Hirdetés

2021. január 28., csütörtök

Gyorskeresés

(#3151) Sanyabá válasza Ferdzsoo (#3150) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Én is osztom a véleményed! :C

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3152) F-ECT$

F-ECT$
félisten

Búvártábor. Kár, hogy már volt, és csak most hallottam róla.

Dive ever, work never.

(#3153) gonger válasza F-ECT$ (#3152) üzenetére

gonger
senior tag

FB búvárkodom csoportban nagyon sok infó ment róla.

Honda SH150 2018.05. havi eladó

(#3154) Comic

Comic
tag

Sziasztok!

Volt szerencsém belekóstolni a szórakozás és kikapcsolódás ezen formályába.
A kérdésem az lenne, hogy nem tudtok-e olyan iskolát, ahol az OWD vizsga anyagi vonzatát ki lehet egyenlíteni SZÉP kártyáról?
Fontos lenne, mert beleszerettem, de sajnos az anyagi forrásaim eléggé korlátozottak, ellenben a munkáltatóm elég bőkezűen bánik a nem pénzbeni juttatásokkal.
Előre is köszönöm!

(#3155) Ferdzsoo válasza Comic (#3154) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Annyit azért megjegyeznék hogy a búvárkodás igazán onnantól kezd majd igazán drágává válni amikor megvan a tanfolyam. Természetesen no offense, és minden rosszindulat nélkül mondom. Emiatt van az hogy a tanfolyamon végzettek 96%-a szinte soha nem búvárkodik többet, és az oktatók sem látják őket többet.
Ezt az oktató mondta nekem. Én is nagyon csodálkoztam...

"Bitcoin has no top, because FIAT has no bottom." Az élet hosszú távon igazságos...

(#3156) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3155) üzenetére

F-ECT$
félisten

Én ennél jobb arányt hallottam: kb 10% jut el a második túrájára.

Comic: ebben sajnos én is Feree13-vel értek egyet - ha a tanfolyam is gond, akkor hogy jutsz el 100-200e Ft-os túrákra?

Dive ever, work never.

(#3157) Comic válasza F-ECT$ (#3156) üzenetére

Comic
tag

A vizsgán kívül minden egyéb adott. Mind a felszerelés, mind a hely...igazából minden más. Csak a vizsga, ami hiányzik...
Most is rendszeresen járok a barátokkal, csak ugye a hozzáállás, a lehetőség és a követelmény nem feltétlenül ugyan az...

[ Szerkesztve ]

(#3158) F-ECT$ válasza Comic (#3157) üzenetére

F-ECT$
félisten

Várost nem írtál, így például egy ilyet találtam.

Dive ever, work never.

(#3159) bcslaci válasza Comic (#3157) üzenetére

bcslaci
csendes tag

Náluk is lehet már SZÉP kártyát használni:
http://www.octopussy.hu/

(#3160) Zseketto válasza Sanyabá (#3146) üzenetére

Zseketto
senior tag

nekem tanitotta az idm-es padi oktatom itthon es ment. A titka a legzes ;)

asszem buddhanak hivta az oktatom.

[ Szerkesztve ]

*Bolygo Hollandi* *Az Eletnek nincs semmi ertelme, es ez igy van jol!*

(#3161) Sanyabá válasza Zseketto (#3160) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Tudom, gyakorlom is sokszor. :K

(#3162) F-ECT$

F-ECT$
félisten

Voltam Madeiran nyaralni, és ha már ott voltam, akkor merültem is. Szép volt, de nagyon messze van, így túrát szerintem nem éri meg oda szervezni, de ha arra jár az ember, akkor érdemes benézni a víz alá.

Dive ever, work never.

(#3163) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#3162) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Mennyire vad ott a tenger? Eléggé kint van az ott az óceánban...
Ill. Mihez képest van messze? Ázsiai merülőhelyekhez képest közel van. :)

[ Szerkesztve ]

"Bitcoin has no top, because FIAT has no bottom." Az élet hosszú távon igazságos...

(#3164) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3163) üzenetére

F-ECT$
félisten

Alapvetően nem vad, de hullámzás van, így nem mindenhol lehet merülni, illetve a vízbejutás is poénos néhol. A messzeséget arra értettem, hogy ahhoz képest, hogy mennyibe kerül eljutni oda, nem láttam semmi extrát a víz alatt. Persze nem is a legideálisabb időben mentem (hiszen most a nyaralás volt a cél).

Dive ever, work never.

(#3165) Comic

Comic
tag

Egy kis itthoni látványosságra hívnám fel a figyelmet!

