Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) dh66e válasza Watt25 (#33750) üzenetére


dh66e
veterán

Na majd jobban megnézem.

(#33752) trec12 válasza Watt25 (#33750) üzenetére


trec12
addikt

A többi kábeles szolgáltatónál is rendben van a Minimax én kettő másiknál is csekkoltam anno. Így fix 16:9-en kapja meg a magyaországi Digi így nem tudnak vele mit tenni. A BBC Earth sem itthoni hiba.......

[ Szerkesztve ]

(#33753) Watt25 válasza trec12 (#33752) üzenetére


Watt25
veterán

Így fix 16:9-en kapja meg a magyaországi Digi így nem tudnak vele mit tenni.
1. Nekem azért ebből ez nem egyértelmű. Elronthatja a Digi is, miután jól megkapja.
2. Ha mindenki más jól megkapja, akkor ők miért nem intézik el, hogy jól kapják? Vagy valami hasonló van a háttérben, mint anno az RTL Klub-bal? Akkor meg béküljenek ki! :)
3. Ezzel az egésszel nem ez a legnagyobb baj, már írtam. Hanem az, hogy a szemünkbe hazudják, hogy nincsen vele gond. Mondják azt, hogy technikai okból ilyen, vagy valami ilyesmit. De ne mondja azt, hogy jó, ha egyszer nem jó.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33754) klaczi válasza trec12 (#33749) üzenetére


klaczi
aktív tag

Majdnem kitölti. Fél canti jobbra balra fekete.

(#33755) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Sziasztok! Az imént kötötte be itthonra a DIGI a szolgáltatását, tv, net, telefon, viszont lenne egy problémám. Csak azután vettem észre, h néhány csatorna nem elérhető. Gondolom a frekvencia beállítással lehet valami para. Beállítások-Üzembehelyezés-Lineráis keresésnél kellene valamit csinálni, gondolom. Akinek megtalált minden csatornát (DIGI+ csomag), az beírná ide az ott lévő beállításokat? Vagy aki tudja amúgy is. Nem jön be a DUNA meg az M1, így gyors ránézésre, ahogy látom, ezek mind alacsony frekvenciásak. Budapest ha ez számít, a tv régi, de van set top box.

(#33756) dh66e válasza lsebestyen (#33755) üzenetére


dh66e
veterán

Összefoglalót olvasd el.

[ Szerkesztve ]

(#33757) trec12 válasza Watt25 (#33753) üzenetére


trec12
addikt

Nem már az amódi, hogy illetékes kollégáknak továbbítjuk....azok meg valószínűleg Sanghaj külsőn túl vannak mert nem történik semmi hetekig....

[ Szerkesztve ]

(#33758) trec12 válasza klaczi (#33754) üzenetére


trec12
addikt

Na igen hát ez az. Az első pár napban ez itt bizony nem ilyen volt nem volt fekete szegély....

Másik 16:9

[ Szerkesztve ]

(#33759) lsebestyen válasza dh66e (#33756) üzenetére


lsebestyen
addikt

Köszi, átsiklottam felette! :R

(#33760) #29810560


#29810560
törölt tag

Csak tájékoztatásul.

A Telekom 2015. október 31-én kivezeti/megszünteti az analóg kábelTV szolgáltatását. :K

A DIGI is követhetné a példát. "Arccal a 4K-s kábelTV szolgáltatás felé!" - jelszóval. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33761) Watt25 válasza #29810560 (#33760) üzenetére


Watt25
veterán

Nem hiszem, hogy sokat nyerhetnénk az analóg lekapcsolással.
Ugyanis nem hiszem, hogy a kábeles Diginél bármikor is sávszélesség probléma miatt került ki vagy nem került be egy csatorna. Mindig csak üzleti ok van a háttérben.
Persze, a 4K miatt lehetne értelme, de ne vicceljünk már... 4K?
Esetleg arról lehet szó, hogy a Digi költségei csökkennének (kevesebb hardvert kell fenntartani), ami közvetett módon jó lehetne nekünk.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33762) g0dl válasza #29810560 (#33760) üzenetére


g0dl
addikt

Én azt tippelném jelenleg több csak analóg tv-vel rendelkező előfizetője van a DIGI-nek, mint akinek van 4K-s tv-je.

