Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Tapasztalatok szerint hány merülést megy el egy suunto kompúter?
400-500?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3352) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3351) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem 100 körül van benne, nincs baja még. Szerintem az Aquanautásoknak erről is elég jó infóik lehetnek, mert a tanfolyamokon is Suuntot használnak.

Dive ever, work never.

(#3353) YikeSS válasza Ferdzsoo (#3351) üzenetére


YikeSS
tag

szerintem tobbet is el kellene mennie... dehat kitudja...

mergedes...

(#3354) Füge007 válasza Ferdzsoo (#3351) üzenetére


Füge007
senior tag

Nem tiszta a kérdés? Mennyi merülést bír ki, vagy egy akkuval mennyit tudsz merülni? :F

Füge

(#3355) Ferdzsoo válasza Füge007 (#3354) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Élettartam alatt. Amíg a mélységmérő zselés anyag meg nem adja magát. Mert elvileg ha az adja meg magát azzal nem lehet mit kezdeni.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3356) bcslaci válasza Ferdzsoo (#3355) üzenetére


bcslaci
csendes tag

Úgy hallottam már lehet, van egy szaki aki tudja cserélni, többen próbálták is.
FB-n volt téma, de ha a DC-n megkérdezed tudnak adni elérhetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#3357) t72killer válasza Ferdzsoo (#3345) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó későn válaszolok látom, de hozzátenném a saját 2 fillérem:
Júniusban nyomtam végig egy 20merülés/1hetes túrát az adrián, kb minden második palackban nitroxxal. Fáradtság téren nem éreztem különbséget, viszont sokkal kevesebbet kellett izgulni, hogy a 2-3-4. merülés alkalmával dekóba csússzon az ember. Tavaly volt egy keszongyanús esetem (ízületi fájdalmak a túra utolsó merülése után), azóta nem viccelek a dekóval, inkább letáborozok a csónak alá fél órára, ill befizetek egy palack keverékre.

Amúgy mélyre is viszek nitroxot alkalmanként. Az adriai bázison, ahova járok kérésre olyan keveréket csinálnak, amilyet szeretnél. 28-30-assal bátran le lehet menni 40m-ig - ahol viszont nagyon sokat segít a nx.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3358) Ferdzsoo válasza t72killer (#3357) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Értem, köszi a hszt.
Erről a gyanús esetről szívesen hallanék többet, elvileg ha az ember betartja a kompúter utasításait akkor nem kerülhet ilyen helyzetbe.
Vagy esetleg van aki ennyire érzékeny rá?
A biztonsági megállók is be voltak tartva becsülettel? :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3359) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3358) üzenetére


F-ECT$
titán

elvileg ha az ember betartja a kompúter utasításait akkor nem kerülhet ilyen helyzetbe
Ez rohadtul nem igaz :) 99.9%, hogy nem lesz baj, ha a computerrel merülsz, de vannak kivételek: érzékenység, pillanatnyi fizikai állapot, stb.

Dive ever, work never.

(#3360) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#3359) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Tudtommal kompjúteren is állítható szigorított fizikai állapot stb...
Több lépcsőben is... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3361) Sanyabá válasza F-ECT$ (#3359) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Azt hiszem a 99.9 % elég kell hogy legyen, már mint ami a biztonságot illeti. Mikor még nem volt kompjuter, a táblázat segítségével kb. 80%-os volt a dekó idő alkalmazása a merülések alkalmával.
Nyilván igaz amit az egyén állapotáról írsz., de ne felejtsük el hogy itt általában szabad idős búvárkodásról szól a történet.
Az ipari, mélytengeri, nehéz búvárok meg ugye az más kategória.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3362) gonger válasza Sanyabá (#3361) üzenetére


gonger
senior tag

A szabadidős merüléseknél is igencsak fontos a kondi, a szellemi állapot, hidratáltság stb.. Gondolj bele: Nyomatod a munkát, utolsó pillanatig, még a gépre szállás előtt is azon pörögsz, hogy minden el van-e rendezve, felfokozott stresszes idegállapotban vagy, keveset alszol, rendszertelenül eszel előtte, majd felszállsz a hajóra és merülsz napi négyet....ezek mind-mind befolyásoló tényezők lehetnek.