Tata; Fényes-fürdő; Katonai-tó (korábbi nevén: Grófi-tó).
Télen-nyáron 23-25 fokos a víz, a tó alján megbúvó források miatt és nem mellesleg elhanyagolható a "fortyogó homok" látványa sem...

(#3166) gonger válasza Comic (#3165) üzenetére

gonger
senior tag

A magyar búvárkodás legrégebbi merülőhelye...
2 éve voltam ott, akkor a körtefásban is lehetett merülni (nem tudom most mi a helyzet), szépen be lehetett úszni a tavat körülvevő fák gyökerei alá.

(#3167) Comic válasza gonger (#3166) üzenetére

Comic
tag

Ez most is így van.
Ez a nyár a tavak és átfolyások kitakarításáról szólt. Jelenleg szépen merülhető a teljes tórendszer.
A körtefás...jelenleg halak armadája lepi el és nem is bátortalanok, ha valaki lemegy közéjük... :)

(#3168) huskydog17

huskydog17
addikt

Sziasztok!

Egy tanácsot szeretnék kérni tőletek:

Van egy Mares Ergo Flex típusú sznorkelem, amely átlátszó szilikonból készült. Ez kb. olyan 1, de legfeljebb 1,5 éves. Az idők folyamán az átlátszó szilikon elvesztette "fényességét", itt most nem a sárgulásról beszélek, hanem olyan kopottas színe lett, már nem igazán átlátszó.
Van valamilyen bevált módszer, amivel szinte újjá lehet varázsolni a külsejét?
Olvastam egy külföldi fórumon, hogy fehérítővel lehet próbálkozni, de nem tudom, hogy mennyire bízhatok ebben az infóban. Nem károsítja a fehérítő a szilikont? Igazából nem igazán találni infót a problémámról, legalábbis én nem igazán találtam az említett fórumon kívül, így ide fordultam tanácsért, reméltem itt valaki tud rá valami okosságot.
Előre is kösz!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#3169) Ferdzsoo válasza huskydog17 (#3168) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Én nem ismerek megoldást de egy idő után mindegyik szilikon ilyen lesz.(implantátumot nemtudom :D ) Leginkább nem kell vele foglalkozni. :)

(#3170) Sanyabá válasza huskydog17 (#3168) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Nem a szilikonon keresztül nézel, ha nem az üvegen! :D Amúgy nincs semmi jelentősége míg ki nem töredezik, ill. be nem szakad valahol.

[ Szerkesztve ]

(#3171) huskydog17 válasza Ferdzsoo (#3169) üzenetére

huskydog17
addikt

Azt tudtam, hogy a sárgásodás természetes és kikerülhetetlen dolog, de ez a kopás szerintem talán valami lerakódás lehet vagy nem tudom, ezért gondoltam, hogy le kéne kívülről pucolni, csak nem tudom, hogy milyen tisztítószert lehet használni. Na mindegy, azért kösz.

#3170: Igazából nem maszkról, hanem légzőcsőről volt szó, amiben nem igazán van üveg. :)
Végül is ha az ember rögtön fekete szilikonosat vesz, akkor nem lesz ilyen gondja.

(#3172) Sanyabá válasza huskydog17 (#3171) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Igaz, én voltam figyelmetlen! :B

(#3173) Comic

Comic
tag

A tatai helyreől az infókat és a képeket is érdemes végigmatatni: A tatai Fényes-Források Facebook oldala!

(#3174) gonger válasza huskydog17 (#3171) üzenetére

gonger
senior tag

Fogrém + kevés víz mehet rá és dörzsölgetni kell. Nem lesz vadi új, de sokat javít a dolgon, azt a fehér trutyit leszedi róla.Maszkon ezt egyszerű megcsinálni, mert sima felületek vannak a szilikonon, de sznori csövön lehetnek redők. oda esetleg egy puha sörtéjű fogkevét lenne érdemes használni.

(#3175) huskydog17 válasza gonger (#3174) üzenetére

huskydog17
addikt

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#3176) deedee

deedee
őstag

üdv

pár napja ismét meg kellett állapítanom, hogy még mindig a 10+ éves TECHNISUB VENTURA maszkom a legkényelmesebb és legjobban illaszkedő cuccom.
a cressi big eye többet enged ugyan látni a világból, de kényelem szempontjából még mindig nem találtam ellenfelet a Venturának.
/biztosan van jobb és szebb és stb..., de ameddig használható, használni fogom/

apropó!
meddig "áll el" egy féltve óvott, megbecsült szilikonos cucc? :F

(#3177) Pompi válasza deedee (#3176) üzenetére

Pompi
MODERÁTOR

Nekem van olyan maszkom ami már 13-14 éves ;)

...

