Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32651) premete válasza Gagor86 (#32648) üzenetére


premete
veterán

Ilyen BIOS beállítás kell, és akkor még kulcsot sem kér az aktváláshoz, megy automatikusan Dell OEm Windows 7 lemezzel. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#32652) r0by


r0by
addikt

Hali!

Van nálam egy Dell Vostro 3500-as lapos.
Azt csinálja, ha újraindítom a gépet, akkor látszólag újra is indul, viszont a képet nem kapom meg. Olyan mintha elindulna egy screen tester. Váltogatja a színeket. A windows a háttérben elindul, mert hallatszik is az induló hang.
2-3 perc szüneteltetés és bekacsolás után minden jó.

BIOS update megvolt, A05-ről A10-re.
BIOS hardver tesztnél mindben rendben.

Valakinek van ötlete? :R

(#32653) SzaboZE válasza r0by (#32652) üzenetére


SzaboZE
addikt

D gomb esetleg beragad? :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32654) r0by válasza SzaboZE (#32653) üzenetére


r0by
addikt

Elvileg nem..
Mert ha pihen egy picit a gép, akkor elidul rendben.

Viszont a színtesztezés közben rádugtam hdmi-re és van kép :Y Meglepődtem.
Most akkó mi lehet?

Szerk:
És egyébként ha beragadna a D, akkor nem ragadna le a tesztnél? Háttérben hallatszik, hogy indul a windows.

[ Szerkesztve ]

(#32655) SzaboZE válasza r0by (#32654) üzenetére


SzaboZE
addikt

De igen, akkor nem kellene a windowsig eljutnia. Valószínüleg a videokártya döglődik.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32656) r0by válasza SzaboZE (#32655) üzenetére


r0by
addikt

Nincs benne vga, csak a prociba ami van intel hd.
Mind1, jó áron vehettem volna meg édesanyámnak, de ez így nem kell. Viszem is vissza, csak tesztelésre volt nálam.
Pedig jó kis gép lenne.. :O

(#32657) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy 3521es tv-re hdmi-vel kötve. Tv-n a hang. Ilyenkor miért nem lehet a lejátszott hangot felvenni, csak ha "kiterjesztem" és a hangot nem viszem át?

(#32658) wolffy


wolffy
aktív tag

Sziasztok,

Az alabbi ket gep kozott szeretnem meghozni a dontesem es egy kis segitseget kernek toletek ebben:
Dell Inspiron 3521 = http://www.edigital.hu/Notebook/Dell_Inspiron_3521_notebook-p354343.html
Dell Inspiron 3521-13 = http://www.edigital.hu/Notebook/Dell_Inspiron_3521-13_notebook-p361012.html

A megjelolt akku uzemido az elso gepnel 6, mig a masodiknal 5 ora. Valos adat lehet, hogy az olcsobb gep uzemideje nagyobb? Egyaltalan mibol adodhat?

Az elso gepre vonatkozoan szeretnek meg tovabbi informaciot kerni, hogy szerintetek teljesitmenye elegendo-e HDMI porton keresztuli FullHD kepmegjelenitesre es videolejatszasra? Tudom, hogy ezek nem erogepek, de egy DVD iroval rendelkezo olcso gepre van szukseg tobb ezer soros Excel fajlok kezelesehez es internet bongeszeshez.

Koszonom a valaszokat elore is!

(#32659) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Valaki tudja milyen megfontolásból rakhattak a Dell E6420-amra a gyárban egy nSERIES matricát az intel matrica mellé? Mi köze van ennek az N szériához? :D Vagy csak ez volt kéznél nekik? :D

[ Szerkesztve ]

(#32660) premete válasza vwpolopg (#32659) üzenetére


premete
veterán

The n Series is a Dell product line that does not ship with a pre-installed version of Microsoft Windows. Apparently prohibited from shipping computers without an operating system by an existing licensing agreement with Microsoft, Dell instead ships these systems with either the open-source FreeDOS operating system or the Ubuntu Linux distribution.
The company has come under fire for making the FreeDOS-powered machines no cheaper and more difficult to purchase than identical systems running Windows.[1]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#32661) vwpolopg válasza premete (#32660) üzenetére


vwpolopg
őstag

Megvilágosodás, köszönöm :D :)

