Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#996) üzenetére


F-ECT$
titán

Bár sok reakció nem született, azért folytatom :P
Az első nap után után éjjel hajóztunk ki a Brother's szigetekhez. Ezek kb 40 km-re vannak a parttól, szóval itt aztán végképp nem szerencsés kockáztatni, mert egy sérülés, és 20 ember szórakozását teszed tönkre. Nálunk ilyen nem fordult elő, de az egyik merülésvezető (5000+ merüléssel) mesélt egy pár történetet...
A következő 3 nap az alábbi forgatókönyv szerint zajlott: Kelés 5-kor, majd briefing, és fél 6 körül már early morning dive. 7 körül reggeli, majd pihi 10-ig, akkor megint briefing, merülés. 12 körül ebéd, majd pihi 1/2 3-ig, akkor megint briefing, merülés, 4 körül uzsonna, pihi 6-ig, majd egy merülés mielőtt lemegy a nap, végül 8-9 körül vacsi. Nem mondanám magam puhánynak, de iszonyatosan kikészített ez az erőltetett menet, nem a fizikai megerőltetés, hanem inkább a nitrogén felhalmozódása okozott gondot. A napi 4-ik merülésen pl előfordult, hogy 20m-en jelzett 25 perc no deco időt a computerem.
Mint írtam az első nap egyedül voltunk a kis brothernél, és mikor másnap megérkezett oda 2-3 hajó, akkor átkötöttünk a nagyhoz, ahol 1 napig szintén egyedül voltunk. Mikor a 4-ik nap reggel elhajóztunk onnan, akkor viszont már kb 10-12 hajó állt a 2 szigetnél.
A merülésekről oldalakat lehetne írni, de azt hiszem a linkelt képek magukért beszélnek. Szinte mindent láttunk, amit a Vörös tengerben lehet: lágy és kőkorallokat, számtalan féle halat (papagáj, napóleon, szikla, bohóc, stb), 3 fél cápát (köztük pörölycápát!), ráját és még néhány roncsot is beiktattunk. A merülések között még lehetett szabadtüdőzni is, bár ezt a kapitány nem nézte túl jó szemmel, főleg ha cápák is voltak a közelben, de hát úgy volt izgi :D Azt egyébként tudni kell, hogy bármennyire is előírás lenne, de ezek a hajók a vízbe ürítenek, és a szakács is közvetlenül a vízbe dobja a halmaradványokat, úgyhogy:
-muréna mindig van a hajó alatt
-a legnagyobb halraj a hajó alatt van
-cápa is szinte mindig van a hajó közelében.
Esti szórakozásunk is volt. Az egyik helyi merülésvezető fogott egy pár halat, megsebesítette őket, majd egy kötélre kötve bedobta a vízbe. A cápák jöttek is rá rendesen, de még ekkor sem voltak hajlandók túlságosan megerőltetni magukat: Úgy voltak vele, hogy amelyik hal sérült, az úgyis meg fog dögleni, tehát ha húztuk a halat az orruk előtt, akkor sem voltak hajlandóak gyorsabban úszni, hogy utolérjék, csak akkor haraptak bele, ha a halat 1 helyben hagytuk. Nem tudom, hogy mindig így viselkednek-e, vagy csak érezték, hogy itt nincs minden rendben, de iszonyat furcsa volt azt látni a különféle természetfilmek után (ahol még nappal is támadnak, akár a teljesen egészséges halakra is), hogy szinte bele kell tömni a cápa szájába a kaját még este is, amikor elvileg vadászik.
Egyelőre ennyi, majd még folytatom :)

[Szerkesztve]

Dive ever, work never.

(#1002) blise válasza F-ECT$ (#1001) üzenetére


blise
tag

szia

hát akkor az első reakció: már az első írásod is érdekes volt egyiptomról és a kéepk is nagyon jók, meg ez is jóra sikerült, és nem semmi, hogy ennyit írsz róla, szerintem mindenki hálásan olvassa. pláne akik idén nem jutottak el semmiylen tengerhez, mint pl. én sem....
remélem hamarossan olvashatom a folytatást

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#1003) krx


krx
csendes tag

Sziasztok!

Lassan szeretném megszerezni az első vizsgát. www.buvarkodas.hu öket szúrtam ki, hogy bevezessenek a búvárkodás rejtelmeibe (közel vannak a jelenlegi munkahelyemhez, nem kell Bp -en a fél várost átutaznom). Megköszönném ha megnéznétek az oldalt, vagy ha van valami infótok róluk.
Köszi
:)

Hm...........

