Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31401) albi31 válasza premete (#31399) üzenetére


albi31
senior tag

ha nincs meg a megfelelő driver készlet,akkor logikus h Lan-t vagy Wifi-t rendezem le,aztán jöhet a többi.
A sima driver nélküli VGA-t fel tudod tenni 1024x768-ba és ott minden látszódik!

(#31402) 7ER válasza zlotty (#31393) üzenetére


7ER
aktív tag

DELL Inspiron N5110 Notebook Driver installálási sorrend:

1.CHIPSET:
* 1. Intel HM67 Express Chipset Family

* 2. Intel Management Engine Interface

3. Intel Turbo Boost Technology
Csak Core I5 és Core I7 esetén.

2. AUDIO:
* IDT High Definition Audio Driver IDT 92HD87B1
Javasolt változat: AUDIO_IDT_W7_A03_SETUP-8H18M_ZPE

3. GRAPHIC /VIDEO/ VGA:
Hármfajta videokártyával kerül forgalomba.
* 1. Intel HD Graphics 3000

2. AMD ATI Mobility Radeon HD 6470

2. nVidia GeForce GT 525M

4. ETHERNET / LAN / CABLE PORT:
* Realtech RTL8105-VB 10/100 Ethernet Controller

5. QUICKSET:
* Dell Quickset Aplication (R314287.exe)

6. NETWORK:
* 1. DELL Wireless WLAN 1503/1502 Half Mini-Card

1. DELL Wireless 1702 802.11 B/G/N, BT0+HS

1. DELL DW1701 802.11 B/G/N

2. Intel ® WiMax Link 6150 (GSM Modul)

7. USB:
* Renasas USB3.0 Host Controller (14994) For DELL Inspiron N5110
3.0 (kék színü) USB csak a drájver installálása után működik.

8. TOUCHPAD:
* DELL Inspiron N5110 (Alps) Touchpad Drivers

9. WEBCAMERA:
* DELL_SX2210-MONITOR-WEBCAM_SV_RC1.1

10. CARD READER:
* Realtek RTS5138 Card Reader For DELL Inspiron N5110

11. WIRELESS:
* Intel Wireless Display Connection Manager Application

(#31403) csobanandras


csobanandras
tag

Hali!
Van egy Dell 7520-asom (HDD SSD-re lett cserélve) és egy folyamatos ciripelő hangot hallok mindig ha közel hajolok. Nem tudjátok mi lehet az?

SZERK: ha a ventik nem mennek akkor is hallom

[ Szerkesztve ]

(#31404) regiment válasza S.Feri (#30930) üzenetére


regiment
csendes tag

hi

4. ponthoz:
próbáltad kikapcsolni a BIOS-ban a Virtualization menüben a VT for direct I/O-t?

(#31405) zlotty válasza 7ER (#31402) üzenetére


zlotty
tag

Köszönöm! :)

(#31406) zlotty válasza zlotty (#31405) üzenetére


zlotty
tag

Lejárt a szerkesztési idő. :)

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha van egy nVidia GeForce GT 525M és az Intel HD Graphics 3000 is, akkor mind kettőt kell telepíteni ugye?

(#31407) SzaboZE válasza premete (#31399) üzenetére


SzaboZE
addikt

Amelyik akkor és olyan panellel volt szerelve a tesztnél! Ne felejtsük el, hogy a panelek gyártói eltérőek lehetnek két azonos tipusú gépben. ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31408) 7ER válasza zlotty (#31406) üzenetére


7ER
aktív tag

Igen, de előbb az integráltat ( Intel HD Graphics 3000 ) kell installálni és utána a "kártyát"
Egyébként a sorrendben is így van.

[ Szerkesztve ]

(#31409) zlotty válasza 7ER (#31408) üzenetére


zlotty
tag

Ja tényleg, az hirtelen le se esett :D
Köszönöm a segítséget! :)

(#31410) kk831228 válasza premete (#31395) üzenetére


kk831228
addikt

Így értettem én is nem úgy hogy nem jók a driverek.. :R Értsd jól!!!!! :D

Persze illene tudni csak nincs ráírva... :B Mondjuk aida mutatja :U Ja és a diesel autóra rá van írva egy pár helyre... :P ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#31411) attiati


attiati
veterán

Hol tudok utánanézni a Dell gépekben levő kijelző / panel pontos típusszámának?
Van erről valami lista?

Adott egy dp/n: 0wjh2r számú panel, amit E4300-ba szereltek. Nagyon érdekelne, hogy ki ez, mi ez?
Alig van róla infó a neten, amit találtam, ott a felbontás sem egyezik (1366*768) és Vostro szavak társaságában tűnik fel.

