Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) Füge007 válasza deedee (#2296) üzenetére


Füge007
senior tag

tartósan 15 fokot símán kibírok

Eljön az az idő, mikor ilyet már véletlenül sem írsz le :D

Füge

(#2302) F-ECT$ válasza Füge007 (#2301) üzenetére


F-ECT$
titán

Csak szárazruhában :D

Dive ever, work never.

(#2303) deedee


deedee
őstag

:DDD

(#2304) MaciG válasza Peetry (#2294) üzenetére


MaciG
addikt

És itt lehet cumót is bérelni vagy csak sajáttal mehetsz? Csak azért kérdem, mert én még sosem merültem, csak sznoriztam a tengerparton de a normális merülést is szívesen kipróbálnám.

BANZAII

(#2305) Peetry válasza MaciG (#2304) üzenetére


Peetry
senior tag

igen, csak előtte telefonon egyeztetni kell velük. [link]

(#2306) deedee


deedee
őstag

üdv

mondom a lényeget,később bővebben is írok majd:

írtam egy könyvet és jelenleg tárgyalok kiadókkal.
e-book megjelenésre is lenne lehetőségem: az Apple Inc. által üzemeltetett online platformon ( iBook Store)

viszont cserébe 2 évig nem adhatnék el e-bookot hazai könyvterjesztőknél :U

a kérdésem:

hol számíthatok több olvasóra szerintetek?

(#2307) deedee


deedee
őstag

magyarul jelennék meg egyébként

(#2308) YikeSS


YikeSS
tag

Ha valakit érdekel, itt van pár friss, vágatlan, módosítatlan vízalatti video Sony HX9V-vel:
[Video1]
[Video2]
[Video3]
[Video4]

mergedes...

(#2309) gonger válasza YikeSS (#2308) üzenetére


gonger
senior tag

Köszönjük! Az első 3 videó milyen mélységben készült? A vörös szűrő miatt kérdezem, hogy ezeket a színeket milyen mélységben lehetett elérni. Én is gondolkodom szűrő beruházáson, de az én kis Lumixomhoz 80 EUR alatt nem találtam levehető vörös szűrőt, úgyhogy most fehér írótáblán állítgatom a WB-ot.
A rájasimogatás nagyon tetszett, Caymanon voltam egy hasonló helyen (Stingray City), de ott cápák sajnos nem jöttek :-S

(#2310) Pompi válasza gonger (#2309) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Amennyire tudom YikeSS most úgy 2 hétig nem fog tudni írni, szóval a válaszokkal kapcsolatban türelem ;)

Feel Good Inc.

(#2311) Füge007 válasza Pompi (#2310) üzenetére


Füge007
senior tag

Ajjaj, csak nem merülni van a mázlista :D

Jók a videók, szép éles képek, jó témaválasztás :R

Füge

(#2312) Pompi válasza Füge007 (#2311) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

;]

Feel Good Inc.

(#2313) YikeSS válasza YikeSS (#2308) üzenetére


YikeSS
tag

20m környékén voltak, auto whitebalance-al.

mergedes...

(#2314) Krynn


Krynn
csendes tag

Hello!

Jó rég nem jártam erre, BUÉK mindenkinek! Vagy ez már gázos ilyenkor? :B

Deedee gratula a babához!

Pompi, ha Ciprusra mész (mármint ha M. Attila féle túra) akkor ott találkozunk. Barátnőm is jön aki nem merül, tehát a társaság kérdés is megoldva míg merülünk.:))

Ezen kívül tervbe van véve egy ausztriai körutazás: Neufeld, Grünner, Klopper, passz a többi, ha ez érdekel valakit akkor majd szóljon.