(#1004) F-ECT$ válasza krx (#1003) üzenetére


F-ECT$
titán

Ma már biztos nem lesz rá időm, de holnap majd elolvasom, hogy mit írnak. Persze sokkal pontosabb képet adna, ha találnál valakit, aki ott tanult, és jól kikérdeznéd :D

Dive ever, work never.

(#1005) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#1004) üzenetére


F-ECT$
titán

No: továbbra is tartom a véleményem, hogy érdemes lenne egy embert megkérdezni aki náluk tanult / merült velük, hogy mi a véleménye róluk. A honlapon található írások eléggé sablonosak, ebből nem sok minden derül ki, de az szimpatikus, hogy több rendszerben is oktatnak. Az árak kb jók, bár ha kicsit keresgélnél, akkor 10-20%-kal olcsóbban is megtalálnád ugyanezt, kérdés, hogy a bolt közelsége mennyire fontos neked.

Dive ever, work never.

(#1006) deedee válasza F-ECT$ (#1001) üzenetére


deedee
őstag

pedig epedeve csüngünk minden egyes szavadon.... :R :D csak hétvégén vagyok itthon,mert hétközben kórházban vagyok rehabilitáción... :(((

most már tuti,hogy tavasszal megyek csak vízalá,rendbe kell jönnöm rendesen... :U

(#1007) F-ECT$ válasza deedee (#1006) üzenetére


F-ECT$
titán

A héten remélem lesz időm megírni a befejezést, de ahhoz már elő kell vennem a logbookomat, mert a végére kicsit összefojtak már a merülések :D
Viszont merülésem nekem sem nagyon lesz mostanában, mert beruháztam egy kocsira, és ez kb annyi pénzt visz el, amennyit eddig félre tudtam tenni a búvárkodásra. Azért még lehet, hogy beiktatok egy Gyékényesi hétvégét, és télen egy Hévízet, mert ezek legalább olcsóak :D

Dive ever, work never.

(#1008) F-ECT$


F-ECT$
titán

Na mégse lett, és nem is lesz a héten időm megírni a végét (kurva határidők), de ami késik, az nem siet. Talán jövő héten...

Dive ever, work never.

(#1009) Füge007 válasza F-ECT$ (#1008) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Merültél már Hévizen, ha igen akkor mi a tapasztalatod?
Gratulálok a hozzászólásaidhoz, nagyon sok hasznos infót merítettem belőlük!
Én idén kezdtem el, hosszú vágyakozás után ezt a technikai sportot, sajna tény és való feneketlen kút, főleg, ha az ember ki akar jutni szebbnél szebb helyekre.
De mikor lenn vagyok az elmondhatatlan élmény, és ebből soha nem elég!


Üdv!

Füge

(#1010) F-ECT$ válasza Füge007 (#1009) üzenetére


F-ECT$
titán

Szia!

Hévízen még nem merültem, de már tervbe van véve. Viszont beszéltem már erről a merülésről 2-3 emberrel, szóval ha érdekel, akkor tudok róla írni egy picit.
A feneketlen kútról meg annyit, hogy bárhová mész el merülni Magyarországon kívül: az utazás, szállás, kaja, pia mindig többe kerül, mint a merülések. Szóval ha arra van pénzed, hogy utazgass, akkor is jut, hogy ezeken az utazásokon merülj egy párat :D Egyébként hova sikerült már eljutnod?

Dive ever, work never.

