Hirdetés

2021. január 21., csütörtök

Gyorskeresés

(#3951) Mermaid

Mermaid
újonc

Sziasztok! Friss OWD-s vagyok a párommal együtt, és egyrészt nem szeretnénk kiesni a még meg sem szerzett gyakorlatból :DD , másrészt jó lenne a majdani itteni hidegből valami kellemesebb éghajlatra elruccanni, úgyhogy egy januári zanzibári úttal kacérkodunk. Mellette szól az is, hogy nyílt ott egy magyar bázis a déli részen. Valaki viszont azt mondta, hogy arrafelé a vizek áramlásosak és nem is túl melegek. Van valakinek tapasztalata? Az is érdekelne, milyen a látótávolság, mennyi a látnivaló az élővilág tekintetében. Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#3952) t72killer válasza Mermaid (#3951) üzenetére

t72killer
titán

Nem jártam, de az egyenlítőn van, kizárt, hogy hideg legyen a víz. Még valami hideg tengeráramlással se lesz az 25 fok alatt... Bár tény, 25 fokra a shorty sztem hideg ha sokat merül az ember. Nem árt egy 3mm-es full ruha.

Kis olvasnivaló, sztem jó hely lesz az:K youtube-on keress rá videókra, lehet nem csillagászati a láthatóság, de látnivaló akad bőven.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#3953) Mermaid válasza t72killer (#3952) üzenetére

Mermaid
újonc

Köszönöm, tanulmányozni fogom az olvasnivalót, és a youtube is jó ötlet! Egyelőre csak 3 mm-es shorty-t szereztünk be, de előbb-utóbb nyilván kell venni hosszút is. Viszont akkor az már gondolom, legyen inkább 5 mm-es.

(#3954) t72killer válasza Mermaid (#3953) üzenetére

t72killer
titán

Igen, ha az 5ös belefér a poggyászba, azt mindenképp javaslom 22-25 fok környékére. Én Egyiptomba kora tavasszal 20-22fokos vízbe 7milis ruhát szoktam vinni, abban nem gond a napi 3-4 merülés+alkalmasint félórás csónakázás.

(#3955) YikeSS válasza t72killer (#3954) üzenetére

YikeSS
tag

Meghát embere válogatja, én a 4/5-ös full rohában szétfagytam a múlthéten a 27-fokos vízben :)

mergedes...

(#3956) Mermaid válasza YikeSS (#3955) üzenetére

Mermaid
újonc

:Y

(#3957) t72killer válasza YikeSS (#3955) üzenetére

t72killer
titán

Lehet nekem kicsit több a bioprén:)). 27esben nem voltam még, 29-30fokosban shortyztam (Seychelles)

(#3958) Mermaid válasza YikeSS (#3955) üzenetére

Mermaid
újonc

YikeSS, merre jártál múlt héten? :)

Márciusban voltunk Seychelles-en, imádtam! Az ottani sznorkelezéstől kaptam kedvet a búvárkodáshoz :K

[ Szerkesztve ]

(#3959) Ferdzsoo válasza YikeSS (#3955) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Mi dettó.
Én 5-ösben is fázok 55 perc után 29 fokos vízben is.
Feleségem pedig ugyanezt képes 7-esben is produkálni.
És nem sortyról beszélek. :D

"Bitcoin has no top, because FIAT has no bottom." Az élet hosszú távon igazságos...

(#3960) YikeSS válasza Mermaid (#3958) üzenetére

YikeSS
tag

Egyiptomban.

Ezt vettem fel:
https://www.youtube.com/watch?v=EhYZk2RzG5w

mergedes...

(#3961) Mermaid válasza YikeSS (#3960) üzenetére

Mermaid
újonc

Uhh, akkor a shorty kb. nem is jó semmire? :( Szeptemberben a 16-17 fokos Dorogi-tóban 35 perc alatt nem fáztam a 7 mm-s hosszú ruhában, de biztos a vizsgadrukk miatt :)

A videó lenyűgöző, amint lehetséges, én is szeretném útba ejteni a Vörös-tengert. A felvétel minősége is nagyon jó, milyen géppel készült?

(#3962) t72killer válasza Mermaid (#3961) üzenetére

t72killer
titán

Lent is 16-17 fokos a tó? Alpesi tavakban merülgettem régen, ott előfordult, h fent 20fok, 20m-en 6fok, ami az összenyomódott 7milisnél már bizony didergős.

