Hirdetés

2021. január 21., csütörtök

Gyorskeresés

(#3901) promagus00 válasza t72killer (#3900) üzenetére

promagus00
tag

Sose gondoltam, hogy ennyi szabaly van erre is :DD
Akkor marad a szabadtudos merülés, és inkább egy 2.,3. tüdő növesztésére öszpontositok.. :DD

(#3902) t72killer válasza promagus00 (#3901) üzenetére

t72killer
titán

Érthető a sok szabály:

- Emberélet múlik rajtad (a sajátod és a társadé)
- Bármiféle mentés, segítség a tengeren sokkal drágább, mint a szárazföldön
- Duplán idegen közegben vagy: kívül víz, belül sűrített levegő
- Alkalmasint vannak dolgok a víz alatt, amit az állam szeretne megtalálni (értéktárgyak, régészeti leletek, háborús maradványok)

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#3903) gonger válasza promagus00 (#3901) üzenetére

gonger
senior tag

Gyorsan letettél a készülékes merülésről :)

Honda SH150 2018.05. havi eladó

(#3904) gonger válasza Soockit (#3893) üzenetére

gonger
senior tag

"Sorban:
1. Az uszony vékony gumi részei fognak elszakadni.
2. Nincs szelep a légzőcsövön -> nehezebb belőle kiüríteni a vizet
3. Érdekes megoldás, nem nagyon láttam még ilyet.
4. Márkás cuccok, ha belefér árban, és jól illeszkedik a maszk, akkor én ezt venném."

az alábbiakkal egészíteném ki:
3. a fogyasztói társadalom szülte borzadvány. megjelenésekor sokat nevettünk rajta, az biztosan hátránya, hogy túl sok levegő marad a maszk mögött, pár méterre is nehéz vele lebukni.
4. jó áras szett, de az uszony a képek alapján pántos (amihez csizmát szokás viselni), bármennyire is azt írják, hogy mezítlábas kivitel, elképzelni sem tudom, hogy mennyire kényelmetlen az ilyen mezítláb. Van egy barátom aki trópusi vízben nem használ csizmát és pántos uszonnyal merül, de Ő nemmérvadó :-) Sznorizni papucsos uszonyt vegyél. Sokkal komfortosabb és ha jó a méret akkor stabilabban fogja a lábad, nem töri fel a sarkad.

[ Szerkesztve ]

(#3905) Sanyabá válasza promagus00 (#3884) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Ha már voltál búvárturán , akkor merültél is nem? Ha meg merültél, akkor van vizsgád is , vagy valamit nem jól értelmeztem? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3906) F-ECT$ válasza Sanyabá (#3905) üzenetére

F-ECT$
félisten

Kísérőként is lehet menni túrára.

Dive ever, work never.

(#3907) promagus00 válasza Sanyabá (#3905) üzenetére

promagus00
tag

Kísérőként voltam csak,nincsen sajnos vizsgám :B

(#3908) Sanyabá válasza promagus00 (#3907) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Igen, én is erre gondoltam közben.
Intró merülésen nem vettél részt?
Ha nem, én akkor azt javasolnám hogy menj el egy ilyen próba merülésre valamelyik úszodába , és ott kiderül hogy s mint tovább.

[ Szerkesztve ]

(#3909) Reno7

Reno7
senior tag

Üdv

Belefutottam ebbe a videóba. Ennek apropóján ötlött fel a bennem a kérdés, hogy a magyar folyókban is lehet így búvárkodni? Ha valaki szokott innen, akkor talált már valami érdekeset? :))

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#3910) Sanyabá válasza Reno7 (#3909) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Lehetni lehet, csak nem érdemes, mivel nincs látótávolság.

(#3911) bcslaci válasza Reno7 (#3909) üzenetére

bcslaci
csendes tag

Körösökre járunk néha. Jobb napokon 0,5-1 méter a látótávolság.