(#1011) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#1007) üzenetére


F-ECT$
titán

Meg is ragadom az alkalmat, hogy az egyiptomi túrám befejező részét is megírjam :)
Mint már írtam is, a szerdai indulásnak megvan az az előnye, hogy mivel a legtöbb országból máskor indulnak a gépek, ezért eleinte egyedül voltunk a szigeteknél. Az utolsó napon már elég sok hajó állt mindkét szigetnél, így az aznapi utolsó merülést Abu Dabab-ban tartottuk. Másnap elmentünk az Elphinstone-hoz, ahol elég nagy áramlás fogadott minket, de cserébe láttunk pörölycápát, méghozzá rögtön kettőt. Sajnos ezek a cápák nem úsztak túl közel hozzánk, de így is nagy élmény volt. A nagy áramlás persze relatív, mert kb 1 csomós volt (tehát pont tudtál szemben úszni vele, de kb csak 10m / perc sebességgel), de én ennél nagyobbal még nem találkoztam, csak áramlásos merüléskor. (Az arról szól, hogy bedobnak a vízbe, és sodródsz az áramlással, majd pár km múlva felvesznek.) Itt még 2 merülésünk volt, az egyiken láttunk egy szinte még kölyök, kb 1-1.5m-es szirtcápát.
Az esti merülés már Shab Marsa Alam-nál volt, ahol is megnézhettünk a szafari hajónk pontos másának roncsát kb 15 m-en :) Másnap reggel még volt egy levezető merülés, és utána már csak sznorkelezni lehetett. Ekkor készültek a delfinnel úszkálós képek. Állítólag a delfinek épp aludtak, tehát játszani nem igazán lehetett velük, de legalább közel úszhattunk hozzájuk.
A kötelező 1 napi pihenést a hajón töltöttem, de aki akart az kimehetett a partra is. A reptérre indulás hajnali 2-kor volt 2 busszal. Az egyik ''természetesen'' lerobbant, így 1 buszba ''zsúfolódva'' (kb 2x20 ember az 50 fős buszba) tettük meg az utolsó km-eket. A visszaúton egy MD73-as egyiptomi géppel repültem, és mit ne mondjak: óriási megkönnyebbülés volt földet érni.
Végszóként tán csak annyit tudok mondani, hogy aki szeret búvárkodni, és megteheti, annak mindenképp érdemes minél előbb elmennie egy ilyen túrára. Sajnos ahogy egyre nagyobb üzlet az egyiptomi túrizmus, és így a búvárkodás is, így egyre drágább lesz kijutni, egyre többen lesznek a még nagyjából érintetlen vizeken is, és bizony a nagy halak, cápák nem igazán szeretik ha túl gyakran zavarják őket, és egyre kevésbé látogatják azokat a helyeket, ahol régebben alig fértél el a vízben a cápáktól. Persze a cápákon kívül is rendkívül sok látnivaló akad a vízben, de én ha legközelebb hajós szafarira megyek, akkor még délebbre, még érintetlenebb vizekre szeretnék eljutni :D

Dive ever, work never.

(#1012) blise válasza F-ECT$ (#1011) üzenetére


blise
tag

szia

gratulálok még1x az egyiptomi írásaidhoz, és a az idő alapján amikor az írás keletkezett meg külön 0.11 perc...
egyre erősebb bennem, a vágy, hogy egy egyiptomi hajós szafarira benevezzek, talán jövőre...

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#1013) Füge007 válasza F-ECT$ (#1010) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Persze, hogy érdekel! Én kizárólag az Adrián merültem Krk sziget környékén, ott is vizsgáztam, lehetett volna Dorogon is, de az valahogy nem hozott lázba. Persze nem egy Vörös tenger, de nekem már ez is fantasztikusan jó volt. Ha konkrét helyekre vagy kíváncsi akkor utánna kellene nézni a merülési naplómba, az meg nincs gépközelben. Hajóról merültünk Krk közeli kis szigetek partjainál, napi két alkalommal. Most tervezem a jövő nyarat Vörös tengerre mindenképp megyek, meg Adria is lesz! Nem kell semmi extra szálloda, inkább azt a pénzt is merülésre szánom :D ! Jövő hétvégén merülök Hévízen beszámolok majd a tapasztalataimról! Apropó az ottani merülét Kovács György vezeti ha kell a telefonszáma priviben elküldöm. Nála kell időpontot kérni, és ő az ottani merülésvezető is.



