Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#3293) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igazából konkrétan egyikben sem írják meg hogy miért haltak meg... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3302) F-ECT$ válasza gonger (#3300) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja, így már jó az ár.

Viszonylag drága Ciprus (a minimálbér pl 2x annyi, mint nálunk), amit persze az is fokoz, ha főleg nyaralóhelyek környékén jársz. Normális meleg vacsit szerintem nehéz lesz megúszni 15 EUR alatt / kopf. Ha nem unod meg, akkor persze a gyros ott is az olcsóbb kaják között van.

Dive ever, work never.

(#3303) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3301) üzenetére


F-ECT$
titán

Sok infót én sem tudok. A DM mesélte, hogy a gépház nehéz terep, oda nem érdemes mono palackkal, felkészülés nélkül menni. A halál körülményeiről ő sem tudott sokat, csak azt, hogy többen is oda beúszva nem jöttek ki élve később.

Dive ever, work never.

(#3304) Füge007 válasza F-ECT$ (#3303) üzenetére


Füge007
senior tag

Miért haltak meg, egyszerű a válasz több biztonsági szabályt is megsértettek! Valószínűleg nem rendelkeztek roncsmerülő vizsgával, nem volt tapasztalatuk, nem megfelelő felszereléssel mentek, és a merülés vezető, illetve a kísérői sem volt a helyzet magaslatán!

Volt ilyenben részem, sajnos :(

Füge

(#3305) F-ECT$ válasza Füge007 (#3304) üzenetére


F-ECT$
titán

További infók.

Dive ever, work never.

(#3306) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#3305) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Alapvető hiba:
Miaz hogy csak a felszínen vették észre hogy nincsen ott?
Milyen body-ja volt annak ha egyáltalán volt neki, aki nélküle jött fel, milyen guide az ilyen hogy nem néz folyamat a csapatára vissza és nem tűnik fel neki hogy a max 5 emberből hiányzik 1? No komment. :((

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3307) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3306) üzenetére


F-ECT$
titán

Ezen le lehet akadni, de sajnos a halálok 90%-a emberi hibából jön még mindig. Főleg igaz ez olyan helyen, ahol összeszednek x búvárt az adott napra és hajrá. Se buddy system, se normális dm, stb.

Dive ever, work never.

(#3308) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Ma túl vagyok két nagyon szép ,nézegetős merülésen Tiran szigeteken. Holnap után Marsa Alam, aztán a korall kertek jönnek.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3309) gonger válasza Sanyabá (#3308) üzenetére


gonger
senior tag

Huhh..Marsa Alam? Ez biztos? Az elég nagy kanyar lesz, akkor. Ez milyen túraútvonal? Szafarin vagytok?

(#3310) Sanyabá válasza gonger (#3309) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Tényleg messze van egy kicsit, ezért Ras Mohamed lesz az úti cél. Jó hogy szóltál! :C
Még reklamáltam volna. :D
Tehát ebből adódóan , nem szafarin vagyunk hanem családi nyaraláson.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3311) Sanyabá válasza Sanyabá (#3310) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Fantasztikus merüléseken vagyunk túl. Nagyon él a zátony, érdemes ilyenkor ide jönni.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3312) Ferdzsoo válasza Sanyabá (#3311) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

1 hónap múlva pontosan ott leszünk mi is a ras mohammeden... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3313) Sanyabá válasza Ferdzsoo (#3312) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Shark & Yolanda Reef-et merűljétek meg, mese szép a korall fal, tele millió hallal,unikornis,- denevér,-tonhal raj,és alattad kék mélység. 25 m alá nem érdemes menni.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3314) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3312) üzenetére


F-ECT$
titán

Áááá, akkor már nem lesz jó :)

Dive ever, work never.

