Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) Sanyabá válasza t72killer (#3600) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Pedig én is kézi poggyászba viszem az akksijaimat, a laptoppal együtt, de még dubai reptéren sem szóltak.
Ott ám volt bíztonsági ellenőrzés.

Tele hold volt mikor merültetek? Mert akkor nem csoda hogy olyan volt a látótávolság,amilyen.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3602) t72killer válasza Sanyabá (#3601) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, sajna pont a túra közepén volt telehold. Ezekután újholdkor megyek.

Akksik: nem a szigorúság a gond, hanem a hozzánemértés/gyenge felszereltség, ami jókora pánikkal párosul. Elvileg a leg1xerűbb reptéri röntgennek meg kéne mondania, hogy valóban akksi-e a cuccos, vagy vmi huncutság.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3603) Sanyabá válasza t72killer (#3602) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Akkor volt áramlás is?

Nekünk a 8-as skálán, 4-5 erősségű volt, a merülés vezető szerint,. De nekem ez félelmetes volt.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3604) t72killer válasza Sanyabá (#3603) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem volt komolyabb. A parttól nem mentünk ~30km-nél messzebb amúgy.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3605) t72killer válasza Sanyabá (#3603) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A láthatósághoz annyit, hogy őt kb 8-10m-ről lőttem (másfél m-es lehetett):

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3606) Sanyabá válasza t72killer (#3605) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Mi, :C egy fele ennyi-nek is örültünk volna.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3607) t72killer válasza Sanyabá (#3606) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

80centis cápának ;] ?

Okok értem:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3608) Sanyabá válasza t72killer (#3607) üzenetére


Sanyabá
senior tag

A cápa, az csak cápa. Tudod, aki a kicsit nem becsüli, a nagyot sem érdemli.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3609) t72killer válasza Sanyabá (#3608) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hú, elég szúrós kedvében volt a halcska, ahogy nézem:)

Amúgy igen, a kicsik még aranyosak is, 2x voltunk egy cápabölcsinél, ahol voltak fél méter körüli apróságok, csak nagyon féltek a kamerától:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3610) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet menni roncsmerülni Balira, csak gyorsan, mert hordják a cuccot ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3611) Sanyabá válasza t72killer (#3610) üzenetére


Sanyabá
senior tag

A környékünkről nem lesz tolongás. :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3612) t72killer válasza Sanyabá (#3611) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Idén a részemről se, max egy rövidebb horvát út fér még bele ebbe az évbe.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3613) Sanyabá válasza t72killer (#3612) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Én is így vagyok vele . Jó, ha kifogok egy olcsó Egyiptomot, az nem hagyom ki: :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3614) t72killer válasza Sanyabá (#3613) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az nekem most megvolt, mindenképp javallott:R. Olcsó útra jó esély van, sokan berezeltek a tenorizmus miatt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3615) Sanyabá válasza t72killer (#3614) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Én még a terrorizmustól sem félek, a tenoristáktól még úgy sem! :DDD

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3616) t72killer válasza Sanyabá (#3615) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha már félelem: úristenúristen, JAWS támad ;]

Természetesen csak az x-edik bekezdésből derül ki, hogy szigonyoztak és hal meglövése után jött oda érdeklődni a jószág.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3617) Sanyabá válasza t72killer (#3616) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Más, használ-e valaki GoPro Hero 3-at vízalatti videózáshoz ?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3618) t72killer válasza Sanyabá (#3617) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én Hero4-et, backup-kameraként, mi a kérdés?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3619) Sanyabá válasza t72killer (#3618) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Venni szeretnék, de még nem tudom hogy milyet?

