Hirdetés

2020. november 28., szombat

Gyorskeresés

(#2401) Sanyabá válasza gonger (#2399) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Egy ismerősöm szervez merülést oda, Pesti indulással .Ha érdekel,írj Pü-t

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#2402) gonger válasza Sanyabá (#2401) üzenetére

gonger
senior tag

Köszönöm, de már sínen vagyunk. Én is ismerek pár embert aki szervez különböző időpontokban (van akik ma mentek, tőlük majd várjuk a beszámolót)
Nem olyan nagy út ez, inkább magunknak szervezem egy baráti társaságon belül.
Beszéltem másokkal akik már jártak ott, szereztem szállást, leleveleztem a helyi "Büro"-val a tudnivalókat és nekivágunk. Van aki hoz családot is, így leszünk összesen 14-en ha minden igaz.

addig is készítjük magunkat a hideg vízhez :-)

(#2403) deedee válasza Sanyabá (#2400) üzenetére

deedee
őstag

márciusban Dorogon 7 fokban 45 perc,7-es ruha+3-as aláöltöző :K

most már nem félek a 10 fok fölötti víztől. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2404) Sanyabá válasza gonger (#2402) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Képeket már láttam az ottani merűlésekről. Érdekes és szép .
Majd számolj be róla!

(#2405) Sanyabá válasza deedee (#2403) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Mit csináltatok annyi ideig a vizben? Mi Nyékládházára járunk,de elég 15-20 perc belőle.
Pedig 4-5 m a látótávolság, sok hal.

(#2406) Füge007 válasza deedee (#2403) üzenetére

Füge007
senior tag

Isteni lehetett :DD

Szépen nézhettél ki, mennyi ólom keltett rád, ennyi felhajtó erőhöz. Tudtál mozogni?

Füge

(#2407) deedee válasza Füge007 (#2406) üzenetére

deedee
őstag

10 kg kellett csak
az aláöltöző az nem teljes felületre,csak a felsőtestre volt :K

(#2408) F-ECT$

F-ECT$
félisten

Ki merrefelé tervez menni idén nyáron - ősszel? Mindenféle okok miatt úgy érzem, hogy egy ideig ezután nem nagyon fogok eljutni egy pár évig búvárkodni, ezért egy szép túrával készülnék a böjtre.

Elsőre ezt néztem ki, a vége olyan 300e Ft, kb ennyi a keret is rá, de szívesen veszek más ajánlatokat is.

Dive ever, work never.

(#2409) Füge007 válasza F-ECT$ (#2408) üzenetére

Füge007
senior tag

Sajnos "szögre " van akasztva a cuccom, talán itthon merülök párszor. Sajnos külföld kilőve :(

Kivétel ha nyerek a lottón.

[ Szerkesztve ]

Füge

(#2410) F-ECT$ válasza Füge007 (#2409) üzenetére

F-ECT$
félisten

Nekem remélhetőleg lesz egy Gyékényes frissítő és felszerelést próbáló merülés, utána meg egy túra.

Gondolkozok egy 3-as ruha vételén, kicsit sok lenne a 7-es a Vörösre szerintem. Bár az is lehet, hogy csak bérelni kellene, mert egy túra miatt minek vegyek ruhát...

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#2411) Peetry válasza F-ECT$ (#2408) üzenetére

Peetry
senior tag

nekünk a tavalyi böjt után egy Pag van kilátásban, plusz 1-2 neufeld a nyáron.
Nehéz a döntés hogy merülni menjek, vagy snowboardozni :F

(#2412) F-ECT$ válasza Peetry (#2411) üzenetére

F-ECT$
félisten

Na én többek között ezért nem tanulok meg síelni / boardozni egyelőre :DDD

Dive ever, work never.

