Hirdetés

2020. február 18., kedd

Gyorskeresés

(#2051) gonger válasza Krynn (#2050) üzenetére

gonger
(aktív tag)

Tropicariumban kb 1 hónapja merültem, szuper volt. ha gondolod megosztom az ott készült videómat

(#2052) deedee válasza gonger (#2051) üzenetére

deedee
(őstag)

:K :C

(#2053) gonger válasza deedee (#2052) üzenetére

gonger
(aktív tag)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2054) Füge007 válasza gonger (#2053) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Máltáról kérhetnénk egy beszámolót? Célpontjaim között szerepel.

Grat a videókhoz :C

Füge

(#2055) deedee válasza gonger (#2053) üzenetére

deedee
(őstag)

:C

(#2056) deedee válasza gonger (#2053) üzenetére

deedee
(őstag)

üdv
sokat vagyok tata-tatabányán /viszonylag/....
milyen a fényes forrás?érdemes egyszer legalább megmerülni?élővilág,mélység,stb? :R
minden infót szívesen fogadok :K

(#2057) Peetry válasza Füge007 (#2054) üzenetére

Peetry
(senior tag)

nekem ősök voltak ott pár éve. Elsősorban nem búvárkodni, de azt hiszem azért lenéztek a víz alá is, nem volt különösebben nagy szám a beszámolók alapján.

(#2058) F-ECT$

F-ECT$
(félisten)

Befizettünk a feleségemmel ide. Búvárkodás szempontjából nagy csodát nem várok, de nem is baj, mivel már 2 éve nem merültem :(((

Előtte augusztus 27-én megyek Gyékényesre egy frissítő, felszereléspróbálós merülésre. (Vagy 2-re ha jó idő lesz, és a tó is rendben van.)

Dive ever, work never.

(#2059) F-ECT$ válasza gonger (#2051) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Nem kurva drága egy ilyen merülés? (60e körüli összeg rémlik.) Ez egy negyed egyiptomi szafari ára, ahol 20 merülés van, amiből 5-10 cápás.

Dive ever, work never.

(#2060) Pompi válasza F-ECT$ (#2059) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Én is ezen az állásponton vagyok, hogy inkább élőben nézegetem őket. Engem ez az akváriumi merülés nem vonz (főleg ennyiért, 50e+áfa).

[ Szerkesztve ]

...

(#2061) Füge007

Füge007
(senior tag)

Én egyiptomra gyúrok majd. A nyár sajna jól kimaradt, a szokásos Adria sem jött össze az idén :(

Füge

(#2062) F-ECT$ válasza Pompi (#2060) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Engem mondjuk érdekelne 1x, olyan 20-30e Ft-ig.

Dive ever, work never.

(#2063) Pompi válasza F-ECT$ (#2062) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Azért is egészítettem ki, hogy főleg ennyiért. Ha olcsóbb lenne lehet, hogy elgondolkozék rajta, de így nem.

...

(#2064) Füge007 válasza Pompi (#2060) üzenetére

Füge007
(senior tag)

:Y

Kihagyom az életemből, nem kicsit húzós!

[ Szerkesztve ]

Füge

(#2065) deedee

deedee
(őstag)

az oktatóm most ment az adriára egy csoporttal,nekem nem volt időm velük menni.... :(((
szeptemberben is megy,akkor már én is ott leszek...de ha mégse szervez utat,akkor ez lesz tervbevéve....feltéve,hogy lesz még hely....

de igazóból egy ilyen korlátlan merülős dolog érdekelne engem a gyakorlás miatt:

"A túra ára: 830,- EUR, mely tartalmazza:
repülőjegyet Budapest - Hurghada - Budapest útvonalon,
repülőtéri illetéket,
transzfert Hurghada - Marsa Shagra - Hurghada útvonalon,
szállást kétfős sátrakban 7 éjszakára,
teljes ellátást (3x svédasztalos étkezés, üdítők, víz, kávé),
5 nap korlátlan merülést a házi zátonyon,
truckos (teherautós) merülési lehetőséget,
magyar nyelvű merülés vezetést"
ez az út náluk van: [link]

de egyenlőre holnap irány dorog krynn-el....

