Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) #24334592 válasza Ferdzsoo (#2799) üzenetére


#24334592
törölt tag

nekem a 2 van meg, ahova le tudsz úszni szabad tüdővel, oda elég.Egyébként meg a kevés fény miatt lónyál...

nem rossz cucc, de inkább víz felett :U

(#2802) deedee


deedee
őstag

ez itt van nálam várpalotán :Y
nem is tudtam róla eddig :(
[link]

(#2803) Ferdzsoo válasza deedee (#2802) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nagyon kemény, ilyenre is tutti el fogok menni. Mekkora érzés lehet már... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2804) Füge007 válasza deedee (#2802) üzenetére


Füge007
senior tag

Mikor megyünk merülni :D ? Igaz még csak mono wingem van, de ha kell kérek ide egy dupla palackhoz valót!

Füge

(#2805) deedee


deedee
őstag

elkészítettem másfél év mérlegét,amióta merülök:
tavaly 21-et,idén 29-et merültem

tavaly 2 adria és pár dorog-í pancsikolás :K
idén 1 adria és 1 vörös,neufeld ,dorog és hegyeshalom :C

akárhogy is nézem,javuló tendenciát mutat a divers tevékenységem :DDD

az biztos, hogy tavasszal lemegyek hegyeshalomba és bérlek valami szobát és 3-4 napig átruccanok a tóhoz merülni a Győri Búvár SE bázisára.

vagy ha éppen nem lesz merülőtárs,akkor a szemközti Deepex bázisra.

ezzel le lesz tudva a bemelegítés a tengeri merülések előtt :K
nekem nem unalmas ugyanazt a tavat merülni sokszor.maga a merülés ténye már feldob és tök jól elvagyok :K

éppen ezért,ha visszamegyek a vörösre,akkor az marsa shagra lesz,tuti.

Füge007: majd ha lesz zárttéri-m :B /ami nem mostanában várható/

[ Szerkesztve ]

(#2806) YikeSS


YikeSS
tag

A legutóbbi túra rövid verziója, ha érdekel valakit: [link]

mergedes...

(#2807) deedee válasza YikeSS (#2806) üzenetére


deedee
őstag

:C

(#2808) #24334592 válasza YikeSS (#2806) üzenetére


#24334592
törölt tag

:R elkepesztoen tiszta felvetel.

nem semmi egy kompakttol!

Kozben megtalaltam nalad pag-ot, ahol tavasszal fogok vizsgazni+merulni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2809) Füge007 válasza YikeSS (#2806) üzenetére


Füge007
senior tag

Grat, nagyon szép felvételek :R

Füge

(#2810) Pompi válasza YikeSS (#2806) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jaja, jó lett! :R

Ugyan nem én vagyok a fő látványosság :D de párszor még ebben a rövidített verzióban is benne vagyok :DDD

Feel Good Inc.

(#2811) Ferdzsoo válasza YikeSS (#2806) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nagyon jó összeállítás lett, tiszta vörös tenger. :D
Nagyon ott éreztem most magam veletek... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2812) Sanyabá válasza YikeSS (#2806) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nagyon jók lettek a videók! :C

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#2813) gonger válasza YikeSS (#2806) üzenetére


gonger
senior tag

hmm...gratula!!! szép lett!
most gondolkodunk egy CMOS érzékelős gépen, Nikon 1-esekkel szemezek, de a nagy áruházak egyszerűen készlethiánnyal küzdenek és nem tudom élőben megfogdosni, kipróbálni :-S
Ha ésszerűen tudnék váltani, akkor lecserélném a kis Lumixot, eladósorba kerülne vele a vízalatti tok is.

