Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) Ferdzsoo válasza Füge007 (#3250) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Köszi a reakciót, :R hol vannak ők ha szabad kérdeznem?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3252) Füge007 válasza Ferdzsoo (#3251) üzenetére


Füge007
senior tag

Sharm el Sheikh

Füge

(#3253) Sanyabá válasza Füge007 (#3252) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Személyes kapcsolatod van ? Mert akkor minket majd érdekelne!
Cserébe Hurghadát adok, amiért felelősséget is vállalok. :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3254) gonger válasza Sanyabá (#3253) üzenetére


gonger
senior tag

Sharmban Jenei Zoliékat lehet keresni, bátran ajánlom őket. Most épp Ázsiában vannak, de mire jön a jó idő Egyiptomba , Ők is újra ott lesznek:-)

(#3255) Sanyabá válasza gonger (#3254) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ok, köszönöm, majd akkor keresem.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3256) Füge007


Füge007
senior tag

Van itt egy hirdetés ami érdekes lehet!

Füge

(#3257) gonger válasza Füge007 (#3256) üzenetére


gonger
senior tag

Mi ebben az érdekes, azon túl, hogy drága? 2 Gekko-t vettünk 70 ezerért, mindkettőn a Vyper menüje van, le is tölthetők az adatok. Illetve ennyiért már az újabb Zoop-ot adják, 0 merüléssel, garanciával.

(#3258) Füge007 válasza gonger (#3257) üzenetére


Füge007
senior tag

Linkeltem, ha valakit érdekel, majd egyezkedik az eladóval! Nem sűrűn van a PH-n ilyen hirdetés, azért is tettem ki.

Füge

(#3259) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah végre eldöntöttük, a júliusi tiráni szafarira megyünk, ha valaki jön még írja majd meg. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3260) gonger


gonger
senior tag

Zakynthost ismeri valaki búvárkodás szempontjából? Melyik várost érdemes megcélozni a szigeten?

(#3261) Krynn


Krynn
csendes tag

Sziasztok!

Elindítottuk új honlapunkat a [link] elérhetőségen. Az oldalon leírást találtok hazai és környező országok merülőhelyeiről,és ezek élővilágáről. A merüléseink időpontjáról, mikor csatlakozhattok hozzánk, egy csobbanásra. Valamint egyéb a merüléshez kötődő információkra lelhettek.
Jó böngészést kívánok hozzá!

Üdv. Balázs

(#3262) Sanyabá válasza Krynn (#3261) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ha kész lesz, biztos jó lesz.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3263) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok, érdeklődnék, hogy egy ilyen ruha hány fokos vízig jó egy 10-20 perces "etapra"? Nem is komoly búvárkodásra kellene, csak hogy körbenézzünk sekély vízben. Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#3264) Füge007 válasza JoolsNOS (#3263) üzenetére


Füge007
senior tag

Ez csak meleg vízbe jó 25 fok felett javasolnám. Persze sok függ attól is ki mennyire fázós! Hol és mikor szeretnéd használni?

[ Szerkesztve ]

Füge

(#3265) JoolsNOS válasza Füge007 (#3264) üzenetére


JoolsNOS
veterán

25 fok? Abba belemegyünk mindenféle ruha nélkül :F Pár év Horvátoknál a 22be is simán órákat töltöttem. De most kb 18-20 fok várható. Akkor ennek függvényében ez segít abban a pár fokban?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#3266) F-ECT$ válasza JoolsNOS (#3265) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem ez bőven elég 20 fokos vízhez 10-20 percre, főleg ha csak szabadtüdőzöl, azaz nem vagy folyamatosan a víz alatt.

Viszont ha palackkal merültök, akkor 20 perc 18 fokos vízben már elég rázós ezzel, oda nem árt már 5 vagy akár 7 mm-es ruhát választani.

Dive ever, work never.

