Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31251) DNReNTi válasza Tybe3e (#31245) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szvsz a 60-70 fok még simán üzemi hőmérséklet, főleg terhelés (játék) alatt.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#31252) molnarpeter válasza SzaboZE (#31249) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

2x4GB van nekem :)

(#31253) Tybe3e


Tybe3e
tag

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát, most azért megnyugodtam. :R

(#31254) Avicularia


Avicularia
veterán

Elég vérszegénynek néz ki az akksi a 7720-ban. Notebookcheck tesztjén több mint 5 órát írnak BatteryEater Reader tesztre. Nálam kicsivel erősebb i7-el mint a tesztben 1 óra 50 percet sikerült elérnem :F
Fényerő 1/4-en, wifi bekapcsolva. Nagyon sovány eredmény, ha nyomkodom akkor kb. 1 óra alatt lemerül.

(#31255) SzaboZE válasza Avicularia (#31254) üzenetére


SzaboZE
addikt

Egy i7-es 17 colos noti nem is nagyon megy többet egy 40-50Wh-s akkuval ha használva van. Biztos nem 9 cellás akkuval tesztelték?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31256) premete válasza SzaboZE (#31255) üzenetére


premete
veterán

6 cellás akku, az 5 órát arra írták, ha ki van kapcsolva a wlan is, és minimális fényerőn van: wlannal már 3, egyéb programoknál 1 óra a teszt eredmény. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#31257) Avicularia


Avicularia
veterán

A tesztben ezt írják:

Although mobility is rather secondary in this weight class, a certain degree of freedom can be quite useful. We again use BatteryEater's Reader's test and recorded a maximum runtime of 5 hours and 4 minutes (304 minutes). Optimus technology detects the situation correctly and switches to Intel's HD Graphics 4000. The minimum mobile runtime nosedives to mere 59 minutes (BatteryEater's Classic, max. brightness, Wi-Fi + Bluetooth). The included 48 Wh lithium ion battery (11.1 volts, 4200 mAh) unfortunately cannot supply any more juice.

The notebook lasts an average of 151 minutes (2 hours and 31 minutes) when used to run a DVD. Watching movies shouldn’t be a problem.

The Inspiron 17R SE convinces in Wi-Fi use with 228 minutes (3 hours and 48 minutes) - a runtime with which you can work decently.

Namost úgy hogy hozzá sem nyúltam, 1 óra 50 percet ment csak :( Nyilván nem számítottam olyan akkuidőre, mint a latitude 6320-ban, de azért light-os webezéssel ne menjen el 2 órát se az nonszensz.

(#31258) .:ZS:.


.:ZS:.
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan gondom van, hogy amikor megpróbálom HDMI-vel tv-re kötni az Inspiron 3521-es lapost és be akarok lépni az intel vezérlőjébe kékhalállal elszáll a windows. Nem windowsal kaptam, de eredeti Windows 8 Pro x64 van rajta. Dedikált gpu-s, de minden drivert service tag alapján a Dell honlapjáról töltöttem és telepítettem. Próbáltam a Catalyst Control Centert indítani, de úgy tűnik a HDMI-t teljesen az intel vezérli. Kép van a TV-n, de szokásos módom nem áll be rendesen a kép méret és le lóg a kép. Próbáltam úgyis hogy előbb elindítom az Intel vezérlőjét és utána dugom HDMI-re, ott abban a pillanatban kék halállal elszállt :W

Találkozott bárki hasonló problémával? :R

(#31259) hito


hito
nagyúr

E4200 win7 64bit-re fingerprint szenzor telepítésével kapcsolatban van valakinek tapasztalata? A driverek között nem találom és nem telepíti hozzá az OS sem. Így nem tudom használni.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#31260) DNReNTi válasza hito (#31259) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekem anno az ajánlott windows frissítések között volt biometric coprocessor driver vagy valami ilyen néven. Egyszer feltettem és dicsak, beindult az ujjlenyomatolvasó. ;) Talán ott.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#31261) hito válasza DNReNTi (#31260) üzenetére


hito
nagyúr

Ok, de amikor megvettem a gépet még Dell szoftver is volt hozzá. Bár a rendszer 32bites volt. Most amikor kiválasztom a gép service tagje alapján a letöltések közül a 64bites win7-et, nem hoz semmit az ujjlenyomatolvasó részhez. Pedig elég jó kis szoftver volt, lehetett választani a beléptetési formák közül (csak bio, vagy bio + password, stb...). Tehát a win7 által kezelt fingerprint nem lenne túl jó, elég fapad.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#31262) SzaboZE válasza hito (#31261) üzenetére


