Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31901) ToMmY_hun válasza SzaboZE (#31900) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

N7110: (régi, jó akksival)
- 2630M i7
- 8GB RAM
- Nvidia 525GT 2GB

N7720 (újabb, kb 4 hónapos gép)
- 3210M i5
- Nvidia 650M 2GB
- 8GB RAM

Mindkettőben HDD van, SSD-t nem láttak még. :)

Elvileg ha a VGA nem megy, akkor kevesebbet is kellene az újnak fogyasztania.

Futtattam egyébként egy tesztet az akksiról és kiderült hogy a 48Wh helyett csak 38-39-et tud már most, 4 hónap után. Ez laza 20%-os teljesítménycsökkenés, szóval azt hiszem ebből szervíz lesz. :)

(Én használtan vettem a gépet, szóval nem tudom hogy ez a használat során romlott-e el ennyire, vagy már alapból hibás volt)

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#31902) haddent


haddent
addikt

Sikerül már valakinek Win8x64 -en működésre bírnia a Dell (Broadcom) biometrikus ujjlenyomatolvasót?
Sehol nem találok drivert, egyszerűen nincs win8 ra...

(#31903) Avicularia válasza ToMmY_hun (#31901) üzenetére


Avicularia
veterán

Régebben írtam, nálam is problémás a 7720-as akksija, ha jól emlékszem netezés közben 1 óra alatt lemerül.
i7 3630, fullhd, gt650m. Notebokcheck-en [link] jóval hosszabb akkuidőről írnak, de úgy néz ki másnál is probléma van vele.

(#31904) somasz válasza Avicularia (#31903) üzenetére


somasz
Topikgazda

nem pörgeti közben valami program a procit? pl. aidával monitorozva hamar kiderül... nálam a windows search szokott néha gondot okozni, vagy nem felismert hardverhez keres drivert

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31905) Chaser válasza Avicularia (#31903) üzenetére


Chaser
titán

Nem feltétlen akku gond, rossz energia management is simán lehet. Sw-ek mit írnak az akku kapacitására? abból kb ki lehet számolni hány órát illene tudnia a gépnek. Az hogy i7 egy dolog, alacsony terhelésen nem sokat eszik, ahogy a diszkrét vga is lekapcsol.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31906) Avicularia


Avicularia
veterán

Procit nem pörgeti semmi közben, battery eater readers tesztjével ha jól emlékszem 1 óra 50 perc jött ki, az elég karcsú. Akksi elvileg jó, 2%-os a wear levelje. Újonnan is ennyi volt ,aztán az első lemerítés után felment 8%-ra, de aztán valamikor visszaállt 2%-ra.

(#31907) Chaser válasza Avicularia (#31906) üzenetére


Chaser
titán

Ekkora kapacitással erősen kétlenm, hogy 4 órát elmenne a gép, amit NBC írt. 1 viszont kevés, én olyan 1.5-2.5 órát tartok reálisnak. Ez azért 17-es gép, kis kapacitású akkuval. Az se mindegy milyen fényerőn megy a móka, pontosan milyen is az a böngészés, stb. Vmelyik gépnél wlan szívta rohadtul az akkut, meg se gondoltam volna.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31908) sdombi válasza haddent (#31902) üzenetére


sdombi
tag

win7est kell felrakni.

(#31909) haddent válasza sdombi (#31908) üzenetére


haddent
addikt

Csak emiatt nem fogok egy "elavult" rendszert használni, annyira nem fontos nekem ez a scanner, csakhát elég poénos, hogy nem tunak írni egy drivert...

(#31910) Chaser válasza haddent (#31909) üzenetére


Chaser
titán

Kompatibilitási módban sem megy?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31911) sdombi válasza haddent (#31909) üzenetére


sdombi
tag

win7-est drivert kell felrakni....

(#31912) haddent válasza sdombi (#31911) üzenetére


haddent
addikt

Ja, hogy úgy értetted! Azt próbáltam természetesen, de nem megy fel...

Chaser nem megy úgy sem, ugyanúgy nem támogatott rendszert ír, vagy mit..

(#31913) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok,

egy dell inspiron m5010 gépben a gyári AMD Athlon II Dual-Core processzort van értelme 4 magos Phenomra cserélni? A mindenféle flash játékok akadnak (nem én gépem, csak ebben így nem vagyok jártas.)

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#31914) ToMmY_hun válasza ToMmY_hun (#31901) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Nos, felhívtam a Humansoft Kft-t és jövő héten cserélni is fogják az akksit a gépben. Azért köszönöm a segítséget! :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#31915) SzaboZE válasza ToMmY_hun (#31914) üzenetére


SzaboZE
addikt

Majd írd meg, hogy segített-e a csere.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31916) ToMmY_hun válasza SzaboZE (#31915) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Valószínűleg fog, mert el van használódva az akksi több program szerint is, de mindenképpen jelentkezni fogok. :) Köszi még egyszer!

C programmers never die, they are just cast into void.

