Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32601) Damage401 válasza Krystal_s (#32600) üzenetére


Damage401
senior tag

Szia,

Bocs, hogy megkérdezem, de megnéztem az összes Dell INS 15R 5521 modellt és mindegyikben van Dedikált VGA, olyan nincs amiben csak az Intel prociba integrált lenne. Tuti az a modell?

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#32602) Krystal_s válasza Damage401 (#32601) üzenetére


Krystal_s
addikt

Az enyém ilyen csak 3227U cpu-val. Többféle konfig (Műszaki adatok fülön látható) jött ki ebből a típusból, amikor vettem még nem volt i5-ös. :\

(#32603) #01682176


#01682176
törölt tag

Az miért van, hogy a 3521-en a 3.0-s usb portok nem kékkel vannak jelölve?

(#32604) jackkkk


jackkkk
tag

sziasztok

Nemetorszagban szerettem volna dell 7720-as masinat venni.
Viszont döbbentem lattam h itt 1 max 2 ev gar van ra. H lehet ez?

En azt hittem h a vilagon minden dell cuccra 3 ev gar van?

lehet attol meg 3 evre ervenyesitettni vagy külön kell hozza meg venni a garancia kiterjesztest?

valaszoakt elöre is köszönöm.

üdv: jackkkk

(#32605) mghltm válasza jackkkk (#32604) üzenetére


mghltm
addikt

kulonbozo garanciak leteznek mind idotartamban,mind tipusban. rendszerint az 1-2 evre garos gepek olcsobbak. az 1-2 evet plusz penz elleneben ki lehet terjeszteni 3-4-5 evre. a javaslatom az, hogy legalabb 3 ev nbd ( next business day ) garis gepet keress!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#32606) jackkkk válasza mghltm (#32605) üzenetére


jackkkk
tag

szia

köszi a valaszt.
hat igen mindenkepp min 3 eves NBD akarok hozza. lehet h otthon kell megvennem, mert itt kint a max garancia ra 2 ev.

(#32607) Avicularia válasza jackkkk (#32604) üzenetére


Avicularia
veterán

Ugyanígy jártam. Az én 7720-am Svédországi és ugyancsak 2 év garanciát kaptam hozzá. Előtte én is azt gondoltam magyar tapasztalatok után, hogy a dellekre 3 év van mindig. Hát nem így van, már felvilágosítottak itt a topikban. A dell valami 820 koronát mondott +1 év garira, hogy 3 legyen.

[ Szerkesztve ]

(#32608) jackkkk válasza Avicularia (#32607) üzenetére


jackkkk
tag

Hat igen. nem art elötte mindent reszletesen szemügyre venni.

inkabb megevszem otthon az a biztos :)

(#32609) Avicularia válasza jackkkk (#32608) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem volt mit nagyon részletesen megnézni. Egy webshopból rendeltem, ahol nem volt kiírva a garancia ideje, viszont elég rendesen le volt értékelve. i7 3630-al, fullhd, 1 tera wincsivel, bluray olvasóval,8 giga rammal volt 225K. Pénteken megrendeltem, hétfőn már nem volt belőle. Persze vissza is küldhettem volna, benne volt a dobozban a papír amivel vissza lehet postázni, de úgy döntöttem, hogy jó lesz így.

(#32610) jackkkk válasza Avicularia (#32609) üzenetére


jackkkk
tag

Hali

nem kioktatni akartalak, messze áll tőlem az ilyen!

annyiért tényleg jó vétel volt!

(#32611) Avicularia válasza jackkkk (#32610) üzenetére


Avicularia
veterán

Meg se fordult a fejemben, hogy ki akarsz oktatni. Teljesen igazad van, előre kell tájékozódni mielőtt megvesz az ember valamit.

(#32613) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! A múlt héten írtam egy Dell N5110-es gépről,melyben a winyó behalt. Nos közben beszéltem az ügyfélszolgálattal, és Szombathelyen sajnos nincsen szervizük, így azt tudják felajánlani, hogy küldenek futárral egy winyót, amit én házilag kicserélek. (vagy Bp-re küldöm az egész gépet, de akkor hetekig nincs nálam).Ezzel kapcsolatban lenne olyan kérdésem, hogy ez mennyire oldható meg házilag? Tudom, hogy az 5110-ben a HDD csere nem egyszerű mutatvány, de a tapasztalatok szerint normálisan kivitelezhető ez itthon? Nem fognak törni műanyag pöckök, stb? :) A másik kérdésem az lenne, hogy azt nem tudjátok, hogy az új winyóra, amit küldenek, arra garancia ilyenkor hogy van? Újra kezdődik rá a 3 év, vagy akkor marad az a kb. 9 hónap, ami a gépre még hátra van? A harmadik kérdésem pedig, hogy a régi winyót vissza kell nekik küldenem? Vagy hogy van ez? Előre is köszi! :R :)

(#32614) #17478144


#17478144
törölt tag

Üdv!

