Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) gonger válasza bcslaci (#3050) üzenetére


gonger
senior tag

Elphinestone-on egyszer merültem, akkor majdnem 40-ig kellett mennünk (fogyott is a társaság gázkészlet rendesen), hogy jöjjön velünk szemben egy Hammerhead(míg a többiek semmit nem láttak), aztán a biztonsági megállónál alattunk kb 10 méteren több white tip is cirkált percekig :-)
Ez ilyen :-)

(#3052) bcslaci válasza gonger (#3051) üzenetére


bcslaci
csendes tag

Nekünk szerencsénk volt, mélyen kezdtünk de a jószágok fent voltak 2-5 méteren

Ezt a "térképet" kerestem még:

(#3053) Sanyabá válasza bcslaci (#3048) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Az a baj hogy Hurghadá-tól 250 km buszozni, nem semmi.
Azért aki levegővel merül, meg nézném azt a napi 6-ot merült delikvenst. Még akkor is ha nem megy 10 m alá.
Csak induljunk abból , ha merülésenként 50 percet tölt lent . Dehidráció következhet be. Bautromás jelenségek is hamarabb felüthetik a fejüket.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3054) F-ECT$ válasza Sanyabá (#3053) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja a busz gáz, de néha a szafari sem Hurghada-ból indul, meg az első és utolsó nap úgyis az utazásé: lehet olvasni :)

A dehidratáció viszont gáz, meg a levegős 6 óra víz alatt töltött idő is.

Dive ever, work never.

(#3055) bcslaci válasza F-ECT$ (#3054) üzenetére


bcslaci
csendes tag

A busz teljesen kulturált 12 személyes, klimás újszerű járgány volt. nem tűnt hosszúnak az út.

(#3056) gonger válasza Sanyabá (#3053) üzenetére


gonger
senior tag

mi kb 3,5 óra alatt jutottunk le Hurghadából úgy, hogy az egyik faluban zavargás volt és kerülni is kellett.
Este mentünk odafelé, egy arab esküvőbe is belefutottunk:-) Egyébként az utak jók voltak, legalább láttunk is valamit Egyiptomból.
Az elején tartottam ettől a résztől, de most simán mennék arra megint.

(#3057) deedee


deedee
őstag

nekem a következő vöröstengeres buli biztosan marsa shagra lesz :K
idén nem, mert kocsivásárlás,könyvkiadás stb elvitte a lét :DDD
idén csak max egy adria és hegyeshalom lesz többször, akár havonta kétszer is

(#3058) Pompi válasza gonger (#3056) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem sincs gond azzal a buszúttal. A déli egyiptomi szafarik rendszerint Marsa Alamból indulnak, így jó párszor tettük már meg ezt a buszutat Hurghadából és teljesen rendben van. Egy megállóval egy kávézónál, kinyújtózik az ember, eszik - iszik, aztán irány tovább. Sokszor a bud-hrg repülőutat nehezebben viselem, pedig kb. ugyanannyi idő, bár az inkább csak visszafelé, odafelé hajt a merülés :) most is elviselném már valamikor egy szafari kedvéért :D

Egyszer szakadó esőben indultunk vissza busszal Marsa Alamból HRG-be, na az kihívás volt - a sofőrnek is, az annyira nem volt vicces akkor, de legalább van miről mesélni :DDD

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#3059) gonger válasza Pompi (#3058) üzenetére


gonger
senior tag

én is szeptemberben mentem arra pont déli túra miatt. Mondjuk az a kis kávézó ahol megálltunk oda és vissza az inkább nyugat európai árakkal dolgozott :-) de a víz az jól jött.

(#3060) F-ECT$


F-ECT$
titán

Akit érdekelnek a hajóroncsok.

Dive ever, work never.

(#3061) garak


garak
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek mekkora fényáramú búvárlámpával lehet megfelelő élményhez jutni egy éjszakai merülés esetén. 200-250 lm már elég? Még nem merültem éjjel, nem tudom milyen lámpát szerezzek be.
Köszi

(#3062) Peetry válasza garak (#3061) üzenetére


Peetry
senior tag

kicsit :)
Jó ha tudod állítani a csóva átmérőjét, de enélkül is el lehet lenni.
Az éjszakai merülésnek nem az a lényege, hogy nappali fényben lásd a világot. imho csak annyi fény kell, hogy láss, de nem kell egy egész falat bevilágítani, azzal elijeszted az állatokat.
Ikelite PC-lite szerintem tökéletesen elég.

