Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31601) attiati válasza Dell XPS (#31598) üzenetére


attiati
veterán

hú, ezt nem tudom hogy szúrtad ki :R

(#31602) attiati válasza premete (#31511) üzenetére


attiati
veterán

És mennyire életbiztosítás ebay-ről laptopot rendelni.
Rendelt már valamelyikőtök dell gépet onnan?

(#31603) soldi3r


soldi3r
veterán

en gyakran vasarolok (foleg angol) ebayrol, ha eleg korulteinto vagy, akkor nem lehet gond

E30 (oo=[][]=oo)

(#31604) premete válasza attiati (#31602) üzenetére


premete
veterán

Vettem már vagy 10 laptopot, eddig 1 nem jött meg, annak a paypal visszautalta az árát. Biztosabb, mint itt a hardveraprón, vagy a vaterán, ami megjött, az mind ugyanolyan volt, mint a leírásban.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#31605) szepsuti


szepsuti
aktív tag

Sziasztok! Decemberben vásárolt 5520 notiban az 500gb-os vinyó 70% kondicioval rendelkezik a sentinel szerint. Lehetséges a garanciális csere? Válaszokat előre is köszönöm!

(#31606) albi31 válasza szepsuti (#31605) üzenetére


albi31
senior tag

szerintem,holnap SzaboZ meg fogja tudni mondani neked!

(#31607) LaptopSystem válasza szepsuti (#31605) üzenetére

próbáltad másik verzióval is?

csak azért kérdezem mert van olyan,hogy az egyiknél ezt írja a másiknál meg 100/100-as

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#31608) Micha3l válasza szepsuti (#31605) üzenetére


Micha3l
tag

Szia

Futtass le egy "beepitett" diagnosztikat, DELL logonal F12 - Diagnostics
Ha esetleg ott hozna egy 2000-0142; 2000-0146 hibakodot, akkor goto HUMANsoft.

(#31609) albi31 válasza Micha3l (#31608) üzenetére


albi31
senior tag

jogos,ez sokkal egyszerűbb mint a HD SENTINEL!

(#31610) Qbász


Qbász
aktív tag

Üdv!

Pár hónap használat után meguntam a Dell 7720-as notebookom gagyi kijelzőjét. (1600x900 true life bla bla)
Egy deka betekintési szöge nincs illetve a fekete kép fényesen világit. (IPS glow?) Dell szerviz azt mondta ez így normális a bolt ahol vettem azzal védekezett hogy mindegyik ilyen kijelzővel szerelt gépnek ugyanilyen a képe.
Kérdésem az mire lehetne kicserélni? Honnan érdemes panelt vásárolni. Dell szerviz 38000 forintért kínálgatta az állítólag nagyon jó panelt. Olcsóbb alternatíva nincs?

:R

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#31611) kiskaktusz válasza Qbász (#31610) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Olcsóbbért csak TN+Film panelt kapsz, ami ugye szintén csak szemből nézhető...

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#31612) Qbász válasza kiskaktusz (#31611) üzenetére


Qbász
aktív tag

Élőben nem láttam még az említett panelt. De akkor ezek szerint megéri rá kiadni ennyit?

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#31613) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Akinek UEFI-s BIOS-al rendelkező Dell laptopja van és UEFI bootmgr-es Linuxot telepített már rá, tapasztalt-e már olyat hogy nem lép be a BIOS-ba? Mondjuk úgy, hogy csak az elem ki-be vételével jött vissza?

Előre is köszönöm!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#31614) Chaser válasza Qbász (#31610) üzenetére


Chaser
titán

IPS glow ott biztos nincs, mert az nem IPS. 17-esben nem tudok IPS panelt, lehet van. 15.6"-ban dellnél csak precisionoknál van IPS FHD, de gyakorlatilag bármilyen modellbe szerelhető IPS panel ebben a méretben, ha az adott gépet kiadták FHD verzióban is. Keresgélj kinti oldalakon ha maradnál a gépnél, de gyanítom ha van is IS 17"-ban az ára is olyan lesz. 15.6-osok is 30k-nál kezdődnek kinnről.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31615) schlecker


schlecker
tag

Sziasztok.
Studio 1558-nál mi okozhatja hogy egyszer csak elment a kép,és azóta amikor bekapcsolom 4-et vagy ötöt sípol,elindul,de nincs kép.HD 5470-es vga van benne.