Mire kell figyelni, milyen mélységig érdemes használni, stb. ?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3620) t72killer válasza Sanyabá (#3619) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó kis eszköz, de nem voltam/vagyok elájulva tőle, úgy sem, hogy van hozzá egy spéci korrekciós lencse, ami sokat javít a képszélek minőségén - ennek ellenére a képminőség még 4k-ra állítva is elmarad egy sima rx100 fullHD képétől. - Ha belefér egy ilyen (II verzió asszem, azóta használja a jobbféle , BSI szenzorokat a sony), inkább egy ilyet javasolnék. Használtan a kamerát és a házat is be lehet szerezni épeszű árakon.

Ami érdekes, hogy a gopro (4, de gondolom a korábbiaké is) színkezelése nagyon gáz. Én egy Lee 008-as szűrővel használtam, de nem tudta rendesen belőni a színeket víz alatt, míg az rx100iv fél m-től 15m-ig használható eredményt adott.

Jobban eltalált (gopro-ra tervezett) szűrővel sztem 15m-ig simán használható a gépezet tiszta trópusi vízben szűrőzve, azalatt már kell a világítás (erre nekem egy Archon D32VR lámpám van).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3621) Sanyabá válasza t72killer (#3620) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Akkor Sony vonalon nézegessek inkább? Sok pénzt sem akarok beleinvesztálni azért a pár alkalomért. Így is már annyi technikát hordozok magammal hogy na.
Ja, meg nem is nagyon értek az ilyen fejlett képalkotásokhoz. Ilyen szűrő,olyan előtét, meg mit tudom én.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3622) t72killer válasza Sanyabá (#3621) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tény, a sony drágább - most így fejből nem tudom nyomni, mennyiért láttam legutoljára használt rx100-at, de mivel házikó is kell hozzá, a hero3black duplája körül saccolnék egy rx100ii készletet 2odkézből.

Szimpla megörökítéshez a gopro jó, szűrő viszont nagyon kell hozzá. Ez nem bonyolult cucc, egy ilyesmi is megteszi.

Ami nekem nagyon hiányzik a gopróból a zoomolás lehetősége, és egy kicsit jobb színkezelés.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3623) Sanyabá válasza t72killer (#3622) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Itt találtam ezt:[link] kezdésnek jó lenne?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3624) t72killer válasza Sanyabá (#3623) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 3 Silver sztem túl drága, ezt a szintet hozzák a jobb kínai kamerák, pl SJCAM is, itt van topicja.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3625) Sanyabá válasza t72killer (#3624) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Tény , hogy fele az áruk, de hogy mennyire használhatók ? Nem egyszerű a helyzet.

De azért köszönöm!

Még rágódom a dolgon.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3626) t72killer válasza Sanyabá (#3625) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem nincs velük tapasztalatom, a topicjuk nagyon aktív, sztem nyugodtan kérdezz be hozzájuk/keress rá, h víz alatt használja-e valaki. Kérdés, hogy éles képet adnak-e egyáltalán víz alatt (mivel koppintott gopro, valószínű), ill elég nagy-e a videó bitrátája, hogy utólag rendbe lehessen rakni a színeket, mint a goprónál (nem mintha a silvernek olyan nagy lenne a videó-bitrátája).

Az olcsóság előnye, hogyha véletlen beázna (előfordul...) akkor nem kerül egy rakás $-be a kamerát pótolni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3627) Sanyabá válasza t72killer (#3626) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Meg néztem elég sok videót, elolvastam sok hozzászólást, és arra a következtetésre jutottam hogy csinál olyan jó felvételeket mint egy GoPro Hero mit tudom hogy hanyas gép, fele árban.

Meg aztán elvesztem a rengeteg adat halmazban. :O

Ha lenne egy kis időd, rá tekintethetnél erre az oldalra:[link]hogy mégis árban és minőségben melyik ami elfogadható?