(#2814) #24334592 válasza gonger (#2813) üzenetére


#24334592
törölt tag

ha eladósorba kerülne, tokkal vonóval érdekelne! :U

(#2815) Ferdzsoo válasza #24334592 (#2814) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

SZerintem vonó nem lesz hozzá, csak tok. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2816) #24334592 válasza Ferdzsoo (#2815) üzenetére


#24334592
törölt tag

pedig azt hittem, h jár mellé márijóú a hegedűs a tetőről... :U

(#2817) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Járt már valaki ázsiában merülés szempontjából?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2818) Sanyabá válasza Ferdzsoo (#2817) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Itt kérdezd:[link]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#2819) Ferdzsoo válasza Sanyabá (#2818) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Itt már amit tudtam elolvastam... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2820) Füge007


Füge007
senior tag

Boldog Békés Karácsonyt kívánok minden búvárnak :D

[ Szerkesztve ]

Füge

(#2821) Ferdzsoo válasza Füge007 (#2820) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Viszont Neked is!

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2822) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

BUÉK minden búvárnak, én azt mondom menjünk dolgozni!!! Én indulok is... :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2823) deedee


deedee
őstag

bújééék....

"bújjék" bele minden fázós búvártárs egy jó meleg száraz ruhába, vagy hetes+hármas vizesbe :DDD

(#2824) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Merülésekkel és élményekkel gazdag BÚÉK!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#2825) Füge007 válasza deedee (#2823) üzenetére


Füge007
senior tag

B.U.É.K!!!!!

Na remélem a jókívánságod valóra is válik és kapok egy ilyet!

U.i: Add át üdvözletem Cintinek és a picinek is!

Füge

(#2826) #24334592


#24334592
törölt tag

két basic kérdésem lenne a nagyérdemű társasághoz:

április végén mennyire hideg az Adria?OWD vizsgához + utána lévő pár napos merülésekhez lenne betervezve.

a frissen tömött fog számít valamit?Vagy ez nem az űrrepülés? :DDD

(#2827) YikeSS válasza #24334592 (#2826) üzenetére


YikeSS
tag

Szerintem:
1. az Adria hideg, de a tanfolyamosokat és frissen vizsgázottakat nem ez szokta zavarni, azaz kevésbé szokták ezt érezni :)
2. mondjuk aznap ne merülj, amikor tömtek, de amúgy szerintem nem számít...

mergedes...

(#2828) Sanyabá válasza #24334592 (#2826) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Hideg, ha jól emlékszem 16-18C, száraz ruha javasolt, pláne ha többet is akarsz merülni.
A tömésre: 4-5m -en kiderül hogy jól dolgozott-e a fogorvos? :D De ha csak egy sima tömés volt, akkor valószinűleg nem lesz probléma.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#2829) #24334592


#24334592
törölt tag

YikeSS: egy darabig bírom a hideget :D...Szóval, a kezdeti nehézségeket (búvárkütyük, ruházat stb.) leszámítva, inkább nézelődni akarok, mintsem a vizsgán és hasonlókon parázni.Szabadtüdővel sokat "merültem már" így nem lesz egy idegen dolog.Azért remélem annyira nem lesz hideg, h ne bírjak ki 30-50percet...

Sanyabá: Nem említették külön, h lesz szárazruha...Ha megvan a vizsga, marad még 3-4 napom merülni, azért a napi 2-3 jó lenne ha meglenne...S ha nincs szárazruha akkor?Hízzak meg tavaszig? :D Elvileg csak sima tömés (otthon 10-ed annyiba kerül, ezért csináltatom meg, ha hazajövök)

[ Szerkesztve ]

(#2830) Sanyabá válasza #24334592 (#2829) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nem tudom,én legutóbb 16 fokos vizben félszáraz 7-ben,30 perc után már vacogtam. Pedig nem vagyok fázós.
Ezt a 2-3 szor meg csinálod egy nap, tuti hipotermia-t kapsz.
Honnan jössz, hová?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#2831) #24334592 válasza Sanyabá (#2830) üzenetére


#24334592
törölt tag

a kihűlés nem játék...remélem ezzel azok is tisztában vannak akik szervezik...amúgy a full szraz ruhához ha jól tudom külön képesítés kell, annyira más.

sviccerlandból jövök haza...

