Hirdetés

2021. január 28., csütörtök

Gyorskeresés

(#3651) YikeSS válasza Ferdzsoo (#3650) üzenetére

YikeSS
tag

Én Ikelite tokot használok a Sony RX100m3-hoz. Az bírja jól, ehhez adtak szilikont is, de nagyon ritkán "zsírozom". Szerintem bármilyen szilikon megfelel a célnak.

[ Szerkesztve ]

mergedes...

(#3652) t72killer válasza Ferdzsoo (#3650) üzenetére

t72killer
titán

Én azt használom, ami az első, 10bar házikómmal jött, de nagyon ritkán. Pl a legutóbbi egyiptomi túra kb 20 kamerás merülése között 1x sem pasztáztam.

Csatlakozom a kollégához, bármelyik, nem túl kemény/durva szilikonzsír jó, ami nincs teleszórva homokkal és hajszálakkal:D Ha nagyon biztosra akarsz menni, vehetsz pl ilyet. (v bármelyik házikó/vakugyártó által nevesített darabot)

Amúgy O-ringje válogatja, hogy mit szeret, pl a gopro fehér teflon o-ringjét nem szokás zsírozni, csak édesvízzel tisztítani.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#3653) Ferdzsoo válasza t72killer (#3652) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Köszi az infót, gondolom nagyonminimál mennyiség kell belőle.
Szerintem is alap lenne hogy adjanak hozzá valamit ha már zsírozni kell, de itt nem adnak semmit a tokkal.

"Bitcoin has no top, because FIAT has no bottom." Az élet hosszú távon igazságos...

(#3654) gonger válasza Ferdzsoo (#3653) üzenetére

gonger
senior tag

Búvárboltokban kapható mennyiség évekre elég.

Honda SH150 2018.05. havi eladó

(#3655) t72killer válasza Ferdzsoo (#3653) üzenetére

t72killer
titán

Nem teflonból van véletlen az o-ring? (fehér és kemény) Azt nem kell kenni.

(#3656) Ferdzsoo válasza t72killer (#3655) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Mivel még nem redneltem meg hanem csak utánajártam így nem tudom. De mindenhol írják a pasztát hogy kell. Még sony is...

"Bitcoin has no top, because FIAT has no bottom." Az élet hosszú távon igazságos...

(#3657) t72killer válasza Ferdzsoo (#3656) üzenetére

t72killer
titán

Akkor nem teflon, és bármelyik fotós (nem túl kemény, +tiszta) szilikonzsír jó rá.

(#3658) Pompi válasza t72killer (#3652) üzenetére

Pompi
MODERÁTOR

Kicsit drágának találom a linkelt szilikont, pár grammért több, mint 5 ezer forintot... inkább akkor ez.

...

(#3659) Sanyabá válasza t72killer (#3657) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Szilikon zsír? Szerintem az nem jó, mert az szinte ragaszt is , és elég lesz szétszedni a cuccot aztán.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3660) t72killer válasza Sanyabá (#3659) üzenetére

t72killer
titán

Írtam is, hogy a fotós fajták körül érdemes nézelődni. Az is szilikon, max más fajta, mint amit a száraz-cipzárokra szoktak kenni. Nekem is van egy egész kemény féle, míg amit a fotós cuccok mellé adtak egész híg.

[ Szerkesztve ]

(#3661) Sanyabá válasza t72killer (#3660) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Én mondjuk momentán nem használok semmi féle szilikont,. Az o gyűrűket cserélem , aztán kész.

(#3662) t72killer válasza Sanyabá (#3661) üzenetére

t72killer
titán

Elég költséges művelet egy komolyabb házikónál:Y Én csak akkor cserélek, ha sérült.

(#3663) Sanyabá válasza t72killer (#3662) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Á, csak egy fényképező tokom van. :D

(#3664) t72killer válasza Sanyabá (#3663) üzenetére

t72killer
titán

Nálam az o-ring csere asszem vmi 30-40EUR-ba fájna, szerencsére még nem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#3665) Sanyabá válasza t72killer (#3664) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Annyiért már, majd nem egy új tokot adnak.

