Hirdetés

2020. január 19., vasárnap

Gyorskeresés

(#2151) busman válasza Füge007 (#2148) üzenetére

busman
(addikt)

Csak pénz kérdése...nem tudtad?
Voltam olyan roncson ahová min haladó kártyával lehetett merülni.akinek nem volt kapott a helyszínen......

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿'̿̿'̿̿'̿)͇̿̿)̿̿ '̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ PS4.

(#2152) deedee válasza busman (#2150) üzenetére

deedee
(őstag)

"Annyira nem is hiányzik" :Y :DDD

(#2153) busman válasza deedee (#2152) üzenetére

busman
(addikt)

Mások a prioritások.... :K

(#2154) deedee válasza busman (#2153) üzenetére

deedee
(őstag)

nálam is most van útba a gyerkőc.....
jan 5-re van kiírva az /új/ asszonykám.... :K

a prioritás fontos dolog,ez tény.... :R

(#2155) F-ECT$ válasza deedee (#2149) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Persze, érdemes megcsinálni legalább az aowd-t, nem gond ha tudsz 40m-ig menni, nem félsz a sötétben, és ha jön egy roncs szembe, akkor nem csak a kitört ablakán tudsz benézni.

Úgyis már az elmerülésből látszik, hogy mennyire vagy gyakorlott, de legalább papír akadálya ne legyen, hogy merülhess egy normálisat. Ettől még jó ha látod a határokat, mert nem árt az óvatosság még a legkönnyebbnek tűnő merülésekkor sem.

Dive ever, work never.

(#2156) busman

busman
(addikt)

Az a baj,hogy csak a pénzt látják benne......ill divat lett.
98-ban amikor én kezdtem,komolyan vettek mindent,orvosi,fizikai,mentális állapot...most meg csak lé legyen.
Most meg,inden szilikoncsöcsös celeb merül...nem is akármilyen helyeken...

(#2157) F-ECT$ válasza busman (#2156) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Engem az sem zavarna, ha az egész emberiség merülne, egészen addig, amíg az én merülésemet nem rontják el. Ezért jó olyan helyekre menni (nemzeti parkok, szafarik, "mélyebb" helyek/roncsok), ahol vagy limitálva van a merülők száma, vagy olyan nehézségű a merülés, ami a sima celebbúvároknak legyőzhetetlen kihívást jelent.

Persze találkoztam már szafarin sima owd-vel, pedig oda is aowd kellene, de általában check dive után kialakul egy kezdő csoport, és őket az adott merülési helyen könnyített útvonalon viszik.

Dive ever, work never.

(#2158) Krynn

Krynn
(csendes tag)

Hú de elszaladt itt a téma, föl se tudom venni a fonalat.
Amúgy egyenlőre szerintem is csak a nitroxnak látom értelmét neked. "Hajós merülés" címszó alatti kártyára én egy ruppót nem adnék. Még az éjszakai is oké talán, bár az meg kis mélységben van ugye elvileg, ahol meg még bevallásod szerint gondok vannak a lebegéssel. A mély szerintem még felejtős. Azt meg végkép nem értem, hogy ennyi tanfolyamot hogy akar az aktatód 4 merülésbe belesűríteni.
Ja DeeDee-nek írtam. :)
Tényleg tud valaki olyan videót amin bemutatják, hogy milyen csomózási módszerrel kötik föl a vezetőkötelet roncsmerülésnél?
Előre is thx.
Ja és köszi a rövidítés magyarázatot!

(#2159) deedee válasza Krynn (#2158) üzenetére

deedee
(őstag)

az oktatóval mi korábban megyünk le,csak velem fog foglalkozni és már holnap is merülünk,az érkezés napján /délután és talán este is/

a többiek csak szombaton jönnek./különféle vizsgákra/
merülünk jó sokat és közben pihenésképp elmélet lesz... :K

jó zúzos egy túra lesz :B

a fenntebb említett 4 tanfolyamot az oktató javasolta....

[ Szerkesztve ]

(#2160) Pompi válasza deedee (#2159) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Kíváncsi lennék, hogy mi történik egy külön éjszakai merülés tanfolyamon, mert egyébként ez az AOWD része.
No offense, de ahogy hallottam ill. láttam az SSI az ami minden vacakra külön kártyát ad, aztán az ember hajlamos elhinni, hogy minél több kártyája van, annál jobb búvár...