SzaboZE
addikt

A D sorozatnál és korai e sorozatnál nem volt 64 bites szoftver hozzá, elképzelhető hogy itt is ez a helyzet. 32 bitesre felhozza?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31263) .:ZS:. válasza .:ZS:. (#31258) üzenetére


.:ZS:.
senior tag

Erre a kérdésemre az jutott még eszembe, hogy esetleg frissíthetem az intel driverét külön? Azt tudom hogy Catalystból nem jó csak a Dell honlapján lévő, de ez vonatkozik az Intel driverre is? Valakinek ötlet?

(#31264) flash-


flash-
veterán

helo

adott egy dell vostro 1015 notebook rajta windows 7 x64. mivel próbálkozzak hogy a webkamerát müködésre birjam?nem találok win7 x64 webkamera drivert hozzá...hivatalos oldalon csak xp hez van webkamera driver,márpedig eddig win7 x32 volt rajta és azt hiszem működött a webkamera. ezt ki érti?...

na ötlet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#31265) huszi.gyb válasza .:ZS:. (#31263) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Igaz, hogy nem kék halállal, de szívtam egy darabig az N5110 TV-re kötésével HDMI-n. Nálam az vált be, hogy összekötöm, és bekapcsolom a gépet. Úgy tökéletes volt.

www.dongosofor.hu

(#31266) Norberto778


Norberto778
csendes tag

Sziasztok!
Használt Dell notebookot szeretnék vásárolni és véleményeteket szeretném kérni, hogy melyik lenne a legjobb választás.
1. Dell Latitude D410 1 év gari 36.700
2. Dell Latitude D520 1/2 év gari 29.990
3. Dell Latitude D530 1/2 év gari 31.990
Köszi előre is.

(#31267) hito válasza SzaboZE (#31262) üzenetére


hito
nagyúr

Így már mintha lenne valami. Mondjuk 64bitre is, csak eddig service tag volt bejelölve, nem pedig a product szerinti, így egy csomó dolog nem jelent meg. :)

MÁS: szerintetek E4200 billentyűzetén ki lehet cserélni fizikaillag a karaktereket? Csak mert most rendelnék hozzá világítós billentyűzetet és a legolcsóbb UK kb. 10-11eFt lenne, míg van fenn egy francia kiosztású (AZERTY) ami postával együtt 6eFt lenne.

Illetve ezt az akksit vajon érdemes megrendelni? Ez a legolcsóbb eredeti gyári 6 cellás akkumulátor hozzá.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#31268) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Az Alienware gépekről mi a vélemény? Ebay-en néztem refurbished gépeket kb 240-ért, i7, gt650-el.
Amúgy szerintetek fontos a 8gb ram vagy elég a 6 is? Ssd-t lehet utólag is beléjük rakni. (14"-osba)

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31269) donjohnson


donjohnson
addikt

sziasztok,

dell d830-as notin hogy lehet bios-t frissíteni rossz akkuval? egyáltalán lehet-e valahogy?
próbáltam windows alatt és dos alatt is, de mindkét helyen kiírta, hogy hiányzik az akkumulátor. :(

d600-nál ugyanígy windows alatt nem engedte, de dos alatt igen.
szóval emiatt gondoltam, hogy itt is ki lehet játszani valahogy, de akkor ezek szerint mégse?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#31270) FRENK1988 válasza donjohnson (#31269) üzenetére