[ Szerkesztve ]

(#2066) deedee

deedee
(őstag)

egy ilyent is találtam az adriára: "A túra ára: 180 EUR, mely tartalmazza a 3 éjszaka szállást reggelivel, a 3 nap merülést töltött palackkal és a merülés vezetést. A hajós merülésnél a hajó ára 50 EUR/fő/nap."
ezt nem írták el? 50 euró felár a hajóért???? :U

(#2067) Füge007 válasza deedee (#2065) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Marsa Shagra, én inkább erre szavazok mint Adria. Októberben az Adria hideg, én max száraz ruhában tudnám elképzelni!

Füge

(#2068) gonger válasza deedee (#2056) üzenetére

gonger
(aktív tag)

szerintem jó kis hely, érdekes a szaunája is :-) a fürdő területén van 3 tó, ami merülhető(a többi a horgászoké) közvetlenül egymás mellett (igazából egyikből a másikba átfolyik a víz) mi a Katona tavat és Körtefás tavat merültük.
A Katonai tó alján újra beindultak a források, azok táplálják vízzel. állítólag percenként 12.000 literes a vízhozama, 24 fokos vízzel. a videóim között láthatod az un. fosóhomokot, ahogy jön fel a mélyből a víz.vízhőfok májusban 22 fok volt. mélység 2-2,4 méter..ennyi. itt egy db aranyhalat láttunk, gondolom azt is valaki szabadon engedte akváriumból.
kicsit algás és iszapos néhány helyen, az iszapot le kellene szivattyúzni és nagyon szép lehetne.
Helyiek szerint évekkel ezelőtt volt közösségi összefogás ilyen tevékenységekre.....

A Körtefás tó körüli fák gyökerei alá be lehet úszkálni, misztikus, kicsit gyengébb látóval. alján dús, zöld növényzet, ill vmi nagyobb halat is láttunk (50-60cm) de nem tudtuk beazonosítani.

(#2069) gonger válasza F-ECT$ (#2058) üzenetére

gonger
(aktív tag)

jó lesz az, divecenter.hu-n nem is olyan régen írtak róla beszámolót.

(#2070) gonger válasza F-ECT$ (#2059) üzenetére

gonger
(aktív tag)

DE! nagyon drága szerintem is, én se mentem volna saját erőből, de a családomtól tavaly a 30. szülinapomra kaptam egy Feldobox ajándék utalványt (48.900 Ft) amiből választhatod ezt a programot is, ráadásul így olcsóbb is, mert helyszínen 50.000 Ft+Áfa. Nem is adhattak volna jobb ajándékot, nekem ez volt az első cápás merülésem, nagyon élveztem, de mondtam is a kísérő búvárnak, hogy ha fele ennyiért adnák, tuti, hogy kétszer ennyien jönnének. Az volt a válasz, hogy így is sokat merültetnek, külföldről is jönnek ide búvárok...

szerk: azért az egyiptomi túrán is szerencsésnek kell lenned, hogy 5-10 merülésen láss cápát

[ Szerkesztve ]

(#2071) gonger válasza deedee (#2065) üzenetére

gonger
(aktív tag)

Dorogon mi a helyzet most? új helyen van a bázis? mikor vannak nyitva hétvégén? vízben került vmi kiépített látnivaló?

(#2072) gonger válasza Füge007 (#2054) üzenetére

gonger
(aktív tag)

mi azért választottuk idén nyáron Máltát, mert 4 egyiptomi út után, már a párom másra is vágyott (én simán mentem volna újra). nem bántuk meg,mert szép helyeken jártunk, de azért a Vörös az Vörös :-)
na nem akarom lehúzni Máltát, a roncsok nagyon élvezhetőek, nekünk még nincs nitrox vizsgánk, kint meg nem akartunk ezzel foglalkozni, de jobb szerintem ott nitrox-al merülni.
Adriához képest másabb az élővilág, több a muréna és egész nagy sügérekkel is össze lehet futni, roncsokon pedig tényleg gazdag az élővilág.

alapvetően a szállás szerintem bazi drága, mi olcsóbbat választottunk, kb olyan is volt, de kibírtuk, inkább a merülésekre költöttünk, így eljutottunk minden helyre ahova akartunk, még extra merülések is belefértek, no meg a felejthetetlen éjszakai is :))

ide tettem fel pár értékelést, képet a merülésekről: [link]

(#2073) F-ECT$ válasza gonger (#2069) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Tudnád linkelni? A hírek között volt vagy a fórumban?