(#2413) deedee

deedee
őstag

én csütörtökön megyek 5 napra krk-re
6+1 merülés...
nem sok,de idénykezdésnek jó lesz :K

(#2414) Peetry válasza deedee (#2413) üzenetére

Peetry
senior tag

kikhez mész? mesélhetnél majd mi a helyzet ott. én rég voltam, mert inkább átszoktunk pag-ra, krk-en egyre jobban pusztult az élővilág.

(#2415) Füge007 válasza Peetry (#2414) üzenetére

Füge007
senior tag

Krk le van rabolva 40 m-ig totálisan. Sajnos ez a helyzet, és amíg nem vezetnek be szigorú törvényeket ez is marad. Minden kihordanak az idióták, és nekik áll feljebb, ha valaki rájuk szól.

2 éve Rogoznicában velük merültem, a legszebb merülő helyekre vittek amit láttam a horvátoknál!

Füge

(#2416) deedee

deedee
őstag

az oktatóm szervezte,remélem azért látunk valamit.
bár nekem inkább csak a merülés a lényeg,rutint szerezni.
éppen csak aowd vagyok,kell a gyakorlás.
az itthoni vizeknél mindenképpen jobb az adria,bármilyen lerabolt is... :K

amit idén nem biztos,hogy meg tudok csinálni /könyvkiadás elvitte a pénzem/,de nagyon szeretném a gyakorlás miatt:
korlátlan merülési lehetőséggel marsa shagra

viszont ide majd olyan társat kell szereznem,akinek színtén nem unalmas 5 napig éjjel-nappal ugyanazt az öblöt merülni.
nekem nem lesz unalmas,agyon gyakorlom magam :C
képes vagyok fél órán át nézni egy vízicsiga észveszejtő száguldozását a homokban :DDD

mégegy link az árak miatt : [link]

napi 4 merülést számolva,vagy esetleg 5-öt,nem rossz az ár.
több helyen is néztem.

másrészt meg nem kell beosztani a levegőt,mert van bőven.
ha kell,fél óra múlva kijövök egy új palackért,asztán uzsgyi vissza :DDD
legalábbis így gondolom,én naív :B

[ Szerkesztve ]

(#2417) F-ECT$ válasza deedee (#2416) üzenetére

F-ECT$
félisten

1-2 búvártúrán hallottam erről mesélni búvárokat, nagyon nem voltak elájulva. Kb ugyanannyira jön ki, mint egy hajós túra, egy idő után uncsi, és a körülmények is eléggé fapadosak.

Dive ever, work never.

(#2418) gonger válasza F-ECT$ (#2408) üzenetére

gonger
senior tag

Én most Pünkösdkor megyek Grüner See-re, Ausztriába. Utána 4 nap Pag Júniusban. És Szeptemberben St Johns túra. Nekünk is kicsivel 300e fölött jön ki, ha kicsit kutakodsz, pár ezret lehet spórolni, de ha lényeg a jó csapat, akkor inkább azt érdemes választani.
Azt tudni kell, hogy a Travel Service-nél most vezették be a 15 kg-os súlyhatárt a feladott poggyászra, így a 3 mm-es ruha nem hülyeség. 20 körül már kapni lehet olyat, inkább venném, mint bérelném.

[ Szerkesztve ]

(#2419) Sanyabá válasza deedee (#2416) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Gyakorolni ,sós vizet nyelni, tényleg jó az Adria,. Azért van egypár szép sziklafal sok szinű gorgoniával .Meg aztán tényleg a gyakorlás az elsődleges a kezdőknek.
Marsa Shagra-ra az már más tészta, oda haladó szintű tudás kell, hogy élvezni tudd a merülést ,és a látványt. Én ezt 100 körüli merüléssel merem kijelenteni.
A napi 4-5 merülést meg nem sok ember bírja , a harmadik nap után már elég a 2-3 merülés is.
Ha nitrox-al akarsz merülni ,akkor az már megint egy újabb lépcsőfok.

(#2420) F-ECT$ válasza Sanyabá (#2419) üzenetére

F-ECT$
félisten

Vannak szép helyek az Adrián, csak keresni kell, és nem csak a lerabolt helyeket látogatni.

