Hirdetés

2020. január 27., hétfő

Gyorskeresés

(#2601) deedee válasza gonger (#2600) üzenetére

deedee
(őstag)

üdv

háááát.... nem voltam elájulva tőle. :U
nekem jobban tetszett hegyeshalom a múlt héten, mert mélyebb és tisztább is volt, több telepített látnivalóval .
egyetlen dolgot emelnék ki neufeld-el kapcsolatban: sok rák volt, finoman játszottunk velük.
de a látótávolság és a felkavarás utáni leüllepedés sem volt olyan jó, mint hegyeshalmon.
azt hiszem nem mostanában megyek ki még egyszer. :(

ja és a part is jó, kajálda, wc,zuhany stb... :R ez tény...osztrák minőség :DDD

(#2602) Peetry válasza deedee (#2601) üzenetére

Peetry
(senior tag)

hegyesbe milyen telepített látnivaló van? Neufeld kötélpályán voltatok?

(#2603) deedee válasza Peetry (#2602) üzenetére

deedee
(őstag)

hegyesen a deepex bázisán voltunk, ott bogár roncs /autó /, nyugágy, kis hajó, valami szerelvényes utánfutó, trepnik , lebegő szörf stb ennyire emlékszem :B
neufelden a csöveknél és a neptunnál is voltunk.

(#2604) gonger válasza deedee (#2601) üzenetére

gonger
(aktív tag)

Hegyeshalmon még nem voltam. Felkeltetted az érdeklődésemet. ott is megy bázis, tehát tudnak adni palackot is és töltenek is helyben?
Neufelden nem kell nagy mélységbe menni, mert hideg is van, meg a látnivaló is kopik. de 3-6 méter között szép csukákat lehet fellelni a zöld növényzetben.

(#2605) deedee

deedee
(őstag)

üdv

vasárnap megint elmentem hegyesre és hármat merültem.
most a győri búvár se bázisán voltam.
telefonfülke,bicikli,delfin,óriás plüss elefánt,pc asztal fax-al stb,trepni gyakorolni..... szóval itt is van látnivaló

26 volt a max mélység, de elvileg 32-es is van,de nem kerestem meg.
még mindig tartom a véleményemet,hogy Neufeld csak a körítésben jobb:wc,étterem

családias a hangulat,főtt a bográcsgulyás.... :DDD sokan kitelepültek napokra.
két palack és a belépő 4500 ft

(#2606) gonger válasza deedee (#2605) üzenetére

gonger
(aktív tag)

És az élővilág?
Vasárnap mi Neufeldet csekkoljuk újra. Sehol nem láttam még annyi csukát, mint ott.
Megyünk korán, hogy az elején még ne legyen felrúgva a zacc.

(#2607) Peetry

Peetry
(senior tag)

Üdv Pagról a bluebay bázisáról. Itt is jóság van, víz fent 26fok, 20méterig kellemes, 35ön már "csak" 19 fok. Tegnap sikerült találni cápatojást is, amúgy a szokásos élővilág. Valahogy a falak mintha most szebbnek tűnnének, vagy csak régen voltam :) Ennyi gorgóniát itt horvátban nem szoktam látni, a csigák viszont valahogy elbújtak most.

(#2608) YikeSS válasza Peetry (#2607) üzenetére

YikeSS
(tag)

Mi láttunk rengeteg csigát, rákot és polipot a múlthéten ott. Íme a bizonyíték ITT :) (ez még hang nélüli béta release)

[ Szerkesztve ]

mergedes...

(#2609) deedee válasza YikeSS (#2608) üzenetére

deedee
(őstag)

elnézve a videót és figyelembe véve az eddigi tapasztalataimat, mindenképpen kell vennem egy erős lámpát, hogy lássam az igazi színeket.... :K
akkor lesz élvezetesebb a merülés...

(#2610) Peetry válasza YikeSS (#2608) üzenetére

Peetry
(senior tag)

hát ez valóban elég gazdag, nekünk ekkora szerencsénk eddig nem volt. jól látom, hogy voltak éjszakai merülések is? elég sötétnek tűnik helyenként a környezet.