[ Szerkesztve ]

(#31412) premete válasza attiati (#31411) üzenetére


premete
veterán

Megnézed Aidával, nálam például ezt írja: LG Philips LP125WH2-SLB2
Utána rákeresel google kiadja rá, hogy:
Product Name: New Slim LED Screen for LG Philips LP125WH2-SLB2 SLB1 12.5”HD WXGA
Product Details

New Slim LED Screen for LG Philips LP125WH2-SLB2 SLB1 12.5" HD WXGA

Type: LP125WH2-SLB2 SLB1
Brand: LG Philips
Size: 12.5 Inch
Resolution: WXGA HD
Pixels: 1366*768
Data connector: 40 pinS Connector(Located on bottom right when looking from back side of the screen)
Backlight type: LED BlackLight
Screen Finish: glossy / Matte
Screen Type: IPS

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#31413) attiati válasza premete (#31412) üzenetére


attiati
veterán

megnézettem
ID: AUO5024
gyártó: FM736, B133EW05
itt van a gyártói datasheet-je

Ez már egy cserepanel a gépben. De azt hol tudom lecsekkolni, hogy a Dell E4300-akban eredetileg is ilyen panel volt?

(#31414) premete válasza attiati (#31413) üzenetére


premete
veterán

Az enyéimben is AUO volt, mindegyik e4300-asban, sőt az e6220-asban is, nincs olyan, mint az LG Philipsek, fényerőben ugyanolyanok, de nagyon fakók a színek az általam látott összes AUO-ban:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#31415) attiati válasza premete (#31414) üzenetére


attiati
veterán

Akkor úgysem tudok mit tenni, ha gyárilag a többségük AUO-val szerelt.
:R

És miről tudom megállapítani, hogy valóban kicserélték egy újra a panelt és nem egy ősrégi darab?

[ Szerkesztve ]

(#31416) premete válasza attiati (#31415) üzenetére


premete
veterán

Annyira azért nem rosszak, volt olyan elitebookom és x200T tablet, aminek sokkal rosszabb volt a kijelzője, az e4300-asé nekem megfelelt (ha nem is olyan, mint a mostani IPS, illetve az XT2 transflektívje volt).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#31417) kk831228 válasza attiati (#31415) üzenetére


kk831228
addikt

én nagyon örülnék ha egy ősrégi kijelző lenne a laptopomba... :-) legalább normális szinek és betekintési szögek lennének... mert kb 5 éves laptobba jobb kijelző van mint az újakban. (nem felbontásban persze)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#31418) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Az E6520-hoz Win 7 Professional x64 angol oprendszer telepítő letölthető valahonnét?

Nem, nem warez. Nem adtak hozzá, mert elvileg fenn van valahol a neten. Kulcsom van hozzá természetesen.

csobanandras: Az adapter, vagy a töltőáramkör. Öcsémnek cserélték ilyen miatt az adaptert.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#31419) premete válasza FehérHolló (#31418) üzenetére


premete
veterán

Kulcsot nem kér az oem, töltsd le és tedd pendrive-ra, majd mehet fel.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#31420) FehérHolló válasza premete (#31419) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszönöm!

Ha nem kell kulcs, akkor miért van oda biggyesztve arra a bizonyos helyre matricástul? :)
Ezeket a gépeket csak ilyen oprendszerrel árulták anno. De akár tag alapján is egyértelműen megállapítható, hogy mi jár hozzá. Minek akkor még a matrica is?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#31421) Migi


Migi
csendes tag

Sziasztok!
Win8 óta nem mükszik a képernyő kikapcsolója az inspiron n5110-emen. Quickset elvleg nincs rá, mit kéne beálítanom, vagy leszednem, hogy működjön?

(#31422) 7ER válasza Migi (#31421) üzenetére


7ER
aktív tag

Szerintem használhatod a Win7 QuickSet-et.

[ Szerkesztve ]

(#31423) 7ER válasza premete (#31419) üzenetére


7ER
aktív tag

Van egy kis tévedés. az -OEM- Windows is kéri a kulcsot. Csak abban az esetben nem kér kulcsot, ha az install már manipulált. Egyébként az -OEM- jelentése itt olvasható el Ezért van az, hogy a Microsoft előbb-utóbb "letiltja" a Windows-t.

