Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31201) zuhi_ válasza bambi33 (#31200) üzenetére


zuhi_
senior tag

Erre még nem gondoltam, mert a kapcsoló se nem ragad, se nem akad. :N

(#31202) SzaboZE válasza hito (#31194) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én nem tudok róla, hogy létezne hozzá való pöcökegeres változatú billentyűzet... Háttérvilágítósból is csak US kiosztás van talán.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31203) hito válasza SzaboZE (#31202) üzenetére


hito
nagyúr

UK-t már találtam, pöcökegereset nem. Az E4300-nak meg dupla egérgombos a billentyűzete, nem lenne túl szép szétbarmolva. Úgyhogy marad egy világítós UK billentyűzet :K

Egyébként olyan szinten jó a touchpadje, hogy nem is hiányzik a pöcökegér ha nincs nálam BT-os egér. Ritka érzékeny és pontos.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#31204) Chaser válasza hito (#31203) üzenetére


Chaser
titán

Akkor nem olyan, mint a 4300-asé, az elég érdekes.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31205) hito válasza Chaser (#31204) üzenetére


hito
nagyúr

E4300:

E4200:

Az E4300-on a billentyűn vannak a második egérgombok.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#31206) albi31 válasza zuhi_ (#31196) üzenetére


albi31
senior tag

a wifi-t a déli híd vezérli,ha az kezd meghalni,akkor belefuthatsz ebbe a dologba,hisz másik wifi-vel már próbáltad,így az eszköz kizárva,és mint említetted a driver fent van...amúgy milyen wifikkel próbáltad?(Intel,Broadcom)

vagy legrosszabb esetben az alaplapon lévő kapcsoló tört le,és nem tudod kapcsolni,hiába húzod el a kapcsolót..bár akkor érzenéd,hogy könnyen megy...vagy maga a kapcsoló ment tönkre az alaplapon..egyikkel sem találkoztam,de a hibát nem zárja ki.

[ Szerkesztve ]

(#31207) zuhi_ válasza albi31 (#31206) üzenetére


zuhi_
senior tag

Bios-ban letiltottam a belső wifit és kapott egy usb mini wifi-t. Sajnos mást nem tudtam vele kezdeni... :B

(#31208) Chaser


Chaser
titán

Mármint a padra gondoltam, 4300-ason sok mindent mondanék rá, de azt nem hogy jó. Maga a felületkiképzése is olyan, hogy megakad rajta az ember ujja.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31209) hito válasza Chaser (#31208) üzenetére


hito
nagyúr

Ja, bocs, félreértettem :B E4300-asét még nem volt szerencsém kipróbálni, de nekem az E4200-é határozottan kellemes, az átlag touchpad mezőny fölé helyezném. Aztán kinek mi. Lehet, hogy valakinek nem jönne be. Én nagyon sok üzleti notit elfogyasztottam már életemben, azokhoz mérten a legjobbak közé tartozik érzésem szerint.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#31210) premete válasza hito (#31205) üzenetére


premete
veterán

Régen volt már e4200/e4300-asom, az e6220/e6320, e6230/e6330 már kompatibilisek. nekem is pöcökegeres a kb backlit hu az e6230-asban, bár sose használom, ott is jó a touchpad.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#31211) Kari1


Kari1
aktív tag

Vki tudja hogy ha emailben is kellett egy hibát jeleznem egy NBD-s laptopnál akkor kb ennyi idő amíg visszajeleznek? Ugyanis jó lenne ha holnap tudnák javítani mivel jövő héten nem nagyon érek rá. Az email kb 1 órája küldtem el az ügyintézőnek akivel beszéltem. Van rá esély hogy ezt ma még fogja kezelni?

(#31212) SzaboZE válasza Kari1 (#31211) üzenetére


SzaboZE
addikt

Attól függ kivel beszéltél. Nálunk általában megy a másnap, ha délelőtt jelented be.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31213) Kari1 válasza SzaboZE (#31212) üzenetére


Kari1
aktív tag

Központi szervizzel beszéltem (06-80-016-157) de pont most hívott vissza az ügyintéző hogy cserélni fogják az alkatrészeket. CHS-t mondta hogy tőlük fog vki kijönni ill ők fognak majd keresni időpont egyeztetés céljából ha meglesznek az alkatrészek.
(Remélem nem lesz probléma mivel ahogy néztem fórumon elég rossz róluk a vélemény)

(#31214) hito


hito
nagyúr

Nem tudja valaki, hogy az E4200 gyári recovery DVD-je csak az OS-t installálja, vagy felteszi a drivereket is? Másik kérdésem az lenne, hogy az akksi ikonra kattintva miért írja, hogy telep1, telep2 (nincs). Nincs is ODD benne, aminek a helyére lehetne ultrabay akksit tenni :) Hova lehet tenni a másodlagos akksit? Vagy van olyan dokkoló hozzá amiben van?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#31215) premete válasza hito (#31214) üzenetére


premete
veterán

Van az aljára tehető akku is elméletileg (slice battery).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#31216) hito válasza premete (#31215) üzenetére


hito
nagyúr

Meglesem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#31217) Kari1 válasza Kari1 (#31213) üzenetére