Üdv

Füge

(#1014) F-ECT$ válasza Füge007 (#1013) üzenetére


F-ECT$
titán

A hévízi merülésről röviden, bár ott is lesz egy elég hosszú briefing. A tó kb 40m mély, és mivel elég meleg a vize, ezért a normál dekompressziós táblázatok nem is használhatóak. A merülés elején amilyen gyorsan csak lehet le kell érni az aljára. Ekkor a merülésvezető után be kell jutni egy szűk járaton, ahonnan erősen áramlik ki a víz. Oda csak úgy tudsz bejutni, hogy kiengeded az összes levegőt a mellényedből, majd a kezeddel behúzod magad. Mivel a tó alja iszapos, ezért nem árt ha jól tudsz lebegni. Egy merülésvezető 2 embert visz le, míg az egyiket körbeviszi, addig a másik egy helyben marad és nézelődik. Ha jól tudom, akkor a forrásbarlangban több meleg és hideg vizes forrás is van. Emelkedés után többször is meg kell állni dekózni, lehet, hogy változott, de régebben 9m-en 5, 6m-en 10, 3m-e pedig 15 perc volt a dekóidő. Ha jól tudom, akkor emelkedéskor lehet megnézni az itt elhunyt 2 búvár emlékére állított táblát.
Akikkel beszéltem, azok azt mondják, hogy amikor először voltak, akkor úgy fejbe vágta őket a nitrogén, hogy nem is nagyon emlékeznek semmire, ezért el kellett menniük még egyszer. Másodszorra viszont mindenkinek tetszett, főleg a barlang falán található különféle kristályok.
A telefonszám jöhet, bár ha megyek, akkor valószínűleg a búvárboltom által szervezett merülésre fogok menni.

Dive ever, work never.

(#1015) Füge007 válasza F-ECT$ (#1014) üzenetére


Füge007
senior tag

Nem mehetek a barlangba, az nekem még túl mély nincs meg a kellő tapasztalatom. Ott a helyszínen beszéljük meg a merülést, de csak a biztonságos málységig megyünk, én eddig max 27 m mélyen voltam addig nem volt semmi gond, jól ment a kiegyenlítés, és a nyomás sem okozott gondot. Szóval még az elején vagyok a dolgoknak, sokat kellene merülnöm, de sajnos a suli és amunka melett csak nyáron van időm.
Priviben ment a szám.


Üdv!

Füge

(#1016) F-ECT$ válasza Füge007 (#1015) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát én már találkoztam olyannal, aki a kezdő tanfolyam 5 merülése után (max 12m) ment a barlangba, és túlélte :D Egyébként nem tudom, hogy a barlangon kívül milyen látnivaló van ott, de nem hiszem, hogy túl nagy élővilága lenne a tónak :U

Dive ever, work never.

(#1017) Füge007 válasza F-ECT$ (#1016) üzenetére


Füge007
senior tag

Szivesen!

Megbeszéltem az oktatómmal a merülést, ismeri Kovács Györgyöt nyugodtan rábízhatom magam, ez megnyugtat. Nem tudom, én azért óvatos vagyok, inkább apróbb lépésekkel előre biztonságosan. Lehet, hogy nem sok mindent látok, bár láttam fotókat az ottani merülésről, sokkal nagyobb látótávolság volt mint gondoltam. Akárhogy is nagy élmény lesz, és egy régi álmomat valósítom meg az ottani merüléssel. Meglátjuk, végülis még mehetek máskor is és tapasztalatszerzésnek, és gyakorlásnak jó lesz.

Füge

(#1018) Batman válasza F-ECT$ (#1016) üzenetére


Batman
őstag

Hello!

Tudtok ajállani, valami jó orvost pesteni, nekem speciálisan nyomásvizsgálat kellen, hogy kiderüljön mekkora nyomást bír a testem egyes részei.
Van könnyűbúvár vizsgám, de több mint öt éve volt egy kis ''balesetem'' és azóta nem merültem, sajna elötte is csak pár alkalommal mert pont akkoriban kezdtem.

Most lassan úgy gondolom már kibírnám a nyomást de biztosra kellene mennem. ;)

köszi

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#1019) F-ECT$ válasza Batman (#1018) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát mivel egészséges emberek ezzel nincs gondja, ezért én biztos, hogy nem tudok ilyen speciális kérdésben segíteni. Az rémlik, hogy valamelyik Submarine-ben olvastam egy nyomáskamráról, ahol biztosan végeznek ilyen vizsgálatokat is, de az már nem rémlik, hogy ez hol is van. (Sőt tán a kamárval dolgozó orvossal is volt interjú.) Egyébként nem tudom, hogy mivel lehet gond, mert lényegében a testedre ható külső nyomás a folyadékkal teli részeket nem tudja összenyomni, a levegős részekben meg akkora nyomás van belül, mint a külső nyomás. (Persze ha nem akarod elárulni, hogy melyik testrészeiddel van gond azt megértem.)

szerk: a testedre ható nagy nyomás leginkább a szivet és az ereket viseli meg, de szerintem azt, hogy ezek mekkora nyomást viselnek el leginkább úgy ''mérhető'', hogy fokozatosan egyre nagyobb nyomásnak tesznek ki, és nézik a reakcióidat, persze ez tényleg biztonságosabb egy kamrában, mint a víz alatt.