(#31917) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Mivel nem az én gépemről van szó és nem ismerem a Dell supportot. Szóval az aktuális gép egy Dell Inspiron n5110 és eléggé melegszik biztos ki kellene takarítani. A nagyobb probléma az az, hogy a ahol csatlkozik képernyő, ahol a hajlító mechanizmus van ott a műanyag szétpattant és lötyög. 2 éve lett vásárolva és 3 év gari van rá az biztos csak kérdés h milyen? Tudnátok segíteni? Vigye vissza a boltba ahol vette vagy valami neten keresztül vegye fel a kapcsolatot a Dell-el? Mert én Asussal ezt tettem és bevált. Köszönöm a segítségeteket előre is!

(#31918) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy fejhallgatót akarok venni, viszont ez attól függ milyen hangkártya van a laptopomban. Dell Inspiron 7720 SE
Ha esetleg valaki tudja, hogy milyen van benne, vagy megmondaná ennek hol kellene utánajárni, azt nagyon megköszönném. :R

(#31919) szaboger


szaboger
tag

Olyan kérdésem lenne, hogy az normáis hogy alap netezés és zenehallgatás közben magától leáll a N5010 -es inspironom, hd sentinellel hdd 16 %-os és kb 55-60 fokos, a hőmérséketküszöböt most fentebb vettem, de ez normális ilyen melegben? Garancia még van rá év. Köszönettel

(#31920) somasz válasza szaboger (#31919) üzenetére


somasz
Topikgazda

Fontos adatokat mentsd, és irány a szerviz...
Mi 55-60°C-os?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31921) szaboger válasza somasz (#31920) üzenetére


szaboger
tag

HD sentinellel a vinyó hőmérséklete, egyebet nem telepítettem, maga a dell pc check up se fut végig a hdd célzott olvasás tesztnél Whd-20 zkt hibát ír ki. hova érdemes vinni garanciálisan?

(#31922) somasz válasza szaboger (#31921) üzenetére


somasz
Topikgazda

Humansoft Kft.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31923) SzaboZE válasza szaboger (#31919) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha magától lekapcsol, akkor túlmelegszik a géped. A HDD-re meg futtasd le a delldiagot (induláskor F12 - diagnostics), a sentinel nem mérvadó, mert gyakran jelez tévesen. A kikapcsolás miatt amúgy is szervizbe kell vinni, biztos örülni fognak neki, ha elmondod mit ír a delldiag.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31924) somasz


somasz
Topikgazda

Nem tudjátok véletlenül, merre kaphatok legolcsóbban 2-tűs tápkábelt?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31925) premete válasza somasz (#31924) üzenetére


premete
veterán

Pl. itt.
[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#31926) somasz válasza premete (#31925) üzenetére


somasz
Topikgazda

Jujj, ez nagyon messze van, mindenesetre köszöntem.
Valami Budafokhoz közelebbi bolt? Vagy Combino / piros 7-es vonalak?
Nagyon nem találok sehol sem. Itt kb. dupla annyi, de legalább nem kell a nagy melegben utazni.

Szimpla pc / hifi / nyomtató boltokat érdemes lehet utcáról bemenve megkérdezni...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31927) premete válasza somasz (#31926) üzenetére


premete
veterán

Alleevel szemben, Bercsényi utcai villanyos boltban szokott lenni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#31928) premete válasza premete (#31927) üzenetére


premete
veterán

Illetve szokott nekik lenni szerelhető villásdugó, gondolom UK tápkábeled van:)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#31929) somasz válasza premete (#31927) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ez lesz az! :R

Jó sok UK kábelem van itthon, de a villanyászást meghagyom másnak, nem kontárkodok bele...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31930) zoli58 válasza Vasinger! (#31545) üzenetére


zoli58
tag

Hali,
A progi, amit írtál, akkora kilengéseket produkált, hogy kiszakította a plafont is...

A nyomozgatás eredményeként az ujjlenyomatolvasó bizonyult problémásnak, ezt letiltva a gond megszűnt.

Köszi, üdv!

(#31931) somasz válasza zoli58 (#31930) üzenetére


somasz
Topikgazda

Letiltás helyett nem kéne jó driverrel megpróbálni? Összes eszköz kérdőjelmentes, vagyis korrekten felismert az eszközkezelőben?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31932) beholder00


beholder00
tag

valaki esetleg a 31917-re ?

(#31933) somasz válasza beholder00 (#31932) üzenetére


somasz
Topikgazda

Milyen garancia: dellservicetag.com, vagy a dell honlap support részlegénél service tag beír, Warranty fülön kiírja milyen fajta.
Dell központi szám felhív, probléma elmagyaráz, legközelebbi szerviz száma megkap, felhív, elmagyaráz, egyeztet és elvisz. Kb. ennyi.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31934) Dell XPS válasza beholder00 (#31932) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyiben indokolt, segíteni fog: [link]

Üdv, Dell XPS

(#31935) haddent


haddent
addikt

Az miért van, hogy a 4 napos gépemen a Service Tag alapján keresve a Dell honlapon már Január óta ketyeg a 3 év gari??

