Hirdetés

2021. január 21., csütörtök

Gyorskeresés

(#3551) F-ECT$ válasza Yushchenko (#3549) üzenetére

F-ECT$
félisten

Az aquanauta árul cuccot is, de szerintem max ABC-t érdemes venni, amíg nem lesz legalább 20-30 merülésed. Milyen uszonyod van?

Dive ever, work never.

(#3552) Yushchenko válasza F-ECT$ (#3551) üzenetére

Yushchenko
őstag

Köszönöm a válaszokat!

ABC-re gondoltam csak természetesen. Nem emlékszem az uszonyom típusára, de Cressi a gyártója.

(#3553) Yushchenko

Yushchenko
őstag

Abban tudtok segíteni, hogy mivel érdemes a fület védeni/kezelni külső hallójárat gyulladásnál?

Mostanában kicsit érzékenyebb az egyik fülem, 2x is be volt gyulladva fél éven belül. Láttam, hogy árulnak a búvárboltokban Orthan, illetve Swimseal cseppet. Valamelyikőtöknek volt már ezekkel tapasztalata?

(#3554) Ferdzsoo válasza Yushchenko (#3553) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Mi a swimseal-t használtuk az egyik szafarin, csak jót mondhatok, hajnalban első merülés előtt csepegtettünk, egész nap éreztem a hatását. Semmi baja nem volt a fülemnek, pedig korábban a szafaris 4 merülést a túra vége felé már nehezen tolerálta. Nem gyulladt be de érzékeny lett már. Én csak ajánlani tudom. Nekünk a napi 1 is elég volt...

"Bitcoin has no top, because FIAT has no bottom." Az élet hosszú távon igazságos...

(#3555) Yushchenko válasza Ferdzsoo (#3554) üzenetére

Yushchenko
őstag

Köszi! Gondolom az Orthan is hasonló, de abból két fajta van: egy kifejezetten úszáshoz/merüléshez, ami hasonló, mint a Swimseal, egy pedig csak általános ápolásra.

(#3556) gonger válasza Yushchenko (#3555) üzenetére

gonger
senior tag

Mi sima paraffin olajat használunk normál ápolásra, nem engedi, hogy a sós víz bejusson egészen. Illetve ha megnyomom a dobhártyámát (pl egyenlítési probléma, vagy sok merülés egymás után) akkor Otipax fülcseppet. Mindkettőt sima gyógyszertárban is megkapod.

Honda SH150 2018.05. havi eladó

(#3557) WiZARD

WiZARD
addikt

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a témában. Ősszel voltam a Maldív-szigeteken, egy saját korall zátonnyal rendelkező szállodában, ahol ugyan csak snorkelingeltem, így csak az első 1-3 méter mélységet fedeztem fel, de asszem megfertőzött a dolog ;)

Most fogok menni egy alap tanfolyamra (CMAS*).
Február közepén megyek Phuket-re (ahogy visszaolvastam más is tervezett utat ekkorra, végül lesz valaki?), mire számítsak így totál kezdőként? Ugye jól láttam, hogy szervezett túrákra el lehet már menni a CMAS*-al?

Felszerelésből mi az amit mindenképp érdemes kezdőként venni sajátot? (Jöhet tipp akár márka/típus, beszerzési helyre, köszi)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3558) Sanyabá válasza WiZARD (#3557) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Akkor lehet hogy találkozunk ! :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3559) F-ECT$ válasza WiZARD (#3557) üzenetére

F-ECT$
félisten

Meglesz a vizsga is Phuket-ig?

Első nekifutásra ABC-t kell venni, aztán ha 1-2 túra után is úgy látod, hogy ez bejön, és legalább évi 2 túrán részt tudsz venni, akkor szép lassan mindent érdemes beszerezni.

Dive ever, work never.

(#3560) WiZARD válasza F-ECT$ (#3559) üzenetére

WiZARD
addikt

Az oktató azt mondta, hogy addig simán végzünk. (mondtam, hogy nekem február közepére kell)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3561) t72killer válasza WiZARD (#3560) üzenetére

t72killer
titán

Hajrá:R. Phuket környékén vannak szép helyek, ha egy Similan-ra v Richelieu-rock-ra menő hajóra fel tudsz jutni, az lesz a tuti. Bár nem tudom, mennyire vannak áramlások odakint.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#3562) WiZARD válasza t72killer (#3561) üzenetére

WiZARD
addikt

Köszi, guglin keresve találtam pár céget, aki szervez 1 napos búvár kirándulásokat 2-3 merüléssel, majd ha közelebb lesz a dátum, akkor ezeket átnézem jobban.

