Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) gonger válasza Ferdzsoo (#2650) üzenetére


gonger
senior tag

16-17 fok még egy jó nedves ruházattal is bírható. Tavasszal az Adria sem tud többet.

(#2652) Ferdzsoo válasza gonger (#2651) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Biztosan 7+5+csuklya kombinációban leszünk... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2653) Füge007 válasza Ferdzsoo (#2652) üzenetére


Füge007
senior tag

Tudtok még abban mozogni :D ?

Füge

(#2654) F-ECT$ válasza Füge007 (#2653) üzenetére


F-ECT$
titán

Én tudok :)

Dive ever, work never.

(#2655) gonger válasza Ferdzsoo (#2652) üzenetére


gonger
senior tag

az bőven elég lesz.

(#2656) Ferdzsoo válasza gonger (#2655) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nah, elég is volt a ruha. Most jöttünk meg. Jól elvoltunk nem fáztunk a 19 fokos vízben, bár az utólsó merülésnél amikor egy helyben voltunk kb 40 percet nah az már nem esett jól.
Viszont iszonyatosan nagyon nagyon élveztük a tanfolyamot. :K
Számos új és hasznos ismerettel lettünk gazdagabbak, sok stresszszintcsökkentő gyakorlatot végeztünk. Ezeket élveztem a legjobban. (maszk nélküli lebegés, komplett felszerelés levétele, összerakása, felvétele, majd a legvégén a levegő elzárása :D stb.) Én ezeket iszonyatosan élveztem, nagyon tetszettek. A levegő elzárása kimondottan. :DDD Jó ez hogy az ember megismeri milyen érzés amikor bármilyen okból kifolyólag nem jön a levegő. Természetesen a tájolás, tájékozódás éjszaka, bólyahasználat is mind mind nagyon hasznos és értékes gyakorlat volt. Főleg ebben a 0,2-1,5m-es látótávolságban ami volt. (iszoynat felkavarta a vizet a vihar.)
Egyszóval: Minden búvárnak tényleg kötelezővé lehetne tenni a résztvételt.
Sokkal többet ad mint az OWD.

Azért amikor ma reggel kint volt 12 fok és a vizes ruhába bújtunk bele... :D nah hát ennek is van egy fílingje.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2657) Füge007 válasza Ferdzsoo (#2656) üzenetére


Füge007
senior tag

Basszus, 12 fok és a vizes ruhába bújtunk bele. Na ezt én már kihagyom :D Szerintem az én vesém ezért nagyon megbosszulta volna magát :D . Régen én sem fáztam, de ma már nem szívesen megyek hideg vízbe, max. száraz ruhába, az meg nekem még sajna nincs.

Füge

(#2658) Ferdzsoo válasza Füge007 (#2657) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Különben érdekes, mert addig fázok csak mint a vadászkutya ameddig fel nem húzom, utána pár perc alatt rámmelegszik meg befülled, aztán már nem is rossz. De amikor csak térdig vagy még benne mezítláb... :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2659) F-ECT$ válasza Füge007 (#2657) üzenetére


F-ECT$
titán

Minél tapasztaltabb a búvár, annál jobban fázik :)

Dive ever, work never.

(#2660) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Úgy néz ki jövőre az Abu Fandera-s végcélpontú szafarira fogunk tudni elmenni (ahogy nézem St. john's felé van), volt itt már valaki ott?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2661) YikeSS válasza Ferdzsoo (#2660) üzenetére


YikeSS
tag

Nem sokkal van odébb, mint st.johns... mi voltunk már, jó volt, de nekünk nem volt jobb mint más :)

mergedes...

(#2662) YikeSS válasza YikeSS (#2661) üzenetére


YikeSS
tag

mondjuk annyi, hogy kevesebb hajó van arrafele, mint feljebb... az mindenképp pozitív, bár pl. st.johns caves-nél volt olyan, hogy annyi búvár volt a "barlangokban", hogy olyan tömeg volt, mint egy metróaluljáróban...

mergedes...

(#2663) Ferdzsoo válasza YikeSS (#2662) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igazából szívesebben mennék most el a másik irányba pl brothers-re csak az most lesz októberben. És nem jövőre... :N

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2664) YikeSS válasza Ferdzsoo (#2663) üzenetére


YikeSS
tag

Mi megyünk a Brothers-es októberire :)

mergedes...

(#2665) Ferdzsoo válasza YikeSS (#2664) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Uh de jó nektek, kérünk majd beszámolót... :K
Állítólag a brohers az egyik legjobb...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2666) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#2665) üzenetére


F-ECT$
titán

Én már voltam, láttam ott pörölyt is pl :)

Dive ever, work never.

