Hirdetés

2021. január 21., csütörtök

Gyorskeresés

(#3201) Füge007 válasza gonger (#3188) üzenetére

Füge007
senior tag

A Súlyeldobás - mint vészhelyzet kezelési technika

Wing témakörben ajánlom figyelmedbe ezt!

Füge

(#3202) gonger válasza Füge007 (#3201) üzenetére

gonger
senior tag

Köszi, erre az anyagra utaltam lentebb
Wingből végül a Dirzone Ring 14-est rendeltem(jövő héten érkezik) alu háttámlával.DTD termék, Németországban Dirzone néven fut. Itthon az egyik nagy búváráruház forgalmazza.

Honda SH150 2018.05. havi eladó

(#3203) Füge007 válasza gonger (#3202) üzenetére

Füge007
senior tag

Én Halcyon Eclipse 30 használok, nekem nagyon bevált, a DTD-ről csak jókat halottam, így azt gondolom ez egy jó választás lesz!

Füge

(#3204) gonger válasza Füge007 (#3203) üzenetére

gonger
senior tag

Reduktor szettet átalakítottad? Hosszú csőnek 150 cm-eset választottam, szerdán lesz kész a szervize, ott fel is teszik rá, majd használat közben kiderül, hogy mennyire kényelmes. Látom másoknál, hogy a végére a reduktorhoz egy könyökcsuklót tesznek.

(#3205) gonger

gonger
senior tag

Tudom, hogy ez nem az apró, de hátha nem zavar senkit és talán érdekelhet valakit :-)
Cressi Aero Pro Jacket M-es méretben, ~100 merüléssel, tökéletes állapotban ELADÓ!
a BCD specifikációja itt megtalálható

[ Szerkesztve ]

(#3206) Ferdzsoo

Ferdzsoo
addikt

Szóval kérdeznék egy elméletet ami elvileg a gyakorlatban is működik, tapasztalt búvárok mondták tapasztalatból.
Szóval az elmélet szerint tfh, 20 méteren koppan a palack. Nem ad levegőt. Azért nem azt írom hogy üres, mert ugye nem üres csak az adott környezeti nyomáson nem ad a 2. Lépcső több levegőt. Ugyanakkor a palackban még van 3bár levegő 12l es palack esetén 36liter. Elkezdesz emelkedni mondjuk nem mint az állat de elindulsz felfele, akkor 10méteren elvileg 1bárt 12l-ert kiszívhatsz a palackból. Átlag levegőfogyasztás 10m-en ha jól emlékszem 40l/perc. Vagyis mondjuk egy jó13 másodpercig elvileg rendesen tudsz lélegezni. Aztán elindulsz a felszín felé és az elv megmarad és még egy bárt kiszívhatsz a palackból a felszínig. Term. Biztimegálló felejtős de a lényeg hogy az elmélet szerint meg lehet csinálni a 12m/perces emelkedést betartva a felszínre emelkedni. Ugye azért nem normálisan lélegzel közbe főleg ha atompánikot kapsz, szóval kevesebb nitrogént lélegzel ki, de attól sokkal jobb megoldásnak tünik hogy á hang és tűz a felszín. Persze ilyen alapból ne m történhet meg de az elmélet érdekel...

"Bitcoin has no top, because FIAT has no bottom." Az élet hosszú távon igazságos...

(#3207) gonger válasza Ferdzsoo (#3206) üzenetére

gonger
senior tag

Nem értettem/találtam meg a konkrét kérdést, de hol van ilyenkor a merülőtárs? Biztosabb őt elkapni, mint matekozni a felszínre úszással.

(#3208) Ferdzsoo válasza gonger (#3207) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Jólvan látom te sem értetted meg a lényeget, írtam hogy persze ez sosem történik meg. De kösz az oktatást. :R
Az elmélet érdekel...

"Bitcoin has no top, because FIAT has no bottom." Az élet hosszú távon igazságos...

(#3209) gonger válasza Ferdzsoo (#3208) üzenetére

gonger
senior tag

Ne haragudj, nem oktatni akartalak.(nem vagyok én olyan 'tapasztalt', mint akikre utaltál)
Véleményt írtam, ami azt hiszem egy ilyen fórumban elfér.