Kari1
aktív tag

Meg is csinálta a CHS :C
Amúgy egy Latitude E5430as laptoppal volt probléma a jobb zsanér repedt el ill a töltő felett a palmrest volt elrepedve.
https://docs.google.com/file/d/0Bx4kUserf9UDdi1VblJ3Qm9kX0E/edit?usp=sharing
https://docs.google.com/file/d/0Bx4kUserf9UDZHoyN2NiRUpfZDA/edit?usp=sharing
(Ezért is megérte anno Dell-t választani mivel más gyártó szvsz lazán azt mondta volna hogy nem rendeltetésszerű használatból történő károk ezek, ezért nem segít...)

[ Szerkesztve ]

(#31218) molnarpeter válasza Kari1 (#31217) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szegény gép :D Nekem a hűtő ahol fújja ki a levegőt, ott van az egyik szálka középen megtörve :(

(#31219) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Sziasztok!

Dell N5110-est javítok. Nem rendeltetésszerű használat (dobálva a kamionban) és utána kókány szerelés okán van egy alaplaphalott gépünk. Honnan érdemes ebay-en kívülről szerezni hozzá egy másik lapot? 30k körül kihozható a javítás? Ha nem, akkor elkapkodják hamar a bontott cuccait, van rá igény?

Előre is kösz minden választ. :R

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#31220) langward válasza kicsipapucs (#31219) üzenetére


langward
tag

30 alatt szerintem tuti nem lehet pöpec állapotot kihozni ebből. :(

(#31221) huszi.gyb válasza kicsipapucs (#31219) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Milyen konfiggal lenne az 5110? 1-2 dolog LEHET, hogy érdekelne (engem vagy ismerősöket).

Egyébként szerintem nem javítható 30k-ból...

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#31222) FRENK1988


FRENK1988
veterán

A Dell Latitude D630-ba milyen hűtőventilátor kell?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#31223) DNReNTi válasza FRENK1988 (#31222) üzenetére


DNReNTi
őstag

DPN: YT944. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#31224) FRENK1988 válasza DNReNTi (#31223) üzenetére


FRENK1988
veterán

:R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#31225) runner 125 válasza Kari1 (#31217) üzenetére


runner 125
nagyúr

..és mindez csak úgy magától? :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31226) Kari1 válasza runner 125 (#31225) üzenetére


Kari1
aktív tag

Arra gondolsz hogy nem ejtettem-e le a laptopot? A Dellnek direkt több képet küldtem hogy lássák hogy máshol nincs sérülés nyom. És amúgy a két hiba nem egy időben jelentkezett a töltő feletti repedés már megvan 1-2 hónapja csak mivel semmilyen más problémát nem okoz így nem foglalkoztam vele. (ami fura hogy az oldalsó ezüst keret nem repedt meg, és nem is volt szétszedve).
Szerdán mikor észrevettem hogy a zsanérral mi történt akkor gondoltam hogy ha már azt bejelentem akkor ezt is megemlítem.
Lehet hogy a mindennapos hurcolást nem szereti, bár máshol tényleg nincs semmi baja, gondolok azokra a helyekre ahol meg kellene hogy sérüljön ha odaütöm valahova.

(#31227) adam0506


adam0506
csendes tag

Kedves Mindenki! A segítségeteket szeretném kérni! Dell Vostro 1015-höz keresek alaplapot, ugyanis az enyém málna szörp miatt kisült...:SS Tudtok-e ajánlani valamit, hozzá tudnék-e jutni valahol olcsóbban? Esetleg, ha vennék egy más használt gépet, aminek valószínűleg tönkrement a videó kártyája, attól függetlenül az alaplap még hasznosítható-e benne! Mindennemű segítséget fogadok!! köszönöm :)

(#31228) hito


hito
nagyúr

Ennek a 4200-nek IPS kijelzője van, vagy miért ilyen szép, élénkek a színek? :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#31229) langward válasza hito (#31228) üzenetére


langward
tag

Nem IPS, Dell Ultrasharp TN kijelző, LED háttérvilágitással. Ilyen a Dell Ultrasharp :)

(#31230) Chaser válasza hito (#31228) üzenetére


Chaser
titán

Mert nem hitvány panel került bele mint sok 4300-asba:) Nekem is sokkal frankóbb panel volt a 12"-os D430-ban. E4300-ból 3-4 járt nálam de a hitvány még enyhe kifejezés. Más meg abból is fogott ki jót.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31231) hito


hito
nagyúr

Eszméletlen jó szerintem. Viszont néha csinál furcsa dolgokat. Magától rátolja az összes kontrasztot. Legalábbis olyan mintha feltekerné, aztán egy 5-10mp múlva normalizálódik a helyzet, magához tér magától.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#31232) Chaser válasza hito (#31231) üzenetére


Chaser
titán

Az a környezeti fenyérzékeló műve nem?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31233) csdm


csdm
senior tag

Elszakadt a dell d630 laptopom a töltőt és a laptopot összekötő kábele. Csak ezt a kábelt, lehet pótolni, vásárolni valahol??

