Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) Flashget válasza dergander (#32596) üzenetére


Flashget
félisten

kemény 1db hsz-t kellett volna csak visszaolvasnod...de inkább ott van az összefoglaló.

Realme GT Master Edition

(#32602) Flashget válasza SATIKA31 (#32597) üzenetére


Flashget
félisten

Most nem értem..a tv-d korszerű dvb-c tuneres vagy régi analóg?

Realme GT Master Edition

(#32603) SATIKA31 válasza Flashget (#32602) üzenetére


SATIKA31
tag

Természetesen dvb-c vevős abban van a ca+ modul és a kártya azt szeretném lecserélni valami nagyobb tudású és esetleg dvb-s-t is tudó stb-ra ezért lenne fontos az alien triple ha nem megy akkor pedig a 8260+
vagy valami ami tudja a kódoltakat.

(#32604) dergander válasza Kernel (#32599) üzenetére


dergander
addikt

Egyátalán lehet kapni DVB-C féle TV tuner kártyát,vagy valami dekódert a TV hez? Nem nagyon megy ez a C dolog itt magyarországon... vagy legalább a TVm menne,vagy érdemesebb venni egy TV-t venni ami új?

(#32605) Kernel válasza dergander (#32604) üzenetére


Kernel
nagyúr

Géphez szerintem inkább USB tunert érdemes venni:

http://logout.hu/cikk/dvb_t_t2_c_fm_dab_usb_tuner/bevezeto.html

TV-hez is vannak set top boxok, drágább, mint a DVB-T, de megoldható. Legalábbis, ha a TV-t nem akarja valaki lecserélni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32606) Multibit válasza dergander (#32604) üzenetére


Multibit
veterán

Nem nagyon megy ez a C dolog itt magyarországon...
:Y
Ezt miből szűrted le?

(#32607) dergander válasza Multibit (#32606) üzenetére


dergander
addikt

Kevés olyan tuner valamint dekóder van,és ha van is kicsit drága. Muszáj lesz TV-t vennem pedig nem akartam :((

(#32608) Flashget válasza dergander (#32604) üzenetére


Flashget
félisten

Ezek bármelyike jó a nem kódolt csatornákhoz, Digikábelen. [link]

Realme GT Master Edition

(#32609) Multibit válasza dergander (#32607) üzenetére


Multibit
veterán

Ha úgy érted, számítógépbe helyezhető/számítógépre kapcsolható DVB-C eszköz, akkor írd azt, fogalmazz pontosan! Egyrészt ez itt off topic. Másrészt - visszagondolva analóg tuneres korszakomra - nagyon nem kényelmes számítógépen tévézni, filmezni - szerintem. Sokkal praktikusabb egy DVB-C tuneres tévé, vagy egy DVB-C set top box. Ez utóbbiból már nem egy olcsó modell kapható.

Ebben a topicban több segítséget kaphatsz.

[ Szerkesztve ]

(#32610) cigam válasza dergander (#32607) üzenetére


cigam
félisten

Miért nem bérelsz a digitől? Mozi/poresz csatornára is előfizetnél? Mert máshoz nem kell CI kártya

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32611) dergander


dergander
addikt

Sajnálom gyerekek,tényleg hogy dusztom sincs az egészhez,nem tehetek róla hogy nem értek hozzá,eddig DVB-T cuccal toltam most lett digim nemrég. Próbálok profi lenne de nem megy,akit meg bánt milyen béna vagyok inkább ne írjon. Szakmai tanácsért és megoldásért jöttem ide,nekem egy DVB-C tv tuner kártya kéne és mint kiderült vennem kell egy TV-t is. Nemtudtam hogy ilyen speciális cucc kell a Digihez,pedig az asszony TVje 2011-es "lapos" TV de mégis elvérzett.
Köszönöm a segítségeket...innen már megoldom szerintem. :R

(#32610) cigam: Nemfogok bérelni inkább,úgy döntöttem az asszonyal veszünk egy TV-t olyan 60-70 környékén,nekem nagyon nemkell max a Nat Geot nézem :) de azt majd gépen :)

[ Szerkesztve ]

(#32612) Pepi6


Pepi6
tag

Sziasztok!

Van valami változás ezzel a Sport 1,2; Sportklub stb csatornákkal? Analógon elérhető, de digitálisan szétesik a kép. Próbálkoztam másik frekvenciával, amit irtatok, de nem Pesten vagyok, szóval az halott ügy. valakinek ötlet?

(#32613) Aflamin válasza dergander (#32611) üzenetére


Aflamin
tag

60-70e Ft. környékén csak használtat vagy noname TV-t veszel!
Flashget jól válaszolt!
Egy TV 3-4 dvb-c set-top-box ára. Plussz, rögzítheted is a műsort,bárhol megnézheted ismét!
Nekem is DVB-T -s TV-im vannak,mindegyikhez van stb.A képe miatt nem cserélem le!