(#33763) #29810560


#29810560
törölt tag

Éreztem, hogy ezzel a hozzászólással vihart aratok. ;)

... de, jól van ez így. A fejlődés megállíthatatlan, akár tetszik nekünk, akár nem. :D

(#33764) Tonyk


Tonyk
veterán

4K ? :Y Jussunk már el oda, hogy a HD adók többségben legyenek és a HD-t ne plussz pénzért kapják az előfizetők (utóbbinál nem a Digiről beszélek természetesen)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#33765) György6


György6
csendes tag

Nagyon megvagyok elégedve a Digivel !Megvolt picit törve a kábel és pixelesedett sok csatorna e miatt .Írtam a Digi hibabejelentőjére egy mailt a telefonszámommal meg minden adattal ami kell hozzá . Másnap hívott a szerelő ,ma vagy mikor jöhet a hibát kijavítani és ingyen 10 perc alatt végzett.Azóta szépek a csatornák és hiba mentessek .A legjobb áron adja a Digi a szolgáltatásait legyen az az internet vagy a kábel tv csomagok mert a HD műsorokért se kér felárat és a Digi + csomag is csak 3100 ft az összes HD csatornával együtt a net 100 meg untig elég mert nagyon gyors az is !Ezekkel az árakkal egy darabig sokan nem tudnak versenyezni .Digi Film meg szerintem jobb mint a HBO és csak 300 ft, az meg nevetséges egy ilyen jó csatornáért .Egybevetve szépek a HD csatornák a net olcsó és gyors kell ennél jobb ? :B

(#33766) trec12 válasza György6 (#33765) üzenetére


trec12
addikt

Így igaz a Digikábel a legjobb. Kár, hogy a mobillal nem bírnak v. akarnak elindulni. Ugyanis árak tekintetében valószínűleg borítanák a piacot....

(#33767) Sonja válasza György6 (#33765) üzenetére


Sonja
veterán

Mondjuk egy DigiFilm HD! :P :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#33768) #29810560 válasza Sonja (#33767) üzenetére


#29810560
törölt tag

:K

(#33769) György6 válasza Sonja (#33767) üzenetére


György6
csendes tag

Megkérdeztem a szerelőt ,hogy a Digi Film mikor lesz HD ?Azt válaszolta ,hogy már tervben van állítólag .Ha ez bekövetkezik akkor mindent visz a Digi Film mert 300 ft nempénz érte . :K

(#33770) György6 válasza György6 (#33765) üzenetére


György6
csendes tag

Nagyon sokan dicsérik a Digi kábelt ,hogy olcsó és jó .Jelenleg ez a legjobb most a piacon minőségben és árban is . :K

(#33771) sityupityu válasza g0dl (#33762) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem ezzel kapcsolatban nem kell tippelni mert tuti, hogy így van. :K
Még, hogy 4K... :C

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#33772) g0dl


g0dl
addikt

Ha már felmerült a 4K, akkor nekem egy (szerintem) reálisabb kérdésem van. Egy év múlva Rióóóóó, lesz 3D közvetítés? Úgy általában, és ennek kapcsán nálunk. Tudom, hogy legutóbb nagyon lehúzták, hogy senkit nem érdekel, de azért mégis szinte minden mostanában eladott tv tudja.

(#33773) Flashget válasza g0dl (#33762) üzenetére


Flashget
félisten

Nem kell tippelni mert ez így van.
Sőt FHD tv-ből is több van mint 4K-s tévéből az előfizetőknél. ;)
De se műsor tartalom, se film, se lejátszó emberi áron nincs még hozzá..majd 4-5 év múlva talán.
3D adások se nagyon lettek, pedig 3D-s tévék már jó ideje vannak.Ahol meg volt 3D csatorna meg is szűnt.

Realme GT Master Edition

(#33774) Flashget válasza g0dl (#33772) üzenetére


Flashget
félisten

2012-ben adták 3D-ben a foci EB döntőt, a Londoni olimpián a megnyitót és zárót meg volt az M3D vagy mi volt a neve a Mindigtv-n. Ennyi szar felkonvertált szellemképes vackot adni totál felesleges volt.
Na abból a 3D-ből ne adjanak semmit, még natív FHD-re sem képesek...inkább az utóbbit erőltessék Rióra.