[Szerkesztve]

Dive ever, work never.

(#1020) Füge007 válasza Batman (#1018) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Baromedical
Budapest Hűvösvölgyi út 116.
Tel: 391-5302 vagy mobil: 30-269-9436
mail: info@baromedical.hu, www.baromedical.hu



[Szerkesztve]

Füge

(#1021) Batman válasza Füge007 (#1020) üzenetére


Batman
őstag

uhh ez nagyon király, köszi szépen.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#1022) Füge007 válasza Batman (#1021) üzenetére


Füge007
senior tag

Nincs mit igazán szívesen!

Füge

(#1023) F-ECT$ válasza Füge007 (#1020) üzenetére


F-ECT$
titán

Valószínűleg ezt láttam én is valamelyik Submarine-ben, legalábbis a kamra képe nagyon ismerős.

Dive ever, work never.

(#1024) Füge007 válasza F-ECT$ (#1023) üzenetére


Füge007
senior tag

Azt nem tudom, de tudtommal náluk vannak ilyen vizsgálatok.



Üdv

Füge

(#1025) Füge007


Füge007
senior tag

Végre kaptam végleges merülési időpontot, vasárnap délelőtt merülök Hévizen. A tapasztalataimról beszámolok.
Már allig várom, hogy csobbanjak egy nagyot és tűz le.

Füge

(#1026) F-ECT$ válasza Füge007 (#1025) üzenetére


F-ECT$
titán

Mennyibe fog kerülni a merülés?

Dive ever, work never.

(#1027) busman válasza F-ECT$ (#1026) üzenetére


busman
addikt

Sztem 7-8k-ba fog fájni...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1028) Füge007 válasza F-ECT$ (#1026) üzenetére


Füge007
senior tag

Nem tudom, ott fogunk a helyszínen kikalkulálni valami kedvező árat. Ezt az ottani bázisvezető mondta, jövő héten megírom menyi volt.

Üdv

Füge

(#1029) Füge007


Füge007
senior tag

Nos megjöttem a Hévízi merülésről, szuper volt!!! Hihetetlen amit ott lát az ember! A merülés nekem 8500.- került. Az ottani merülésvezetők nagyon kedvesek voltak!
Aki teheti ezt ne hagyja ki! Max mélység a kopjuterm szerint ahol voltam 41,8 m.
Még idén biztos megyek.


Üdv

[Szerkesztve]

Füge

(#1030) F-ECT$ válasza Füge007 (#1029) üzenetére


F-ECT$
titán

Megyek én is, dec 15-én. Már nagyon várom, főleg, hogy idén már csak ez a merülés fog beleférni :O

Dive ever, work never.

(#1031) Füge007 válasza F-ECT$ (#1030) üzenetére


Füge007
senior tag

Felejthetetlen élmény lesz! Nekem a mélységgel semmilyen problémám nem volt, és a látótávolság is meglepően jó volt. Az áramlás érdekes volt, de a megbeszélés előtte sokat segített, így már nem ért felkészületlenül mikor odaértünk. Én még nem tudom mikor megyek ez évben, de nem hagyom ki az tuti. Már rég dédelgetett tervem vot az ottani merülés, és nagyon bejött. Eligazításkor csak nézett az a csoport akivel merültem, mármint a merülésszámomat. Viszont a merülőtársam azt mondta nem hitte volna el, hogy ilyen kezdő vagyok olyan profin végeztem a merülést, és ehez a merülésvezetőm is csatlakozott. Ezt is nagy sikerélményként éltem meg, nem beszélve a többiről, amit majd megtapasztalsz te is. Nem akarom lelőni a poént, de ezt nem lehet egyszerűen elmesélni!


Üdv

Füge

(#1032) krx


krx
csendes tag

Sziasztok!
Én még messze vagyok ezektől az élményektől, de megtettem az első lépéseket és beíratkoztam 1 OWD tanfolyamra. Most kezdtem el olvasni a könyvet.

Hm...........

(#1033) Füge007 válasza krx (#1032) üzenetére


Füge007
senior tag

Mindenki az alapoknál kezdi :) . Biztosan erdményesen levizsgázol, és nemsokára már a te beszámolóidat is olvashatjuk.


Üdv

[Szerkesztve]

Füge

(#1034) F-ECT$ válasza Füge007 (#1031) üzenetére


F-ECT$
titán

Milyen cuccban merültél? Leginkább a ruha érdekelne: normál/shorty, hány mm-es?

