Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) gonger válasza YikeSS (#2999) üzenetére


gonger
senior tag

És az IKELITE tokodat kintről rendelted?

Az olympus videója olyan amilyen... de ha inkább a fotó irányába megy el az ember azon a tokon az obik és a portok variálhatóságával több a fejlesztéséi lehetőség én úgy gondolom

(#3002) YikeSS válasza gonger (#3001) üzenetére


YikeSS
tag

A tokot itthon vettem, de a többi cuccot (lámpa, kar, ilyesmi) kintről.

Azt hittem te is videozni akarsz, merthogy a lámpát kérdezgetted :) A fotó az más téma... Én azért videózok, mert szinte mindenki fotózik, videot meg nem csinal senki...

[ Szerkesztve ]

mergedes...

(#3003) gonger válasza YikeSS (#3002) üzenetére


gonger
senior tag

Jól látod, Én is inkább videóznék,vagy inkább kicsit vegyesben (60%videó - 40%fotó) csak nem találok megfelelő szettet abban az árban amit még ki is fizetnék..
A videóidra már korábban is felfigyeltem, tényleg nagyon jó minőség ez egy kompakttól.SŐT!!!
Most egy Lumix Tz8-asom van, tokkal, ennek cseréjén gondolkodom.
Nincs sok időm, május elején egy túrára megyünk, addig kellene valamit szereznem.Legrosszabb esetben rendelek a Lumixhoz egy vörös szűrőt és azzal megyek, de örülnék egy újabb megoldásnak.
Sony HX10V-t találni most itthon ~63 ezerért, tokot kerestem hozzá a fotosub.hu-n de nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#3004) YikeSS válasza gonger (#3003) üzenetére


YikeSS
tag

Pedig van hozzá tok: http://ikelite.com/web_two/sony_hx10-h90.html

Biztos tudnak rendelni, csak nincs fenn minden termék a fotosub.hu-n, írni kell nekik.

mergedes...

(#3005) gonger válasza YikeSS (#3004) üzenetére


gonger
senior tag

Jaja, már Amazonon is megtaláltam ezt ~400 USD körül.
Rákérdezek, Ők mennyiért tudják hozni.

[ Szerkesztve ]

(#3006) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Tudnátok nekem pár tulajdonságot mondani mivel jobb egy apeks xtx200 szet mint mondjuk egy cressi xs, vagy egy aqualung? Több búvártól hallom hogy légzőautómatából csak apeks...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3007) gonger válasza Ferdzsoo (#3006) üzenetére


gonger
senior tag

Nem próbáltam még az XTX200-ast, de kb az Aqualung Legend vonalában lehet, ráadásul már az Apekset is az Aqualung csinálja ha jól tudom.

(#3008) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3006) üzenetére


F-ECT$
titán

Az apeks most a divat. Szerintem nincs érdemi különbség egy hasonló árú apeks és aquanlung között, főleg azokban a mélységekben, ahová egy hobbi búvár jár.

Én a fenti kettőből választanék, ha most kellene vennem, de lehet a Cressivel sem járnál rosszabbul.

Szerk: Hátha valakit érdekel ez a maszk.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3009) Pompi válasza gonger (#2998) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az E-PM1 egy kis tükör nélküli cserélhető objektíves (MILC) gép. Biztos, hogy (fény)képminőségben nem rossz, főleg egy kompakt géphez hasonlítva. (PH teszt) A szett nem tűnik rossz vételnek, mert árgépen nézegetve 83 ezer forint alatt nem látom a gépet.
A Sony-k elég erősek videóban, nem tudom, hogy ezen a téren mit domborít ez a kis Olympus, de youtube-on érdemes körbenézni, az autófókusza pl. elég gyorsnak tűnik itt, de ez a felvétel sem tűnik annyira rossznak.

Nem tudom érdemben összehasonlítani a HX9V-vel, az biztos, hogy az nagyon erős videóban, viszont a fotó képminősége azért "kompaktos", tehát ha univerzálisabb célra, azaz fotózni és videózni is kell, akkor ez a E-PM1 szett nem tűnik rossznak szerintem.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#3010) gonger válasza Pompi (#3009) üzenetére


gonger
senior tag

igen, így leárazva a MILC kategóriában nagyon jó ár, még VÁM-al együtt is.
Csak azt nem tudom, hogy mennyi idő alatt érkezne meg, ilyen VÁM köteles termék rendelésében nincs nagy tapasztalatom.

