Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) Renato1993 válasza gyáliSanyi (#33900) üzenetére


Renato1993
tag

Összefoglalót olvasd már el légyszíves.

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#33902) M_AND_Ms válasza gyáliSanyi (#33900) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Elsőnek az összefoglalót olvasd át! Utána várjuk a kérdéseidet

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#33903) boszin válasza Watt25 (#33898) üzenetére


boszin
újonc

De minden egyébben (PID, PRC, stb.) megegyezik? Ehhez kellene valaki, aki egyszerre 2 szolgáltatási hely TS-eit látja....

(#33904) digikábeles válasza gyáliSanyi (#33893) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Nem gond a számhordozás. Az én vezetékes számom eredetileg MATÁV-os volt, aztán lett UPC-s, és most DIGI-s. Másik kérdés: nálunk 3 készülék van rákötve a kábelre, igaz ebből 2 kisméretű analóg tévé.

(#33905) Watt25 válasza boszin (#33903) üzenetére


Watt25
veterán

Jobban belegondolva, lehetnek még különbségek, hiszen ha jól emlékszem a NIT tartalmazza, hogy milyen frekin vannak a MUX-ok, ez pedig szintén helyfüggő, viszont az eredeti kérdésre tuti az a válasz, hogy a videó és az audió stream-ek tartalma mindenhol ugyanaz.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33906) M_AND_Ms válasza digikábeles (#33904) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"nálunk 3 készülék van rákötve a kábelre, igaz ebből 2 kisméretű analóg tévé."

A tévé milyensége az ilyen szempontból mindegy.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#33908) bopeti98


bopeti98
őstag

Azt hiszem, így már 100%-osan el lett döntve hogy nem lesz Digi:

Persze telefonba nem egészen ez lett megbeszélve, de ezen már meg se kell lepődni.

(#33909) somnia válasza bopeti98 (#33908) üzenetére


somnia
őstag

...ez mi ez?

(#33910) bopeti98 válasza somnia (#33909) üzenetére


bopeti98
őstag

Telekom kötbér.

(#33911) bzoley válasza bopeti98 (#33908) üzenetére


bzoley
veterán

Megkérdezhetem, miből számolták ki?
(akár a T-s topicban, vagy privátban, hogy ne itt legyen off)
Én is ma kaptam meg a hasonló levelet, 15k+apró.

(#33912) Flashget válasza bopeti98 (#33908) üzenetére


Flashget
félisten

Kitakarodhatna már az országból ez a rabló banda...

Realme GT Master Edition

(#33913) trec12 válasza Flashget (#33912) üzenetére


trec12
addikt

Meg a többi hasonló. Ma az egyik mobilcégnél áll a bál....
Megrohanták az előfizetők a mobilszolgáltatókat

[ Szerkesztve ]

(#33914) Flashget válasza trec12 (#33913) üzenetére


Flashget
félisten

Tudok róla láttam a köki terminálban a Telenornál.... én reggel intéztem telefonon keresztül a Tré-nél, 2 teló van a nevemen akkor még sikerült. Most már nincs benne olyan menüpont sem ami reggel még volt így mondtam a gyerekemnek holnap menjen be nyitáskor, ha már szabad napos:D
A másik cég meg baszott visszahívni miután azt kértem délelőtt..na majd reggel holnap hívom őket, mert a muterom sem akarja elfogadni az áremelést. :D

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#33915) trec12 válasza Flashget (#33914) üzenetére


trec12
addikt

Ez az egész áremelés sztori amolyan jó magyarosan zajlik hatóságostól és ebben a környezetben próbálja meg a multi beszedni mindazt ami beszedhető.

Már lehet unalmas felemlegetni de igen-igen kéne a Digi Mobil. :K

[ Szerkesztve ]

(#33916) M_AND_Ms válasza Flashget (#33914) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Amit most a két céggel eljátszott a hatóság, azt eljátszhatná szinte az összes szolgáltatóval.

A Digi is szokott egyoldalúan módosítani ráadásul ő is eljátssza, hogy nem tájékoztat rendesen - egyszer már kedélyesen elordibálgattunk egymással akkor, amikor az akkor még ingyenes telefonszolgáltatást suttyomban fizetőssé tette. Mindenről pedig 3 országos napilapban és az oldalukról letölthető ASZF-ben tett említést. De sajnos a szerződéskor nem mondták, hogy nekem kötelességem havi szinten átnézni a weblapjukat vagy előfizetni a Magyar Hírlapra. Mondjuk három mondat a számla mellékleteként nem verte volna őket költségbe mégis hatékonyabban tájékoztathattak volna.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#33917) trec12 válasza M_AND_Ms (#33916) üzenetére


trec12
addikt

Na akkor a mostani eljárás lehet egy pilot a jövőre vonatkozólag csak még a hátáridőket és az információs csatornákat kell rögzíteni.
(hogy engedhették meg, hogy az egyik T betűsnél csak pár napban lehet a nyilatkozni több millió ügyfélnek???)

