Hirdetés

2021. január 28., csütörtök

Gyorskeresés

(#3601) Sanyabá válasza t72killer (#3600) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Pedig én is kézi poggyászba viszem az akksijaimat, a laptoppal együtt, de még dubai reptéren sem szóltak.
Ott ám volt bíztonsági ellenőrzés.

Tele hold volt mikor merültetek? Mert akkor nem csoda hogy olyan volt a látótávolság,amilyen.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3602) t72killer válasza Sanyabá (#3601) üzenetére

t72killer
titán

Igen, sajna pont a túra közepén volt telehold. Ezekután újholdkor megyek.

Akksik: nem a szigorúság a gond, hanem a hozzánemértés/gyenge felszereltség, ami jókora pánikkal párosul. Elvileg a leg1xerűbb reptéri röntgennek meg kéne mondania, hogy valóban akksi-e a cuccos, vagy vmi huncutság.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#3603) Sanyabá válasza t72killer (#3602) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Akkor volt áramlás is?

Nekünk a 8-as skálán, 4-5 erősségű volt, a merülés vezető szerint,. De nekem ez félelmetes volt.

(#3604) t72killer válasza Sanyabá (#3603) üzenetére

t72killer
titán

Nem volt komolyabb. A parttól nem mentünk ~30km-nél messzebb amúgy.

(#3605) t72killer válasza Sanyabá (#3603) üzenetére

t72killer
titán

A láthatósághoz annyit, hogy őt kb 8-10m-ről lőttem (másfél m-es lehetett):

[ Szerkesztve ]

(#3606) Sanyabá válasza t72killer (#3605) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Mi, :C egy fele ennyi-nek is örültünk volna.

(#3607) t72killer válasza Sanyabá (#3606) üzenetére

t72killer
titán

80centis cápának ;] ?

Okok értem:R

(#3608) Sanyabá válasza t72killer (#3607) üzenetére

Sanyabá
senior tag

A cápa, az csak cápa. Tudod, aki a kicsit nem becsüli, a nagyot sem érdemli.

(#3609) t72killer válasza Sanyabá (#3608) üzenetére

t72killer
titán

Hú, elég szúrós kedvében volt a halcska, ahogy nézem:)

Amúgy igen, a kicsik még aranyosak is, 2x voltunk egy cápabölcsinél, ahol voltak fél méter körüli apróságok, csak nagyon féltek a kamerától:)

(#3610) t72killer

t72killer
titán

Lehet menni roncsmerülni Balira, csak gyorsan, mert hordják a cuccot ;]

(#3611) Sanyabá válasza t72killer (#3610) üzenetére

Sanyabá
senior tag

A környékünkről nem lesz tolongás. :D

(#3612) t72killer válasza Sanyabá (#3611) üzenetére

t72killer
titán

Idén a részemről se, max egy rövidebb horvát út fér még bele ebbe az évbe.

(#3613) Sanyabá válasza t72killer (#3612) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Én is így vagyok vele . Jó, ha kifogok egy olcsó Egyiptomot, az nem hagyom ki: :D

(#3614) t72killer válasza Sanyabá (#3613) üzenetére

t72killer
titán

Az nekem most megvolt, mindenképp javallott:R. Olcsó útra jó esély van, sokan berezeltek a tenorizmus miatt.

(#3615) Sanyabá válasza t72killer (#3614) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Én még a terrorizmustól sem félek, a tenoristáktól még úgy sem! :DDD

(#3616) t72killer válasza Sanyabá (#3615) üzenetére

t72killer
titán

Ha már félelem: úristenúristen, JAWS támad ;]

Természetesen csak az x-edik bekezdésből derül ki, hogy szigonyoztak és hal meglövése után jött oda érdeklődni a jószág.

(#3617) Sanyabá válasza t72killer (#3616) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Más, használ-e valaki GoPro Hero 3-at vízalatti videózáshoz ?

(#3618) t72killer válasza Sanyabá (#3617) üzenetére

t72killer
titán

Én Hero4-et, backup-kameraként, mi a kérdés?

(#3619) Sanyabá válasza t72killer (#3618) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Venni szeretnék, de még nem tudom hogy milyet?

Mire kell figyelni, milyen mélységig érdemes használni, stb. ?

