Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Én most nem mennék sehova az arabokhoz.
Persze kicsi az esélye hogy épp veled történik valami, de jóval nagyobb mint eddig.
Nekünk is probléma lesz mivel váltjuk ki az egyiptomi szafarit.. :U
Meg ki tudja addig még mi történik...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3502) t72killer válasza Ferdzsoo (#3501) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Decemberig várok a döntéssel, aztán meglátom. Dec közepéig kellene foglalnom, ha egy 20%-os kedvezményt ki akarnék használni a multkori helyemen, 2 hétnél azért ez komoly tétel.

Maldívra 5kEUR-ért nem mennék most, kb ennyibe fájna 2 hét - 1 hétért meg nem ülök repülőre, ráadásul az se feleennyi, mert a repjegy nem lesz olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3503) F-ECT$ válasza t72killer (#3502) üzenetére


F-ECT$
titán

A Wizz Air nem küld több repülőt Hurghadába
November 28-ától határozatlan időre felfüggeszti Budapest és az egyiptomi Hurghada közötti járatát a Wizz Air, közölte a cég az MTI-vel. A magyarázatuk szerint „a működési környezet felülvizsgálatát követően” döntöttek így. A légitársaság menetrendje idén május 16-án bővült a heti egyszeri Budapest–Hurghada járattal.

Dive ever, work never.

(#3504) t72killer válasza F-ECT$ (#3503) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szép. Marsába még mennek gépek, de gondolom a Wizz lépése borítani fogja az asztalt másoknál/más reptereken is. Egyetlen megoldás az lenne, ha európai biztonsági személyzetet engednének a reptereikre, különben lőttek a turizmusból származó bevételeknek, szépen lesüllyednek Szudán-Líbia szintjére.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3505) t72killer válasza t72killer (#3504) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Bombafenyegetés miatt kényszerleszállást hajtott végre a bulgáriai Burgasz városban egy Lengyelországból Egyiptomba tartó utasszállítógép csütörtök kora reggel."

"A LOT légitársaság elmondta, hogy a repülőgép nem a légitársasághoz tartozik, hanem charter járat, amit az egyiptomi Hurghada városába való repüléshez alakítottak ki.

A lengyel társaság csütörtök délelőtt közölte: csak egy vicc volt az egyik utas részéről a bombafenyegetés."

Még ha nem is komoly, az ilyen idióták miatt sokat szívhat az ember a repüléssel a közeljövőben. A delikvenst javaslom Egyiptomba transzportálni, egy ottani börtönben gondolkozzon rajta, mennyire jó dolog másokat ilyesztgetni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3506) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az extra disznóság amúgy - búvárszempontból is - hogy a vörös tenger környéki összes ország problémás. Szaúd Arábiában nagyüzemben űzik a vallási fanatizmust a hatóságok is, még vízumot szerezni se egyszerű az országba, ráadásul Dzsiddába nemigen repül európai társaság. Szudánban és egyéb országokban max a hajón érezném biztonságban magam, de minél délebbre megyünk, még a hajón se feltétlen. Nem beszélve arról, h szintén drága+átszállásos odarepülni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3507) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Oroszország hazahívja polgárait Törökországból"

Szerencsétlenekre nagyon rájuk jár a rúd. Kérdés, hol töri össze a korallt ezentúl a féligképzett orosz búvár? Elözönlik Maldívot, ahova eddig csak a pénzesebbje jutott?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3508) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Phuket-en merült már valaki?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3509) t72killer válasza Sanyabá (#3508) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Felmerült, hogy jövő februárban ott merülök, de elment tőle a kedvem. Olyanokat olvasni, hogy nagyvadak már csak a mesében léteznek arrafelé:(.

Mozambikon meg Karibin gondolkozom, csak nem 1xerű odajutni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3510) Sanyabá válasza t72killer (#3509) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Akkor pedig találkoztunk volna ! :D De elsősorban nem merülni megyünk, hanem szétnézni, a merülés csak ráadás.
Valamit csak fogunk látni, ha mást nem roncsokat.