(#3912) Reno7 válasza bcslaci (#3911) üzenetére

Reno7
senior tag

És találtatok már valami értékes kacatot?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#3913) bcslaci válasza Reno7 (#3912) üzenetére

bcslaci
csendes tag

Értékeset még nem igazán, főleg beszakadt horgász cuccok vannak errefelé.

A gyulai duzzasztónál van egy urna a mederben, a vízügy egyik elhunyt dolgozója nyugszik ott, azt is megtaláltuk már, a kövezésben van, így nem viszi el a sodrás.

Az értékes dolgokhoz általában célzottan hívnak, hogy keressük meg :D (abból volt már például csónakmotor, akkumulátor, drága napszemüveg)

(#3914) t72killer

t72killer
titán

"Hat turistát késeltek meg Hurghadában" :(

(#3916) t72killer válasza bcslaci (#3915) üzenetére

t72killer
titán

Asszem Siófokra se megyünk merülni, de csak a lövöldözés miatt ;] :R

A családnak keresek sürgősen karácsony-újévi "nyaralást", viszont már elég késő, mindenhová aranyárban mérik a jegyeket.:(

[ Szerkesztve ]

(#3917) Sanyabá

Sanyabá
senior tag

Most jöttünk haza Sharman el Sheikh-ről , 1 cetcápa 5-6 méteres, 5 sasrája, 1 manta! :C

(#3918) t72killer válasza Sanyabá (#3917) üzenetére

t72killer
titán

Mindenki kedves egészségére, szép csapat:R

[ Szerkesztve ]

(#3919) WiZARD válasza Sanyabá (#3917) üzenetére

WiZARD
addikt

Mi 4-én megyünk Sharm el Sheikh-be, már nagyon várom ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3920) gonger válasza Sanyabá (#3917) üzenetére

gonger
senior tag

Csak nem Jenei Zolival és Váczy Szilvivel merültél? :-)

(#3921) YikeSS válasza Sanyabá (#3917) üzenetére

YikeSS
tag

Az jó lehetett.
Én vasárnap indulok Safaga-Daedalus túrára, remélem jó lesz.

mergedes...

(#3922) Sanyabá válasza gonger (#3920) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Te tudsz valamit! :K :D

(#3923) gonger válasza Sanyabá (#3922) üzenetére

gonger
senior tag

ismerem őket :-) furcsa egyezés volt a Te sztorid és az Ő facebook posztjaik között :-)

(#3924) Sanyabá válasza gonger (#3923) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Így van , ott voltam velük. :K

A következő merülés Dahab-ban volt , Canyon-ban , aztán meg a Blue Hole következett.

(#3925) t72killer

t72killer
titán

Talán van remény a korallzátonyoknak.

Amikor Seyhelles-re mentünk pár éve, akkor olvastam, hogy náluk is csináltak újratelepítést. Persze rém bonyolult, mert egyetlen zátonyon annyi faj található, mint a komplett amazóniai őserdőben...

(#3926) WiZARD

WiZARD
addikt

Tudtok olyan helyet, ahol van buvarkodashoz valo orvosi vizsgalat, es idopontra is van esely par napon belul? (Penteken utazok, almomban se gondoltam, hogy kozlik hogy szeptember elott nincs szabad idopont -Baromedical)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3927) F-ECT$ válasza WiZARD (#3926) üzenetére

F-ECT$
félisten

Ha csak papír kell, akkor háziorvos. Ha a vizsgálat is fontos, az már nehezebb, mert én is a Baromedicalt mondtam volna, így marad a netes kutakodás, pl ez.