(#3011) Pompi válasza gonger (#3010) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ha kosárba rakod láthatod a szállítási költségeket a különböző opciókkal, gondolom a UPS 246 dolláros opciója felejtős, marad a USPS. Náluk van két opció a Priority Mail 76 dollárért, ez 6-10 munkanapot ígér, illetve a Express Mail 89 dolláért, ez 3-5 munkanapos. Az itthoni vámkezelés 1-2 nap alatt megvan elvileg, nekem legalábbis sosem tartott tovább.

Feel Good Inc.

(#3012) Peetry válasza Ferdzsoo (#3006) üzenetére


Peetry
senior tag

valószínűleg azért is hallod sok búvártól, mert a legtöbben talán azt használják. Egyébként hobbybúvárnak teljesen mindegy szerintem, hogy melyiket veszi. Nekünk is apeks van, én is tudom javasolni, de vehetsz aqualungot is. Egyedül arra figyelj hogy kiegyensúlyozott legyen, és ha mélyebbre /hideg vízbe mész akkor zárt. Én amúgy teljesen jól elvagyok a nyitott xtx 20-asommal is, igaz hidegvízbe nem viszem. De adrián -40-en 15 fokban is teljesen jól adja. Ennél több meg nem kell.

(#3013) deedee


deedee
őstag

[link]

egy kis roncsmerüléses hír.... video

[ Szerkesztve ]

(#3014) gonger


gonger
senior tag

Eladnám Panasonic DMW-MCTZ10-es búvártokomat, ami Panasonic TZ8 és TZ10-es géppel használható.
Tökéletes állapotú, gyári dobozával, tartalék O gyűrűvel és szilikonzsírral.
Ha érdekel valaki, kérem keressen privátban.

[ Szerkesztve ]

(#3015) #24334592 válasza deedee (#3013) üzenetére


#24334592
törölt tag

direkt küldenek hajókat a fenékre :Y ha kipusztul ez a civilizáció, a következő nem fogja ezt (sem) megérteni...

amúgy, mi az érdekes a hajókban?Kérdezem ezt úgy, h én 5-öt húztam le különféle folyamikon és nagyjából mind ugyanaz volt...Itt meg ráadásul ami necces a környezetre, még ki is szedik.

(#3016) gonger válasza #24334592 (#3015) üzenetére


gonger
senior tag

Bármilyen roncs érdekes lehet víz alatt. A 'közelben' pl Máltán csinálnak ilyen mesterséges zátonyokat. Azért jó hogy ott vannak, mert van mit merülni. Ha nem lennének roncsok, fele ennyi búvár se járna oda. Keress rá youtube-on: Rozi Wreck, P29, Um el Faroud.
Vagy ott van pl a HMS Maori. Torpedó támadás után átvontatták a városhoz közeli öbölbe. Történelme van a hajónak, állítólag a Bismarcot elfogása előtt az Ő segítségével fedezték fel.
Már nem sok van a roncsból, eléggé szétesett, de 2011-ben még be át tudtunk úszni a belsején.

[ Szerkesztve ]

(#3017) #24334592 válasza gonger (#3016) üzenetére


#24334592
törölt tag

félreérted, én örülök, ha valakit vonz :)

engem nem mozgat meg egy hajó, felcicomázva még úgy ahogy, de lepusztulva, 30m mélyen kagylókkal borítva, lyukasan :F

a hajó fix tér, sokat nem lehet variálni: elön fent parancsoki "híd"...elön ágyúk, lent alul a legénységi tér, konyha stb...

Ami egy fokkal érdekesebb lenne, az a tengeralattjáróroncsok.Bár erről nem tudok.Tényleg, tudtok ilyen roncsról?

ON: ma túlestem az első medencés 3.5órás merülésen...Hááááááát, mit ne mondjak, nagoyn más volt mint a szabadtüdős!

