Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33201) Bucy


Bucy
aktív tag

Sziasztok!

Felénk nemrég húzták ki az optikát, most kezdték az átkötéseket.
Barátomnak már átkötötték és olyan mintha a koax-ról ONT-re váltás után kicsit rosszabb lenne a képminőség.
Főleg a HD adásoknál tűnik fel, mintha szemcsésebb lenne.
Tapasztalt már valaki hasonlót? Lehet, hogy az Huawei ONT gyengébb képminőséget ad ki koax-on, mint a Digitől erősítőkön keresztül jövő jelé?

(#33202) trec12 válasza Bucy (#33201) üzenetére


trec12
addikt

Szemcsés kép analóg hiba. Digitálison jelminőség problémánál kockásodik a kép. Szóval a digitális vagy jó vagy nem. Szemcsésedés aligha lehet. (Esetleg ha 10 centiről nézitek a HD-t... ;) ) Viccet félretéve: mi volt előtte a Digitől, lépcsőházas switch-es megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#33203) trec12 válasza Fleed (#33195) üzenetére


trec12
addikt

Talán a kábelezést nézd meg. Esetleg vidd át a készüléket egy másik végpontra nézd meg ott is csinálja-e? Ezek a csatornák jelenleg két frekin is jönnek jelenleg (nálam legalább is). Ezt is nézd meg ha nálad is így van. Lehet a 858-on nem csinálja v. a 794-en.....

[ Szerkesztve ]

(#33204) slice14


slice14
veterán

Sziasztok

Most váltanék digire és érdekelne hogy kell e ci+ card a digitális tvhez? Ill ha kel, akkor szerintettek a samu ue26c4000 led tv megkajálná a smart card-ot? 2012 februárba vettem.HBO meg hasonlók nem érdekelnek.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#33205) trec12 válasza slice14 (#33204) üzenetére


trec12
addikt

A Digi nem kódolja a digitális adásokat, kivéve (HBO-k, Digifilm) A szolgáltatást csak saját boxon keresztül garantálja. Amúgy elegendő egy DVB-C-s tv de akár saját box is lehet.
CI+ KOMPATIBILIS TELEVÍZIÓK ADATBÁZISA
Szerintem a te készüléked is működni fog a Digi CAM-el....Persze puding próbája az evés.... :)

Amúgy meg:
Téma összefoglaló

[ Szerkesztve ]

(#33206) slice14 válasza trec12 (#33205) üzenetére


slice14
veterán

"CI+ KOMPATIBILIS TELEVÍZIÓK ADATBÁZISA"

Na ezt linket kerestem, mert a linkelt adatbázisba nem volt benne a adott készüléktípus. De beírtam a digi oldalán a 26c4000-ret és kiírta hogy támogatott. :R

Tehát csak akkor kel kártya, ha szeretnék HBo-t és társait.

Egyébkén menyi a kártya díja, vagy ára?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#33207) trec12 válasza slice14 (#33206) üzenetére


trec12
addikt

(#33208) slice14 válasza trec12 (#33207) üzenetére


slice14
veterán

Kösszi, közbe a digi is megerősítette az dolgokat. :R

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#33209) M_AND_Ms válasza slice14 (#33206) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azért egyszerűbb a fordítva gondolkodás és az adott készülék kézikönyvébe megnézni, hogy CI+ támogatás van-e bent vagy sem. A CI+ egy iparági szabvány szabvány, ha Digi azt mondja CI+ kell, és te készüléked gyártója azt írja támogatja azt, akkor annak mennie kell.
Tök mindegy milyen listákat mutat a Digi ez ügyben (amit ki tudja milyen vizsgálatok alapján állítottak össze, és egy adott készülék miért nincs benne? Pl: nem kompatibilis, vagy nem sikerült még kipróbálniuk, esetleg nem is tudnak az adott készülék létezéséről).

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#33210) Bucy válasza trec12 (#33203) üzenetére


Bucy
aktív tag

Tisztában vagyok a digitális technikával és az sem teljesen 0-1. A "szemcsésedés" nem szó szerinti zajt jelent, csak egy "érzés", látni kellene.
A frekiket majd kipróbálom, ha megyek hozzá.
2 Elég jó TV van, mindkettőn érezhető a kép "mássága", kábelhibát kizárnám.

