Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) YikeSS válasza F-ECT$ (#2899) üzenetére


YikeSS
tag

Én voltam mindkettőn már, a Cassio-n 1x, az Andro-n meg már vagy 4x biztos, szerintem kb. ugyanolyan.

mergedes...

(#2902) YikeSS válasza Ferdzsoo (#2900) üzenetére


YikeSS
tag

Teljesen nem ugyanolyan, mas a helyiségek elrendezése a két hajón, de összességében hasonló méretű és minőségű mindkettő. Van akinek a Cassiopeia elrendezése szimpibb, van akinek meg az Andromeda.

mergedes...

(#2903) gonger válasza F-ECT$ (#2892) üzenetére


gonger
senior tag

Szerintem reális az ár 15 éjszakára..
Én most vettem jegyt Bp-Cairo-Kuala Lumpur-Tawau; Sandakan-Kuala Lumpur-Cairo-Bp vonalra 255 e Gt-ért májusra. Az említett túrára is kb ilyen árakkal lehet számolni. Messze van, ennél olcsóbban nem jutsz oda.
(#2899) F-ECT$ kicsit más a kabinok elrendezése, máshonnan lehet megközelíteni a sisha szobát, és eltérő a bútorzat(Andromedán most új van), de lényegében ugyanaz a két hajó.Legénység is zsenális mindkettőn :-)
(#2895) Sanyabá Igen, én is ezt számolgattam, hogy 3 vörös szafari kijön ennyiből, de a biztos szép lesz és más az élővilág is.

Legközelebb hacsak nem jön velem szemben egy ultra diszkontos egyiptomi szafari, akkor Szudánt célozzuk meg!

(#2904) Ferdzsoo válasza Pompi (#2893) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

270k volt a repjegy.
Amikor mi foglaltuk akkor pedig 1960USD volt a részvételi díj.
Mindent összeadva kb egy egyiptomi szafari duplájánál csak valamivel több.
Csak azt nem szabad elfelejteni hogy az egyiptomi szafari 1 hetes, ez pedig 2,5.
Szóval ha az ár/nyaralási időt nézzük akkor már a szafarinak is a 2,5 szeresével kell számolnod, aminél ennek a túrának az ára nem is több.
Emiatt döntöttünk mi ezmellett. Az igaz hogy merülésszámot tekintve ez kevesebb, mert míg 2,5 szafarin lenne 50 merülés, addig itt csak 20 lesz. De azt isfigyelembe kell venni hogy a fülöp szigetek nem egy vörös tenger lesz. :) Illetve nem a szomszédba ugrasz le, hanem a föld másik oldalára mész. Nekünk az is vonzó volt hogy itt lesz totál nem búváros program is, nemis egy, szóval ez inkább egy búvárkodással összekötött nyaralás. Ahol megismerkedhetsz egy picit talán az ázsiai kultúrával is.
Figyelni kell picit az arányokat is, és máris rájön az ember hogy nem is olyan drága mint az elsőre látszik... :N

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2905) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Néztük maldív szigeteket is. Nah az qrvadrága szerintem is... :DDD
De pár éven belül szeretnénk oda is eljutni... :K

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2906) YikeSS válasza Ferdzsoo (#2905) üzenetére


YikeSS
tag

Igen qrvadrága, de qrvajó volt :)

Rövid videó
Hosszú videó

Fülöp is benne volt a pakliban, de most más elfoglaltság lett :)

mergedes...

(#2907) F-ECT$ válasza YikeSS (#2906) üzenetére


F-ECT$
titán

Mennyi volt összesen?

Egy Maldív út nálam is tervben van, de csak a hosszú távúak között.

Dive ever, work never.

(#2908) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#2904) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha mindent összeadsz, akkor egy 20 merüléses 1 hetes Vörös (ami 8 nap bruttó, 6 nap tisztán) kb 300e Ft.