(#32662) üszök válasza wolffy (#32658) üzenetére


üszök
őstag

Erre?
És erre?
Ezekre a gépekre gondoltál?
Az elsőből van egy itthon,az aksija olyan 4 órát tud max 5-öt,ha nem hajtod. Sajnos nincs Full HD tvm,hogy megnézzem bírja e,de szerintem igen.
Több ezer soros Exel táblám sincs,hogy ki próbáljam.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#32663) wolffy válasza üszök (#32662) üzenetére


wolffy
aktív tag

Igen ezekre fondoltam! :) gKoszi a valaszt. Ha mar van neked otthon az elso verziobol, engedd meg, hogy megkerdezzem, ajanlanad-e nekem megvetelre, mennyire vagy vele elegedett? Illetve a ket gep kozul melyiket valasztanad, van-e lenyegi, erezheto kulonbseg abban, amire nekem kellene. Koszonom szepen!

[ Szerkesztve ]

(#32664) üszök válasza wolffy (#32663) üzenetére


üszök
őstag

Én igazából a másikat most láttam először. Ezt is azért vettük meg,mert kellett egy gép az asszonynak,és ez 0%Thm-es volt. Igazából ez csak netezésre van használva nagy százalékban,meg tanulásra. Nem tudom mit mit bírna irodai körülmények között.Én meg vagyok vele elégedve,bár az össze szerelés hagy némi kívánni valót maga után.Kézben fogva eléggé nyeklős. bár a többi márka hasonló árú készülékei sem különbek. Nekem még fontos volt a 3 év gar is.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#32665) kiskaktusz válasza wolffy (#32663) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Szerintem válassz inkább ebben az árban egy használt üzleti dell gépet, jobban jársz.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#32666) soldi3r válasza kiskaktusz (#32665) üzenetére


soldi3r
veterán

ha nem kell szamla, en is igy tennek, kevesebbert t400/e6400 is van, minosegben messze van a kivalasztott geptol
ha kell, akkor viszont az "izmosabbat" valasztanam, egy kis tartalek sosem art (vagy esetleg valaki tud szamlat adni a hasznalt geprol is)

E30 (oo=[][]=oo)

(#32667) wolffy


wolffy
aktív tag

Koszonom szepen a segitsegeteket!

(#32668) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok,

Szerintetek az miért van, hogy Dell INSP 5521 gépnél, hogy ha aksiról indítom a gépet szétesik a kép Windows 7 betöltést követően. Legújabb Intel driver van fent, igaz teljesítményre van állítva? Ha meg visszadugom a tápkábelt akkor minden rendbe van? Windows hiba? vagy gép csere?

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#32669) SzaboZE válasza Damage401 (#32668) üzenetére


SzaboZE
addikt

Gép csere? Ha valami baja van, akkor csere? :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32670) Damage401 válasza SzaboZE (#32669) üzenetére


Damage401
senior tag

Amíg élhetek a lehetőséggel. De próbálok megoldást keresni, tudtok valamit?

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#32671) Chaser válasza Damage401 (#32668) üzenetére


Chaser
titán

Tegyél fel új wint, esetleg nézd meg live linux verzióval. Ha a helyzet változatlan akkor szerviz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32672) Jester01


Jester01
veterán

Az iponnál kapható whitenergy akksik vállalhatók?
Vagy hol érdemes lehetőleg gyári akksit venni vostro 1700-hoz (céges számlára, megbízható helyen)?