FRENK1988
veterán

nem. Igaz én 630-al próbáltam és nem engedte

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#31271) donjohnson válasza FRENK1988 (#31270) üzenetére


donjohnson
addikt

köszi, akkor így marad.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#31272) FRENK1988 válasza donjohnson (#31271) üzenetére


FRENK1988
veterán

a biosos megoldás működhet de én inkább kértem kölcsön egy akksit :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#31273) langward válasza adamssss (#31268) üzenetére


langward
tag

Általában jók az alienware gépek, csak túlárazottak szoktak lenni. A 8GB ram azért szerencsésebb mert akkor ki is lehet kapcsolni a lapozófájl funkciót. SSD esetén főleg ajánlott kikapcsolni a lapozófájlt.

(#31274) Norberto778


Norberto778
csendes tag

Sziasztok!
Használt Dell notebookot szeretnék vásárolni és véleményeteket szeretném kérni, hogy melyik lenne a legjobb választás.
1. Dell Latitude D410 1 év gari 36.700
2. Dell Latitude D520 1/2 év gari 29.990
3. Dell Latitude D530 1/2 év gari 31.990
Köszi előre is.

(#31275) vwpolopg válasza Norberto778 (#31274) üzenetére


vwpolopg
őstag

Elnéztem, törölhető, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#31276) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Ha memóriát akarok bővíteni a gépemben (E6420) mivel járok jobban? Ha veszek 2x4GB-ot vagy ha veszek egy 8GB-os modult és bent hagyom az egyik gyári 2GB-osat mellé? Kérdésem, hogy keverjem őket vagy maradjak a párban árult 2x4GB-nál?

(#31277) donjohnson válasza FRENK1988 (#31272) üzenetére


donjohnson
addikt

na rájöttem, működik is. így kell indítani dos alól:

D830_A14.EXE /forceit

szóközzel elválasztva oda kell rakni a végére ezt a /forceit kapcsolót és felmegy rá akku nélkül is. :C

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#31278) albi31 válasza donjohnson (#31277) üzenetére


albi31
senior tag

hát benne van a szóba a lényeg! :)

(#31279) donjohnson válasza albi31 (#31278) üzenetére


donjohnson
addikt

jaja, ráerőszakoltam :P

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#31280) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Latitude E6430-as szériához module bay-t keresek. Amit találtam és eredeti az 10k környékén van ami számomra k.va sok egy ilyen dologért. Ebay-en lehet kapni ilyen univerzális bay-t előlap nélkül: katt

Ez is jó lehetne bele? Előlap levehető a CD/DVD íróról.

Vagy esetleg eredetit olcsóbban max 4-5k-ig?

(#31281) _adaml21_ válasza Vasinger! (#31280) üzenetére


_adaml21_
őstag

Sajnos nem jó, mert egy ilyen speckó kioldó mechanika van ezeken a caddyken, így azzal egy lyuk keletkezne (talán be se pattanna?)
Én tőle rendeltem, bár amikor én vettem postával együtt megállt 6k-ból, nem tudom miért drágult pár hónap alatt ennyit... Viszont tanúsíthatom hogy jó, és tökéletesen működik.

(#31282) Chaser válasza Vasinger! (#31280) üzenetére


Chaser
titán

Sima cserélhető előlapos éppen jó bele, de mintha úgy rémlene, hogy ennél a szériánál nem levehető az előlap. És a kiadómechanika sem lesz rajta, szóval lesz egy lyuk. Van akit nem zavar.

adamlukacs: Mert drágult a $ és te nem készletről vitted hanem előre fizetted. Mivel azt a pénzt senki nem adja vissza, amikor bóvlit meg defekteset küldenek, kénytelen vagyok beépíteni az árba. Ha valaki kísérletezni akar akkor megúszhatja olcsóbban..vagy drágábban ;) Mindenesetre nekem most elfogyott ami volt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31283) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek, most lehet, hogy inkább mSATA SSD-t veszek, lehet olcsóbban jönnék ki mint evvel a megoldással és még a DVD író is megmaradna.