Az lenne a problémám, hogy van egy Dell inspiron 5520-as laptopom. Mindig eldobja a wifi jelet vagy csak nagyon gyengén fogja. Más gép ugyan abban a távolságban tökéletesen fogja a jelet ahol a Dell már szenved. Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a gond? :F Win7 64bit rendszer fut rajta.

(#32615) premete válasza #17478144 (#32614) üzenetére


premete
veterán

Milyen wlan kártya van benne?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#32616) #17478144 válasza premete (#32615) üzenetére


#17478144
törölt tag

Dell Wireless 1704 802.11 b/g/n (2,4Ghz)

(#32617) somasz válasza #17478144 (#32616) üzenetére


somasz
Topikgazda

Drivereket próbáltad frissíteni, cserélni?

Ha Budafokhoz közel vagy, bele tudod próbálni egyik Inteles kártyámat az egyik gépemből. 6205 vagy 6300 van itthon.

Ha kényelmetlen, akkor fordulhatsz szerintem szervizhez is nyugodtan.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32618) #17478144 válasza somasz (#32617) üzenetére


#17478144
törölt tag

Drivereket megpróbáltam frissíteni csak nem engedte. Mindig hibára futott a telepítője. Inkompatibilitási hibát írt.

Budafoktól elég messze vagyok sajnos de azért köszi a felajánlást! :)

(#32619) somasz válasza #17478144 (#32618) üzenetére


somasz
Topikgazda

Dell oldalán a saját gépedhez és oprendszeredhez valót választottad ki? (nem nézlek hülyének, előfordul, ha félre néz az ember valamit)
Win7-64-hez ez van. Win8-hoz is megpróbálhatod...

hibakód nem volt?

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32620) mcll válasza mcll (#32578) üzenetére


mcll
senior tag

Valaki esetleg a kérdésemre még? MItől szállhat el már a harmadik alaplap a Dell D820-ban?

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#32621) premete válasza mcll (#32620) üzenetére


premete
veterán

Már válaszoltak rá, hiteles forrásból. :D

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#32622) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!

Egy Dell inspiron 1501-es notit telepítettem újra. Működött rendesen, de egyszer most kikapcsolt, nem tudom visszakapcsolni. A töltőn a kis lednek folyamatosan világítani kellene, ha hálózatba van dugva? Nem figyeltem meg és nem az enyém. Ha bedugom nem világít. Amúgy már egy ideje kiírta, hogy nem kompatibilis a töltő, így az akkut nem is töltötte fel, csak ment hálózatról.

Ötlete van valakinek, sanszos töltő halt be?

(#32623) nelsonmanian válasza Mr. Teddy (#32622) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Úgy se világít, ha nincs a notiba dugva?

(#32624) Mr. Teddy válasza nelsonmanian (#32623) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Nem, úgy sem.

(#32625) SzaboZE válasza Mr. Teddy (#32622) üzenetére


SzaboZE
addikt

Annak világítani kell (ha gyári). Valószínű az a táp a ludas.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32626) Mr. Teddy válasza SzaboZE (#32625) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Igen, ez a gyári töltője. Akkor keresgélek használt ilyen tápot. Köszönöm a választ. Csak furcsa, hogy most itt win telepítés végén egyszer csak feldobja a pacskert. De lehet akkor már korábban elromlott, ha a gép azt írta ki, hogy nem ismeri fel.

Valakinek eladó PA-12-es töltője?

[ Szerkesztve ]

(#32627) #17478144 válasza somasz (#32619) üzenetére


#17478144
törölt tag

Ezt a drivert én nem találtam vagy nem vettem észre :D Szépen feltelepült és a probléma is megszűnt! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#32628) premete válasza Mr. Teddy (#32626) üzenetére


premete
veterán

Nekem van, újabb és erősebb. [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#32629) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok,

Egy kérdésem lenne. Nektek a Dell gépetek, mikor hozzáértek nem "bizsereg" mintha túl engedné az áramot a házra?

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#32630) Krystal_s válasza Damage401 (#32629) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, nem. Most gyorsan (ilyen hajnali reggel :) ) ezeket találtam.
Megráz a laptop
Miért ráz a laptopom?
Okozhatja akár konnektor, hosszabbító és táp is.
A gép melyik részén érzed és milyen gyakran ?
Próbáltad többféle konnektorban is ?
Akkor is tapasztaltad, amikor akksiról használod ?

[ Szerkesztve ]

(#32631) Damage401 válasza Krystal_s (#32630) üzenetére


Damage401
senior tag

Szia

Aksiról nem érzem. Mikor be van dugva, kicsit simítom az ujjam bármely fém területen. Billentyűzet környékén, akkor ilyen bizsergés van. De nem állandó, ritka, lehet földelés? Lesz valami baja a laposnak? No azt még nem próbáltam, másik dug-aljba teszem.