Jester

(#32673) Damage401 válasza Chaser (#32671) üzenetére


Damage401
senior tag

Nos, feltettem újra a Windowst jó lett. Illetve jött ki most egy új Bios A09 verzió. Illetve új Wifi Driver 8.15. Most nagyon pörög a gép. :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#32674) soldi3r válasza Jester01 (#32672) üzenetére


soldi3r
veterán

szerintem ennyiert gyarit is kapsz

E30 (oo=[][]=oo)

(#32675) Jester01 válasza soldi3r (#32674) üzenetére


Jester01
veterán

Csak az a kérdés, hol? Mert ahol nézegettem ott vagy utángyártott vagy nincs :(

[ Szerkesztve ]

Jester

(#32676) Chaser válasza Jester01 (#32675) üzenetére


Chaser
titán

PP számlát nem lehet leírni? Itt 7k a gyári akku.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32677) cellpeti


cellpeti
veterán

honnan tudom meg a service tag-et, ha nincs matrica? Van rá valami progi? vagy a BIOSban esetleg?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32678) Muerte válasza cellpeti (#32677) üzenetére


Muerte
addikt

A bios-ban benne van.

(#32679) Chaser válasza cellpeti (#32677) üzenetére


Chaser
titán

"E4300 - ennél szarabb noti nem létezik" - Mi történt? Engem csak a pad zavart benne, 4310-ban javították, kijelző is sokkal jobb, bár abban lehet szórás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32680) somasz válasza Chaser (#32679) üzenetére


somasz
Topikgazda

a touchpadot viszonylag korrekten be lehet állítani, ha a driver fent van, de tényleg nem a legjobb... kijelzőben nagy a szórás, a frissebb gyártásúak világosabbak, de mind szép, én szeretem. 4310 még nem volt nálam, ki kéne próbálni, van-e rá kereslet :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32681) Chaser válasza somasz (#32680) üzenetére


Chaser
titán

Több 4300-asom volt, minden driverrel próbáltam hát jó nem lett, max elviselhető. Én kijelzőből is olyanokat fogtam ki amik pocsékak, nem fényerővel volt gond hanem színvisszaadással meg betekintési szögekkel. 4310-nél ezekkel nincs gond. Sztem lenne rá kereslet, az utolsó "biznisz design" 13-as széria lekerekített formával. Nekem speciel jobban bejön mint az utód E6xxx, de vannak ezzel még így páran. 4310-ast havernak intéztem, azóta is viszi:D De jó kis gép, lehet megtartom, hordozni nagyon jó.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32682) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Sziasztok!

Tapasztaltabb Dell felhasználóktól kérdezném, hogy használ-e itt valaki M4400-as laptopot dupla CCFL-es, vagy RGB LED-es WUXGA panellel(75% vs. 100% Adobe RGB színtér)?

Melyikről mi a vélemény? Sokat túrtam a netet wide gamutos panel után ebben a méretben, és lényegében csak ezt a kettőt találtam. Alapvetően fontos a nagy színtér, és a szép színek, kalibrálva használnám.
Tudom hogy elvileg az RGB LED-es a jobb, de érdekelne a másik is, mindegyik mellett szólnak érvek.

Max. 45% NTSC(hasonló mint az Adobe RGB) lefedettségű panel van helyette, ahhoz képest bármelyik sokkal jobb.

Az RGB LED-esből tényleg csak glossy létezik?
Van-e hozzá olyan LED vezérlő, ami nem PWM-es, tehát nem villog, ha leveszem a fényerőt?
Milyenek a betekintési szögei?
Színekben a dual CCFL-es mennyivel gyengébb? Az sRGB-t mennyire fedi le?

Pontos típusszámokat esetleg tud valaki? Találtam néhányat, de bizonytalan vagyok, mert ellentmondóak a specifikációk.

Előre is köszönöm a segítséget, bármilyen pro-kontra érv érdekel!
Egyébként nem Dell laptopba kellene.

(#32683) SzaboZE válasza scarbantia (#32682) üzenetére


SzaboZE
addikt

Erre szerintem itt nem nagyon lesz válasz, elég nehéz elképzelni hogy valaki ccfl és led display-jel is vett egyet :) Ugyebár a ccfl jobb szokott lenni grafikusi szempontból, de ha keresztbe cserélésen gondolkodsz, akkor felhívom rá a figyelmet, hogy a két kivitelnél az lcd hátlap és előlap is különbözik. A ccfl verzió ugyanis jóval méretesebb (mélységben) mint a ledes.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32684) scarbantia válasza SzaboZE (#32683) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Olyanok válasza is érdekel, akiknek csak az egyik volt.
Amúgy egy Thinkpad W500-ba szeretnék ilyen panelt, de egyelőre még csak tervezgetek.
(tudom, itt biztos szentségtörés az ilyen :B)