(#3666) t72killer válasza Sanyabá (#3665) üzenetére

t72killer
titán

Lehet, bár Nauticamnál aligha ;]

[ Szerkesztve ]

(#3667) gonger válasza Sanyabá (#3661) üzenetére

gonger
senior tag

ha két O-gyűrűd van amit felváltva használsz akkor is jó kenni. Jobb kondiban maradnak, tovább tudod használni Őket.

(#3668) Djuree

Djuree
félisten

srácok bulgáriába lehet valahol búvárkodni? csak pipás merülés, szval nem nagy búvárkodás kéne nekem. :)
legalább pár féle hal látszódjon, esetleg még valamilyen tengeri herkentyű, csillag, sün, csikó, vagy rák vagy valami szépség (horvátországban se volt sokminden csak halak de nagyon élveztem, eszeveszett jó volt. :C )
oda szeretnénk menni nyaralni, párom a homokos sekély tengert kedveli én meg inkább a mélyebb vizet. létezik-e ahol mindkettő van, vagy nem olyan távol egymástól? :D

I am Gabriel Angelos, Captain of the Blood Ravens. My chapter is in ruins, the sector is at war. Its worlds under siege. Chaos spreads, consumes us all. Here, we will make our final stand. Here, there will be... Retribution.

(#3669) t72killer válasza Djuree (#3668) üzenetére

t72killer
titán

Nem ismerem a bolgár partot, ránézésre olyan helyet kell keresni, ahol sziklás rész is van. A homok odalent is uazt csinálja, mint fent: sivatagot:D.

(#3670) Djuree válasza t72killer (#3669) üzenetére

Djuree
félisten

elég rosszakat írnak az itteni búvárkodásról, nem nagyon van sziklás part. neszebarban elvileg van lehetőség búvárkodni, de gondolom az normál palackos, én meg ahhoz nem értek. :DD

I am Gabriel Angelos, Captain of the Blood Ravens. My chapter is in ruins, the sector is at war. Its worlds under siege. Chaos spreads, consumes us all. Here, we will make our final stand. Here, there will be... Retribution.

(#3671) t72killer válasza Djuree (#3670) üzenetére

t72killer
titán

Homokon nemsokmindent fogsz látni:(

(#3672) F-ECT$ válasza t72killer (#3671) üzenetére

F-ECT$
félisten

A marketing szöveg: beautiful sandy bottom :D

Dive ever, work never.

(#3673) t72killer válasza F-ECT$ (#3672) üzenetére

t72killer
titán

Ja :DDD

(#3674) Djuree válasza t72killer (#3673) üzenetére

Djuree
félisten

ez a fajta homokos fenék elfogadható lesz nekem is. :C

[ Szerkesztve ]

(#3675) t72killer válasza Djuree (#3674) üzenetére

t72killer
titán

Túlságosan nem is kell mélyre menni érte, 20cm±;)

(#3676) Djuree válasza t72killer (#3675) üzenetére

Djuree
félisten

:))

(#3677) Yushchenko

Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Hétvégén megyek Gyékényesre vizsgázni. Abban tudtok segíteni, hogy aquanauta elméleti tesztnél milyen részek hangsúlyosak? Elolvastam már párszor a könyvet, de nem akarok hibázni!

Üdv. Yush

(#3678) F-ECT$ válasza Yushchenko (#3677) üzenetére

F-ECT$
félisten

Én 1x elolvastam a könyvet, meg odafigyeltem amikor Attila beszélt, és így asszem 3 kérdésre nem sikerült jól válaszolni a 70-ből. Szóval pár elolvasás után nem lehet gond.

Dive ever, work never.

(#3679) Yushchenko válasza F-ECT$ (#3678) üzenetére

Yushchenko
őstag

70 kérdés? Remélem ilyen búvártörténelem és hasonlók nem lesznek benne :D

(#3680) F-ECT$ válasza Yushchenko (#3679) üzenetére

F-ECT$
félisten

1-2 abból is volt, pl "kinek a törvény mondja ki, hogy...", de a 90%-a fontos és egyértelmű dolgokra kérdez rá.