[ Szerkesztve ]

(#32614) trec12 válasza Aflamin (#32613) üzenetére


trec12
addikt

Akcióban többször láttam 32 colos LG-t, Samsungot 70-ért és ezek már tudják a DVB-C-t, (CI+-os fogadóval természetesen). Persze ennyiért ez még non smart és no beépített Wi-Fi.....

[ Szerkesztve ]

(#32615) pjen válasza trec12 (#32614) üzenetére


pjen
félisten

A DVB C hez nem kell CI fogadó és kártya, csak a kódolt csatornákhoz.Elég a sima DVB C tuneres TV.

[ Szerkesztve ]

(#32616) trec12 válasza pjen (#32615) üzenetére


trec12
addikt

Köszi ezt nem tudtam. Sikerült megvilágosodnom :C Amúgy ha észrevetted volna zárójelben írtam. :K

[ Szerkesztve ]

(#32617) Flashget válasza dergander (#32611) üzenetére


Flashget
félisten

Nem csak te, de sokan mások sem értik ezeket a tuneres dolgokat. Régen az analóg korszakba nem volt még, kanóc be a tv-be és nézték a műsort. Akár szoba antennáról, akár kábeltv-ről.
Aztán jött a digitális korszak és sokan elvesztek benne. Jelenleg 4 fajta létezik:
DVB-T - földfelszini pl. Mindigtv (T = Terrestrial)
DVB-C - kábeltv (pl. Digikábel tv, UPC, T) (C = Cable)
DVB-S - tányéros tv (pl. Digi, UPC Direct) (S = Satellit)
DVB-H - mobil tv ( Tmobil, Telenor) (H = Handheld)

Ebből ami téged jelenleg érint az a DVB-C. Nem tudom a tv-d pontos típusát, de ha 2011-es Samsung, akkor van benne DVB-C tuner és tipustól függően CI+ CAM fogadó hely is.

Nemtudtam hogy ilyen speciális cucc kell a Digihez

DVB-C-s TV-be Digikábelen a koax be a tv-be behangolod és kész, mert nem kódolja a konkurenciával ellentétben a DTV csatornákat a Digi! Ezért nem kell soha IPTV, mert azzal több minden bukik...
Amennyiben pvr funkció is érdekel mondjuk .ts-be való rögzítéssel, akkor belinkeltem 3 webes céget akiknél lehet venni ilyen beltérit. Amit a Digi ad messze nincs olyan tudással megáldva mint amiket lehet venni.
Viszont ha a kódolt filmcsatornákat is nézni akarod akkor csak a Digitől bérelt eszközzel tudod megtenni.

Realme GT Master Edition

(#32618) pjen válasza trec12 (#32616) üzenetére


pjen
félisten

Gondolom,hogy Tudtad de esetleg egy csomó ember félre érthette volna.

(#32619) trec12 válasza pjen (#32618) üzenetére


trec12
addikt

Lehet velem van a gond, de nem igazán tudlak követni mi is a problémád. Szerintem DVB-C-s tévét nem is kapni CI slot nélkül....

[ Szerkesztve ]

(#32620) Aflamin válasza trec12 (#32614) üzenetére


Aflamin
tag

Oké, ebben igazad van! :K
De ennyiért inkább veszek minőségibb használtat. (Tudom:garancia?)
Smart még kocsiba sem érdekel, 3D-s látványnak meg ott a terített étkezőasztal. :)

[ Szerkesztve ]

(#32621) Pandabarat válasza dh66e (#32561) üzenetére


Pandabarat
csendes tag

Erről van itt szó kérem szépen: [link] vagy [link] (ilyet a fix.tv-den sose fogsz látni) Az se baj ha végignézed.

Itt az idő, hogy megértsd végre miről is van szó:
"Az OzoneNetwork az ország legnézettebb közösségi tévéje és első számú zöld-csatornája. Amellett, hogy felhívja a figyelmet a környezetvédelem fontosságára, és bemutatja korunk legfontosabb technológiai vívmányait, kalandsorozatokat és természetfilmeket is műsorára tűz.
Mára a csatorna védjegyévé váltak a „madártávlatos" filmek, melyek különleges légi felvételeken keresztül mutatják be bolygónk szinte minden szegletét. Az OzoneNetwork gyártotta és tűzte műsorra elsőként e filmek hazai verzióját, a „Magyarország madártávlatból" című négyrészes sorozatot, de több egész estés dokumentumfilm is a csatorna nevéhez fűződik."

