Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32901) Chaser válasza scarbantia (#32897) üzenetére


Chaser
titán

Fogalmam nincs. Sw-es nekem nem jött be sajnos.

szerk: cellpeti: Most vettem egyet én is és jó benne a pad :DD kijelző is korrekt, valszeg padból is több verzió került beléjük, eddigiekkel én se voltam kibékülve. Mondjuk nem meglepő, régi TP billeknél is volt 3 beszállító, egyik 10/10, másik 7-8/10, a harmadik max 6/10...aztán az ember lesi hogy valaki mennyire dicséri a billzetet, valaki meg szidja.

BoC1ka: Sztem próbáld ki a throttlestop nevű progit, egyszerűbb mint rmclock, én már azt nem is használom.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32902) somasz válasza BoC1ka (#32899) üzenetére


somasz
Topikgazda

Controllpoint system manager
controllpoint button service
controllpoint connection manager (nem fontos)
controllpoint security device driver pack
controllpoint security manager
touchpad pointing stick driver (állítható az érzékenysége)
IDT 92HDxxx audiodriver
Ricoh Multi-device (kártyaolvasó)
Client System Update
Feature Enhancement Pack

többi driver intel honlapról frissítenendő /chipset, vga, wifi/

;)

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32903) BoC1ka válasza somasz (#32902) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Köszi :)

elfelejtettem és nem is foglalkoztam vele, ezért kérdeztem

(#32901) Chaser

Köszi, keresek egy leírást miként is meg hogyan.

(#32900) cellpeti

Nem az, hogy szar lenne, de az érzékenysége valami rettenet gyenge, nagyon sokat kell vele scrollozni, a pöcökegéré meg túlságosan érzékeny jelenleg

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#32904) cellpeti válasza BoC1ka (#32903) üzenetére


cellpeti
veterán

Dell Touchpad

van egy ilyen sw fent az oldalon. Nekem meg végre működő BT sw kellene

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32905) somasz válasza cellpeti (#32904) üzenetére


somasz
Topikgazda

DELL_WIRELESS-365-BLUETOOTH-_A04-2_R247521

működik az nálam mindig (persze ha nincs baja a bluetooth modulnak), ill. hacsak nem windows 8-ra kell, azt olvastam ott nem megy vele...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32906) BoC1ka válasza Chaser (#32901) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Ezt a leírást találtam RMclockra, de throttlestopra kimondottak undervoltra nem találtam.

Még sosem használtam egyik programot sem, ezért kérdezem :)

YNWA

(#32907) Sytix1


Sytix1
csendes tag

Sziasztok!

N5110 laptomon van. Olyan probléma lépett fel néhány napja, hogy a gép kikapcsolásakor, a Windows kilépését követően nem áll le a rendszer, a Power gomb továbbra is világít és hallhatóan megy a gép.

A boltban, ahol vettem azt mondták, hogy ez szoftveres hiba. A gép még garanciális, bár ilyen esetekben ez nem érvényesíthető elmondásuk alapján.

A Dell oldalán a fórumban rengeteg ilyen topic található, tehát nem egyedi a hiba. Az egyikben javasolják az alaplapi elem kivételét, mely többeknél megoldotta a problémát:
[link]

Ha ezt megpróbálom magam megcsinálni a szerelési útmutató alapján, akkor a garancia elveszik?
Vagy érdemes a garanciális szervízbe is elvinni, hátha megcsinálják?

Előre is köszi a segítséget.

(#32908) kiskaktusz válasza Sytix1 (#32907) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Mivel szoftveres a gond, ezért nem lesz garanciális a "javítás".

Nem bukod a garanciát, de ha nem vagy jártas gépek szét, -összeszerelésében, akkor inkább vidd szakemberhez. A neten van hozzá manual egyébként.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#32909) cellpeti válasza somasz (#32905) üzenetére


cellpeti
veterán

pont arra kellene :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32910) somasz válasza cellpeti (#32909) üzenetére


somasz
Topikgazda

Itt vannak felsorolva, a Bluetooth 365 Windows 8-at nézted már?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32911) Krystal_s válasza Sytix1 (#32907) üzenetére


Krystal_s
addikt

A helyedben én megnézném egy Live Linux-al, mert ha azt leállítja, akkor abból lehet következtetni, hogy Win hiba, vagy valami hardver.

(#32912) Scale


Scale
őstag

Hali!

