Hirdetés

2020. január 27., hétfő

Gyorskeresés

(#2101) Krynn válasza Declare (#2095) üzenetére

Krynn
(csendes tag)

Üdv!

Az Aquanautánál (ha jól tudom többen itt végeztünk, vagy túrázunk velük) egy ilyen papírt kell kitöltetni a háziorvossal [link] innen lehet letölteni a nyomtatványt. Ezek között a kérdések között én nem látok nagyon olyat amihez olyan speckó műszer kell ami ne lenne egy háziorvosnak. Nem értem miért kötekszik.
Ha viszont "normális" búvárorvosi igazolást akarsz, akkor ide kell elmenni: [link] Itt kapsz egy kis kártyát (mint egy bankkártya) ami egy évég érvényes és igazolja az alkalmasságodat. A vizsgálat ár 10 e.ft.- és kb. 20 percet vesz igénybe. De semmi extrára nem kell gondolni. A lényeg itt is azon van hogy lehetőleg ne titkolj el semmit ha valami problémád van, még ha nem is érzed lényegesnek.

(#2102) F-ECT$ válasza deedee (#2100) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Jogos: kesztyűt nem igazán lehet bérelni, és a hidegben nagyon jól jön. Tényleg vékonyat kell belőle venni, különben gondot okozhat a cuccok kezelése.

Btw itt is reklámozom: neoprén zokni a csizma alá is sokat segít a hidegérzet csökkentésében.

Dive ever, work never.

(#2103) F-ECT$ válasza Krynn (#2101) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

A legtöbb helyen nem kérnek semmit / magadért vállalod a felelősséget. (Egyébként pont az Aquanautánál volt olyan túra idén, hogy 11-en mentek ki, és csak 10-en jöttek haza. Beteg volt, a hajón halt meg, de vesztettek vele 2 napot.)

Most Medes-re viszont vinni kell 1 évnél nem régebbi orvosi igazolást, és én is a letölthető lapot tervezem kitöltetni a dokimmal.

Dive ever, work never.

(#2104) Krynn válasza F-ECT$ (#2103) üzenetére

Krynn
(csendes tag)

A tanfolyamhoz írtam azt a kérdőívet, nem a túrához. A mostani Pag-i túrához tőlem se kértek semmi orvosit. Az más téma hogy még tavasszal megcsináltattam a Baromedical-nál az éves kártyát, mert ugye ha nincs és valami gebasz van, kamra kell netán, akkor meg a biztosító nem fizeti ha nincs orvosi igazolás.

[ Szerkesztve ]

(#2105) deedee válasza Krynn (#2104) üzenetére

deedee
(őstag)

"Baromedical-nál az éves kártyát, mert ugye ha nincs és valami gebasz van, kamra kell netán, akkor meg a biztosító nem fizeti ha nincs orvosi igazolás."

na hogy is van ez?hiába van biztosításom,a kamrát nem állják? :Y

(#2106) Krynn válasza deedee (#2105) üzenetére

Krynn
(csendes tag)

Ha nincs orvosi igazolásad az alkalmasságról, akkor a biztosító nem fizet. Meg akkor se, ha te az owd kártyáddal lementél 18 alá. megnézik a komputert, és mondják, ja kérem te 30-on voltál, nem fizetünk, oda nem mehettél volna.Tudod a biztosító ott bújik ki a fizetés alól ahol tud. Ha ellopják a kocsid és nem tudod bemutatni mind a két kulcsot, elvileg akkor se fizet a casco hiába volt biztosításod. Meg biztos van még rengeteg indok, de nem vagyok járatos a témában.

[ Szerkesztve ]

(#2107) deedee válasza Krynn (#2106) üzenetére

deedee
(őstag)

értsem ezt úgy,hogy ha 18 alá nem megyek és esetleg valami gond adódna,akkor hanincs orvosi igazolásom,akkor nem térítik meg pl az orvosi ellátást?itt most nem a kamráról beszélek....

(#2108) Füge007 válasza deedee (#2107) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Mivel magyarországon hivatalos orvosi vizsgálat nincs, így erről szó sincs! Minden költséget térít a DAN, illeteve a többi búvárbiztosítás is!

Bécsben van búvárorvosi vizsgálat, de egy vagyon.