Dive ever, work never.

(#2074) gonger válasza F-ECT$ (#2073) üzenetére

gonger
(aktív tag)

2072-es hozzászólásban ott a link a merülőhely adatbázishoz, de beteszem ide egyesével:
Blue Hole/Azure windows
Inland Sea
Anchor Bay / Popeye
HMS Maori
P29
Rozi
Um El Faroud

itt meg egy videó a máltai merülésekről

[ Szerkesztve ]

(#2075) gonger válasza F-ECT$ (#2073) üzenetére

gonger
(aktív tag)

bocs, figyelmetlen voltam, másra válaszoltam. megpróbálom megkeresni, hirtelen én sem találtam :-S

első ez van meg: [link]
aztán itt egy film medesi merülésekről

[ Szerkesztve ]

(#2076) deedee

deedee
(őstag)

üdv

Szalkszentmárton milyen max mélységgel rendelkezik?
tudja valaki?

(#2077) gonger válasza deedee (#2076) üzenetére

gonger
(aktív tag)

max 6-7 méter

bővebb infó itt

ez meg a bázis lapja

egyszer én is meg akarom nézni, szerintem ősszel elgurulunk feléjük

[ Szerkesztve ]

(#2078) deedee válasza gonger (#2077) üzenetére

deedee
(őstag)

thx :R

a bázis lapját megtaláltam,de a gugli nem adott semmit a mélységre :U

akkor tehát olyan,mint dorog......ahol egyébként szombaton ismét csobbantunk kétszer krynn-el

[ Szerkesztve ]

(#2079) gonger válasza deedee (#2078) üzenetére

gonger
(aktív tag)

na és milyen az új bázis? raktak valamit a víz alá?

(#2080) deedee válasza gonger (#2079) üzenetére

deedee
(őstag)

amikor legutóbb voltunk,akkor be volt zárva a múzeum...most pedig kihagytuk.... :B

haltartás van ládákkal meg pár stég elsüllyesztve.....pár bedőld fatőrzs harcsákkal...

ennyi....

látótávolság 0-1 méterig ;]

(#2081) Krynn válasza F-ECT$ (#2058) üzenetére

Krynn
(csendes tag)

Hello!

Pénteken megyek Gyékényesre, majd hétfőn megírom milyen volt a tó. A hírek szerint az édesvizi medúzák már megjelentek.

Gonger

Köszi a tropis-cápás videót, fasza volt.
Az az 50+áfa elég húzós, én még 45.e ft-ot olvastam valahol összesen.
Itt: [link]

Bár lehet ez már ős régi ár...

[ Szerkesztve ]

(#2082) deedee

deedee
(őstag)

azért ennyire nem csodálatos dorog.... :DDD ;]
[link]

és jóóóó drága is az utalvány..... :Y

1 merülésért 50 ropi :K

[ Szerkesztve ]

(#2083) Pompi válasza deedee (#2082) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Akkor már inkább a Tropicárium ;]

[ Szerkesztve ]

...

(#2084) deedee válasza Pompi (#2083) üzenetére

deedee
(őstag)

ha már itt tartunk:
dorogra pl én mikor vihetnék valakit intrózni? aowd-ként még nem,ugye?master diver-ként?

(#2085) F-ECT$ válasza deedee (#2084) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Master diverként sem. Ehhez minimum oktató szint kell.

Dive ever, work never.

(#2086) Peetry válasza F-ECT$ (#2085) üzenetére

Peetry
(senior tag)

A DM már oktatói szint?

(#2087) F-ECT$ válasza Peetry (#2086) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Nem, még az sem. A DM is csak végzett búvárokat vihet.

Dive ever, work never.

