Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) Ferdzsoo válasza Sanyabá (#3400) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Osztom a véleményedet, ha az ember a rosz látási viszokonyhoz szokik hozzá akkor majd tudja értékelni a tengert... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3402) F-ECT$ válasza Revolit (#3398) üzenetére


F-ECT$
titán

A padi minden apróságra külön tanfolyamot tart a főbb lépések mellett, sőt ami másnál benne van pl az owd-ben, azt is kiveszi és külön pénzt kér érte.

Én itthon tanulnék, és a vizsga után mennék egy 1 hetes túrára.

Dive ever, work never.

(#3403) Revolit


Revolit
senior tag

Köszönöm a tanácsokat.
Igazából még 2 szervezettel találkoztam így iskola után kutatva, az SSI-vel meg a magyar UEF(?) -el. De a magyart el is vetettem, mert nyilván nem annyira elismert mint a nagyobb nemzetközi szervezetek.
Október végén mennék Thaiföldre, és akkor már búvárkodni is szeretnék, nem árt ha ott is elfogadják a vizsgámat.

Magyar tanfolyamokkal az a bajom, hogy azok is 80-90ezer forintba kerülnek, kb semmivel se olcsóbb mint ez a 4 napos Horvát képzés... Akkor meg már inkább a tenger.

(#3404) t72killer válasza Revolit (#3403) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyit tegyünk a dologhoz, hogy 4nap nagyon sovány. Mindenképp javasolnék mellé másik 4 napot merülni.
All-inclusive amúgy gyanúsan olcsó az a 90kFt, a horvátoknál a tanfolyamdíj szokott önmagában ennyi lenni kb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3405) Ferdzsoo válasza Revolit (#3403) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem UEF-em van. Ami minden csak nem magyar...
Szerintem halál mindegy milyen szövetkezet, csak azon múlik hogy az oktatód mennyire foglalkozik veled.
ennyi. Egy iskolán belül is óriási eltérések lehetnek...
és a 4 nap tényleg soványnak hangzik...
nincs ilyen hogy elismert meg kevésbé elismert...
kártyád megvan? Mehetsz merülni. Ennyi...
esetleg megkérdezik mennyi merülésed van ami szvsz sokkal fontosabb minthogy milyen 3 betűsnél végeztél....

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3406) t72killer válasza Ferdzsoo (#3405) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"nincs ilyen hogy elismert meg kevésbé elismert..."

Ezzel icipicit vitatkoznék: francia nyelvterületen előfordulnak gondok a nem-CMAS kártyákkal. Éppenséggel mehetsz merülni, de pl AOWD státusz ellenére nem engednek le pl 30m-re csak 20-ra. Ez erősen búvárbolt-függő, francia polinéziából hallottam ilyet (tudom, a világ végén van, bár nagyon szeretnék én ott lenni ;] )

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3407) Ferdzsoo válasza t72killer (#3406) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ezt nem tudtam viszont köszi az infót.
2 éve fülöpöknél semmi gáz nem volt senkinek....

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3408) t72killer válasza Ferdzsoo (#3407) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak a franciák hisztiznek. (illetve a kis német klub, akikkel néha 7végén eljárok. 150merülés (ebből kb 50 velük hideg vízben)+AOWD mellett csak CMAS***-os buddyval engednek merülni a csoportkirándulásaikon.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3409) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3405) üzenetére


F-ECT$
titán

A uef magyar szvsz.

Dive ever, work never.

(#3410) Pompi válasza Revolit (#3403) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az UEF-et elfogadják Thaiföldön, ez ne legyen kizáró ok. Inkább korrekt oktatót keress, mint szervezetet.

Feel Good Inc.

(#3411) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3405) üzenetére


F-ECT$
titán

A 4 nap szerintem bőven elég, főleg ha előtte olvastad a könyvet is.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3412) -Fekete-


-Fekete-
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy snorkel felszerelést hol érdemes venni, itthon vagy külföldön? :F
Amennyiben itthon (én inkább ezt preferálom), melyik üzleteket ajánljátok Bp-en?