(#32622) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Nem mintha nézni akarnám de a Duna Tv-n nem a Parlamenti közvetítés megy élőben (pedig Duna Élő felirat van) hanem ugyanúgy a Kívánságkosár megy rajta mint a Duna World csatornán. Mind Sd s Hd formában.

Másnál is ez a helyzet?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#32623) localhost válasza Bogyi007 (#32622) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mondván, hogy NEM ülésezik a parlament... :-)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#32624) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok,

Az mitől lehet hogy 2 hete átadták nekem a smartcardot és még mindig azt írja hogy "Ez a smartkártya sosem volt párosítva".
Ügyfélszolgálatot hívom is. :R

üdv,
lakisoft

(#32625) zsolt501 válasza lakisoft (#32624) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Már rég hívnod kellett volna, pontosabban azon a napon, mikor megkaptad.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#32626) Flashget válasza lakisoft (#32624) üzenetére


Flashget
félisten

Te akkor 2 hétig nem is nézted az adott csatornát? ;)
Egyébként úgy működne a dolog, hogy hazaviszed a kártyát, bedugod a tv-be, bekapcsolod és úgy hagyod. Akár több órán át is, ők meg küldik rá a jelet valamikor.
Ezt nem szoktuk megvárni és hívjuk a 1272-t és kérjük a kártya élesítését. ;)

Realme GT Master Edition

(#32627) unravel


unravel
őstag

[link]

¯\_(ツ)_/¯

(#32628) szabogabor10 válasza unravel (#32627) üzenetére


szabogabor10
veterán

Na most lesz majd nagy nyomás a Digin, hogy berakják végre a Sport 2 HD-t...
Mindenképp meg kell tenniük.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#32629) Bogyi007 válasza unravel (#32627) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nem örülök ennek a hírnek.....

Sport2 egy okadék felbontásilag a többiekhez képest....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#32630) dh66e válasza Bogyi007 (#32629) üzenetére


dh66e
veterán

Bizony,ha marad az sd akkor fájó lesz a különbség.

(#32631) unravel válasza Bogyi007 (#32629) üzenetére


unravel
őstag

én pedig már megkedveltem a digis kommentátorokat...
és fura a sport1eseket hallgatni.

¯\_(ツ)_/¯

(#32632) br.rak válasza unravel (#32631) üzenetére


br.rak
őstag

Én is inkább a digis kommentátorokra szavazok, a sport TV-n néha vannak mókás dolgok, a studiobeszélgetésekről nem beszélve. Remélem lesz lehetőség csak atmoszféra hangsávot hallgatni kommentár nélkül.

Amúgy ha keddre és szerdára is az MTV-A-nak lesz előválasztása az nagyon előnytelen a sport tv-nek egy darab elődöntőt sem közvetíthetnek, ífy meg a hajukra kenhetik ha a totál maradékból válogathatnak.

[ Szerkesztve ]

(#32633) unravel válasza br.rak (#32632) üzenetére


unravel
őstag

mondjuk az minden csatornán gáz ahogy lepukkant öregfiúk válogatott játékosok megpróbálják megszakérteni mit akart játszani a reál. :)

¯\_(ツ)_/¯

(#32634) dh66e válasza unravel (#32633) üzenetére


dh66e
veterán

Tegnap mondjuk szerintem senki nem tudta ahogy olvasom a nemzetközi visszhangot. ;]

(#32635) br.rak válasza dh66e (#32634) üzenetére


br.rak
őstag

Viszont vagy a sportm-en vagy ami valószínűbb, hogy a c8-on is lesz csoportmérkőzés. Így aki mindigTV-n nézi mindenféle előfizetés nélkül, akár 2 meccset is nézhet :Y

(#32636) Sonja válasza br.rak (#32632) üzenetére


Sonja
veterán

Mi köze van az MTVA-nak a SportTV-hez?! :F Csak Sport 1, és Sport 2-n lesznek BL meccsek.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#32637) jsk


jsk
senior tag

Ez a BL dolog elég gáz. Sport 2 SD minősége kritikán aluli. Nemrég néztem jégkorongot rajta. Ajánlom másnak is;]

(#32638) br.rak válasza Sonja (#32636) üzenetére


br.rak
őstag

Mert az MTVA-nak van előválasztása és nem csak egy nap, hanem kedden és szerdán is adnak majd meccseket. Írták, hogy a sport tv-nek az a terve hogy három élő mérkőzés legyen 20:45-től, azt meg két adón bajosan lehet megoldani :)

(#32639) Flashget válasza Sonja (#32636) üzenetére


Flashget
félisten

2015 augusztusától 2018 júniusáig tartó időszakra az MTVA és a Sport Tv szerezte meg a labdarúgó Bajnokok Ligája magyarországi közvetítési jogait. Az első választás joga az MTVA-é lesz: a nyolc keddi és a nyolc szerdai találkozó közül is kiválasztanak egyet-egyet, míg a maradékok közül a Sport Tv.