Szerk, mondjuk a csatlakozások nem ráznak :F

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#32632) Muerte válasza Damage401 (#32631) üzenetére


Muerte
addikt

Földelés nélküli a konnektorod...a gépnek semmi baja,ez normális jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#32633) Damage401 válasza Muerte (#32632) üzenetére


Damage401
senior tag

De nem is lesz ugye? Utána fogok azért nézetni. Csak felfigyeltem rá. Köszönöm a segítséged

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#32634) Muerte válasza Damage401 (#32633) üzenetére


Muerte
addikt

Nem lesz tőle baja, no para :DDD

(#32635) Damage401


Damage401
senior tag

Még egy fontos kérdés. Akkumulátor használat a szebb jövő érdekében. Ti mit alkalmaztok? Jelenleg 10% merítem, majd újra fel 100% héten 1x

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#32636) Muerte válasza Damage401 (#32635) üzenetére


Muerte
addikt

Ha gépben tartod elég 1x egy hónapban lemeríteni és feltölteni mivel pont a töltési ciklusok rövidítik meg az éltetét,ha kicsit több élettartamot szeretnél vele elérni akkor 60-70%-os töltöttségi állapotban hűtőben kell tárolni.Személyes véleményem az hogy használd mikor kell és ne foglalkozz vele...ő van teérted és nem pedig fordítva,örökké úgy sem tarthat...

[ Szerkesztve ]

(#32637) soldi3r válasza Muerte (#32636) üzenetére


soldi3r
veterán

koztes megoldas, hogy cirka 40-80 kozott tartod ha halozatrol uzemel a gep, nehany havonta pedig kisutod
se a nagyon alacsony, de a nagyon magas toltottseg nem tesz neki jot

(#32633) Damage401, ne panikolj, nincs baja a gepnek
van egy 65w-os autos toltom, az ugye foldeletlen, ha ezzel halozatrol hasznalom az en gepem is raz

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#32638) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Hogyan tudom egy Dell netbooknál Biosban megnézni a service tag-et? Hol kell pontosan keresni? Akkor is meg tudom nézni, ha nincs rajta operációs rendszer?

Előre is köszi! :R

üdv

(#32639) premete válasza gaben1117 (#32638) üzenetére


premete
veterán

"Assets", kb. a legalsó menüpont általában.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#32640) üszök válasza gaben1117 (#32638) üzenetére


üszök
őstag

Az enyémen az alján is rajta volt.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#32641) gaben1117 válasza üszök (#32640) üzenetére


gaben1117
senior tag

Csak olvastam egy régi itteni hsz-ben, hogy az a biztos ha az ember összeveti a BIOS-ban lévővel a matricán lévőt. Venni fogom a gépet, és a gari ellenőrzését próbálom minél jobban körbejárni. Ha van bármi hasznos infótok, akkor szívesen fogadom. :)

Számla tényleg nem kell amúgy a garihoz?

(#32642) üszök válasza gaben1117 (#32641) üzenetére


üszök
őstag

Az enyémre már nem volt, úgyhogy nem igazán volt lényeges. De az alján lévő számok alapján azt írta ki ami benne volt. Az Asus Eee pc durvább, annak semmi nincs az alján, az aksi alatt van. Mikor először meg láttam azt hittem át b@sztak pedig azon még van gar.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#32643) Adoka120


Adoka120
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem van 2 integrált vga amikről lenne 1-2 kérdésem
Az egyik az egy: Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 500 és a másik gma 950.
Az lenne a kérdésem melyiknek menyi a max vram mérete, és melyik az erősebb és menyivel. (és ti melyiket javasolnátok filmre, és pár alap játékra mint a countet strike.)
(Tudom nem nagy gpu-k de kíváncsi lennék)

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#32644) somasz válasza Adoka120 (#32643) üzenetére


somasz
Topikgazda

500 és 950

800*600 felett nem hiszem, hogy bármi elmenne...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32645) Adoka120 válasza somasz (#32644) üzenetére


Adoka120
tag

Es melyik az erosebb?

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#32646) somasz válasza Adoka120 (#32645) üzenetére


somasz
Topikgazda

google találat

És nem ez a megfelelő topik a kérdésedre.

(játékra egyik sem jó, alap net+videóra is épp)

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32647) Adoka120 válasza somasz (#32646) üzenetére


Adoka120
tag

Koszonom ezzel mindent megtudtam!

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#32648) Gagor86


Gagor86
csendes tag

Sziasztok.

A problémám a következő. Van egy Dell Latitude E5420 típusú laptopom, és a problémám az vele hogy ha activálom a windows-t rajta akkor nem indítja el, folyamatosan újraindul. Mi lehet az oka?

Viszont ha 30 napos oprendszert teszek rá, akkor nincs vele gond. Valami bios beállítás kellene? Köszi a segítséget előre is.

(#32649) Muerte válasza Gagor86 (#32648) üzenetére


Muerte
addikt

"Valami bios beállítás kellene?" Inkább egy jogtiszta win kellene...

(#32650) tobias40 válasza Gagor86 (#32648) üzenetére


tobias40
veterán

Az alján levő serial-al aktiválod? :Y
És melyik winfos?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.