(#3178) Sanyabá válasza Pompi (#3177) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Nekem van 18- 20 éves maszkom is. Pedig akkor még nem is búvárkodtam. :D [

deedee: nyilván függ attól hogy hol használod. Ha uszodában , akkor 4-5 év, és ellehet dobni. Ezt oktató cimborámtól tudom. Ha évente merülsz tengerben 20-30 alkalommal , akkor 7-10-ig is jó lehet. Ha meg csak itthon édes vizben. akkor passz.

[ Szerkesztve ]

(#3179) deedee

deedee
őstag

12 éves és kb 50 tengeri használat van benne /snorizással együtt/
akkor szerintem még 3-4 évig tuti okés lesz :C

a cressi meg jó lesz tartaléknak/bár tényleg többet enged látni/

29-én megyek pagra....
remélem szerencsém lesz és nem lesz vihar/szél/hurrikán/tornádó/tájfun :DDD

jól hallottam,hogy ilyenkor már eléggé necces jó időjárást kifogni?

[ Szerkesztve ]

(#3180) F-ECT$ válasza deedee (#3179) üzenetére

F-ECT$
félisten

Az, bora lesz jó eséllyel.

Dive ever, work never.

(#3181) Sanyabá válasza deedee (#3179) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Nem irigyellek! :N
Mondjuk ha Vörös tengerre mennél, akkor igen!

[ Szerkesztve ]

(#3182) deedee válasza Sanyabá (#3181) üzenetére

deedee
őstag

rákérdeztem a borára és ezt a választ kaptam:
"ez egy csomag ár, és ebben 6merülés van+a szállás, ha elmarad egy vagy te kihagysz egyet akkor sem tudunk pénzt visszaadni."

ez nem olyan biztató... :U

erősen gondolkodom,hogy így is bevállaljam e

(#3183) F-ECT$ válasza deedee (#3182) üzenetére

F-ECT$
félisten

Én szeptember elején-közepén voltam egy ilyen 6 merülésesen néhány éve, amiből 3 merülést sikerült abszolválni...

Dive ever, work never.

(#3184) Sanyabá válasza deedee (#3182) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Akkor egyértelmű a válasz, Egyiptom! 34 a levegő és 28 fok a víz. Kedd-től indulnak a gépek. Ha érdekel tudok segíteni! ;)

[ Szerkesztve ]

(#3185) deedee válasza Sanyabá (#3184) üzenetére

deedee
őstag

köszönöm, de elvileg január-februárra lesz társam marsa-shagrába, amely merülést már korábban is említettem itt a topikban.
oda húz a szívem :K

(#3186) F-ECT$ válasza Sanyabá (#3184) üzenetére

F-ECT$
félisten

Már nem "nem ajánlott" odamenni?

Dive ever, work never.

(#3187) Sanyabá válasza F-ECT$ (#3186) üzenetére

Sanyabá
senior tag

A média megint felfújta az egész dolgot, Én kint voltam , az ominózos történéseken, de Hurghadán semmit nem vettél észre nappal . Este voltak békés felvonulások, petárdázás, dudálás, kiabálás. De semmi atrocitásról nem hallottunk a nyaralók köréből.

(#3188) gonger

gonger
senior tag

Sziasztok! Wing vásárlás előtt állok, és a felszerelés darabjainak válogatása során elmélkedtem egy kollégával, hogy a súlyrendszernek ill leoldásának milyen szerepe lehet. A mai rendszerek mind azt tanítják, hogy vegyél övet és ha gáz van le kell oldani..... De! Mik azok a szituácik amikor erre szukség lehet? Oldjunk-e egyáltalán övet vagy ne? Dobjunk-e súlyzsebet vagy ne? Ha dobjunk, mikor dobjunk? Fontos-e a mélyben, hogy a magunkkal vitt ballaszt egy részét elérjuk és el tudjuk dobni? Mi a helyzet szárazruhás merulés esetén? stb... Több tapasztalt búvárral is beszéltem már erről, pro és kontra érveléseink voltak, megvan a saját álláspontom, de szerintem ez érdekes és hasznos téma, gondoltam itt is felvetem.(egyébként volt már aki itthon végzett egy ezzel kapcsolatos felmérést, lehet, hogy köztetek is van olyan akit erről megkérdeztek)
Ti mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#3189) F-ECT$ válasza gonger (#3188) üzenetére

F-ECT$
félisten

Hobbi búvárnál szerintem nincs olyan szitu, amikor oldani kell.