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3511) t72killer válasza Sanyabá (#3510) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még nincs teljesen kizárva egy Similan-os csónak, attól függ, mit csinálnak az Egyiptusok év végéig. Mozambik nagyon bonyinak tűnik megszervezni, Karibin meg nincs mantaszezon akkortájt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3512) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Japán felújítja a bálnavadászatot az Antarktiszi vizeken - erreföl az okos cikkíró elsőre beszúr egy szép pettyes cetCÁPA fotót :DDD

Amúgy odaküldhetne már vki egy tengeralattjárót, ami "rejtélyes eltűnéseket" okozna a japán bálnavadász-flottában, agyrém, amit művelnek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3513) Sanyabá válasza t72killer (#3511) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Mi febr. elején megyünk.Még csatlakozhatsz!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3514) t72killer válasza Sanyabá (#3513) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

December közepéig húzom-halasztom a döntést, ha nem lőnek, akkor megyek a múltkori egyiptomi helyemre (Lahami bay). Ha balhé van, kell alternatíva, sok merüléssel viszonylag kulturált ktgvetés mellett.

Egyébként Februárban nincs több búvár, mint hal Thaiföldön?

Más: egy kérdés a topicot látogató tömegekhez: Meikon vízalatti házikóval van vkinek tapasztalata? Beújítottam egy RX100IV-es kamerát és vízálló házikót keresek hozzá. A Meikon már egy ideje a piacon van a ktg-hatékony házaival - kérdés, mennyire megbízhatók ezek:F? Mert elég gyorsan extradrága ház lesz a cuccból, ha elázik a kamera :Y

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3515) Sanyabá válasza t72killer (#3514) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Addigra bíztos nem lesz már hely. Oda megyünk, ahol kevesebb a búvárok száma, meg éjszaka. :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3516) t72killer válasza Sanyabá (#3515) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A nappalokat sem szeretném szárazon tölteni, márpedig akkor eléggé tele lesz az Egyiptomból elmajrézott orosz-brit-német társasággal a víz. :(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3517) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azori szigeteken járt már valaki? Ktghatékonyabb módja lenne a Mantázásra a Maldívnél...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3518) Sanyabá válasza t72killer (#3516) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Na majd meg látjuk. :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3519) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megjött a Mikulás:)

*

[/IMG

Komolyabb keresztelő februárban, hogy hol, az még rejtély...

* A puttony tartalma: Sony rx100IV+Na-rx100IV házikó

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3520) t72killer válasza Ferdzsoo (#3501) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Biztonság-kérdés: olvasgattam a tripadvisor fórumot, vannak azért lent nyugati turisták és nincsenek berezelve. Persze valami luxusbiztosítás nem árt, ha az utolsó pillanatban kell lemondani az utat :U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3521) t72killer válasza t72killer (#3520) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ill még egy utazós adalék: egy alkalmi Szudáni búvárszafari keresztbetehet ha amerikába utazik az ember.

Mondjuk egyelőre nem fenyeget egyik útirány sem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3522) gonger válasza t72killer (#3520) üzenetére


gonger
senior tag

Nálad nem egyszerű az útirány eldöntése, úgy látom :-) csak nehogy lemaradj a jó lehetőségekről!
Terrorizmus ellen egyik biztosító sem ad fedezetet szerintem. Egyébként mi pont akko rmentünk ki Dahabba, amikor lezuhant az orosz gép. A reptéren lévő nagyobb katonai készültségen kívül mi semmit nem vettünk észre.Akár már holnap visszamennék.

(#3523) gonger válasza t72killer (#3521) üzenetére


gonger
senior tag

Az mondjuk kérdés, hogy az elmúlt 5 év utazási szokásait hogyan ellenőrzik.Szudánba pl nem engedtek be ha az útleveledben izraeli vízum volt, amit egy új útlevél készítéssel simán át lehetett hidalni :)
Hogy az amcsik mire látnak rá, azt nem tudom.