(#3267) JoolsNOS válasza F-ECT$ (#3266) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Szabadtüdő, sőt feleségemet kb 1-2 méter után úgyis feldobja a víz :DDD Inkább én megyek kicsit mélyebbre kagylókat meg mindenfélét gyűjteni. De én is max 4 méter, mert ott már fáj a fülem. Ma párat kipróbált a boltban, de még nem találtuk meg a megfelelőt. Ami hasban jó volt, az szorított csuklónál, ami csuklónál jó volt az "buggyos" volt hasban. Köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#3268) Ferdzsoo válasza JoolsNOS (#3267) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Fáj a fülem - Kiegyenlítés sokat használ a dobhártyádnak.
Lent orr befog, majd mintha kifújnád az orrodat, megfújod az orroddat. Miközben befegod. :))
Lásd csoda fog történni, nem fáj a fül. :DDD És mehetsz tovább amíg megint érzed a nyomást, akkor gyakorlat megismétel, majd így szépen tovább... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3269) F-ECT$ válasza JoolsNOS (#3267) üzenetére


F-ECT$
titán

Kagyló és egyéb cuccok gyűjtését nem mindenhol tolerálják, erre figyelj :)

A kiegyenlítést, ahogy írták is, érdemes megtanulni.

Feldobja a víz: vegyetek egy övet, és tegyetek rá 1-2 kg ólmot, sokat segít.

Szorít a csuklónál: ilyet még nem nagyon hallottam, szerintem megszokható. Ott ugyanis fontos a jó záróképesség.

Dive ever, work never.

(#3270) JoolsNOS válasza F-ECT$ (#3269) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Hol nem tolerálják? Nem is hallottam még ilyet, de jó tudni. Horvátoknál nem volt gond, rengeteg mindent gyűjtöttem, olaszoknál nem nagyon volt mit, most spanyolokhoz megyünk. Ott van ilyen? Kiegyenlítés mennyire gond, ha perforált az egyik dobhártyám?

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#3271) Ferdzsoo válasza JoolsNOS (#3270) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Tök egyszerű megpróbálod most otthon a szobádban a kiegyenlítést, ha hallod hogy úgymond bedugul mindkét füled, bepattan és nem kellett nagyon bikából megfújni hozzá az orrodat, akkor nemigazán lehet gond szerintem. A lényeg hogy fájdalmat ne érezz, csak azt hogy bedugultak a füleid. Majd kitátod a szádat és vissza kell neki pattani a rendes kerékvágásba... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3272) F-ECT$ válasza JoolsNOS (#3270) üzenetére


F-ECT$
titán

Érdemes utánanézni a helyi szabályoknak, ami a csiga- és kagylóhéjak gyűjtését illeti. Sok helyütt tilos, vagy csak az év bizonyos szakéban megengedett a tengeri csigák, kagylók gyűjtése. Bizonyos fajokra egész éves tilalom vigyáz.

Dive ever, work never.

(#3273) Sanyabá válasza JoolsNOS (#3270) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ha tényleg perforált a dobhártyád, akkor feltétlenül fordulj szakorvoshoz!
Ebben az esetben még vízbe sem mehetsz, ha jót akarsz magadnak!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3274) JoolsNOS válasza Sanyabá (#3273) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Igazából most utánaolvasgattam egy kicsit. 14 éve volt egy balesetem amikor mondta is a doki, hogy kerüljem a vizet. Azóta viszont többször is voltam merülni (mint leírtam csak pár méterig). Különösebb gond nem szokott lenni, max annyi, hogy azon a héten amikor nyaraltam, kicsit el volt dugulva a fülem. És mindig olyan hígabb fülzsír volt benne. Nyralás után 1-2 nappal elmúlik. ÉS lekopogom, ebben a 14 évebn nem is volt fülgyulladásom se, mert előtte volt pár. Tehát elvileg annyira nem lehet gond, ahogy olvastam akkor begyógyulhatott.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#3275) Sanyabá válasza JoolsNOS (#3274) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ja, ez nem derült ki az előző hsz.-ból. Akkor valószinüleg jól beforrt. Fiatal korban általában probléma mentesen helyre jön.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3276) gonger válasza JoolsNOS (#3270) üzenetére


gonger
senior tag

Én azt mondom sehol sem hozzunk ki semmit a tengerből! Gondolj bele mi lenne, ha minden búvár vagy szabadtüdős kihozna valamit...
Merüljünk azért, hogy megcsodálhassuk a víz alatti világot, de nem rondítsunk bele, ne rendezzük át, leginkább ne nyúljunk semmihez! Peace!

Szabadtüdőzni viszont csak külső felügyelet mellett menj. A legnagyobb veszély ilyenkor a sekélyvizi ájulás!