(#2088) Krynn válasza F-ECT$ (#2087) üzenetére

Krynn
(csendes tag)

A hivatalos-törvényes álláspontot nem vágom, de az biztos hogy az introzást amúgy csinálják a DM-ek. Elvileg a DM- tananyagban is szerepel vagy követelmény. Valamint szerintem oktatást is tartanak egy oktató jelenlétében. Vagy inkább a feladatokat mutátják be, de ott az oktató is.

Az a Dorogi 50 rugó nagyon-nagyon dúúúrva...
Egy oktató ismerősöm tart intró merüléseket uszodában (de kimegy a palára is ha jó idő van) és azt hiszem mindennel együtt 1 óra vízbenléttel (nem fél) 12e. ft.

Ráadásként szerintem intrózásra nem a legjobbak a bányatavak. Mert amikor meleg akkor semmit se látsz, és azért még tenger is láttam sok intrózót akik 2 perc után már fent voltak ilyen-olyan okok miatt, hát még ha beviszik őket egy fél-1 méteres látású tóba, ahol netán elé úszik hirtelen egy másfeles harcsa ;) Lehet hogy valakinek nagy élmény lesz, de biztos van olyan is aki utána a kerékpározás mellett dönt. Ha hideg akkor meg már alapból nem lesz fun elsőre.

(#2089) Füge007 válasza deedee (#2082) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Besz@arok!

Hatalmas élmény, nálam egész napos betonozás 30 ezer, ha valakit érdekel, sör, pálinka jókedv :DDD

Összehozhatnánk már egy PH merülőnapot!

Füge

(#2090) Krynn válasza Füge007 (#2089) üzenetére

Krynn
(csendes tag)

Na abban benne lennék! Mármint nem a betonozásban :N
Csak jó előre rögzítsünk valami dátumot, mert össze vissza melózom, és kb. 3 hétre előre mindig megyek valahova merülni a szabadnapokon.

(#2091) deedee válasza Füge007 (#2089) üzenetére

deedee
(őstag)

:C :R

szeptemberben hétköznap is ráérek,ha kell

[ Szerkesztve ]

(#2092) Krynn

Krynn
(csendes tag)

Üdv!

Megvolt a Gyékényesi hétvége, végre jó idő volt ott is :C A víz kifejezetten kellemes volt fönt 25 fok körül, lent viszont 8m alatt már rendesen lehűlt, 12m-nél már csak 15 fok volt. A látás is a mélység növekedésével lesz egyre rosszabb, fönt még olyan 2-2.5m lent a vizibiciklénél olyan 20 cm :( A szokásos naphal-sügér-rák kombón kívűl mást nem láttunk, pedig a partról nem egy nagy csobbanást láttunk a területen. Illetve ha átmentek a bázis kötélpályájáról a másikra (amerre a barkas nyitott hátsóajtaja mutat arra kell elindulni, kb 3-4 méter után egy dombtetőn inul a kötél) annak a végén van egy alacson stég, az alá érdemes benézni ,mert egy kb. méteres harcsát láttunk ott, de máskor is volt alatta mindig valami.

Nem valami nagy a lelkesedés a PH-s merülés után. Mi ez a viszafogottság? Vagy csak egy időpontot meg egy helyet kellene feldobni?

(#2093) F-ECT$ válasza Krynn (#2092) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Én most szombaton fogok merülni, de szerintem hanyagolom a 8m alatti részeket, csak felszereléspróba lesz.

Dive ever, work never.

(#2094) Declare

Declare
(őstag)

Sziasztok!

Csatlakozom én is a búvárokhoz úgy néz ki! :)) Megvolt az első elmélet, meg az első medencés merülés, ma du. megyek a 2. medencés mókára, jövő hétvége pedig már irány Hegyeshalom :C

Szeptemberben megyek Horvátországába, addigra meg szeretném csinálni a vizsgát, hogy tudjak egyet körülnézni adriai körülmények között is. Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek érdemes fényképezőgépet nézni víz alá? Vagy az még korai, örüljek, ha mindent ügyesen fogok tudni csinálni a tengeren? :B Ilyen kis méretű Panasonicot tokkal láttam a boltban, az víz alatt képes tényleg jó képet csinálni?

