Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32051) Chaser válasza Szabadh (#32050) üzenetére


Chaser
titán

Firmware, azonosító, nem fizikai ezköz. Át lehet flashalni ha a dellnek is ilyen egyedi azonosítós cucc kell, de a folyamat nem visszafordítható és lehet nincs is hozzá megfelelő fw. Majd a témában jártasabbak megmondják mit lehet tenni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32052) Szabadh válasza Chaser (#32051) üzenetére


Szabadh
tag

Gondoltam, ha egy Dell -es Wifit veszek, akkor egyszerűbb, mint flashelgetni.

(#32053) SzaboZE válasza Chaser (#32042) üzenetére


SzaboZE
addikt

A 1520-asnak (Vostro 1500 tesó) még magnéziumváza is volt (!).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32054) SzaboZE válasza szoke12 (#32044) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mindenben, a felépítése is teljesen más. Sajnos.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32055) SzaboZE válasza Chaser (#32049) üzenetére


SzaboZE
addikt

"Csak olyat rakhatsz a gépbe amin dell fw van."

Ez így nem igaz, nekem nem delles is ment benne. De ha lenovos a kártya, akkor azért nem megy, a lenovo köti a gépeihez a kártyát.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32056) szoke12 válasza SzaboZE (#32055) üzenetére


szoke12
őstag

Nekem is egy Albacompból kivett wifi kártya dolgozott benne egy darabig.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#32057) Chaser válasza SzaboZE (#32055) üzenetére


Chaser
titán

szerk: Vagy csak a specifikus lenovo wlan nem megy más gépben, az is lehet. Rég szenvedtem már ilyennel, nem tudom
:)

Hát igen, régi inspironok más világ. 1525-ön gépelés is rendben van, hűtés is, szerelhetőség meg már már egy TP szint.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32058) pckownz


pckownz
senior tag

N5110 -nél az ide PCH Diode -ra mért Aida-s 86 fok az sok?
Most úgy vagyok vele, hogy kiakartam próbálni végre egy játékot, és ~5perc után leáll a gép.
Bekapcs, aida indul és ~70fokon a cpu, ~62-64 fokon a vga, PCH Diode meg 89-90fokon.
CM Notepal E1 van alatta.

Ez így a leállás után ~10percel, full idle.

i7 és GT525M -es változat. Esetleg az dobhat a hőfokon, hogy van külső monitor is a gépen?

(#32059) djsensore


djsensore
tag

Sziasztok!

Segítsetek, hol tudok alaplapot vasarolni dell laptophoz?

(#32060) Chaser válasza djsensore (#32059) üzenetére


Chaser
titán

Szervizben aranyáron vagy ebayen olcsóbban. 99% hogy nem éri meg belekezdeni a történetbe. Esetleg aprón is találhatsz emberi áron, akkor talán ha SK megoldod a cserét.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32061) sdombi válasza pckownz (#32058) üzenetére


sdombi
tag

esetleg próbáld meg kifújni, valszeg eltömődött a hűtő, ha nem segít akkor szerviz: esélyes a hűtő csere.

(#32062) kiskaktusz válasza pckownz (#32058) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Játékra ott az asztali PC/konzol, vagy az alienware gépek, ha már laptopban gondolkodunk... Ja, hogy az drágább.

Egy beszálló kategóriás laptopba pont a csúcs processzor kell, meg egy dedikált kártya. :U Most már látod, hogy nem játékra való. ;]

Egyébként szedd szét, tisztítsd meg, akár még pasztát is cserélhetsz, úgy is nyerhetsz pár fokot...

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#32063) pckownz válasza kiskaktusz (#32062) üzenetére


pckownz
senior tag

Garis gépet szétszedhetek?
Mellesleg nem játékra lett véve, nem véletlenül most tűnt csak fel, mivel március óta nem futott rajta játék :))
(Najó, Age of Empires 2 mégis :D )

(#32064) kiskaktusz válasza pckownz (#32063) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Garis gépet szétszedhetek?

Egy asust, vagy egy samsungot nyllván nem, de ez dell gép, ezt szétszedheted, akkor sem bukod a garanciát. Feltéve, ha nem barmolsz szét semmit.
De van user manual step by step leír mindent, meg van ezer yt videó, ahol megnézheted a gyakorlatban is, de egy tisztítás amúgy sem egy összetett feladat.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#32065) #95590400


#95590400
törölt tag

dell e4300, az f5 gomb felett miért villog a lefele mutató nyíl szimbólum, és hogyan lehet kikapcsolni?
fn + f5-el próbáltam, azzal nem.

(#32066) #95590400 válasza #95590400 (#32065) üzenetére


#95590400
törölt tag

elvileg Switch Scroll Lock on/off, de arra pont nem csinál semmit.

(#32067) mghltm válasza #95590400 (#32065) üzenetére


mghltm
addikt

hibat szokott jelezni a caps/num/scroll lock villogassal

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#32068) SzaboZE válasza pckownz (#32058) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hűtőt kellene tisztítani (nem a pch dióda miatt). Azért a szétszedést csak annak javaslom, aki látott is már ilyet, mert elbarmolás esetén a gari ugrik. De ha garis, akkor miért nem viszed szervizbe?