Shorty: egyenlítői vizek, ahova épp nem nyúlik "hideg" áramlat = 30fok körüli a víz. Karib tenger környéke, ahol voltál Seychelles (nekem ott 20m-en is tökéletes volt a shorty), Indonézia(?).

Amúgy bizonyos helyeken a durvább medúzák miatt is húznék egy teljes ruhát, a box jelly meg a Man'o war simogatása nem épp kellemes.

[ Szerkesztve ]

(#3963) F-ECT$ válasza Mermaid (#3961) üzenetére

F-ECT$
félisten

Idővel egyre fázósabb a búvár (kevesebb az adrenalin, és kevesebb mozgásból oldja meg a dolgokat), emellett a shorty szabadon hagyja a bőrfelület egy részét, ami így még egy kisebb súrlódás esetén is megsérülhet. Nekem is van shortym, de csak azért, hogy a teljes ruha fölé vegyem, ha nem elég a 7 mm.

Dive ever, work never.

(#3964) YikeSS válasza Mermaid (#3961) üzenetére

YikeSS
tag

Sony RX100m5-el készült.

mergedes...

(#3965) Mermaid válasza YikeSS (#3964) üzenetére

Mermaid
újonc

Köszi a hasznos infókat mindenkinek!

Hát, lehet, hogy lent kevesebb volt a tó hőfoka... De akkor és ott engem jobban zavart a látótávolság hiánya ;]

(#3966) Ferdzsoo válasza YikeSS (#3960) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Eh.
Ez nem gyenge. Mondjuk ahogy elnéztem ezt a kombót majd 2000EUR-ért azért még jó hogy ilyen jó. :DDD
Viszont jó a vágás és az operatőri munka is, szerintem nagyon jó vidi lett.
Több mint valószínű hogy jövőre nekünk is valami olcsóbb túra lesz tervezve, jó látni hogy egyiptom azért még mindig rendben van. Nam úgy mint a világ sok másik tája sajnos... :(

"Bitcoin has no top, because FIAT has no bottom." Az élet hosszú távon igazságos...

(#3967) Sanyabá válasza YikeSS (#3960) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Nagyon jó lett, szép felvételek. Sok makró témát is észre vettél, mit nem bíztos hogy sok valaki észre vett volna. Kérdezni is akarta hogy mivel lett készítve , de aztán már láttam a választ. :C

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3968) YikeSS válasza Ferdzsoo (#3966) üzenetére

YikeSS
tag

Koszi. Ez egyebkent kb a legolcsobb szett, ami mar nornalisan hasznalhato is. A videokameras hazak aranyarban vannak.

Igazabol en is ugy vagyok vele hogy neha elnezek dragabb helyekre is, pl. voltam 2x Maldivon is de az az igazsag hogy minden jobb hely alapbol ugy indul hogy 3-4szerese egy egyiptomi szafarinak es annyival viszont nekem nem jobbak.

A legdragabb helyekrol, mint pl. Cocos vagy Francia Polinezia mar ne is beszeljunk.... ott legalabb 7-10x-es a szorzo.

[ Szerkesztve ]

mergedes...

(#3969) Mermaid válasza YikeSS (#3968) üzenetére

Mermaid
újonc

Nem mintha nagyon rutinos lennék ebben, de gondolom, szafarizni ár-érték arányt tekintve a Vörös-tengerre érdemes menni. Távolabbi, drágább helyekre pedig akkor, ha a parton lakik az ember, és a környéken is szétnéz meg lazulgat.

(#3970) Ferdzsoo válasza YikeSS (#3968) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Teljesen egyetértek Veled.
Nagyon jó barátaink nemrég jöttek meg francia polinéziáról, és igaz hogy láttak egymillió cápát, és ráját simogattak, de ezen kívül kb. semmi. :( (a vízalatti világról beszélek természetesen, a túra szárazföldi látnivalója nemigazán összehasonlítható semmivel.)
A felvételeiken is látom hogy mi a helyzet. Korallt ott már nem kell keresni, túlzások nélkül rendesen ki van pusztulva a nagy része. Kisebb méretű halak sem igazán voltak már. Nekünk a maldívon is ez a tapasztalatunk, a felső 5-7m-en kizárólag halott korallt lát az ember. Eszméletlenül elszomorít a merülések vége amikor ezt látjuk. Ebből jobb pl. amikor a semmibe jövünk fel. :)
A vörösön persze örülsz ha látsz 1 cápát 2 hét alatt, viszont a korallok ahogy elnézem még mindig egyben vannak, az apróbb akváriumi élővilággal egyetemben. Mi 4 éve voltunk utoljára Egyiptomban az akkor is nagyon jó volt.
Szinte biztos hogy jövőre nekünk is "csak" vörös lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#3971) Mermaid válasza YikeSS (#3964) üzenetére

Mermaid
újonc

Még azt szeretném kérdezni, hogy milyen búvártokot használsz hozzá?