Ma jött meg Dell Inspiron 5521 típusó laptopom és lenne egy kérdésem:
Lemerítettem teljesen most először az aksit, most töltöm, ennél a laptopnál honnan tudom, hogy teljesen fel van töltve a laptop? Mert fehéren világít, hogy rá van dugva a töltőre, pirosan világított mikor már 10% alatt volt azt hiszem, valahogy jelezni fogja, hogy fel van töltve teljesen az aksi ha ki van kapcsolva a gép?

(#32913) SzaboZE válasza Scale (#32912) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nyolcvanpár százaléknál áttér csepptöltésre, a töltés led pár másodpercenként fog csak felvillanni. A pontos töltöttséget a windows tálcán vagy a linux fejlécben ellenőrizheted.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32914) Sytix1 válasza Krystal_s (#32911) üzenetére


Sytix1
csendes tag

Kipróbáltam Ubuntu alatt és itt sem kapcsolt ki a gép leállítás után. Ebben az esetben is a Power gomb benyomva tartásával lehetett leállítani a laptopot.

(#32915) Scale válasza SzaboZE (#32913) üzenetére


Scale
őstag

Hát most a windows 99%-ot jelez és még mindig teljes egészében ég a led, nem villog :/

(#32916) SzaboZE válasza Sytix1 (#32914) üzenetére


SzaboZE
addikt

Egyetlen egyszer találkoztam ilyennel, N5110 volt és alaplap csere segített. Bios update-et már próbáltad?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32917) SzaboZE válasza Scale (#32915) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ne parázz, talán a legújabb szériánál már nem jelzi a csepptöltést. :) Latitude szériánál mindig így volt.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32918) Sytix1 válasza SzaboZE (#32916) üzenetére


Sytix1
csendes tag

A BIOS frissítést még nem próbáltam, de megvallom őszintén olyat még sosem csináltam korábban sem.

(#32919) SzaboZE válasza Sytix1 (#32918) üzenetére


SzaboZE
addikt

Akkor eljött az ideje :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32920) Sytix1 válasza SzaboZE (#32919) üzenetére


Sytix1
csendes tag

Frissítettem a BIOS a legfrissebb verzióra (A11), de sajnos a probléma továbbra is fennáll.
Lehet megpróbálom még a korábban említett, a Dell fórumon javasolt alaplapi elem ki- és berakását. Hátha...

(#32921) Scale válasza SzaboZE (#32917) üzenetére


Scale
őstag

Most felraktam az alapból rajta levő Linux helyett Win7et és hát érdekes a telepítés.. lemezt nem adtak hozzá amivel az alaplapi, hálózati, chipset ilyen drivereket fel tudnám telepíteni.. még a rákötött net se működött rajta, szerencsére van ugye asztalim, na itt leszedtem a chipset drivert, aztán átraktam a laptopra, ekkor a net már jó volt. Ezután a notiról leszedtem mindent amit tudtam a Dell oldaláról, így már minden felkiáltójeles figyelmeztetés eltűnt az eszközkezelőben kivéve a videókártyáról az AMD HD 8500/8700-ról.. na hát ez érdekes, felraktam az amd oldaláról a catalystot és a catalyst nem ismeri fel a benne lévő 8730at... helyette a windows "szabványos vga"-t ismeri fel.. most próbálkozunk vele, kiderül h mi lesz vele.
Esetleg valami segítség?

(#32922) Scale válasza Scale (#32921) üzenetére


Scale
őstag

Hopsz, most néztem, hogy ebben az i5ös prociban van integrált hd4000es vga, de nem értem, hogy ettől még miért sárga felkiáltójeles az AMD HD 8730as vga?!

(#32923) Scale válasza Scale (#32922) üzenetére


Scale
őstag

megoldódott közben :D bár ez még mindig felettébb érdekes, hogy telepítő lemezt nem mellékeltek :O

(#32924) somasz válasza Scale (#32923) üzenetére


somasz
Topikgazda

ha win nélkül veszed, miért adnának mellé windrivereket?

vgánál elvileg előbb az intelt kell telepíteni, aztán az egyéb nvidia/amd-t.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32925) Krystal_s válasza Sytix1 (#32914) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ilyen esetben én is Bios frissítést javasoltam volna, de látom az sem segített. :(
Amikor csak akksiról megy a gép, akkor sem áll ? Én még úgy is kipróbálnám, hogy kivenném az akksit és csak hálózatról menne. Ezekkel kilehetne zárni az akku és a töltő hibát, de sajnos félő, hogy alaplapi vezérlő gond lesz. :\ Az elem szerintem ilyen 1-2 éves gépeknél még nem szokott gondot okozni, persze bármi lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#32926) Martin107


Martin107
tag

Sziasztok!