Fülöpön is 20 merülés lesz, de ahogy mondod is, oda nem csak merülni megy az ember. A 18 napból gondolom olyan 14-15 lesz a "nettó", tehát bő 2 hét, az ára meg olyan 700e Ft, amiben még nincs benne pár dolog, tehát olyan 750-800e lesz a vége. Így ár/értéket tekintve tényleg nem olyan rossz (kb ugyanannyira jön ki 1 nap itt is), és rövidebb időre nem is érdemes ilyen helyre menni.

Dive ever, work never.

(#2909) Pompi válasza Ferdzsoo (#2904) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Bocs, de én csak a repülőjegyről beszéltem. A túra áráról, hogy megéri-e vagy sem egy szót sem ejtettem, de azért köszi az okfejtést.

Feel Good Inc.

(#2910) Ferdzsoo válasza Pompi (#2909) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Csak a repjegyes választ szántam neked a többit meg mindenkinek. :) :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2911) Sanyabá válasza Ferdzsoo (#2910) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Köszönjük Emese! :D
Már csak azt áruld el,hogy hol lehet ennek az árát meg keresni? :F A haza napszámosa.

Félre ne érts, a nem az írigység beszél belőlem! :B

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#2912) Ferdzsoo válasza Sanyabá (#2911) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Külföldön egyszerűbb szerintem mint otthon, de azért itt is meg kell dolgozni mindenért, ingyen nem adják. :)
De nagyonsokan otthon is megtudják keresni... :) Persze nem egy 130k-s fizetésből...

szerk.: valaki a családra költi, valaki a házra gyűjt, valaki új autót vesz,... mi búvárkodni megyünk. Kinek mi a fontos.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2913) gonger válasza Ferdzsoo (#2912) üzenetére


gonger
senior tag

én pl nem veszek új autót, de ha tehetem sokat merülök....

(#2914) deedee


deedee
őstag

üdv

tud valaki olyan hardverről vagy szoftverről, ami esetleg mikrofon segítségével felveszi a beszédhangot és azt nyomtatott / pl word/ formára alakítja át?

[ Szerkesztve ]

(#2915) F-ECT$ válasza deedee (#2914) üzenetére


F-ECT$
titán

Csodálkoznék ha lenne. Sajnos a magyar nyelv kevésbé alkalmas erre, mint pl az angol. Fél megoldások lehet, hogy vannak már, de olyan, ami a folyékonyan beszélt hosszú szöveget kezelni tudná tudtommal még nincs.

Dive ever, work never.

(#2916) Pompi válasza deedee (#2914) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ennyire nem megy még a gépelés a szemed miatt? Mi a helyzet? Jöhet a másik topikba is.

Feel Good Inc.

(#2917) Sanyabá válasza Ferdzsoo (#2912) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Én mind ezekre költöm! :D amiket föl soroltál.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#2918) Krynn


Krynn
csendes tag

Hello!

Valakinek van kedve Tatán merülni a Fényes-forrásnál valamikor március közepe-vége felé?
Info:
Víz hőfok: 21-23C fok (időjárástól függetlenül)
Max mélység 3.5 méter
Látnivaló: Növénnyel gazdagon benőtt fenék, források a víz alatt, egy-két kisebb hal.
Fűtött bázis, cucc bérlési lehetőség.

Költség:
3000.- ft a merülési díj.
1500.- palack
Egyéb felszerelést meg kell kérdeznem.
A merülés után igényelhető ebéd, melynek ára 2000 ft.- Tartalma: feles házi pálesz, sör, üditő,tea, Rablóhús és rántotthús, kenyér, savanyú, édes teasütemény.