(#3563) gonger válasza WiZARD (#3557) üzenetére

gonger
senior tag

Mi március közepén megyünk a párommal saját szervezésben. A napokban vettem meg a repjegyeket. Ma jött meg a visszaigazoló email a szállásokról és a merülésekről.Érkezés után 1 nap hajóval Phi-Phi-n 3 merüléssel, aztán 4 napos szafari Similan körül majd pár nap szárazföld. Ez a terv! :)

(#3564) Sanyabá válasza gonger (#3563) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Mennyiért vetted a repjegyet, és hol ?

(#3565) gonger válasza Sanyabá (#3564) üzenetére

gonger
senior tag

Aeroflotnál Moszkván keresztül 193 e ft

(#3566) WiZARD válasza Sanyabá (#3564) üzenetére

WiZARD
addikt

Mi októberben vettük a jegyet, kayak.com -on keresztül, Etihad, 610$/fő volt, most ugyanez kb 720-750$

(#3567) Sanyabá válasza gonger (#3565) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Qatar Airways -en 154 ezer volt Phuket-re tegnap előtt.

(#3568) gonger válasza Sanyabá (#3567) üzenetére

gonger
senior tag

Aeroflot 1 átszállással visz és 15 óra az út oda és vissza is.
Qatar, Emirates és minden más 2 átszállás és borzasztó csatlakozások, 26-28 órás utazási idővel. Annyival nem olcsóbb...igaz én márciusi időpontokat néztem

(#3569) Sanyabá válasza gonger (#3568) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Két átszállás az, nem?

Mi Bangkok-ban is eltöltünk egy pár napot, így nem gond az átszállás.

(#3570) gonger válasza Sanyabá (#3569) üzenetére

gonger
senior tag

Bp-Moszkva-Phuket - 1 átszállás.
De Bangkokkal OKé a két átszállás, úgy nyilván az kell :-)

(#3571) WiZARD

WiZARD
addikt

Phuket búvárkodás tapasztalatok eddig:
3900-4200 THB 1 egy napos, 3 merülést tartalmazó kirándulás, felszereléssel együtt.

PhiPhi Island, és mellette lévő hely volt a cél. 4en voltunk 1 merülésvezetőre. A hajón amúgy kb 30 ember volt, és aránylag közel volt másik hasonló hajó is, szóval eléggé tömeg hely.

Az első merülés a "Maya Noi South" nevű helyen volt. Óriási csalódás, alig 1-2 élőlény, kicsi látótávolság.
Második: "Koh Bida Nai" - ez 1 hajszállal jobb volt, itt már volt sok korall, és pár élőlény.
Harmadik: "Shark Point" - ez ismét kicsit szebb.

Összességében csalódás az egész. Bár lehet nálam van túl magasan a léc, de ha hasonlókat láttam volna ősszel snorkeling közben, akkor talán el se kezdem a búvárkodást :(

(#3572) t72killer válasza WiZARD (#3571) üzenetére

t72killer
titán

Gyors visszajelzés Egyiptomból (Marsa Alam): alig van turista, van, hogy napokig a divmasterrel párban merülök. Hátránya, hogy nem megyünk ki a mutatósabb merülőhelyekre. Extra nagyvadak errefelé nincsenek, csak gyönyörű korall és apró cuccok, pár teknős, dugong és sok-sok nyugi.

(#3573) gonger válasza WiZARD (#3571) üzenetére

gonger
senior tag

Szia, Hol merültél eddig?
Melyik bázissal merülsz most Phuketen?
Mi márciusban megyünk, 1 napunk lesz Phi-Phi körül 3 merüléssel, utána 4 napos szafrira megyünk Similan, Koh Bon, Koh Tachai és Richelieu rock útvonalra.
szerintem nézz szét, hátha van még Similanra napi hajó!

(#3574) Ferdzsoo válasza t72killer (#3572) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Az alig van túrista összességében érted vagy csak ott alig volt. Vagy már látszik mindenhol hogy kevesebben vannak?

"Bitcoin has no top, because FIAT has no bottom." Az élet hosszú távon igazságos...

