Hirdetés

2021. január 18., hétfő

Gyorskeresés

(#3101) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#3100) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Mi sem akartunk hazajönni, de sajnos nem volt más opció. :)
Nem, nagyvadakat nemigen láttunk a teknőscsordákon kívül, azokból rengeteg volt, volt hogy egy merülés alatt 6-7et is láttunk. (különbözőeket) nem ugyanazt többször. :D Mondjuk volt egy bitangnagy sasrája, és a legutolsó merülésen egy majd 1,5m-es óriáskalmár. Nah az nagyon komoly volt. Főleg hogy a társaság fele már le sem jött az utolsó merülésre, így ez nekünk egy kis bónusz volt. :))
Teknősből volt egy akkora mint egy fél autó, nem akartam hinni a szememnek, a guide szerint vagy 150 éves lehetett, és igen ritka az ekkora ott is.

Áramlásban nem volt hiány, én direkt élvezem nekem nagyon bejön, meg kb 8x akkora az élővilág is ahol áramlás van. Jah az óriás jackfish rajokat ki is hagytam, de az ott van a videón is. Totál be lehetett úszni közéjük, az óriási élmény, számomra ott megszűnt tér és idő létezni amikor 4 tonna hal között lebegtünk az áramlásban. leírhatatlan élmény...

De elvileg aminek nagyon kellene örülnünk hogy láttunk egy blue ring octopust is, ami állítólag nagyon nagyon ritka, és még ennél is mérgezőbb... A baj az volt hogy mutogatta a guide a kis szürke 3cm-es micsodát a homokba és közben nagyonnagyon izgatottnak tűnt és láttuk fel van csigázva, de csak akkor fogtuk fel mi is volt az amikor megmozdult és hirtelen brutál lila színe lett a kis méregzsáknak...vigyáztunk vele... :D
Majd a felszínen leközölte hogy 3000 merülésenként jó ha egyet lát az ember.
Szóval így utólag értékelődött fel bennünk a lent látottak...

Cápa, manta, roncsok, ilyesmiknek viszont nyoma sem volt...
Röviden ennyi...

"Bitcoin has no top, because FIAT has no bottom." Az élet hosszú távon igazságos...

(#3102) Sanyabá

Sanyabá
senior tag

Pünkösdi merülést szerveztünk tegnap. Fent a víz 17, lent 10m-en 8 fok volt. Fel is jöttünk 4-5.re , így az már nagyon kellemes volt. Mindenki 7-be volt.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3103) Ferdzsoo válasza Sanyabá (#3102) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Én abba szétfagytam volna.
20 alatt nekem 7+5 Csuklyássorty.

"Bitcoin has no top, because FIAT has no bottom." Az élet hosszú távon igazságos...

(#3104) gonger válasza Ferdzsoo (#3101) üzenetére

gonger
senior tag

Sziasztok, szerdán jöttünk vissza Malajziából.Mi is maradtunk volna még, pláne a munkába visszaesve gondolom ezt méginkább így :-S

Jó kis videó lett megint, és nem sértésnek szánom(nem is egyértelmű, hogy ki készítette) de szerintem ez már kicsit hosszú.
A Seaventures fúrótornyon laktunk, a társaság ott nagyon szuper és 3 napot kaptunk Sipadanra. A toronytól kb 30-40 perc Speedboat-al. Extra merüléseket is vettünk , így napi 5 merülést tudtunk kivitelezni a csodás sziget körül.
Napi 120 búvár merülhet ott, ez jó hatással van az élővilágra.
Minden merülésen több cápa is volt és megszámolhatalan mennyiségű teknős, illetve a Barracuda Pointnál, brutál Jackfish és Barracuda rajok, valamint reggelente Bumphead Parrotfishek.
Mabul és Kapalai merülőhelyei inkább makrósak, de mindegyik élmény volt.(Frogfish-t pl most láttunk először)

[ Szerkesztve ]

(#3105) szaby72

szaby72
tag

Sziasztok.

Segítséget kérnék, kb. 4 éve nem merültem, de szeretném újrakezdeni.

