Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) sanzi89


sanzi89
addikt

Ismerősöméknek van Digi+-os TV előfizetésük. Eddig egy sima TV-jük volt, amihez volt egy SD beltéri egység. Vettek egy LG 32LB550B típusú TV-t. A TV-ben van DVB-C tuner, és CL+-os kártyafoglalat is.
Kérdésem, hogy kell-e egyáltalán bármilyen mütyűr? Ha a koax-ot bedugom a TV-ben elvileg meg kellene találnia a TV-nek a csatornákat, nem? A CL+-os modulra csak akkor volna szükség, ha lenne valamilyen kódolt csatornájuk, ami nincs (Superone SD/HD, Digi Film, Cinemax, HBO Comedy, HBO, HBO 2)?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#33402) br.rak válasza sanzi89 (#33401) üzenetére


br.rak
őstag

Így igaz, nem kell semmi. Csak be kell állítani a TV-t Esetleg arra figyelj, hogy pár csatorna más Symbol Rate-en jön. (6900 vs 6000)

[ Szerkesztve ]

(#33403) Flashget válasza br.rak (#33402) üzenetére


Flashget
félisten

..meg, hogy LG-k a Digikábelen nem szeretik ha Magyarország van beállítva területnek...finn,német stb amire behozza az összes csatornát.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#33404) klaczi válasza Muton (#33387) üzenetére


klaczi
aktív tag

A szerelő nem tévedett. Még az analóg időszakban kibeleztem, mert leszívta jelet. Sok csatona mákos volt.
Láttam máshol ahol a UPC szakember ugyanazt csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#33405) Watt25 válasza Flashget (#33403) üzenetére


Watt25
veterán

Azért ez már elég régóta nem gond. Főleg nem egy LB sorozatú tévénél.

(#33401) sanzi89
Egyébként nem CL, hanem CI (Nagy i betű.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33406) zsolee73


zsolee73
tag

Sziasztok,

Adott egy családi ház két önálló lakással, összesen 9 db TV-vel.

Sajnos elég rossz volt a csatornáim képe, kint volt a szolgáltatói szakember, és megállapította, hogy a padláson az elosztás nagyon rossz.
Sajnos én is láttam, hogy kettes elosztók tömkelegével van megoldva (már osztott jel többszörös továbbosztásával.... ).

Javasolta a bejövő kábelbe erősítő bekötését. Két db TV van, amin nagyobb képernyős, és STB-os (ill, belső tuneres), ezeken nézném a HD csatornákat, tehát ide kellene gondolom a legjobb jel. A többi TV-n csak az analóg adások nézhetők.

Két változatot gondoltam el - remélem jól - amelyekről készítettem két vázlatot.

A különbség alapvetően az, hogy az erősítő 1 vagy 2 kimenetes.

A 2. változatban a TV6 és TV7 előtti kettes osztó nem hiszem, hogy baj, mert mindkettő TV konyhai 39 cm-es, tehát a minőség romlás nem lenne észrevehető.

Kérdésem igazából az, hogy szerintetek melyik változattal járok jobban? Melyiknél lenne megfelelőbb jel a két digitális STB-on?
Illetve tudtok-e ajánlani alkalmas erősítőt? A két kimenetesnek ezt néztem:
http://trinit.hu/hirschmann-szne152v-antennaerosito

Ha valaki tud segíteni, azt köszönöm :K

[ Szerkesztve ]

(#33407) Watt25 válasza zsolee73 (#33406) üzenetére


Watt25
veterán

Én úgy gondolom, hogy az első megoldás jobb eredményt ad, hiszen az erősítőből két jelet osztasz el, míg a második esetben egyet osztasz több felé. (Esetleg meggondolandó, hogy szintenként oszd el, tehát inkább 3-as elosztót használj a földszinthez. Mellesleg az analógon egy kis minőségromlást is észre lehet venni (szemcsésedés).)
Viszont, ha T-Home a szolgáltatód, akkor miért is itt kérdezed?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33408) zsolee73 válasza Watt25 (#33407) üzenetére


zsolee73
tag

Köszi.

