Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) Tonyk válasza zsolt501 (#32900) üzenetére


Tonyk
veterán

Itt Szegeden olyan 15 óra körül volt síri csönd és hullaszag kábeltv tekintetében. Ezért inkább kölcsönöztem egy filmet torrentékából.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#32902) Flashget válasza Killerlaca (#32894) üzenetére


Flashget
félisten

nálam az összes MTVA csatorna szállt el digitálison a kézimeccs alatt..nézhettem analógba...

21:30-kor a Digsport 2-n lesz Indycar..szétharapok valakit a Diginél ha akkor is elszáll a kép...marad a stream.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#32903) zsolt501 válasza Tonyk (#32901) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Akkor éppen mással voltam elfoglalva :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#32904) Flashget válasza zsolt501 (#32903) üzenetére


Flashget
félisten

Dunán most is rossz a hang...ütemszerűen egy pillanatra elmegy mindig.
valami nagy katyvasz lehet megint digiéknél a fb beírások alapján.

Realme GT Master Edition

(#32905) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Nektek is szar a Duna HD? Hogy lesz ebből így meccs nézés analogon meg fos a kép :(
AZ m1 jobb volt valamivel mert ránézésre ez a Duna nincs HD minőség. Az a szép míg a Digi sport 1 pl 12-12.3Mbps al jön addig a Duba hd csak 8 körül... :F
Valaki egyébként beszélt digiékkel h szarok az adók? Érdekelne a válaszuk.

[ Szerkesztve ]

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#32906) MDanny válasza Flashget (#32904) üzenetére


MDanny
senior tag

MindigTV-n is ilyen.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#32907) maxima


maxima
tag

Sziasztok!

Két TV-m van, az egyikben van dvb-c tuner a másikon Amiko HD8840
tipusú settop box van. Ma az F1 közvetítés alatt a settop boxos
készüléken nem volt kommentátor hang, minden egyéb (helyszíni hang,
reklámok, és a közvetítés előtti műsor) hang tökéletes volt.
A másik készüléken rendben volt a hang, tehát a settop box a ludas.
Kérdezem a hozzáértőket, hol és mit kellene piszkálni, hogy rendben
legyen???
A menüben megoldást nem találtam.
Semmilyen más műsornál nem tapasztaltam eddig ilyet beleértve az
F1 közvetítéseket is.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#32908) zsolt501 válasza Flashget (#32904) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kíváncsi vagyok, hogy a Mindig TV-n is ilyen a hang, mert ha igen akkor a közvetítésben lesz a gond.

MDanny meg is válaszolta a kérdésem, a hiba a közvetítésben van.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#32909) pjen válasza zsolt501 (#32908) üzenetére


pjen
félisten

Upc szintén hanghibás a Dunán.

(#32910) M_AND_Ms válasza maxima (#32907) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Valószínű a boxon véletlenül hangsávot váltottál. Sportközvetítéseknél az egyik hangsávon a kommentár nélkül megy az adás.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#32911) maxima válasza M_AND_Ms (#32910) üzenetére


maxima
tag

Szia!

> Valószínű a boxon véletlenül hangsávot váltottál.

Valami ilyesmire gondoltam én is. Közben kiderítettem
hol lehet hangsávot váltani, eddig nem foglalkoztam vele.

Köszi szépen.

(#32912) kmarci25


kmarci25
veterán

Üdv! Jelenleg a T-nél van előfizetésem (leginkább azért mert az elérhető ott, ahol lakom), de hamarosan költözünk, és az új helyen elérhető a Digi is. A mostani előfizetésben IPTV (HD csomaggal, felvétel funkcióval), internet (letöltés 30 Mbit/s) és telefon van. Ebből a telefonra semmi szükségem, csak azért van, mert csomagban olcsóbb volt, ha mindhármat kértem. Az új helyen mindezt 11 ezerért adnák.