Nem vagyok egy nagy profi, kb. 60 merülésem van (Horvát-ország,Montenegró,Vörös-tenger), PADI Open Water Diver (9 éve vizsgáztam)

Ezek nagy része sima, pár éjszakai és pár roncsmerülés, illetve egy hét búvárszafari van benne.

Tudnátok ajánlani valamilyen ismétlő tanfolyamot?

Nyáron szeretnék merülni a Horvát tengeren... :-)

Esetleg oktatót....

Előre is kösz a segítséget.

(#3106) YikeSS válasza szaby72 (#3105) üzenetére

YikeSS
tag

Én Őket ajánlom jó szívvel: http://www.aquanauta.hu/

Évek óta velük merülünk.

mergedes...

(#3107) Ferdzsoo válasza szaby72 (#3105) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Mi is az aquanautásokkal merülünk, nagyon melegen ajánljuk őket, akár túrára, akár tanfolyamra...

(#3108) Peetry válasza szaby72 (#3105) üzenetére

Peetry
senior tag

énis tudom javasolni az aquanautát, de a tanfolyam szerintem csak pénzkidobás. 60 merüléssel meg ilyen helyeken, hamar visszajön az a tudás. szólsz mikor bechekolsz hogy úgy szervezzék hogy 4 éve nem voltál, és az első legyen lightos, tuti megoldják. ilyenkor check dive elvileg amugy is kötelező lenne. aztán a második merülésre már minden visszajön.
Vagy nyomsz reggel egy partit a kikötőben.

(#3109) F-ECT$ válasza szaby72 (#3105) üzenetére

F-ECT$
félisten

Itt nagyon fut az Aquanauta, én is ajánlanám őket, de azért hozzátenném, hogy a főnök Attilának egy kicsit bárdolatlan a stílusa - van akiket ez zavar, van akik szerint vicces.

Peetry-vel ellentétben én egy haladó tanfolyamot ajánlanék, van néhány merülőhely, ahová nem árt ha van. Ez belefér 1 hétvégébe, így nem kell rá szabi, és a tudást is maximálisan visszahozza, no meg tanít 1-2 poénos dolgot is.

Dive ever, work never.

(#3110) szaby72 válasza F-ECT$ (#3109) üzenetére

szaby72
tag

Köszönöm mindenkinek..(még szívesen veszek ajánlásokat)

Fel hívom Őket,soha nem árt ismételni(ne a tengeren "drága pénzért" gyakoroljon az ember)....

Pár ezerből frissítem a tudásom...! :-)

(#3111) Pompi válasza szaby72 (#3110) üzenetére

Pompi
MODERÁTOR

Le kell menni velük egy gyékényesi hétvégére és merülni párat, és akkor máris nem a tengeren kell gyakorolni.
Június első és második hétvégéjén is lent vannak pl. Lesznek tanfolyamok, lehet közben merülgetni és még segítség is van ha kell, meg biztos társat is lehet találni. [link]

...

(#3112) szaby72 válasza Pompi (#3111) üzenetére

szaby72
tag

Az Nekem 500km (oda-vissza).
Marad a medence,utána mondjuk Dorog....

(#3113) Pompi válasza szaby72 (#3112) üzenetére

Pompi
MODERÁTOR

Ja, nem tudtam, hogy a tenger közelebb van ;]

De komolyra fordítva, akkor kár az Aquanautát keresned, mert ők oda járnak le.

...

(#3114) szaby72 válasza Pompi (#3113) üzenetére

szaby72
tag

Ezért szeretem a forumokat...;-)

(#3115) Sanyabá válasza szaby72 (#3112) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Gyere Nyékládházára, sok pesti szokott ide jönni.