Igazad van, megkérdezem a T-s fórumban is.
A kérdésem szerintem nem szolgáltató függő, azért itt kezdtem, mert a T-home hűségem lassan lejár, és valószínőleg a DIGI-nél folytatom a pályafutásomat. :K

[ Szerkesztve ]

(#33409) Watt25 válasza zsolee73 (#33408) üzenetére


Watt25
veterán

Na, az egy jó döntés!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33410) Samott válasza zsolee73 (#33406) üzenetére


Samott
addikt

En a masodik megoldasra szavaznek, mert ugy minden vegpontra hasonlo jel kerul, az elso eseteben vagy keveset kap a sok tv vagy tulvezerled a ket masikat. Szvsz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#33411) Watt25 válasza Samott (#33410) üzenetére


Watt25
veterán

Mondjuk ez is igaz. De talán az említett módosítással (3-as és 6-os elosztók használata) csökken ez a különbség.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33412) sanzi89 válasza sanzi89 (#33401) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi mindkettőtöknek, szerencsére semmilyen állítgatásra nem volt szükség. Minden beállítás magyar lokalizációjú volt, de elsőre megtalálta a TV az összes csatornát, a HD-kat is.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#33413) Flashget


Flashget
félisten

Kérdem én, ha kötelezik a szolgáltatókat az MTVA csatornák első helyeken való továbbítására, a Digi ezt hogyan fogja megoldani kábelen? Mert ugye oda rakhatjuk ahova akarjuk mivel nem kell kötelezően beltéri a DTV-hez...de mi lesz június 1-től?

Realme GT Master Edition

(#33414) Watt25 válasza Flashget (#33413) üzenetére


Watt25
veterán

Számomra ellentmondásos a dolog, mert van ahol azt írják, hogy kötelező, van ahol csak azt, hogy erősen ajánlják. És szerintem a válasz egyértelmű: csak a saját box-on tudják ezt megoldani, nekünk meg semmi nem fog változni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33415) Flashget válasza Watt25 (#33414) üzenetére


Flashget
félisten

Nem jó a megfejtés. :)
A Kedvencek! Cikkből kiderül.

A DIGI sajtóosztálya az egyetlen, aminek nem lehet kideríteni a telefonszámát. Még a normál ügyfélszolgálatos sem tudja. Sebaj. Digitális világban az online újságíró email-t ír. És vár. És vár, és vár, és vár. Majd, mivel nem előfizető és ezek után nem is lesz, elkezd kutatni. Az gyorsan kiderült, hogy a DIGI dekódereiben is van kedvencek menü. Ez pedig arra enged következtetni, hogy biztosan ez is variálható, vagyis ennek a szolgáltatónak az ügyfelei is megtarthatják azt a szokásukat, hogy elenyésző számban nézik a közmédiát. És mire ezeket a sorokat leírtam, már meg is érkezett Kállai Annamária marketing manager kedves levele, ami igazolta, hogy a tényfeltárás remekül sikerült. „A DIGI Kft-nél kábel és műhold TV előfizetők számára is lehetséges egyedi kedvenc sorrend beállítása a hivatalos csatornalistából." Szóval, most megnézem az áraikat is.

Beprogramozza a kormány a tévéjét, így cselezhet

A cikkben tavaly elfogadott törvényről írnak, tehát kötelező.

Korábban linkeltem a hírt [link] abban is paragrafusról írnak.

Persze más kérdés, hogy ez az egész egy agyrém.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#33416) Watt25 válasza Flashget (#33415) üzenetére


Watt25
veterán

Oké, az M5-tel kapcsolatos mondat zavart meg már múltkor is.
ezek valamely első programhelyre való előresorolását az Mttv. 74. § (1c) bekezdése nem teszi kötelezővé
Emiatt eddig én nem éreztem nagy jelentőségét ennek a dolognak, mert biztos voltam benne, hogy az AH-n kívül a szolgáltatók tesznek majd rá, de most már én is úgy látom, hogy bizony viktorka már valóban szabályozza az emberek nappaliját is... Ez kicsit durva.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33417) M_AND_Ms válasza Watt25 (#33416) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azt még elnézem, hogy a szolgáltatót kötelezik egy adott sorrend betartására, de hogy otthon az én tévémen mit állítok be... no, azt azért már nehogy!
Eljutunk oda, hogy minden nappilaban kötelező lesz egy portré a Kedves Vezetőről.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#33418) szabogabor10 válasza M_AND_Ms (#33417) üzenetére


szabogabor10
veterán

Várjál csak, majd jön a TEK ellenőrizni a fekete autóval...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#33419) zsolt501 válasza M_AND_Ms (#33417) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ami késik nem múlik.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#33420) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

A DIGI-nél mennyi idő, míg bekötés után elindul a DIGI Film?
Szüleimhez ma kötötték be az 50-es netet, meg a DIGI+-t DIGI Filmmel, de ha a DIGI Filmre megyek, azt írja hogy nincs párosítva a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#33421) Flashget válasza bopeti98 (#33420) üzenetére


Flashget
félisten

Elvileg ők küldenek egy jelet az esti órákban amitől a kártyát élesítik.
Gyakorlatilag a 1272 hívása után pár perc műlva már működik. A kártyán lévő 14 vagy 15 számot fogják kérni a vonalkód alatt ami van.

Realme GT Master Edition

(#33422) Flashget válasza M_AND_Ms (#33417) üzenetére


Flashget
félisten

na adj tippeket nekik...