(#2611) YikeSS válasza Peetry (#2610) üzenetére

YikeSS
(tag)

Igen, volt 2 éjszakai is. Éjszaka jó sok minden volt.

mergedes...

(#2612) gonger válasza YikeSS (#2608) üzenetére

gonger
(aktív tag)

Szép videó; milyen technikával készült? (gép ill világítás is érdekelne)

(#2613) gonger válasza Peetry (#2607) üzenetére

gonger
(aktív tag)

Jó az a bázis nagyon. Mi július elején voltunk, minden rendben volt, de csikóhalat sehol sem találtunk, pedig a házizátonyon lenni kellene a fűben....
Csomó tűhal jött helyette.

(#2614) YikeSS válasza gonger (#2612) üzenetére

YikeSS
(tag)

- Sony HX9V fotógép
- Ikelite ház
- Ikelite red filter
- I-Torch Video Pro 4 lámpa

mergedes...

(#2615) gonger válasza YikeSS (#2614) üzenetére

gonger
(aktív tag)

ügyes kis masina, szép a videó képe.lámpából az összes jelenetnél egyet használtál?

(#2616) YikeSS válasza gonger (#2615) üzenetére

YikeSS
(tag)

Mindenutt 1 lapma, kiveve, ahol 1sem :) (ott voros szuro)

mergedes...

(#2617) gonger válasza YikeSS (#2616) üzenetére

gonger
(aktív tag)

tetszik..
én is inkább videózni szeretek, mint vaku nélkül fotózni, de gépem ilyen szép videót nem tud.
külső vaku vásárlásán gondolkodom, hogy elinduljak egy irányba, de most ez a lámpa megoldás is elgondolkodtatott.
szabad tudni, hogy te honnan rendelted?

(#2618) YikeSS válasza gonger (#2617) üzenetére

YikeSS
(tag)

http://www.unterwasserkamera.at/shop/catalog/product_info.php?info=p4522_digi-dive-led-i-torch-video-pro-4-1400-lumen.html

Nagyon jó videolámpa, nem olcsó, de még így is az olcsóbbak közül való. Viszont éjszakai merülésnél akkora fényárt csinál, hogy csak na. Nem fókuszált a fénye, mint a sima lámpáknak, hanem 110 fokos.

mergedes...

(#2619) gonger válasza YikeSS (#2618) üzenetére

gonger
(aktív tag)

valóban nem olcsó, másik lapon hasonló árban találtam. milyen karon van a tiéd? (az sem olcsó, hacsak nem okos megoldást alkalmazol)

(#2620) YikeSS

YikeSS
(tag)

Ez már egy "zenés" változat: ITT

mergedes...

(#2621) YikeSS válasza gonger (#2619) üzenetére

YikeSS
(tag)

Ikelite tray-en van egyszerű, olcsó kar, de már látom sajnos, hogy vennem kéne egy flexibilis lámpatartó kart, mert gyakran kell allítgatni, hogy hova akar világítani az ember, és folyamatosan kilazítgatniani a kart, meg újrameghúzni egy kűzdés...

Ez a teljes lista, ami kellett a lámpához:
1 x 10Bar YS Ball Adapter
1 x 10Bar Clamp 1" Aluminium Bold
1 x U.L.C.S. BA-IK Ball Adapter
1 x IKELITE Tray with Single Release Handle

mergedes...

(#2622) Ferdzsoo

Ferdzsoo
(addikt)

Úgy döntöttünk még idén elmegyünk AOWD-re Gyékényesre.
Szept 15-16-án lesz, kíváncsi vagyok milyen lesz reggel fél9 kor a vizes neoprénba bújni. ;]

A felnőtt férfit egy dolog különbözteti meg a gyerektől, ... ...a játék ára...

(#2623) deedee válasza Ferdzsoo (#2622) üzenetére

deedee
(őstag)

jóóóó.... ;]
mint nekem pünkösdkor, amikor krk-ön indult a hajó reggelente és a szeles időben bele kellett bújni... :K
mert ugye a ruhák a hajón maradtak, ládában, nem kilógatva

(#2624) Sanyabá válasza YikeSS (#2620) üzenetére

Sanyabá
(senior tag)

Nagyon jó lett ez a videó! :C

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#2625) amargo

amargo
(addikt)

Visszakerestem és nem igazán találtam ajánlatokat, hogy milyen búvárszemüveget/búvármaszkot érdemes venni - akár pipával együtt -, nem horror összegért?