Füge

(#2109) Krynn válasza deedee (#2107) üzenetére

Krynn
(csendes tag)

Én ezt így tudom, mivel ugyan olyan szabály, mint hogy párban merülünk(bár DM-től fölfelé ez már nem kötelező azt hiszem), vagy nem megyünk a képessítésünknél mélyebbre, vagy nehezebb körülményű helyre. De csak válaszol erre még valaki aki így tudja, vagy éppen másként.

(#2110) F-ECT$ válasza Krynn (#2109) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Horvátországban a társam deko beteg lett. Kamrába is kellett járnia, elég volt a bizotsítást bemutatnia, és fizettek mindent. Nem volt külön orvosija. Persze ez 3-4 éve volt.

Tudom, hogy az aquanautás papír eredetileg a tanfolyamra szól, de jó lesz a túrára is :)

Dive ever, work never.

(#2111) Krynn válasza Krynn (#2109) üzenetére

Krynn
(csendes tag)

Na akkor ennek utánaérdeklődök egy-két oktatónál, mert lehet én értettem félre valamit.

(#2112) F-ECT$ válasza Krynn (#2111) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Annak azért van alapja, hogyha mélyebbre mész, mint a képesítésed / helyi szabályok engedik, akkor ugrott a biztosítás.

Dive ever, work never.

(#2113) Füge007 válasza F-ECT$ (#2112) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Ez sem igaz, hiszen ne feledkezzünk meg arról, hogy valami miatt "beesel", ez lehet technikai, hiba, illetve rosszúllét! Nem nézik, nem rágódnak ezen. Ha baj van segítenek, nem pedig kérdezősködnek. Itt nincs idő agyalni, minden másodperc számít!!!!!!!

Füge

(#2114) F-ECT$ válasza Füge007 (#2113) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Persze, hogy segítenek, a kérdés, hogy utána Neked kell-e fizetni vagy a biztosító fog.

Dive ever, work never.

(#2115) Füge007 válasza F-ECT$ (#2114) üzenetére

Füge007
(senior tag)

DAN nál én még nem halottam volna, hogy agyalnak!!!! Gyöngyhalász és DAN- biztosítást kütünk mi, nem volt velük gond soha!

Őket én ajánlani tudom, sajnos mindkettőre volt már szükség az egyesületemnél. Mindent flottul fizettek, nem volt akadékoskodás.

Füge

(#2116) deedee

deedee
(őstag)

üdv

az aláöltőzőnek mindenhol feszülnie kell,ugye?
tehát a csukja nyaki részének is....
nálam a nyaki rész kissé bő,nem simul rám

a karok kivágásánál,a hátamnál is kissé eláll a szegély.....

akkor tehát ebből csere lesz? :B

a méreteim alapján alsó xl vagy felső L a jó méret a bare mérettáblázat alapján

az xl nagy,tehát marad az L és asszem ki kell cseréltetnem a cuccot :K

(#2117) F-ECT$ válasza deedee (#2116) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Mivel lesz rávéve ruha, ezért nem feltétlenül gond ha picit eláll. De pont a Bare az a cég, ami vagy 20 féle méretet gyárt, szóval szerintem találsz majd pontosabban illeszkedőt is :)

Dive ever, work never.

(#2118) Krynn

Krynn
(csendes tag)

Szerintetek kb. Budaörsről (tehát egyből a pályán vagyok) mennyi idő alatt érek le Sopronba, hétköznap délelőtt, ha kb. betartom a sebességhatárokat. Mert Győrtől ugye nincs pálya. Holnap megyek végre Nufeldre, két lemondás után.

(#2119) gonger válasza Krynn (#2118) üzenetére

gonger
(aktív tag)

legutóbb (Júliusban)Neufeldre menet ez a táv kb 2:20 volt, igaz az hétvégén, de szigorúan betartva a határokat, mert sok helyen mértek.
egy békés neufeldi csuka:

szerk: hogy kell képet beszúrni, hogy látszódjon itt is???

[ Szerkesztve ]

(#2120) Krynn válasza gonger (#2119) üzenetére

Krynn
(csendes tag)

Oké, köszi. Remélem akkor én is megúszom ennyiből.
A beszúrásról meg fogalmam sincs.. :U

[ Szerkesztve ]

(#2121) Füge007 válasza gonger (#2119) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Link majd mikor feltöltötted, belinkeled.