[ Szerkesztve ]

(#33918) Flashget válasza trec12 (#33915) üzenetére


Flashget
félisten

nem unalmas..csak legyen majd térerő is. ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#33919) Fürkésző válasza Flashget (#33918) üzenetére


Fürkésző
tag

Nekem sikerült olcsóbb díjakat alkalmazó tarifacsomagra váltani (3 szerződést is) tegnap díjmentesen a telefonos ügyfélszolgálaton. :C Meg is lepődtem, hogy lehetett. Mindenhol az szerepelt (ÁSZF, cikkek), hogy nyilatkozni, illetve szerződést módosítani csak személyesen lehet írásban az ügyfélszolgálatokon. Ettől még gyalázat amit művelnek és ahogy teszik.

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#33920) apszi válasza Fürkésző (#33919) üzenetére


apszi
őstag

Én nem tudok róla, hogy ÁSZF tartalmazna olyat, hogy csak személyesen lehet. EZt Online is meg lehet tenni, vagy akár telefonon. Kollégámnak simán ment. Sőt, az sms is azt tartalmazza, hogy bármilyen formájú ügyfélszolgálaton nyilatkozhatsz...ez lehet telefon, elektronikus űrlap, vagy akár személyesen, amit láttam is ma egy Telenor elötti kilóméteres sor formájában, az egyik bevásárló központban. Nem is értettem a dolgot.

(#33921) Flashget


Flashget
félisten

Lehet a Diginek ki kellene békülnie a Discoveryvel mielőtt megszivjuk. :D

A Discovery és az Eurosport kapta meg a 2018 és 2024 közötti olimpiai játékok közvetítési jogait

Realme GT Master Edition

(#33922) br.rak válasza Flashget (#33921) üzenetére


br.rak
őstag

"A Discovery és az Eurosport közvetítései mellett a szabadon fogható adások és egyéb csatornákkal és terjesztőkkel kötött innovatív partneri megállapodások révén az olimpiai játékok minden eddiginél nagyobb élményt nyújtanak majd"

Szóval valahogy csak megoldják. mert az egy dolog hogy az MTVA nem adja, de azt nehezen tudom elhinni hogy a ZDF/ARd vagy a BBC ne adja az olimpiát

(#33923) bigrob válasza apszi (#33920) üzenetére


bigrob
őstag

Ha én is jogosult lennék erre akkor kapnom kellett volna egy sms-t? Trés mobil előfizu.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33924) crw15


crw15
csendes tag

Sziasztok!
Nekem van egy LG 28LB49 Smart TV-m és az lenne a problémám, hogy a digitális csatornákat nem találja meg a beépített antenna. Egy időben jó volt, fogott egy csomó digitális csatornát, de most valamiért nem fogja már őket. PR-Telecomos kábeltévé van bekötve hozzánk. Mit lehet tenni? Esetleg mi lehet a hiba oka?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv!
Pisti

(#33925) Watt25 válasza crw15 (#33924) üzenetére


Watt25
veterán

1. Ez itt a Digi kábel topic. (A Digi egy cég, aminen nincsen köze a PR Telekomhoz.)
2. Antennával MindigTV-t lehet fogni.
3. Fusd át legalább az összefoglaló elejét.
Majd ha van még kérdésed, ami úgy érzed, ide való, akkor tedd fel újra.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33926) Samott válasza Flashget (#33921) üzenetére


Samott
addikt

Miert szivanank meg? Eurosport van, nem? (a Discovery csoport az Eurosport tulajdonosa) Nyilvan nem a "tudomanyos" csatornan adnak az olimpiat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#33927) Flashget válasza Samott (#33926) üzenetére


Flashget
félisten

tisztában van mindenki vele itt minek lett a tulajdonosa tavaly év elején a csoport, pont ezért írtam...
Igen Eurosport van még mert tart a szerződés....

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#33928) allfinanz válasza Samott (#33926) üzenetére


allfinanz
senior tag

M4-en is lesz olimpia!