(#31234) DNReNTi válasza csdm (#31233) üzenetére


DNReNTi
őstag

Sajnos nem, csak kókányolással.. 7-8 ezer körül lehet kapni új gyári DELL töltőt. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#31235) csdm válasza DNReNTi (#31234) üzenetére


csdm
senior tag

:((((((
Koszonom!

(#31236) adam0506


adam0506
csendes tag

Dell Vostro 1015-höz keresek alaplapot!! valakinek valami ötlete? köszi :)

(#31237) soldi3r válasza csdm (#31233) üzenetére


soldi3r
veterán

persze, hogy lehet

E30 (oo=[][]=oo)

(#31238) premete válasza soldi3r (#31237) üzenetére


premete
veterán

Azt elfelejtették odaírni, hogy a tápot nem lehet szétszedni. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#31239) soldi3r válasza premete (#31238) üzenetére


soldi3r
veterán

nem tudtam, hogy nem lehet, pedig mar nehany tapot javitottam igy

E30 (oo=[][]=oo)

(#31240) DNReNTi válasza premete (#31238) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szét lehet azt, csak hát utána hogy néz már az ki :D :D Ezért írtam én is hogy csak kókányolva ..

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#31241) soldi3r válasza DNReNTi (#31240) üzenetére


soldi3r
veterán

szet jon az szinte nyomtalanul, csak nem kell nekiesni mint koca a moslekosvodornek
acetonos koromlakkot a resbe csepegtetni, esetleg kell egy kicsit melegiteni

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#31242) DNReNTi válasza soldi3r (#31241) üzenetére


DNReNTi
őstag

mi fűrésszel mentünk neki egyszer :D az eredmény hogy is mondjam ... :D
erre mondaná a volt programozás tanárom hogy "egyes. mer' működik de nem jó" :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#31243) Outlander válasza DNReNTi (#31242) üzenetére


Outlander
őstag

Miért nem inkább flexxel? :F ;]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31244) soldi3r válasza DNReNTi (#31242) üzenetére


soldi3r
veterán

nalunk a cel szentesiti az eszkozt, ha mukodik akkor az jo

E30 (oo=[][]=oo)

(#31245) Tybe3e


Tybe3e
tag

Sziasztok!
Már több mint 1 éve nyüstölök egy Dell Inspiron N7110es gépet (i5, 4GB RAM, GT525M), eddig semmi gondom nem volt vele, de 3-4 hónapja feltűnt hogy játék (illetve youtube-ozás) közben eléggé felmelegszik a RAM. Legalábbis én a 65-70°C-t elég magas értéknek tartom. Játék közben előfordult már hogy felkúszott 75°C-ig is. Egyébként a gép maga (a szériájához képest) annyira nem melegszik, 1 óra játék után is 80°C a CPU, 65°C GPU, 50°C HDD. Eddig azért nem írtam, mert gondoltam hátha elmúlik majd a dolog.
Három kérdésem lenne:
1.) Jól gondolom hogy ez a 65-70 fok magasnak számít?
2.) Lehet kapni valamiféle kisebb bordákat a RAM chipjeire? Esetleg valami mást ami segít elvezetni a hőt?
3.) Ha bővíteném a RAMot, vennék mégegy 4GB-os modult akkor lehet hogy eloszlana a két modul között a terhelés és így esetleg nem lenne olyan meleg?

(#31246) hito válasza Chaser (#31232) üzenetére


hito
nagyúr

Azt már kilőttem :N

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#31247) SzaboZE válasza Tybe3e (#31245) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ezzel a RAM melegedéssel nem sokat lehet kezdeni. Szerintem hűtőborda sem fér el rajta, túl szűk helyen vannak ahhoz. Őszintén szólva én soha nem is figyeltem ilyesmit a RAMoknál, mert ha gond van, akkor az úgyis hibák formájában megmutatkozik :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31248) molnarpeter válasza Tybe3e (#31245) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A Kingstonnak van bordás modulja, én is olyat használok :)

(#31249) SzaboZE válasza molnarpeter (#31248) üzenetére


SzaboZE
addikt

OK, csak elfér-e a gépben? Merthogy az alaplap felé nem sok hely van a memória felületétől. Igazán szellőzni sem tud ez a belső rész.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31250) albi31 válasza Tybe3e (#31245) üzenetére


albi31
senior tag

a memória szilícium lapkák 115-120C tudnak!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.