(#3575) gonger válasza Ferdzsoo (#3574) üzenetére

gonger
senior tag

Bázisok zártak be Egyiptomban. Állítólag Hurghada utcái üresek :((

(#3576) t72killer válasza Ferdzsoo (#3574) üzenetére

t72killer
titán

Más bázisokra nem látok rá, ez egy kis tábor a semmi közepén v inkább déli végén. Az első repülőt, amivel jöttem volna indulás előtt 2 héttel törölték, úgyh főtt a fejem egy darabig, amíg másikat találtam. A második gép (Bécs-Marsa Alam) viszont tele volt, úgyh azért akadnak turisták összességében, de itt nagyon sovány a szezon. Hajóra nem is mertem jelentkezni, nem sok esély van rá, hogy alapból szezonon kívül kifusson egy hajó, amiről a maradék turista is elmenekült a nagy terrorbesz@rás miatt. Itt az a szerencse, hogy szörfösök is vannak, úgyh elballag valahogy a bázis...

[ Szerkesztve ]

(#3577) WiZARD válasza gonger (#3573) üzenetére

WiZARD
addikt

Eddig sehol, ez volt az első. Korábban csak Maldív szigeteken snorkeling, ott jött meg a kedvem a témához, és ahhoz tudtam hasonlítani.

Ma még elmentem a Racha Noi / Racha Yai túrára, szintén 3 merülés, sajnos más már nem fért bele, holnap este megyünk haza :(
Ez sokkal jobb volt mint a tegnapelőtti, bár itt is nagyon tele volt planktonokkal a víz, és nem volt túl nagy látótávolság, de azért tisztább volt kicsit.
Egyedül voltam a merülésvezetővel, mert hozzá épp nem jelentkezett senki más erre a túrára.
Kezdőként simán levitt 28 méterre először, majd másik 2 merülésnél is 25 méter volt a max. Lehet, hogy hiba, de csak útólag gondolkoztam el ezen, hogy gáz-e, nekem kellett volna-e szólni és merülés közben "ellenkezni", vagy rábízhatom magam, tudja, hogy mit csinál? Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#3578) F-ECT$ válasza WiZARD (#3577) üzenetére

F-ECT$
félisten

Maldív az egyik legjobb búvárkodós hely, utána lehet csalódás egy simán jó hely is. Emellett kezdőként lehet, hogy csomó mindent nem vettél észre, ilyenkor még nem áll rá az ember szeme az apróbb dolgokra. (Egyébként lehet, hogy tényleg rossz helyeken voltál, nem ismerem ezeket.)

Kezdőként is te vagy a felelős az életedért, szóval Neked kellett volna szólni, de még a briefing alatt. (Hány merülésed van?) Egyébként maga a mélység nem okoz gondot egy kezdőnek sem, és mivel ketten voltatok, így gond esetén valószínűleg megoldotta volna helyetted a problémát.

Dive ever, work never.

(#3579) Sanyabá válasza WiZARD (#3571) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Én is most jöttem haza Phuket-ről. :D
Száva Zoli-val merültél?

Nekem 3500 THB volt a három merülés PhiPhi-n.
Újhold miatt nagyon rossz volt a látótávolság. Csak egy nagy teknőst láttunk, ami figyelemre érdemes volt.

(#3580) gonger válasza F-ECT$ (#3578) üzenetére

gonger
senior tag

Ezek szerint nem nagyon foglalkoztak a végzettségével, gondolom a naplóját sem kérték el. Oké, hogy egyedül volt vele a merülésvezető de check dive nélkül egyből durrantani egy friss búvárral, számára ismeretlen helyen 28-ra..elég gáz. Jobb helyeken ezt be sem vállalják, mert megszívhatja az egész bázis!
Furcsa, de sajnos hallani ilyenekről. Gondolom izgult is, kevésbé tudott figyelni a merülésre, a gázfogyasztása is valószínűleg nagy volt, lehet csak gyorsan le akarta tudni a guide a 3 merülést. Szomorú!

[ Szerkesztve ]

(#3581) F-ECT$ válasza gonger (#3580) üzenetére

F-ECT$
félisten

Kb 3 másodperc alatt megmondod egy búvárról a víz alatt, hogy milyem szintű, de már a felszíni viselkedés is árulkodó (felszerelés összeszerelés, stb).

Egyébként az alap vizsga után pár merüléssel már én is a 20-30 m-es sávban merültem, akkor még nem volt ilyen max 18m, főleg nem max 12m-es szabály, és nem is volt semmi gond. A DM tudta, hogy ezek az első igazi merüléseim, látta, hogy jól megy a dolog, így nem volt probléma a merülések alatt. (A társam is tapasztalt volt, és a DM is végig figyelt.)