(#33211) trec12 válasza Bucy (#33210) üzenetére


trec12
addikt

Na ez érdekes. Előtte milyen megoldás volt?

(#33212) trec12


trec12
addikt

Foci jön az RTLII-re
Ezeket a meccseket nem a Digisport adja jelenleg?

[ Szerkesztve ]

(#33213) Sonja válasza trec12 (#33212) üzenetére


Sonja
veterán

Nem, hanem a Story4. Valószínűleg tőlük/előlük vették meg a jogokat.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#33214) slice14 válasza M_AND_Ms (#33209) üzenetére


slice14
veterán

Ami biztos hogy van benne ci+ kártyafoglalat. Csak ugye mivel már lassan 5 éves a készülék., ezért érdeklődök bőszen. Eddig upc-m volt és analóg csomaggal.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#33215) Bucy válasza trec12 (#33211) üzenetére


Bucy
aktív tag

Koax, net még nem volt rajta, kertváros, késő ősszel húzták az üveget, tavasszal kezdték el bekötni.

(#33216) Flashget válasza trec12 (#33205) üzenetére


Flashget
félisten

Ez meg a felhasználók által az UPC és Diginél nem található tv-k listája, amin működik a CI+.
[link]

samsung esetében a C szériától CI+t kapott a tévé így működniük kell mindnek, kívéve ha fizikailag hibás akkor alaplap csere.

Samsung esetében a listát az UPC a holland oldalról kopizta ki, majd ezt a Digi is átmásolta az UPC-től. :)
Az egészben ott a hiba, hogy az UPC 2012-ben vezette be a CI+ kártyát és csak a 2012-es E szériától nézte azok kompatibilitását. A korábbi B,C,D széria esetében nem.
B szériánál a Franciországba szánt típus kapott CI+t, a Magyarországra szánt csak CI-t.
C szériától egységesen CI+-t kapott minden típus.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#33217) gorkmc


gorkmc
tag

A Digi Kábeles média eszközök konstrukciói [link] oldalon az alábbiakat találtam:

6. Amennyiben saját készülékkel szeretné fogni a digitális műsorokat, kérjük, jelezze. Az általunk biztosított boxok alkalmasak felvételre, viszont kártyát box nélkül nem sajnos nem áll módunkban biztosítani.

7. A berendezések nem alkalmasak műsorrögzítésre.

Most melyik az igaz? Tud felvenni a boxuk vagy sem?
Ha nem tud, akkor milyen felvevős boxot ajánlotok? Egy ilyen felvevős box gondolom tud megállítást, visszatekerést is. A TV sajnos nem tud ilyen funkciót.

(#33218) M_AND_Ms válasza slice14 (#33214) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Értem. Csak annyit akarok sugallni, hogy hallgass a tévédre, vagy a gyártójára az jobban tudja mire képes a tévéd, mint a Digi (vagy webshopok, fórumok, stb). A legbiztosabb tudástár a felhasználói kézikönyv (még a gyári katalógusoknál is). Tapasztalatból mondom.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#33219) br.rak válasza trec12 (#33212) üzenetére


br.rak
őstag

Ez a story4-es első választásos csomag, illetve bonusként a rtl2 HD-ban is fogható a story4-gyel ellentétben.

(#33220) Bogyi007 válasza br.rak (#33219) üzenetére


Bogyi007
veterán

Hurrá ismét meccsek a mindig pártatlan drukker Léderer Ákos kommentálásában.....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#33221) McAdam6 válasza gorkmc (#33217) üzenetére


McAdam6
tag

Szerintem úgy értik, hogy a box kimenetéről saját eszközzel tudsz felvenni, maga a box nem rögzítős.