(#31616) MurdR válasza schlecker (#31615) üzenetére


MurdR
veterán

A geped leirasaban meg van adva, hogy melyik sipolas melyik hibajelenseget jelenti, tobb verzio lehet.
Lehet a kartya, a ram, a hdd, akarmi, de minden le van irva a leirasban.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#31617) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Dell E6410 laptopon hogy tudok BIOS frissítést csinálni? :)
Letöltöttem az .EXE fájlt elindítom, akkor írja hogy ne kapcsoljam ki frissítés közben stb... Ok, után tölt egy pillanatra egy kék színű csík és utána semmit nem csinál. :)

(#31618) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Na ma hívott a DELL, hogy pénteken tudnának jönni, ami nekem pont jó. Igaz, hogy NBD-ből 1 hét lett, de ez van, kibírom.

Ezt valaki el tudná mesélni, hogy mit jelentenek ezek a határidők?

(#31619) attiati


attiati
veterán

Ez az NBD gari egyébként hogy működik?
Megvehetem egy lejárt garis gépre is? (vagy olyanra is, amelyikre mondjuk nem is volt?)
Mennyit ér egy év NBD?

(#31620) sdombi válasza Vasinger! (#31618) üzenetére


sdombi
tag

Hát szerintem elég egyértelmű a helyzet... Akksira idén július 21-ig van garid, minden másra 2015 július 21-ig

(#31621) Vasinger! válasza sdombi (#31620) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor nem teljesen ugyanazt értjük egyértelműség alatt. Parts only azért elég sok minden lehet...na mind1, köszi.

Akksit mikor cserélnek? Már 10%-ot veszített mióta megvettem, ami azért nem kevés kb. fél év alatt.

(#31622) sdombi válasza Vasinger! (#31621) üzenetére


sdombi
tag

hát a parts only még a dokkoló lehet meg ilyesmi kiegészítők szerintem, viszont ami nagyon jó, hogy a töltőre 3 év gari van (legalábbis ha jól emlékszem SzaboZé ezt mondta korábban)
Akksit akkor cserélnek ha windows vagy a dell diag azt írja, hogy cserélni kell. Amúgy nekem épp most volt egy éves és 18%-os elhasználódás van sajna, köszönhetően a kiváló minőségű szamszung celláknak......

(#31623) SzaboZE válasza attiati (#31577) üzenetére


SzaboZE
addikt

somasz kollegának van E4300-as gépe eladó tudtommal.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31624) SzaboZE válasza szepsuti (#31605) üzenetére


SzaboZE
addikt

A sentinel nem mérvadó, gyakran jelez fals hibát, a delldiagot futtasd, ha az írja a hibát, akkor csere.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31625) attiati válasza SzaboZE (#31623) üzenetére


attiati
veterán

igen igen, holnap megyek is hozzá :R

NBD gari kérdésemre valaki?

(#31626) Chaser válasza attiati (#31625) üzenetére


Chaser
titán

Géptől függ az ára. Kérj ajánlatot pl Humansofttól. Tudtommal lejárt garos gépre is lehet venni gart, de az már drágább és talán be is vizsgálják előtte a gépet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31627) somasz válasza Dell XPS (#31598) üzenetére


somasz
Topikgazda

Köszi! :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31628) Vasinger! válasza sdombi (#31622) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És mi alapján írja ki a Windows vagy a DELL diag, hogy cserélni kell? Véleményem szerint egy adott wear level alatt írja ezt ki, nem? pl. 60% alatt.

(#31629) sdombi válasza Vasinger! (#31628) üzenetére


sdombi
tag

Azt hiszem hogy csak a zárlatos vagy cellahibás akksi esetén ír ki ilyesmiket a win/dell diag, a wear level az akksiknál sajnos normálisnak számít még ha gyorsan is történik akkor is... Persze nem azt mondom hogyha egy év alatt 60% elmegy belőle akkor az normális de évi 10-20%-os leépülésre nem fog cserélni sem a dell sem senki más.

(#31630) szaszapi


szaszapi
őstag

Hello!