[ Szerkesztve ]

(#3210) busman válasza Ferdzsoo (#3208) üzenetére

busman
addikt

Hülye kérdés volt....a választ is megkaptad.

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.

(#3211) Ferdzsoo válasza busman (#3210) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Sejthettem volna hogy ilyen válaszok fognak érkezni. Tényleg hiba volt ITT felhozni. :W
Hagyjuk is.

[ Szerkesztve ]

(#3212) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3206) üzenetére

F-ECT$
félisten

Kérdést én sem találtam, de pár megjegyzés:
-elméletileg fel tudsz érni úgy, hogy nem léped túl a 10 m / perces emelkedést (rémlik is valamelyik tanfolyamról, hogyha hirtelen nem jön levegő, társ nincs meg, és elindul a vészfelúszás, akkor is érdemes a redot a szájban tartani, mert a nyomás csökkenésével még jöhet rajta levegő)
-ha üres a palack, akkor már egy ideje gondolom tart a merülés, így hiába érsz fel, jön majd a dekó betegség, szóval ez tényleg csak vész esetén alkalmazandó, inkább társat kell keresni
-egy ilyen felúszás után a palackot is át kell nézni, mert víz kerülhet bele

Dive ever, work never.

(#3213) Comic

Comic
tag

Gyere használd ki velünk az októberi még kellemesen meleg napsütéses időt a Tatai Fényes Búvárbázisunkon! Október 27-én és november 3-án vasárnap várjuk a 22 fokos vízben merülni vágyókat hazánk egyedülálló forrástavaiban. Jelentkezés és bővebb információ: Varga Norbert 20/99-26-164

[ Szerkesztve ]

(#3214) Sanyabá válasza Comic (#3213) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Ha közelebb hozod, :D mármint a tavat, akkor megyünk!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3215) Ferdzsoo

Ferdzsoo
addikt

Volt már valaki spanyolban merülni? Mire lehet ott számítani? :U

(#3216) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3215) üzenetére

F-ECT$
félisten

Én voltam a Medes szigeteknél. Mivel az természetvédelmi terület, ezért eléggé gazdag volt az élővilága, de persze nem egy Vörös tenger még így sem.

Dive ever, work never.

(#3218) Sanyabá válasza Comic (#3217) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Úgy tudom, hogy már csak a katonai tó merülhető?

(#3219) gonger válasza Sanyabá (#3218) üzenetére

gonger
senior tag

Megint van valami kavar az üzemeltetők között, de pár hete azt hallottam, hogy a körtefás és az utána lévő tó is merülhető, sőt a csatornák ki is lettek tisztítva és átúszhatóak.

(#3220) Comic válasza gonger (#3219) üzenetére

Comic
tag

Igen. Ki lettek pucolva.
A nyár erre ment rá. A katonaitól egész a védettig, végig merülhető...lenne...ha a hínárfogó rácsok nem lennének útban.
A másik, hogy épp az "írásos megegyezésre" várunk, hogy ne csak állagában, hanem engedélyezésében is merülhetővé váljanak.
Jelenleg, a fürdő vezetés és a bázisvezető közötti megállapodásra várunk. Ez az oka annak, hogy jelenleg csak a katonai merülhető...

(#3221) gonger válasza Comic (#3220) üzenetére

gonger
senior tag

Nekem az sem tiszta teljesen, hogy ki most a bázisvezető...

(#3222) Füge007

Füge007
senior tag

Tud valaki infót Hévízről? Merülhető már a tó?

Füge

(#3223) F-ECT$ válasza Füge007 (#3222) üzenetére

F-ECT$
félisten

Legjobb tudomásom szerint továbbra sem :(

Dive ever, work never.

(#3224) Füge007 válasza F-ECT$ (#3223) üzenetére

Füge007
senior tag

Az egyetlen téli kellemes merülőhelyet szépen letiltották. Komolyan szerencse, hogy anno még merültem ott!

Füge

(#3225) F-ECT$ válasza Füge007 (#3224) üzenetére

F-ECT$
félisten

Hát sajnos. Talán a Fényes források vannak még.

Dive ever, work never.