Imádom a vizet, meg az úszást.De volt 1-2 feladat, aminél majdnem odab*sztam a maszkom, h na akkor én most itt hagyom abba :DDD

Az első meglepős akció a maszk levétele, majd légzés fél percig ezután maszk vissza + légtelenít és kész.Minduntalan bement az orromba a víz amitől bepánikoltam és feljöttem...4ikre végül meglett, de nem volt egyszerű...A palackelzárós feladat pl. nem zavart, simán el tudtam venni a társ csövét és lélegezni vele...

A semleges lebegéssel is szívtam picit, 1-2m mozogtam vertikálisan.A cressi bcd nem volt a helyzet magaslatán, egy pumpálásra hol nem reagált, hol kilőtt az égbe...Aztán az üléses gyakorlatnál valahogy ráéreztem és akkor már a légzés szabályozásával sikerült kvázi egyhelyben maradni.Aztán úszás közben, ha egy zátonyt vizsgálunk, nem lesz ilyen könnyű belőni.Áramlásról nem is beszélve...

Aztán, aminél közel voltam a feladáshoz, az a fejelfordítós-szájtól elvevős reduktoros légzés...minduntalan vizet szívtam be, úgyhogy 3x próba után hagytuk, egyelőre.

Még a levegő nélküli Á hangos 9m-s úszás, vagy a társvontatás-tolás sem okozott gondot...

Zsong a fejem a sok infótól :)

Korábban nem értettem, h búvárkodásban mitől lehet elfáradni...aztán 3 órával később, mikor alig bírtam kiszállni a medencéből, rájöttem, h ez is elég húzós egy sport, nem szabad lebecsülni :Y El sem tudom képzelni, h 1 héten át napi 3-4 merülést hogyan lehet végigcsinálni :U

bocs, ha hosszúra sikeredett, még sok a friss élmény.

a nyíltvízi valszeg dorogon lesz, jó meleg vízben :((( szereznek 7mm-s ruhát, remélem kibírom...

[ Szerkesztve ]

(#3018) Ferdzsoo válasza #24334592 (#3017) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A maszknélküli légzés mindenkinek nehéz előszőr. De ha hozzászoktatod magadat egy idő után probléma nélkül megy. Én többször gyakoroltam csak úgy, teljesen meg lehet szokni.
A feljövéseket pedig jobb ha teljesen elfelejted, 10m-alatt bármi történik a legutolsó amit tehetsz kb. a feljövetel...
Lent kell megoldani, ha fél percet köhögsz a víztől azt is. Egyszerűen hozzá kell szokni a dolgokhoz. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3019) F-ECT$ válasza #24334592 (#3017) üzenetére


F-ECT$
titán

A tengeralattjáró olyan szűk, hogy oda behatolni elég necces búvárként.

Dive ever, work never.

(#3020) garak válasza #24334592 (#3017) üzenetére


garak
csendes tag

Ezt én sem értettem az elején. Az oktatóm azt mondta, "a búvárkodás a lusták sportja". Ehhez képest mindig teljesen kimerültem a merülés végére. Ez fokozatosan megszűnt, ezzel párhuzamosan a levegőfogyasztás is javult. Most már tényleg lustálkodás egy-egy merülés :)

(#3021) F-ECT$ válasza garak (#3020) üzenetére


F-ECT$
titán

Meg más egy túra és egy tanfolyam. Ez utóbbi kicsit melósabb.

Bár a hajós szafari nálam általában erről szól:
-kelés
-merülés
-reggeli
-alvás
-merülés
-ebéd
-alvás
-merülés
-uzsonna
-alvás
-merülés
-vacsi
-alvás

:)

Dive ever, work never.

(#3022) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#3021) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem is mondták sokan hogy a merülések között aludni fogunk olyan fáradtak leszünk, hát én nemtudtam aludni, csak este. Pedig a többiek tényleg ki voltak dőlve... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3023) gonger válasza #24334592 (#3017) üzenetére


gonger
senior tag

Meg lehet csinálni a napi 3-4 merülést..nitrox nélkül is, de nagyon terheli a szervezetet, ezért kell eleget pihenni és rengeteg folyadékot inni. Amúgy a világ legjobb dolga egy ilyen szafari :-)

(#3024) Sanyabá válasza F-ECT$ (#3021) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nem tudom, nekem ez erőltetésnek , vagy erőlködésnek tűnik.
Lehet hogy öreg vagyok? :F
Nekem a napi két merülés is elég , azt is szép lassan nyugodtan, de néha hajt a tatár,ill az arab.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3025) YikeSS válasza F-ECT$ (#3021) üzenetére


YikeSS
tag

Én sosem szoktam aludni napközben a szafarikon... csak éjjel, azt is későn :)

mergedes...