Tegyük fel veszek egy Dell notebookot. Euronicsban vagy Edigitalban kamat mentes hitelre.
Mellé vásárolok egy SSD-t.
Elviszem a hivatalos márkaszervizbe, hogy építsék be az SSD-t.
Utánna továbbra is megmarad a 3 év garancia?

(#32927) mghltm válasza Martin107 (#32926) üzenetére


mghltm
addikt

igen. az ssd-n elni fog a sajat garja, a gepen pedig a dell-e

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#32928) Chaser válasza Martin107 (#32926) üzenetére


Chaser
titán

Beépítheted magad is, nem veszik el a gar:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32929) Martin107 válasza Chaser (#32928) üzenetére


Martin107
tag

Biztos vagy te abban?

(#32930) Chaser válasza Martin107 (#32929) üzenetére


Chaser
titán

Ha nem kell hozzá alaplapot kiszedni akkor biztos. Ez nem samsung:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32931) premete válasza Martin107 (#32929) üzenetére


premete
veterán

Dellnél 100%, más márkáknál kétesélyes.
@Chaser: samsungnál már a bill. csere is garibukás, ha ők cserélik, akkor nem, de csak náluk veheted horribilis áron+ kötelező náluk beletetetni 12000+ Áfáért.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#32932) Martin107 válasza Chaser (#32930) üzenetére


Martin107
tag

Köszi a gyors választ srácok!

[link]

ezzel

[link]

Vélemény?

(#32933) Chaser válasza premete (#32931) üzenetére


Chaser
titán

Hallottam, de saját tapasztalatom nincs, nem is lesz ;]

Martin107: 5521 laptopszalonnál 155k, 6GB rammal 500-as hdd-vel. Ez a samu SSD még új, de a többivel se volt gond. Sima 840 is bőven jó pár ezressel olcsóbban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32934) Scale válasza somasz (#32924) üzenetére


Scale
őstag

Ismerősöm ASUS laptopjához adtak telepítő lemezt és ő is win nélkül vette :)

(#32935) kiskaktusz válasza Scale (#32934) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Legyen csak boldog az asus gépével, csak vigyázzon, nehogy megkarcolódjon a festék valamely csavaron, mert bukja a garanciáját.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#32936) Chaser válasza Scale (#32934) üzenetére


Chaser
titán

Van amelyikhez adnak, van amelyikhez nem. alapesetben ha nincs wina gépen drivereket sem feltétlen mellékelik lemezen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32937) Scale


Scale
őstag

:)
Lenne egy kérdésem:
Most azzal szenvedek, hogy ugye a gépben van egy Intel HD4000es meg egy Radeon HD7830M videókari. Az a baj, hogy a HD4000es vga-t jelzi minden program, a GPU-Z jelzi mindkettőt, de pl a 3dMark06 is a HD4000et használja.. ha felrakom a 13.4es catalystot akkor az eszközkezelő a rendes 8730M megnevezés helyett csak azt írja, hogy 8500/8700...
Mit tudok ezzel kezdeni, hogy az Intel videókarit hsaználja és nem a rendeset?
Biosban nem lehet letiltani sajnos :/

(#32938) Damage401 válasza Scale (#32937) üzenetére


Damage401
senior tag

Megnyugtatlak, tuti 100% hogy ha nem aksiról megy és a Váltógrafikus résznél a játék vagy alkalmazás, Nagy teljesítményűre van téve akkor 8730m használja. 2 dologgal is le tudod tesztelni. Kívánt játékot először Energiatakarékos grafikával indítsd. a Frapst is tedd fel hogy lásd az FPS. Majd lépj ki és tedd Nagy teljesítményre. Látni fogod a különbséget. Tudom mert én is gyanakodtam. Asztal jobb egérgomb. Váltható grafikus rendszer.

A másik, ha csak aksiról megy és elindítod a játékot akkor csunyán leesik az fps mert csak az intel HD kari megy. :)

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#32939) Scale válasza Damage401 (#32938) üzenetére


Scale
őstag

Köszi a választ!
Akksiról futtattam a játékot, esetleg át lehet állítani, hogy akksiról is ugyanúgy csinálja a dolgát mint hálózatról?

(#32940) Scale válasza Scale (#32939) üzenetére


Scale
őstag

Most letöröltem az AMD drivert, így a GPU-Z elindult normálisan, felraktam most a drivert a 8730hoz akkor a GPU-Z el se indul, csak tölt.
A másik pedig a Catalyst nincs ott a system trayen, jobb klikk az asztalra és onnan indítva elindul, csak szerintem nem igazán ismeri fel a 8730at mivel nincs Információ fül, mint itt az asztali gépen.