(#3116) bcslaci válasza szaby72 (#3112) üzenetére

bcslaci
csendes tag

Gyál nincs messze, még nem voltam, de jókat lehet hallani róla

http://www.facebook.com/GyaliDC

(#3117) bandus

bandus
addikt

nyáron végre hosszú idő után ismét tengerparton nyaralunk, rodoszon. nem tudom milyen ott az élővilág, de szerintem egy sznorival elszórakoznék pár napot. nyilván nem a játékboltban kellene ilyesmit vennem, szóval tudnátok ajánlani olyat, ami jó pár méter mélységig, nem párásodik, nem ereszt? köszi :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3118) Ferdzsoo válasza bandus (#3117) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

A következő szempontokat kell figyelembevenned.
A mask üvege, ragasztott üveg legyen, a gumi pedig szilikon. Minél közelebb van az arcodhoz az üveg annál többet fogsz látni, nagyobb lesz a látótered.
De a legfontosabb hogy Te fejedre jó legyen...
A párásodást pedig neked kell megoldani mert mindegyik párásodik, szépen beleköpsz, és újjal gyönyörűen elkened, majd lazán kiöblíted és már nem is fog párásodni... :))
Persze előtte mikor megveszed egy jó negyed órán keresztül mosogatószer+szivacs kombóval belülről meg kell mosni az üveget rendesen, hogy a gyári réteget/szmötyit eltávolítsd róla.

(#3119) bandus válasza Ferdzsoo (#3118) üzenetére

bandus
addikt

értem, köszi :) és márkát tudnál ajánlani esetleg?

a hosszú távú terveim között szerepel a búvárkodás, mint hobbi egyébként, de egyelőre még nem engedhetem meg magamnak ezt a szórakozást :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3120) Ferdzsoo válasza bandus (#3119) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Nem a márka a lényeg, hanem hogy az adott maszk a te fejformádra megfelelően illeszkedjen.
Illetve hogy az alább írt kritériumoknak megfelejen. Ha azoknak megfelel, akkor nem lehet rosz a maszk.
De nevesebb gyártók: Cressi, Aquatec, Bare, Technisub, stb...

(#3121) gonger

gonger
senior tag

Sziasztok! Használ itt valaki winget?

(#3122) Ferdzsoo

Ferdzsoo
addikt

Ez tényleg ilyen, vagy csak nagyon fel vannak turbózva a képek ps-el? :U

(#3123) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3122) üzenetére

F-ECT$
félisten

Nekem kicsit ps gyanúsnak tűnik, de nem brutál módon, tehát azért a valóság hasonló lehet.

Dive ever, work never.

(#3124) gonger válasza Ferdzsoo (#3122) üzenetére

gonger
senior tag

Mire gondolsz PS ügyben? Lehet, hogy kicsit szaturáltak a képek, de tényleg ilyen a Grüner ha olvad a hó, egy rövid ideig 8-10 méteres vízállás is lehet. Akár a környékbeli túraútvonalak, padok, kishíd is víz alá kerülhet.A hegy másik oldalán van a Grübl See, egy mesterséges tó, az is nagyon jó. Tele van pisztránggal és tokhallal, lehet Őket etetni :-)

(#3125) Sanyabá

Sanyabá
senior tag

Valaki nem jön a jövő héten Hurghadára?

(#3126) Sanyabá

Sanyabá
senior tag

Ma végeztem a deep divinget, meg a free divinget. Szuper volt. :C

(#3127) F-ECT$ válasza Sanyabá (#3126) üzenetére

F-ECT$
félisten

Ezek mik?

Dive ever, work never.

(#3128) deedee válasza F-ECT$ (#3127) üzenetére

deedee
őstag

szerintem valami búvár izék...
mivel ez egy békaember topik... :DDD

(#3129) Sanyabá válasza F-ECT$ (#3127) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Mélységi merülés, ill. drift, áramlásos merülés. Csak én neveztem free-nek,mivel csak lebegsz és az áramlat visz.
De hát ezt Te jobban tudod. AOWD vizsga.

(#3130) F-ECT$ válasza Sanyabá (#3129) üzenetére

F-ECT$
félisten

Jah, ez ilyen padi, "mindenre külön vizsga van" tanfolyam volt?

Dive ever, work never.

(#3131) Sanyabá válasza F-ECT$ (#3130) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Igen, öt témából kell felkészülnöd és meg mutatni hogy mit tudsz. Itt legalább is Hurghadán.
Holnap lesz egy roncs merülés, meg éjszakai, aztán egy viz alatti navigáció.