Köszönet a segítségért!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2626) Peetry válasza amargo (#2625) üzenetére

Peetry
(senior tag)

nem igazán van kifejezetten ajánlott márka vagy típus. Jó méret kell. Menj be egy búvárboltba és készséggel segíteni fognak. Mi aquanautában szoktunk vásárolni őket tudom ajánlani ha pesti vagy.

(#2627) Ferdzsoo válasza amargo (#2625) üzenetére

Ferdzsoo
(addikt)

A lényeg hogy jól illeszekdjen az arcodra. Ez a legfontosabb.
Aztán persze hogy a gumi szilikon legyen, az üveg pedig ragasztott, (de ezeket már minden normálisabb maszk teljesíti.) Persze azért a 4k-s szilikon maszk meg a 16k-s szilikon maszk között is van nemkis különbség a szilikon minőségét illetően... :K
A lényeg még, annál jobb minél közelebb van maga az üveg az arcodhoz, és minél jobban lenyúlik az üveg - annál nagyobb lesz a látótered.
Szerintem 8-10k körül már egy igazán jó maszkot lehet venni. De el kell menned és meg kell próbálgatnod a te arcodra melyik illik igazán...

(#2628) amargo válasza Ferdzsoo (#2627) üzenetére

amargo
(addikt)

Konkrétan erre figyeltem fel.

Peetry: Pesti vagyok, megyek is majd próbálgatni :)
Igazából a boltokkal sem voltam tisztában, mert tudom, hogy különbség van az árak között csak nem tudtam mire érdemes figyelni.

Köszönöm a segítséget!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2629) Ferdzsoo válasza amargo (#2628) üzenetére

Ferdzsoo
(addikt)

Aquanauta-t én is ajánlom, nagy a választék és az árak sem vészesek.

(#2630) F-ECT$ válasza amargo (#2628) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Maszk: jól illeszkedjen.
Légzőcső: ha snorkelezni is szeretnél benne, akkor szelepes.

A cressi jó, megfizethető márka.

Dive ever, work never.

(#2631) Füge007 válasza amargo (#2628) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Ha kiváló maszkot akarsz akkor ezt tudom ajánlani! Ne az árat nézd, hanem a minőséget, ez 10 évig maszk lesz, ha helyesen tárolod. Volt már pár maszkom, de ez a csúcs az összes között.

Füge

(#2632) F-ECT$ válasza Füge007 (#2631) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Tudom, hogy a Dir búvár csak fekete szilikonos maszkban merül, de egy átlagos embernek talán jobban bejöhet az átlátszó. Én mondjuk szeretem, hogy a perifériás látásommal érzékelem, ha mocorog mellettem a társam és nem kell odafordítani a fejem mindig.

Dive ever, work never.

(#2633) Füge007 válasza F-ECT$ (#2632) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Nem a szín a lényeg, hanem a korfontérzet, én már kb. 20 maszkot használtam merüléshez, nekem is van 3 db, de ez a legjobb amiben vala merültem. Bármilyen az arcod, nem enged be vizet a dupla zárásmegoldásának köszönhetően, az anyaga is igen képlékeny, nagyon jól igazodik, több óra után is kényelmes. Amióta megvan a másik két maszkom tartalék státuszban van :D

Nincs rosszabb mint egy nem megfelelő maszk miatti elcseszett merülés, értem ezt szabad tüdős merülésre is!

Füge

(#2634) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#2632) üzenetére

Ferdzsoo
(addikt)

Utánaolvastam most ennek a DIR búvárnak, hátööö.
Nemigazán értem hogy az miért csak a hype-ot követi szerintük aki csak 20m-re merül és gyönyörködik a látványban, bezzeg aki 100m mélyre megy a fekete ruhájában a barlangban, nah ő az igazi király.
Meghogy gáz és elavult aki megragad a 40m-es szinten. Az a gáz hogy nem vágyok 100m mélyre, nem is akarok én igazi búvár lenni, bőven elég a hobby. De hogy ennyire lehordják a hobbybúvárokat, az szerintem nembiztos hogy megfelelő.
Sorry ha nem értettem meg a lényegét 100%-osan de nekem ez jött le.