(#3315) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#3314) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jah lehet. De mi megyünk mindenképp. :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3316) Krynn válasza gonger (#3290) üzenetére


Krynn
csendes tag

Hello!
Én két éve voltam a Zenobián. 10 merüléses csomagban voltunk az Alpha Divers-nél, s az összes merülés ide volt tervezve. Végül egy merülés egy másik roncsnál történt, pár méterrel arréb lévő Alexander vagy Alexandria hajónál. Az első napon lévő 2 merülésen még csak kívűlről ismerkedtünk a komppal, majd egyre beljebb és egyre zártabb helyekre merészkedtünk. A kapítányi híd (vagy mi) még világos fényes hely volt, majd következett a hálófülkék és étkezők, majd az utolsó napokban, már a teljesen zárt rakodótérben merültünk, ahol a merülésünk elején beúsztünk egy kb. 1.5 méter x 1.5 m-es ablakon és fényt csak 20 percel később láttünk mikor ugyen ezen, vagy egy hasonlón kijöttünk.
Szerencsétlenségemre, a komputerem, pont itt adta meg magát, és hülyült meg a számítások terén, mert még nagyban bent voltunk a roncsban, mikor nekem már 23 perc dekót írt. Mire kijöttünk, ez fölment 1:06 percre. Elsőre ez nem tűnt túl biztatónak, de mivel csoportban merültünk, szinte ugyan azon a profilon, és másoknak nem voltak ilyen világbajnok értékeik, ezért nem volt nagy stressz belőle. De azért természetesen én jöttem ki utolsónak 3 méteren várva míg mindenki ki nem mászott a hajóra.
Mi is június vége körül voltunk, és font olyan 24-26 fokra emlékszem, ami lent se ment 20 alá. Én 5-ös aláöltözőben, és 5 ruhában voltam, nem fáztam.
Jó volt az egész, van egy hangulata, főleg a raktérben ahol csak a lámpád fénye világít, és mindenhol egymásra borult kamionok (van köztük magyar is). Viszont az is igaz, hogy az utolsó napra azért kicsit már sok volt a vasból, és a csapat jelentő része kívűl maradt az élőlényeket nézegetve. Az egyik hajócsavar közelében volt egy nagy muréna. A hajó körül nagyobb roncssügérek illetve egy barakudát láttunk, illetve rengeteg kisebb halat.
A kaja az nem olcsó, és talán egy helyen ettünk jót. A szállodai kaja volt a legrosszabb, és emmi választék. volt hogy 2 féle kaja volt csak vacsorára :-( Flamingo vagy mi volt a hotel neve, nem ajánlom, vagy ne ott egyetek.

(#3317) gonger válasza Krynn (#3316) üzenetére


gonger
senior tag

Köszi a részletes beszámolót! Huhh, azért ezt a 20 perces roncson belüli kalandozást még nem tudtam elképzelni magunknak, pláne nitrox nélkül (ui. azt a vizsgát még mindig elhalogattuk, tudom itt nagy hátrány lesz)
Alexandria roncsot nekünk is felajánlotta a bázis, biztos megnézzük, de egyelőre a 8 merüléses csomagot néztük ki, mert elég drága az is...és csak 4 napunk lesz víz alatt.

(#3318) norbalia87


norbalia87
tag

Sziasztok

Kb 2 eve vettem egy scubapro sk17+A700 regulator kombot. Soha nem hasznaltam, azota a dobozaban pihen miota megvan. A kerdesem 2 eve nem hasznalt (soha nem hasznalt) ebbol kifolyolag soha nem szervizelt regulator, eletkepes meg? Gondolom a szilikon betetet cserelni illik benne idonkent.