(#3620) t72killer válasza Sanyabá (#3619) üzenetére

t72killer
titán

Jó kis eszköz, de nem voltam/vagyok elájulva tőle, úgy sem, hogy van hozzá egy spéci korrekciós lencse, ami sokat javít a képszélek minőségén - ennek ellenére a képminőség még 4k-ra állítva is elmarad egy sima rx100 fullHD képétől. - Ha belefér egy ilyen (II verzió asszem, azóta használja a jobbféle , BSI szenzorokat a sony), inkább egy ilyet javasolnék. Használtan a kamerát és a házat is be lehet szerezni épeszű árakon.

Ami érdekes, hogy a gopro (4, de gondolom a korábbiaké is) színkezelése nagyon gáz. Én egy Lee 008-as szűrővel használtam, de nem tudta rendesen belőni a színeket víz alatt, míg az rx100iv fél m-től 15m-ig használható eredményt adott.

Jobban eltalált (gopro-ra tervezett) szűrővel sztem 15m-ig simán használható a gépezet tiszta trópusi vízben szűrőzve, azalatt már kell a világítás (erre nekem egy Archon D32VR lámpám van).

(#3621) Sanyabá válasza t72killer (#3620) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Akkor Sony vonalon nézegessek inkább? Sok pénzt sem akarok beleinvesztálni azért a pár alkalomért. Így is már annyi technikát hordozok magammal hogy na.
Ja, meg nem is nagyon értek az ilyen fejlett képalkotásokhoz. Ilyen szűrő,olyan előtét, meg mit tudom én.

(#3622) t72killer válasza Sanyabá (#3621) üzenetére

t72killer
titán

Tény, a sony drágább - most így fejből nem tudom nyomni, mennyiért láttam legutoljára használt rx100-at, de mivel házikó is kell hozzá, a hero3black duplája körül saccolnék egy rx100ii készletet 2odkézből.

Szimpla megörökítéshez a gopro jó, szűrő viszont nagyon kell hozzá. Ez nem bonyolult cucc, egy ilyesmi is megteszi.

Ami nekem nagyon hiányzik a gopróból a zoomolás lehetősége, és egy kicsit jobb színkezelés.

[ Szerkesztve ]

(#3623) Sanyabá válasza t72killer (#3622) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Itt találtam ezt:[link] kezdésnek jó lenne?

(#3624) t72killer válasza Sanyabá (#3623) üzenetére

t72killer
titán

A 3 Silver sztem túl drága, ezt a szintet hozzák a jobb kínai kamerák, pl SJCAM is, itt van topicja.

(#3625) Sanyabá válasza t72killer (#3624) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Tény , hogy fele az áruk, de hogy mennyire használhatók ? Nem egyszerű a helyzet.

De azért köszönöm!

Még rágódom a dolgon.

(#3626) t72killer válasza Sanyabá (#3625) üzenetére

t72killer
titán

Nekem nincs velük tapasztalatom, a topicjuk nagyon aktív, sztem nyugodtan kérdezz be hozzájuk/keress rá, h víz alatt használja-e valaki. Kérdés, hogy éles képet adnak-e egyáltalán víz alatt (mivel koppintott gopro, valószínű), ill elég nagy-e a videó bitrátája, hogy utólag rendbe lehessen rakni a színeket, mint a goprónál (nem mintha a silvernek olyan nagy lenne a videó-bitrátája).

Az olcsóság előnye, hogyha véletlen beázna (előfordul...) akkor nem kerül egy rakás $-be a kamerát pótolni...

(#3627) Sanyabá válasza t72killer (#3626) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Meg néztem elég sok videót, elolvastam sok hozzászólást, és arra a következtetésre jutottam hogy csinál olyan jó felvételeket mint egy GoPro Hero mit tudom hogy hanyas gép, fele árban.

Meg aztán elvesztem a rengeteg adat halmazban. :O

Ha lenne egy kis időd, rá tekintethetnél erre az oldalra:[link]hogy mégis árban és minőségben melyik ami elfogadható?

Te csak jobban értesz hozzá, mint én.

(#3628) t72killer válasza Sanyabá (#3627) üzenetére

t72killer
titán

SJ-ben nem vagyok annyira jártas, az 5000-es topicjában kéne belekérdezned. Itt azt írja egy felhasználó, hogy a 4000-essel gondjai voltak víz alatt, úgy néz ki, h a 4000-essel még nem forrott ki a rendszer, az 5000es viszont drágább.