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#33929) Flashget válasza allfinanz (#33928) üzenetére


Flashget
félisten

azt figyelted a hírben, hogy 2018-tól lesz a Disconál?
2018-ban választások lesznek nálunk. :D

Realme GT Master Edition

(#33930) Flashget


Flashget
félisten

Valamelyik csatornán éppen beszéltek a holnaptól életbe lépő kötelező csatornasorrendről...szó volt a Digiről is, hogy valami ellen vét, de sajna lemaradtam róla..talán ATV-n volt?
Nyílván a bajuk a kódolatlan DTV-vel van...remélem nem változtatják meg ezt is Orbánék, emiatt a szaruk miatt..

Realme GT Master Edition

(#33931) dh66e válasza Flashget (#33930) üzenetére


dh66e
veterán

A kódolatlansághoz ennek mi köze van?
Fel van fújva ez az egész ügy.Helyzetbe akarják hozni a közszolgálatiakat a pénzpumpálással meg a csatorna pakolós mizzériával,de ettől semmi nem változik.Az emberek ettől nem fognak több közmédiát bambulni.majd ők is rájönnek.Ez színtiszta politika kár idehozni minden héten a politikai dolgokat annak találsz más fórumot ahol akár szídhatod is őket..

(#33932) Flashget válasza dh66e (#33931) üzenetére


Flashget
félisten

Pusztan annyi a koze, hogy nem kell belteri a DTV-hez mint mas szolgaltatoknal, igy csatorna sorrendet sem tud allitani a DVB-C tuneres teveknel...

Realme GT Master Edition

(#33933) br.rak válasza Flashget (#33932) üzenetére


br.rak
őstag

De elvileg a digitális kiosztás esetén is (már feltéve ha a frekvenciasorrendet annak vesszük) megfelel a digi. A közszolgálati adók vannak legelöl.

(#33934) dh66e válasza Flashget (#33932) üzenetére


dh66e
veterán

Kevered a szezont a fazonnal. :U
A szolgáltatókat kötelezik erre és nem a polgárokat.A diginél pedig elég régóta elől vannak a közszolgálatiak ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#33935) Flashget válasza br.rak (#33933) üzenetére


Flashget
félisten

Volt egy cikk korábban amit belinkeltem. Abban a szolgáltatók akik beltérikhez (stb,IPTV)kötik a DTV csatornák vételét pont azt javasolták, hogy tudják az emberek ezt az idióta törvényt kijátszani a kedvencek menüvel. Még írtam is a Digikábelen ezt mégis hogy akarják megkövetelni, ha nincs kódolva a DTV, oda pakoljuk a csatikat ahova akarjuk.
Remélem már így érthető lesz.
A lényeg, hogy sajna pont lemaradtam mit hadováltak a Digiről...

Realme GT Master Edition

(#33936) br.rak válasza Flashget (#33935) üzenetére


br.rak
őstag

Belenéztem az ATV híradó kérdésed részébe, azt volt a "bajuk" hogy nincs információjuk arról, hogy hova kerül az ATV elsejétől (talán még az invitelhez is ez volt kiírva)
Bár műholdas diginél biztosan kötött sorrend van a beltéri miatt, de gondolom itt a kábeles rész került górcső alá.

De mindigtv-nél sincs kötött lista (pár STB esetében van csak kötött lista)
Belegondolva jó nagy marhaság, az m2 viszonylag nézett, elég jó gyerekcsatorna. Az m4 is az lesz a sport miatt. Amit sajnálok, hogy a dunát, az m1-et és az esti m2-őt szétcseszték.

(#33937) Flashget válasza br.rak (#33936) üzenetére


Flashget
félisten

Azt a részt már én is láttam, előtte volt valami Digiziés..na mindegy.
fb-on is rájuk kérdeztek, de képtelenek voltak normális választ adni erre a kérdésre:

Kedves Digi ! A közszolgálati csatornák előrekerülése miatti csatorna sorrendről mikor kapunk tájékoztatást ? Holnaptól kell változnia a sorrendnek, de még sehol semmit nem találni ez ügyben.

Kis türelmet kérnénk.

Üdv,
DIGI

9 óra kis türelem azért nem kevés.Jó lenne már tudni a teendőket mivel pár óra múlva szerda van,és gőzünk nincs róla hol keressük a csatornákat.

:D

Az M4 lesz az egyetlen nézett csatornájuk gyakorlatilag..
az M2 is csak ott ahol van kisgyerek, ahol nincs mehet a levesbe..

invitel legalább egy ilyet kirakott...[link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#33938) Flashget válasza br.rak (#33936) üzenetére


Flashget
félisten

Most néztem reggel..ebben egy Digis ember nyilatkozott erről az átállításról. Elhangzott az is, hogy a fejállomásokon állítják át a dolgokat emiatt országrészenként eltérhet a csatornalista.
Nálam nem változott semmi egyébként.