(#2667) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#2666) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Elphinstone-on volt nálunk is pöröly. Meg még egy mélyebb helyen, nevére nem emléxem.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2668) YikeSS válasza YikeSS (#2664) üzenetére


YikeSS
tag

Mi voltunk már Brothersen és konkrétan semmit nem láttunk, csak a Big-blue-t. Ezt eljátszottuk párszor, majd mondták a guide-ok, hogy hát nem tudják merre járnak a cápák és inkább elhúztunk onnan :)

mergedes...

(#2669) Ferdzsoo válasza YikeSS (#2668) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Állítólag tavasszal sokkal nagyobb esély van cápáskodni mint amúgy bármikor.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2670) YikeSS válasza Ferdzsoo (#2669) üzenetére


YikeSS
tag

Nekünk azt mondták, hogy nem sok logika van benne, van hogy ottvannak, van hogy nem :)

Mi mindenesetre akkor járunk, mikor nincsenek :))

[ Szerkesztve ]

mergedes...

(#2671) Füge007 válasza YikeSS (#2670) üzenetére


Füge007
senior tag

Dél -afrikai merülésre kell mennetek, ott még sok is lesz a cápákból :D

Füge

(#2672) Pompi válasza Füge007 (#2671) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hát én találkoztam olyannal aki Brothersen és Daedaluson is rengeteg cápát látott. Persze amikor mi voltunk ott akkor meg szinte semmi nem volt.
Mondták már, hogy az a jó, ha hideg(ebb) a víz (tehát tavasszal) mert akkor szívesebben jönnek feljebb a nagytestűek, de erre rácáfol, hogy idén is tavaly a júliusi szafarikon is láttak sokat, többek közt pörölyöket is.
Ami számíthat az az áramlás. Na amikor mi Daedaluson voltunk tavaly, akkor nulla áramlás volt. A tavalyi Brothers jó lehetett volna, mert elvileg jók volta a körülmények, hidegebb víz, áramás, de ott meg más kavart be.
Szóval remélem most októberben látunk valamit a nagy kékségen kívül a Brothersen és lesz miről mesélni itt :D

Egy szudáni túra jó lehett, ezekről is nagyon jókat hallottam cápákat illetően. Dél-Afrika annyira nem vonz, azért nem egy nagy fehérrel szeretnék randevúzni :>

Feel Good Inc.

(#2673) F-ECT$ válasza Pompi (#2672) üzenetére


F-ECT$
titán

Én áprilisban voltam anno Brother's-en, és volt cápa elég, a végén már untuk is :)

Dive ever, work never.

(#2674) Pompi válasza F-ECT$ (#2673) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hát most majd megnézzük milyen az októberi felhozatal :D

Ja Abu Fendararól jut eszembe, igaz nem a mi csoportunk, de a három merülőcsoportól a másik kettő látott cetcápát Abu Fendaranal amikor ott voltunk. Pedig az nem kicsi :) Szóval ilyen ez a cápabiznisz, elég ha csak "kicsit" vannak arrébb...

Feel Good Inc.

(#2675) Füge007 válasza Pompi (#2672) üzenetére


Füge007
senior tag

Én még csak az Adrián láttam nagy macskacápát, az sem élt halászok fogták ki, ők mutatták meg, kb. 1 méteres példány volt. Egyiptomban egyáltalán nem láttam, majd egyszer talán majd összefutunk. Mondjuk engem a roncsok hoznak lázba, így annyira a cápákat nem hiányolom.

Füge

(#2676) F-ECT$ válasza Füge007 (#2675) üzenetére


F-ECT$
titán

A legjobb merülés, ami roncssal kezdődik és cápával végződik :)

Dive ever, work never.

(#2677) Ferdzsoo válasza Pompi (#2672) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nah hát akkor innen már 2-en is lesztek az októberi brothers-ön.
Most júliusban 31 fok volt a víz, mégis sikerült prölyöket látnunk 2x-is. Szóval ennyit a hidegvizes elméletről. :) Vagy csak rohadtnagy mákunk volt.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2678) gonger válasza Ferdzsoo (#2660) üzenetére


gonger
senior tag

Mi épp most értünk haza St John's-ról. A víz 29-32 fokos. Voltak white tip-ek többször is és Elpinestone-nál pöröly egész közel jött pár másodpercre. Én 4 merülésen láttam cápát a túra során, de volt olyan, aki 20 merülésből 10-szer is cápát látott. Olyan ez, hogy épp odanézel vagy épp nem nézel oda ahol a cápa van.

(#2679) Ferdzsoo válasza gonger (#2678) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Melyik hajóval voltatok?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2680) Pompi válasza gonger (#2678) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Olyan ez, hogy épp odanézel vagy épp nem nézel oda ahol a cápa van."

Mondjuk amikor a St.Johns túránk egyik hajnali falmerüléséből visszatérve ott körözött a white tip a hajó alatt, akkor inkább odanéztem, sőt le se mertem venni róla a szemem ;]

Feel Good Inc.