...

(#2161) Füge007 válasza Pompi (#2160) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Hasonszőrű itt minden társaság, mind a pénzre hajt. Engem is ezzel szekálnak ilyen kártya olyan kártya. Mondom nem ultizni akarok, hanem merülni :D

Füge

(#2162) deedee

deedee
(őstag)

a lényeg a lényeg:4 kártya kell,mert ez az ssi-nél az elvárás..... :K
nekem tök mindegy,hogy melyik,csak legyen meg.... ;]

aztán meg hagyjanak békésen merülgetni :K

dm-re nem hiszem,hogy elmegyek,mert akkor már csak a fundiving érdekel és nem egy újabb drága plasztiklap :U

(#2163) Füge007 válasza deedee (#2162) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Akkor én évek óta nem teljesítettem az elvárást :DDD a 3 (nitrox, mély, felszerelés spec) kártyámmal. Mondjuk DIR nél nincs kártya, vagy tudod amit kell vagy nem megy veled merülni a kutya sem.

Füge

(#2164) Krynn

Krynn
(csendes tag)

Hi!

Beszámolókat várunk Hegyeshalomról, meg Senjről...

(#2165) Declare

Declare
(őstag)

Hi!

Én megérkeztem a kis élményeimmel Hegyeshalomból :)) . Nagyon jó volt! Elsőre volt egy kis keveredés, mert 7 en próbáltunk lemenni 2esével egy 5m mélyen elhelyezett fém stégig, de mivel mindenki értetlenkedett (pl én is markoltam a bója kötelét lent 5m en, mondom én ezt el nem eresztem, amíg fel nem veszem a fonalat, hogy akkor most hol vagyok meg hogyan, meg egyenlítés, meg blablablabla :DDD , erre azt hitték biztos bajom van, mert nem engedem a kötelet :) . A többiek se voltak mondjuk jobbak, vagy csak egyhelybe függőben "álltak" és lestek, vagy az uszonyokkal kavarták fel az aljzatot, amit megbeszéltünk, hogy nem kéne :) . Szóval megkaptuk a jelet, hogy irány fel, ott meg a magunkét, hogy balfékek vagyunk és csak 3 asával megyünk akkor ). Utána viszont szuper volt.

Másodszorra már nem volt olyan fura mint elsőre, szépen lementünk, lebegés, úszkálás 8-10m en, hajóroncsot lestünk, szörfdeszkát, ilyeneket :)) . Egyszer merültünk délelőtt, meg egyet délután. Mindegyik merülésen jártam mondjuk úgy, hogy kicsit feljebb csúsztam, mint ahol úszkáltunk és ugye ettől a levegő egyből tágult a jacket ben (legalábbis ezt mondták a nagyok, hogy ezért történt:) ), amitől egyre feljebb és egyre gyorsabban elkezdtem emelkedni, de mindez tök gyorsan történt. Váratlan volt a dolog, nem tudom, hogy lehet ezt jól kiküszöbölni még.

Elvileg jövő hét végén megyünk Horvátokhoz, egy nap vizsgamerülés, meg még 3 alkalom :)) nagyon várom, ha hasonló jó idő lesz mint hétvégén hegyeshalomban akkor egy szavam se lesz :C

Klassz ez a vízalatti világ :C :C

(#2166) deedee

deedee
(őstag)

üdv

6 merülés.....
roncsot is nézegettem.....
kétszer láttam óriás tengeri pókot..../kartávolságból/
kétszer voltam 40-en.....
átúsztam alagúton..../barlang feeling/....
rohadt jók a senj környéki merülőhelyek,még az oktatóm szerint is az adriához képest kimagaslóak....
tök jól ment a lebegés,stb....

röviden és tömören..... ;]

(#2167) Krynn válasza Declare (#2165) üzenetére

Krynn
(csendes tag)

"én ezt el nem eresztem"
Igen a stressz egyik jele, ha a delikvens nem akarja elengedni a kötelet,csónakot, társat :P
A felröppenés ellen meg úszás lefelé, levegő kifúj, és ha ez sem elég akkor egy kis segg szelep használat, csak aztán bele ne állj fejjel az iszapba :)

(#2168) Krynn válasza deedee (#2166) üzenetére

Krynn
(csendes tag)

És végül lett valami tanfolyam is vagy "csak" fun?