Üdv.
Balázs

(#2919) Krynn


Krynn
csendes tag

Lemaradt a videó:
http://www.youtube.com/watch?v=vfY2V4y8Y-Q

(#2920) Ferdzsoo válasza Krynn (#2919) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem nagyon bejön az ilyen is, én még kihalt gyékényesen is elvagyok egy rákkal 10 percet amint beáll és támadásra készül ellenem... :DDD Aztán ha nem mozdulsz pár perc múlva megnyugszik, és nekiáll a talajt tovább kutatni... :)
Nekünk május június lesz a megfelelő a forrás meglátogatására...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2921) juger89


juger89
csendes tag

Sziasztok! Tervben van egy komplett búvár felszerelés vétele, de gondban vagyok pont a legfontosabb, a reduktor kiválasztásában, úgyhogy tapasztaltabbak segítségét kérném. Eddig csak béreltem cuccot és nem igazán foglalkoztam azzal, hogy milyen reduktort kaptam, de most, hogy venni szeretnék magamnak hosszú távra, nem lenne jó melléfogni. Nem lenne agyonhasználva, évente 1-2 hét valószínüleg és a ruhára, erre arra sem akarok sokat költeni, de a reduktort nagyon fontosnak tartom, hogy megbízható, kényelmes legyen. Oktopusszal együtt kb 110.000-et adnék érte. A rengeteg gyártó és típus közül azonban nagyon nehéz választani. Kiegyensúlyozott, membránosat vennék, úgy olvadtam, hogy ez az újabb, kényelmesebb technológia, (csökkent palack nyomás esetén is egyenletesen jön a levegő?) de mondjátok ha tévedek. Először Cressi-t néztem, XS COMPACT, MC9 első lépcsővel. 80000-ért láttam szettben az oktopusszal. Aztán van drágábban az ELLIPSE TITANIUM MC9. Ezekről vagy hasonlókról van valakinek tapasztalata? Ez 95000, oktopusz nélkül. Egyáltaslán megéri a drágábbat venni? Aqualung-ról mi a véleményetek? Megbízható? A leírás alapján mintha többet tudna egy azonos árkategóriában lévő Cressinél. Pl Aqualung NEW LEGEND SUPREREME-t már fagymentesnek és 40%ig nitrox kompatibilisnek írják. Jég alatt merültem egyszer 10 percig, míg be nem fagyott a bérelt, nem fagymentes reduktorom, úgyhogy ha már veszek, lehet nem ártana , h fagymentes legyen. Ha valaki mondana véleményt, tapasztalatot reduktor vásárlás témában, mit érdemes és mit nem, azt megköszönném. Üdv

(#2922) F-ECT$ válasza juger89 (#2921) üzenetére


F-ECT$
titán

Aqualung > cressi. Nekem is aqualungom van, teljesen jó több, mint 5 éve. Néhány éve az Apeks tört még be a jobb gyártók közé az Xtx sorozattal.

Dive ever, work never.

(#2923) Krynn válasza juger89 (#2921) üzenetére


Krynn
csendes tag

Hello!

Én az Apeks-ra voksolok. Nem csak a saját tapasztalat miatt, hanem mert nekem is ezt javasolták anno oktató ismerősök, illetve egyéb fórumokon is dicsérik. Ebből vagy a fentebb említett Cressi-Aqualung-Scubapro tehát a jó márkákból, már az alap készülülék is teljesen megfelel a hobbi merülésekhez. Minőségre, tartóságra ezekből az alap készülék sem rosszabb a topnál, csak a tudásuk más. Pl. a már említett fagymentes (zárt) rendszer, illetve a nagyobb (30-40m vagy több) mélységben történő levegő áteresztő képeség. Ez is csak akkor lép fel, ha valakivel ebben a mélységben meg kell osztanod a reduktorodat (társlélegeztetés) ekkor az alap készüléknél felléphet hogy nehezen-lassan ad levegőt. De hobbi merülésnél ez nem igen fog előfordulni. Fagymentes redóra csak akkor van szükséged, ha jég alá merülsz, tehát ilyen 4c fok körüli vizekben, amúgy nem. Amit még számíts bele az összegre, az egy palaknyomásmérő, ez olyan 18eft körül kezdődnek.