Marsha Shagrához miért kell haladó tudás? (Nem voltam még, azért kérdem.)

A nitrox meg gyerekjáték, ha tudja a computered.

Dive ever, work never.

(#2421) gonger válasza Sanyabá (#2419) üzenetére

gonger
senior tag

Nekem is a Vörös az Isten, de én pl kifejezetten szeretek időnként lemenni az Adriára. Számomra sokkal több, mint pár szép sziklafalas gyakorló terület. Víz alatt is megvan a saját szépsége és szerint víz felett az egyik leggyönyörűbb sziklás partvidék.
Ha egyszer úgy alakul, szeretném megnézni Montenegró környékét is, sokan dicsérik.

(#2422) Sanyabá válasza F-ECT$ (#2420) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Persze vannak szép helyek,de oda általában búvár bázissal nem jutsz el. Mert azoknak meg van a merülési tervük,és merülési útvonaluk. Horvátoknál meg nagyon szigorúan veszik ezeket a dolgokat. Érdemes helyi emberkét keresni.
Hogy miért is kell haladó? Akik adnak is valamit a biztonságos merülésre ,azok egy szafarit így is hírdetik meg. Azért azt be kell látni, hogy 40m-re egy pár merüléssel rendelkező emberkével nem szívesen megy le az ember. Nem beszélve az áramlásokról.
A nitrox-al való merülésnél meg azért én nem hagyatkoznék csak a computer-re!
Szerinted akkor miért van egy OWD nem nitrox-al kezd? :F

(#2423) F-ECT$ válasza gonger (#2418) üzenetére

F-ECT$
félisten

15 kg :Y És kb mennyibe kerül ha 20 vagy 25 kg a csomag?

Azért az általam linkelt túra nem lesz 300e fölött, mert az össz ár: 853 + 13 + 30 Eu = 896 Eu (kb 270e Ft) + biztosítás (6-8e) + ferihegyi taxi oda-vissza (8e) = 285e Ft.

Én sem szeretek bérelni, és végülis a ruha 2-3 túra alatt visszahozná az árát, de akkor még jó lenne egy 1 mm-es mellény alá, mert általában az a gond, hogy a hátamhoz folyik be a víz.

Dive ever, work never.

(#2424) gonger válasza Sanyabá (#2422) üzenetére

gonger
senior tag

Ugyan! Szafarira is visznek mindenkit aki fizet...Voltunk Északi túrán olyannal aki épp túlvolt az OW vizsgáján és már volt vagy 8 merülése. Mondjuk a Thistlegorm-ról le is beszéltük, mert brutál nagy áramlás volt és a lebegőképessége sem volt még teljesen ok.

(#2425) F-ECT$ válasza Sanyabá (#2422) üzenetére

F-ECT$
félisten

Én bázissal merültem nagyon szép roncsokat (pl Baron Gautsch), de szép helyeket láttam Korculán is, szintén bázissal. Sajnos a helyi embert kicsit nehéz megtalálni ismeret nélkül :(

Az ok, hogy AOWD vizsga kell, akár a 30-40m-hez, akár a Nitroxhoz, de én a haladó tudást többnek gondoltam, mint a haladó vizsgát.

Dive ever, work never.

(#2426) gonger válasza F-ECT$ (#2423) üzenetére

gonger
senior tag

Ha jól emlékszem azt olvastam, hogy max 8 kiló plusz súlyotok lehet fejenként ez 30EUR útirnyonként a reptéren(igen, akkor is ha csak fél kiló vagy ha épp 7,5 kg túlsúlyod van)
Az Anubisnál váltott jegyekre adnak + 5kg-ot ajándékba, ill ha más utazási irodánál veszed, akkor itthon + 20 EUR-ért vehetsz + 5 kg súlykeretet.