Meg ha minden igaz májusban egy Szarka Gézáéknál egy kis buborék eregetés, valamint egy Pag záró Aquanauta módra. És sok Dorog, Szalk, Hegyeshalom. Meg zsíros kenyér és víz, hogy ki tudjam fizetni :F

Dorog olyan május végéig júni elejéig jó, akkor olyan 3-7m látás is lehet, de mikor 20 fok fölé megy a víz és a strand is beindul akkor tényleg jó ha egy méterre látsz. És sajnos ősszel mikor visszahűl a víz, akkor se javul sokat. Nov. elsején merültem benne az utolsót 12C fok és max 2 méter látás. De megmentettünk egy halat a horogból, ami a vezetőkötélbe volt akadva. :C

Maci, a merülést itthon is kipróbálhatod, nem kell azét külföldre menni. Persze nem mondom, hogy tengerben nem jobb. Kipróbálhatod uszodában, vagy ha kivárod a tavaszt, akkor pl. Dorogon, és akkor még a látás is jó.

És akkor a fotósoktól kérdezem. Most készülök venni egy kompakt gépet tokkal. Mi az amit minden féle képen tudjon a gép, illetve miből milyen értékeket érjen el. Teljesen hülye vagyok a témához, szóval csak kíméletesen. :P

(#2315) deedee válasza Krynn (#2314) üzenetére


deedee
őstag

üdv

"Ezen kívül tervbe van véve egy ausztriai körutazás: Neufeld, Grünner, Klopper, passz a többi, ha ez érdekel valakit akkor majd szóljon."

éééén szóóóltam... :B betársulok ha lesz szabad hely egy kocsiban :K

akkor ez egy több napos izé lenne,ugye?kinntalvós stb?

(#2316) gonger válasza deedee (#2315) üzenetére


gonger
senior tag

az osztrák tavakra szárazruhával készültök?

(#2317) gonger


gonger
senior tag

Mai napon a Baromedical Hiperbar Centrum kamrájában szárazmerülést hajtottunk végre.
Lefelé menet a kamra levegő hőmérséklete –a fizika áldásos hatása miatt- bőven 35 fok fölött volt, felfelé 22-23 fokig hűlt vissza ahol mi már szinte vacogtunk.
0 méteren lezárt üres (ásványvizes) palackok pár méter után teljesen összelapultak a nyomástól, ahogy a teszt jelleggel levitt 7 mm-es neoprén ruha is. 18 méter alatt a hangunk viccesen elvékonyodott, mint mikor héliumos lufival játszik az ember:-) A levegő olyan sűrű, hogy egy papírlapot leejtve az szinte lebeg, fütyülni már egyáltalán nem tudtunk.
Merülési mélységünk 50 méter volt, ahol nitrogén narkózis hatására a társaság igencsak felszabadult, jókedvből nem volt hiány :-))))
10 perc fenékidő után megkezdtük az emelkedést. 27 méteren 1 perc deko, majd fel 12 méterig, onnan tiszta oxigént lélegezve 3 perc, 9 méteren 8 perc, 6 méteren 17 perc, és 3 méteren 3 perc dekózás után értük el a felszínt.
Bátran kijelenthetjük, hogy tapasztalattól függetlenül mindenki hasznos infromációkkal tért haza és élménynek sem volt utolsó :-)

itt látható a merülési profil

[ Szerkesztve ]

(#2318) Krynn válasza deedee (#2315) üzenetére


Krynn
csendes tag

Igen, több napos lesz a túra. Kb. Egy tó egy nap, másnap reggel másik tó, és így tovább. Tehát olyan 4 napos lesz a buli.

Magam részéről nedvesben fogom tolni. Ha be kéne ruháznom egy szárazra, akkor az adott évben sajanos nem maradna keret merülni. Na azt meg nem :P

(#2319) F-ECT$ válasza gonger (#2317) üzenetére


F-ECT$
titán

Egy ilyet hogy lehet összehozni? Hány ember kell, mennyibe kerül, stb?