(#3363) Ferdzsoo válasza gonger (#3362) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ígyvan és pontosan emiatt kell beállítani a kompjúteren a personal értékeket.
Jelentősen! szigorodik a nodeco idő!. Nehezen tudom elképzelni hogy ezek után mégis valaki decompr. beteg lehetne... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3364) gonger válasza Ferdzsoo (#3363) üzenetére


gonger
senior tag

Ez a personal érték csak vakítás szerintem. Honnan tudod meghatározni, hogy mi az optimális neked?
Múltkor egy kb 1000 merüléses búvár lett beteg a hajón, látszólag minden rendben volt, de szerintem gyorsan is emelkedett párszor és egy túlsúlyos úr volt. Tuti, hogy ez utóbbi is közrejátszott nála.

(#3365) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3360) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja, ez segít, de ez sem 100%. Néhány évvel ezelőtt az egyik túrán került kamrába tőlünk egy mester búvár 200+ merüléssel, a computer szerint tökéletesen végrehajtott merüléssel kb a hét közepén.

Dive ever, work never.

(#3366) t72killer válasza Ferdzsoo (#3358) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van egyéni érzékenység is, de igen, ha az ember betartja a computer utasításait, akkor nem kellene, h baj legyen.

Az én esetem a következő volt: túra utolsó napja, előző este buli némi alkohollal (! probléma, uis még kis mennyiség is dehidratál). Merülés: 38m, 10m-es mélységben húzódó zátonyról lefelé indulva. Felfelé jövet 10m-en - a zátonytetőn - tartottuk a megállót és én egy kicsit gyorsan jöttem fel, nem tartottam 3-5m között stopot.

A computer nem panaszkodott, sőt, engedett volna hegyet is mászni - ez 24h-n belül be is következett, uis egy laza 15m-es második merülés, majd csomagolás után kocsiba ültem és útnak indultam a melós lakhelyem felé - amihez az Alpokon is keresztül kell menni (kb 1000m tszf). Út közben kezdett az egyik térdem fájni, másnap pedig az ujjaim fájtak. Mivel a fájdalom meleg fürdővel enyhült és amúgy is túl későn (főleg másnap) jöttek elő a tünetek, így nem rohantam dekókamrába. Szakdokit azért neten megkérdeztem, de ő is inkább ízületi megfázásfélének tudta be (kesztyű nélkül nyomtam le az egész hetet), amire esetleg rásegíthetett 1-2 nitrogénbubi. Mindenesetre ilyedelem volt bőven, azóta óvatosabb vagyok.

N2-buborék egyébként normál, nem-búvárember ízületében is előfordul, ettől ropognak az ízületeink.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3367) Sanyabá válasza gonger (#3362) üzenetére


Sanyabá
senior tag

No, ott fontos csak igazán. Én próbálkoztam, de 2 perc után feladtam, és így jött a készülékes merülés. :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3368) t72killer válasza Sanyabá (#3367) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet csak én értem félre, de úgy érzem itt keveredik a szabadidős ("recreational") és a szabadtüdős merülés. Gondolom a szabadtüdős megoldással gyűlt+ a bajod 2 perc után:)) A szabadidős/hobbi scuba is természetesen készülékes és ha az ember nem vigyáz bizony jöhet a keszon.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3369) Sanyabá válasza t72killer (#3368) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Te értetted félre, :D , de aztán látom hogy helyére raktad a dolgokat.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3370) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

A hét végén ezen a szép helyen voltunk merülni:[link]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3371) Füge007 válasza Sanyabá (#3370) üzenetére


Füge007
senior tag

Kérünk egy bővebb beszámolót :D

Füge

(#3372) Sanyabá válasza Füge007 (#3371) üzenetére


Sanyabá
senior tag

El kell menni, oszt meg tudod ! :P

Tiszta víz,mivel 2-3 helyen is áramlik befelé a 6-7 fokos karsztvíz. A legmélyebb pontja 60m , mi 8-10 m-en bóklásztunk. A tó miskolci Manták Búvárklub kezelésében van. Face-n meg lehet nézni a képeket, amiket feltöltöttek.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3373) Füge007 válasza Sanyabá (#3372) üzenetére


Füge007
senior tag

Majd ha 25 fokos lesz a víz :D , vagy veszek egy száraz ruhát. Megnézném az alját, van aki merül oda tőletek? Jók a képek megnéztem őket!

Füge

(#3374) Sanyabá válasza Füge007 (#3373) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Hétvégén 25-26 fokos volt kb. 2 m-ig. 32 m-en voltak lent, de nem sok mindent láttak.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3375) Füge007 válasza Sanyabá (#3374) üzenetére


Füge007
senior tag

Tetszik, jövőre beszerzek egy száraz ruhát és megnézem! Jártok oda folyamatosan?

Füge

(#3376) Sanyabá válasza Füge007 (#3375) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Most még nem kell száraz ruha. 7-es bőven elég arra 20-25 percre.