Realme GT Master Edition

(#33775) Watt25 válasza Flashget (#33774) üzenetére


Watt25
veterán

a Londoni olimpián a megnyitót és zárót meg volt az M3D vagy mi volt a neve a Mindigtv-n. Ennyi szar felkonvertált szellemképes vackot adni totál felesleges volt.
Ez nem teljesen igaz. Mármint tudtommal, ami az M3D csatornán ment, az valódi 3D volt, tehát nem csak a megnyitó és a záró volt 3D.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33776) Flashget válasza Watt25 (#33775) üzenetére


Flashget
félisten

Jó része annak is felkonvertált vacak volt.
Nagyon kevés igazi 3D volt (pl. Omega koncert amit talán Debrecenben? vettek fel 3D-ben, de az sem az igazi Omega volt amit vártam) ezekkel nem is volt baj. lehet passzív 3D-n ahova elég a felezett felbontás oda jó, de aktív 3D-n nézhetetlen.

Realme GT Master Edition

(#33777) Renato1993 válasza Flashget (#33776) üzenetére


Renato1993
tag

4k-hoz:
Szép és jó (nem mintha az emberek 98%-ának lenne mivel lejátszania (nekem se)), de tartalmat honnan a halálból szülünk rá?
Majd ha már minden csatorna HD lesz, és nem lesz SD, akkor lehet pár csatornán átállni 4k-ra, aztán szép folyamatosan egyre többre.
De jelenleg még a csatornák kisebb hányada HD, nem hogy már 4k legyen...

Szerk: nem neked akart válasz lenni, csak úgy általában szóltam a témához :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#33778) dh66e válasza #29810560 (#33760) üzenetére


dh66e
veterán

:DD

(#33779) unravel válasza Watt25 (#33761) üzenetére


unravel
őstag

"Nem hiszem, hogy sokat nyerhetnénk az analóg lekapcsolással."

Dehogynem. Félretéve az üzleti okokat, a 4K-t meg a sávszélességet. Elég csak arra gondolni, hogy egyáltalán minek az analóg. :F

¯\_(ツ)_/¯

(#33780) Siriusb


Siriusb
veterán

HD boxszal kapcsolatos kérdés (azt hiszem ez a neve, amivel lehet nézni a digitális adást). Csatornaváltáskor megjelenő információt, tehát hogy mi van éppen műsoron, lehet nagyobb betűméretre állítani? Régi képcsöves tévén eléggé pici.

(#33781) Flashget válasza unravel (#33779) üzenetére


Flashget
félisten

Talán azért, mert az országban még mindig több a régi CRT tv mint az új LCD a háztartásokban?
Lásd előttem a kérdést...

Realme GT Master Edition

(#33782) McAdam6


McAdam6
tag

Mintha megjavult volna a Minimax formátumvezérlése....

(#33783) badogos11


badogos11
csendes tag

Sziasztok!

Lehetséges az hogy valaki csak egy mini csomagot fizet, viszont a tv-n valamit beállítanak a digisek és sokkal több csatorna jön?

Badogos

(#33784) g0dl válasza badogos11 (#33783) üzenetére


g0dl
addikt

Ez nem a tv-nél dől el, a lakásba már csak az előfizetett csatornáknak kéne bejönnie. Abban nem vagyok biztos, hogy ezt központilag, vagy a lépcsőházban lévő eszközben állítják be, én az utóbbira tippelnék.

(#33785) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Sziasztok!

Digi kábel tv-m van pár hete. Miért ilyen kalap kaki a műsorújság? Majd minden csatornára azt írja, hogy nincs információ. Ez mindenhol, mindenkinél ilyen? Vagy lehet vele kezdeni valamit? Előtte T-Home tányérosom volt, arra egy rossz szavam sem lehetett. Pontos volt, előre láttam napokat, hetet, részletes leírás filmekről, stb. stb. Itt még véletlen sincs csak hasonló sem. Van erre valami megoldás?