Dive ever, work never.

(#3681) Yushchenko válasza F-ECT$ (#3680) üzenetére

Yushchenko
őstag

Ahha értem, akkor jövőhéten megmondom, hogyan sikerült XD

(#3682) Sanyabá

Sanyabá
senior tag

Hétvégén nem akar valaki jönni merülni Rudabányára?

(#3683) Yushchenko

Yushchenko
őstag

Siker! Meglett az OWD minősítés! Nagyon boldog vagyok!

(#3684) t72killer válasza Yushchenko (#3683) üzenetére

t72killer
titán

Üdv a kiváltságosok között:R

(#3685) Ferdzsoo válasza Yushchenko (#3683) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Gratula! És most irány minél előbb merülni sokat hogy megmaradjanak a dolgok! :)

(#3686) F-ECT$ válasza Yushchenko (#3683) üzenetére

F-ECT$
félisten

Gz. No és hány kérdés volt, mennyi jó válaszod lett?

Dive ever, work never.

(#3687) Yushchenko válasza F-ECT$ (#3686) üzenetére

Yushchenko
őstag

Köszönöm mindenkinek!

A tesztben 15-öt elrontottam a 65-ből, de én nem voltam elméleti képzésen, a könyvből készültem fel, amiből sok mindent hiányzott. Utána mindent átbeszéltünk. A gyakorlati rész szerintem jól ment.

[ Szerkesztve ]

(#3688) Yushchenko

Yushchenko
őstag

Tudnátok jó áron (vagy inkább jó ár/érték arányban) pántos uszonyt ajánlani? Olyan kéne, ami viszonylag merev, mert a lábam erős, viszont cserébe van egy kis közegellenállás.

(#3689) t72killer válasza Yushchenko (#3688) üzenetére

t72killer
titán

Nekem Mares Superchannel-em van, van még egy pár öreg jetfin is, de a Maresszel jobban boldogulok mozgó vízben/gyorsan úszó csapatban.

(#3690) Pompi válasza Yushchenko (#3688) üzenetére

Pompi
MODERÁTOR

Lehet sokat nem fog segíteni, de én Cressi Pro Light-ot használok. Miért nem nézel szét és kérdezel az Aquanatuánál, főleg ha már ott vizsgáztál. Talán még valami kedvezmény is bejátszhat ;)

...

(#3691) Yushchenko válasza t72killer (#3689) üzenetére

Yushchenko
őstag

Köszi! Ha van még valami hasonló, azt nyugodtan lőjétek.

Ezen kívül lenne még egy kérdésem: ilyen egy-két napos magyarországi vagy szlovákiai merülésekről hol lehet informálódni? Illetve amíg nem áll össze a felszerelés, addig honnan érdemes bérelni, ha a szervező nem biztosítja?

Egy kezdő felszerelés, hogyha jól számolom alsó hangon is 300e Ft: 7mm száraz ruha+egyéb ruha kiegek(csukja, kesztyű, cipő, shorty), computer, jacket, 1+2lépcső, stb... Nagyjából ez is a vásárlás sorrendje, amit a tanfolyamon ajánlottak. Ezeket jóárasítva össze lehet vásárolgatni, vagy felejtsem el és menjek be pl. az aquanautába (egyébként itt most eléggé lementek az árak, érdemes megnézni - szerk. ezzel együtt megszünt minden kedvezmény)?

szerk: cressi pro light-tal lehet rendesen is haladni? olvastam a leírását, de jó lenne egy felhasználótól megtudni :D

[ Szerkesztve ]

(#3692) Sanyabá válasza Yushchenko (#3691) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Elsősorban búvár kluboknál érdeklődj , hogy hol és mikor terveznek merüléseket. Ha meg velük mész, ők biztosan tudnak felszerelést is biztosítani.