Füge

(#2122) gonger válasza Füge007 (#2121) üzenetére

gonger
(aktív tag)

képként szerettem volna ide beszúrni:
türelmes csuka Neufeldersee-n

(#2123) deedee válasza gonger (#2079) üzenetére

deedee
(őstag)

(#2124) deedee

deedee
(őstag)

ez nagyon állat.... :Y
[link]

(#2125) F-ECT$

F-ECT$
(félisten)

Ma megyek Gyékényesre merülni párat :)

Dive ever, work never.

(#2126) deedee válasza F-ECT$ (#2125) üzenetére

deedee
(őstag)

mi krynn-el a jövőhéten csütörtökön dorogon merülünk kettőt ismét :)
bár ez az itthoni,20 cm-es látótávos 7-8 méteres csalinkázás nem igazán jön be....de szokni a vízet,jó lesz...

sokszor változik a mélység a kötélpályákat követve,/fel-le/ és nekem ez nem tesz jót,mert néha fájni szokott az "arcom"....
ha símán lemegyek a mélybe és nem fől-le jövögetek,akkor nincs gond a merülésekkel

apropó....

újból felvettem a bare aláöltözőt és jó lett... :B első alkalommal nem húztam le hátul eléggé és emiatt volt bő egy kicsit vállba....
viszont a nyak rész nem cuppanik a nyakamra...kicsit bő...
a csuklya az passzentos az álltól/tarkótól fölfelé..
ez így akkor okés?

[ Szerkesztve ]

(#2127) Krynn

Krynn
(csendes tag)

Üdv!

Tegnap megjöttem Neufeldről, mit ne mondjak, nagyon jó volt. Ez hihetetlen, hogy Ausztriában még a tavak is jobbak, pedig 30 km-t kell csak menni a határtól. A látótáv olyan 10 méter mélységig 4-6m volt a talajviszonyok és búvárok függvényében. 20 méteren lecsökkent olyan 2-2.5-re és 11C fokra.Oda már elkellett volna egy zokni és egy vastagabb kesztyű. 4-5 méteren bizonyos helyekon olyan összefüggő növényzet van, mintha egy réten lennénk, legszivesebben lefeküdtem volna bele :)) Máshol meg rengeteg üreg tele rákokkal, és elég sok csuka, a 15cm-től a bő fél méteresig. Igaz, hogy Dorogot halkínálatban még ez se érte utol (vagy nem jó helyen kerestük), de az biztos, hogy ha az ember távolabbra tervez (pl. Gyékényes) akkor sokkal inkább ide éri meg elmenni. És akkor még nem is beszéltünk a víz alatt elhelyezett dolgokról. Posszeidon szobor, gyakorló cső vagy mi, stég rendszer, stb.

(#2128) F-ECT$

F-ECT$
(félisten)

Megjöttem Gyékényesről, néhány tapasztalat:
-fent 26 fokos volt a víz, és az első hőhatár alatt is 23 fokos
-eltűnt szinte az összes növény a kiépített pálya területén
-cserébe iszonyat sok rákot láttunk
-nagyon sok medúza is van
-naphal rajok is voltak, és néhány harcsát is sikerült látni

Ja és bedöglött a lámpám akksija, remélem egy 10-esből meglesz a javíttatás :U

Dive ever, work never.

(#2129) deedee válasza F-ECT$ (#2128) üzenetére

deedee
(őstag)

látótáv mekkora volt?olyan "dorog-os"? :DDD
néhol 1 méter,de többnyire 30 cm? :B

(#2130) F-ECT$ válasza deedee (#2129) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

A felső meleg részen (0-10m) egészen jó volt a látótáv, olyan 3-4 m, de 10m alatt drasztikusan lecsökkent 1m alá.

Dive ever, work never.

(#2131) F-ECT$

F-ECT$
(félisten)

Pár nap és indulok Medes-re. Lightos merüléseket várok, néhány érdekes élőlénnyel, langyos vízzel, nem túl nagy mélységekkel. Ha lesz wifi, akkor megpróbálok majd írogatni a merülőnapok végén is, amíg friss az élmény. Szintén megpróbálok majd képeket is kérni a fotós kollégáktól.
Ha nem sikerül wifit találni, vagy nem lesz erőm írni, akkor majd csak 15-e körül jön az élménybeszámoló.

Dive ever, work never.