A diginél nézegettem az ajánlatokat, csábítóak az árak meg a sávszél is, de pár dolog nem világos. Nekem az lenne a fontos az új előfizetésben is, hogy minél több HD csatorna legyen (ez oké a diginél), legyen felvétel funkció (lehetőleg úgy, hogy egy adás rögzítése, másik adás nézése, esetleg egyszerre két adás felvétele, amik közül csak egy HD - a T-s box ezt tudja, az nem fontos, hogy pendrive-ra "kimenthető" legyen), illetve, ha kapok az előfizu mellé egy wifi-s routert az külön öröm (T-nél ez is van).

Szóval a kérdésem az, hogy van-e olyan STB a diginél, ami tudja a fentieket (ha nem a válasz, akkor melyik készülék az, ami igen), illetve adnak-e routert?

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#32913) Watt25 válasza kmarci25 (#32912) üzenetére


Watt25
veterán

Olvasd el a téma összefoglalót.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32914) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Írtam Digi Facebook oldalára:

"Kelebián (Kiskunhalason) a Galaxy csatornát digitálisan mely frekvencián kell majd keresnünk?

Valamint hallani pletykaszinten arról, hogy mi is kapunk a Digi új szélessávú netből az eddigi kábelmodemes 8 megás net helyett. Ez igaz vagy még a szokásos sablonválaszt tudjátok adni? (Jelenleg még nincs tudomásunk arról, hogy az említett sávszélességbővítés tervbe volna véve. Megértésedet köszönjük!.) :D:D:D:D"

Kíváncsi leszek, hogy mit írnak majd vissza, veszik-e a humort vagy sem? :C

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#32915) kmarci25 válasza Watt25 (#32913) üzenetére


kmarci25
veterán

Ahamm, az megvolt. De nem találtam meg a választ, ezért írtam.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#32916) Flashget válasza Flashget (#32891) üzenetére


Flashget
félisten

Létezik, hogy belőtték az EPG-t az óraátállással és jó már?

Realme GT Master Edition

(#32917) zsolt501 válasza Flashget (#32916) üzenetére


zsolt501
nagyúr

igen

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#32918) anrab válasza Flashget (#32916) üzenetére


anrab
addikt

nem

(#32919) Sonja


Sonja
veterán

Már van adás a Galaxyn! :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#32920) azozo válasza Sonja (#32919) üzenetére


azozo
senior tag

Ja Bcsabán is 21 órától LOST :DD

(#32921) leslieke válasza Sonja (#32919) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mi az a Galaxy?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#32922) br.rak válasza leslieke (#32921) üzenetére


br.rak
őstag

Új TV csatorna ha jól tudom a Sanoma-é ( mint a story4 és 5)

(#32923) Flashget válasza anrab (#32918) üzenetére


Flashget
félisten

így van sajna nem...

Realme GT Master Edition

(#32924) Flashget válasza leslieke (#32921) üzenetére


Flashget
félisten

A Galaxy, mely a Story4 és Strory5 testvércsatornája, főműsoridőben európai premiertartalmakkal, napközben klasszikus sorozatokkal és dokumentum-, valamint reality-műsorokkal várja a nézőket

Galaxy és SportKlub a DIGI kínálatában

Realme GT Master Edition

(#32925) Bogyi007 válasza Flashget (#32924) üzenetére


Bogyi007
veterán

Hát a műsort elnézve én ezért most nem boritom a Samsungom megszokott sorrendjeit, ráér ez nekem majd az M4 érkezésekor is....

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#32926) Watt25 válasza Sonja (#32919) üzenetére


Watt25
veterán

Nálam is van Aktiv1 előfizetőként.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32927) batagy válasza azozo (#32920) üzenetére


batagy
őstag

Igen, valóban megy a műsor már a Galaxy-n.