(#3629) Sanyabá válasza t72killer (#3628) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Írtam :K

Nyílván egy 25 ezer ft-os kamera nem is veheti fel a versenyt, egy 50 ezressel.

(#3630) WiZARD válasza Sanyabá (#3629) üzenetére

WiZARD
addikt

Hogy tovább bonyolítsam a kérdést, én még a Gitup Git2-t is megnézném. A normálisan működő stabilizátort én nagy plusznak látom az összes többi action cam-hez képest, valamint a képe is talán jobb, bár nem merültem el a témában...
(nálam egy hero3+ silver volt kölcsön, amikor merültem, nem vagyok elájulva tőle, bár nincs mihez hasonlítanom)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3631) Sanyabá válasza WiZARD (#3630) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Lassan már a szezont is keverem a fazonnal. :O

(#3632) t72killer

t72killer
titán

Fehérednek Ausztráliában:(

(#3633) Ferdzsoo

Ferdzsoo
addikt

Srácok ti milyen időközönként szervizeltetitek a légzőautómatát?
Enyém idén lesz 3 éves, de csak 40-45 merülés van benne.
Apeks Tungsten. Ahogy néztem majd 20k a szervíz.
Mi a fontosabb a merülésszám vagy az évek?

Úgynézki augusztusban összejön a maldív túránk, semmit nem vártam még ennyire...
:K

"Bitcoin has no top, because FIAT has no bottom." Az élet hosszú távon igazságos...

(#3634) t72killer válasza Ferdzsoo (#3633) üzenetére

t72killer
titán

Van szerviz (=alkatrészcsere) és van tisztítás. A tiédnek ilyen kevés merüléssel sztem csak egy tisztítást javasolnék, az eredeti gyári o-ringek nagyon jók, kár lenne kidobni őket. Én a 3éve újonnan vett mk19+g250 párost még sose szervizeltettem (kb 100-120merülés lehet benne), a használtan vett Apeks xtx100-asokat viszont tavaly kibeleztettem (egyiküket asszem 4, másikat 5éve szervizeltette az előző tulaj), de előtte azokba is tettem 50+merülést.

Ha már pénzköltés, inkább egy új tartalék automatára ruháznék be, ha neadjisten rájönne az "ereszthetnék" a fő reg-edre. Én min 1db extra 2.lépcsőt, autós túránál egy teljes szetet tartok magamnál.

(#3635) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3633) üzenetére

F-ECT$
félisten

Szerintem mindkettő számít, én 3 év után megcsináltatnám.

Elég nagy szívás egy 500e Ft-os szafari közepén azzal szembesülni, hogy egy 10 Ft-os tömítőgyűrű elszakadt, és emiatt nem tudsz merülni.

Dive ever, work never.

(#3636) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#3635) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Ez az eshetőség nem fordulhat elő, vezetőnél van mindig majdnem minden alkatrész extra. De term. én is pontosan ezért kérdezem, ezen a 20k-n nem múlik az biztos.

"Bitcoin has no top, because FIAT has no bottom." Az élet hosszú távon igazságos...

(#3637) t72killer válasza F-ECT$ (#3635) üzenetére

t72killer
titán

500eFt-ért Maldív (all incl. természetesen)? Hol-hol, megyek, futok, rohanok foglalni :DD !!

Amúgy személyszerint max 1-2 merülést buknék, ha a vezetőnél nincs tartalék, viszek én...

[ Szerkesztve ]

(#3638) Ferdzsoo válasza t72killer (#3637) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Nem sokkal több, szerintem nagyon jó árban van.
Januári- februárira esélyünk nincs eljutni, ilyenkor is jobb mint soha..
De valszeg egy héttel később lesz mint a feltüntetett dátum...

(#3639) t72killer válasza Ferdzsoo (#3638) üzenetére

t72killer
titán

" ár nem tartalmazza:
- Repülőjegyet ..."
- az all incl-t erre értettem.;) Akkor 500eFt egy túra, ha a túra végén max ennyivel van kevesebb a számlámon: hiába kapnék ingyen merüléseket Bora-Borá-n, ha odajutni 3k$:DDD

Amúgy 1hetes túrára ez tényleg reális ár. Maldívon jó nagyot lehet szívni a transzferek árával, ha vmelyik eldugott atollra kell repülni még Malé-ból. (sajna még nem saját tapasztalat, csak az árajánlatokat nézegettem)

[ Szerkesztve ]

(#3640) Sanyabá válasza t72killer (#3639) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Ilyen messze meg nem is szabad 1 hétre menni, min. 2 hét-re.