Adott egy Dell 5110-es lapfos.Win 8 került rá de az istenért sem akar működni a 2 3. USB.A chipset driverből hiába telepítem a win7-hez való drivert nem megy.Más nem futott bele ebbe a hibába,és mi a teendő?

(#31631) Denyboygod


Denyboygod
csendes tag

Sziasztok,

2 helyszínt néztem garanciális javításra (Dell 3521)
Az egyik a C-szerviz a másik a HUMANSoft Kft.

Még nem voltam egyik szervizben sem, a C-szerviz közelebb van nekem egy picit, de itt a forumon sokkal többször látaom a HUMANSoft nevét.

Melyikbe érdemes vinni?
Az ár nem számít, mert garanciális a probléma)

(#31632) kiskaktusz válasza Denyboygod (#31631) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Én egyszer vittem a C-hez, többször nem is fogom, a HUMANSoft Kft.-nél eddig 2* jártam, és legközelebb is oda fogom vinni, ha esetleg valami történne.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#31633) Denyboygod válasza kiskaktusz (#31632) üzenetére


Denyboygod
csendes tag

És mi volt a probléma a C-nél?
Nem akarok feleslegesen oda menni. De e-maileztem velük és eddig teljesen rendben vannak.

(#31634) kiskaktusz válasza Denyboygod (#31633) üzenetére


kiskaktusz
addikt

14 munkanapig tartott egy HDD csere, ráadásul egy valagnyi mocsok volt rászáradva a gépemre, amikor átvettem. Ezzel szemben a humansoft 1 óra és másodikra fél óra várakozási idővel megcsinálta, de igaz, előtte várni kellett 1 napot az alkatrészre.

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#31635) Denyboygod válasza kiskaktusz (#31634) üzenetére


Denyboygod
csendes tag

Mondjuk ez elég nyomós érv! :) Most akkor megkérdezem tőlük, hogy mennyi idő alatt garantálják a javítást. Nagy valószínüséggel LCD csere, gondolom mire megrendelik az LCD ha nincs náluk készleten akkor kb. 3-4 nap lehet javítással együtt.

Ha ennél többet mondanak akkor marad a HumanSoft, nem akarom 2 hétig nélkülözni a munkaeszközöm! :(

És köszönöm az infókat!

[ Szerkesztve ]

(#31636) SzaboZE válasza Denyboygod (#31635) üzenetére


SzaboZE
addikt

Pár nap alatt el szokott készülni a gép. Ez mondjuk függ attól is, hogy milyen garanciád van. pl egy NBD-vel 1-2 napon belül megvan minden.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31637) Denyboygod


Denyboygod
csendes tag

Nemrég válaszoltak, és mondták, hogy kijönnek házhoz, vagy a munkahelyemre, és ott helyszínen javítják! Ez mind a C-Szervizbe! Elvileg már pénteken...

Nekem eddig bejön a dolog, remélem nem csalódok bennük!

(#31638) szepsuti válasza SzaboZE (#31624) üzenetére


szepsuti
aktív tag

delldiag nem hozott hibát, de azért aggaszt a helyzet. Megnéztem más sentinellel is, ott is 70% 868 nap van hátra.

1578 alkalommal vizsgált gyanús szektorokat. Működési idő mindössze 69 nap.

Fontos adatot nem merek rajta tárolni már. Köszönöm a válaszokat! :R

(#31639) somasz válasza szepsuti (#31638) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nekem a sentinel 93%-os vinyóra (1000+ nap jósolt működés) dobott a delldiag hibát... Ne vedd szentírásnak a sentinelt.

Denyboygod:
C-szerviztől eddig egyszer jöttek hozzám hangszórót cserélni akkor, amikor én akartam, ki is cserélték. A szerelő srác rendes volt, de foglalkozni kellett vele, beszélgetni, úgy meg eltartott egy óránál tovább is. Én hamarabb cseréltem volna ;)
Az összes többi tapasztalatom mind Humansoftos és az mind csak pozitív!