(#33222) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

sziasztok,
pár dolgot szeretnék kérdezni tőletek. Kertes ház, és még hagyományos tv.
Jelenleg Thome 50 megás internettel.
Tehát Thome csomagjaim vannak, de végre elérhető a 16.kerben is a digi. Namost. Ez a kábel ugyanolyan kábel mint a thomos ? Vagyis hogy, behúzzák oszlopról a házba, majd tv. És nézhető. Hány tévét bír el a rendszer ? Egyáltalán, lehet többel is ? Thomnál már van ez az iptv, azt hiszem ott jönnek a HD csatornák is. Diginél is van HD, de akkor ehhez kell valami plusz kütyü ?
Másik topikba, internetnél olvastam pár dolgot. Valami gigabites dolog, meg, hogy nem jön annyival, mert elavult rendszer van, meg valami ont ... ezeket hogy képzeljem el ? :D
Köszönöm a válaszokat :)

(#33223) br.rak válasza Bogyi007 (#33220) üzenetére


br.rak
őstag

Léderer (és a többi sportklubbos) már nem tartozik az RTL-hez. Simán maradhat Hajdú B:

(#33224) trec12 válasza Sterilzona (#33222) üzenetére


trec12
addikt

Javaslom a téma összefoglalót olvasd el a topic elején majd a Digi Lan topicban is ugyan így....

[ Szerkesztve ]

(#33225) Watt25 válasza gorkmc (#33217) üzenetére


Watt25
veterán

A tények ismeretében nem tudom értelmezni, hogy mi a faxot akarnak ezzel itt, mert egyszerűen értelmetlen. Ne foglalkozz vele. A téma összefoglaló a mérvadó. Mondjuk az valóban igaz, hogy CSAK kártyát (szó szerint) nem adnak, mert adnak hozzá CA modul-t is, együtt hívják SMART CAM-nek a dolgot.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33226) Gyufaaa válasza Watt25 (#33225) üzenetére


Gyufaaa
veterán

..

[ Szerkesztve ]

(#33227) trec12


trec12
addikt

A BBC earth auto képarányon. Lapított. Újra és újra a képarány gond.....

[ Szerkesztve ]

(#33228) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv.
Egy új albérletbe költöztem ahol valószínűleg valahogy ott maradhatott egy korábbi digi-s előfizetés mert ha a tv-be bedugom a koax kábelt kb. 45 csatornát, köztük a digisport 1-2-t tudom fogni.
A főbérlő elmondása szerint ő ezért nem fizet, és ami még érdekes, ha rákeresek a digi honlapján az adott címre, ott nem elérhető a szolgáltatást kapom.
Ez hogy lehet?

20 éve a Prohardveren

(#33229) Watt25 válasza odrif (#33228) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem megeshet, hogy bekötve maradt, illetve attól, hogy van DigiSport, még nem tuti, hogy Digi előfizetésről van szó.
Olvasd el a téma összefoglalót és az ott leírtakat ellenőrizd. Ha minden igaz, ami oda van írva, akkor valszeg Digi előfizetés.
Illetve, ha nem Digi szolgáltatási terület, akkor valamilyen I-TV Zrt-s cég szolgáltat. (Mint nálam az Aktiv1.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33230) odrif válasza Watt25 (#33229) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Lévén hogy Kecskemétről van szó nem tudom milyen egyéb cég (T-n) kívül szolgáltathat még.

20 éve a Prohardveren

(#33231) Watt25 válasza odrif (#33230) üzenetére


Watt25
veterán

Akkor marad az első pont. Vesd össze a tapasztalatokat a fórum összefoglalóval. (De szinte tuti, hogy Digi lesz.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33232) odrif válasza Watt25 (#33231) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ebben az esetben jobb lett volna a Digi net, de akkor a szerelő kiszurta volna az ingyen Tv- t.
Illetve a neten nincs is az adott címen elérhető szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#33233) TomSawyer79 válasza odrif (#33232) üzenetére


TomSawyer79
csendes tag

Invitel lesz az, ott is van Digi Sport, és ők néha elfelejtik lekapcsolni a szolgáltatást. Tapasztalatból mondom, szintén Kecskemétről.

(#33234) kali válasza TomSawyer79 (#33233) üzenetére


kali
legenda

a digi is elfelejti néha, tapasztalatból mondom, amikor beköltöztünk ebbe a lakásba, akkor digi+ volt, pedig előtte egy ideig senki sem lakott itt, de akkor t-s szolgáltatásokra fizettem elő, így a digi megszűnt, mivel azonos kábelt használ a két szolgáltató.
most megint digi+ van (és net is), de már általam előfizetve.