(#31424) FehérHolló válasza 7ER (#31423) üzenetére


FehérHolló
veterán

SLIC-et támogató Delleknél valóban nem kéri ismét a kulcsot, ha egyszer már be lett írva az adott rendszernél egy korábbi telepítéskor. Vagy akkor sem, ha alapban be volt égetve a BIOS konfigba.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#31425) premete válasza 7ER (#31423) üzenetére


premete
veterán

Volt vagy 20 Dell Latitude-om, és még vagy 50-re telepítettem Dell Oem windows 7 Professionalt/Ultimate-t, egy sem kért kulcsot, automatikusan aktiválódott, bekerültek a Dell hátterek, Dell user logo, Dell support telefonszámok.
Ne keverd a teszkógazdaságos inspironokkal, amiket windows nélkül vesztek, nézz majd meg egy Latitude telepítést, ha valaki megengedi. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#31426) premete válasza FehérHolló (#31424) üzenetére


premete
veterán

BIOS-ban van, ha beteszel egy vadiúj ssd-t, akkor sem kér kulcsot se a tiéd, se az enyém, ha a Dell OEM lemezt/pendrivera kiírt változatát használod, ilyen lesz feltelepítve:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#31427) subidu válasza 7ER (#31423) üzenetére


subidu
tag

Az 5 éves Dell Xps M1530-asomat egyszer telepítettem újra a hozzá kapott Vistával, de nagy megdöbbenésemre nem kért aktiváló kódot. Ez nem recovery lemez volt, mert a Media Guidot kihagytam belőle.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#31428) FehérHolló válasza premete (#31426) üzenetére


FehérHolló
veterán

Tudom, hogy BIOS-ban van. ;)

Skynet is real. It's called Google.

(#31429) Chaser válasza subidu (#31427) üzenetére


Chaser
titán

Vannak gépek amiknél l BIOS-ban van tudtommal a kód, azért nem kéri. Más is mondta xy gépnél hogy nem kellett aktiválni, serial nélkül aktiválódott a win.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31430) premete válasza Chaser (#31429) üzenetére


premete
veterán

A telepítő médián van a kód, és a slic 2.1 onnan tölti be; megfelelő bios is kell hozzá, természetesen:
sources\$OEM$\$$\system32\OEM\OEM.xrm-ms fájlban:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#31431) troly


troly
tag

sziasztok!

Ma vettem egy dell 7520-ast.
Aztán a visszajelző ledek az elején nem világítanak. Azt ki lehet valahol kapcsolni meg vissza vagy vihetem a laptopot vissza az üzletbe?

Segítséget előre is köszönöm.

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#31432) SzaboZE válasza troly (#31431) üzenetére


SzaboZE
addikt

Gondolom egy szalagkábel kicsúszott vagy nem csatlakoztatták a billentyűzet alatt. Vagy visszaviszed vagy szervizben megigazítják.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31433) regiment válasza attiati (#31413) üzenetére


regiment
csendes tag

E4300-ba gyárilag ezek voltak/vannak:

FM736 LCD,WXGA,13.3,LED,ANTGL,AUO
MT291 LCD,WXGA,13.3,LED,ANTGL,TSHBA
WU973 LCD,WXGA,13.3,LED,ANTGL,LGP

(#31434) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Sziasztok újra.

Többször hallottam már, és a napokban olvastam is valahol, hogy a Delleken már ki lehet terjeszteni a garanciát. Egy N5110-ről lenne szó, most 2 éves, még 1 év van rá alapból. A kérdésem az lenne, hogy milyen módon, és mennyiért lehetne ezt megtenni? Illetve mikor kell? Nem késtem még el vele? Igaz az, hogy összesen 5 évet lehet rá venni? Tehát +2 évet adnak, ha fizetek?

Köszönöm. :R

www.dongosofor.hu

(#31435) premete válasza huszi.gyb (#31434) üzenetére


premete
veterán

Írsz valamelyik hivatalos szerviznek, pl. humansoft, és kérsz árajánlatot, ez egyedileg, service tag alapján történik.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#31436) .tnm


.tnm
addikt

Sziasztok, notebook.hu-ban vettem dell inspiron-t kicsit több, mint 2 éve 3 év garral. ma meghalt (7síp, fekete képernyő) hova kell vinnem? notebook.hu-s szerviz elvileg átveszi garanciális időn belül, de nem tudom, hogy ez a 2 év szervizgarancia idejére is vonatkozik-e.
( szerviz@notebook.hu -ra nem létező cím jön vissza a notebook.hu-s mail szervertől, pedig a honlapon ez van megadva.)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#31437) sdombi válasza .tnm (#31436) üzenetére


sdombi
tag

Ezt a számot hívd, nem kell külön köröket futni a bolttal...
06 80 016 157

(#31438) .tnm válasza sdombi (#31437) üzenetére


.tnm
addikt

1, köszönöm :R

2, ebből mi lesz? meg hol csörög? Dellnél. nem NBD garancia, nem fognak kijönni és azért az se mindegy hova kell majd vinni.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#31439) Chaser válasza premete (#31430) üzenetére