(#3132) gonger válasza F-ECT$ (#3127) üzenetére

gonger
senior tag

kártyagyűjtés :-)

(#3133) bcslaci válasza gonger (#3132) üzenetére

bcslaci
csendes tag

Végülis gyűjtés, mert a végén már két kártyád lesz, egy OWD és egy AOWD.
Neked még csak egy van vagy te is gyűjtő vagy? :DD

[ Szerkesztve ]

(#3134) gonger válasza bcslaci (#3133) üzenetére

gonger
senior tag

Nekem is kettő van Padi-tól :-) OW+AOW
szárazruhás kártyát nem kértem..ui olyan is létezik :-)

(#3135) bcslaci válasza gonger (#3134) üzenetére

bcslaci
csendes tag

Én a szárazruhát AOWD-n csináltam, így arról nekem sincs külön kártyám. A rescue már félig kész, csak nem jutok ki nyílt vízre (védettre se :D ), ha meglesz már négynél tartok (EFR/CPR-rel együtt) :D és még kéne egy nitrox, talán

(#3136) Sanyabá válasza gonger (#3132) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Abszolút nem, de ha az ember komolyan akarja csinálni, akkor minden , általam felsoroltakból kell vizsgázni.

(#3137) gonger válasza Sanyabá (#3136) üzenetére

gonger
senior tag

Igazad van, kell tapasztalatot szerezni.

Járt már valaki Krk-en közületek? Júliusban kimegyünk egy hosszú hétvégére. Onnan még nem merültünk eddig. Kíváncsi lennék tapasztalatokra.

(#3138) F-ECT$ válasza Sanyabá (#3136) üzenetére

F-ECT$
félisten

A "kell"-lel vitatkoznék. Sokat kell merülni és kész.

Dive ever, work never.

(#3139) Sanyabá válasza F-ECT$ (#3138) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Abban igazad van hogy sokat kell merülni, de honnan tudod hogy jó-e amit csinálsz? :F
Nekem majd 4 év ,és 40 valahány tengeri merülés után hozták tudomásomra. hogy nem jó lebegő képességem. :Y én szerintem meg jó.

(#3140) Sanyabá válasza gonger (#3137) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Én voltam , kicsit hidegebb a víz mint a Vörösön.. Rengeteg gorgóniá-val benőtt függőleges szikla falat lehet merülni.
Sok roncs van, legközelebb Silo, amit érdemes meg nézni.
Ha érdekel, meg tudom adni az ottani magyar búvár bázis nevét, náluk meg lehet szállni is.

(#3141) gonger válasza Sanyabá (#3140) üzenetére

gonger
senior tag

Šilo-n fogunk lakni, végül a Buborék bázishoz megyünk (magyarok egy horvát bázissal kóperálva, biztosan erre gondolsz Te is), szállásuk már nincs, de nem baj, kettesben leszünk, külön apartmanban
Abban biztos vagyok, hogy hidegebb, mint a Vörös :-) ezért szárazruhát viszek. (egyébként tavaly kb ilyenkor Pagon meglepően jó volt a vízhő..horvát viszonylatban)

[ Szerkesztve ]

(#3142) F-ECT$ válasza Sanyabá (#3139) üzenetére

F-ECT$
félisten

Nem azt mondtam, hogy nem kell tanulni, hanem azt, hogy ezt nem feltétlenül tanfolyamok során kell megtenni. Egy normális társ / dm / oktató szól a merülés alatt / után, ha valamit rosszul csináltál. Sokkal többet lehet ilyenekből tanulni, mint egy pár órás elméleti és 1-2 merülést tartalmazó tanfolyamból.

Ettől függetlenül persze még lehet, sőt érdemes az alap tanfolyam után még néhány tanfolyamot is elvégezni, de nem ezektől leszel jó búvár, hanem a sok merüléstől.

Mellesleg mi nem volt jó a lebegőképességeddel? (Amit már az alap tanfolyamon meg kellett volna tanítaniuk.)

Dive ever, work never.

(#3143) gonger

gonger
senior tag

Szóval winget nem használ itt senki? :O

(#3144) Sanyabá válasza gonger (#3141) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Krk szigetet javasoltam volna , Szarka Gézát. De látom rá gondoltál Te is.

Ha csak 5 mm-est viszel ,az is elég lesz, már ha nem vagy fázós.