(#3226) deedee

deedee
őstag

gyakran vagyok tatabányán/tatán, családi okok miatt,de valahogy nem fűlik a fogam az 1-2 méteres vízhez.

szeretem, ha van alattam mélység. :B

talán egyszer azért kipróbálom.... :K

apropó!

erről a sümegi "nemo 33" klónról mi a véleményetek?
nekem tetszene a dolog, ha télen is merülhetek "rendeset" itthon is :K

(#3227) gonger válasza deedee (#3226) üzenetére

gonger
senior tag

Jó lesz az, csak készüljön el! Már régóta téma, hogy MO-on csináljanak egy ilyen medencét.
Reméljük nem csak a mélységéven fogja felvenni a versenyt a nemo33-al.

(#3228) Füge007 válasza gonger (#3227) üzenetére

Füge007
senior tag

Már csak a belépőre vagyok kíváncsi, mert attól tartok amíg innen elautózom oda, meg a szállás, meg a belépő + egyéb költségek, abból már lassan egyiptomi túra is kijön.

Füge

(#3229) gonger válasza Füge007 (#3228) üzenetére

gonger
senior tag

Azért az árral nem szállhatnak el nagyon..
A NEMO-ban 22 EUR egy merülés ha jól tudom.
csomagár 105 EUR, amiben van 2 merülés, 1 főétkezés és egy éjszaka szállás.

(#3230) Füge007 válasza gonger (#3229) üzenetére

Füge007
senior tag

Nos néztem róla videókat, annyira nem hozott lázba, ha ott laknék talán, de ezért utazni, akkor már inkább Adria, vagy Egyiptom :D

Füge

(#3231) deedee válasza Füge007 (#3230) üzenetére

deedee
őstag

télen, havonta egyszer, szinten tartani ,szerintem pont ideális lenne, ha elkészül... :K

[ Szerkesztve ]

(#3232) gonger válasza Füge007 (#3230) üzenetére

gonger
senior tag

Én is jobban szeretem Egyiptomot, de nem hasonlítható össze a két hely. Ha csak egy hétvégéje, vagy 3 napja van a magyar búvárnak mondjuk január vagy február környékén még simán ideális lehet egy brüsszeli városnézéssel egybekötött merüléses csomag, fapados repülővel.
Én pl. szeretnék oda eljutni, van is levásárolható Wizz pontom, csak a szabadidő a szűk keresztmetszet.
Egyszerűbb lenne, ha csak Sümegre kellene 'leugrani'. Más kérdés, hogy gazdaságosság szempontjából tényleg megéri-e egy ilyet csinálni itthonra...

(#3233) YikeSS válasza deedee (#3226) üzenetére

YikeSS
tag

Én biztos, hogy nem adnék számottevő összeget ilyen medencében merülésre, akármilyen mély is az. Ennek az élvezeti értéke számomra majdnem 0.
Oktatási célra biztos jó, de az ebbe beleölt pénzt én inkább beleraknám egy egyiptomi szafariba.

[ Szerkesztve ]

mergedes...

(#3234) Sanyabá válasza YikeSS (#3233) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Számottevőt nem is , de azért én csak áldoznék rá valamennyit, hogy édes vízben , 30 m mélyen merüljek egyet tökéletes látási viszonyok közt.

[ Szerkesztve ]

(#3235) YikeSS válasza Sanyabá (#3234) üzenetére

YikeSS
tag

Hát biztos... én nem látom mi benne a jó... Látnivaló 0. Nem mind1, hogy 15 méter mély vagy 30? Nincs mit látni, mind1, hogy jó a látótávolság, mind1, hogy édes vagy sós víz.

Elég macerás azért:
- otthon összepakolni
- elautózni (pénz)
- esetleg megszállni (pénz)
- felöltözni
- palack töltést, merülés (pénz)
- szárítgatni a cuccot
- zizi-bambi (pénz)
- hazaautózni (pénz)
- elpakolni

sok mecara, élmény 0... (nekem)

mergedes...

(#3236) F-ECT$ válasza YikeSS (#3235) üzenetére

F-ECT$
félisten

Nem tudom mit sír itt mindenki. Ha Mo-n lenne tenger, akkor akár érthető is lenne, de így szerintem örülni kellene egy ilyennek. (Persze ha nem kamu lenne, és meg is épülne...)
Nekem maga a merülés, lebegés is élmény, nem csak a látnivaló fontos. Emellett teljesen jó ez a hely az első mély merülések kivitelezésére, hiszen itt kisebb a kockázat, mint nyílt vízben. Oktatásra és gyakorlásra is tökéletes, no meg egy szafari előtti felszerelés próbára is.