(#2832) Ferdzsoo válasza #24334592 (#2831) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Azért a 17-20 fokot egy 7-es meg egy 5-ös shortyban + csuklya ki lehet bírni. Többszöri merüléssel is.
Sőt én pl. egyszer sem fáztam pedig októberben már nem volt meleg a víz. :U
A tömés miatt pedig ne aggódj, nagyon balféknek kell lenni az orvosnak hogy problémád legyen a töméssel merülésekkor.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2833) Sanyabá válasza #24334592 (#2831) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Azt pontosan nem tudom hogy kell-e külön képesítés a száraz ruhához? De igen, másképp kell benne merülni, 1-2 óra alatt ellehet sajátítani .

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#2834) F-ECT$ válasza Sanyabá (#2833) üzenetére


F-ECT$
titán

Képesítés elvileg nem kell (szinte biztos, hogy nem fogják rá elkérni a kártyát sehol ha ilyenben szeretnél merülni), jobb helyen a ruha megvétele után az oktató tart egy 1-2 órás elméleti-gyakorlati képzést. De persze ebben is van üzlet, szóval ha akarod, akkor lehet rá kártyát szerezni, pl a Padi-nál.

Viszont 1-2 gyakorló merülés nem árt hozzá egy "könnyű" helyen, mert szokni kell. OWD nélkül meg esélytelen a használata.

Dive ever, work never.

(#2835) deedee válasza F-ECT$ (#2834) üzenetére


deedee
őstag

volt szerencsém látni 200-300 közötti merüléssel rendelkező aowd-t, aki nagy vehemenciával ment neki a szárazruhának és bizony fel is szállt....szerencsére csak 10 méterről :K

szóval tényleg egy könnyű helyen ildomos gyakorolni, mert ha mélyről pattansz fel, akkor.............. :(

(#2836) Ferdzsoo válasza deedee (#2835) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

"mélyről pattansz fel akkor......." nagyongyorsan vissza kell pattannod... :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2837) deedee válasza Ferdzsoo (#2836) üzenetére


deedee
őstag

:D :K :C

(#2838) F-ECT$


F-ECT$
titán

Jön vasárnap valaki az Aquaworld 4m-es medencéjébe gyakorolni?

Dive ever, work never.

(#2840) F-ECT$ válasza YikeSS (#2839) üzenetére


F-ECT$
titán

Volt a híradóban is.

Dive ever, work never.

(#2841) Ferdzsoo válasza YikeSS (#2839) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nagyon komoly. Ráadásul nem egy egyszerű hadművelet volt... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2842) #24334592


#24334592
törölt tag

[link] egy videorol, regi es biztos lattatok is...

en viszont kezdokent nem igazan ertem.Teljesen ellentmond mindannak, amit olvasgatok a kezdo buvaros konyvekben.

-szabadtudos
-100m-en
-konnyubuvar OWD max. 18m-ig, AOWD ugye max. 40m-ig...Ez meg?
-se nitrox se semmi
-technikai stop x. meteren?Neki az sem kell
es meg sorolhatnam...

a csavo meg koszoni jol van... :F

[ Szerkesztve ]

(#2843) Ferdzsoo válasza #24334592 (#2842) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Egy:ő hol búvár? Nincs légzőkészüléke. Azért mert a víz alá merül még nem búvár...
Kettő: Ebből következik hogy :Nem lélegez be magas nyomású levegőt, konkrétan semmilyen kevegőt.
Innentől kezdve minden értelmét veszti amit írtál.
Szabadtüdővel mehetsz jöhetsz ameddig a tüdőd össze nem roppan a nyomástól...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2844) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Ahogy Feree13 mondja. Egyébként nagy kedvencem a témában: Free Fal

Feel Good Inc.

(#2845) Ferdzsoo válasza Pompi (#2844) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ez nagyon komoly vid. Azt hittem lent súlyledobás lesz, anélkül kemény lett volna visszaúszni, de így ez még királyabb hogy visszamászik. Hány méter lehetett ahova lement?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2846) Pompi válasza Ferdzsoo (#2845) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ebben a videóban nem tudom, hogy meddig ment le, de ha jól tudom, akkor a legfrissebb rekordja 123 méter.