(#2681) gonger válasza Ferdzsoo (#2679) üzenetére


gonger
senior tag

Andromeda

(#2682) deedee


deedee
őstag

asszem megvolt az utolsó merülésem az idén...
zártam az évadot egy hegyeshalommal...
vagyis három merüléssel :)

[ Szerkesztve ]

(#2683) Füge007 válasza deedee (#2682) üzenetére


Füge007
senior tag

Aki bírja a hideg vizet :D

Füge

(#2684) Ferdzsoo válasza deedee (#2682) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Még elég jó tisztának tűnik a víz... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2685) gonger válasza Ferdzsoo (#2684) üzenetére


gonger
senior tag

ja, de valaki a kép jobb szélén épp belebrunyált :-)

[ Szerkesztve ]

(#2686) deedee válasza gonger (#2685) üzenetére


deedee
őstag

:DDD

(#2687) F-ECT$ válasza gonger (#2685) üzenetére


F-ECT$
titán

Az legalább meleg :)

Dive ever, work never.

(#2688) Sanyabá válasza deedee (#2682) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Víz hőm. 17-18 C ? Mi most megyünk a hétvégén Nyékládházára. Remélem nem lesz nagyon hideg a víz. Állítólag van egy 28 m mély üreg,egy kicsit izgat hogy tényleg annyi-e?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#2689) deedee válasza Sanyabá (#2688) üzenetére


deedee
őstag

fent volt 18
lent viszont nem figyeltem.... :DDD
azt tudom, hogy én nem fáztam....
a többiek meg : :B :B

(#2690) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok!

Pár videót már megosztottam Veletek korábban.
Álljon most itt egy mélydéli szösszenet a legkedvesebb emlékekből.

[ Szerkesztve ]

(#2691) F-ECT$ válasza gonger (#2690) üzenetére


F-ECT$
titán

Hangulatos videó :C Cápa / roncs nem volt? :)

Dive ever, work never.

(#2692) gonger válasza F-ECT$ (#2691) üzenetére


gonger
senior tag

volt, de sajnos videó anyagom nincs cápákról. fotó készült ,de az sem túl előnyös pozíciókban :-S no meg egy kis LUMIX kompaktom van(azzal készültek a videók is), amitől csodát nem érdemes várni.
a jó pillanatok a fejemben vannak:-)
ejj pedig volt egy alkalom Elphinestone-on, amikor szemben úszott velünk egy pöröly:-) aztán megfordult és huss ki a kékbe...

[ Szerkesztve ]

(#2693) Ferdzsoo válasza gonger (#2690) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Tényleg nagyon jól sikerült videó, jó a zene is alatta.
Ez az andromeda teljesen ugyanolyan hajó mint a cassiopeia.
Ahj basszus ilyenkor nagyon elvágyok megint egy hajós szafarira, de ami késik nem múlik. :N

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2694) gonger válasza Ferdzsoo (#2693) üzenetére


gonger
senior tag

Örülök ha tetszik Nektek és ha sikerül egy kis feeling-et áthozni ezekbe az esős hétköznapokba :-)

(#2695) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#2693) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja, testvérhajók.

Dive ever, work never.

(#2696) YikeSS válasza F-ECT$ (#2695) üzenetére


YikeSS
tag

Mi meg eddig mindig csak az Andromeda-n voltunk, de majd most hetvegen kiprobaljuk a Cassio-t is :)

mergedes...

(#2697) deedee


deedee
őstag

üdv

lehet,hogy vasárnap elmegyek dahabba,ha még lesz jegy a charterre.
7-es ruhában nem fogok megfőni? a hideget jól bírom, de a meleget....háááát... :U
vagy béreljek ott ruhát? ez nem igazán tetszene....

(#2698) YikeSS válasza deedee (#2697) üzenetére


YikeSS
tag

Embere válogatja, pl. Maldívon többen nem főttek meg a 7-es ruhában :) Én ott 5-ösben merültem és teljesen vállalható volt.

[ Szerkesztve ]

mergedes...

(#2699) Füge007 válasza YikeSS (#2698) üzenetére


Füge007
senior tag

Nos érdekes látvány lehet valaki 7 ruhában egy trópusi meleg vízben ami 25 fok alá nem megy, 3 ruhánál vastagabb teljesen felesleges. Nem beszélve a mozgási kényelemről.

Füge

(#2700) gonger válasza deedee (#2697) üzenetére


gonger
senior tag

Szerintem nem fogsz megfőni, de a plusz súly már a repülés miatt sem előnyös.
Sok helyen akcióznak most 3-as és 5-ös ruhákat is. 25 -30 e ft-ot szerintem bőven megérnek, és akkor a sajátodat használod.

Én is gondolkodom még egy idei Dahabon, de mindenéle iroda nélkül.
Dahabban még nem jártam, de a bázist már kinéztem. (Sea Dancer)
Te melyik szállodát választottad? Jól jönne vmi tipp olcsó és bevált szállásra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.