött, új sáv. :DD

(#44270) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Van egy 3-4 éves LG TV-m az lenne vele a probléma, hogy körübellül havonta elállítódik az RTL és TV2 csatorna, illetve pontosabban kitörlődik. 11-12 -es csatonán voltak most átugorja a TV ezt a két csatornát, és sehol máshol nem találom meg. Mitől lehet ez a probléma? Amúgy csak újrahangolással tudom előhozni, ami olyan 2 óra körül va és ezt havonta megcsinálni sok idő :( .
Digitális adásra gondolok :)
Előre köszi a válaszokat!

(#44271) Nimda


Nimda
addikt

Hali!

Itt is megkérdezem, hátha: [link] általában a NatGeo csatornák és a Paramount, History csatornák jelennek meg alapértelmezettként angolul.A régió Magyarországra állítva, hálózati keresés és egyéb szolgáltató van kiválasztva.A gyorsmenüben át tudom állítani magyar nyelvre, de az nem marad meg, ha elkapcsolom és vissza, megint angol lesz a hangsáv.A főmenüben nincs állítási lehetőség.Valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#44272) Flashget válasza Simivok (#44268) üzenetére


Flashget
félisten

[link]
kiegészítve azzal, hogy a kaon box szolgáltatói eszköz.
Samsungra a válasz a linkben.
Alcor meg független mindenkitől. Más márkájú, de nem szolgáltatói eszköz esetén is ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#44273) Freezee válasza klaczi (#44254) üzenetére


Freezee
senior tag

Hol van itt pár perc eltérés?

Igazad van én béna vagyok légyszives mond el ezt hogyan kezeled le? Hogyan lesz ebből kézilabda felvétel?

[ Szerkesztve ]

(#44274) M_AND_Ms válasza Freezee (#44273) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Továbbra is azt mondom meddő téma ez. Teljesen felesleges havonta nekiállnod és itt rugóznod. A topik egyik tagja sem tud érdemben se pro, se kontra hozzátenni, vagy segíteni a témában. Jogod van itt megszólalni, akár ebben a témában is, de ennek semmi értelme. Értem én, hogy te rendszeresen beleütközöl ebbe a problémába, és azt is, hogy ez zavar. De vedd észre, érdemben nem lesz itt rá megoldás.

Esetleg, be lehetne tenne a kiemelt topkinyitóba. hogy a Digi EPG megbízhatatlan, talán ez megnyugtatna, de napi hozzászólások szintjén ez már unalmas és sehova sem vezető.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#44275) Freezee válasza M_AND_Ms (#44274) üzenetére


Freezee
senior tag

Így van. Csak nem én hozom fel minden héten "hogy megint nem megy" hanem megszólítanak és ráadásul olyan stílusban "..hogy te nem értesz hozzá, béna vagy, stb" amire ezért reagálok. Most is a topiktárs közölte hogy pár percet csúszik csak néha, és béna vagyok ha nem tudom beállítani hogy jó legyen. Én elfogadom hogy nem értek valamihez ( nem lehet mindenhez érteni) de ha valakit ilyen stílusban lehurrognak, akkor az a minimum hogy megindokolja, hogy miért és elmondja mondjuk a megoldást. Ezért kérdeztem vissza, hogy akkor legyen szíves mesélje el hogyan.... Ráadásul többen jelezték hogy az EPG csak 3-4 napot tud mostanában mégis úgy indít "...neki bejön több nap, béna vagy...." Elfogadom , de azért egy képre kíváncsi lennék honnan veszi az EPG-t ;)
Igen ha az összefoglalóban benne lett volna annó, hogy felvételre csak korlátozottan ( vagy nem tudom mi a megfelelő megfogalmazás ) alkalmas a DIGI Tv szolgáltatása valószínűleg másképp döntöttem volna. Net innen Tv -onnan lett volna. Most ez van széttrancsíroztam a ház felét ezt kell most élveznem egy ideig.

Majd megpróbálom ritkítani a "szenvedésem" hangjait

(#44276) Milka 78 válasza Freezee (#44275) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Más szolgáltatók témaösszefoglalóbán az sincs benne,hogy a T Com setboxa többször lefagy (3x cserélték,havi 2-3x betelefonálás és újraindítás) a netük meg röhejes a szerelő meg kijön és jó ez felkiáltással távozik,illetve anno az upc sem mondta,hogy a korlátlan netük nem is olyan korlátlan és nagyon be sem kellett indítanom a torrentes gépem ,hogy már is lekorlátozták a netemet.
Ez egy ilyen világ,minden szekrényben van egy eldugott csontváz.Spec én ezer éve tudom,hogy az epg-jük necces,de olcsóért ez van.Én is ecsetelhetném hogy a gagyi Sharp TV-men (ami ugye elméletben Vestel gyártmányú) miért jó az EPG a vadi új 4k-s LG-n meg miért bugos,hiányoznak csatornák,de nem teszem mert már leírták,hogy dolgoznak a problémán és próbálnak felülkerekedni rajta.
Mellesleg múlthéten vasárnap az upc-n a kézilabda helyett síugrás volt,még sem esete kétségbe :N

(#44277) gxyb válasza Ed McLeves (#44115) üzenetére


gxyb
aktív tag

Nem megy sajnos... Írtam privátot. Köszi!