Te csak jobban értesz hozzá, mint én.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3628) t72killer válasza Sanyabá (#3627) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SJ-ben nem vagyok annyira jártas, az 5000-es topicjában kéne belekérdezned. Itt azt írja egy felhasználó, hogy a 4000-essel gondjai voltak víz alatt, úgy néz ki, h a 4000-essel még nem forrott ki a rendszer, az 5000es viszont drágább.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3629) Sanyabá válasza t72killer (#3628) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Írtam :K

Nyílván egy 25 ezer ft-os kamera nem is veheti fel a versenyt, egy 50 ezressel.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3630) WiZARD válasza Sanyabá (#3629) üzenetére


WiZARD
addikt

Hogy tovább bonyolítsam a kérdést, én még a Gitup Git2-t is megnézném. A normálisan működő stabilizátort én nagy plusznak látom az összes többi action cam-hez képest, valamint a képe is talán jobb, bár nem merültem el a témában...
(nálam egy hero3+ silver volt kölcsön, amikor merültem, nem vagyok elájulva tőle, bár nincs mihez hasonlítanom)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3631) Sanyabá válasza WiZARD (#3630) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Lassan már a szezont is keverem a fazonnal. :O

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3632) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fehérednek Ausztráliában:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3633) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Srácok ti milyen időközönként szervizeltetitek a légzőautómatát?
Enyém idén lesz 3 éves, de csak 40-45 merülés van benne.
Apeks Tungsten. Ahogy néztem majd 20k a szervíz.
Mi a fontosabb a merülésszám vagy az évek?

Úgynézki augusztusban összejön a maldív túránk, semmit nem vártam még ennyire...
:K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3634) t72killer válasza Ferdzsoo (#3633) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van szerviz (=alkatrészcsere) és van tisztítás. A tiédnek ilyen kevés merüléssel sztem csak egy tisztítást javasolnék, az eredeti gyári o-ringek nagyon jók, kár lenne kidobni őket. Én a 3éve újonnan vett mk19+g250 párost még sose szervizeltettem (kb 100-120merülés lehet benne), a használtan vett Apeks xtx100-asokat viszont tavaly kibeleztettem (egyiküket asszem 4, másikat 5éve szervizeltette az előző tulaj), de előtte azokba is tettem 50+merülést.

Ha már pénzköltés, inkább egy új tartalék automatára ruháznék be, ha neadjisten rájönne az "ereszthetnék" a fő reg-edre. Én min 1db extra 2.lépcsőt, autós túránál egy teljes szetet tartok magamnál.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3635) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3633) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem mindkettő számít, én 3 év után megcsináltatnám.

Elég nagy szívás egy 500e Ft-os szafari közepén azzal szembesülni, hogy egy 10 Ft-os tömítőgyűrű elszakadt, és emiatt nem tudsz merülni.

Dive ever, work never.

(#3636) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#3635) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ez az eshetőség nem fordulhat elő, vezetőnél van mindig majdnem minden alkatrész extra. De term. én is pontosan ezért kérdezem, ezen a 20k-n nem múlik az biztos.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3637) t72killer válasza F-ECT$ (#3635) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

500eFt-ért Maldív (all incl. természetesen)? Hol-hol, megyek, futok, rohanok foglalni :DD !!

Amúgy személyszerint max 1-2 merülést buknék, ha a vezetőnél nincs tartalék, viszek én...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3638) Ferdzsoo válasza t72killer (#3637) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem sokkal több, szerintem nagyon jó árban van.
Januári- februárira esélyünk nincs eljutni, ilyenkor is jobb mint soha..
De valszeg egy héttel később lesz mint a feltüntetett dátum...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3639) t72killer válasza Ferdzsoo (#3638) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" ár nem tartalmazza:
- Repülőjegyet ..."
- az all incl-t erre értettem.;) Akkor 500eFt egy túra, ha a túra végén max ennyivel van kevesebb a számlámon: hiába kapnék ingyen merüléseket Bora-Borá-n, ha odajutni 3k$:DDD