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31640) air


air
nagyúr

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a mostani Inspiron-okban például ebben a CPU-ban lévő HD4000-es és az AMD 7670M grafikus vezérlők között lehet-e - vagy automatikusan a Windows, a VGA driver vagy a BIOS tud-e - kapcsolgatni?
Vagyis van-e "Switchable Graphics" funkció?
Korábban egy 1564-es Inspiron-om volt, aminél a CPU-ban lévő grafikus egység le volt tiltva, és csak a dedikált VGA-t használhattam.
Előre is köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31641) SzaboZE válasza szepsuti (#31638) üzenetére


SzaboZE
addikt

A 868 nap több mint 2 év, ha éjjel-nappal megy a gép ... ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31642) SzaboZE válasza szaszapi (#31630) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az usb3-nak külön drivere van, nem a chipset driver kell.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31643) masholnap válasza SzaboZE (#31641) üzenetére


masholnap
senior tag

azért ha valós a romlás, inkább exponenciálisan szokott döglődni egy hdd, nem lineárisan. persze lehet, hogy a sentinel nem ok valamiért

(#31644) SzaboZE válasza masholnap (#31643) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én kuruzslásnak tartom a sentinelt, nálam minden hdd 50%-os vagy elromlik vagy nem ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31645) kiskaktusz válasza masholnap (#31643) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Egy valamire jó, mégpedig hőfokot mérni, de azt mással is lehet. :D Azért tényleg durva, hogy különböző verziószámmal különböző értékeket dob..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#31646) attiati


attiati
veterán

A) service tag alapján csekkolható, hogy meddig él az NBD garancia?
B) service tag alapján mindenféle garanciajegy és bármilyen papír nélkül lehet garanciáztatni?
C) beszerelt SSD-re is él a garancia?

csak a biztonság kedvéért kérdezem, mivel a szememnek jobban hiszek :)

adott két kijelző:
1. gyári dell, 2009-es gyártás aida szerint
2. cserélt auo panel, 2008-as gyártás

AUO-nak szemmel láthatóan jobb a fényereje, betekintési szöge (színét nem néztem). Gondolom egyértelmű, hogy az auo-sat vigyem (?).

[ Szerkesztve ]

(#31647) kiskaktusz válasza attiati (#31646) üzenetére


kiskaktusz
addikt

A: Igen
B: A Humansoftnál igen, a CHS (c-szerviz) szerviznél tőlem kértek számlát, de nem NBD garim van... NBD-nél lehet ott sem kérnek.
C: Az SSD-re csak akkor él a garancia, ha az volt a gyári konfigban, ha nem, akkor nyilván nem a dell vállal garanciát az SSD-re, hanem a háttértár gyártója.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#31648) somasz válasza attiati (#31646) üzenetére


somasz
Topikgazda

C) az nem beszerelt, hanem gyári ;) az utólagosan beszerelt ssd-re nyilván nem vonatkozik a garancia, de nem is zavar bele a többi alkatrész gariztatásába.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31649) szaszapi válasza SzaboZE (#31642) üzenetére


szaszapi
őstag

Külön a win7 driverek alatt a chipset kategórián belül van az usb 3.0 drivere.Win8as drivereknél viszont nincs,de a win7-sel nem megy meg se nyikkan.Külföldi fórumokon is jelen van a hiba,egyáltalán win8-al hajtja valaki a lapfost és működik az usb 3.0-ás foglalata valakinek?

(#31650) air


air
nagyúr

Sziasztok!

Tudna valaki arról infót adni, hogy az 5521-es Inspiron az alábbi konfigban elérhető lesz mondjuk a Laptopszalonnál:
Dell Inspiron 5521_148333 (Piros) (Core i5-3337U/4GB/500GB/ATI Radeon HD 8730M 2GB/15.6"/Ubuntu Linux)

Képernyő átmérő: 15.6"
Felbontás: 1366X768 16:9
Processzor: Intel Core i5-3337U
Memória: 4GB
Merevlemez:500GB
Videokártya: ATI Radeon HD 8730M 2GB DDR3
Optikai meghajtó DVD-RW
Akku: 6 cella
LAN: 10/100/1000, WLAN802.11a/b/g/n
Bluetooth:4.0,D-Sub + HDMI
Súly: 2.76 kg
Piros szín
Op.rendszer: Ubuntu Linux
3 év garancia

160-ért találtam több "noname" webshopban.
Előre is köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.