Dive ever, work never.

(#3582) t72killer válasza WiZARD (#3577) üzenetére

t72killer
titán

Akármennyire "jól áll a kezdő búvár keze" a dolgokra, nem illik túlságosan mélyre vinni. Hallottam már halálos balesetről, ami egy szimpla maszkürítéssel kezdődött, "kicsit" mélyebben az előírtaknál. (tanonc bepánikolt a maszkba kerülő víz miatt, tűzni akart azonnal a felszínre - okatató visszafogta, erre kivágta magát és a pánikban kilégzést is elfelejtve "felrobbant" a felszínre)

Az, hogy valaki pöpecül szereli a cuccát, szabályozott körülmények között jól viselkedik, még nem garancia arra, hogy hirtelen gáz esetén (pl vmibe belegabalyodás, BCD-hiba, stb) is megőrzi a hidegvérét.

Persze a mélyben ellenkezni a vezetővel, pláne kezdőként extramacerás.

[ Szerkesztve ]

(#3583) WiZARD válasza Sanyabá (#3579) üzenetére

WiZARD
addikt

Nem vele. Love diving phuket nevu iroda (vmi Szlovem faszie) kozvetitesevel helyi DM volt mindket alkalommal. Masodszorra csak 3500 THB volt.

Elsonek direkt szoltam hogy vizsga utani elso valodi, tengeres merules, ott 18-13 meterre mentunk, volt mas hozzam hasonlo kezdo is a csapatban, meg neki a szulei, 2-3 csillaggal es nemi tapasztalattal...

Masodiknak is mondtam hogy nem vagyok tul gyakorlott, ezelott a vizsgan tul csak 3 merulesem volt Phiphi-n.
A 28m nem volt betervezve, briefingen 20 metert mondott. Aztan kiszurt egy rajat es elindult utana. Talan 1-2 percet voltunk ott es feljebb jottunk.
A tobbinel mar mondta hogy az elejen 25 meterre lemegyunk mert ott van elsullyedt hajo meg latnivalo.

(Mindket DM megdicsert, hogy ugyes voltam, es magabiztosan, jol ereztem magam, persze nyilvan a magam kezdo szintjen)

(#3584) F-ECT$ válasza t72killer (#3582) üzenetére

F-ECT$
félisten

Az, hogy valaki pöpecül szereli a cuccát, szabályozott körülmények között jól viselkedik, még nem garancia arra, hogy hirtelen gáz esetén (pl vmibe belegabalyodás, BCD-hiba, stb) is megőrzi a hidegvérét.

Ez igaz, de ugyanúgy igaz egy tapasztaltabb búvárra is, aki még nem került korábban hasonló szituációba.

Dive ever, work never.

(#3585) Ferdzsoo válasza t72killer (#3582) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Az ilyen feltűzni a felszínrét sosem értettem. Soha az életbe megnemfordult bennem hogy akármégcsak 5 méterről is feltűzzek a felszínre. Az ilyen embereknek nem való a búvárkodás.
Bármi kehe volt/lesz, ha nem tudom megoldani, az első a társam.
Nemigen van olyan probléma amit 2-en ne lehetne megoldani...

[ Szerkesztve ]

(#3586) t72killer válasza Ferdzsoo (#3585) üzenetére

t72killer
titán

A konkrét esetről nem tudok sokat, bepánikolt a tanonc - és gondolom az oktató is. És igen, nem ártott volna, ha az oktató valahogy kiszúrja ezt korábban, 2m-es mélységben.:R

(#3587) Sanyabá válasza WiZARD (#3583) üzenetére

Sanyabá
senior tag

A látó távolság milyen volt?

Ráját is láttatok?

(#3588) WiZARD válasza Sanyabá (#3587) üzenetére

WiZARD
addikt

2 vagy 3 rajat, 1 polipot lattunk, sajnos a ritka nagyvadakat (manta raja, leopard capa) nem lattuk.
Phiphinel volt par tintahal.

Passz, szarul tippelek, talan 10-15 meter.

(#3589) WiZARD válasza WiZARD (#3588) üzenetére

WiZARD
addikt

Itt talan latszik a latotavolsag.

(#3590) gonger válasza Sanyabá (#3587) üzenetére

gonger
senior tag

Kicsit off, de megírnátok, hogy milyen árakkal találkoztatok odakint? Utcai kajáldák rendben voltak? Motort tudtatok bérelni nemzetközi jogsi nélkül? érdemes kint valamit vásárolni? ruhanemű, apró műszaki cikk?