A segítséget előre is köszönöm :DD :C

(#3413) t72killer válasza -Fekete- (#3412) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szia! Attól függ, mit takar a külföld, országonként nagyon eltérő a kínálat (minőség) és az ár. Egy biztos, útszéli árustól nem érdemes venni. Sztem bármelyik pesti búvárboltba besétálhatsz, hogy szeretnél egy pár uszonyt, egy maszkot és egy sznorit, minőségi árut fogsz kapni.

Személyszerint a múlt hónapban először volt mezítlábas uszony a lábamon, és bejött, Mares Superchannel volt a konkrét típus. Maszkból meg ha lehet, próbálgatni kell, melyik marad fenn.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3414) -Fekete- válasza t72killer (#3413) üzenetére


-Fekete-
csendes tag

THX!

Az úti cél , Görögország, Korfu.
A maszk márkája ezek szerint, nagyjából mindegy csak jól illeszkedjen.

(#3415) -Fekete-


-Fekete-
csendes tag

A neten keresgélve ezt néztem ki: [link], nem tudom ez jó e, vagy elég egy olcsóbb is :F

(#3416) t72killer válasza -Fekete- (#3414) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha búvárboltban veszed, valszleg nem sóznak rád műanyagvackot. Nekem konkrétan egy Mares X-Vision és egy Tusa maszkom van. Egy 5let: a fekete "szoknyás" maszkban kicsivel jobban lát az ember, mert leárnyékolja az oldalról érkező (infótartalommal amúgy se rendelkező) fényeket:

#3415: szuper cucc, a maszk mindenképp:R Pipában nem vagyok otthon (leszoktam róla:DDD), esetleg valami hullámvédett/félszáraz pipa jöhet még jól.

Az ára kb rendben van, bár nem kizárt, hogy 2-3k-val olcsóbban is találsz jót -bár sztem nem érdemes lejárni a lábad annyiért. A linkelt boltban úgy látom, csak minőségi maszkok vannak, nem jársz rosszul velük - bár a műanyagot elkerülném. (amit linkeltél üveg, mint a legtöbb rendes búvármaszk)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3417) -Fekete- válasza t72killer (#3416) üzenetére


-Fekete-
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#3418) t72killer válasza -Fekete- (#3417) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon szívesen, jó nézelődést;)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3419) Pompi válasza -Fekete- (#3415) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A Look egy régi, mind a mai napig nagy népszerűségnek örvednő darab, ha illeszkedik az arcodra, akkor nem fogsz vele mellé lőni.

Légzőcsőből én olyat választanék ami szelepes, tehát a vizet nem kell végigfújni az egész csövön, hanem a szájhoz közeli szelepeken távozik belefújáskor. Mint pl. ez: [link] (nekem konkrétan ilyen van).

Feel Good Inc.

(#3420) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Nem rég jöttem vissza Hurghada,Makadi bay-ről. 4 napos hajó túrán voltam,gyönyörű korall kertek vannak ,szépséges hal fajokkal. 20 m-nél nem kell lentébb menni. Olyan relax merülések voltak 55-65 percesek.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3421) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok,
2015.08.02-09-ig tartó Brothers + Daedalus + Elphinstone túrán felszabadult néhány hely.
Látnivaló és a jó társaság garantált.
Nem Én szervezem a túrát, csak utas vagyok, de kontaktban tudok segíteni. Szerintem ilyen esetben jó áron lehet helyeket megcsípni! :))

[ Szerkesztve ]

(#3422) F-ECT$ válasza gonger (#3421) üzenetére


F-ECT$
titán

Bár sajnos nem tudok menni, de egy link, vagy a szervező ember / bolt / csapat megadása segítene :)

Egyébként csak ajánlani tudom, voltam már ezen a túrán, és a végén már szinte untuk a cápákat ;)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3423) YikeSS válasza F-ECT$ (#3422) üzenetére


YikeSS
tag

Mi is voltunk ilyen útvonalú túrán többször is és már rohadtul untuk az állandó cápakeresést, mert rohadtul nem lattunk egyet sem... sajna ez az útvonal sem garancia semmire...