És én nem javaslom azt a fajtát amelyiknek tekerni kell az elejét bekapcsoláshoz, inkább rendes kapcsolós. Húgom első merülésen beáztatta mert nem értette mértnem kapcsol be és csak tekerte-tekerte.

(#3063) Pompi válasza garak (#3061) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én is azt mondom, hogy első körben egy Ikelite PC-lite elégséges, mondjuk én a LED-es változatot javaslom, a fénye is jobb, a fogyasztása meg nyilván sokkal kedvezőbb.

Aztán ha hosszabb távon nem lenne elég akkor meg tartalék lámpának (amit ugye sokan nem visznek) megfelelő lesz.

Nekem van egy brutális fényerejű Ikelite C-Lite-om, de bevallom néha sokallom a fényét.

Feel Good Inc.

(#3064) deedee


deedee
őstag

üdv

ha valaki hegyeshalmon akarna merülni, de nincs merülőtársa, az keressen engem...
elvileg bármelyik hétvégén ráérek leruccanni :K

(#3065) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah tegnap hajnalban megjöttünk a túráról, tudnék mit mesélni, lesz majd videó is, meg sok jó kép. :)
De nagy vonalakban: Kib...szottjó túra volt. :DD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3066) deedee válasza Ferdzsoo (#3065) üzenetére


deedee
őstag

asszed, csak neked volt jó? ;]
én 5 fokos vízben merülgettem hegyeshalmon.... :DDD 7-es vizesben...
na? irigykedsz már? :DD

[ Szerkesztve ]

(#3067) Sanyabá válasza deedee (#3066) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Egy kicsit azért melegebb volt :K 12 fokos.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3068) deedee válasza Sanyabá (#3067) üzenetére


deedee
őstag

16 volt fent és 5 méter alatt azonnal lehűlt :Y
egyetlen durva hőhatár és ennyi... :DDD

(#3069) Sanyabá válasza deedee (#3068) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Mi most a hétvégén megyünk Nyékládházára,de 5 m alá nem. :N

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3070) YikeSS válasza Ferdzsoo (#3065) üzenetére


YikeSS
tag

Ati az én cuccommal videózott, úgyhogy ha nem kapkodta el, akkor lesz jó video :)

mergedes...

(#3071) MaciG


MaciG
addikt

A sznorizásnak mi az angol megfelelője? Külföldi fórumon használnám, de a szótárában ilyen nincs.

BANZAII

(#3072) Pompi válasza MaciG (#3071) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Snorkeling (azért is lett sznorizás).

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#3073) deedee


deedee
őstag

üdv

lehet egy kicsit dicsekedni? ;) :B :U

[link]

(#3074) MaciG válasza Pompi (#3072) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi.Pedig milyen egyértelmű. :B

Egy átlagos búvárszemüvegnek kb. mennyi az élettartama?

BANZAII

(#3075) Ferdzsoo válasza MaciG (#3074) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Búvármaszknak hívják, és ha egy normálisat veszünk akkor az jópárévig kiszolgál bárkit...
:)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3076) Pompi válasza MaciG (#3074) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nekem még meg van az a maszkom amit a 90-es évek végén vettem, akkor még sznorizáshoz. A palackos merüléseket is abban kezdtem, mára már tartalék csak, de semmi baja. Ha nem hagyod el nagyon sokáig szolgál.

Feel Good Inc.

(#3077) MaciG


MaciG
addikt

Értem. Azért nem búvármaszkot írtam, mert én ilyet vettem még tavaly, de sznorizáshoz jó volt. :)

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#3078) Ferdzsoo válasza MaciG (#3077) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Sznorizáshoz biztos jó, de merülni nem szívesen merülnék benne. ;]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3079) Pompi válasza Ferdzsoo (#3078) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nálam már sznorizáshoz is necces, azért ott is jó ha nem megy az orromba a víz, de ezt azt hiszem már akkor is megjegyeztem ;)

Feel Good Inc.