A két CCFL-es 0.8mm-el vastagabb, mint az egy CCFL-es, és 3mm-el magasabb.
Ennek még utána kell nézzek, de szerintem ennyivel még beleférhet, viszont duplalámpáshoz való inverter kell, ami fotók alapján méretben megint más. (többfélét is találtam, lehet hogy van egyforma)

Ha a LED-es vékonyabb, az nem gond, valami rugalmas távtartóval biztos megoldható. ;)

Fotós/grafikus felhasználásra kell, de nem feltétlenül jobb a CCFL.
A legrosszabb a sima fehér LED, mert szűk a spektrumtartománya.
Az RGB-leddel már lehet széles spektrumot, így nagy színterű monitorhoz is jók.

Az a baj, hogy minőségi LED-es kijelzőből keveset hord a szél, ezért az emberek inkább a hagyományos háttérvilágításra szavaznak. A LED-nek a nagyobb fényerő, kisebb fogyasztás, és talán az egyenletesebb háttérvilágítás az előnye, cserébe a színtér kisebb sima fehér LED-ekkel.

(#32685) SzaboZE válasza SzaboZE (#32683) üzenetére


SzaboZE
addikt

És hozzátenném, hogy rgb ledes kijelzővel talán nem is létezik ilyen gép Magyarországon (csak a kijelző került anno 1000 dollárba).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32686) scarbantia válasza SzaboZE (#32685) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Ha igaz, akkor erről van szó:
LTN154CT04-D01 (Samsung panel)
Ebay-en jelenleg olyan 20-30e Ft+egyéb költség.

Dual CCFL-es csak van. Ha jól tudom, akkor a WUXGA M4400-asok mind azok. Nem?
Dell-ben nem vagyok jártas, csak pár napja olvastam utána.
Nekem az is elég nagy előrelépés lenne, csak kicsit bizonytalan vagyok.
Az RGB LED-es csak matt fóliával jöhet szóba.

(#32687) SzaboZE válasza scarbantia (#32686) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az M4400-hoz csak matt displayek voltak rendelhetőek. WUXGA szerintem volt ledes és CCFL-es is, ennek hétfőn tudok utánanézni.

Szerk: Csak utánanéztem, szóval létezett WXGA led és CCFL kivitelben, WXGA+ led kivitelben, valamint WUXGA 2CCFL-ben és RGB ledben.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32688) scarbantia válasza SzaboZE (#32687) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Köszi szépen, bár alapvetően típusszám alapján keresek.
A két CCFL-es WUXGA paneleket nagyrészt az LG-Philips gyártotta, LP154WU2 kódnéven, volt belőle matt és fényes is (valamilyen kötőjeles utótag van a kódszám után), de gondolom az M4400-akat csak matt panellel szerelték.

Ezek szerint akkor RGB LED-es panelt itthon nem nagyon lehetett rendelni, mert abból sajnos csak fényes létezik.

(#32689) SzaboZE válasza scarbantia (#32688) üzenetére


SzaboZE
addikt

Konkrét példánnyal nem találkoztunk itthon, de nehezen tudom elképzelni, hogy ebbe a szériába fényes felületű displayt tettek volna (mégha rgb-s is).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32690) KMT


KMT
addikt

Sziasztok!

A "carry-in svc" garancia mit jelent itthon? A laptop 3 éves ilyen garanciájából pár hónap van hátra, és már a papírjai sincsenek meg. Mit lehet ezzel kezdeni? Gondolom a vásárlási helyre hiába vinnénk vissza, és a szervíz honlapja alapján sem túl biztató a helyzet... [link]
Hogyan lehetne ezt érvényesíteni?