A "macera" meg lehet ennyi is:
-eleve össze van pakolva a cuccod (legalábbis nekem, sose lehet tudni :D )
-elautózol, viszel vizet és 2 szenyát, így nem kell erre költeni
-kifizeted, amit ki kell
-merülés, felszerelés elmosás
-aznap hazamész, így nem kell szállásra költeni

Dive ever, work never.

(#3237) YikeSS válasza F-ECT$ (#3236) üzenetére

YikeSS
tag

Nem sírtam, hanem leírtam, hogy számomra miért nem ér ez semmit. Oktatási célra jó lehet. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

mergedes...

(#3238) Sanyabá válasza F-ECT$ (#3236) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Valahogy én is így látom a dolgokat. :K

(#3239) gonger válasza F-ECT$ (#3236) üzenetére

gonger
senior tag

Felszerelést valószínűleg adnak ha ez egyszer elkészül...
A brüsszeli NEMO33-ban is úgy van, azt hiszem csak maszkot engednek be kintről. A merülési árban benne van a felszerelés amit adnak, nem kockáztatják a medence vízminőségét idegen cuccokkal.
1-2 merülést ki lehet bírni bércuccokkal is, és nem kell otthon szárítgatni :-)
3-4 hónap kihagyás közben kis gyakorlásnak szerintem teljesen jó!

(#3240) Ferdzsoo válasza gonger (#3239) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Ha van saját cuccom, én biztosan nem merülnék bérelt cuccban. Ha bennevan az árban hanem.

(#3241) gonger válasza Ferdzsoo (#3240) üzenetére

gonger
senior tag

Én sem szívesen tenném, de a NEMO-ba egyébként nem engednek be.
Ott pl 32-33 fokos a víz, ruha nem is kell csak egy fürdőgatya, ill. képekről úgy látni a cuccok eléggé rendben vannak. Csak Legend reduktor szetteket adnak.

(#3242) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3240) üzenetére

F-ECT$
félisten

Én se szívesen megyek bérelttel, de ha nincs más, akkor inkább merülés azzal, mint nem merülés ;)

Dive ever, work never.

(#3243) gonger

gonger
senior tag

Eladóvá vált M-es méretű Cressi Aero Pro BCD-m. Mit gondoltok mennyit lehet érte reálisan kapni? kb 100 merülés van benne, tökéletes állapotú, minden túra utána alaposan elmostam kívül-belül.

(#3244) Füge007

Füge007
senior tag

Boldog Karácsonyt minden kedves fórumtársnak!

Füge

(#3245) deedee válasza Füge007 (#3244) üzenetére

deedee
őstag

:C :R köszi

(#3246) F-ECT$ válasza Füge007 (#3244) üzenetére

F-ECT$
félisten

Viszont!

Dive ever, work never.

(#3247) deedee

deedee
őstag

Csak egy kis érdekesség:

na kinak a könyvét reklámozza a libri a PH-n is?
a legfölső, sárgás-fekete könyv?
na ná, hogy az enyém.... :DDD

van benne búvárkaland is! úgy biza' :K

[ Szerkesztve ]

(#3248) Füge007 válasza deedee (#3247) üzenetére

Füge007
senior tag

Hogy mik vannak itt kérem szépen :C

Füge

(#3249) Ferdzsoo

Ferdzsoo
addikt

Tervezi valaki esetleg aquanautás júliui tirán szafarit?
Mit gondoltok különben lehet már újra egyiptomba menni? Csillapodott már a helyzet? Vagy hurghadában ígyisúgyis mindegy nem?

(#3250) Füge007 válasza Ferdzsoo (#3249) üzenetére

Füge007
senior tag

Az üdülőövezet "arany tojást tojó tyúk", így azt nem háborgatják. Igazából abban a régióban nem volt nagy balhé az utóbbi években. Most is vannak kinn ismerőseim, nem tapasztaltak semmi negatívumot.

Füge

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.