(#3080) MaciG válasza Pompi (#3079) üzenetére


MaciG
addikt

Azt nem értem, hogy meg bele a víz az orrba? Asszony is erre panaszkodik, de nekem egyáltalán meg bele a víz az orromba.

BANZAII

(#3081) Ferdzsoo válasza MaciG (#3080) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem megy bele. De nem is azért takarja el az orrodat hogy ne menjen bele a víz. :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3082) MaciG válasza Ferdzsoo (#3081) üzenetére


MaciG
addikt

Akkor miért? Halak se mennek bele. :D

BANZAII

(#3083) Ferdzsoo válasza MaciG (#3082) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem lenne túl vicces, ha a maszk mögött 20 méter mélyen a felszíni nyomás lenne...
Azért van így hogy tudjál bele levegőt fújni az orroddal. :K

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3084) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3081) üzenetére


F-ECT$
titán

De belemegy. Ha elég mélyre mész :)

Dive ever, work never.

(#3085) MaciG válasza Ferdzsoo (#3083) üzenetére


MaciG
addikt

Igen ,de most a szonrizásról beszéltem, hogy ahhoz van a maszk. :) Az számomra is nyilvánvaló, hogy ha palackos merülésről van szó oda már komolyabb kell.

BANZAII

(#3086) F-ECT$ válasza MaciG (#3085) üzenetére


F-ECT$
titán

Sznorizva is le lehet menni 6-8m mélyre kezdőként, ahol már zavaró lehet a víz nyomása.

Dive ever, work never.

(#3087) MaciG válasza F-ECT$ (#3086) üzenetére


MaciG
addikt

Azt meg hogy? Én ha már a lábamnál látok egy kagylót azért is alig tudok lenyúlni.

BANZAII

(#3088) Pompi válasza MaciG (#3087) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Gyakorolni kell. Mondjuk egy uszony azért kell hozzá. Esetleg később kis súlyozás.

Feel Good Inc.

(#3089) F-ECT$ válasza MaciG (#3087) üzenetére


F-ECT$
titán

A rekord uszonnyal olyan 120m, de uszony nélkül is 100m fölött van ;)

Dive ever, work never.

(#3090) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#3089) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Na ja. Mondjuk betegek is, nempicit...:)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3091) bcslaci válasza MaciG (#3087) üzenetére


bcslaci
csendes tag

(#3092) Ferdzsoo válasza bcslaci (#3091) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én ezek közül a gépieket nemigazán tudom értékelni, nemtudom mi értelme van hogy lehúz egy gép többszáz méterre... összeroppan a tüdőd meg ilyenek.
Ha leúszik meg fel, nah az igen. És vért sem fog köpni mikor feljött...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3093) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Van már egykét fülöp kép.
Számomra ez elég nagy élmény volt.
De lesz elég sok jó kép még szerintem, csak össze kell őket szedni... :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3094) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3092) üzenetére


F-ECT$
titán

A no limit tényleg kicsit arról szól, hogy ki a bevállalósabb/tökösebb, de ettől még iszonyat nagy sportteljesítmény.

Dive ever, work never.

(#3095) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Megvan a videó.
Elég jó lett szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3097) YikeSS válasza Ferdzsoo (#3095) üzenetére


YikeSS
tag

A kis HX9V megint bizonyított :)

Nemtudom Ati elküldte-e nektek, de ide felraktam a letölthető m2ts verziót: [link]

[ Szerkesztve ]

mergedes...

(#3098) Ferdzsoo válasza YikeSS (#3097) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen elküldte. Csak nem akartalak itt 2gb-os file-al fárasztani titeket. :B

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3099) Sanyabá válasza Ferdzsoo (#3095) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Tényleg jó lett :C Én haza sem jöttem volna.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3100) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3095) üzenetére


F-ECT$
titán

Hangulatos kis videó.

Ahogy nézem néhol elég nagy áramlás volt, viszont nagy "vadakat" sehol nem láttam. Voltak, csak nem sikerült lefilmezni, vagy nem voltak? Amit még hiányolok, azok a roncsok.

Tökmás: a június eleji 2 hetes Szudánra megy valaki?

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.