(#31936) premete válasza haddent (#31935) üzenetére


premete
veterán

Mert akkor gyártották. Nézd meg a számláját, azon milyen dátum van.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#31937) beholder00 válasza somasz (#31933) üzenetére


beholder00
tag

a dellservicetag azt írja h aktív és hogy mettől meddig érvényes.

(#31938) haddent válasza premete (#31936) üzenetére


haddent
addikt

A számlán nyilván az a nap áll, amikor vettem... De ha a Dell-t hívom fel (ugye helszíni gari van rá), akkor ők csak egy service tag-et fognak kérni, vagy szériaszámot, és hát az alapján már csak 2.5 évem van nem 3 ... Ezt nem értem :F

(#31939) premete válasza haddent (#31938) üzenetére


premete
veterán

A számlán lévő dátumtól indul, ha nincs számla, akkor service tag dátumától + 3 hónap.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#31940) haddent válasza premete (#31939) üzenetére


haddent
addikt

Van számla, csak azt a Dell honnan tudja? :DDD Felhívom őket, bediktálom a sorozatszámot miegyebet és ők látják, hogy ez "Shipped: 2013 January". Én meg mondom, hogy nem-nem, még garis, mert én csak Júniusban vettem meg és számlával igazolom? :F

(#31941) Dell XPS válasza haddent (#31940) üzenetére


Dell XPS
veterán

Jajj ne..pedig olyan értelmezhetően elmondta, hogy mivel igazolod a különbséget.

Üdv, Dell XPS

(#31942) somasz válasza beholder00 (#31937) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ott a product supportra kattintva a saját géped support oldalát látod a hivatalos oldalon. Warranty fül és megnézed, mi van odaírva.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31943) Chaser válasza haddent (#31940) üzenetére


Chaser
titán

Pontosan. Lehet bekérik a számla fénymásolatát, vagy a helyszínen a szervizes néz meg, a lényegen nem változtat. Vásárlás napjától él a gar ha tudod igazolni. Ha nincs semmi papír akkor meg ST alapján + 3hó, ahogy premete is mondta.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31944) Dell XPS válasza Chaser (#31943) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez így működik? ( csak kérdezem!)

Üdv, Dell XPS

(#31945) Chaser válasza Dell XPS (#31944) üzenetére


Chaser
titán

Melyik része? Egyébként igen, mindkettő.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31946) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok

Van egy új 7520as laptopom i7 3632qm-el.

Ez az első laptopom, ezért elsőre nem tűnt fel, de most már eléggé idegesítő, hogy akár egy sima böngészésnél is maxon (4500 rpm) megy a hűtő, ami elég idegesítő, mert hangos.

Naszóval AIDA-ban meglestem a hőmérsékleteket és teljesen idle állapotban, 23 fok körüli szobában (eléggé lehűlt az idő Győrben most), a következő látszik:

Szóval a proci hőmérséklete még talán elfogadható, de a PCH hőmérséklete az eléggé magas, ha lehet hinni a szenzornak. Előfordulhat, hogy emitt pörög ész nélkül a venti?

Ja, és a PCH szenzor hőmérséklete teljesen független a ventilátortól, gyakorlatilag nem hűl le sose.

A háttérben futó programok kigyomlálva, nem eszi semmi a procit. Próbáltam úgy hogy alapórajelre teszem a procit (12x-es szorzó, azaz 1,2 GHz), de ugyanúgy pörög a venti ész nélkül.

Volt róla szó, hogy az i7 melegszik, ez tény. De én úgy értelmeztem, hogy emiatt nem fog porszívó módjára zúgni állandóan a ventilátor hanem magasabbak lesznek a hőmérsékletek.

Tudtok segíteni?

Üdv
András

(#31947) SzaboZE válasza Aske (#31946) üzenetére


SzaboZE
addikt

Újra a hőmérséklet téma... A pch dióda a chipset része, nincs köze a cpu/gpu pároshoz, 80 fok felett kezd melege lenni, 90 fok körül kritikus. Ha már nézel hőmérsékleteket, akkor javaslom nézd meg a normál határokat is a neten. Nem a desktop gépekét! Az inspiron azért zúg, mert - igen - az i7 melegszik és ez egy alsó kategóriás gép egy alsó kategóriás hűtővel. Ha csendes gépet szeretnél, akkor mélyebben a pénztárcába kell nyúlni és latitude-öt, precision-t kell nézni :(

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31948) Avicularia válasza Aske (#31946) üzenetére


Avicularia
veterán

Igaz ez 7720, de nálam ilyen az i7 3630QM procis laptop hőmérséklete netezés közben

(#31949) SzaboZE válasza Avicularia (#31948) üzenetére


SzaboZE
addikt

Teljesen más a felépítése, más a hűtő. :(

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31950) zoli58 válasza somasz (#31931) üzenetére


zoli58
tag

igen, sehol se volt kérdőjel, viszont az ujjlenyomatolvasót nem használom, tehát jó így.
(magam lehet hogy inkább javítgattam volna, de a rendszergazda az úr, neki meg így egyszerűbb volt)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.