(#3641) Ferdzsoo válasza Sanyabá (#3640) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Messze? Fülöp szigetekhez képest nagyon közel van... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3642) t72killer válasza Sanyabá (#3640) üzenetére

t72killer
titán

+1, bár a "távolságot" inkább $-ban mérném. Ha 3-4k€-t kiadok (repjeggyel együtt), akkor az az út minimum 2, de inkább 3 hetes legyen. Különben 1hét arra elég, hogy az ember újra belejöjjön a dolgokba, szórakozzon egy kicsit. A februári egyiptomi túrán az első héten nem is vittem a kamerát, csak élveztem a műsort:K

Családi nyaralásokkal is így vagyok. Szerencsére elég sok szabit össze tudok gereblyézni a melóhelyen, úgyh a család is kap min 2 hetet és nekem is legyen egy full 2hetes túrám.

[ Szerkesztve ]

(#3643) F-ECT$ válasza t72killer (#3642) üzenetére

F-ECT$
félisten

A család elenged 2 hétre külön? Hány gyerek van és mekkorák?

Dive ever, work never.

(#3644) t72killer válasza F-ECT$ (#3643) üzenetére

t72killer
titán

1előre csak egy 3éves:) Amíg víz alatt vagyok, nagyszülőznek - legalábbis tavaly+idén így volt, remélem marad a rendszer.

(#3645) gonger válasza t72killer (#3639) üzenetére

gonger
senior tag

Az ilyen szafarik Maléből indulnak, hacsak nem akarsz előtte vagy utána +1 hetet egy szigeten unatkozni, akkor nem kell külön transzferre költeni. A hajó levisz a túra útvonalra.

Honda SH150 2018.05. havi eladó

(#3646) WiZARD válasza gonger (#3645) üzenetére

WiZARD
addikt

Nekünk a szálloda árában benne volt a transzfer Maléról, de nagyban függ hogy honnan, és hogy foglalod.
(www.restplatzboerse.at - de ugyanez a szálloda pl booking.com -on alapból drágább volt, és ott a transzfer is plusz 200$/fő lett volna - speedboat-tal)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3647) t72killer válasza gonger (#3645) üzenetére

t72killer
titán

Hátigen, egy pici atollon uncsi lehet egy egész hét, ha nincs helyben is búvárkodás. Nem voltam mégilyen helyen, mindíg volt a közelben egyéb látnivaló: dzsungel, hegyek vagy épp sivatag. Persze ha családot is visz az ember, az más.

[ Szerkesztve ]

(#3648) Ferdzsoo

Ferdzsoo
addikt

Van valakinek tapasztalata itt Sony SPK-AS1-es vízalatti tokkal?
Lett egy AS200V-nk és lehet elvinném majd a túrára is. Ahogy elnéztem kb ilyen 5-6 méterig egész jó felvételeket lehet vele csinálni, alatta természetesen nincsenek színek, viszont a nagyobb bajom olvastam itt-ott hogy a 60m-ig hitelesített tok megnyekkent több embernek 25-30 méter körül. Ez azért elég rosszul hangzik. Persze másnak meg nem.
Emiatt kérdezem vitt e le magával valaki már ilyet itt?

szerk.: nem összeroppant hanem egyszerűen beázott, beszivárgott a víz nekik.
A felhasználói kézikönyvben kotta bennevan hogy nem vállalnak a tokra garanciát, hiába vízállónak van tervezve... azért egy akciókameránál ez is no komment kategória nem? :U

[ Szerkesztve ]

(#3649) gonger válasza Ferdzsoo (#3648) üzenetére

gonger
senior tag

Mit jelent a megnyekkenés? Összeroppan? Ilyen esetben szerintem simán garanciális problémáról volna szó.
A sony valóban 60 méterig hitelesíti ezt a tokot, szerintem vidd magaddal nyugodtan

Honda SH150 2018.05. havi eladó

(#3650) Ferdzsoo válasza gonger (#3649) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Nah kicsit olvasgattam utána, pasztázni kell az o gyűrűt szétszedésenként és akkor valszeg bírja. :U
Ti mit használtok? Mert ahogy olvastam többek használnak fényképező tokokhoz is...

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.