Chaser
titán

Ahan, most már ezt is tudom :R

huszi.gyb: Ez már elég régóta így van. 1 v 2 évet vehetsz, maradhatsz szervizgarnál, vagy kiválthatod NBD-re is. Amennyire én tudom még gar lejárta után is lehet gart venni, csak akkor már jóval drágább és talán be is vizsgálják előtte a gépet?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31440) sdombi válasza .tnm (#31438) üzenetére


sdombi
tag

Nem gond ha nem NBD-s, attól még el fogják mondani, hogy hova kell vinni és a Dell-nél fog csörögni munkaidőben :)

(#31441) .tnm válasza sdombi (#31440) üzenetére


.tnm
addikt

köszönöm megint, holnap hívom őket :R

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#31442) huszi.gyb válasza premete (#31435) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Köszönöm. Akkor Humansoft lesz :)

@Chaser: Köszönöm. NBD van rajta, de még sosem éltem vele, mivel a Humansoft szembe van a munkahelyemmel :))
De a +2 év érdekelne :) És akkor 5 évre el van intézve a gép... Utána amíg bírja-bírja :)

www.dongosofor.hu

(#31443) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Még egy kérdés... Gondolom az akkura nem lehet garanciát venni. De a bővítés után a garancia ugyanúgy teljes körű lesz? (pl. töltőre is?)
Köszönöm.

www.dongosofor.hu

(#31444) .tnm válasza huszi.gyb (#31442) üzenetére


.tnm
addikt

majd megoszthatnád, hogy mennyibe fájt :U

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#31445) huszi.gyb válasza .tnm (#31444) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Ha kiderül számomra, meg fogom. De egyelőre még más intézendőim vannak.
(robogó szervizelése, anyámék autójába alkatrész... :DDD ) Szóval egy kis türelmet kérnék.

www.dongosofor.hu

(#31446) .tnm válasza huszi.gyb (#31445) üzenetére


.tnm
addikt

persze nem sürgős, csak most vittem gariztatni 9 hónappal gari vége előtt és persze alaplapcsere, ami garin kívül nagyon nem lenne olcsó, szal elgondolkodtam.

btw. infó azoknak, akik rákeresnek ebben a topikban:a CHS-hez tartozó C-szervizbe simán lehet vinni a gépeket garanciális javításra, nem kell előtte Dell-t hívni (bár utóbbi gyorsabb lehet)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#31447) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Melyik latitude-be lehet tenni msata ssd-t? 5430-at nézegetek

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#31448) huszi.gyb válasza .tnm (#31446) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Igen, én is ezért kezdtem el gondolkodni, hogy mi is legyen... Nekem még van ~1 évem, de örülnék ha a gép még 3-at kibírna. Ahogy néztem a HW bőven jó lesz. Most se vennék sokkal komolyabbat, és az árak se mentek le annyira. Anno tokkal-vonóval :DDD (táska, USB szett...) 190-ből megállt...
Azóta kapott egy 64Gb-os SSD-t és +4Gb ramot. Persze, lehetne jobb, de ezt sem használom ki 80-90%-ban. Néha GTA4-ezek az kicsit akad itt-ott :)

Szóval ha még 3 év gond nélkül fog telni, akkor azt mondom nagyon megérte :) Ahogy számolom havi 4000Ft-ba lesz a gép ha 30-ból megúszom a 2 év garit... :)

www.dongosofor.hu

(#31449) sdombi


sdombi
tag

Nem tudom nézte-e valaki mostanában a dell suport oldalt, de amikor megnéztem a service tag alapján a system configuration résznél a components-t, hát iszonyat megbonyolították a dolgot. Laikusként nem nagyon tudom értelmezni, hogy akkor most mi van és mi nincs a gépemben, mert a parts numberekhez tartozó description gyakorlatilag használhatatlan :F

(#31450) #01682176 válasza .tnm (#31446) üzenetére


#01682176
törölt tag

Én is erősen gondolkozom a gépem garanciájának a kibővítésén. M5010es ről van szó, októberben fog lejárni a 3 év. Érdemes szerintetek?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.