(#2427) gonger válasza F-ECT$ (#2423) üzenetére

gonger
senior tag

Ezért is okosság a 3mm-es hosszú ruha, meg a könnyű táska. Örülök is, hogy megszabadultam a kerekes csoda-búvárbőröndömtől. Máltáról hazafelé össze is tört a húzó szerkezet, és önmagában volt vagy 5kg. Azóta "malaclopóval" toljuk és még a vizet is bent tartja, ami jól jön ha pl kocsival utazunk.

(#2428) F-ECT$ válasza gonger (#2424) üzenetére

F-ECT$
félisten

Én is láttam már 5 merüléses búvárt Hévízen, meg 10 merüléses owd-t szafarin. Mondjuk legalább annyi volt mindkét helyen a helyi vezetőkben, hogy elmondták a 2 érintett búvárnak, hogy az életükkel játszanak, és nem is vállalták be őket: az volt a dm-jük, aki hozta őket.

Dive ever, work never.

(#2429) F-ECT$ válasza gonger (#2427) üzenetére

F-ECT$
félisten

Nekem még az a dög van, olyan 20-22 kg körül szokott lenni, eddig nem volt gond, de most lehet beszerzek egy könnyűt is - az egyébként is jól jönne egyéb repülős utakra is.

"malaclopóval" - ez pontosan mi?

Dive ever, work never.

(#2430) Füge007 válasza F-ECT$ (#2429) üzenetére

Füge007
senior tag

malaclopó

Szerintem erre gondol, sokan ezt használják. De valljuk meg őszintén egy búvárbőrönd sokkal praktikusabb, az lehet, hogy nehéz, de védi a cuccost, és jó bele pakolni! A nehéz dolgokat kézipoggyászban kell vinni, ez a megoldás, azt nem mérik.

Füge

(#2431) gonger válasza F-ECT$ (#2429) üzenetére

gonger
senior tag

olyan egyszerű sporttáska, amit pl a búvár iskolák is használnak uszodázáshoz.
~ 6000 Ft-ért lehet venni, cipzáros és van 2 füle.
Vagy van olyan ami nem ereszti át a vizet (Pl Cressi Gorilla, vagy Scubapro Crew bag 125 literes) de azokat csak akció idején érdemes venni, mert elég húzós áruk van.

(#2432) YikeSS válasza F-ECT$ (#2408) üzenetére

YikeSS
tag

Ezen a túrán mi is gondolkodunk...

mergedes...

(#2433) F-ECT$ válasza Füge007 (#2430) üzenetére

F-ECT$
félisten

Persze, praktikus, de a 15 kg-ba nem férek bele vele.

Dive ever, work never.

(#2434) gonger válasza Füge007 (#2430) üzenetére

gonger
senior tag

Nem! Nem erre gondolok. Ikeás táskával nem lehet repülni :-)
Egyszerű vászon cső alakú táska, vagy a leírtak szerint ezek léteznek magasabb áron olyan anyagból ami nem nedvesedik át.
én pl ezt használom, tavaly vettem akcióban 14 e ft-ért.
A páromnak a decatlonos Seac Sub van, tavaly még ez is 9990 Ft volt, bár ez kisebb is.
Szenteltvízben pl tuti lehet kapni az egyszerű fekete vászon verziót, ami azt hiszem 6000 Ft, de a weboldalra nincs kirakva.
Ezeknek alig van súlyuk és az uszonnyal ki lehet merevíteni az oldalát. Egy szafariraa búvárcuccok és az a néhány póló bőven belefér.Van aki fóliáztatja, van aki csak egy lakatot tesz a cipzárra, de nincs ami sérüljön a táskán belül. A ruhákkal szinte mindent ki lehet párnázni, a redót pedig úgyis a fedélzeten viszed magaddal.

[ Szerkesztve ]

(#2435) F-ECT$ válasza gonger (#2434) üzenetére

F-ECT$
félisten

Nekem a nagy kerekes búvártáska úgy szokott 20-22 kg lenni, hogy 2-3 póló + törölköző van csak a búvárcucc mellett. Egyébként ti mit visztek fel a fedélzetre? Én ezeket:
-reduktor
-computer
-lámpa

Dive ever, work never.