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32069) premete válasza SzaboZE (#32068) üzenetére


premete
veterán

A lényeg az hogy látott-e már ilyent, vagy tudja-e értelmezni a service manualt. :)
Ne tudd meg, tegnap erre járt 2 köcsög kiscsávó (vagy 1, két nicken), akik annyira sötétek voltak, nemcsak a számítástechnikához, de az alsótagozatos nyelvtan is magas volt nekik, mint lapostetűnek a kosárpalánk, előadták, hogy minden Dell hűtése rossz, és a 6 éves FuSi (nem üzleti darab) az tuti jó a mai üzleti környezetben.
Szóval, sajnos vannak ilyen agyatlan barmok is, akiknek nem ajánlott még az akku cseréje sem, mert azt is elba***ák. :)
Csak azokat a jóérzésű, információszerzés miatt a topikot olvasókat sajnálom (ők a nagyobb rész, kvázi a jéghegy víz alatti része), akiket ez a pár idióta félrevezet.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#32070) pckownz válasza SzaboZE (#32068) üzenetére


pckownz
senior tag

Igen, szervízbe fogom vinni, nem akarok vele szöszölni annyit, meg pasztám sincs kéznél. Kérek majd céges gépet addig.
Bp-en hova tudok vele becsattogni?

szerk:
A pch diode -dal kapcsolatban tudsz nyilatkozni?
Kerestem a chipset hivatalos manuáljában, de nem találtam semmi értelmezhetőt.

[ Szerkesztve ]

(#32071) albi31 válasza kiskaktusz (#32064) üzenetére


albi31
senior tag

Én sosem preferálom az ilyen "csináld meg otthon magadnak"projektet mert az esetek 90%-ban el lesz cseszve!

(#32072) kk831228 válasza premete (#32069) üzenetére


kk831228
addikt

nem teszkós CSGFR volt??? mint ha hallottam volna valamit...:D hát az tényleg egy bu...rátor lehetett :) vagy csicska... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32073) mghltm válasza pckownz (#32070) üzenetére


mghltm
addikt

veluk egyeztess: HUMANsoft – Dell szerviz

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#32074) cellpeti


cellpeti
veterán

hello, sziasztok!

e4300hoz keresnék DVD írót. Nem tudtok valakit itt a HA, akinél érdeklődhetnék?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32075) Aflamin


Aflamin
tag

Üdv!
Van egy új Dell Inspiron 17R SE 7720, 8GB ram, 1GB vincsi ,NVIDIA GeForce GT 650M videóval és természetesen Linux-al.
Erre csak 64 bites Win7 v, Win8-t érdemes feltenni?
Mivel a notebookhoz nem igen értek, kérdezném, hogy az OP.rendszer után a milyen drivereket és milyen sorrendben kéne feltenni, hogy minden (wifi,ethernet,hang,vga,BT,touchpad) rendben működjön?

(#32076) rerebere válasza Aflamin (#32075) üzenetére


rerebere
tag

Szia.
Ha ki szeretnéd használni mind a 8giga ramot akkor érdemes 64bitest felrakni, mert a 32bites rendszer csak 3,5 gigát tud felhasználni.
Érdemes előbb a chipsettel + USB3-al kezdeni, utána a videókártyákkal (van benne Intel és a GT650M), utána hagkártya, aztán a többit tetszés szerint.
Innen szedheted le: [link]
Az itthoni modellekben javarészt az inetl wifi and BT van érdemes csak azt a drivert leszedni.

(#32077) rerebere válasza pckownz (#32070) üzenetére


rerebere
tag

A PCH-Diode a déli "hídon" lapkán van egy inteles okosság. Az 80-90 fokig teljesen rendben van.
Próbáld meg úgy elhelyezni a gépet tisztítás után, (főképp játék közben) hogy az alján lévő borda, ahonnan a venti szívja a levegőt szabadon legyen. sokat fog javulni a gép hőmérséklete.
Én pl. két könyvet rakok előre és hátra alulra és ez fogad játék közben (dell 7720):

(#32078) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! látom szóba jött a hűtés akinek Dell N 5110 (i7-2630QM. 8Gb Ram .NV-GT525M) gépje van az Aida val mérhetne nekem egyet. itt az enyém kíváncsi vagyok kinek mennyi, nekem normál használat mellet és kb 5 órája megy a gép.

(#32079) albi31 válasza rerebere (#32077) üzenetére


albi31
senior tag

az nem játék közben fogad,hanem játék után!nem?

(#32080) SzaboZE válasza rerebere (#32076) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mindenképpen 64bit, mivel 32 biteset nem is támogat a dell :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32081) rerebere válasza albi31 (#32079) üzenetére


rerebere
tag

Nem . Éppen játszottam WOW-al full grafikán 1920x1080-ba és közben mértem egyet. :K

(#32082) rerebere válasza SzaboZE (#32080) üzenetére


rerebere
tag

Ott a pont.