(#3524) t72killer válasza gonger (#3522) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha változik a veszélyességi besorolás és lemondja az utat az ember, akkor amit kötöttem, fizet (elvileg annyit, amennyiből új útra mehetnék, nem csak a bebukott árakat). Nálam Marsa Alam a határozott cél, ha oda lehet jutni, viszont gondolkoznom kell alternatíván, ha lőni kezdenek/nem megy a gép - ez nehéz. Maldívon 2hét ~5k€-mtól szabadítana meg, ami elég meredek:Y. Majd mennék oda is, de előtte egy olcsóbb helyen rendesen begyakorolnám a kamerakezelést, ne a méregdága úton bénázzam el a mantás videókat...

Sztem a legvalószínűbb alternatíva, hogy Kanárin csinálok egy divemasterit, asszem 2-2.5 hétbe belefér, ha fizet érte az ember, nem WC-t pucol a bázisnak.

#3523: "Hogy az amcsik mire látnak rá, azt nem tudom." Elvileg mindenre amire akarnak. A jard akár dzsímélből kiolvasott titokszolgálati infókat is kaphat, hogy vki odalent járt és "elfelejtette" közölni. Amit nem tudok, hogy mi van a korábban kiadott vízumokkal? nekem 2008-ból van egy 10éves.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3525) gonger válasza t72killer (#3524) üzenetére


gonger
senior tag

DM 2-2,5 hét alatt? Ott mit spórolnak ki? :D

(#3526) t72killer válasza gonger (#3525) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, lehet hogy már rescue - ként kell odamenni, rákérdezek. Nettó merülésszámban meg lehetne csinálni - áprilisban 40-et merültem 2 hét alatt - csak a DM többről szól, mint merülgetés.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3527) F-ECT$ válasza t72killer (#3526) üzenetére


F-ECT$
titán

A Rescue már a Masterhez is kell, vagy az sincs még meg?

Dive ever, work never.

(#3528) t72killer válasza F-ECT$ (#3527) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nincs, rescue+master kombi kéne, de ahhoz sztem kevés a szabi:( Lehet mecsinálom natúr a rescue-t, a maradék időben meg pancsolok:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3529) F-ECT$ válasza t72killer (#3528) üzenetére


F-ECT$
titán

Azaz rescue + master diver + divemaster? :)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3530) t72killer válasza F-ECT$ (#3529) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, padi alatt gondoltam, de az is lehet, h cmas *** lesz belőle - az egy kicsit kevesebb anyag.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3531) t72killer válasza F-ECT$ (#3529) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Emperor-ék 2 hetet írnak amúgy, AOWD+elsősegély-kurzus az előfeltétel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3532) Pompi válasza t72killer (#3530) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ne haragudj, hogy ezt írom, de szerintem ez gáz így.
Úgy látom beszippantott a kártyagyűjtögetős rendszer :(
Teljesen mind1, hogy melyik rendszert mit ír, 2 hét alatt nem lesz aowd-ből divemaster az ember, max. papíron, az meg mire jó, kit csapsz be vele? A legrosszabb az, hogy magadat.
Főleg ha már eleve azt nézed, hogy melyik kevesebb anyag.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#3533) t72killer válasza Pompi (#3532) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Félreértesz, senkit nem akarok becsapni, egyszerűen a következő szintet keresem - AOWD-vel uis csak bébiszitterrel engednek víz alá a klubomban, rescue az alap, CMAS***-gal pedig mehetnék CMAS*-os buddyval is (CMAS-re vannak nagyon rákattanva). "Dolgozni" nemigen készülök búvárként, kétlem, h családot lehetne eltartani tisztán búvároktatásból, úgyh a *** szint nekem egyelőre bőven elég.

Az AOWD-t meg kb 120 merüléssel és 2 évvel ezelőtt szereztem, nem rögtön ugranék a "mélyvízbe".

Az "anyag" mennyisége, kurzus hossza pedig azért számít, mert egyhuzamban nincs 2hétnél hosszabb szabim, ráadásul az összes 5hétnyi szabimat se tudom búvárkodással tölteni. Simán lehet 2 hét képzés és a klubbal 7végente lehet gyakorolni, kártyának/szintnek megfelelően.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3534) F-ECT$ válasza t72killer (#3533) üzenetére


F-ECT$
titán

Aowd a legtöbb helyre elég, de ha zavar, akkor is bőven elég a master diver. A divemaster akkor kell, ha dolgozni is szeretnél. Szerintem.