Realme GT Master Edition

(#33423) bopeti98 válasza Flashget (#33421) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszi! :R

Annyira nem fontos, mert igazából csak azért lett megrendelve, mert 300 Ft-ért alapból lett volna bérelve box, de ha a DIGI Filmet kérik 300-ért, akkor a box ingyen van szóval így jobban jártak.

(#33424) Gyuszopapa


Gyuszopapa
csendes tag

Sziasztok.

Olyan problémám lenne hogy vettem egy új tv-t de ezen állandóan elmegy a kép(hang az van)és azt írja ki hogy nincs jel és ellenőrizzem az antenna kábelt vagy kezdjek csatornahangolást.Van hogy 10 percig semmi baj nincs van hogy 2-3 másodpercenként ezt írja ki.Minden más rendben működik a Smart és a 3D is.
Műholdas DIGI-m van.

(#33425) Watt25 válasza Gyuszopapa (#33424) üzenetére


Watt25
veterán

Akkor talán a megfelelő topic-ban kérdezz.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33426) Gyuszopapa válasza Watt25 (#33425) üzenetére


Gyuszopapa
csendes tag

Szia.
Észrevettem hogy van olyan topik is de nincs időm napokat várni a segítségre mert ott már pár napja nem volt hozzászólás gondoltam talán itt hamarabb kapok segítséget.
De látom tévedtem itt is csak elutasítást kapok.
Majd megpróbálom olyan helyen ahol tényleg segítenek is.

Nagyon szépen köszönöm.

(#33427) zsolt501 válasza Gyuszopapa (#33426) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Most őszintén egy kábel tv-s topikban milyen választ vártál, itt 99%-ban nem használnak Digi műholdas szolgáltatást, ha meg gond van a szolgáltatással miért nem hívsz szerelőt, mivel ott több probléma is lehet, a tányér elállítódásától kezdve a a kábelen át bármi, de még a beltéri egység tuner része is haldokolhat. Szóval itt nem tanács kell, hanem szerelő.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#33428) Gyuszopapa válasza zsolt501 (#33427) üzenetére


Gyuszopapa
csendes tag

Köszi,úgy fogok tenni.

(#33429) tumak3


tumak3
újonc

Sziasztok!
Adott egy Samsung ue40h6500slxxh tv. Amikor megvettem kb 1 hónapja beüzemelés után automata kereséssel beállítottam a csatornákat. Digi a szolgáltató és óbudán lakok. Volt M1,M2, Duna.. a magyar földfelszíni digitálisak. Aztán egy hete a nincs jel vagy gyenge felirat volt a csatorna helyén. Újra kerestettem vele automatikusan de már nem találta. Olvasgattam sok fórumon meg mindenhol megpróbáltam a kézi hozzáadást a 121,5 meg a 121,8 on symbol rate-el, de semmi eredmény nem talál semmit. 2710es firmware van a tv-n nem tudom mikor frissült mert automatán volt eddig. Meg hogy ez lehet e a probléma. Esetleg vissza lehet e állítani a régi firmwaret? Vagy milyen megoldás lehetséges még hogy legyenek ezek a csatornák digitálisan?

(#33430) sandró60 válasza tumak3 (#33429) üzenetére


sandró60
addikt

.Azért még azt megpróbálhatod,hogy alap helyzetbe állitod a tévét. Menűben van egy ilyen pont.Sokat nem vesztesz vele mivel csatornákat úgy se tudsz menteni

[ Szerkesztve ]

(#33431) tumak3 válasza sandró60 (#33430) üzenetére


tumak3
újonc

Köszi, de már factory reset is volt egy párszor :) és nem segített. Tényleg elég sok mindent kipróbáltam.

(#33432) Tonyk válasza tumak3 (#33431) üzenetére


Tonyk
veterán

Csatlakozók , kábelek rendben vannak? Biztos?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#33433) tumak3 válasza Tonyk (#33432) üzenetére


tumak3
újonc

1000 hála!!! egy elosztó van a koaxon és átraktam a másik koax kimenetre és egyből lettek ezek a csatornák. Valószínű mikor végleges helyére került megcseréltem a két ajzatott. Még egyszer köszönöm!!! :)

(#33434) Morris


Morris
veterán

Megint varia van/volt a csatornákkal?
A film cafe meg a viasat 6 megcserélődött a CN-nel meg vmi music Channel-lel. :(((

(#33435) zsolt501 válasza Morris (#33434) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én itt szegeden nem vettem semmi ilyet észre, itt érintetlen a lista.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#33436) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Szervusztok.Szeretném megkérdezni hogy DIGI Műholdvételre mennyi esélyem van mert a UPC annak ellenére hogy a kerítés előtt,hosszában az utcán megy a UPC kábele,nem kötnek be.Ezért kérdezem a DIGI Műholdvétel esélyét mert mivel DIGI kábelem nincs így csak a DIGI Műholdvétel jöhet szóba.Azzal tisztába vagyok hogy Internet szolgáltatás nem lesz.A DIGI honlapjára már többször írtam de választ nem kaptam.Laci. :R

Soha többé ...