(#32083) kiskaktusz válasza K Norbi (#32078) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ne kezdődjön már megint a hőmérséklet para, könyörgöm. :W Az tök normális egy laptopnál, a többi miért érdekelne? :U

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#32084) SzaboZE válasza K Norbi (#32078) üzenetére


SzaboZE
addikt

Inkább ne, beszéljétek meg privátban, de engem pl nem érdekelnek mások hőmérséklet adatai. Ha baj van, a gép szól (lekapcsol, újrainduláskor jelzi a hibát), azon kívül teljesen felesleges nézegetni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32085) pckownz válasza rerebere (#32077) üzenetére


pckownz
senior tag

Mint írtam, CM Notepal E1 hűtőpadon van, ezen ha akarnám se tudnám aládúcolni :))

(#32086) K Norbi


K Norbi
addikt

A (#32078) Kérdésemre Privibe várom a válaszokat. :)

(#32087) Pearl11


Pearl11
csendes tag

Sziasztok!

Egy M5040-es laptopon a következő a hibajelenség:
két hete bekapcsolt wifivel fagy a Win7 az Üdvözöljük képernyőnél. Ha kikapcsolom a wifit, akkor elindul, utána bekapcsolom és felmegy a hálóra és működik.Safe módban simán elindul.
A Dell weboldalán azt tanácsolták, hogy tiltsam le az energia beállításoknál a wifi kikapcsolását, és a teljesítménycentrikus (High Performance) sémát válasszam.
Miután ezeket beállítottam, el is indult a gép wifivel, de akkor az állapotikonoknál azt jelezte a Win7, hogy "telep nem észlelhető".
Azóta ez a hibajelzés konstans megvan Safe módban is, de normál indításnál továbbra is lefagy az Üdvözöljük képernyőnél.
Valami ötlet, látott már valaki ilyet?

(#32088) Fulmi


Fulmi
senior tag

Sziasztok!

Dell 6420-asom van, es jobb oldalon van 3 gomb a hangero szabalyozo gombok. A billentyuzetem vilagitos benne, de az elobb emlitett 3 gomb nem vilagit. Ez hiba vagy tenyleg nincs megvilagitasuk?

Koszonom,
Fulmi

(#32089) mghltm válasza Fulmi (#32088) üzenetére


mghltm
addikt

nem hiba, nincs vilagitasuk

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#32090) SzaboZE válasza Pearl11 (#32087) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ki kellene próbálni a gépet egy másik operációs rendszerrel. A "telep nem észlelhető" hibajelenség nem feltétlenül van összefüggésben a wifi problémáddal, leginkább akku hiba szokott így jelentkezni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32091) Aflamin


Aflamin
tag

Üdv!
Felment a 64 bites W7 Home Premium a Dell Inspiron 17R SE 7720-ra.
De az eszközkezelőben valami "SM Bus" felkiáltó jeles!
Mi lehet ez és mi kell neki?
A webkamerának kell valami driver?

(#32092) somasz válasza Aflamin (#32091) üzenetére


somasz
Topikgazda

Legfrissebb intel chipset drivert tedd fel intel honlapról, nekem azzal szokott eltűnni., ha jól emlékszem. (Latitude és Precision gépeken legalábbis)

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32093) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Tudtok olyan programról D510-hez, amivel az akksi töltési és kisütési limit értékeit lehet módosítani?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#32094) premete válasza gordonfreemN (#32093) üzenetére


premete
veterán

Miért akarod módosítani, nem jó a gyári beállítás?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#32095) Fulmi válasza mghltm (#32089) üzenetére


Fulmi
senior tag

koszi, ez sajnalatos egy ilyen kategoriaju gepnel...

(#32096) gordonfreemN válasza premete (#32094) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Inkabb azt mondanam, olvastam itt, hogy van nala jobb.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#32097) SzaboZE válasza Fulmi (#32095) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ilyen kategóriájú lenovon vagy hp-n egy led világítja meg felülről a billentyűzetet, az talán jobb? :) Szerintem meg ritka igényes a billentyűzet háttérvilágítás.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32098) Chaser válasza SzaboZE (#32097) üzenetére


Chaser
titán

Nekem jobb :P x200t-ből hiányzik is a thinklight :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32099) Fulmi válasza SzaboZE (#32097) üzenetére


Fulmi
senior tag

Jo igen, lehet hogy telhetetlen vagyok egy picit, de igazad van. en is szeretem nagyon a billentyuzetvilagitast igy ahogy van, csak nem ertem, hogy nincs kivilagitva az a harom. 6430-nal vilagitva van mar?

[ Szerkesztve ]

(#32100) mghltm válasza Fulmi (#32099) üzenetére


mghltm
addikt

nem, azon sincs

(#32097) SzaboZE mar a lenovo-nal is bevezettek a hattervilagitast, megjott az eszuk par ev utan...

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.