[ Szerkesztve ]

(#2635) Füge007 válasza Ferdzsoo (#2634) üzenetére

Füge007
(senior tag)

A DIR nem egységes rendszer, a lényege talán az új utak keresése!

Sajnos itt is mint minden rendszerben megy az adok kapok, de azt hiszem ez nem újdonság. Megy a harc, kinek a felszerelése jobb, ki a tökösebb! Sajnos a saját berkeimben is látom az ellentéteket, aminek nagyon nem örülök. Én nem mondom, hogy aki 20 m merül az nem jó búvár, ha valakinek valamelyik hozzászólásom úgy jött le attól most itt bocsánatot kérek!

Hidd el a normális DIR-es ilyet nem mond, az más kérdés, hogy nagyon mérges ha olyat lát ami veszélyes, és ennek ellenére tojnak rá. Én alapvetően DIR rendszerben merülök, a cuccom is az, viszont merülök sima búvárokkal is, és semmi gond nincs ezekkel a merülésekkel sem. Viszont nekem a roncsok a kedvenceim, és ezekhez sajnos mélyebbre kell merülnöm az átlagosnál, sajnos a sekély vízben lévő roncsokat kifosztják gyorsan, ezért tetszenek a mélyebb roncsok, mivel oda kevesen jutnak el, és jobban megőrzik az idő azon szeletjét amikor elsüllyedt.

A lényegét csak akkor fogod megérteni, ha merülsz DIR-es búvárokkal, illetve olyan felszerelést használsz. Nem a búvárokat hordják le hanem a rendszereket akik az 1960-as években kifejlesztett módszereket oktatják, a táblázatok amiket a sima oktatásban használnak azok is elavultak. A búvárkodás is fejlődik, és az oktatási rendszerek ezt valamiért nem akarják követni.

Sajnos a merülés üzlet, aki ebből él annak pénz, így ne lepődjünk meg, ha az iskolák is szidják egymást. Az Index Tec búvár topic-ját pont ezért hanyagolom, utálom mikor egymásnak mennek teljesen feleslegesen.

Füge

(#2636) Ferdzsoo válasza Füge007 (#2635) üzenetére

Ferdzsoo
(addikt)

Ne értsd félre nem rád asszociáltam a hsz-emben, hanem elolvastam egykét magyar DIR-es felfogást és nemigazán jött át amit akartak írni, inkább ez jött le amit írtam.
Megértem hogy miért más ha mélyebbre merülsz, és hogy más élményt nyújt.
Csak attól még aki 20m-re megy élvezheti azt ugyanannyira, mégha hobbyszinten is űzi azt.
Ismétlem nem te írtad ezt, de amiket a neten olvasok hogy DIR, na tőlük totál ez jön le.
Persze közöttük is embere válogatja ki milyen karakter...

Oktatások között mondjuk biztosan ég és föld különbség van, vannak német ismerőseim, nemmondom hogy kinél vizsgáztak de nem ez a lényeg, ők konkrétan még nem használtak kompjútert, mert ők táblázat alapján merülnek. Sorozatot is. Nah itt érzem hogy mi az amikor valaki megragad kicsit a múltban.
Persze ez nem az ő hibájuk, hanem a iskoláé, a rendszeré.
Ezzel azt akarom mondani hogy egy suli attól hogy nem DIR-es még lehet modern és haladó felfogású gondolkodásmódú.

(#2637) Füge007 válasza Ferdzsoo (#2636) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Olvasd el ezt, itt jól le van írva mi is a DIR filozófia. A cikk szerzője az egyik oktatóm.

"Ezzel azt akarom mondani hogy egy suli attól hogy nem DIR-es még lehet modern és haladó felfogású gondolkodásmódú."