De az esély megvan :)

mergedes...

(#3424) gonger válasza gonger (#3421) üzenetére


gonger
senior tag

Akkor tehát, 2015.08.02-09-ig tartó Brothers + Daedalus + Elphinstone túrán felszabadult néhány hely.
Korábban ez a társaság készítette a Call me maybe paródiát, a hangulat most is adott lesz :D
Nagyvadat persze senki nem tud garantálni, de simán benne van a pakliban.
Részletekről Szabó Bálint szervezőtől a buvarsport@gmail.com -on vagy a facebookon tudtok érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#3425) Ferdzsoo válasza gonger (#3424) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Baszkiiiii. Ez ipari jó lett. Kész vagyok mennyire figyeltek a részletekre is. :Y
Tisztelet a srácoknak.... :R

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3426) YikeSS válasza gonger (#3424) üzenetére


YikeSS
tag

Ez télleg zsírjó...

mergedes...

(#3427) Füge007


Füge007
senior tag

Jó nagy csend uralkodik itt, mondjuk én is hanyagoltam a merülést, illetve az ittenieket is. De most készülök egy túrára Egyiptomba, nemrég voltam az Emirátusokban, sajnos a merülés ott kimaradt, a sűrű program miatt, fél nap sznorizásra azért csak ellógtam :D

Füge

(#3428) YikeSS válasza Füge007 (#3427) üzenetére


YikeSS
tag

Én nem hanyagolom a merülést, csak nincs itt nagy pörgés, így nem ír senki :)

mergedes...

(#3429) Sanyabá válasza YikeSS (#3428) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Dolgozik, meg merül a jó nép. :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3430) Füge007 válasza Sanyabá (#3429) üzenetére


Füge007
senior tag

Én inkább csak dolgozom, sajnos a cuccom 2 éve nem érte víz. Így kezdem egy átnézetéssel a dolgokat, különösképp a reduktorommal. Az a helyzet, hogy sajnos akikkel, merültem valahogy a szélrózsa minden irányába szétröppentek. A legnagyobb ok pedig édesanyám betegsége és elvesztése volt.

Füge

(#3431) F-ECT$ válasza Füge007 (#3430) üzenetére


F-ECT$
titán

:(

Nekem évek óta csak annyi jut, hogy ha tenger mellé megyünk nyaralni, akkor 1-2 napot búvárkodással töltök. Sajnos a feleségem nem búvár (nem is szeretne az lenni), így elég nehéz olyan nyaralást szervezni, ami mindenkinek megfelel.

És már egy gyerekünk is van, szóval a helyzet nem lesz egyszerűbb, persze, majd ha nagyobb lesz, akkor mehetünk ismét tenger mellé közösen.

Mehetnék egyedül túrára is, de sajnos a kevés szabadság miatt ez mostanában nem annyira aktuális.

Dive ever, work never.

(#3432) t72killer válasza F-ECT$ (#3431) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk az asszonyt egy OWD-re rá tudtam venni, és nagyon tetszett is neki, de folytatni nemigen akarja - pedig a kártya megérkezésekor megleptem egy 7mm-es Bare seimdry szépséggel, ami kisebb vagyon volt - azóta se látott vizet. Eladni az ilyesmit meg még eredeti csomagolásában is jó nagy bukó:W

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3433) Sanyabá válasza t72killer (#3432) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Lehet hogy Te erőltetted nagyon ezt a búvárkodást ? Hagyni kell hogy magától merüljön . Ha tényleg tetszett neki , akkor hidd el magától is merül majd.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3434) t72killer válasza Sanyabá (#3433) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fogalmazzunk úgy, hogy túl sok jót meséltem róla és túl sok szép képet mutattam:) Érdekli amúgy a dolog+tetszik neki, viszont mások a prioritásai: 1-100.-helyig a gyerkőc, utána ez-az, majd 120. hely környékén a vízivilág - nálam uez: 1. hely család, 2. hely szorosan utána búvárkodás:) - a vicces az, hogy ő ismertetett meg anno a tengerrel. De egyetértek, erőltetni nem szabad, picit sem...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3435) Sanyabá válasza t72killer (#3434) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Női agy már csak ilyen. :) Másképpen van össze rakva, egyszerűbb mint a mienk. :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3436) t72killer válasza Sanyabá (#3435) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyszerűbb??! :Y Annak örülnék... :))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3437) Füge007 válasza t72killer (#3436) üzenetére