(#33437) Fürkésző válasza Flashget (#33413) üzenetére


Fürkésző
tag

Erőltetett csatornasorrend? Azoknak szól, akik saját (nem a szolgáltató által biztosított) készülékükön sem képesek a csatornák sorrendjét megváltoztatni. A közmédia eddigi - még megmaradt - nézői főleg ebből a körből kerülnek ki. (A szolgáltató boxán nem módosítható csatornasorrend nálam pl. egyik fő oka volt a szolgáltatóváltásnak. ;] )

A készülékgyártókat (remélhetőleg) nem tudják kényszeríteni ezen funkció kiiktatására.

Az meg végképp nem fog összejönni, hogy nálam elől legyenek az SD és utána a HD csatornák, mert a TV-m hangoláskor eleve a HD csatikat rakja előre. :D

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#33438) Flashget válasza Fürkésző (#33437) üzenetére


Flashget
félisten

Beraktam utána a megoldást akiket érint...kedvencek.
Minket digikábeleseket és pár szolgáltatót még nem érint ez a baromság. Csak nehogy kitaláljanak egy törvényt ezek a faszok, hogy nem lehet DTV jelet kódolatlanul továbbítani.

Realme GT Master Edition

(#33439) br.rak válasza Flashget (#33438) üzenetére


br.rak
őstag

ilyet még viccből se, és amúgy se adjunk ötleteket :DDD

(#33440) Flashget válasza br.rak (#33439) üzenetére


Flashget
félisten

:DDD

Realme GT Master Edition

(#33441) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Szervusztok.Szeretném megkérdezni hogy DIGI Műholdvételre mennyi esélyem van mert a UPC annak ellenére hogy a kerítés előtt,hosszában az utcán megy a UPC kábele,nem kötnek be.Ezért kérdezem a DIGI Műholdvétel esélyét mert mivel DIGI kábelem nincs így csak a DIGI Műholdvétel jöhet szóba.Azzal tisztába vagyok hogy Internet szolgáltatás nem lesz.A DIGI honlapjára már többször írtam de választ nem kaptam.Laci. :R

Soha többé ...

(#33442) br.rak válasza Elvagyok (#33441) üzenetére


br.rak
őstag

Műholdas digi topic:

Amúgy ha van fizikai rálátás a holdra, akkor elő tudsz fizetni rá.
És igaz hogy egyelőre csak átcímkézett Hypernetet, de tudsz mobilnetre is előfizetni (ennek is fent van a linkje a témaösszefoglalóban :D )

(#33443) Morris válasza zsolt501 (#33435) üzenetére


Morris
veterán

Akko nálam wtf van? :F

Jah helyszín: Békéscsaba

(#33444) zsolt501 válasza Morris (#33443) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nagyon úgy néz ki.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#33445) leslieke válasza Flashget (#33413) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A továbbításra kötelezik első helyen, amúgy utána te dolgod, hogy mit csinálsz.
Aki nem módosítgat, annak elöl lesz, a többieknek meg ott, ahová rakták.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#33446) br.rak válasza leslieke (#33445) üzenetére


br.rak
őstag

Az első helyet lehet úgy értelmezni hogy a legelső frekvencián, ami pl dvb-c esetében jelenleg meg is valósul.

(#33447) Elvagyok válasza br.rak (#33442) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Mobil telefonom NINCS!!!Megpróbálom ezt a topikot is!Köszönöm Szépen.Laci. :R

Soha többé ...

(#33448) Flashget válasza leslieke (#33445) üzenetére


Flashget
félisten

csak azok az idióták akik ezt kitalálták két dologgal nem számoltak.
1. nem minden szolgáltató kódolja a DTV-t. (ezért volt a kérdésem akkor)
2. beltérik és a CI+al üzemelő tévékben van kedvencek rész, így ha ott is jön, de nem lehet átrakni ott van a kedvencek rész.

Realme GT Master Edition

(#33449) leslieke válasza Flashget (#33448) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én eleve a kedvencek részt használom, mert annak van is értelme és rendezni sem kell állandóan.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#33450) Flashget


Flashget
félisten

Kódolatlan hetek a Viasat History csatornán
A Viasat csoport tematikus csatornája, a Viasat History műsora 2015. május 22. és június 5. között minden MinDig TV néző számára, közel 800 ezer háztartásban lesz elérhető. A pünkösdi időszakban a MinDig TV applikációban is élőben követhető lesz a csatorna műsora.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.