Egyébként a háziorvos is el tud küldeni mindenfelé, csak az nem fér bele péntekig, mert kell: labor (vér, vizelet), ekg, fül orr gégész (tüdő, dobhártya, orrvizsgálat, garat), belgyógyász, szemész, fogorvos. (Nem mind beutalós persze.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3928) WiZARD válasza F-ECT$ (#3927) üzenetére

WiZARD
addikt

Thx.
Haziorvos a nagynenem, lepecsetel nekem barmit ;)
Fater is orvos, kb felevente van vervetel, utoljara 1 honapja. Minden ok, nincs semmi bajom, korabbi serulesem sincs amit vizsgalni kene, csak gondoltam legalabb 1x megnezem milyen egy celiranyos vizsgalat...
De akkor most se lesz ;)

[ Szerkesztve ]

(#3929) Pompi válasza F-ECT$ (#3927) üzenetére

Pompi
MODERÁTOR

"mert kell: labor (vér, vizelet), ekg, fül orr gégész (tüdő, dobhártya, orrvizsgálat, garat), belgyógyász, szemész, fogorvos. (Nem mind beutalós persze.)"

Ezt mind a Baromedicalban sem csinálják meg. Vérvizsgálat nincs, egy nagyon egyszerű instant vizelet van, egy gyors kvázi terheléses ekg (gugolsz párat), megkopogtatják a hátadat, meghallgatják a tüdődet, kicsit megnyomkodják a hasadat, látásvizsgálat emlékeim szerint nem volt, fogászat meg pláne. Igazából egy jó háziorvos simán megcsinálja ezt. Igaz nem kapsz csilivi kártyát hozzá (egy évre).

...

(#3930) Ferdzsoo válasza Pompi (#3929) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

+1 nekem is háziorvos simán kiadta az igazolást. Kb volt vagy 10 perc.
De biztosra veszem hogy háziorvosa válogatja...

[ Szerkesztve ]

"Bitcoin has no top, because FIAT has no bottom." Az élet hosszú távon igazságos...

(#3931) F-ECT$ válasza Pompi (#3929) üzenetére

F-ECT$
félisten

Attól, hogy a legjobb(?) helyen sem csinálják meg rendesen nem jelenti azt, hogy nem kellene.

Dive ever, work never.

(#3932) Pompi válasza F-ECT$ (#3931) üzenetére

Pompi
MODERÁTOR

Értem, de ez a tény. Baromedical ide vagy oda, nem történik ott sem meg az amiket felsoroltál. Mindössze ennyi lett volna a hozzászólásom lényege ;)

...

(#3933) WiZARD

WiZARD
addikt

Ezeket olvasva jövőre fel se merül, hogy ne nagynénémtől kérjek papírt ;)

(#3934) Sanyabá válasza WiZARD (#3926) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Divemaster-nek, vagy merülésvezető-nek készülsz ? Mert akkor indokolt a speciális vizsgálat, de kedvtelési búvárnak felesleges.

(#3935) WiZARD válasza Sanyabá (#3934) üzenetére

WiZARD
addikt

Nem készülök egyelőre semmire, csak hobbi/kikapcsolódás...
Majd kéne "előrébb lépni", de 6 merüléssel a hátam mögött még ráérek ;)

(#3936) t72killer válasza Sanyabá (#3934) üzenetére

t72killer
titán

Sztem "rangtól" függetlenül inkább annak kellene, akinél bármi gyanúja van a merüléskor beütő eü-problémának. Pl idősebbeknek, erős dohányosoknak, azoknak akiknek volt vmikor tüdő/szívproblémájuk.

Máskülönben a divemaster se kapja később a keszont, mint a "túlmerülő" owd-s újonc:))

[ Szerkesztve ]

(#3937) Sanyabá válasza t72killer (#3936) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Így igaz, ahogy mondod. :K

(#3938) Ferdzsoo

Ferdzsoo
addikt

Megjöttünk maldívról, elég kemény időjárás volt 3 napig, szél, 2-3 méteres hullámok, de egy éjjel hajóstopp volt mindenhol, mert 4-5 méteresek is voltak. Itthon 2 napja ringatózik a lakás :D
Mindenesetre nagyon jó volt, nagyon komoly dolgokat láttunk. Lesz majd vidi, most válogatom az anyagot.

"Bitcoin has no top, because FIAT has no bottom." Az élet hosszú távon igazságos...