(#44278) unravel


unravel
őstag

Rohadtul remélem hogy azért ült le a topik mert a diszkót nézitek. :D

¯\_(ツ)_/¯

(#44279) nfsu17 válasza unravel (#44278) üzenetére


nfsu17
veterán

a tegnap hajnali felvételt néztem volna, de tele volt hibával, szóval nem tudtam. ;]

(#44280) unravel válasza nfsu17 (#44279) üzenetére


unravel
őstag

nekem a Házon kívül felvétel vége maradt le. lehet hogy eret vágok. :)

¯\_(ツ)_/¯

(#44281) sityupityu válasza alitta73 (#44264) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem kell jövőhétig várnod. Tegnap este csináltam egy keresést és már megvan a két új csatorna.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#44282) MDanny válasza unravel (#44278) üzenetére


MDanny
senior tag

Engem továbbra sem kötnek le. Tartok tőle, hogy ennek a csodának az egyik negatív hatása a History reptetése lesz, mivel a tematika hasonló és a Discovery kikerülése miatt került be. Tény, hogy már az sem olyan, mint volt 6-8 éve, de azért még mindig jobb ajánlókat nézni, mint a többször kevés reklámot + ajánlót. Másfél éve nem néztem rendszeresen a Discovery-t, de olyan, mintha nem is maradt volna ki semmi, talán csak a "Csupasz túlélők" "hiányzik". A History 1-2 műsorától (pl. a tegnap esti Obamáról készített film vagy a Hunting Hitler) eltekintve teljesen méltatlan a nevéhez, ahogyan a Discovery is, de számomra sokkal többet ad még mindig a H. Utóbbinál is szépen átügyeskedték a nézhető tartalmak nagyrészét a H2-re, ami számunkra természetesen elérhetetlen. Szvsz. az utolsó legtöbbet kínáló, széleskörű ismeretanyagot átadó dokumentumfilm csatorna a NatGeo. A brit, német stb. kiadású Discovery-hez, History-hoz képest mi valami áldoku-reality light ócskaság-gyűjteményt kapunk. Nyilván ennek is meglenne a helye, ami máshol meg is van, de nálunk természetesen ez is másképpen működik.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#44283) sityupityu válasza MDanny (#44282) üzenetére


sityupityu
veterán

Obamáról szóló műsort néztem én is tegnap, jó volt. Nagyjából egyet is értek mindennel amit írsz csak egyel nem. Miből gondolod, hogy reptetik a History-t csak azért mert visszakerült a Discovey? Bár mondjuk írtad, hogy miért, de ez e nem így működik. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#44284) MDanny válasza sityupityu (#44283) üzenetére


MDanny
senior tag

Csak tipp. Bizonyára nem ingyen került be ez a két D alapcsatorna, a DoQ bekerülési híre is fellibbent korábban, aki szintén az A+E-től szerzi be a műsorai nagy részét (lehet az is olcsóbb), ráadásul TV Shop és reklám is van a kínálatban (magyar piacra szinte kötelező). Jó, lehet, hogy negatívan látom a dolgokat, de a MindigTV is hasonló módon csinálta. Általában úgy zajlik mostanában minden (itt most nem a kábeltévére gondolok, hanem általában mindenre), hogy valami baromira hiányzik/rossz, esetleg hangot is adnak ennek, jön 1-2 szerencsés körülmény, amit ki lehet használni, aztán jön a koppanás, egyszercsak rájön az ember, hogy rosszabb most, mint volt -> bele lehet törődni, az ember azt sem tudja mit akar..

Ez meg csak a személyes tapasztalat: annak idején letöltöttem a History-s műsorokat, szerettem volna, hogy legyen a tévében is, T-Home-hoz be is került, akkor Travel is volt. Kikerült a Telekomtól mindkettő, MindigTV Extrával tudtam pótolni a History-t, Travel hiányzott. MindigTV reptette a History-t, Discovery számomra nem pótolta. Nem sokkal később lett DIGI-m, History-t viszontláttam, ellenben óriási csalódás, hogy mennyi minden hiányzik róla és egyfolytában a közép-Európában nem elérhető H2 ajánlóiban látom az általam érdekes dolgokat. Travel is árnyéka régi önmagának. Egyedül tényleg a NatGeo és kicsit a BBC Earth az, ami le tud kötni, de utóbbi szinte csak ismétlés és olyan műsorok, amiket a DIGI csatornákon már jóval korábban láttam.

Tudom, nekem semmi sem jó, de így érzem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#44285) sityupityu válasza MDanny (#44284) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem nem ez lesz, legalább is remélem. :)
A H2-n tényleg jó műsorok mennek.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#44286) 22moto


22moto
újonc

Sziasztok,
Tegnap óta a digi optikás kábelén jön hozzánk tv/net/telefon.
Jól gondolom, hogy a kapott (DCD4414iRR) stb dobozzal nem tudok csatorna sorrendet szerkeszteni?
(viszont valahogy sikerült az M1-et eltüntetni)
Esetleg vhol leírás róla?