(#2436) gonger válasza F-ECT$ (#2435) üzenetére

gonger
senior tag

reduktor, computer, fényképezőgép + tokja. kis ikelite lámpánk van, azt van hogy a feladott csomag közepébe rakom (pl a ruhába tekerem)
törölközővel is lehet spórolni, szafarin és szállodában is adnak.

(#2437) Füge007

Füge007
senior tag

Turára úgy pakolok, hogy szétszedem a wingem, az acél hátlap, reduktor nehezebb cuccok mennek a kézipoggyászba. Búvártáskába búvárruha, wing, uszony, maszkok, stb + oda pakolom a ruhám, ez így nálam bevált. Nagyon kényelmes, hogy a bőröndöt tudom húzni, így ha nagyobb távon kell cipekedni akkor sincs gond, ha sziklás helyen megyünk akkor meg előkapom a hátszíjait és hátizsákként viszem.

Füge

(#2438) Sanyabá válasza gonger (#2424) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Tudom,és tapasztaltam is. Sajnos majd nem tragédiába is torkollott egy ilyen felelőtlen döntés.
De mint hogy máshol,itt is a minél több profit számít.Én már eljutottam odáig, hogy csak azzal merülök akit úgy ítélek meg hogy van elegendő gyakorlata.

(#2439) Sanyabá válasza F-ECT$ (#2425) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Nyilván a bázisnak is jó ha minél jobb helyekre tud elvinni,hisz annál többen mennek hozzájuk.Mert én is szívesebben megyek olyan helyre amit búvárok ajánlanak,akik voltak ott és személyes benyomásaikat teszik közkincsé.
A vizsgához: autót is meg lehet tanulni vezetni jogosítvány nélkül is,de a közlekedésben való részvételhez ,kell! :K

(#2440) F-ECT$ válasza YikeSS (#2432) üzenetére

F-ECT$
félisten

Mikor fog eldőlni, van más alternatíva?

Dive ever, work never.

(#2441) YikeSS válasza F-ECT$ (#2440) üzenetére

YikeSS
tag

Hát még gondolkodunk, hogy erre, vagy az októberire menjünk, de lassan döntenünk kell :)

mergedes...

(#2442) Ferdzsoo

Ferdzsoo
addikt

Sziasztok!
Mi is már fél úton vagyunk a búvárkodás felé, Attilláéknál tanulunk, nagyon meg vagyunk elégedve mindennel.
2 hét múlva lesz a befejező nyílt vizi képzés.
Olvasgattam hogy van aki fontolgatja hogy jön a ST john's szigeteki túrára velük, mi megyünk,
bárki akivel eddig beszélgettem a dologról, azt mondja hogy ha valamire akkor a szafarira éri meg elmenni. Napi 4 merülés.... Úgy érzem megalapozzuk a megszerzett tudásunkat!
:K

szerk.: Mi totálisan kifaggatuk őt, hogy ajánlja e kezdőknek a túrát, és elég konkrétan kifejtette hogy miért igen. Nem lesznek nagy mélységek sem (20-25m).

[ Szerkesztve ]

Az élet hosszú távon igazságos...

(#2443) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#2442) üzenetére

F-ECT$
félisten

Azt csöndben azért megjegyezném, hogy pár éve bármilyen túrára a haladó igazolvány + 50 merülés volt a belépő. (Csak most kevés a vendég, így már mindenki jöhet, az is, akinek nem ajánlott.) Lehet, hogy a St John's kezdő hely (ezért gondolkozok én is, hogy érdemes-e oda mennem), de az Elphinestone nagyon nem kezdőknek való...

Dive ever, work never.

(#2444) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#2443) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Meglátjuk, amire majd ott akkor azt mondják hogy inkább ne, akkor azt term. kihagyjuk.
Az októberi brothers szigeteki túrát például mondta hogy nem ajánlja mert az nehezebb terep.