(#2132) Peetry válasza F-ECT$ (#2131) üzenetére

Peetry
(senior tag)

gl hf :)

(#2133) Krynn válasza Peetry (#2132) üzenetére

Krynn
(csendes tag)

Ezt már mindig is meg akartam kérdezni, minek a rövidítése a "hf"
Már a Starcraftban sem tudtam :B

(#2134) F-ECT$ válasza Krynn (#2133) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

gl = good luck
hf = have fun

Dive ever, work never.

(#2135) Declare válasza F-ECT$ (#2131) üzenetére

Declare
(őstag)

hmmmmm, ez elég jól hangzik :C

Ha minden jól alakul, vasárnap indulunk a hegyeshalmi tóba, az első tavas merülésre ( lehet irigykedni....nem ilyen holmi Medes :DDD ).
Nagyon várom már, hogy milyen lesz, majd írogatok én is valami kis élménybeszámolót :))

(#2136) Füge007 válasza F-ECT$ (#2131) üzenetére

Füge007
(senior tag)

De jó valakinek :D , jó merülést! Beszámolókat várjuk!

Füge

(#2137) deedee

deedee
(őstag)

mindenkinek jó merülgetést.... :K

és nekem is.... ;]

holnap megyek senj-be....

nem lesz egy fundiving,mert az oktatóm kitalálta,hogy a merülések közben ugyanmár....há méé nem vizsgázok specialitásokból és aowd-re? .... :Y
vár rám a roncs,hajós,nitrox,mély merülés.....

tanulás-merülés-tanulás-merülés.....ez lesz megállás nélkül... :K

jaj szegény fejem.... ;]

(#2138) Füge007 válasza deedee (#2137) üzenetére

Füge007
(senior tag)

aowd-re :D Azért ez kicsit erős igy elsőre! Hajóst kihagyni, felesleges. Nitrox azt javasolom így ennyi merülés után. A többit nem erőltetném még. Viszont gyakorlást igen, lebegésképesség fejlesztést. Na azt ezerrel. Meg minden gyakorlat átvételét, akár többször is naponta. Amíg nem tudsz normálisan lebegni, addig ne a tanfolyamokra gyúrj! Nincs annál gázabb mikor megérkezik a kedves merülő, egy pakli kártyával, majd merülés közben beesik 10 métert, és a szinttartásra is képtelen. Mivel a cuccaid is újak, tapasztald ki hogyan viselkednek, a kezelésüket vakon is tudnod kell.

Jó merülést neked!!!

Füge

(#2139) F-ECT$ válasza deedee (#2137) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Nem árt ha tanul az ember :) Mondjuk a PADI spec tanfolyamai kicsit lehúzás szagúak, pl:

-A hajós spec főleg azért vicces, mert egy OWD-nek is tudnia kell, hogy hogyan kell az egyes hajótípusokról merülni.
-A mélymerülés spec is lehúzás szagú, semmi extrát nem tanít. Megtanulsz mono-val 40-ig menni, pedig máshol azt tanítják, hogy hogyan kell duplával 50-ig menni.
-A nitrox ok.
-Ha jól tudom, akkor a roncs is csak a roncsmerülés felszínét kapargatja, nem tanítja meg a behatolásos merülést, kötözésekkel, és olyan helyzetekkel, amikor pl a felszerelésed levétele után tudsz csak tovább haladni.

Nem írod, de a PPB (tökéletes lebegés) is az OWD anyaga kellene, hogy legyen, és utána úgyis a gyakorlatban fogod ezt elsajátítani, nem 2 tanfolyamos merülésen.

Na mindegy, erről nem Te (és nem is az oktatód) tehet, jó merüléseket, tanulj sokat és persze várjuk majd a beszámolót!

Dive ever, work never.

(#2140) Peetry válasza F-ECT$ (#2139) üzenetére

Peetry
(senior tag)

szerintem a kolléga nem a kifelyezett lehúzásos spectanfolyamokra gondolt, hanem PADInál azt hiszem 5 specből kell ilyen kalandmerülést csinálni meg valami light anyagból vizsgázni az AOWDhez. Ez nem egyenlő azzal, hogy befizetsz egy mélymerülő, vagy roncsmerülő tanfolyamra.
navigáció+mélymerülő kötelező + 3 választott, ami általában PPB (szerintem is kötelező), roncs és hajós szokott lenni. utóbbi azért mert tkp nincs tananyaga :) megtanulni pár kötélnevet, meg beugrást, kiszállást.
A nitrox ettől független rendes tanfolyam, amit én még mondjuk korainak tartok, amíg valóban nincs meg a megfelelő control a felszerelés felett.
Nem tudom hány merülésed van deedee, én úgy vagyok vele hogy 30 tengeri merülés alatt nem küldenék senkit AOWD-re. De tény hogy én is ott tanultam meg sokmindent, és nagyon hasznosnak tartottam.