Realme GT Master Edition

(#33939) Watt25 válasza Flashget (#33938) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem tök felesleges izgulni. Az egyetlen megoldás az LCN, ami a legtöbb tévén kikapcsolható. Csak a szolgáltatói box-okkal tudnak trükközni. Meg pl. az összes MindigTV matricás box is olyan, hogy nem lehet kikapcsolni rajta az LCN-t, de az sem érint minket. (Ebben az a durva, hogy láttam olyan boxot, amelyben ott van az opciót, megengedi, hogy LCN-t OFF-ra állítsam, csak éppen akkor sem kapcsol ki...)
Viszont megjegyzendő, hogy az LCN-nek nincsen köze a kódoláshoz, hiszen pl. a kódolatlan MindgTV csatornákat sem lehet átrendezni az ilyen box-okon. Tehát nem kell, hogy kódolja a Digi a csatornákat azért, hogy bevezesse az LCN-t.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33940) Flashget válasza Watt25 (#33939) üzenetére


Flashget
félisten

Izgul a fene...

Realme GT Master Edition

(#33941) Flashget


Flashget
félisten

Bp-n DTV-n az M2 HD helyén az M4 logója jelent meg.

Realme GT Master Edition

(#33942) allfinanz


allfinanz
senior tag

Disney Junior a Digin. Hol jön ez? :D

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#33943) dh66e válasza Flashget (#33941) üzenetére


dh66e
veterán

A szokásos digi szerencsétlenkedés elkezdődött.Rossz frekire rakták a tesztjelet. :U

[ Szerkesztve ]

(#33944) Flashget válasza allfinanz (#33942) üzenetére


Flashget
félisten

Biztos? vagy valamelyik oldal nem jól tudja. :)
[link]

Realme GT Master Edition

(#33945) Flashget válasza dh66e (#33943) üzenetére


Flashget
félisten

egyelőre a tartalék szolgáltatót (Mindigtv) hangolom be, aztán pár nap után lehet ezt is. ;)

Realme GT Master Edition

(#33946) Watt25 válasza Flashget (#33944) üzenetére


Watt25
veterán

Gondolom a frissebb hír a mérvadóbb... Tehát, lehet, hogy lesz nekünk is. Kérdés, jó lesz-e a képaránya? :DD

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33947) Flashget válasza Watt25 (#33946) üzenetére


Flashget
félisten

elvileg 3-án változik először a csatornakiosztás majd 9-én. majd kiderül, hogy lesz vagy sem, de az tuti csak 2 napig jó képaránnyal. :D

Realme GT Master Edition

(#33948) dh66e válasza Flashget (#33945) üzenetére


dh66e
veterán

Na ez elég gyorsan lezajlott....bár az SD közszolgálatiak képaránya 4:3-ra sikerült.Az m4 sport (tesztkép) meg már elfogyott majd megint kavarnak 18 án.Megcsinálhatták volna most is. :W

[ Szerkesztve ]

(#33949) Flashget válasza Flashget (#33921) üzenetére


Flashget
félisten

Értelmezési segédlet olimpiai közvetítésekhez

A Discovery/Eurosport természetesen minden magyar állampolgár számára biztosítani fogja azt a törvény adta jogát, hogy ingyenesen szurkolhasson legjobbjainknak, akár Pjongcsangban, akár Tokióban. Akár saját csatornáin, akár partnerek bevonásával. Ugyanakkor eltökélt célunk az is, hogy az Olimpiai Játékokról minden eddiginél mélyebb, és több platformra kiterjedő közvetítés szülessen. Többek között ezért vette meg a Discovery/Eurosport az internetes és mobil jogokat is. Hiszünk abban, hogy 2018-tól valamennyi nézőnk igényeit ki tudjuk elégíteni. Azét is, aki a kisöbű sportpuskaverseny selejtezőire kíváncsi, és azét is, aki Gyurta Dani eredményhirdetésére.

Realme GT Master Edition

(#33950) rocket válasza Flashget (#33949) üzenetére


rocket
nagyúr

Eurosport vicc kategoria, az allando adasmegszakitasaikkal, hogy a sajat IOS/Android LIVE Score programjukat reklamozzak :DDD

Kommentatorok nagy resze iszonyat.
Sokszor nem az az adas van ami bevan irva, es nem elo adas csuszasa miatt.
Szinte nincs Budesliga kozvetites hang/kep szinkronizacios hiba nelkul.
Sokszor volt olyan is, hogy tul halk volt a musor hatterhangja, es a "szobabolkozvetites" feeling nagyon elojott.

Van boven hova fejlodniuk.

Egyetlen pozitivum a kepminoseg HD-ben az egyik legjobb.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.