[ Szerkesztve ]

(#3277) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Üdv mindenkinek, most fedeztem fel a topicot, hogy "itt is lehet búvárkodni":))

Első HSZ-ként utitársa(ka)t keresek: Júni 7-én indulok a Razanj-i magyar bázisra Pestről, 14-éig maradok és szivesen felvennék 1-2 utast, hogy ne üresen menjen a kocsi (a 7végén próbáltuk, elfér 3 búvár cuccokkal:)))! A ki/beszállás természetesen útközben is megejthető, bár extra kompolás csak spéci esetben fér bele.

Érdeklődni priviben legyetek szivesek.

Tavaly voltam először a bázison, szép környéken van mind a vízalatti mind vízfeletti dolgokat nézve:) Azóta jártam másfelé, ahol 1 árva vörös gorgóniát álltak körül ámuldozva, hogy hűű, korall - itt meg erdők vannak belőle:))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3278) F-ECT$ válasza t72killer (#3277) üzenetére


F-ECT$
titán

Üdv a topicban, remélem sikerül társakat találni :)

Dive ever, work never.

(#3279) busman


busman
addikt

Búváróra eladó..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#3280) YikeSS


YikeSS
tag

Sziasztok,

Upgrade miatt eladnám komplett HX9V szettemet, ha valakit érdekelne: [link]

Nagyon jó videókat lehet csinálni vele: [link]

mergedes...

(#3281) F-ECT$


F-ECT$
titán

Merültem kettőt a Zenobia roncson. Elég jó kis roncs, bár én nem gondolnám world top 10-nek, mint ahogy hirdetik. Merült már rajta valaki?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3282) Füge007 válasza F-ECT$ (#3281) üzenetére


Füge007
senior tag

Sajnos nem, pedig szerepel a terveimben, milyen volt? Idén még vízben sem volt a cuccosom :( Ezek a nehéz idők jól betettek a búvárkodásomnak, bár úgy vettem észre ezzel nem vagyok egyedül.

Nálad mik vannak tervben erre az idényre?

[ Szerkesztve ]

Füge

(#3283) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Jön valaki az Aqanautás Tirán szafarira júliusban?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3284) F-ECT$ válasza Füge007 (#3282) üzenetére


F-ECT$
titán

2 merülés kevés, hogy teljesen felfedezzem a roncsot, de a főbb dolgok megvoltak. Az élővilág olyan Földközi tengeres (láttam 1 murénát is), és a roncsot is látványosabbnak gondoltam. Persze vannak jó részek kívülről, és néhány belső részre is bemerészkedtünk, de valahogy elmaradt a wow érzés.

Nagy tervek nincsenek idénre (sem), pl ez a roncs túra érdekelt volna, de sajnos túl közel volt a ciprusi úthoz. Ez a másik időpont szempontjából jobb, majd elválik, hogy lesz-e rá keret (és akkor lesz-e még hely), de az esély valahol 20% körül mozog.

Más: olyan vajh mitől lehet, hogy a maszkom tökéletesen illeszkedik a fejemre (azaz pánt nélkül is lazán fennmarad), de a merülés 30-ik perce körül elkezd bele szivárogni a víz? Hiába ürítem, igazítom, szinte folyamatosan folyik be utána. Kicsit olyan érzés, mintha addigra megadná magát az a gumi rész, ami az arcomhoz simul, mert nincs 1 konkrét pont, ahol folyik, hanem csak azt érzem, hogy kb 1-2 perc alatt felgyűlik benne annyi, hogy üríteni kelljen.

Dive ever, work never.

(#3285) Sanyabá válasza F-ECT$ (#3284) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nem vagy egyedül a maszk problémáddal. :N de nekem van bajuszom ,és amiatt szivárog be a víz.

De sokszor meg semmi gond, a fene se érti ezt.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3286) F-ECT$ válasza Sanyabá (#3285) üzenetére


F-ECT$
titán

A furcsa az, hogy eleinte olyan szárazság van benn, hogy kiszárad a szemem, aztán egyszer csak elkezd ereszteni. Direkt mindig frissen borotválkozok, szóval nem a szőrtől van. Kellene nézni lehet másik maszkot, de rohadt kevés illeszkedik jól :(

Dive ever, work never.

(#3287) Füge007 válasza F-ECT$ (#3286) üzenetére


Füge007
senior tag

Nekem sem nem volt megfelelő maszk, próbáltam többet is mikor őt ajánlották, azóta nincs gondom, még ha borostás vagyok akkor sem ereszt be!