(#3972) t72killer válasza Ferdzsoo (#3970) üzenetére

t72killer
titán

Brutál, pár éve láttam egy természetfilmet ami Fiji-n mutatta a korallpusztulást és Francia Polinéziától el volt ájulva. Gondolkoztam is, h egyszer odamennék, de akkor ezekszt nem éri meg a hercehurcát + vagonnyi pénzt. Mozambik lehet még érdekes esetleg, az nincs olyan közel az egyenlítőhöz.

#3971: én a Nauticam tokokat preferálom, drágák, de nagyon jól vannak összerakva. Van egy szlovén vákuumpumpácskát, amivel lehet ellenőrizni, h rendesen zár-e?

[ Szerkesztve ]

(#3973) Mermaid válasza t72killer (#3972) üzenetére

Mermaid
újonc

Köszi! Januárban végül is megyünk Zanzibárra, addig kéne beszerezni valami alkalmatosságot. Oktatómnak mondtam, miben gondolkozom, de inkább a GoPro-t ajánlotta. Mondjuk tény, hogy még a legújabb verzió is tokkal-vonóval kijön 200-ból (persze nem csak az ár számít, de szerinte minőségben, funkcionalitásban is ott van a szeren a készség.)

[ Szerkesztve ]

(#3974) YikeSS válasza Mermaid (#3971) üzenetére

YikeSS
tag

(#3975) t72killer válasza Mermaid (#3973) üzenetére

t72killer
titán

A gopro jó rendszer, egy narancs szűrőt mindenképp szerezz elé. (én egy szimpla Lee 008-as fóliadarabot használok a fényképezőgép lencséje és a ház között mindenféle szuperprofi illesztés nélkül)

(#3976) Mermaid válasza t72killer (#3975) üzenetére

Mermaid
újonc

A narancs szűrő és a piros szűrő gondolom, ugyanaz :) A fehéregyensúly-állítási lehetőség önmagában nem elég?

(#3977) YikeSS válasza Mermaid (#3976) üzenetére

YikeSS
tag

Nagyon nem, vörös szűrő kell!
Nekem is van a Fantasea házhoz.

mergedes...

(#3978) Mermaid válasza YikeSS (#3977) üzenetére

Mermaid
újonc

Ok, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#3979) t72killer válasza Mermaid (#3976) üzenetére

t72killer
titán

Ahogy a kolléga mondja, kell a szűrő! Még komolyabb gépnél is (ha nem visz az ember vakut/videofényt). Az ok annyi, hogy szűrő nélkül a kék már rég túltelítődik, mire elég pirosat össze tud gyűjteni a gép. Vagy brutál túlexponál az ember - akkor lehet valamennyi pirosat összeszedni - és fullra beég a kékség, vagy egyszerűen nem lesz semmi piros, amit fel lehetne húzni a WB-vel.

Ráadásul nem tudom a mostani gopro-k vezérlőszoftvere mennyire van a topon, régen hajlamos volt megőrülni a vízalatti környezetben szűrő nélkül (érthető, kb semmi pirosat nem kap ~10m mélységben már). Szűrővel kicsit "otthonosabban" érzi magát, közelebb a megszokott "szárazföldi" viszonyokhoz.

(#3980) WiZARD

WiZARD
addikt

gopro tokot itthon "javitanak" valahol? (meg nyomasproba se artana)
15 meter korul az egyik gombnal szivarog bele a viz. (lehet, hogy csak nyomkodasnal, nem tudom)
szetszedtem, tomitest bekentem szilikonzsirral, de nem lett jobb...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3981) t72killer válasza WiZARD (#3980) üzenetére

t72killer
titán

Többe kerülne a javítás, mint egy új tok, valszleg még Mo.-gon is - pláne nyomáspróbával.