[NSO]

Nekem aztán mindegy hol adják amíg a Digin lehet nézni csak az nem, hogy SD vagy HD.
Így viszont mennek majd fb-ra beírások mikor lesz HD-ban elérhető a Sport2.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#32640) dh66e válasza Flashget (#32639) üzenetére


dh66e
veterán

Júliusban mikor elindul az M4 akkor odarakják mint az F1-et( ami addig a Dunán lesz)?

(#32641) Vyndree válasza dh66e (#32640) üzenetére


Vyndree
őstag

Úgy olvastam M4-en lesz.

(#32642) Flashget válasza dh66e (#32640) üzenetére


Flashget
félisten

Nem tudom, de nagyon valószínű.
Sorra államosít az MTVA minden jobb sport jogot (annak ellenére, hogy 16 magyar érdekeltségű sportokról hadováltak, csak gondolom rájöttek minek van nézettsége is Mo-n nagy tömegben)ahogy lejár..gondolom a PL jog sorsa is ez lesz és akkor nem hogy DS3 nem indul, de DS2-re sem lesz szükség...

Realme GT Master Edition

(#32643) szabogabor10 válasza Flashget (#32642) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha a PL-t is elveszti a Digi, akkor nagy bajban lesznek.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#32644) rocket válasza szabogabor10 (#32643) üzenetére


rocket
nagyúr

Kovetkezo szezonra meg elo szerzodese van a DIGI-nek a PL-re.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#32645) Aflamin


Aflamin
tag

Üdv!
Akkor most a vasárnapi Forma-1 közvetítést milyen minőségben fogjuk látni?
A Duna közvetiti?

(#32646) Watt25 válasza Aflamin (#32645) üzenetére


Watt25
veterán

A Duna közvetiti?
Hallottál már az internetről? :)
Egyelőre úgy tűnik, hogy MindigTV minőségben fogjuk kapni, bár, több hete néztem csak meg, hogy hogyan jön most a Duna. Majd este megnézem, ha addig más nem.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32647) Vyndree válasza Aflamin (#32645) üzenetére


Vyndree
őstag

A Dunán ugyanúgy HD-ban mint eddig.

(#32648) Watt25 válasza Vyndree (#32647) üzenetére


Watt25
veterán

Nem! Legalább is, amikor legutóbb néztem, a Duna a MindigTV-ről volt átvéve (1440-es felbontás, ~6Mbit/s sávszélességgel), míg az M1 valóban FullHD, ~10Mbit/s sávszélességgel. Úgyhogy elvileg rosszabb minőségben fogjuk nézni. (Ha azóta nem változott, vagy addig nem változik.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32649) Vyndree válasza Watt25 (#32648) üzenetére


Vyndree
őstag

Nekem még Telekom van, ott mindegy és szerencsére olyan helyen lakom ahogy nem esik szét a kép és a net is maxon van. Az IP-m fix, ezt nem kértem, vannak akik fizetnek ezért, nekem mindegy.

Tegnap volt kint a Digi szerelő, szerette volna bekötni. Azt mondja az oszlopon 8 hely van, már így is 9 van rákötve. Egyébként nem tudja úgy behozni ahogy a Telekom behozta, új kábelezés kell. Nem lehet csatlakozó, nem törhet meg, ami lejön az oszlopról annak kell becsatlakozni a benti egységbe. Ami kell, az a ház oldalába kampózás, falon lógó kábelezés és a főfal átfúrása, további kábelezés, vésés, festés... vagy marad a Telekom. A Digi két évig 4900 majd 5980Ft lenne, a T 6890Ft és további három eszközön egyidőben bárhol az ország területén tudom nézni a netről (tvgo.hu) a 40 csatornát (jó sz.r minőségben ugyan) és nem kell 13eFt-ért routert vennem, valamint így nincs hűségem, bármikor felmondhatom. Ja, és van OzoneNetwork ami nélkül nálunk nincs élet, tehát nem kell pluszba MindigTV alapcsomag 1599Ft-ért.

Van pár napom hogy átrágjam, Ozone hinyában (ez a bökkenő) maradnom kell T-s. :( :O :O :O

Van valakinek ötlete OzoneNetwork-re, hogyan lehetne Digiseknek nézni? Neten, MindigTv, alapcsomat a Telekomnél, vagy hogy?

(#32650) Aflamin válasza Watt25 (#32648) üzenetére


Aflamin
tag

Köszi! Erre voltam kiváncsi.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.