(#3026) gonger válasza Sanyabá (#3024) üzenetére


gonger
senior tag

Nem kötelező merülések ezek.Ha nem akarsz korán kelni, nem mész, ha délben pihiznél, akkor sincs gáz.
Aki sokat akar merülni, annak ár-érték arányban a szafarinál nincs jobb megoldás.

(#3027) Sanyabá válasza gonger (#3026) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Tudom, én ezért is nem megyek szafarira. Évek óta mióta kijárunk a családdal , minden második nap megyek csak merülni .

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3028) F-ECT$ válasza Sanyabá (#3024) üzenetére


F-ECT$
titán

21 merülés van tervben, de ezt a 16-20 búvárból általában csak 4-5 szokta behúzni, a legtöbben 18-20 között merülnek "csak". Egyébként én sem alszok minden merülés után (kicsit sarkított volt a példa), egy ilyen szafaris héten általában el tudok olvasni 2 könyvet is.
A szafaris merülés egyébként kb fele olyan fárasztó, mint egy nem szafaris, mert szinte 0 a cipekedés a merülés előtt és után, és a merülőhely is sokkal közelebb van.

Dive ever, work never.

(#3029) #24334592 válasza Ferdzsoo (#3018) üzenetére


#24334592
törölt tag

na, valami csoda történt, mert elsőre leúsztam a 15m-t maszk nélkül és simán visszavettem+kilégtelenítettem :D úgyhogy a mai sikerélmény megvolt.

Ehhez képest gyerekjáték volt a bcd fel-levétele fent vagy lent és az ólomövvel is elég jól elboldogultam.

Jövő hétvégén irány Dorog, 7mm félszárazzal.Egyik csajszi ma mondta az aquaqorldben, h ő Neuenfeldben( vagy valami ilyesmi nevű helyen) a 10C-os vizet 3/4-ed óráig bírta 7mm-ben.Mondjuk rajta volt némi "extra" védelem ;]

A semleges lebeség is ment már.Ettől függetlenül számomra döbbenet, h egy 1-1 lélegzetvétellel hogyan lehet métereket mozogni a vízben vertikálisan :Y

(#3021) F-ECT$ bár korábban írtam, most így belelátva mégsem érzem magam "elégnek" egy szafarihoz.Kezdésnek jó lesz vmi parti merülős dolog is.Aztán ha már tényleg jól érzem magam és lazán merülök, plusz kicsi amplitúdóval lebegek, akkor jöhet a next level.

(#3023) gonger tudom, h fasza lehet.Évekig hajóztam...Meg alapból imádom a vizet, hajókat, élővilágot...Én voltam az egyetlen aki nem hányt mikor kivittek 8 embert paraglidingra az egyiptomiak :DDD pedig 1.5m-s hullámokban ugrált a motorcsónak.Élveztem, a többiek meg imádkoztak...
A pénz nem minden, azért hajszold magad végig 30-40 merülésen, hogy jobb legyen az 1 merülésre jutó ktg? :F

(#3030) Sanyabá válasza F-ECT$ (#3028) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Azért is írtam föntebb, hogy ez nekem már teher és nem élvezet.

De hát nem vagyunk egyformák.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3031) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#3028) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem a vége felé sok volt a napi 4 merülés. Éreztem a fülemet, derekamat, fáradtságot az utolsó 3 napban.
Emiatt is inkább most nem szafarira megyünk. Napi 2 merülés, tökéletes lesz... :B

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3032) Pompi válasza Sanyabá (#3027) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Tudom, én ezért is nem megyek szafarira. Évek óta mióta kijárunk a családdal , minden második nap megyek csak merülni ."

Napi kihajózással viszont csak azokat a részeket éred el amik pár óra hajózással elérhetők. Ezek a leglestrapáltabb helyek értelemszerűen. Rengeteg búvárral, kevesebb látnivalóval, legyilkolt zátonyokkal.