(#2141) F-ECT$ válasza Peetry (#2140) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Általában az AOWD elkezdését 20 merüléshez kötik. A nitrox szerintem akár jöhet az owd után is (mert akkor még amúgy sem megy az ember 30 alá, ahol a nitrox elkezd veszélyessé válni), ha tehetném nem is merülnék mással.

Dive ever, work never.

(#2142) Peetry válasza F-ECT$ (#2141) üzenetére

Peetry
(senior tag)

ez a baj hogy nem. legalább is padinál biztos hogy nem kell 20, de szerintem még 10 merülés sem :S Próbáltam most rákeresni, de mindehol csak OWD+15. évet írnak kritériumnak.

(#2143) deedee

deedee
(őstag)

ssi-ben nyomulok,itt 12 merülés után kell 2 spec vizsga és +2 az aowd-hez ha megvan a merülési szám....

merülni fogunk reggel-délben-este....

rosszul írtam korábban:"roncs,hajós,nitrox,mély merülés."
a roncs helyett éjszakai lesz....

ha a vizsgák meglesznek,attol én még nem fogom magam túlértékelni és tisztában vagyok,hogy sok gyakorlás kell még... :K

[ Szerkesztve ]

(#2144) gonger válasza Peetry (#2142) üzenetére

gonger
(aktív tag)

OWD + 15 igazolt merülés kell PADI-nál a haladóhoz (AOWD)

(#2145) busman válasza gonger (#2144) üzenetére

busman
(addikt)

Ami valljuk be elég kevés....

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿'̿̿'̿̿'̿)͇̿̿)̿̿ '̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ PS4.

(#2146) Füge007 válasza deedee (#2143) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Nem kell, ezt ki mondta? Nekem sokkal több volt mire megcsináltam. Már rég lehetne aowd-m de még a mai napig nincs. Viszont ha merülök idegenekkel, látják már nem kezdő vagyok, és nekem az elismerő pillantások sokkal többet érnek mint a kártyák sokasága.

Sajnos sok esetben a kártyák mögött nulla tudás van, de persze a rendszer számára mégis kell, hiszen bevételi forrás, mert valljuk meg öszintén, ez is csak egy üzlet!

[ Szerkesztve ]

Füge

(#2147) F-ECT$ válasza busman (#2145) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

De rég láttunk erre. Mi újság, merülgetsz még?

Kártyás mizéria: egyre több kártyát adnak, egyre kevesebb tudásért, ez van sajnos. Régebben egy CMAS 2* -os minősítés jelentett valamit, egy idei Aquanautás túráról meg azt mondta az egyik srác, hogy a 18 emberből 16-nak mester kártyája volt...

Dive ever, work never.

(#2148) Füge007 válasza F-ECT$ (#2147) üzenetére

Füge007
(senior tag)

18 emberből 16-nak mester kártyája volt...

Elgondolkodtató :F

Füge

(#2149) deedee

deedee
(őstag)

"ha a vizsgák meglesznek,attol én még nem fogom magam túlértékelni és tisztában vagyok,hogy sok gyakorlás kell még.."

éppen ez a lényeg.... :K

viszont aowd nélkül csak 18-ig mehetek és a legtöbb búvár/merülőtárs/,akikkel merülni fogok,nem áll meg 18-on az én kedvemért..... :N
ez természetes....

tehát előbb-utóbb kell a kártya és ha most lehetőségem lesz megszerezni,akkor miért ne?
annyi önkontrollom van,hogy tisztába legyek a tudásommal... :K
féltem én annyira a kényelmes életemet,hogy ne vagánykodjak :DDD ;] :B

[ Szerkesztve ]

(#2150) busman válasza F-ECT$ (#2147) üzenetére

busman
(addikt)

Olvasom a topicot folyamatosan,merülés eléggé háttérbe szorult...család gyerek.
Annyira nem is hiányzik,3-4 merülés azért megvolt idén is.. :k

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿'̿̿'̿̿'̿)͇̿̿)̿̿ '̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ PS4.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.