Bazze a LOST 5. évadnak ezek a részei durván emlékezetesek voltak, mai napig pótolhatatlan! Időugrás, stb, most is futkos a hideg a hátamon. :K

(#32928) azozo válasza batagy (#32927) üzenetére


azozo
senior tag

Hát ja :) elkezdtem volna ,de azt hittem valahol az elején lesznek.
Belecsapni a lecsóba a közepébe .... :DD

[ Szerkesztve ]

(#32929) Flashget válasza Bogyi007 (#32925) üzenetére


Flashget
félisten

melyik Hz-en jön Bp-n?

Realme GT Master Edition

(#32930) batagy válasza Flashget (#32929) üzenetére


batagy
őstag

Galaxy 722 MHz Budapest.

[ Szerkesztve ]

(#32931) rocket válasza Flashget (#32924) üzenetére


rocket
nagyúr

Hol vannak az europai premier tartalmak?:D

Kojak, Lost, San Francisco utcain, Gordon Ramsey a pokol konyhaja, Jim szerint a vilag (ez nagyon kellett a CC es a Viasat 3 melle), stb.

Nevetseges, hogy ilyen szutyok adokkal szurjak ki allandoan az emberek szemet.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#32932) leslieke válasza Flashget (#32924) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi, töltelékcsatorna ez is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#32933) kmarci25 válasza kmarci25 (#32912) üzenetére


kmarci25
veterán

Szóval? Tudnátok választ adni, ha szépen kérem? :B :))

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#32934) ArGab válasza kmarci25 (#32912) üzenetére


ArGab
őstag

Routert nem adnak és szerintem két csatornát rögzítő boxot sem. Viszont ez kódolatlan DVB-C (kivéve a külön előfizetős, kódolt csatornák mint HBO, DigiFIlm), tehát magadnak olyan boxot vehetsz amilyen tetszik. Illetve a kábelen ott van minden szemben egy IPTV-vel ami streameli amit nézel/rögzítesz, tehát ha egy boxra és egy tévére is rá van kötve akkor lehet nézni és felvenni is tetszőleges csatornát (feltéve hogy DVB-C tuneres tévé).

[ Szerkesztve ]

(#32935) kmarci25 válasza ArGab (#32934) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszönöm! Még egy kérdés.

tehát ha egy boxra és egy tévére is rá van kötve akkor lehet nézni és felvenni is tetszőleges csatornát (feltéve hogy DVB-C tuneres tévé).

Ebben az esetben két kártya kell, jól gondolom? Egy a box-ba, egy pedig a tv-be...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#32936) Watt25 válasza kmarci25 (#32935) üzenetére


Watt25
veterán

Olvasd el ismét a téma összefoglalót, kérlek!

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32937) br.rak válasza kmarci25 (#32933) üzenetére


br.rak
őstag

Ami neked kellene egy kéttuneres DVB-C set top box, de ha külön nézed a dvb-c tuneres TV és külön van egy felvételre képes box az is megoldás lehet.
"Kártya" (ami diginél egy CA modul) csak akkor szükséges, ha külön un prémiumadókra is előfizetsz ( HBO-k, cinemax, digiifilm, felnőttcsatornák) egyébként a többi adót a digi kódolatlanul sugározza.

(#32938) PeterPH válasza ArGab (#32934) üzenetére


PeterPH
senior tag

Adnak routert is, társasházi (FTTB) területen, ha 100Mbit feletti csomagot fizet elő az ember, és telefonszolgáltatást is igényel.

(#32939) kmarci25 válasza br.rak (#32937) üzenetére


kmarci25
veterán

Oké, így már világos, köszönöm!

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#32940) digikábeles válasza kmarci25 (#32933) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Majd rájössz magadtól, hogy 1: a vezetékes telefon a Digi egyik legjobb szolgáltatása, 2: sokkal jobban jársz egy saját box-al, még ha pénzbe kerül is.