Feel Good Inc.

(#3033) gonger válasza #24334592 (#3029) üzenetére


gonger
senior tag

"A pénz nem minden, azért hajszold magad végig 30-40 merülésen, hogy jobb legyen az 1 merülésre jutó ktg?"

Nem így értettem és nem is 30-40 merülésről van szó, alább már leírták.
Egyet értek azzal, hogy kezdőnek nincs helye a szafari hajón, ha csak nem lightos túra van vagy könnyű helyeken csinálnak egy kezdő külön csapatot.-
Az elején járni kell parti merülésekre itthon is, de a horvátoknál lehet gyakorolni a zodiakosat is.Egyiptom sincs messze repülővel, ott napi hajózni is lehet (ez 2 merülés / nap ebéddel a hajón). Tök jó,pláne ha családdal mész, de ha kiszámolod(utazási ktg, szálloda, napi hajó díj) semmivel nem olcsóbb, mint egy szafari. Az előbbibe max 10 merülés fér, az utóbbiba akár 20 is egy hét alatt, ráadásul a szafari hajóval olyan helyeket is látogatnak, amit napi hajóval nem lehet elérni.

A hideg víztől kár félni, inkább érdemes agyban felkészülni, hogy hideg lesz, de az biztos :-)
(Neufeld jó hely, ha jobb idő lesz, menjetek el oda, nincs messze az osztrák határtól)

Az elején még többet mozogsz a víz alatt, addig jobban bírod a hideget is, aztán egyre kifinomultabban úszol, spórolsz az energiával, levegővel és hamarabb elkezdesz fázni is. DM-ek ezért is merülnek késő ősszel már a vörösön is szárazruhában, míg az orosz kamikázék akkor is shortyban tolják :-)

[ Szerkesztve ]

(#3034) #24334592 válasza gonger (#3033) üzenetére


#24334592
törölt tag

teljesen logikus amit írsz :R ettől függetlenül az OWD megszerzése után 10-20 merülést mindenképpen akarok novemberben valamerre...aztán áprilisban jöhet egy szafari (talán) Egyiptomban...MAjd meglátom.

Amíg fel-le mozgok mint egy jojó a vízben, aligha kívánok áramlatban úszni :DDD

Nem fáztam a 26C-os aquaworld vizében 3 vízben eltöltött óra után sem, pedig nem kapálóztam sokat.Bár ez relatív lehet.A ruszkik pedig állatok...

(#3035) F-ECT$ válasza #24334592 (#3029) üzenetére


F-ECT$
titán

A pénz nem minden, azért hajszold magad végig 30-40 merülésen, hogy jobb legyen az 1 merülésre jutó ktg?

Nem 30-40, hanem 21, vagy ha nem érzed épp jól magad, akkor 16-18 a szállodás 10 helyett. Btw nekem inkább az a gondom, hogy nincs elég szabim arra, hogy elmenjek 2x1 hétre csak búvárkodni, így inkább 1 hét alatt annyira intenzíven merülök, amennyire nekem jól esik.

A költség meg ott számít, hogy 1 hét szafari kb 250-300e Ft, ami elsőnek soknak tűnhet, de ha ezt elosztod a merülés számmal, akkor kb ugyanannyira jön ki 1 merülés, mint egy szállodás 10 merüléses program. Ergo ha bírod a napi 3-4 merülést, akkor nem drága a szafari sem.

Dive ever, work never.

(#3036) deedee


deedee
őstag

vagy az általam kinézett marsa shagra is jó a parti merülések miatt és a truck-os merülések miatt

ott sátorozol a parton és annyit merülsz és akkor, amennyit és amikor akarsz.... :K

nekem ez lesz a következő úticél a pár hónappal ezelőtti dahab-os kaland után

(#3037) bcslaci válasza deedee (#3036) üzenetére


bcslaci
csendes tag

Shagra nagyon jó. Novemberben voltunk, első nap cápa a házi zátonyon,utána cápa Elphinstonon, korall evő teknősök, fű evő teknősok, delfinek, volt aki csónakból dugongot is látott nekem az kimaradt. Roncsmerülés a műanyagszállító hajóban

(#3038) #24334592 válasza bcslaci (#3037) üzenetére


#24334592
törölt tag

:Y mennyi látnivaló!