Amúgy 1hetes túrára ez tényleg reális ár. Maldívon jó nagyot lehet szívni a transzferek árával, ha vmelyik eldugott atollra kell repülni még Malé-ból. (sajna még nem saját tapasztalat, csak az árajánlatokat nézegettem)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3640) Sanyabá válasza t72killer (#3639) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ilyen messze meg nem is szabad 1 hétre menni, min. 2 hét-re.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3641) Ferdzsoo válasza Sanyabá (#3640) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Messze? Fülöp szigetekhez képest nagyon közel van... :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3642) t72killer válasza Sanyabá (#3640) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, bár a "távolságot" inkább $-ban mérném. Ha 3-4k€-t kiadok (repjeggyel együtt), akkor az az út minimum 2, de inkább 3 hetes legyen. Különben 1hét arra elég, hogy az ember újra belejöjjön a dolgokba, szórakozzon egy kicsit. A februári egyiptomi túrán az első héten nem is vittem a kamerát, csak élveztem a műsort:K

Családi nyaralásokkal is így vagyok. Szerencsére elég sok szabit össze tudok gereblyézni a melóhelyen, úgyh a család is kap min 2 hetet és nekem is legyen egy full 2hetes túrám.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3643) F-ECT$ válasza t72killer (#3642) üzenetére


F-ECT$
titán

A család elenged 2 hétre külön? Hány gyerek van és mekkorák?

Dive ever, work never.

(#3644) t72killer válasza F-ECT$ (#3643) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1előre csak egy 3éves:) Amíg víz alatt vagyok, nagyszülőznek - legalábbis tavaly+idén így volt, remélem marad a rendszer.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3645) gonger válasza t72killer (#3639) üzenetére


gonger
senior tag

Az ilyen szafarik Maléből indulnak, hacsak nem akarsz előtte vagy utána +1 hetet egy szigeten unatkozni, akkor nem kell külön transzferre költeni. A hajó levisz a túra útvonalra.

(#3646) WiZARD válasza gonger (#3645) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekünk a szálloda árában benne volt a transzfer Maléról, de nagyban függ hogy honnan, és hogy foglalod.
(www.restplatzboerse.at - de ugyanez a szálloda pl booking.com -on alapból drágább volt, és ott a transzfer is plusz 200$/fő lett volna - speedboat-tal)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3647) t72killer válasza gonger (#3645) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hátigen, egy pici atollon uncsi lehet egy egész hét, ha nincs helyben is búvárkodás. Nem voltam mégilyen helyen, mindíg volt a közelben egyéb látnivaló: dzsungel, hegyek vagy épp sivatag. Persze ha családot is visz az ember, az más.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3648) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Van valakinek tapasztalata itt Sony SPK-AS1-es vízalatti tokkal?
Lett egy AS200V-nk és lehet elvinném majd a túrára is. Ahogy elnéztem kb ilyen 5-6 méterig egész jó felvételeket lehet vele csinálni, alatta természetesen nincsenek színek, viszont a nagyobb bajom olvastam itt-ott hogy a 60m-ig hitelesített tok megnyekkent több embernek 25-30 méter körül. Ez azért elég rosszul hangzik. Persze másnak meg nem.
Emiatt kérdezem vitt e le magával valaki már ilyet itt?

szerk.: nem összeroppant hanem egyszerűen beázott, beszivárgott a víz nekik.
A felhasználói kézikönyvben kotta bennevan hogy nem vállalnak a tokra garanciát, hiába vízállónak van tervezve... azért egy akciókameránál ez is no komment kategória nem? :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3649) gonger válasza Ferdzsoo (#3648) üzenetére


gonger
senior tag

Mit jelent a megnyekkenés? Összeroppan? Ilyen esetben szerintem simán garanciális problémáról volna szó.
A sony valóban 60 méterig hitelesíti ezt a tokot, szerintem vidd magaddal nyugodtan

(#3650) Ferdzsoo válasza gonger (#3649) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nah kicsit olvasgattam utána, pasztázni kell az o gyűrűt szétszedésenként és akkor valszeg bírja. :U
Ti mit használtok? Mert ahogy olvastam többek használnak fényképező tokokhoz is...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.