(#3591) WiZARD válasza gonger (#3590) üzenetére

WiZARD
addikt

Utcai kajaldaban, atlag olcso etteremben 50 thb korul kezdodik valami egyszeru rizses/tesztas etel, csirkevel 80-100 thb, rakkal 150, Patong Banzaan Market koruli esti utcai kajaldakban sushi darabja 7-10 thb, 1kg friss hal sutve 350 thb, hozza 1 rizs 100 thb.

Par napig ezekben ettunk, alapvetoen nem volt gond, de nekem utolso elotti nap osszejott valami hanyos/fosos gyomorrontas. Szerencsere este lezajlott, reggel mar oke voltam, feltem is nehogy tovabb tartson, mert aznapra volt befizetve a buvarkodas. Este inkabb mcdonaldsban ettem ;) atlag menu 200 thb.

Motort nem bereltunk, gyava vagyok ehhez. Kozponthoz kozel volt a szalloda, setaval elvoltunk. Nem ugy tunnek mint akik sok jogositvanyt kernenek, de azert vard meg mas valaszat ;)

Ruhanemu draga. Muszaki cikket sokat nem neztunk. Asszonynak vettunk egy applewatch-t, 13500 thb (38 mm sport) amibol vat refundnal 5% visszajott, talan erdemes tobbi apple cucc arat is megnezni.

[ Szerkesztve ]

(#3592) Sanyabá válasza WiZARD (#3589) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Igen, ez sajna meg sem közelítette a Vörös tengerben meg szokott látótávolságot.
Nekünk volt olyan hogy 5 m-re elég volt ellátni.

(#3593) gonger válasza Sanyabá (#3592) üzenetére

gonger
senior tag

Na jó-jó! De azért akadt ott látnivaló is
:))

(#3594) YikeSS válasza gonger (#3593) üzenetére

YikeSS
tag

Ez a Zoli ez te vagy, vagy csak linkelted a videóját? (csak mert őt ismerem :) )

mergedes...

(#3595) gonger válasza YikeSS (#3594) üzenetére

gonger
senior tag

Nem a Zoli vagyok, csak ismerem Őket.

(#3596) Sanyabá válasza gonger (#3593) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Együtt voltam Zoliékkal ! :DD Néha én is beúsztam a képbe. :K

(#3597) Sanyabá

Sanyabá
senior tag

Még egy pár kép:

(#3598) t72killer válasza t72killer (#3576) üzenetére

t72killer
titán

No, egy db-ban hazaértem, szép merülések voltak (40db összesen), cápából csak a kicsi szirtcápával találkoztunk, pár jókora napóleonhal is jött szembe ill éjszakain volt kb pár 20-30 centis spanish dancer, kisebb tintahalak, korallrákocskák.

A reptéri biztonság nagyon ráment az utasok nyaggatására (ne felejtsük el, hogy a sharm-i rosszfiú alkalmazott volt...), a bőséges IQ-val megáldott egyiptus ellenőrzőemberke kidobta a kukába 4 vadiúj eneloop akksimat és a búvárlámpa 32650-es akksiját, megtoldva kb 100EUR-val az "utazási költségeket" :Y.

Vicces sztori azért, a légitársaságok tudtommal elvárják, hogy az akksikat az ember a kézipoggyászban prezentálja, a biztonsági ember pedig annyit tudott angolul kinyögni, hogy a bőröndbe kellett volna csomagolni őket :W

[ Szerkesztve ]

(#3599) gonger válasza t72killer (#3598) üzenetére

gonger
senior tag

Korábban is volt erre példa, hogy a tölthető elemeket/akksikat nem engedték a kéziben felvinni sajnos

[ Szerkesztve ]

(#3600) t72killer válasza gonger (#3599) üzenetére

t72killer
titán

Agyatlan... Tavaly semmi bajom nem volt ugyanezzel a pakkal, de megtanultam a leckét. Tiszta mázli, hogy a fényképezőgép akksijait nem dobta ki (azok ugye szögletesek - és persze jóval drágábbak az eneloopoknál)

#3592: Nálunk elég vegyes volt a látótáv, a housereef-en - amit ugye legtöbbször merültünk - sokszor 10m-nél is kevesebb volt. Kintebb volt, hogy sacc/kb 30m-nél is messzebbre lehetett látni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.