(#3319) F-ECT$ válasza norbalia87 (#3318) üzenetére


F-ECT$
titán

Elvileg nincs baja, azért én elvinném megmutatni egy szervizesnek.

gonger: azért a nitrox se tesz csodát, ilyen mélységben 6-7 perc különbséget tud kb. Plusz emellett kisebb az álmosság érzet, és az esetleges fejfájás.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3320) Sanyabá válasza F-ECT$ (#3319) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nyugodtam használhatod, hisz ha nem kapott levegőt és vizet semmi baja nem lehet. Üzletben is árulhatják akár évekig is,és azokkal sincs semmi gond.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3321) Djuree


Djuree
félisten

srácok megyünk aug. elején horvátba, mondták h búvárszemüveget vigyek. de nem értek hozzá. tudnátok ajánlani valami jót ami olcsó is lehetőleg? olyan kéne amiben az orrom is benne van és nem megy bele a víz, meg esetleg nem párásodik. van ilyen? :D
gondolom pipa is jó ha van. ez a pipás dolog mennyire használható amúgy? nem megy bele a víz a számba a pipából ha lemerülök mélyebbre?
esetleg békatalpnak van értelme?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3322) Ferdzsoo válasza Djuree (#3321) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Vááá a létező össze hibát és hülyeséget sikerült beleszorítanod ebbe a hsz.-ba. :)

Elmész egy búvárboltba.
Felveszel 10 maszkot kikéred az eladó segítségét is és amelyik a fejedre a legjobban passzol azt vedd meg. Az orrod pedig nem azért van ebnne hogy nem menjen bele a víz. :D
Párás attól nem lesz hogy benyálazod majd kiöblíted mielőtt mész a vízbe. Légzőcső nélkül egy maszknak kevés értelme van. Ha lemerülsz mélyebbre belemegy a víz a csőbe, de ennek van technikája hogyan kell üríteni már felfele jövet. Az uszony pedig nagyyon jó ötlet, de egy normális uszony nem olcsó dolog.
Igazából ha minőségibb cuccokat akarsz venni akkor egyik sem olcsó... :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3323) Djuree válasza Ferdzsoo (#3322) üzenetére


Djuree
félisten

gondoltam h elég noob kérdéseim lesznek. :D
az a baj itt nincs búvárbolt (tiszaújváros), de lehet Miskolcon van, vagy ha más nem akkor ott van decathlon.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3324) Ferdzsoo válasza Djuree (#3323) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A lényeg hogy fel kell próbálnod a maszkot hogy illik e a fejedre. Ha enélkül veszel az zsákbamacska.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3325) Pompi válasza Djuree (#3323) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem erre a szintre a Decathlonban is találni fogsz mindent ami jó, ott is vannak márkás maszkok, uszonyok, sőt talán még szettek is. Cressi, Mares, ezeket nyugodtan megveheted. A saját márkájukat a Tribordot nem ismerem, arról nincs véleményem.
Maszknál arra figyelj, hogy szilikonos legyen, rásimuljon az arcodra, akkor jó, hogy ha felteszed a maszkot pánt nélkül, az orrodon beszívod a levegőt és fent marad a maszk.

Feel Good Inc.

(#3326) bcslaci válasza Djuree (#3323) üzenetére


bcslaci
csendes tag

Az első használat előtt a maszkot mindenképpen mosd el, belülről, nem szemcsés fogkrémmel jól be kell dörzsölni az üveget (ujjheggyel elég) és utána jól kiöblíteni, ha ezt kihagyod köpködheted bármeddig, párásodni fog ;) . A beleköpés egyébként csak száraz maszknál működik jól, ha már belül nedves az üveg nem lesz jó a hatásfok.

Ja és maszk vásárlásnál részesítsd előnyben az üvegből készült lencséset (tempered glass)

(#3327) F-ECT$ válasza Djuree (#3321) üzenetére


F-ECT$
titán

Maszk:
-5-15k is lehet, pl
-a lényeg hogy tökéletesen zárjon
-első használat előtt belülről el kell mosni (fogkrém, mosogatószer is jó)
-minden vízbe menet előtt: köpés belülre, ujjal szétkenés, ha mindenhova jutott, akkor tengervízzel öblítés, és így mehet a fejedre

Légzőcső:
-2-5k, pl
-érdemes szelepeset venni
-a technika annyi, hogy levegő -> lemerülsz -> amikor felérsz a felszínre, és már kilóg a vége a vízből, akkor kifújod a levegőt
-így folyamatosan a vízben tarthatod a fejed

Uszony:
-8-30k, pl
-papucsos kialakítású kell, ha nem akarsz csizmát is venni
-sokkal könnyebb vele a víz alatt mozogni

A legjobb ha mindezt egy kis búvárboltban szereznéd be, ahol csak Veled foglalkoznak.