Mi van, ha valakinek nem sikerül egyenlítenie?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#2320) gonger válasza F-ECT$ (#2319) üzenetére


gonger
senior tag

Én egy bp-i búvárbázis szervezésében voltam (sokan csinálnak ilyet), de megérdeklődtem és nem nagy kaland ezt leszervezni magadnak sem. Időpontot lehet foglalni és legalább 10 ember kell, hogy elinduljon a kamra. Ez 90.000 FT-ba kerül. Tehát ha 10 embert összeszedsz, akkor 9000 Ft/fő áron tudtok menni. Azt hiszem max 12-13 embernek van bent hely.
Nem csak búvárok vehetnek részt szárazmerülésen; velünk pl. volt olyan, aki még sosem merült. Ha valaki nem tud kiegyenlíteni, akkor csökkentik a nyomást és próbálkozhat, ha végképp nem működik, akkor egy zsilipen kijöhet a kamrából. (a merülési idő fix 68 perc, tehát sokat nem érdemes szórakozni, mert az egész csapatot megszivatja)
A süllyedés szerintem elég lassan megy, mi 12 perc alatt értük el a feneket, senkinek nem volt problémája, igaz sűrűbben is kellett egyenlítgetni, mint azt vízben szokás.

(#2321) Füge007 válasza gonger (#2320) üzenetére


Füge007
senior tag

Szervezhetnénk egy PH szárazmerülést :D

Füge

(#2322) Krynn válasza Füge007 (#2321) üzenetére


Krynn
csendes tag

Még a nedveset sem sikerült összehozni nyáron :(

(#2323) F-ECT$ válasza Krynn (#2322) üzenetére


F-ECT$
titán

Viszont ehhez kevesebb szervezés kell, meg most úgysincs szezon. Én benne vagyok!

Dive ever, work never.

(#2324) Füge007 válasza Krynn (#2322) üzenetére


Füge007
senior tag

Nem, de ezt talán jobban sikerülne! A nyárit meg majd pótoljuk :D

Na akkor fogjunk is bele, ki jönne egy PH-s szárazmerülésre?

Én már jelentkeztem :D
F-ECT$ kolléga szintén

[ Szerkesztve ]

Füge

(#2325) F-ECT$ válasza Füge007 (#2324) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha nem leszünk meg 10-en, akkor is odacsöröghetünk, hátha hozzácsapódhatunk egy másik bandához?

Dive ever, work never.

(#2326) Füge007 válasza F-ECT$ (#2325) üzenetére


Füge007
senior tag

Nézd engem már invitáltak, de jóval többért mit a kolléga említette. Ergo ha valami búvársulival mégy ők is más árat mondanának! De lehet egy próbát megér :F

Füge

(#2327) gonger válasza F-ECT$ (#2325) üzenetére


gonger
senior tag

Ezt bármikor megtehetitek.

(#2328) gonger válasza F-ECT$ (#2325) üzenetére


gonger
senior tag

egy veszprémi búvárklub is megy szárazmerülésre, náluk van még 1 üres hely, ha esetleg valaki egyedül menne közületek : Nodeco Búvárklub

[ Szerkesztve ]

(#2329) deedee válasza gonger (#2328) üzenetére


deedee
őstag

14 k + utiköltség....felhívtam őket
ennyire nem vonz a kabinos dolog,bár talán tényleg jó buli :B
viszont ez már két hajós merülés ára az adrián,ha megyek majd :K

(#2330) F-ECT$ válasza deedee (#2329) üzenetére


F-ECT$
titán

Elég szépet szakítanak rajta...

Egyelőre itt sincs nagy tolongás, de hosszú még a tél, hátha megleszünk innen 5-8-an, és akkor már hívhatjuk őket. (Bár ha csak 2-3 ember lesz, akkor meg be tudunk csatlakozni egy nagyobb csoporthoz, akik nem töltik meg önmagukban a kamrát.)

Dive ever, work never.

(#2331) gonger válasza F-ECT$ (#2330) üzenetére


gonger
senior tag

Kereskedőkről van szó srácok! nyílván nem veszteséges üzletet csinálnak :-)
Ráadásul Ők is vidékről jönnek, nekik is van benzin + autópálya ktg-ük.

[ Szerkesztve ]

(#2332) Füge007 válasza gonger (#2331) üzenetére


Füge007
senior tag

Jelenleg mindenkinek számít az ár, én azért nem mentem, mert 16K mondtak egy ilyenre, annyiért nem megyek, ellenben 9K ért belefér a költségvetésbe.