(#3145) gonger válasza Sanyabá (#3144) üzenetére

gonger
senior tag

ÁÁÁ. kizárt dolog az 5mm-es nedves:-) A kihajózásig kicsit macerás a napon, de az Adrián szárazban nyomom. Rendkívül komfortos.

(#3146) Sanyabá válasza F-ECT$ (#3142) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Csak az a baj hogy kevés alkalommal adatik meg( legalábbis nekem) hogy DM-el merüljek. Így aztán ha tehetem, ,inkább ki jövök, és idekint tanulok.

Peak Performence Buoyancy nem ment,mikor a fenéken keresztbe lábakkal leülsz meg fogod az úszonyt a két kezeddel, és a tüdődben lévő levegővel lebegsz semlegesen,ill süllyedsz és emelkedsz,
Azért kíváncsi vagyok ezt otthon hol tanítják? :F

(#3147) F-ECT$ válasza Sanyabá (#3146) üzenetére

F-ECT$
félisten

Nem tudom, hogy hova jársz merülni, de én az esetek 90%-ban DM-mel merülök: elöl a DM, utána 3-5 pár. Ha ismeretlen helyen vagyok, akkor szerintem hasznos, mert a helyi DM ismeri a jó helyeket, és meg tudja mutatni. Persze egy adott helyen történő 2-ik, 3-ik merülésen már akár jobb lehet a pároddal kettesben merülni, mert akkor nem kell a csoporthoz igazodni.

a fenéken keresztbe lábakkal leülsz meg fogod az úszonyt a két kezeddel, és a tüdődben lévő levegővel lebegsz semlegesen,ill süllyedsz és emelkedsz,
1. Ez aztán hasznos tudás, sokszor lesz a segítségedre valós helyzetekben. (Persze ettől még értem, hogy mit segít megtanulni ez a gyakorlat.)
2. Hasonló a célja, de sokkal valóságosabb tudást ad, amikor egy kb 1m átmérőjű karikán kell átúszni úgy, hogy semmid nem ér hozzá. Ezt pedig elég sok helyen oktatják.

Félreértés ne essék, én továbbra is csak ezzel az állítással nem értek egyet: ha az ember komolyan akarja csinálni, akkor minden , általam felsoroltakból kell vizsgázni.

Több olyan búvárt is ismerek, aki owd-vel, de több 100 merüléssel jobban merül, mint a 100 merüléssel rendelkező master diver, pedig ez utóbbinak van több vizsgája.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3148) deedee válasza gonger (#3141) üzenetére

deedee
őstag

ha Buborék, akkor Szarka Géza?
gondolom igen.
akkor el fog vinni hajóval egy fél-barlanghoz is...
tavaly voltam náluk és úgy emlékszem jó helyeket láttam. :K

(#3149) Sanyabá válasza F-ECT$ (#3147) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Elsősorban Egyiptom-ba., most is itt vagyunk :B

A karikákat ismerem, egy pár napja vagyok túl rajtuk.

Lehet hogy nem jól fogalmaztam, mikor a vizsgákkal kapcsolatosan írtam. Természetesen nem kell vizsgázni ,csak ugye akkor meg van az a lehetőség hogy 18 m alá is mehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#3150) Ferdzsoo

Ferdzsoo
addikt

Én soha nem hiszek a kártyák számának, meg hogy valaki dm vagy nem dm. (Itt most nem a helyi dm guide-okról beszélek, azok elmebetegek. :DDD, volt olyan guide-unk akinek az alga zöldelt a mellényén, egyszerűen többet volt víz alatt mint felett... )
De még a merülésszámnak sem lehet mindig hinni, láttam már több olyan többszáz :K merüléses búvárt, meg dm kártyás embereket akik nem tudtak lebegni. Fetrengenek a korallokban de nonstop, a kezük meg sem állt 20 merülésen keresztül, jött egy pozitív áramlat és úgy szedte le őket a helyi guide a fellegekből mert elszálltak.
Szerintem semmi nem jelent semmit. Lemész a víz alá és 2 merülés alatt kiderül tud e búvárkodni, vagy nem.
Halálmindegy milyen kártyája meg hány merülése van.
Ez az egyéni véleményem... :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.