[ Szerkesztve ]

(#2445) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#2444) üzenetére

F-ECT$
félisten

Persze, nem lebeszélni akarlak, sőt én is úgy gondolom, hogy néhány szabály fölösleges kekeckedésnek tűnik. Ez egészen addig így van, amíg valami váratlan nem történik...

A St John's ahogy olvasom tényleg beleférhet még owd-vel is, meg általában ezeken a túrákon van egy kezdő és egy haladó csapat, és az előbbiekre jobban vigyáznak és esetleg a merülési útvonal is picit más.

Dive ever, work never.

(#2446) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#2442) üzenetére

F-ECT$
félisten

Atillával kapcsolatban: nagyon meggyőzően tud érvelni, általában igaz is, amit mond, de azért néha ferdít, elhallgat, nagyít dolgokat. (És ha valamit a fejébe vesz, akkor ész érvekkel sem lehet meggyőzni.) Pl voltam vele úgy túrázni, hogy egy konkrét ronccsal reklámozta a túrát, és a helyszínen derült ki, hogy a helyi bázis már évek óta nem megy ahhoz a roncshoz. (Nem kérdezett rá, amikor a túrát szervezte.) Egy másik túrán meg a helyiek nem vették meg a nemzeti parti belépőket, így ott meg az maradt ki a túrából. (Ez utóbbi nem az ő hibája, de számomra ő a felelős érte.)

Összességében egyébként korrektnek tartom mind szakmailag, mind anyagilag, de sajnos néha-néha becsúszik egy-egy ilyen malőr. De ahogy nézem / olvasom a többi oktató honlapját, véleményeket róluk, általában drágábbak, és a ott se sikerül minden tökéletesen.

Dive ever, work never.

(#2447) YikeSS válasza Ferdzsoo (#2442) üzenetére

YikeSS
tag

Nekem(nekünk) az első hajós szafarink 1x merüléssel egy St.Johns szafari volt Atilláékkal. Iszonyat nagy hullámzás volt, előfordult hogy fekve sem tudtunk megmaradni az ágyon, csak ha kapaszkodtunk,és konkrétan 1 hétig fáztunk és nem láttuk a napot, mert végig felhős volt az idő, mindenki meg volt fázva, majd a túra végén Marsa Alamban szarrááztunk :)

De az egyik legjobban sikerült szafarink volt mindezek ellenére. Én akkor kezdőként elég biztonságban éreztem magam, nem volt különösebben necces semmi.

Egyébként a kezdőkkel általában Attila is megy a gájdon és egyéb DM-eken kívül és soxor valóban nem feltétlen ugyanazt merülik mint a többi csoport.

[ Szerkesztve ]

mergedes...

(#2448) F-ECT$ válasza YikeSS (#2447) üzenetére

F-ECT$
félisten

Mint írtam St John's még ok, de az a túra megy az Elphin-re is, ami egyrészt áramlásos, másrészt nem 20 m-en van az alja :) Persze ha csak 1 nap lesz az Elphin-re, akkor nem gond, hogy esetleg kimarad 2-3 merülés.

Egyébként hogy jót is írjak Attiláról: megkérdeztem közvetlenül a Cassio-t üzemeltető céget, hogy mennyibe kerül ugyanez a túra egyéni szervezéssel, és 10-20e Ft-tal kevesebb csak, mint az Aquanauta árai, annyit meg bőven megér, hogy minden le van szervezve.

Dive ever, work never.

(#2449) YikeSS válasza F-ECT$ (#2448) üzenetére

YikeSS
tag

Elphinstone az sztem tuti csak max. 2-3 merülés. Kvázi megálló útközben...

mergedes...

(#2450) Ferdzsoo válasza YikeSS (#2447) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Huha, meg sem fordult bennem hogy egyiptomban ennyire rossz is lehet az idő.
Mikor volt a túra? Nagy pechetek volt akkor...

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.