(#2169) deedee válasza Krynn (#2168) üzenetére

deedee
(őstag)

kemény oktatás is volt,természetesen....
de maga a merülés az a legelsőtől eltekintve" fun "volt :K

a ruhát nem próbáltam még sós vízben és az aláöltözőt sem....
emiatt kevés volt a súly és nem tudtam lemerülni a többiek után...

kievickéltem a partra,full felszerelésben,és kövekkel tömtem meg a zsebeimet... :DD
viszont rohadtul elfáradtam a küzdelemben és rengeteg levegőt elzabáltam emiatt a merülés elején...
az utolsó 10 perc merülést vontatva csináltam,az oktatóm octopuszán... :DDD :))

(#2170) Declare válasza deedee (#2169) üzenetére

Declare
(őstag)

?? ezt nem is értem :) mindenki lemegy, Te nem tudsz, kievezel partra, kövek, vissz aés utánuk, egyedül ? Elég bizarul hangzik :DDD

mi az hogy fundiveing?

(#2171) deedee válasza Declare (#2170) üzenetére

deedee
(őstag)

a társam megvárt a felszínen lebegve.... :DDD

fun-móka...

vidám,mókás,élvezetes merülés....kb

(#2172) Füge007 válasza deedee (#2169) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Nem volt , chek dive?!??? Azért azt illene csinálni, ne akkor derüljönek ki a dolgok mikor merülnétek.

Ha megyünk valahová mindíg csinálunk. Átnézzük a súlyozást, a reduktorokat, csöveket, winget, stb........... Így nem baszunk el időt, illetve megbizonyosdunk, hogy minden rendben van a cumóval.

Füge

(#2173) Pompi válasza Füge007 (#2172) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Ja, check dive az alap.

...

(#2174) deedee

deedee
(őstag)

az első merülés /parti/ volt a chekdive,mindent átnéztünk,csak éppen az új cuccaim miatt nem találtam el a súlyozást.
a partról egy meredek emelkedő vitt volna vissza a bázis faházához a súlyokhoz....
ez pedig teljes cuccban rohadt nagy erőkifejtés lett volna....
levenni és felszaladni,úgyszintén...
maradt tehát a kő..... :DDD

senj-be csak ez az egyetlen negatív dolog.....
egy lefelé vezető meredek völgy alsó egyharmadánál van maga a bázis és onnan kell lecaplatni a partra....
célszerű kétszerre levinni a cuccot/palack+súlyok/,mert fárasztó....
visszafelé meg kötelező két részletben felhozni.... :B

ami abszolút pozitív volt:10-12-15-ös palack mindegy.......nem volt felár... :C

[ Szerkesztve ]

(#2175) gonger válasza deedee (#2174) üzenetére

gonger
(aktív tag)

mi a bázis faházánál szoktunk felöltözni, és kijövetelkor is teljes felszerelésben (uszony kézben persze) állunk az édes vizi zuhanyzóba, aztán onnan irány a kisház és ott vesszük le a jacketet. kétszer biztos nem másznék le és fel:-)

új ruha besúlyozását érdemes külön elvégezni még a merülés előtt, ahogy az a könyvekben is írva vagyon :-)
de az oktatós is figyelhetne erre és + 1-2 kilót vihetne magával hasonló esetekre.

(#2176) gonger

gonger
(aktív tag)

hétvégén (vasárnap) újra Neufeld :-)))
most igyekszünk megkeresni azt a fránya Poseidon-t is, mert eddig az nem volt meg nekünk.

(#2177) Krynn válasza gonger (#2176) üzenetére

Krynn
(csendes tag)

Azt a legegyszerűbben úgy találod meg, ha a mások bázison merültök. Az előtt van kb. 10 méterre. Miután elhagyod a strand bejáratot utána kell jobbra fordulni egy kisebb útra, rögtön a vasúti átjáró előtt (vagy után?). Majd azon mész egy 200 métert és jobbra lesz a bázis.
De visz át pálya is a strand oldalról a másikra, de ott számolj egy olyan 10C fokos vízzel 20 méteren.