Füge

(#2333) gonger válasza Füge007 (#2332) üzenetére


gonger
senior tag

Értem és megértem ;-)

(#2334) deedee


deedee
őstag

üdv

vettem egy ólomövet 8 kg ólommal....
áprilisban még egy suunto kell,aztán tényleg kész a felszerelésem.... :K

már várom,hogy induljon a mandula :D

(#2335) deedee válasza gonger (#2331) üzenetére


deedee
őstag

az utiköltséget külön kérték volna,bár elvileg az nem sok:2,5k
a városombol pestre meg vissza,nem sok...ezt beismerem

(#2336) deedee


deedee
őstag

elkezdtem nézegetni a kora tavaszi horvátországi túrákat több csapatnál is.... :B
már ettől a kis nézegetéstől is "beindultam".... ;]

kéthavonta egy ilyet be akarok tervezni és akkor a szezon megfelelően ki lesz töltve.... :K
pl :[link]

tudom,hogy 3 ehhez hasonló túrábol egy szafari is kijönne,de egyiptomba nem akarok menni az asszony nélkül,ő meg most a 3 hónapos gyerkőccel van elfoglalva....
úgyhogy szerintem 2-3 évig nuku vörös-tenger.... :U

(#2337) Pompi válasza deedee (#2336) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szigorúan szerintem, Vörös tengerre hajós szafarira érdemes menni leginkább, tehát felszáll az ember a hajóra, kihajózás és egy hét múlva pedig behajózás és kiszállás. Ez alatt napi minimum 3, de éjszakaival együtt 4 merülés. Egy ilyenre pedig asszonyt csak akkor érdemes ha búvár, különben szét fogja magát unni.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#2338) F-ECT$ válasza Pompi (#2337) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, én is ezt osztom: túl sok időt elvisz ha folyamatosan pakolni kell a cuccot, és még idegeskedhetsz is, hogy vajon ellopják-e a bázisból másnapra. Meg persze a folyamatos cucc összeszerelés, ólom keresés is idegesítő egy idő után.

Dive ever, work never.

(#2339) F-ECT$ válasza deedee (#2336) üzenetére


F-ECT$
titán

Akkor számoljunk egy kicsit! (Felszerelés bérlést és biztosítást nem számolok, mert az mindkét helyen ugyanannyi.)

6 merüléses adriai túra: 200Eu = 60e + utazás (10-40e attól függően, hogy hányan vagytok a kocsiban) + kaja/pia 5 napra ~10-15e. Ez 80-115, legyen mondjuk 95e Ft 6 merülésért. (Ha időben érkezel, és későn mész, akkor ez felmehet 7-8-ra, de csak akkor ha más is van ott merülni.)

Tirán szafari: 900Eu + 53 Eu + reptérre kijutás + 1 napi kaja legyen mondjuk 1000Eu = 300e Ft. Ezért kapsz 18-21 merülést.

Tehát kb 3x-os árért kapsz kb 3x annyi merülést, és extraként:
-szebb helyek
-melegebb víz, levegő
-kevesebb cipekedés, szerelés
-jobb kiszolgálás

Dive ever, work never.

(#2340) Pompi válasza F-ECT$ (#2339) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

És ráadásul példaként nem is a legolcsóbb túrát hoztad példának!

Ennél még akár az Aquanautánál is van olcsóbb túra, mind amellett, hogy ők már gyakorlatilag minden egyiptomi túrát a Cassiopeia / Andromeda hajókkal terveznek, ami szerintem az egyik legjobb szafarihajó a vörösön.

Másik példa a déli St. Johns Safari, ami 60 euróval olcsóbb, mint az északi Tirán, tehát még jobb arány jön ki az adriai merülésekhez képest. Már kétszer jártam arra, de szívesen visszamennék olyan jó dive site-ok vannak.

Többek közt ezért nem merültem még az Adrián ...

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#2341) Peetry válasza F-ECT$ (#2339) üzenetére


Peetry
senior tag

az a 10-15 kaja, piára kissé alul van becsülve szerintem. max ha viszel magaddal itthonról, és főzőcskézel.
amúgy mire akarsz rámutatni, mert ezt nem egészen értem :)

(#2342) Pompi válasza Peetry (#2341) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem arra akar rámutatni, hogy nem éri meg az adrián merülni... tehát a kéthavonta 1 adriai hosszúhétvége helyett jobb egy egyiptomi hajós szafari minden szempontból.