(#44287) tibike8 válasza 22moto (#44286) üzenetére


tibike8
őstag

Itt nincs?

Bár ahogy nézem pont ez nincs...

[ Szerkesztve ]

(#44288) troland26


troland26
őstag

Üdv!

UPC előfizető vagyok kb 7-8 éve , viszont most lejárt a hűségem . Kaptam egy mailt a szolgáltatómtól , hogy lejárt a hűségem és meg fog emelkedni az előfizetési díjam ( 7400 tf ról nem tudom még mennyire ..azt írják , hogy nem drasztikusan ) . elkezdtem nézelődni , hogy milyen szolgáltató elérhető még a környéken és úgy látom , hogy a Digi kábeles szolgáltatását igénybe tudom venni ( Őrbottyán ) . Jelenleg egy digital gold előfizetésem van és egy 120mb os netem ..a telefont nem használom . hasonló előfizetést tudnék a Diginél igényelni kb 5k környékén . Van olyan köztetek aki esetleg szintén UPC ről váltott Digire ? Van valami hátránya a Diginek az UPC hez képest ? Elsősorban szolgáltatás minőségére gondolok . Erősen hajlok a szolgáltató váltás felé .. Alapvetően nincs gondom az UPC vel , de a 2 év alatt minimum 60k t tudnék így megspórolni ami azért nem mindegy . Elérhető a Diginél a médiakártya opció ? ( upc nél ez volt ) . A lakásban 3 tv van 1 médiakártyával van használva a másik kettő pedig csak simán ( ezeken nincs annyi tv adó )

(#44289) Varszegig válasza troland26 (#44288) üzenetére


Varszegig
veterán

Szia!
Én UPC-ről jöttem digire. A legjobb döntés volt:) Ha a tv-idben van DVB-C tuner, akkor nem kell semmilyen box vagy kártya, kivéve, ha fizetős csatornát is kérsz (hbo, digifilm stb.)

(#44290) gduck válasza troland26 (#44288) üzenetére


gduck
addikt

Mintha néhány csatornának picit rosszabb lenne a minősége, de ettől függetlenül nagyon jó választás a DIGI ;)

(#44291) HofiZoli válasza troland26 (#44288) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nekem megmaradt a upc tv szolgáltatása, többi a digitől van. Upc-s hűségidő lejárata előtt 8-10 hónappal beköttettem a digit is, hogy össze lehessen hasonlítani. A digi HD csatornáinál nincs szebb, viszont az sd csatornák kevés sávszéllel menő nehezen élvezhető képet adnak, hacsak nem vagy elvakult rajongó és látod a fától az erdőt. Árban verhetetlen igen, tehát akinek minden forint számít, köttesse a digit. Úgy oldottam meg, hogy lejárt a hűségem és ügyfélmegtartóban kialkudtam egy igen kellemes árat a upc-nél. Digital gold+hd mediakártyával+hbo pack 5500 ft. Emellé jön a full digi (tv, net, telefon). Ja igen HBO.. diginél folyamatosan vannak olyan hibák hogy néha nyitva marad olyan csatorna amire nincs előfizetésed,(így tudtam meglesni az hbo-kat) és a upc-hez képest trágya a minősége. ( az hbo hd-ról nem is beszélve). Jelenleg a nappaliban a tv-n upc van, a számítógépeknél levő, monitorként funkcionáló full hd tv-ken pedig digi, tehát folyamatos a kontroll.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#44292) troland26


troland26
őstag

Uraim köszönöm mindenkinek az értékes észrevételeket , mérlegelni fogok... :R .

(#44293) pjen válasza troland26 (#44288) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom milyen Tv -id vannak,de ha van bennük DVB-C tuner akkor nem kell semmi a DIGI digitális adásaihoz. Mind jönni fog ami a csat listán van.Cak a pár előfizushoz kell kártya vagy box.Pl:HBO,Digi film.

(#44294) Rainman05


Rainman05
tag

Sima nem lapos régi tévén be kell hogy jöjjön a discovery box nélkül? (Tápiószecső) Nem találom sajna.

(#44295) moto22 válasza tibike8 (#44287) üzenetére


moto22
csendes tag

köszi ezt a lapot még találtam meg.
valóban nincs.
esetleg ajánlana valaki megvehető stb-ot, ami kipróbáltan felvételre is alkalmas (usb pendrive?)

thx

[ Szerkesztve ]

(#44296) dh66e válasza Rainman05 (#44294) üzenetére


dh66e
veterán

Analógra nem került fel.

(#44297) Rainman05 válasza dh66e (#44296) üzenetére


Rainman05
tag

Köszi. Na az szép, ezért vártam :O

(#44298) dh66e válasza Rainman05 (#44297) üzenetére


dh66e
veterán

szerezz egy boxot használtan láttam már sd-t 2-3k-ért is, picit szebb lesz a kép is, ráadásul meg tudod nézni azokat is amik nincsenek analógon.

[ Szerkesztve ]

(#44299) leslieke válasza dh66e (#44298) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Vagy ideje tv-t cserélni. ;]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.