Üdv. Balázs

(#2924) Ferdzsoo válasza Krynn (#2923) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Meg az inflátorötmlő, illetve tömlő a nyomásmérőhöz ami plusz 20k. :)
Amúgy én is az apexra szavazok. Nekem is azt javasolta minden oktató.
Én is ilyet veszek pár hónap múlva, bár az azért kicsit drágább.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2925) Krynn válasza Ferdzsoo (#2924) üzenetére


Krynn
csendes tag

ööö, az inflátortömlőt nem a mellényhez adják, a nyomásmérő meg a tömlővel egyben van? Legalább is nálam. De az alap modell.

(#2926) gonger válasza juger89 (#2921) üzenetére


gonger
senior tag

Szia,

Én a Cressit kivenném a lehetőségek közül, nagyon műanyag cucc. Aqualung, Apeks, Scubapro-t választanék.
van pl egy Legend most használtan hirdetve, eladó elmondása szerint 80-10 merülés van benne, 3 éves a cucc.
ennyi pénzért jó áron van, egy szervizelést kell neki adni az még 14-15 e Ft és van egy örök darabod.Octopusra rá kell kérdezni, a képen rajta van, de leírás nem tartalmazza.
Én egy Aqualung Titan LX Supreme-t használok megelégedéssel. Azért nem vettem Apekset ill Scubapro-t, mert az alap modellek is drágábbak voltak, és ma is azok, persze bitang jó cuccok.

Ha új szettet veszel, hozzá nyomásmérőt tömlővel 20 alatt is kaphatsz. Én pl ezt vettem pár éve, akkor picivel olcsóbb volt, de most sem vészes, és nagyon szeretem mert jól olvashat..más meg a minit részesíti előnyben.

(#2927) gonger válasza gonger (#2926) üzenetére


gonger
senior tag

írtam a srácnak,a Legend miatt kíváncsiságból, de sajnos elkelt, az előző hzs-t pedig már nem tudom szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#2928) juger89


juger89
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :)
Egyelőre az Aqualung Titan Lx Supreme felé hajlok. Vagy még talán Kronos Supreme, árban picit több, de ennél oldalt jönnek ki a buborékok, így nem zavar a látásban.

Ha már így benne vagyunk:
Szervízelni kb mennyi időnként ajánlott elvinni így, h viszonylag keveset használnám évente?

BCD vételről is várnék tanácsokat :) Azon kívül, hogy súlyintegrált legyen, nem tudom mit kellene nézni.. Erre kevesebbet költenék. Találtam egy akciós Cressi Aero Light BCD-t 70.000-ért, ami nekem szimpatikus. Vagy Cressit itt sem javasoljátok? Vagy Mares Vector Origin 58000-ért.

(#2929) F-ECT$ válasza juger89 (#2928) üzenetére


F-ECT$
titán

Elvileg nem ártana 1-2 évente szervízeltetni, de ha keveset használod, akkor ez lehet több is. A gond az, hogy az állásban is ki tud száradni pl egy gumigyűrű benne, és hiába 5 Ft-os alkatrész, ha épp merülés előtt száll el, nem tudsz majd merülni. Ettől függetlenül ha évi 1-2 túrára mész, akkor szerintem elég 3-4 évente szervízeltetni.

Jacketből jó a Cressi.

Ja és az ilyen hazugságra épülő reklámtól hányok. A "hagyományos" reduktornál messze nem ennyire zavaró a kilélegzett levegő.

Dive ever, work never.