(#33786) Flashget válasza Unlimited (#33785) üzenetére


Flashget
félisten

Mi a tévéd márkája? ha samsung akkor csak úgy lesz teljes ha az adott csatornára váltasz majd belépsz az EPG-be...vagy kivárod azt a 20 percet mire betölt..
Ha más a márka váltsál országot..pl. finn, német, norvég.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#33787) Unlimited válasza Flashget (#33786) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Nem kártyás,hanem "beltéri" van hozzá.Amennyire értek hozzá, nem hiszem,hogy,ez függ a tvtől.Szerintem semmi köze hozzá.Tv,csak egy megjelenítő eszköz,az ég világon semmi nincs a tvmben aminek bármit is tudnia kéne kiolvasni bár honnan.Ezzel a tvvel néztem a T-Home tányéros adását pár hete,ugyan így "beltérivel", mint írtam tökéletesen működött a műsorújság,a bekapcsolás pillanatától fogva.Még csak arra sem kellett várnom,hogy bármit is beolvasson.Lassan kezdem megérteni,mikor azt mondják,hogy a Digi az árral csábítja magához az ügyfeleket,a kísérő szolgáltatások már nem nagyon fontosak neki.Mikor kötötték,már a szerelő is mondta,hogy ezek a "beltérik" egy forintot nem érnek.Nem értettem mire gondolt akkor,de már értem.Egyébként egy régi,55 centis crt tvm van,ami Daewoo.

[ Szerkesztve ]

(#33788) Flashget válasza Unlimited (#33787) üzenetére


Flashget
félisten

Én azt hittem a koax egyből megy a tv-be, ha DVB-C tuneres a tévéd....

Realme GT Master Edition

(#33789) Unlimited válasza Flashget (#33788) üzenetére


Unlimited
aktív tag

A beltéri kéne,hogy olvasson,de nem teszi meg.Van erre valami megoldás,vagy ez ilyen és kész???

(#33790) Flashget válasza Unlimited (#33789) üzenetére


Flashget
félisten

Én nem használok beltérit.

Realme GT Master Edition

(#33791) bksgbr válasza Unlimited (#33789) üzenetére


bksgbr
tag

Mi a Digitől bérlünk boxot és az adott csatornára állva szépen betölti a EPG-t több napra előre is, szóval ott valami más bibi lesz...

(#33792) Trotter66 válasza Unlimited (#33785) üzenetére


Trotter66
tag

Nekünk az egyik TV előtt van beltéri, de semmi baja nincsen a EPG betöltéssel. Esetleg próbáltad újraindítani?

(#33793) Unlimited válasza Trotter66 (#33792) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Én is a digitől kaptam a boxot,de nem nagyon akar működni.Sőt,a gyerek szobájában is az van,ott sem működik,vagy csak alig.Hívjam fel őket?

(#33794) Watt25 válasza McAdam6 (#33782) üzenetére


Watt25
veterán

És valóban! Írok is nekik egy megfelelő köszönő üzit a FB-on. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33795) Trotter66 válasza Unlimited (#33793) üzenetére


Trotter66
tag

Ez valami misztikus dolog nálad. Lehet, hogy rosszul emlékezem, de ilyenfajta hibát még nem olvastam a topicban. Inditsd újra mindkettőt, ha ugyanazt a hibát produkálja ezt követően is, akkor az üfi lehet a megoldás.

(#33796) dh66e válasza Watt25 (#33794) üzenetére


dh66e
veterán

A múltkor mikor beszéltünk erről akkor megnéztem 3 mesét a gyerekkel mind jó képaránnyal jött.Szóval.... :F

(#33797) Watt25 válasza dh66e (#33796) üzenetére


Watt25
veterán

A Minimaxnál ugye csak akkor volt látható a probléma, ha régebbi mese ment, ami azért mostanában már ritka. Igazából az is elképzelhető, hogy legutóbb, amikor leírtam ide a problémát, már meg volt oldva, egy ideje kevesebb Minimax ment nálunk.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33798) chili20 válasza Chevron (#33630) üzenetére


chili20
újonc

A héten vett új Philipsem ugyanezt csinálta, a Diginél nem talált csak analógot. Itt találtam meg azt, hogy Finnre állítsam.
Bejött, minden digitálist megtalált, minden működik!
Köszi az ötletet. :Y

(#33799) gyuribácsi88

Bekötésnél hoz magával a szerelő koax kábelt? És ha igen azt ki kell neki fizetni? Csak azért kérdezem mert ha nem hoz vagy ha ki kell neki fizetni akkor inkább elmegyek és megveszem én magam.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#33800) Flashget válasza gyuribácsi88 (#33799) üzenetére


Flashget
félisten

Nyugi mindent visz.

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.