Ha mész szabad tüdővel merülni, akkor valaki mindig legyen ott, hogy tudjon segíteni / segítséget kérni, ha bármi történne!

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3328) bcslaci


bcslaci
csendes tag

Mielőtt elkezdtem készülékkel merülni egy ilyet használtam az Adrián:

http://www.hervis.hu/products/product?code=BASE:1226770&referer=hu-beach

A maszkot, légzőcsövet tartaléknak szoktam vinni most is, teljesen korrekt darabok. Az uszony kezdésnek jó, felszín közelében bohóckodni megfelel, pántos, de csizma nem kell hozzá.

Nálunk kibontották a csomagot és fel tudtam próbálni mindent.

Maszk akkor jó (ha nem vagy borostás vagy szakállas) ha felteszed az arcodra, a pántot hagyod szabadon lógni, az orrodon keresztül próbálsz levegőt beszívni, a maszkot elengedve nem esik le hanem rátapad az arcodra.

(#3329) Djuree


Djuree
félisten

kösz mindenkinek! :R
akkor probalok boltot keresni.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3330) F-ECT$ válasza Djuree (#3329) üzenetére


F-ECT$
titán

Az is jó lehet, amit bcslaci linkelt, de csak akkor, ha előtte ki tudod próbálni.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3331) Djuree


Djuree
félisten

srácok ez a készlet milyen lehet?:
[link]
tegnap felpróbáltam a decathlonban, meg nem mertem még venni, a szemüvege jónak tűnt. meg az uszony is. a csutorát nem kaptam be. :D
van egy búvárbolt de ahogy néztem ott ennyiből nem jönnék ki.
nagyon alap célra kell nekem, nem sokat fogok én búvárkodni, figyelnem kell bnőmet folyamatosan mert ő meg úszni sem tud.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3332) Djuree


Djuree
félisten

vagy innen van-e vmi amit ajánlotok?:
[link]
Jó lenne 10k-ból kijönne a talp, szemüveg, csutora kombó.
tudom nem sok de ennyi van. :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3333) F-ECT$ válasza Djuree (#3331) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem nagyon ismerem a márkát, de ha tényleg csak nagyon basic szint kell, akkor akár jó is lehet. Én a már linkelt Aqualung-ot javasolnám, ha lehetne kapni.

Dive ever, work never.

(#3334) Pompi válasza Djuree (#3331) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem ismerem a Tribordot csak látásból. Viszont ha 10k körüli a költségvetés, akkor én inkább egy ilyen szettet vennék (igaz kicsit több + esetleg a posta ha nem megy az átvétel):

CRESSI ABC szett Rondinella Bag

Feel Good Inc.

(#3335) Djuree


Djuree
félisten

Ahha, ezek is jónak tűnnek. Végülis akkor lehet csak előtte való nap veszem meg Bp.-en, úgyis onnan indulunk. Ott van mindenféle.
Lehet ott beugrok valami nagy búvárboltba. Tudtok valami jó boltot ahol nagy a választék?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3336) Pompi válasza Djuree (#3335) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Amit én linkeltem szettet az is egy búvárboltban vehető át:

Galathea Búvárközpont
Cím: 1065 Budapest, Weiner Leó u. 3.

De többünknek van jó tapasztalata az Aquanauta búvárközponttal is, bár náluk a webshopban nem találtam szettet.

Kintebb van, de elég nagy bolt a SeaWatch.