(#3982) WiZARD válasza t72killer (#3981) üzenetére

WiZARD
addikt

thx. a javitas az kb uj tomites lenne, csak proba nelkul nem sokat erek vele :(
majd megnezem mennyi egy uj tok, de csak kolcsonben van nalam a cucc, igy sokat nem koltenek ra (tulaj meg nem buvarkodik)

szerk: megneztem arakat, lehet hogy uj tok a nyero ;)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3983) t72killer válasza WiZARD (#3982) üzenetére

t72killer
titán

Magad is kiprobálhatod, ha egyszer mélyre merülsz. Horváto.-ban volt, hogy 40-45m-re mentünk, ha azt 2-3x kibírja az üres tok gombnyomogatással, akkor remélhetőleg rendben van.

(#3984) t72killer

t72killer
titán

(#3985) F-ECT$ válasza t72killer (#3984) üzenetére

F-ECT$
félisten

Szomorú, de évente pár ilyen előfordul. (Ami rohadt kevés az egyéb halálos kimenetelű szerencsétlenségekhez képest.)

Dive ever, work never.

(#3986) t72killer válasza F-ECT$ (#3985) üzenetére

t72killer
titán

Normál búvárra támadó cápáról még nem hallottam, csak szigonyozókról, kagylógyűjtőkről.

(#3987) Ferdzsoo válasza t72killer (#3986) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Meg etetőkről.

(#3988) t72killer válasza Ferdzsoo (#3987) üzenetére

t72killer
titán

Korrekt, persze. Kb minden, ami kajálásra hívja fel a figyelmüket. Aki kitaláta, hogy etessék a cápákat egy adott helyen, azt kéne bedobni közéjük búvárcucc nélkül :((( .

(#3989) F-ECT$ válasza t72killer (#3986) üzenetére

F-ECT$
félisten

Én párszor már olvastam, persze lehet, hogy csak nem volt kiemelve, hogy szigonyozott / etetett / stb.

Dive ever, work never.

(#3990) t72killer válasza F-ECT$ (#3989) üzenetére

t72killer
titán

Angol nyelvű fórumokat szoktam olvasni, ott a kollégák sokszor ha kell ismerősök révén utánajárnak. Lassan 5éve olvasom ezeket és egyetlenegy olyan eset se rémlik, amikor normál "kirándulóbúvárt" támadott volna meg cápa. Szigonyost többet is, főleg D-Ausztráliában.

(#3991) Sanyabá

Sanyabá
senior tag

Mi ez a langyos víz? Lassan már több mint fél éve hogy nincs hozzá szólás.

[ Szerkesztve ]

(#3992) t72killer válasza Sanyabá (#3991) üzenetére

t72killer
titán

Én idén - sőt, már több, mint egy éve - nem voltam merülni, a telet végigbetegeskedtem, aztán valahogy mindíg kimaradt. Le kéne költözni valami atollra...

(#3993) Ferdzsoo válasza Sanyabá (#3991) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Mint ahogy írtam tavaly mi idén "csak" vörösre megyünk safarizni, nagyon kíváncsi leszek milyen élményekkel térek haza. Utoljára 4 éve voltunk.

(#3994) Pompi válasza Sanyabá (#3991) üzenetére

Pompi
MODERÁTOR

Én idén terv szerint - ahogy tavaly is - október végén megyek majd szafarira, addig max. a kádban :D

...

(#3995) F-ECT$ válasza Sanyabá (#3991) üzenetére

F-ECT$
félisten

3 éve született a lányom, azóta ha ki tudok venni ~1 hét szabit, akkor együtt megy a család. Ekkora gyerekkel bőven elég a Balcsi, szóval még "a lemegyünk tenger mellé, és ott merülök pár napot" megoldás se játszik :(

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3996) Sanyabá

Sanyabá
senior tag

Én most jöttem haza Sharm El Sheikh-ről. :D Nama Bay-n volt a szálloda ,így merülni sem kellett sokat autózni.

Tiran sziget, és Ras Mohamed nemzeti park volt a merülések helyszíne.

(#3997) gonger válasza Sanyabá (#3996) üzenetére

gonger
senior tag

Ismét Zoliékkal voltál? :-)

Honda SH150 2018.05. havi eladó

(#3998) Sanyabá válasza gonger (#3997) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Igen. :D

(#3999) Ferdzsoo válasza Sanyabá (#3996) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

És milyen volt?
Korall ügyileg hogy áll Egyiptom?

(#4000) t72killer válasza Ferdzsoo (#3999) üzenetére

t72killer
titán

Bár régen voltam, de tudtommal a Vörösön nem volt még korallpusztulás, mióta az emberiség búvárkodik. Sose éri el a vízhőfok a problémás 30fokot.

Az alap diverzitás nekem nagyon bejön délen (Északon még nem voltam).

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.