Füge007
senior tag

Nálunk ilyen gond nincs, a barátnőm nem tud úszni, fél a víztől. Viszont szerencsére a tengerpartot szereti, így amíg én merülök addig ő napozik :D

Füge

(#3438) t72killer válasza Füge007 (#3437) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1-2 helyen, ahol merültem tavaly (Egyiptom, Seychelles) elég égetős lenne a napozás:) Utóbbin a boltban 80-120as faktorú (!?!?!) naptejeket árultak:Y.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3439) Sanyabá válasza Sanyabá (#3435) üzenetére


Sanyabá
senior tag

.....csak gondolat menetük bonyolultabb. :)

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3440) F-ECT$


F-ECT$
titán

Kisebb szívóhatás :Y

Dive ever, work never.

(#3441) t72killer válasza F-ECT$ (#3440) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Masszív, ezt éli át a sz@r a WC-n ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3442) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Dél-Egyiptom mennyire használható Februárban? Úgy tűnik, kapok két hét kimenőt az asszonytól, amit rögtön ki is használnék merülésre.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3443) t72killer válasza t72killer (#3442) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyéb is szóbajöhet, ha 2 hét belefér 3kEUR alatti ktgvetésbe. (Rágom a falat, hogy most nem mehetek a bejáratott klubommal, hnap repülnek a vörösre és kimaradt egy hely, amit féláron odaadtak volna:W)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3444) gonger válasza t72killer (#3443) üzenetére


gonger
senior tag

Szudán?

(#3445) t72killer válasza gonger (#3444) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nézegetem, egyelőre nem találtam pont az adott 2 hétre szafárit.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3446) gonger válasza t72killer (#3445) üzenetére


gonger
senior tag

Írj a RedSea-nek, hátha van máskor is túra amire be tudnak tenni, vagy január végén (ha mobilizálható az időpont valamelyest) van egy jó Maldív túrájuk, azt is csak ajánlani tudom!

[ Szerkesztve ]

(#3447) t72killer válasza gonger (#3446) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos fix, febr. 2-3. hete.

Ahhoz, hogy melegebb legyen a víz, még a szudáni célpontok közül is a délebbieket kell nézni - ill a déli szigetecskék tűnnek érdekesnek búvárszemmel. - ide az egyipomból átruccanó hajók nemigen mennek le.

RedSea = red sea diving safari? Ott nem láttam hajós ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3448) t72killer válasza t72killer (#3447) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

No, a németeknél és valami helyi népségnél találtam utakat.

A magyar szervezőknél sajnos lyukas a február:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3449) gonger válasza t72killer (#3447) üzenetére


gonger
senior tag

Redsea Boats
értékesítik az utakat, lehet, hogy azt a hetet ami neked kéne odaadták egy oktatónak, hogy töltse fel. Érdemes rákérdezned Náluk, ha így van, akkor ahhoz az emberhez irányítanak aki tölti a hajót.

(#3450) t72killer válasza gonger (#3449) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, könyvjelzőztem őket:R viszont közben olyasmit olvastam, hogy a déli szigetecskéket március előtt az erősen szeles-hullámos időjárás miatt nemigen látogatják:( alighanem mégis kimarad Szudán ebből a körből, nem akaródzik az időjárással viaskodni. A Maldív drifttől egy kicsit tartok, nem hiszem, h el tudnék úszni a legközelebbi szárazföldig, ha elveszít a csónak;] szval nézelődök még.

Curaçao-ba látok még reális árú ajánlatokat.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.