Ha ennyire a végére hagyod, én azért minimum telefonon lebeszélném, hogy éppen melyiknek milyen van, de azt a Cressi szettet akár a weben is megrendelheted, bolti átvétellel.

Feel Good Inc.

(#3337) Djuree válasza Pompi (#3336) üzenetére


Djuree
félisten

köszi, felhívom előtte őket mindenképp, nehogy hoppon maradjak. de várom már a nyaralást. :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3338) Djuree


Djuree
félisten

amúgy az isztriai félsziget legdélebbi részére megyünk, Premanturába. erre volt már vki? lehet itt jól búvárkodni alapszinten? lehet látni szép dolgokat a vízben? :)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3339) bcslaci válasza Djuree (#3338) üzenetére


bcslaci
csendes tag

Ha a strandokat és a strandolókat messze elkerülöd akkor talán. Ahol ők vannak ott valószínűleg minden ki van hordva a vízből néhány tengeri uborka kivételével.

Keresd a sziklás részeket, sziklafalakat, tengeri füves részeket ott van a legnagyobb esélyed valamit látni, homokos, sík aljzat olyan lesz mint a sivatag.

(#3340) F-ECT$ válasza bcslaci (#3339) üzenetére


F-ECT$
titán

Hogy mondhatsz ilyet a "bjutiful szendi bottom"-ra? :)

Dive ever, work never.

(#3341) F-ECT$


F-ECT$
titán

HBO Go-n láttam most egy jó filmet, az a címe, hogy Deep Love (magyarul Búvárszenvedély). Dokumentumfilm, lelőni nem akarok semmit, így csak annyit írok, hogy egy búvárról szól, aki stroke-ot kapott, de szeretné folytatni a búvárkodást. Nekem nagyon bejött.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3342) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Megjöttünk a tirán szafariról. Nem sikeredett gyengére, :D az a sok roncs, és micsoda élővilág volt velük, az uccsó merülésen meg 50 percen keresztül 5 delfinnel "merültünk" hihetetlen 3x is visszajöttek hozzánk, utoljára már bejöttek közénk is, 30cm-es távolságban úszott el tőlem az egyik. Hihetetlen élmény. Az az értelem ami a szemükből sugárzik... waaa... :B

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3343) Sanyabá válasza Ferdzsoo (#3342) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Látod, én meg mondtam! :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3344) Ferdzsoo válasza Sanyabá (#3343) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ras mohammeden drifteltünk mi is kettőt, amikor oda beérsz a sekély részre a kanyonba és beindul az áramlás, brutál, eszméletlen milyen élővilág volt ott. Imádom az áramlást, milliószor akkora élővilág van mint nélküle.
Thistlegormon az első merülés tök pangó víz, rossz lát.táv, bár még így is viszonylag gazdag volt az élővílág, aztán lementünk éjszakaira is megjött az áramlás, nagyon durva, volt hogy a decken 2x3m-es felületen nemvicc 5DB! :Y rája lapult, komplett kolónia. Aztán meg felfele jövet tepertünk oldalra a kötélhez hogy mire odavisz az áramlat elkaphassuk különben repülsz tovább aztán a másik hajónál érsz ki. :DDD
Azért az éjszakai áramlásos roncsmerülésnek van egy nempicit király hangulata. Én imádtam. :K