Dive ever, work never.

(#1035) F-ECT$ válasza krx (#1032) üzenetére


F-ECT$
titán

www.buvarkodas.hu - ide? Milyen rendszer? Intenzív, vagy elhúzódó tanfolyam? Vizsgázni mikor szeretnél / mikor lesz rá lehetőség?

Dive ever, work never.

(#1036) busman válasza F-ECT$ (#1034) üzenetére


busman
addikt

Hát visszafalé elkél a vastag ruha,sőt a kesztyű is.
Én 7.5 -es félszárazban merültem meg a barlangot ,de visszafelé majd megfagytam...
Lent hamar megszokod a meleget,szinte fejbevág a forró víz,deko alatt meg a huszonegynéhány fokos vizet nagyon hidegnek fogod érezni.

[Szerkesztve]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1037) Füge007 válasza F-ECT$ (#1034) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Nekem 7 mm Bare normál ruhám van, mivel úgy gondoltam legtöbbet az Adrián merülök ezért választottam ilyen vastagot. Hévízen is ebben merültem. Hévízre az előírt merülési konfig: Teljes testet takaró ruha, 15 l palack, octopus rendszerű lélegeztető készülék, kis teljesítményű lámpa (inkább vigyél nagyobbat, mert amíg a merülőtársad körbeviszik te is tudj nézelődni). A megadott telefonszámon, Kovács Györgyel merülés előtt egyeztessél, a merülési konfig ügyében biztos ami biztos.

Merülés előtt úgy gondoltam meleg lesz ez a ruha ide, de a sok dekónál nagy a hőveszteség visszafelé már egyáltalán nem volt melegem, de nem is fáztam.

Én 5 mm alatti ruhát nem javasolnék!



[Szerkesztve]

Füge

(#1038) F-ECT$ válasza Füge007 (#1037) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem is 7-es Bare-m van (ha van kedved, akkor visszakeresheted: az egyik hozzászólásomban leírtam a cuccaimat, amiket most nyár elején vettem), akkor az jó lesz :) A lámpát viszont nem értem, legalábbis azt, hogy miért kis teljesítményű kell :F Mennyi ideig tartott a merülés, és ebből mennyi volt a süllyedés, fenékidő, dekózás?

Dive ever, work never.

(#1039) krx válasza F-ECT$ (#1035) üzenetére


krx
csendes tag

Igen a www.buvarkodas.hu őket választottam. Nem olvastam róluk rosszat az már egy jó pont. Egyébként hasonló árban vannak, mint a többi padi oktató. Munkahelyemtől 10 perc gyalog. Nem járok be tanfolyamra, (bízok benne, ez későbbiekben nem lesz hátrány) hazavittem a könyvet meg dvd-t. KB. 1 hét múlva szeretném a tesztet megírni, utána, amikor az idő engedi (kb. 2-3 héten belül) akkor a védett vízi gyakorlatok. A hideg miatt meg majd tavasszal a nyílt vízi vizsga (Gyékényesen szeretném), előtte legfeljebb még egy medencés gyakorlás (remélme addig nem felejtek sokat.).

Hm...........

(#1040) Füge007 válasza F-ECT$ (#1038) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Azért kis teljesítményű, mert a saját műszereid leovasásához kell, a merülésvezetőd visz magával refiket, mert a forrásteremben kell, de ha tudsz vigyél egy erősebb lámpát, hogy te is tudj világítani magadnak.

Itt elolvashatod a komplett merülési tervet [link].
Ott van minden gázkeverékre vetítve is!

A 7 Bare tökénletes lesz :DD !

Üdv!


[Szerkesztve]

Füge

(#1041) Füge007 válasza krx (#1039) üzenetére


Füge007
senior tag

Hali!

Igazából annyiból hátrány, hogy ha valami nem tiszta ott elmagyarázzák. Én SSI rendszerben tanulok, a Padi-t igazából nem ismerem, de nagy külömbség nem lehet. Igazából mindent a gyakorlatban sajátítasz el, de az elméletet is imerned kell. Ha valami nem tiszta, kérdezz nyugodtan megprobálok segíteni.


Üdv!

Füge

(#1042) Füge007 válasza F-ECT$ (#1038) üzenetére


Füge007
senior tag

Megnéztem a felszerelésed, szép summa lehetett.

Nálam még egyenlőre szerényebb.