Dive ever, work never.

(#3535) t72killer válasza F-ECT$ (#3534) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

áá, hogy master diver != divemaster, auch :B . Valahol rescue környékén szeretném látni magam jövőre, hogy ne nézzenek totál kezdőnek. Mindenesetre lehet inkább a franciás CMAS lesz, ha véletlen elkeverednék pl francia polinéziába, ne nézzék hitelkártyának a PADI-s karit:))

Apropó kártyagyűjtés: láttam olyat, hogy német srác leköltözött tenerifére úgy, h dunsztja nem volt a búvárkodásról és 2 hónap alatt a búvárboltban bedolgozva DM-lett belőle - na erre mondom, h kicsit gyors. +utána gáz, ha tőlem kérdez vmi szakmait ;]

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3536) Ferdzsoo válasza t72killer (#3533) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Oh. 120 merüléses divemaster már bőven jó. :))
Voltam egy csapatban a csaj a felszínen mutogatta mindenkinek a divemaster kártyáját 90 merüléssel.
Aztán lent meg egy gyengébb áramlatban úgy kapálózott mint a parton a hal, a guide rángatta lefele vissza, különben meg elszállt volna mint a győzelmi zászló.
Mi meg a korall felett 5 centivel lapultunk csak néztük hogy vele meg mi van, meg ráztam a fejemet. Divrmaster. LOL.
Én inkább leszek 400 merüléssel aowd mint 120-al divemaster. :N
Van egy jó barátom 450 merüléssel aowd. Erről ez a vélemyényem. Kártya mindegy. Merülésszám nem. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3537) t72killer válasza Ferdzsoo (#3536) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az tuti, ha valami profi minősítést szerzek öreg koromra (DM, oktató meg főleg - bár ilyen fizuk mellett kétlem), akkor előtte szerzek egy kis folyami gyakorlatot meg valszleg kishajóvezetés is lesz előtte.

Gondolkoztam, lehetne-e önfinanszírozóvá varázsolni ezt a szép hobbit, de nem jutottam sokra. Olcsósítási ajánlatokat kaptam már pár törzshelyemről: ha viszek nekik 10embert, akkor ingyen merülök+lakok meg hasonlók.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3538) Sanyabá válasza Ferdzsoo (#3536) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Jól beszéltél tezsvírem :D Ne a kártyád minősítsen ,ha nem a merülésed.

Engem sem zavar hogy kb. 150 merűléssel AOWD-s kártyám van.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3539) Pompi válasza Sanyabá (#3538) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

+1

7 évvel és 180 merüléssel magam mögött AOWD vizsgával.

Nem értem, hogy mi az, hogy AOWD-vel csak bébiszitterrel engednek a víz alá. Nem hallottam még ilyet. :U

Feel Good Inc.

(#3540) F-ECT$ válasza Pompi (#3539) üzenetére


F-ECT$
titán

Valami ilyesmi van a szabályzatban:
b/ KÉTCSILLAGOS BÚVÁR
A kétcsillagos búvár olyan búvár, aki középfokú elméleti és az ehhez szükséges gyakorlati ismeretekkel rendelkezik, van már az előírásoknak megfelelő nyíltvízi merülési tapasztalata, és késznek tekinthető arra, hogy másik, legalább kétcsillagos vagy magasabb minősítésű búvár társaságában merüléseket hajtson végre. A kétcsillagos búvárnak még nincs elegendő gyakorlata ahhoz, hogy egycsillagos búvárokat vezessen nyíltvízi merülések során.

(Ez régi, de gondolom alapvetően nem változott.)

Dive ever, work never.

(#3541) t72killer válasza Pompi (#3539) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+ #3540: pontosan, "4 csillag" elve alapján működünk, és a kis AOWD-met csak egy csillagnak számítják be, mert nincs benne kötelező mentőgyakorlat. Ergo csak 3csillagossal merülhetek, ami gáz, mert a kb 20tagú bandában 3 embernek van, 1*-os meg egy csomó, ergo nehéz társat fogni.