(#32941) Damage401 válasza Scale (#32940) üzenetére


Damage401
senior tag

Most jött ki egy Béta 13.10 driver próbáld meg. Amúgy meglehet csinálni, de akkor az energia sémát tedd át teljesítmény centrikusra, illetve a Power Playnel a Catalyston belül is tedd át hogy ne aku kímélő mód hanem teljesítmény.

Szerk.: Amúgy ha fent van a Catalyst driver is, akkor a GPUZ nekem sem jön be :D

Biost frissítetted már?: A09 a legújabb

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#32942) Sytix1 válasza Krystal_s (#32925) üzenetére


Sytix1
csendes tag

Ezt a lehetőséget is kipróbáltam és sajnos nem vált be.
Nem feltétlenül az elem cseréjére gondoltam, csak ki- és berakásra. Ha jól értelmeztem a leírtakat, akkor ez valamilyen resetként funkcionál.

(#32943) Krystal_s válasza Sytix1 (#32942) üzenetére


Krystal_s
addikt

Az elem kivétele CMOS reset-et csinál, olyankor a BIOS beállítások törlődnek, minden alapbeállításra kerül.

(#32944) Chaser válasza Krystal_s (#32943) üzenetére


Chaser
titán

A minden az túlzás, pl jelszavak nem repkednek ki olyan könnyen minden gépből elem kivétellel sem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32945) Krystal_s válasza Chaser (#32944) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, én az általános beállításokra, átállításokra gondoltam. :)
Úgy tudom van olyan gép, ahol a jelszót is kiüti, de ált. szükséges még a bios chip jobb első 2 kis lábát rövidre zárni pl egy lapos csavarhúzóval, de ilyet még nem csináltam. :)

(#32946) Chaser válasza Krystal_s (#32945) üzenetére


Chaser
titán

Sztem ne is csinálj ;] ;)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32947) Krystal_s válasza Chaser (#32946) üzenetére


Krystal_s
addikt

Asztali gépeimen néha kellett pár merész dolgot is csinálnom, rávitt a kényszer és a méretek miatt is könnyebb volt, (elemcsere, cmos jumper, hdd jumper, proci pasztázás, gépszétszedés, alkatrészcserék stb stb, szinte sosem volt rajt a ház oldala, a körmömet is sokszor letörte, nem nőknek találták ki az biztos) Notebookokkal már óvatosabb vagyok, ha van lehetőség inkább szerelőhöz viszem, de volt olyan (már nem garis gép), amit szerelő nem tudott megcsinálni, mert az általános tesztekkel jó volt a gép, komolyabb műszerekkel nem érte volna meg neki mindent átnézni. Itthon sokszor kikapcsolt az a gép és már úgy volt, hogy újat kell venni, én viszont logika alapon rájöttem valamire, leszabályoztam egy picit a cpu feszt és azóta hibátlanul működik, még egyszer sem állt le. ;)

(#32948) Chaser válasza Krystal_s (#32947) üzenetére


Chaser
titán

A válasz arra irányult, hogy így szegény chipet másvilágra is küldheted. Nem mindegy milyen chip melyik lábát zárod rövidre:)
És vannak gépek ahol ez sem segít, persze megoldható dolog ha van hozzá "műszered".
Igen, sajnálatos, hogy néha szakik is benéznek ezt-azt, vagy csak teszteket néznek. De érthető is, kismillió gép van, nem lehet mindet ismerni minden nyűgjével. Magad uram ha szolgád nincs...DIY:) Az megint más kérdés, hogy nők annyira nem szoktak szerelgetni, te épp szoktál, van aki meg tankot vezet :DD :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32949) Scale válasza Damage401 (#32941) üzenetére


Scale
őstag

Windowson belül honnan tudom megnézni hogy milyen bios van fent?

Szerk.:
CPU-Zben le tudtam csekkolni és A07 van fent, április 18-ai.
Hát nem tudom, nem igazán akarok biost frissíteni, legalábbis notebookon még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#32950) Scale válasza Scale (#32949) üzenetére


Scale
őstag

Már utána jártam, egy sima exe és kész.. hát nem tudom, a bios frissítés sose a legbiztonságosabb dolog, meg most ha működik végülis minden, nem éri meg szerintem ezért csak egy új biost telepíteni, Szerintem!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.