Saját felszerelést meg apránként is meg tudod venni, akár még használt is szóba jöhet.

Elsőként én a ruhát , maszkot , javasolnék beszerezni.

(#3693) gonger válasza Yushchenko (#3691) üzenetére

gonger
senior tag

Cuccot bármelyik bp-i búvárboltban tudsz bérelni, míg nincs sajátod, ezzel nem lesz gond.
Nem is gond, ha többféle gyártó termékeit megnézed, pláne ha ismerőstől tudsz kölcsönkérni ezt-azt.
Nincs semmi bajom Attiláékkal, kicsit már-már az Ő fórumuk ez :) de azt javaslom, hogy nézz be más boltokba is. A Király utcában ott a Szenteltvíz is (csendes profik) de baromi nagy árukészlettel rendelkezik a seawatch búváráruház is, ahol sok mindent tudsz próbálni és könnyen találni olyan oktatót, akitől kaphatsz 15-20 % kedvezményre jogosító kártyát hozzájuk.
Uszonyban én is használtam cressi pro lightot, most a párom nyúzza, jó tolóereje van, sokáig megfelelő lesz, de ha még egy picit rászánsz, akkor ott a mares avanti quattro, ami szerintem a legjobb univerzális uszony, talán ebből adtak el a világon legtöbbet rekreációs búvároknak..nem véletlenül.

(#3694) Yushchenko válasza gonger (#3693) üzenetére

Yushchenko
őstag

Köszönöm a tanácsaitokat! Természetesen nem akarok függni az aquanautától (bár AOWD-re lehet még idén visszamegyek), ezért is kértem ki a véleményeteket. Körbe nézek kicsit, csak most nagyon szeretnék gyakorolni, csak októberig most nem tudok rendes szabadságra menni...

Sanyabá: esetleg valami tipp "búvárklubra"?

[ Szerkesztve ]

(#3695) Sanyabá válasza Yushchenko (#3694) üzenetére

Sanyabá
senior tag

AOWD szerintem az idén egy kicsit hamar lesz, nem? :U Hacsak nem vagy oly szerencsés helyzetben , hogy tengerben is tudsz merülni 30-40-et.

Ha vidéki vagy , akkor tudok 2 lehetőséget is, Debrecen, Miskolc viszonylatban.

(#3696) Pompi válasza Yushchenko (#3694) üzenetére

Pompi
MODERÁTOR

"esetleg valami tipp "búvárklubra"?"

Hát hol vizsgáztál le?

...

(#3697) Yushchenko válasza Sanyabá (#3695) üzenetére

Yushchenko
őstag

Nagyon ajánlgatták OWD végén. Volt olyan (egyébként én sem értettem először), aki előző héten tette le az OWD-t, és velem meg csinálta az AOWD-t.

Pompi: most főleg közeli programok lennének jók, és az aquanauta olyat most pont nem kínál. Plusz náluk felszerelést csak a saját programjaikra lehet bérelni.

[ Szerkesztve ]

(#3698) Sanyabá válasza Yushchenko (#3697) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Persze hogy ajánlják, :D hisz pénzt hozz a konyhájukra!

Tengeren volt kint az ismerősöd, mert anélkül AOWD vizsgát tenni, nonszensz.

(#3699) Yushchenko válasza Sanyabá (#3698) üzenetére

Yushchenko
őstag

Nem ismerős, hanem mondta, hogy előző héten volt OWD-n Gyékényesen és most jött AOWD-re. Egyébként gyakorlásnak se rossz, és 45k-ért 6 merülést, felszerelést, és új plasztikot is kapsz. Én ezért is tervezem nyár végére, mert csak október végén fogok tengerhez jutni.

(#3700) Sanyabá válasza Yushchenko (#3699) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Nos, akkor az én véleményem továbbra is az, hogy AOWD kártyát, tengerben való merülések nélkül NEM szabadna kiadni! :(

Ha egy kicsit vissza olvasol, többen is kifejtettük hogy miért is.

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.