Alkalomadtán szoktunk menni,előtte egy pár nappal szólunk az illetékes embernek és ok.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3377) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó rég nem járt erre búvár, ahogy nézem. Tervezek leugrani Dél-Egyiptomba, kérdés, járt arrafelé valaki egyénileg? Konkrétan egy Hamatából induló hajót néztem ki, repülő (normális) viszont csak Hurghadába van, onnan le lehet jutni délre civilizált áron? A búvárcég 160EUR-t akar kérni a transzferért :Y .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3378) F-ECT$ válasza t72killer (#3377) üzenetére


F-ECT$
titán

Egyénileg még nem voltam, de tényleg sok a 160 eur, még ha retúr is.

Dive ever, work never.

(#3379) t72killer válasza F-ECT$ (#3378) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, retúr, de kevesebbre számít az ember egy olyan országban, ahol a benzin literje kb fél EUR, az órabérek meg 3. világbeliek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3380) deedee


deedee
őstag

csak hogy ne legyen panasz, hogy pang a topik, írok bele :D

szeptemberben voltam az Aquanautás Pag-os záró túrán.
ott találkoztam ővele, akit az éppen ott lévő Krynn ph-s kolléga le is kapott: :C kb 10-12 centis lehetett

aztán októberben leruccantam görögbe, ahol beléptem az ötvenesek kubjába. :B
mielőtt valaki "nekemesik", el kell mondanom, hogy négyen merültünk, amiből kettő oktató volt, és egy dm 700 merüléssel.
az egyik oktatónál dupla 10-es palack, a dm-nél 15-ös.

ilyen biztosítással már bele mertem vágni.

végre rájöttem, miért nem volt addig soha nitrogénnarkózisban részem.
csak 41-42 körül jött rám a "dili"
korábban soha nem mentem 40-41 alá, pont elkerült a dolog.

(#3381) t72killer válasza deedee (#3380) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon baba, tetszik a frizurája:)

"aztán októberben leruccantam görögbe, ahol beléptem az ötvenesek kubjába. :B"
Megesik az emberrel, bár én saját magamon szeretem tudni a tartalékot, ezért szoktam Horvátban 15-össel merülni. Értelmes búvár SzVSz nem fogja leszedni a fejed, 25-30 éve még nem a PADI/CMAS/mittudomén mondta meg, hogy 39m 99 centiig merülhetsz, 40m-en meg felfal a Nessie. A közkézen forgó táblázatokban volt dekós rész - ma ez már eretnekségnek számít, ha infókat akarsz arról, h mi történik veled 45-50m-en, perkáld a súlyos tec tanfolyamdíjakat. Egy dolgot felejt csak el a gyártószalagra dolgozó oktató elmondani: minden merülés dekós merülés - csak a sekélyebbekből gyorsabban fel lehet jönni.

"csak 41-42 körül jött rám a "dili""
Ez egyéni, nekem még nem volt szerencsém Elvishez, pedig voltam párX 40 alatt:) (igaz, általában nitrox 28-at viszek az ilyen túrákra). Mit éreztél?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3382) Ferdzsoo válasza deedee (#3380) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Értelek, nekem azthiszem 41.9 volt a max, csak arra voltam figyelmes hogy ilyen fura hangja lett a buborékoknak, ilyen magasabb vagy milyen. :D De ennyi, ezen kívül semmi...
Engem is érdekel milyen lehet bedilizve, tervezzük egy ideje a mélymerülő tanfolyamot... lehet idén nyáron meg is csináljuk a roncsmerülővel egyetemben...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3383) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Fú tényleg augusztus óta porzott itt a topik az ürességtől :)