Komoly a csóka. 7 perc 42 másodpercig bírja egy levegővel. Érdekes, hogy a wingsuitos bázisugrók ihlették a szabadtüdős merülésre ;)

Guillaume Nery exclusive Sportlife documentary

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#2847) Ferdzsoo válasza Pompi (#2846) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Számomra felfoghatatlanok ezek az értékek. Meg a 123 méter. Tuti sokkot kapnék lent a sötétben, aztán már rég megfulladtam mire leérek. Felnéznék, és inkább végelgyengülésben lent meghalnék... :D
Ha 1 percig bírom MOZGÁS NÉLKÜL víz alatt akkor már sokat mondtam...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2848) Krynn


Krynn
csendes tag

Hello!

Érdeklődnék, hogy aki volt Grünnersee-n merülni, az hogy oldotta meg a palack beszerzést? Mert tudtommal bázis nincs a tónál. Itthonról meg 200bárra töltött palckokkal nem szívesen autóznék 400-500km-t. Ha meg a szállításhoz szabályos 20-30 bárral viszem, akkor azt meg még tölteni kellene. Dereng mintha hallottam volna valami étteremről, ahol lehet töltenek, de lehet csak képzelődtem :-)

Üdv. Balázs

(#2849) F-ECT$ válasza Krynn (#2848) üzenetére


F-ECT$
titán

Itthonról meg 200bárra töltött palckokkal nem szívesen autóznék 400-500km-t.

Nem tudom, hogy szabályos-e, de ez nem szokott gondot okozni egyes oktatóknak :)

Dive ever, work never.

(#2850) Krynn válasza #24334592 (#2826) üzenetére


Krynn
csendes tag

Hali Zseketto!
Mivel áprilisra tervezed, talán nem késő még a válasz. Tavaly én május közepén, tehát kb. egy hónappal később voltam az Adrián, mint ahogy te tervezed. A víz a felső kis réteg utan, kb. 2-3 méter már csak 12C fokos volt. Ebbe a hőmérsékletű vízbe a búvárok jelentős része vagy szárazruhába megy, vagy inkáb sehogy, vagy egyszer, aztán nem :-) Én magam részéről nem vgyok fázós, ebben a vízben is elvoltunk 70 percet a dupla nedvesben, de hogy te ezt miként bírod, azt szerintem nem a tanfolyamon kellene kideríteni. Igaz, azt mondják a kezdők nem fáznak annyira, mint a tapasztaltabb búvárok, mert még nem merülnek olyan nyugodtan, sokkal többet mozognak mint kellene. Ez igaz is, de azért a tanfolyamra nem annyira, vagy nem mindig. Mert ugye az owd tanfolyam fele kb arról szól, hogy térdelsz, és csinálod az alap feledatokat, amihez úszni nem kell, vagy várod, hogy a társad befejezze a saját gyakorlatát és csak figyelsz, 0 mozgás, tehát a fázás szinte garantált. Aztán jön a maszkürítés, ami 12 fokos vízben megint nem tuti, már csak azért sem mert a hőveszteség jelentős része a fejen történik, itt pedig ugye víz éri. Arról nem is beszélve, ha a masz alá be megy a csuklya, és ki kell szedni, az alá is víz mehet tehát az egész fejed vízes lesz. Nem egy nehéz dolog az alap tanfolyam, de azért úgy gondolom, hogy éri ott elég ismeretlen helyzet az embert, hogy még elég azt kezelni, nem kell azt egy állandó fázással megnehezíteni. Ráadásul ebben a vízben már a kesztű is erősen javallot, amiben az avatatlan kéz, még nehezebben találja mi hol van. Tehát én egy május végére legalább eltolnám a tanfolyamot, hogy még véletlenül se legyen belőle rossz élmény.
Üdv. Balázs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.