Dive ever, work never.

(#3190) gonger válasza F-ECT$ (#3189) üzenetére

gonger
senior tag

Mit gondolsz a felszíni (víz tetején lebegős) vészhelyzetekről?

[ Szerkesztve ]

(#3191) bcslaci válasza gonger (#3190) üzenetére

bcslaci
csendes tag

Lehet olyan helyzet amikor pánikoló búvárról szerintem a felszínen le kell venni a súlyt, főleg hogy azt víz alatt is meg tudjuk tenni, míg a mellényét nem biztos, hogy fel tudjuk fújni.

Vagy akkor ha le kell venni a felszerelését a mentéshez és a mellény nélkül már negatív lenne a sérült, akkor is jó ha könnyen megszabadítható a súlytól és először azt oldjuk le.

Szerintem

[ Szerkesztve ]

(#3192) gonger válasza bcslaci (#3191) üzenetére

gonger
senior tag

Na innen jött az elmélkedés...Wingekhez használnak 3-6 mm-es acél háttámlát is, ill 'V' ólmot. Azt nem lehet oldani sehogy sem. Vagy vannak a trim zsebek, amit palackhevederre lehet rakni. Ezeknek létezik fixen rögzíthető (olcsó) vagy oldható (drágább) változata is.Ki egyikre - ki másikra esküszik.

(#3193) F-ECT$ válasza gonger (#3190) üzenetére

F-ECT$
félisten

Nekem szállt már el vállszelepem 30m mélyen, kicsit combos volt felúszni, de eszembe se jutott eldobni a súlyokat. Egy hobbi búvárnál nincs dekós merülés, ott a társa, ott a DM, bármi vészhelyzet van szerintem a súly nem oszt, nem szoroz. Persze 1.000.000 merülésenként 1x előfordulhat, hogy jó lenne eldobni.

Ha jól olvasom, akkor te winget akarsz venni, ami már feltételez egy komolyabb képzettséget, beleértve a vészhelyzetek megoldását is. Szerintem így még kevésbé jöhet szóba a súlyok eldobása.

Dive ever, work never.

(#3194) bcslaci válasza gonger (#3192) üzenetére

bcslaci
csendes tag

Ha a BCD-hez van erősítve a plusz súly, az felszíni mentésnél nem annyira gáz, hiszen a BCD-vel együtt a súly is lekerül a sérültről és máris pozitív a rajta levő ruhától.
Szerintem.

(#3195) gonger válasza F-ECT$ (#3193) üzenetére

gonger
senior tag

Igen, wingre fogok váltani, de ez nincs összefüggésben a végzettséggel. Vannak itt nálam (165 merülés AOW végzettség) sokkal képzettebbek...
Sztereotípia, hogy winget csak profik használhatnak. Miért kellene gyakorlott búvárnak lenni ahhoz, hogy winget használjunk? Volt szerencsém kölcsön szettet kirpóbálni, és sokkal szabadabb érzés a víz alatt, egyszerűbb az egész cucc, nem lóg rajta ezer haszontalan dolog. Természetesen a búvárboltok az olasz csoda jacketeket nyomatják, jó haszon van rajtuk, nem is ítélem el őket...
Az viszont tény, hogy annak is meg kell ismerni a felépítését, a működését, mert bárhol a világban bér cuccot kérünk, jacketet fogunk kapni. De vannak már iskolák akik a kezdőknek is a jacketek ismertetése után winget javasolnak használni.És nem technikai búvárkodásról van szó ott sem.

(#3196) F-ECT$ válasza gonger (#3195) üzenetére

F-ECT$
félisten

Természetesen a búvárboltok az olasz csoda jacketeket nyomatják, jó haszon van rajtuk, nem is ítélem el őket...
Mert a wing olcsó? :)

Dive ever, work never.

(#3197) gonger válasza F-ECT$ (#3196) üzenetére

gonger
senior tag

Kb annyi mint egy jobb/új jacket.

(#3198) gonger válasza F-ECT$ (#3196) üzenetére

gonger
senior tag

De nem szeretnék én ebbe belemenni, semmi érdekeltségem nincs felszerelés értékesítésben, csak a saját tapasztalataim alapján tudok véleményt alkotni.

(#3199) F-ECT$ válasza gonger (#3198) üzenetére

F-ECT$
félisten

Semmi gond, de a mondatod alapján úgy tűnt, mintha a wing nem lenne indokolatlanul drága :)

Dive ever, work never.

(#3200) gonger válasza F-ECT$ (#3199) üzenetére

gonger
senior tag

Ebben a sportban minden drága...sajnos.

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.