Maszk: Technisub LOOK
Uszony : Cressi Rondine
Sznori: Tecnisub
Ruha: 7 mm Bare + csizma

Szeretnék egy SUUNTO D9 komputert, HALCYON DC-t és a speckó ehhez tartozó lélegzőautomatát.

Mindenképpen DIR-es cuccokra ruházok be.
Persze egy vagyon lesz, de évekig ki fog szolgálni, és remélem sok kellemes merülésben lesz részem a segítségükkel.

Füge

(#1043) F-ECT$ válasza Füge007 (#1042) üzenetére


F-ECT$
titán

A D9 szvsz fölöslegesen drága (főleg a jeladó), én a D6-ot, vagy a Stingert javasolnám, ha ilyen óraként is használható computert szeretnél. Én is gondolkoztam ezeken, de nekem jobban bejött a Cobra + tájoló kombó, mert így tényleg 1 konzolon látok mindent, tetejében úgy, hogy nem kell gombot megnyomni ahhoz, hogy a különböző funkciókat (beleértev az iránytűt is) elérjem. Emellett nem kell a kezemre csatolni semmit, valamint attól sem kell félnem, hogy elszakad a szíj, vagy, hogy 40 m-en az összenyomódott ruha miatt elkezd csúszkálni a kezemen az computer. (Ha meg ott szorosabbra veszem, akkor emelkedéskor kell lazítani, és minden egyes ki/becsatoláskor nő az esélye, hogy egyszer leesik.)

Dive ever, work never.

(#1044) busman válasza Füge007 (#1042) üzenetére


busman
addikt

Nekem ilyenem van ,nagyon meg vagyok vele elégedve....[kép]
ára is kedvező 80-90K környékén hozzá lehet jutni.

[Szerkesztve]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1045) Füge007 válasza F-ECT$ (#1043) üzenetére


Füge007
senior tag

Egyetlen egy dolog miatt maradok ennél, mégpedig timix gázkeverékes üzemmód. Mindenképpen kacsingatok a Deep merülés felé, és ez ahhoz elenghetetlen. Nem fog 40 méteren csúszkálni a kezeden tapasztalatból mondom! Viszont nekem a konzolos azért nem jön be, mert nyulkálni kell érte. Van egy kiegészítő gumipánt, arra az esetre ha kikapcsolódik vagy eltörik a szijja, már védve is vagy a leeséstől. Suunto vyper-rel merültem Hévizet is, nem volt gond vele.

Füge

(#1046) Füge007 válasza busman (#1044) üzenetére


Füge007
senior tag

Ezt a típust nem ismerem, de SUUNTO, és ez elég is ;) .

Füge

(#1047) F-ECT$ válasza Füge007 (#1045) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát én a helyedben még várnék egyrészt a trimixes merüléssel, másrészt a computer vétellel is, mert a suunto nagyon jó a hobbi búvároknak, viszont a technikai merülésekhez lehet, hogy van jobb.
Én is tapasztalatból mondom, hogy csúszkál, a konzolt meg úgy tudom rögzíteni a mellényemen, hogy csak lenézek és látom, nem kell érte nyúlni.

Dive ever, work never.

(#1048) busman válasza F-ECT$ (#1047) üzenetére


busman
addikt

Hmmm...Milyen hobbi búvárokról beszélsz? És egyébként hol akarsz technikait merülni?
Egyébként meg nem csúszkál...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1049) Füge007


Füge007
senior tag

Végülis mindegy milyen a coputer, egy a lényeg megbízhatóan működjön ;) ! Jövőre tuti merülök trimix keverékkel. Persze lehet lassan haladni, de az nem az én formám. Hévizen is csak néztek, hogy ilyen kevés merülésel megcsinálom, de megcsináltam nem is akárhogy. Természetesen mindent az előzetes megbeszélés szerint.

Ahol tanulok van lehetőség technikai merülésre, és járnak is, persze nem Gyékényesre.
Most nézem a jövő évet, és már elkezdtem tervezni hova szeretnék menni. Egyiptom az egyértelmű, Adria is biztos, meg megpróbálok hétvégéket beszúrni itthon, meg a sógoroknál.

Összehozhatnánk egy PH búvár merülést is!



Üdv

Füge

(#1050) F-ECT$ válasza busman (#1048) üzenetére


F-ECT$
titán

:F Nem én akarok mélyet merülni, hanem Füge007.
Nekem akkor is csúszkált és kész :)

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.