(#3039) bcslaci válasza #24334592 (#3038) üzenetére


bcslaci
csendes tag

(#3040) bcslaci válasza #24334592 (#3038) üzenetére


bcslaci
csendes tag

(#3041) F-ECT$ válasza deedee (#3036) üzenetére


F-ECT$
titán

Mennyire nomád Shagra? Pár éve még inkább szívás volt odamenni, mint élvezet.

Dive ever, work never.

(#3042) bcslaci válasza F-ECT$ (#3041) üzenetére


bcslaci
csendes tag

Nekem nagyon bejött. Tisztaság, jó kaják (senkinek semmi baja nem volt, pedig ettünk gyümölcsöt meg mindent), kulturált személyzet, bármit kértél segítettek (kajában, cipekedésben) szétszerelést nem szabad rájuk bízni, járt reduktor a homokban :S
Transfer és a "truck"-os merülések légkondis, újszerű kisbuszokkal.
Érkezéskor a csomagokat a megadott szálláshelyre vitték, távozáskor a sátor, ház elé kitett cuccot behozták a recepcióra.
A csoportunkhoz rendelt helyi DM "civilben" egyetemi tanár volt, de nem kötelező a merülésvezetést igénybe venni, ketten már mehettek bárhová. Egy táblára fel kell írni, hogy északra vagy délre mentek, hányan, zodiakkal be/ki vagy gyalog be-zodiakkal ki vagy zodiakkal be-gyalog ki vagy gyalog ki/be, mikor mentek és mikorra várható a kiérkezés. Ha kiértél letörölted magad, aki fennmaradt a táblán azt elvileg elkezdték volna keresni (míg kinn voltunk ilyen nem történt)
A dekóbólyát figyelik, ha meglátják már indulnak is a kliensért. (kötelező tartozék is)

(#3043) bcslaci válasza F-ECT$ (#3041) üzenetére


bcslaci
csendes tag

(#3044) gonger válasza F-ECT$ (#3041) üzenetére


gonger
senior tag

Szeptemberben mentünk mélydélre szafarizni és megálltunk Shagrában kitenni 4 embert akik oda mentek. Teljesen jól nézett ki, pofás kis kőházakkal, rendezett környezetben. És onnan még gyorshajóval az Elphinstone is elérhető.

(#3045) #24334592 válasza bcslaci (#3040) üzenetére


#24334592
törölt tag

még jobban tetszik :)

én viszont mennék merülésvezetővel...mégiscsak az ismeri jobban a környéket

(#3046) garak válasza bcslaci (#3043) üzenetére


garak
csendes tag

Marsa Shagraban mennyibe kerül egy hét, nagyságrendileg? Nem láttam sehol árakat.

(#3047) deedee válasza garak (#3046) üzenetére


deedee
őstag

(#3048) bcslaci válasza #24334592 (#3045) üzenetére


bcslaci
csendes tag

Vezetett merülés talán kétszer van egy nap, a többi merülést magad osztod be (napi 4 simán belefér, de ha időben kelsz és később fekszel akár 6 is) :D

(#3049) F-ECT$ válasza bcslaci (#3048) üzenetére


F-ECT$
titán

6 merülés? Azért kell idő a nitrogénnek, hogy kimenjen. Szerintem a 2-4 merülés ideális naponta. (Persze ha max 10 méterig merülsz, akkor belefér több is, de akkor is fárasztó.)

Dive ever, work never.

(#3050) bcslaci válasza F-ECT$ (#3049) üzenetére


bcslaci
csendes tag

Fárasztó persze, de vannak megszállottak és nem minden nap :D

A világoskék részen kb fél méter a víz, az ott már korallmező - nem is lehet ott mászkálni, ki-be járás csak a sötétebb "tölcséren" keresztül megengedett (vannak őrök, akik csak a korallt őrzik, kinn ülnek egész nap és éjjel, figyelnek).

A korallmező szélén méteres vízben már lehet találni jó dolgokat, szóval nem kell mélyre menni. Megnéztem, a legmélyebb merülésem 24 méter volt, Elphinstonon, a merülések átlagmélysége 4-8 méter között van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.