(#2178) gonger válasza Krynn (#2177) üzenetére

gonger
(aktív tag)

köszi. akkor jó volt a rajz azon a térképen, amit én néztem a tóról. a másik bázis is nyitva van hétvégén?A Lorenc bázis teljesen rendben van, nem szeretem az újdonságokat, bár az osztrákoknál nagy rendetlenségre egyébként sem kell számolni :-) lenne mit tanulnunk tőlük.
nincs esetleg kibójázva a szobor? lehet kéne vennem már egy tájolót és azzal megúszni azt a távot a strand oldalról a hőhatár felett.
Suunto tájolót már volt szerencsém próbálni, az rendben volt, de vannak olcsóbban is neten (Cressi, tusa, Aqualung) amik masszívnak tűnnek.

ki milyen tájolót használ?

(#2179) Krynn válasza gonger (#2178) üzenetére

Krynn
(csendes tag)

Én a sacc/kb.-t + a napot meg a lejtést, tereptárgyakat :DD
Nekem is vennem kéne egyet. Volt egy ilyen suunto cliperem vagy mi, olyan computerre csiptethető mini tájoló, de az uccsó Pagi merülésen elhagytam :O De az inkább volt használhatatlan mint használható. A nagy testvér a normál karos az viszont jó szerintem.

Úgy tudom nyitva van hétvégén is, igaz én csüt-pénteken voltam. Kibójázva nem nagyon van. Egy stég vantőle kb. 3 méterre , ahhoz van kikötve egy ilyen fehér flakkon.

Ha a túlpart felől közelítesz úszva, akkor keress egy nagyobb stéget a parton, attól jobbra meg egy nádas van. Lépcsőzetes füves rész a partja, fönt egy többszintes barna cölöp ház. Meg valami zászló is kint van. Talán SSI-os.

(#2180) Krynn

Krynn
(csendes tag)

Na akkor feldobom a témát, hátha lesz jelentkező. Mit szólnátok egy szept. 18-i vasárnapi PH-s merüléshez Dorogon. Addigra kicsit hűl a víz (vasárnap 27C fok volt) és remélhetőleg a látás is javul, de halakat tuti látunk. A lényeg viszont az lenne, hogy élőben is megismerjük egymást, ha van rá igény.
Aki most végez, az is tud jönni, mert komplett cucc bérelhető.
Mondhattam volna most vasárnapot is, csak látom Gonger Neufeldre megy, azért inkább a jövőhét.
De nyilatkozzatok, az bármi lehet, ez a két hétvége nekem jó, meg mehetünk máshova is, csak a közelsége miatt gondoltam Dorogra.
Illetve a most szombat nem annyira műkszik, de a többi nap jó.

(#2181) deedee

deedee
(őstag)

én elvileg ráérek.... :K

(#2182) F-ECT$

F-ECT$
(félisten)

Medes király, részletesebben ha hazaértem.

Dive ever, work never.

(#2183) gonger válasza Krynn (#2180) üzenetére

gonger
(aktív tag)

Nagyon kedves Tőled, hogy engem is figyelembe vettél az időpont meghatározásnál, de ha a mostani hétvége jobb a többségnek, akkor nyugodtan menjetek most, mert én nem tudom biztosra igérni a szept 18-i Dorogot :-I( elég valószínű, hogy családi programon leszünk akkor.

(#2184) Krynn

Krynn
(csendes tag)

Hát ezek szerint nem nagyon fogjuk megemelni a vízszintet 18-án :(

(#2185) Pety97 válasza Krynn (#2184) üzenetére

Pety97
(csendes tag)

Én ma voltam Dorogon,mivel ma volt az Open Water Diver vizsgám,érdemes lemenni a víz nagyon jó volt, látótávolság 1-1,5 méter. És ha ajánlhatom akkor a 2.-re menjetek le aztán onnan a fenéken a 1. halállomásra,onnan felszínen az 5-re,és onnan fenéken az INTERNET megállóhoz,nagyon jó útvonal mi ezt csináltuk meg ma vizsga után! :D M,indegyik megállónál nagyon nagy élővilág is látható, láttunk az 1.-es halállomásnál egy kb. fél méteres csukát! :)

"Vannak ellenségeid? Remek. Ez azt jelenti, hogy legalább egyszer kiálltál magadért az életben." ~ Eminem

(#2186) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#2182) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Megjöttem, ha lesz erőm teszek fel 1-2 képet, és írok is egy picit. Elöljáróban annyit, hogy nekem nagyon bejött.