Rescue-only PADI-s tagtárs nincs, tapasztalt DM van, akit nagykegyesen elismertek ***-nak. PADI/SSI-s klub a közelben, akik merülnek is, nincs, úgyh az ő szabályaik szerint fogok játszani, azaz vagy szerzek egy CMAS minősítést, lehetőleg feljebb, mint az aktuális szintem - h vmi értelme is legyen - vagy olyan PADI-s szintet, amit rendesen elismernek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3542) t72killer válasza t72killer (#3541) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Üssekő alapon marad a februárra Egyiptom, veszélyes sport ez a búvárkodás: felrobbanthatják az embert, kinyiffanhat autóbalesetben a merülőhelyre tartva, parton lezúghat egy szikláról, elsüllyedhet a hajó alatta, telibekaphatja egy kósza meteor...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3543) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Tavasszal végre lehetőségem lesz búvártanfolyamra menni. Melyik alapszintű tanfolyamot ajánlanátok Budapesten? Vizsgázni a dorogi tavon szeretnék.

Köszönettel:
Yush

(#3544) Pompi válasza Yushchenko (#3543) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én őket javaslom. Bár ők nem a dorogi tavon vizsgáztatnak, hanem Gyékényesen. De szerintem ne az legyen a szempontod a választásnál, hogy hogy melyik tavon legyen a vizsga.

Feel Good Inc.

(#3545) Ferdzsoo válasza Yushchenko (#3543) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Egyetértek. Aquanauta, és ne a tó határozza meg.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3546) Yushchenko válasza Ferdzsoo (#3545) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm! Náluk már egyébként jártam felszerelést venni anno.
Nem látok részleteket a honlapon de az elméleti/gyakorlati oktatás mikor szokott lenni (hétvége, vagy munkaidő után)? Illetve melyik uszodában? A gyékényesi merülés 1 napig tart, vagy ott is kell aludni?

(#3547) F-ECT$ válasza Yushchenko (#3546) üzenetére


F-ECT$
titán

Amikor én voltam náluk, akkor előre odaadták a könyvet, aztán 4(!) nap alatt lement a tanfolyam + vizsga Gyékényesen (csütröktől-vasárnapig). Az első nap lenyomtuk az elmélet nagy részét, ez elvileg 20 óra, de mivel 3-an voltunk, meg a könyvet is olvasta mindenki, így gyorsan ment, a kimaradó részeket meg fél órás blokkokban letoltuk a többi napon a merülések között. Második nap délelőtt voltak a szabadtüdős és vízfelszíni gyakorlatok, délután és haramadik nap délelőtt az ellenőrzött vizes ("uszodás") gyakorlatok. Délután és másnap délelőtt voltak a merülések, majd elméleti vizsga és délután a vizsgamerülés.

Itt látszik a naptár, ilyen komplett 4 napos képzés lesz pl június 9-től is, de csinálják úgy is, hogy elmélet + uszoda Pesten, és csak a hétvégére kell lemenni Gyékényesre.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3548) Yushchenko válasza F-ECT$ (#3547) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszi, az már egy fokkal jobb, de ha még tudtok valakit ajánlani, azt szívesen várom!

(#3549) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Elég sok mindenkit meghallgattam az előző napokban, de most nekem is az aquanauta tűnik a legszimpatikusabbnak (árban is elég jók, és nagyon összeszedettnek néznek ki), szóval a téli képzésükre be fogok szerintem iratkozni a napokban (májusi vizsgával).

Annyi lenne még a kérdésem, hogy felszerelést hol érdemes venni? Esetleg külföldről érdemes rendelni? Uszonyom van, de a maszkomat már lecserélném, és kellene légzőcső is.

(#3550) gonger válasza Yushchenko (#3549) üzenetére


gonger
senior tag

Szerintem ne vegyél semmit míg nem jársz oktatásra, de ha veszel, olyan helyen vedd ahol tudod próbálni. (
Maszknál ez különösen fontos. Aquanautánál tudsz is majd felszerelést venni, bizonyos típusokat forgalmaznak, illetve ajánlom a Seawatch búvár áruházat is, oda oktatón keresztül kedvezmény kártyát lehet szerezni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.