(#33235) odrif


odrif
MODERÁTOR

Végül mindegy hogy melyik, lényeg hogy ingyen van (tipikus magyar vagyok) :DDD

20 éve a Prohardveren

(#33236) k_petya válasza Sterilzona (#33222) üzenetére


k_petya
tag

szia

melyik részen vagy, héven innen vagy túl (mármint xv ker felöli oldalon vagy x-xvii )

(#33237) unravel válasza odrif (#33235) üzenetére


unravel
őstag

tipikus magyar tipikus magyarozni

¯\_(ツ)_/¯

(#33238) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Sziasztok
Mennyire válogatós a Digi CI+ olvasója?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#33239) Flashget válasza FRENK1988 (#33238) üzenetére


Flashget
félisten

Mire gondolsz?
A CI+ kartya parositva van a belterivel vagy a CI+CAM-al.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#33240) FRENK1988 válasza Flashget (#33239) üzenetére


FRENK1988
veterán

mármint mennyire működik együtt a TV és a digi féle CAM modul

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#33241) DieHard


DieHard
senior tag

Szevasztok! Kis helpet kérnék. Adott egy 120Mbit/sec internet. Közvetlenül gépbe dugva megy is bőséggel annyit. Routeren keresztül 90 körül mozog. Routerem egy 300M Wireless N Gigabit Router
Model No. TL-WR1043ND . Fehér szinü még 1.8as van aljára irva.
Most irták hogy elvileg ez nem is tud többet. Valami mókolással sem? Mert akkor érik az új!

(#33242) McAdam6 válasza DieHard (#33241) üzenetére


McAdam6
tag

A Digi nem szolgáltat kábeltv-n netet..
[link]

[ Szerkesztve ]

(#33243) pjen válasza FRENK1988 (#33240) üzenetére


pjen
félisten

Jól együtt múködnek,a Digi nek kell párosítani,de utána nincs gond.

(#33244) FRENK1988 válasza pjen (#33243) üzenetére


FRENK1988
veterán

Akkor nem kell nekem a CAM modulhoz tvt vennem ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#33245) klaczi válasza McAdam6 (#33242) üzenetére


klaczi
aktív tag

Itt még kábelmodem van. Sajnos:(

(#33246) Watt25 válasza klaczi (#33245) üzenetére


Watt25
veterán

Arra akart utalni, hogy a kérdés itt offtopic!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33247) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Van valakinek infója, elgondolása, hogy miért kapok "A szolgáltatás jelenleg nem elérhető" hibaüzenetet?

Digi előfizetésem van. A lakásban két TV üzemel (Sony 46EX520 és LG 55LW5590), STB nélkül. A Sony TV-ben van egy Smart Cam modul, Digi Film és felnőtt csatorna előfizetéssel.

A Sony TV-n néha, rendszertelen időközönként jelenik meg ez a hibaüzenet. Van, hogy hetente 1x-2x, van, hogy csak 30 perc, de van, hogy 3 perc bekapcsolás után. Teljesen rendszertelenül.
Ilyenkor fekete háttér mellett megjelenik a fejléc, hogy milyen adó és az elején leírt hibaüzenet.
Múltkor csináltam ilyenkor egy újrakeresést és minden adót megtalált, de nincs kép.
Az analóg csatornák továbbra is elérhetőek ilyenkor.

Az LG TV-n ilyenkor is jönnek a digitális csatornák.

Ötlete van valakinek?

Köszönöm! :R

S3x, hifi & rock and roll

(#33248) Flashget válasza sony309 (#33247) üzenetére


Flashget
félisten

Amennyiben mindkét tv CI+ kompatibilis és mindkettőben kipróbáltad, az egyikben megy a másikban néha nem akkor? :)

Samsung is csinál néha csatorna váltásnál ilyet. Kikapcs, bekapcs és működik.

Realme GT Master Edition

(#33249) sony309 válasza Flashget (#33248) üzenetére


sony309
őstag

Igen, mindkettő CI+ kompatibilis!

Hiába kapcsolom ki és be, akkor sem történik semmi!
Amikor úgy gondolja a Sony, akkor visszajönnek a csatornák.

De köszönöm, bár a "válaszodtól" ("akkor") nem lettem okosabb!

S3x, hifi & rock and roll

(#33250) Flashget válasza sony309 (#33249) üzenetére


Flashget
félisten

Hát ha az egyik tévén jó a másikon nem, akkor nem a kártyában van a hiba. De a szolgáltatóval is kicseréltetheted.
esetleg tv fw frissítés?

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.