Külön öröm számomra, hogy bár 3 éve nem merültem a fogyasztásom mindvégig 11-12 l/ perc volt; valamint, hogy 7-es ruhában 12 l-es acél palackkal elég volt 8 kg ólom, sőt néha már ez is picit soknak tűnt. (Kevesebbet nem tudtam feltenni, mert 2 kg-os súlyok voltak csak, a súlyzsebek miatt minkét oldalra ugyanannyi súly kell, így a következő lépcső 4 kg lett volna, ami tuti kevés lett volna.)

Dive ever, work never.

(#2187) Pety97 válasza F-ECT$ (#2186) üzenetére

Pety97
(csendes tag)

Dejó neked! Várjuk a beszámolót,meg a képeket! :)

"Vannak ellenségeid? Remek. Ez azt jelenti, hogy legalább egyszer kiálltál magadért az életben." ~ Eminem

(#2188) F-ECT$ válasza Pety97 (#2187) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

A beszámolóra még várni kell (bár semmi extra nem történt), de addig is képek. (Itt értelemszerűen a Medes-szigeteki albumra kell kattintani.)

Az a képekből is látszik, hogy 4 fő attrakció volt itt:
-makró (csigák, rákok)
-óriási halak (főleg sügérek, murénák), amik egészen közel engedtek magukhoz
-eddig általam csak a Vörös tengerben látható méretű halrajok
-barlangok, víz alatti átjárók

Dive ever, work never.

(#2189) Krynn válasza F-ECT$ (#2188) üzenetére

Krynn
(csendes tag)

Hello!

Mennyi idő volt oda az út? Valamelyik képen rajta vagy?

(#2190) F-ECT$ válasza Krynn (#2189) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Ha csak odamentünk volna, az 1833 km, végig autópályán kb 2x8 óra. De odafelé és visszafelé is megnéztünk 1-2 dolgot (majd írok róla).

Több képen is rajta vagyok, víz alatt és felett is. (Ha jók lesztek, azt is elmndom, hogy melyikeken :D ) Egyébként összesen 12-en voltunk, amiből 7 ember volt búvár.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#2191) Pompi válasza F-ECT$ (#2190) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Én a viz felettieken azért megismerlek :P csak a vizeseken nem tudlak beaznosítani ;)

...

(#2192) Krynn válasza F-ECT$ (#2190) üzenetére

Krynn
(csendes tag)

Pajeszod van, vagy fekete sapkád? :))

(#2193) Pompi válasza Krynn (#2192) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

A többi kizárva?

...

(#2194) Krynn válasza Pompi (#2193) üzenetére

Krynn
(csendes tag)

Még egy valaki nincs, de ha a válasz hogy :egyik sem, akkor marad a 3. :DD

Gekko van rajta-d? :P

[ Szerkesztve ]

(#2195) F-ECT$ válasza Krynn (#2194) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Legyen egy kis játék. Víz feletti készült már rólam, és linkeltem is ebben a fórumban. Tessék megkeresni ;)

Víz alatti képet is linkeltem, és van egy bizonyos cuccom, amiből azonnal rám lehet ismerni víz alatt.

Ha nem megy, adok még később további segítséget, de most indulok az 1etemre :Y

Dive ever, work never.

(#2196) Pompi válasza F-ECT$ (#2195) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Ja persze... az uszony ;] na és persze a jacket is ismerős ;) Meg is vagy azt hiszem, talán 3 képen is.

...

(#2197) Krynn válasza F-ECT$ (#2195) üzenetére

Krynn
(csendes tag)

1372-es hsz, de most már végkép nem tudom melyik vagy :DD
Mit nyertem?

(#2198) TomDog

TomDog
(tag)

sziasztok

Közületek sokan merültek Dorogon a Palatinus tóbanVele nem találkoztatok?

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#2199) Krynn válasza TomDog (#2198) üzenetére

Krynn
(csendes tag)

Hát most nagyon szomorú vagyok. a normálisabja kifogja leméri és visszaengedi. Vele se fogunk már találkozni :(((
Ha látom tutinem fogja ki, még ha utána el is vernek.
remélem nem ő volt
[link]

(#2200) TomDog válasza Krynn (#2199) üzenetére

TomDog
(tag)

Azok a sporthorgászok, ezek pedig a húshorgászok sajnos.Szerintem a hal nem élte túl a kifogást mérlegelést.Az asszony azt mondta soha többet nem megy bele a palába :D A linkelt videó már néztem régebben.

[ Szerkesztve ]

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.