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3345) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Van valakinek tapasztalata a nitroxal? Voltak itt a szafarin akik végignyomták vele mind a 20 merülést, értemén hogy frissebbvagy meg minden (bár ugyanúgy aludtak megállás nélkül mint mi :U ) és nemigen látom az előnyeit sem mert ha már 1 sűrített levegős búvár van a csapatban ő lesz a szűk keresztmetszet bármikor, meg ezt a babrálást ami megy vele, arról nem is beszélve hogy egy szafari 30k-val hoszabb ha nitroxal merülsz.
Szóval ez a nagy frissesség számomra nemigen jött le sehol, és senkin. A no fly-is kb 5-6 órával volt csak kevesebb nekik, dirket megnéztem és ők még merüléseket is hagytak ki...
Gondolkodom hogy megcsinálnám, csak az értelmét keresem egyenlőre... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3346) Sanyabá válasza Ferdzsoo (#3345) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ha nitrox-al merülsz akár 30-50 %-kal is hosszabb ideig maradhatsz a víz alatt anélkül, hogy átlépnéd a dekompresszió nélküli határokat. A nitrox nem a mélymerülések, hanem a hosszú sekélyebb merülések optimális keveréke!
Tehát ebből kifolyólag csak több időt tudsz lent lenni. Most egy ilyen tanfolyam ára kb, 40-50 ezer ft.
Ezt neked mérlegelni hogy számodra meg éri-e?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3347) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3345) üzenetére


F-ECT$
titán

Van valakinek tapasztalata a nitroxal?
Nekem van.

ha már 1 sűrített levegős búvár van a csapatban ő lesz a szűk keresztmetszet
Az akkor felmegy a párjával, a Nitroxosok meg maradhatnak még pár percet.

Szóval ez a nagy frissesség számomra nemigen jött le sehol, és senkin.
Nincs óriási különbség, de érezhető. Ha esetleg fejfájós vagy, akkor az is kevesebb vele.

Gondolkodom hogy megcsinálnám, csak az értelmét keresem egyenlőre...
Ha szafari elől vinné el a pénzt, akkor ne. De ha épp kell egy kis frissítő merülés Gyékényesen, vagy a gyakorlati részét be lehet fejezni egy túrán, akkor megérheti.

Baron Gautsch-on a Nitrox-szal a 20 perc fenékidő felment 30-ra, ez +50% időben, és mivel elég drága a merülés, így ha leosztod, akkor a Nitrox felárral is jobbra jön ki az euro/perc ár. Ettől függetlenül nem kell végig Nitroxot tolni, az esti 10-15 m-eseket lehet levegővel.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3348) Ferdzsoo válasza Sanyabá (#3346) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ezt én mind értem és tisztában vagyok vele, de mikor is tudok tovább lentmaradni amikor sűrített levegős mindíg van a csapatban illetve a guide is azzal merül az ő értékei lesznek a mérvadóak, meg a többi sűrített levegősé akkor semmi értelme nemvolt nitroxal merülni a fenékidőm miatt, mert ugyanúgy jöhetek feljebb mint a csapat többi tagja.
Nemtudom nektek mik a tapasztalataitok, de egy túrán a 27 búvárból jó ha 4-6 nitroxos van. Szóval nemigen értem hogyan jön ki a fenékidő előnye, a guide is rinyál ha nem mész velük feljebb...
Persze ha van 400 merülésed és saját magad guide-ja vagy egy idegen helyen és viszel 5 nitroxost akkor értelmet nyer az egész.
De egy sima átlagos szafarin a többlet fenékidőddel szerintem semmire nem mész a többiek miatt...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3349) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3348) üzenetére


F-ECT$
titán

Ezt le kell beszélni a guide-dal előre, hogy a merülés végén x ember még marad lentebb. Sőt, ha már 6 búvár van, akkor azokkal mehet egy Nitroxos guide is, vagy ha egy helyen már a sokadik merülés van, akkor guide sem kell.

Egyébként meg ha a levegős fenékidőt tartod Nitrox-szal, az biztonságosabb, kevésbé leszel fáradt, stb. Ha meg senki sincs rajtad kívül Nitroxon, akkor mehetsz Te is levegővel.

Én azt gondolom, hogy jó, ha megvan, igaz sokszor nem tudod kihasználni, de amikor igen, akkor csak előnyöd származhat belőle.

Dive ever, work never.

(#3350) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#3349) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen ez így egy elég objektív véleménynek tünik... :U
Köszi!

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.