(#2930) Krynn válasza juger89 (#2928) üzenetére


Krynn
csendes tag

A buborék mindig oldalt jön ki, nem a szemünk előtt. Max. van egy ilyen nagyobb terelő része a 2. lépcsőnek. Nekem rövid, és még sose zavart.
Én a magam részéről minden tavasszal szervizeltetem, de 2 évente mindenképp vidd el. Mert ha túl sokat áll úgy az első lépcső (még ha nincs is agyon használva), hogy nincs szétszedve, akkor egybeállhat úgy, hogy később nem lehet szétcsavarni. És egy jó tanács: Mindig kérd el a kiszedett alkatrészeket (itt főleg az O gyűrűkre gondolok), mert egy túrán nagyon jól jöhet tartalékként. Nekem egyszer nagyon életmentő (merülésmentő :D ) volt a hajón, mikor elszakadt az egyik.
Szerintem a Cressi mellények jók, és náluk többnyire a fenék szelep előre van vezetve, ami nekem kényelmesebb ha véletlen használni kell. A Marest nem ismerem, de azt vagy nagyon szeretni, vagy utálni szokták. Vannak érdekes megoldásai, ami vagy bejön valakinek vagy nem. Én egy uszonyát próbáltam, de olyan idióta csatja volt, hogy két perc alatt lemondtam róla.

(#2931) gonger válasza juger89 (#2928) üzenetére


gonger
senior tag

A Titan is 2 oldalra vezeti a buborékokat, ez a mai modelleknél már jól meg van oldva.
Én is 2 évente szervizeltetem a redo szettet.
BCD-ből jó a Cressi, Nekem az Aero Pro van, jó kis jacket, bár lehet hamarosan megválok tőle, mert szeretnék wing-re váltani.
Mellényből keress minél inkább sallangmenteset, nem árt ha van rajta néhány fém D gyűrű. A többi flikk-flakk csak marketing.

(#2932) bcslaci válasza F-ECT$ (#2929) üzenetére


bcslaci
csendes tag

Ez nem marketingfotó, viszont elég sok a bubi a szemem előtt (Apeks AT20)

(#2933) gonger válasza bcslaci (#2932) üzenetére


gonger
senior tag

De ez nem is normális testtartás. Ha vízszintes testhelyzetben úszul, két oldalt az arcod(füled) mellett kell felszállni a buborékoknak. Az aqualung linken szereplő fotón is látszik, hogy két oldalt van kivezetve a levegő a második lépcsőből.
A fotósnak meg érdemes akkor kattintania, amikor belélegzel, úgy nem lesznek a modell feje mellett buborékok; vagy a modell esetleg ki is veheti erre a pillanatra a redót a szájából, úgy több látszik az arcából.

(#2934) Sanyabá válasza gonger (#2933) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Így akarta az inkognitóját meg őrizni. :DDD
Ha függőlegesen süllyedsz vagy emelkedsz, akkor mindegy hogy milyen márkájú második lépcsőd van.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#2935) bcslaci


bcslaci
csendes tag

oké, oké, oké :)) , félreértettem a problémát, azt hittem a reklámfotón a bubi mennyiségével van probléma.
Persze, az igaz, hogy bármilyen szuper cuccról lehet nagyon előnytelen helyzetben képet készíteni és a konkurencia fel is használja ellenpéldának.

(#2936) F-ECT$ válasza bcslaci (#2935) üzenetére


F-ECT$
titán

Így van, az zavart, hogy úgy állították be, mintha a "hagyományos" reduktortól nem látnál, pedig ez csak akkor van, ha direkt úgy döntöd a tested. A merülés 99%-ban nem zavaró a kilélegzett buborék.

Dive ever, work never.