Feel Good Inc.

(#2343) F-ECT$ válasza Peetry (#2341) üzenetére


F-ECT$
titán

Az Adriát direkt alul is terveztem, de így is látszik, hogy anyagilag nem éri meg. Emellett időben sem nyersz sokat, összesen három nap a különbség.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#2344) Peetry válasza Pompi (#2342) üzenetére


Peetry
senior tag

ezzel egyet kell értsek, ha van pénzed kéthavonta egy adriai hosszúhétvégére.
De aki mondjuk 1 évben egyszer 1 hétre jut le az adriára, annak nem biztos hogy jobb 3 évig spórolni :) persze itt nem erről van

(#2345) deedee


deedee
őstag

értem a hozzászólások lényegét,de egy egyiptomi útra,ami viszonylag egzotikus,az asszonyt is illene elvinnem.... ez pedig most a gyerkőc miatt nem megvalósítható.... :U

nem lenne pofám a "paradicsomban" szórakozni és közben meg ő itthon "senyved"... :F

eh...nehéz ez.... :(((

viszont merülni kell,ez a lényeg...ki kell találnom a megfelelő megoldást... :K

(#2346) Pompi válasza deedee (#2345) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Úgy látszik nem megy át amit akartam. Egy hajós búvárszafari NEKED a paradicsom, de NEKI meg valószínűleg a dögunalom lenne....

... hacsak nem szeret egy hétig a hajón napozni gyakorlatilag egyedül - mert te naponta 4x merülsz, ami a briefingekkel, a le és fel öltözésekkel együtt durván 6 óra elfoglaltság, és a két merülés között pedig el leszel fáradva -, az átállások között adott esetben elég durva tud lenni a tenger, ezt sem kellemes elviselni - szóval szerintem ez olyannak aki nem búvár nem feltétlenül annyira jó buli.

De ha azt mondod, hogy nem akarod itthon hagyni 1 hétre, hogy itthon "senyvedjen" amíg te kint "szórakozol", akkor megértem, de ennyi erővel akkor se Horvátország se más nem jöhetne szóba.

Feel Good Inc.

(#2347) deedee válasza Pompi (#2346) üzenetére


deedee
őstag

átjött a mondanivalód...értem a lényeget

csak azt hagytam ki a korábbi hsz-ből,hogy ha elviszem egyiptomba az asszonyt,akkor napi egy merülés délelőtt és a többi időt vele töltöm.tehát nem szafari lenne,csak síma szállodás buli

aztán másodszorra már mehetek egyedül akár szafarira is,de első alkalommal együtt lenne az igazi :K

ja...fél szemmel olvasta a hsz-eket és bíztat,hogy menjek nyugodtan.... :Y
na ez az igazi szerelem... ;] :C

[ Szerkesztve ]

(#2348) Pompi válasza deedee (#2347) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Értem, igen, a szállodás buli az más téma ;)

Feel Good Inc.

(#2349) F-ECT$ válasza deedee (#2347) üzenetére


F-ECT$
titán

A közös szállodásban az a baj, hogy mindkettőtöktől sok áldozattal jár. Te nem merülsz annyit, amennyit lehetne, de minden merülőnap félbe / harmadba van vágva a merülés(ek) miatt. Egy szállodás merülés mindennel együtt akár 3 óra is lehet, és ha 1 nap 2 ilyen van, az már 6 óra, ami 5 napon át már eléggé unalmas lehet a párodnak.

Tudom persze az se jó, hogy külön mész nyaralni, meg anyagilag is nehéz összehozni, hogy legyen közös nyaralás és merülés is, de szerintem még mindig ez a legjobb megoldás.

Dive ever, work never.

(#2350) MaciG


MaciG
addikt

Erről a maszkról esetleg van valakinek véleménye, tapasztalata? Külsőre tetszik, és ami fontos, UV szűrős is.

BANZAII

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.