Füge

(#3288) Pompi válasza Füge007 (#3287) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Már a link megnyitása előtt 1000% biztos voltam benne, hogy a Mundial lesz az. ;]

Feel Good Inc.

(#3289) Füge007 válasza Pompi (#3288) üzenetére


Füge007
senior tag

:D Honnan gondoltad? Van egy Technisub maszkom, de évek óta nem használom, szerintem le is cserélem még egy Mundialra!

[ Szerkesztve ]

Füge

(#3290) gonger válasza F-ECT$ (#3281) üzenetére


gonger
senior tag

Július elején megyünk 5 napra Ciprusra, saját szervezésben.
Viking Divershez jelentkeztünk be, Zenobián több merülést is tervezünk.
Örülnék ha megosztanál még ciprusi tapasztalatokat!

(#3291) F-ECT$ válasza gonger (#3290) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is a Viking-gel voltam, nagy tapasztalat megosztásra nincs szükség: jól csinálták. Reggel 8:30-ra mentem, adtak normális cuccot (nem mindent tudtam vinni), bepakoltunk a kocsiba -> kikötő -> hajó. Talán 20-25 személyes lehet, de mi csak 12-en voltunk, szóval jól elfértünk. Összeszerelés, O2 mérés, papírok kitöltése majd indulás, kb 5 percre van a roncs. A merülés még Nitrox-szal is max 45 perc, mert 18 m körül kezdődik a roncs, felette nincs semmi. Kijövetel után rögtön adtak kézbe vizet, majd vetkőzés -> vissza a kikötőbe. Ott eltöltöttünk 1-1.5 órát, volt kis kaja is. Második merülés, majd vissza, kb 15:00-ra már ismét a bázison voltunk.

A roncsnak vannak könnyű részei: kívülről, 1-2 belső rész, de persze vannak durva helyek is rajta, ahol még tavaly is meghaltak egy páran (pl gépház). Szerintem akár 2-3 napra is van felfedezni való rajta.

Én máshol nem is merültem, pedig van még 1-2 szép hely.

Dive ever, work never.

(#3292) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#3291) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ezt a meghaltak páran: gépház hogyan kell érteni?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3293) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3292) üzenetére


F-ECT$
titán

Így. Meg így.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3294) F-ECT$ válasza Füge007 (#3289) üzenetére


F-ECT$
titán

Valahol Pesten össze tudunk futni, hogy szárazon fel tudjam próbálni? Vagy van olyan bolt, ahol van készleten?

Dive ever, work never.

(#3295) Füge007 válasza F-ECT$ (#3294) üzenetére


Füge007
senior tag

Csütörtök Bp.-n vagyok, ha gondolod oda is adom, hogy vízben próbáld ki! Amit linkeltem ott elvileg van!

Füge

(#3296) gonger válasza F-ECT$ (#3291) üzenetére


gonger
senior tag

Oké, köszi, ez jó hír!
Én a reptéri transzfert is tőlük kérem, mert azt írták, hogy 20 EUR-ért szállítanak/fő/irány.
A víz hány fokos volt most? Azon filózunk, hogy milyen vastag ruhát vigyünk...

(#3297) F-ECT$ válasza gonger (#3296) üzenetére


F-ECT$
titán

A 20 eur / fő kicsit sok, egy taxi is kb annyi, és abban 3-an is elfértek.

A víz 21-22 fok lenn, 7-es ruhát vinnék.

Dive ever, work never.

(#3298) gonger válasza F-ECT$ (#3297) üzenetére


gonger
senior tag

Hm. én azt hittem több a taxi, amúgy csak ketten leszünk a párommal, de akkor ezt még átgondoljuk.
Te mikor jöttél haza? Vízhőfokra 26 fokot írt a bázis, gyanús is volt :-)

(#3299) F-ECT$ válasza gonger (#3298) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha ketten vagytok csak, akkor beleférhet a 40 Euró, mert ha meg kifogtok valami mezítlábast, akkor lehet rosszabbul jártok.

Szombaton jöttem haza, a víz a felszínen 26 fok csak, valahol 20-30 m között van egy hőhatár.

Dive ever, work never.

(#3300) gonger válasza F-ECT$ (#3299) üzenetére


gonger
senior tag

most megnéztem a levelet, 40 EUR oda vissza kettőnknek...jó ár az.
Egyébként az árak milyenek? Kis apartmanunk lesz, reggelit van az árban de 1-2 alkalommal biztos kint vacsorázunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.