(#2937) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Az apex tungsten lényegesen meghosszabbított kifújórésszel rendelkezik...
Persze olcsó is... :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2938) Krynn válasza bcslaci (#2932) üzenetére


Krynn
csendes tag

Jé, ez akár én is lehetnék. Ugyan ez a második lépcsőm és az oktopuszom, a ruhám is (még a szín is egyezik) és ha jól látom Cressi Aquaride a mellény. Az is stimmel. :)
Csak én nem az oktopuszt használom :N

[ Szerkesztve ]

(#2939) bcslaci


bcslaci
csendes tag

Te is Aquanautában vetted szettben, akciósan?
Normál esetben én se azt használom :) , de elszakadt a csutora a másikon és lusta voltam átcserélni, így legalább nem kell keresgélne magam a képeken :)

(#2940) Krynn válasza bcslaci (#2939) üzenetére


Krynn
csendes tag

Igen ott, csak nem szettben, hanem még egyenként. Boldog voltam mikor év végén láttam az akciót :W

(#2941) F-ECT$ válasza Krynn (#2940) üzenetére


F-ECT$
titán

Mennyivel lett olcsóbb akcióban?

Dive ever, work never.

(#2942) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Mennyire vagytok otthon jacket téren? Cressi s300 és s2011 között mi a lényeges különbség?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2943) Krynn válasza Ferdzsoo (#2942) üzenetére


Krynn
csendes tag

Fúú, már nem emlékszem. De szerintem olyan 30-40 körül lehetett spórolni.

Hopp, nem jó kérdésre válaszoltam. Bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#2944) Krynn válasza Ferdzsoo (#2942) üzenetére


Krynn
csendes tag

1711 ;]
Amúgy nem tudom :(

(#2945) Pompi válasza Ferdzsoo (#2942) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nekem az S2011 elődje az S111 van. Az egy méltán népszerű és közkedvelt mellény.
Ami lényegeset így elsőre a képek alapján látok az S2011 és az S300 között az a súlyzseb. A S2011-ben az S111-hez hasonlóan fentről rakod be a súlyzsebet, az S300-on meg előre fele néznek a súlyzsebek, tehát elvileg könnyebb lehet elhagyni, hisz gyakorlatilag optimális lebegő pozícióban pont lefele néznek. Mondjuk többlépcsős védelem van mindkét esetben, szóval nem hiszem, hogy könnyű lenne elhagyni, de ez különbség. Van aki nem szereti ezt az S300-on is látható rendszert és a régebbire esküszik, a Cressi viszont előszeretettel használja ezt az új megoldást a jacketjeinél, jópár modellnél van ez a rendszer. Van a csapatunkban olyan aki ilyen kialakítással merül évek óta és nincs vele semmi gond.

A másik amit látok, hogy az S2011-en az oldalsó kisebb gyűrű is fém, az S300-on műanyag. Továbbá, hogy az S300-on kettővel kevesebb fém gyűrű van (1-1 a két pánton).

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#2946) Ferdzsoo válasza Pompi (#2945) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nah ápr. Megkukkantom de szerintem akkor maradok az s2011- nél. Pláne hogy egy árban vannak.
Nekem sem tetszik amúgy ha lebegő pozícióban lefele néznek a súlyok. :N

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2947) juger89


juger89
csendes tag

Na az akciós Cressi Aero Light BCD elfogyott. Most használtan nézek Cressi S111-et és Mares Vector 1000-et, kb azonos áron találtam. Szerintetek melyik...?

(#2948) gonger válasza juger89 (#2947) üzenetére


gonger
senior tag

Mares Vector alulvezérelt..nem tudom, olyat még sosem használtam.
Én az S111-et venném. méltán híres darab.

(#2949) juger89 válasza gonger (#2948) üzenetére


juger89
csendes tag

AT = Air Trim = alulvezérelt? Mert Mares Vector 1000ből van AT és normális. Ez nem az AT verzió, legalábbis ennél normális inflátor cső van, amit felemelsz a magasba.

(#2950) gonger válasza juger89 (#2949) üzenetére


gonger
senior tag

ok, bocs, ezt nem tudtam. egyébként valaki meg az alulvezéreltre esküszik.
Ha BCD, akkor az S111-est venném és hozzá egy Mares Avanti Quattro-t uszonyt :-) A quattronál jobbat a sportbúvár úgysem talál..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.