(#32941) Bogyi007 válasza kmarci25 (#32939) üzenetére


Bogyi007
veterán

Sőt ha lapostévéd lesz, azokhoz màr stb sem kell s legtöbbük màr felvenni is tud külső vinyóra vagy pendrivera....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#32942) bb71 válasza digikábeles (#32940) üzenetére


bb71
őstag

1. pont állítását megmagyarázod nekem?

(#32943) kmarci25 válasza Bogyi007 (#32941) üzenetére


kmarci25
veterán

Olyan tv-m van már most is, ami képes rögzíteni, de mivel az csak egy tuneres, csak azt tudom felvenni, amit épp nézek. Ez az én bajom...

digikábeles: biztos nagyon király a vezetékes telefon, de ha nem használom, akkor minek? (Biztos, hogy nagyon jó dolog egy túrabakancs is, de ha nem túrázok, akkor minek?) :))

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#32944) karicsek


karicsek
aktív tag

Nos ehhez a stb dobozhoz annyit tudnék hozzátenni, hogy én egy samsung bluray felvevőt vettem 500 Gb-os HDD-vel, 40 000 ft-ért. Tökéletes, minden igény kielégít. 2 külön csatornát lehet rögzíteni, miközben egy harmadikat nézel.
Tudja kezelni a C+ kártyát is, ha szükség van rá. Internet rádió, meg miegymás, mindamellett pofás is.
Szerintem megéri az árát, ha ezekre a funkciókra szükséged van.
Persze ez csak az én véleményem.

(#32945) Tonyk válasza kmarci25 (#32943) üzenetére


Tonyk
veterán

"biztos nagyon király a vezetékes telefon, de ha nem használom, akkor minek?"

Mert mondjuk két éven át havi 140 ft-ért cserébe (amibe az előfizetés kerül), spórolsz pl.: 1810 forintot az okoscsomaggal. (alap digi tv ; 100/50-es net + digifon = 4690 a 6500 helyett amiben még a telefon sincs benne).
Ha meg esetleg olyan galádságra vetemednél, hogy még telefonálsz is róla, akkor a digiseket ingyen, a áprilistól a mobilosokat meg 15Ft/perc áron hívod. nem olyan rossz az havi 140-ért ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#32946) gulac12 válasza karicsek (#32944) üzenetére


gulac12
tag

Ez a samsung bluray felvevő melyik is a sok közül? Jól hangzik az ár érték aránya, lehet hogy érdekelne, ha még kapható egyáltalán.

(#32947) kmarci25 válasza Tonyk (#32945) üzenetére


kmarci25
veterán

Persze ebben igazad van, a T-nél is ugyanez a helyzet, ha előfizetek rá, akkor spórolok a többivel, így ha digi-re váltanék, ott is előfizetnék rá, ez nem is volt kérdés. De ott sem használnám, még a csábító percdíjak ellenére sem, ugyanis flottás előfizum van, az alá meg nem tudnak menni árban, kivéve persze a 0 forintos digi-s telefon hívása. :K

karicsek: köszi a tippet, de most spórolós módban vagyok a költözés miatt, valami olcsóbb megoldás érdekelne. (HDD-re nem kell költeni, az akad itthon "elfekvőben".)

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#32948) Bogyi007 válasza kmarci25 (#32943) üzenetére


Bogyi007
veterán

Pontosítok: amikor felveszel valamit (Samsung tévé esetében legalábbis) akkor az adott csatorna frekvenciáján a többi csatornát továbbra is nézheted.

Pl 121.5 MHz-en a Duna Tv-n felveszel valamit, de ettől nyugodtan átkapcsolhatsz például az M1-re vagy a Duna Worldre.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#32949) digikábeles válasza bb71 (#32942) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Az árára és a mp-es számlázásra gondoltam természetesen. Én mobilt kizárólag akkor használok, ha az indokolt, utcán, autóban, stb.

(#32950) digikábeles válasza karicsek (#32944) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Nekem is ilyen van, nagyon megérte az árát, pedig én a dupláját fizettem.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.