(#3939) t72killer válasza Ferdzsoo (#3938) üzenetére

t72killer
titán

Kemény:R, várjuk az anyagot:K

(#3940) WiZARD

WiZARD
addikt

Tegnap jöttünk haza Sharm el Sheikh-ről. Köszi, aki Zolit+Szilvit ajánlotta, velük merültem, nagyon kedvesek és profik voltak ;)
4 nap mentem velük, ebből első 2 nap egyedül voltam Zolival búvárként.

Teknőst láttunk párat, meg messziről 3 sas ráját.

(#3941) Sanyabá válasza WiZARD (#3940) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Én is velük voltam egy hónapja, akkor találkoztunk cetcápával. De ezt írtam is fentébb.

(#3942) gonger válasza WiZARD (#3940) üzenetére

gonger
senior tag

Örülök neki, azt hiszem Én voltam :-) (Gönczi Gergő) régóta ismerem őket, Zolival sokat merültünk, míg Sharmba jártunk napi hajózni, azóta is tartjuk a kapcsolatot. Szerencsétek volt, de a posztokból úgy tűnik, jót tett az északi résznek is az elmúlt időszak visszaeső forgalma.

(#3943) Ferdzsoo

Ferdzsoo
addikt

Nah végül összeállt azért a videó.
Ajánlom mindenkinek a letöltést a jobb felső sarokban, mert a google drive playere hihetetlen mennyit ront a minőségen. Kokrétan élvezhetetlen lesz, annak ellenére hogy szerinte ugyanúgy 1080p.
Nagyon gáz.

(#3944) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3943) üzenetére

F-ECT$
félisten

Kíváncsi leszek rá, töltés indult, de csak alvás után nézem meg.

Dive ever, work never.

(#3945) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3943) üzenetére

F-ECT$
félisten

Megnéztem, szép volt, pláne annak akiben emléket is ébreszt. Nekem kicsit hosszúnak tűnt, legalább a felét kivágnám, de ez lehet, hogy csak a felgyorsult világ hatása.

Dive ever, work never.

(#3946) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#3945) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Igen, hosszú, lehetne rövidíteni.
3 óra anyagból csináltuk ezt a 20 percet. Így is annyi mindent kivágtunk, többet nem volt szívünk... :)

(#3947) Sanyabá válasza Ferdzsoo (#3946) üzenetére

Sanyabá
senior tag

A kampóra sokszor volt szükség? A látótávolság mennyire korlátozta a merüléseket?

(#3948) Ferdzsoo válasza Sanyabá (#3947) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Sokszor nem, nem volt olyan brutál áramlásos a hét.
Talán 2-3 merülésen ha kellett. De ez is azért emberfüggő. Én csak akkor nyúlok a kampóért ha tényleg elidőzünk egy helyen. Valakinek folyamat a kezében van ha kell ha nem...
Ill. Én rájöttem hogy jobban szeretek kézel kapaszkodni valahogy jobban tudom irányítani magamat mintha lekampózok, sokszor kifordít valamennyire a víz mivel a jobb D gyűrűbe van akasztva. Vagy valamit ki kellene találnom hogy középre rögzítsem, hogy ne forgasson semerre.
Annyira nem volt jó a látótáv egy-két merüléstől eltekintve, de korlátozni semmennyire nem korlátozott, annyira rosz egyáltalán nem volt.

(#3949) gonger válasza Ferdzsoo (#3948) üzenetére

gonger
senior tag

"sokszor kifordít valamennyire a víz mivel a jobb D gyűrűbe van akasztva. Vagy valamit ki kellene találnom hogy középre rögzítsem, hogy ne forgasson semerre." -ajánlom a winget, azon középen a tökheveder és D gyűrű is, oda lehet akasztani scootert, kampót stb.
Maldívon én is inkább ujjheggyel kapaszkodtam egy vékony kesztyűben. Kampóm nincs, biztosan kényelmesebb, bár elég drasztikus megoldásnak tűnik.

(#3950) Ferdzsoo válasza gonger (#3949) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Különben drasztikus is.
Rosszul megválasztott hely = viszed magaddal a követ amiről azt hitted szikla és fix. :DDD párszor jártam így...

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.