Én szeptemberben voltam egy remek Brothers - Daedalus - Elphinstone túrán a Cassiopeián. Volt minden amit kívánhat egy ilyen úton az ember: pöröly cápák, szirti cápák, óceáni fehérfoltú cápák, róka cápa, manták, delfinek, murénák, barrakudák, napóleon halak meg a többi szokásos vörös-tengeri apróság :)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Én két dél-egyiptomi túrán voltam. Egyszer St. Johnsig mentünk le, a másik alkalommal még délebbre az Abu Fendara zátonyhoz. Mind a kétszer Marsa Alamból indult a hajó, erről a Hamatáról még nem hallottam eddig.
Szép zátonyok és barlang félék vannak arra lent délen. Én 2009-2010 körül voltam arra, akkor álítólag viszonylag újdonságnak számított, de azt mondják azóta arra fele is "lelakottabbak" lettek a merülő helyek sajnos.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#3384) t72killer válasza Pompi (#3383) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, ez a hátránya, hogy tömegsporttá kezd válni a búvárkodás, ill egész európa Egyiptomba megy. Mi meg lassan haladhatunk még délebbre Szudánba, Eritreába - csak arrafelé nem árt, ha hadihajóról merül az ember...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3385) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Új uszonyt készülök venni, ismeri esetleg valaki a Mares Raptort? Sajna nem vagyok delfin, fontos, hogy erős legyen a cucc.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3386) Sanyabá válasza deedee (#3380) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Szép kis lovacska, csak ritkán lehet találkozni velük,én részemről legalább is.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3387) t72killer válasza t72killer (#3385) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Illetve még1 gyors kérdés az Egyiptomba járóktól: oltásokat érdemes belövetni? Falusi gyerek vagyok, nem ilyedek meg az első bacitól, de utazós oldalakon kb a tífuszig bezárólag mindenfélével ilyesztgetik az embert.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3388) F-ECT$ válasza t72killer (#3387) üzenetére


F-ECT$
titán

Én még sosem oltattam magam, a hajókon elég jó minőségű a kaja is. Vizet max üvegeset szabad inni, azzal kell fogat is mosni, no meg nem árt venni az ott kapható Antinal-ból.

Dive ever, work never.

(#3389) t72killer válasza F-ECT$ (#3388) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Oksi, megfogadom:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3390) t72killer válasza t72killer (#3377) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Időközben megoldódni látszanak a transzferproblémáim, találtam egy kis német társaságot, akik közvetlenül Marsába repülnek, ráadásul egész civilizált áron: Germania. Nekem Frankfurt nincs túl messze, így első úton inkább európában transzferezgetek. Várom már a túrát, végülis "kicsit többre sikerült, maradhat?" alapon 2hétre bővült a lenn töltött idő, úgyhogy a hajó előtt beszervezek egy rakás parti partit:))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3391) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ti hogyan szervizelitek/szervizeltetitek a légzőautómatát?
2 évente kellene vagy hogyan is?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3392) t72killer válasza Ferdzsoo (#3391) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én most így egyiptom előtt elvittem kettőt, az egyik 3 a másik 4éve volt szervizelve. Szaki ismerősöm mondta, hogy a csere o-ringek ritkán vannak olyan jók, mint az eredetiek, 6-8 évig érdemesebb inkább csak tisztíttatni, csere nélkül. (ecet, ultrahang, mi1más).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3393) Pompi válasza t72killer (#3392) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"a csere o-ringek ritkán vannak olyan jók, mint az eredetiek"

Azért gondolom ezt is oringje, meg szervize válogatja. Én az Apekshez gyári felújító szettet kaptam és az lett beletéve elvileg, na most az eredeti meg az eredeti gyári gondolom ugyanott jön le a gyártósorról.

Feel Good Inc.

(#3394) busman


busman
addikt

Én minden szezon előtt ránézettem.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#3395) t72killer válasza Pompi (#3393) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon remélem én is ilyeneket kapok a kicsikéimbe.

#3394: Nálam szerencsére télen is megy a szezon, bár ritkásabban:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3396) gonger válasza Ferdzsoo (#3391) üzenetére


gonger
senior tag

50-60 merülésenként vagy évente...ha jól tudom ezt is ajánlják!

(#3397) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Kis up :)

3D térképek búvároknak

Feel Good Inc.

(#3398) Revolit válasza F-ECT$ (#3130) üzenetére


Revolit
senior tag

És milyen tanfolyam ajánlott akkor? Én is pont egy padi owd alap tanfolyamot néztem ki Horvátországban 90ezer + utazás költségen. Szerintem baráti. És nem nagyon találtam "all inclusive" tanfolyamot. Mindegyik ilyen modulos felépítésű, nem?

Egyébként vannak ajánlások, hol érdemes lerakni owd vizsgát?

(#3399) t72killer válasza Revolit (#3398) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ismertebb ügynökségek (PADI/SSI/CMAS/BSAC/NAUI), közül kb mind1, melyiket választod. Sokkal fontosabb, hogy a konkrét oktatód mennyire figyel rád és indít útra víz alatt.

Amúgy igen, általában lépcsőzetes a képzés, aminek az egyik oka, hogy egyszerűen érdemes tapasztalatot gyűjteni az egyes fokozatok között - a másik, hogy minden szervezet szereti az extra bevételt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3400) Sanyabá válasza Revolit (#3398) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Mondjuk én szerencsésebbnek tartom, ha itthon medencében kezdődik az ismerkedés. Aztán meg bányató.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.