(#32691) soldi3r válasza KMT (#32690) üzenetére


soldi3r
veterán

ha a service tag alapjan a gari meg ervenyes, akkor barmelyik dell szerviz foglalkozni fog vele papirok nelkul is

mas,
az e6330 caddy-je milyen sebessegre lehet kepes? szuksegem lenne meg egy oprendszerre, de nem tudom, hogy az msataval kiserletezzek, vagy a az odd helyen

E30 (oo=[][]=oo)

(#32692) KMT válasza soldi3r (#32691) üzenetére


KMT
addikt

Ez jó lenne. De a fenti cég a vásárlási hely honlapjáról van, és ezt írják: "A jótállási igény érvényesítésének kizáró feltételei: ... Vásárlási számla hiánya." Ennek ellenére próbálkozzak?

Ez már valamivel szimpatikusabb: humansoft. Ez a szolgáltatás mennyibe fáj? :)

(#32693) somasz válasza KMT (#32692) üzenetére


somasz
Topikgazda

amíg van garancia és garis a probléma, addig értelemszerűen ingyenes, egyéb esetben nyilván fizetős. (törés, folyadékkár, stb., lejárt gar.)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32694) SzaboZE válasza KMT (#32692) üzenetére


SzaboZE
addikt

A garid telephelyi garanciát jelent, vagyis el kell zarándokolnod vele egy dell szervizbe. Számla nem kell, így viszont csak a honlapon szereplő időpontig tudod érvényesíteni a garanciát. Ha a számla későbbi időpontban készült (általában így van, akkor addig lenne érvényes, de ezesetben kell természetesen a számla is). Ha a HUMANsoftra esik a választásod, ott ez biztosan megy.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32695) soldi3r


soldi3r
veterán

a precision m4300-ban mennyire lutri a quadro?

E30 (oo=[][]=oo)

(#32696) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Megvettem a Dell E5530 laptopot, amit javasoltak egy másik topicban. :) Még egyszer köszönet érte!

Van, amit nem értek:

- milyen drivert kell ahhoz letölteni, hogy a hangerő változtatásakor lássam a képernyőn, hogy áll a hangerő? Valami visszajelzés kéne...

- Ha jól láttam, az akksi mögé be lehet rakni a SIM-kártyát, így mobilnetet is lehet használni. Viszont ehhez milyen alkalmazás, driver kell? Szintén nem találtam.

- Letöltöttem elvileg ilyen ujjlenyomat-azonosítós drivert a dell honlapjáról. De nem találok semmi ilyet, hogy hol lehetne beállítani, hova települt... Hogyan tudnám az ujjlenyomatolvasót használni?

köszi a segítséget előre is!

(#32697) somasz válasza kalapacsolok (#32696) üzenetére


somasz
Topikgazda

controllpoint és feature enchancement pack

mobilnethez kell mobilnet kártya, ha van, akkor annak a drivere kell hozzá...

elvileg a controllpoint kell a leolvasóhoz is, és utána tudod beállítgatni.

client system update-et javaslom még lefuttatni majd.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32698) kalapacsolok válasza somasz (#32697) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Kedves Somasz!

Feltelepítettem ezt a 2 drivert, amit mondtál. Az ujjlenyomatolvasót továbbra sem találom, hol kéne beállítani. Nem értem, miért ilyen bonyolult ez :S :)

Hátul az akksi mögött SIM-kártya hely van, ugye? tehát csak oda bedugom a mobilnet-kártyát és pl a T-mobile alkalmazását telepítem? köszi

(#32699) runner 125 válasza kalapacsolok (#32698) üzenetére


runner 125
nagyúr

A SIM foglalat az összes típusban benne van, az akksi mögött, de ahhoz h működjön, be kell szerezned a WWAN foglalatban pattintható 3g modult.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32700) Chaser válasza runner 125 (#32699) üzenetére


Chaser
titán

Én is ezt akartam mondani. Régebbi szériáknál meg sokszor volt, hogy még a kábelezés se volt meg, SIM foglalat ugye mindegyiken van, csak az magában édeskevés.
5530 tulaj: kapd le szépen az aljzat lapot és lesd meg a mpcie helyet, van-e ott üresen két antenna. Ha van akkor mehet bele a modem, az a biztos ha megnézed. Bár lehet előkészítés már minden mostani Lati szériában van, nem tudom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.