A másik, hogy arra gondoltam, a búvármaszk, légzőcső mellé addig beszerzek még egy uszonyt, csizmával meg kesztyűt. Szerintetek elsőre érdemes bármi másba beruházni? (nyilván a többi cucc bérlés)

(#2095) Declare

Declare
(őstag)

Jaj meg közben a legfontosabbat elfelejtettem....

Kell ilyen alkalmassági papír, állítólag a háziorvostól, hogy légzőkészülékes búvárkodásra alkalmas vagyok. Az én dokim viszont elég szőrszálhasogató és csak egy olyan papírt adott, hogy egészséges vagyok, nem állok orvosi kezelés alatt, nem szedek gyógyszert. Erre viszont az oktató azt mondta kevés :U . Kaptam egy mintát, hogy mit kellene a dokinak aláírni, de ő ilyet nem fog szerintem, mondván, hogy neki nincsenek olyan műszerei amivel megvizsgálna és biztonsággal kijelentené, hogy irány 18m....ha nem írja alá mi a fenét csináljak? Nektek hogy volt ez a papír kérdés?

(#2096) F-ECT$ válasza Declare (#2095) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Nálunk elég volt a háziorvosi, de ha nálatok nem, akkor irány egy sportorvos, vagy egyenesen egy búvárorvos.

Dive ever, work never.

(#2097) F-ECT$ válasza Declare (#2094) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Az ABC ok, de miért pont csizmát és kesztyűt szerzel még be?

Hogy mit érdemes és milyen sorrendben beszerezni, az elég fogós kérdés. Szerintem ha elindulsz a ruha vonalon, akkor vegyél egy ruhát, és vagy egy aláöltözőt vagy egy shortyt, meg egy csuklyát. Utána jöhet a többi.

Fényképező több okból is felejtős:
-először tanulj meg rendesen merülni
-ha ez megvan, akkor tanuld meg meglátni az élőlényeket, témákat
-olcsó megoldás víz alatti fényképezésre nincs, az ilyen kis tok, kis fényképező, 0 külső vaku kb kuka kategória 5 m alatt

Dive ever, work never.

(#2098) Declare válasza F-ECT$ (#2097) üzenetére

Declare
(őstag)

Fényképező: oksa, felejtős, én is erre jutottam :)

csizma meg uszony, az azért olcsóbból megvan mint a ruha :B meg azért ruhából is van 1000 féle fajta, vastagság stbstb. Inkább először meg akarom tapasztalni, hogy pl egy 5mm es (mondjuk bare) csuklyás ruha elég e nekem pl egy adrián, vagy inkább 7mm. Aztán ugye abból is ezer fajta, ha jól látom a dolgokat :))

(#2099) F-ECT$ válasza Declare (#2098) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

ABC ok, mint írtam is. Azt is értem, hogy a ruha drága, de a kesztyű hogy jutott eszedbe?

Szerintem egyébként az ABC után meg kell állni, lenyomni 2-3 túrát, és ha úgy érzed, hogy ez hosszú távon is bejön, akkor szépen lassan mindent meg kell venni, de ha nem, akkor az ABC-vel szabadtüdőzni tudsz a későbbiekben, és így 0 Ft-ot dobtál ki "feleslegesen".

Dive ever, work never.

(#2100) deedee

deedee
(őstag)

üdv

a kesztyű szerintem jöhet egyszerre az abc-vel,mert nem nagy tétel és ha az adriára akar menni a jövendő búvárkolléga /ahogyan azt írta korábban/,akkor én 18-20 m-en már erősen dörzsölgettem a kezem a hideg miatt és kissé elvonta a figyelmemet a "túlélésről"....izé...fundiving-ról ;]
4-5 ezer ft nem nagy tétel,szerintem....
viszont max 3-as kesztyűt ajánlanék....
egyébként kesztyűt lehet egyáltalán bérelni?nem emlékszem,hogy valaki is bérelt volna amikor merülgettem :F

bár én csak egy kezdő vagyok.... :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.