Apropó. Honnan tudhatom azt biztosra, hogy biztosan megeszi az adott mSATA SSD-t a notim? Egyáltalán az E6430 mSATA helye képes fogadni SSD-t?

(#31284) _adaml21_ válasza Chaser (#31282) üzenetére


_adaml21_
őstag

Félre ne értsd, nem akartam beléd, vagy a termékedbe kötni, 8ezret is megérne, mert tényleg jó. Csak a kollega kifogásolta az eredeti 10ezres árát, és ettől már nincs messze a 8ezer, ezért jegyeztem meg. :)

(#31285) LaptopSystem válasza Norberto778 (#31274) üzenetére

szia én a D530-ast választanám a helyedben :K :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#31286) LaptopSystem válasza vwpolopg (#31276) üzenetére

én a 2x4GB ra tenném le a voksom szerintem stabilabb lenne vele :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#31287) Vasinger! válasza Vasinger! (#31283) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Most ezt találtam 5k-ért kioldóval együtt: KATT

Ez jó lenne akkor egyébként?

(#31288) _adaml21_ válasza Vasinger! (#31287) üzenetére


_adaml21_
őstag

jónak tűnik :)

(#31289) SzaboZE válasza Norberto778 (#31274) üzenetére


SzaboZE
addikt

Számomra érthetetlen, hogy egy 6-8 éves D410-es gépre hogy tud valaki egy év garit adni :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31290) donjohnson válasza SzaboZE (#31289) üzenetére


donjohnson
addikt

miért? sokallod?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#31291) Chaser válasza _adaml21_ (#31284) üzenetére


Chaser
titán

Nem értettem félre. Egyébként én is vettem nimitztől kezdetekben, kukában is landolt. Mert próba nélkül azt hittem jó, adtam is neki +-at, azóta is küldi a csereterméket:) Te egyébként 7.5-ért vetted postával tőlem :P 58xx ft-ért vettem akkor jó árfolyamon. Mondjuk azzal nem is volt gond, ha nem is gyári de pont olyan. Eredeti gyári sztem lazán 12-15k.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31292) LaptopSystem válasza SzaboZE (#31289) üzenetére

nagy nagy rizikóval :)
habár jó gépek azok simán elmennek még egy pár évet :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#31293) SzaboZE válasza donjohnson (#31290) üzenetére


SzaboZE
addikt

Már a dell se nagyon szállít hozzá alkatrészt, így elég nehéz megfelelni neki :) Bár a konstrukció alapvetően megbízható.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31294) sparc


sparc
tag

Sziasztok,
egy kis szakmai segítségre lenne szükségem.
A vostro 1310-es notimban utángyártott akku van és látszólag 0% az elhasználódása. Viszont nem tölt, pedig
ha rádugom a töltőt azt írja ki, hogy csatlakoztatva, töltődik.
Valószínűleg az akku hibás? Dell pa10 és pa12-es töltővel is próbáltam.
Köszönöm a segítséget :)

(#31295) SzaboZE válasza sparc (#31294) üzenetére


SzaboZE
addikt

Lehet akku hiba, de ezt 100%-osan nem tudjuk kijelenteni látatlanban.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31296) sparc válasza SzaboZE (#31295) üzenetére


sparc
tag

Pont ettől tartok, hogy veszek egy újat és mégse az a hiba.

Esetleg milyen más hiba lehet még?
NEm kompatibilis töltő? Alaplaphiba?
Valakinek volt hasonló?

(#31297) LaptopSystem válasza sparc (#31296) üzenetére

töltőáramkör hiba is lehet :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#31298) FRENK1988 válasza sparc (#31294) üzenetére


FRENK1988
veterán

más akkuval nem tudod kipróbálni?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#31299) sparc válasza LaptopSystem (#31297) üzenetére


sparc
tag

Töltőáramkör az a töltőben vagy a notiban van ? :)

(#31300) sparc válasza FRENK1988 (#31298) üzenetére


sparc
tag

Hát igen, ez egy jó megoldás lehetne, ha találok olyat akinek van kompatibilis típus.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.