Na pont ezt nem értjük sokan, ez miért nincs így :F

Füge

(#2638) Sanyabá válasza Füge007 (#2637) üzenetére

Sanyabá
(senior tag)

Dóra Gyula volt az oktatód? Hát mit ne mondjak,vannak furcsaságai. ;)
De attól függetlenül jó ember, s még jobb búvár.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#2639) deedee válasza Füge007 (#2637) üzenetére

deedee
(őstag)

Cincó üdvözöl... :DDD

(#2640) Füge007 válasza Sanyabá (#2638) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Nos remélem nem csak volt, bár igaz mostanában a munka került előtérbe és nem a merülés. Gyula nem kicsit elvont, de nagyon jól oktat, érdemes végighallgatni a történeteit, abból is sokat lehet tanulni. Bírom, hogy ha a helyzet olyan akkor bohóckodik, ha meg merülésről van szó 1 perc alatt átvált kemény oktatóra. Sokat tanultam tőle, és még remélem fogok is!

Ő fertőzött meg a DIR filozófiával :D

Füge

(#2641) Füge007 válasza deedee (#2639) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Én is benneteket, jó lenne már élőben találkozni!!!!

Mostanában volt merülés?

Füge

(#2642) deedee válasza Füge007 (#2641) üzenetére

deedee
(őstag)

augusztusban voltam kétszer hegyeshalmon és egyszer neufelden

szeptemberben még egy hegyeshalmot be kellene valahogyan iktatni, de sajnos a melóhelyen szabit most nem vehetek ki, úgyhogy adria kiesik :O

ezen a hétvégén voltak lent az oktatómék túrázni sveta marina-n....nélkülem :(((

19-én lesz az aquanautás pag évadzáró, de nem tudok azon se ott lenni :(

idén egy tengeres buli volt csak, pünkösdkor

majd jövőre belehúzok :DDD

(#2643) amargo válasza F-ECT$ (#2630) üzenetére

amargo
(addikt)

Köszönöm, figyelni fogok ezekre, bár most vettünk gyorsan egy ABC szettet, de mellé akarok majd egy másikat is, mert párommal ketten megyünk :)
Jelenleg én az úszószemüvegemmel merültem - sajnos így jött ki . Most már ezt is tudom, hogy szelepest kell nézni. Továbbá milyen "békatalapat" érdemes? Búvár ismerősöktől kaptunk kölcsön egy örült nagy talpat - sajnos nem voltak itthon így maszkot nem találtunk -, de ahhoz cipő kell vagy valami. Viszont talpat is szeretnék beszerezni.

Feree13:
Oda is betérek, köszi!

Füge007:
Szeretnék kiváló maszkot, de megteszi az átlagos is, adtam kölcsön az úszószemüvegem és azt is hozzá vágták a kövekhez, nehéz erre mit mondanom, hiába mondtam, hogy vigyázzanak rá, de valakinek megszokása, hogy figyelmetlen azzal mit csinálsz? Ezért jó nekem az 5e is :)

Köszönet a segítségért!

(#2644) F-ECT$ válasza amargo (#2643) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Uszonyból papucsos kell, a cressi abban is jó.

Dive ever, work never.

(#2645) Ferdzsoo válasza amargo (#2643) üzenetére

Ferdzsoo
(addikt)

Ezért nem kell soha semmit kölcsönadni! :)

(#2646) Füge007 válasza amargo (#2643) üzenetére

Füge007
(senior tag)

De most komolyan, ki az a marha aki egy szemüveget dobál? Ha valamit kölcsönkérek arra 2X jobban vigyázok, mivel nem az enyém :F Én már adtam kölcsön a teljes cuccom is, persze úgy hogy mentem merülni én is, volt egy megtermett srác, aki ki szerette volna próbálni a merülést, mivel egyiptomban voltunk, csak az én cuccosom volt rá jó, így elkérte. Persze megmondtam, ha valami baja lesz, kiherélem :D.

Füge

(#2647) amargo válasza F-ECT$ (#2644) üzenetére

amargo
(addikt)

Megjegyzem!
Feree13: Na ilyet mindig nem lehet :)
Füge007: Tudtam én, hogy egy figyelmetlen embernek adom, aki nem rosszindulatból vagy bármi, hanem ilyen. Nem hibáztatom, de amikor láttam, hogy a vízből kisétálva már esik ki a kezéből, akkor na rossz érzés.

(#2648) Ferdzsoo

Ferdzsoo
(addikt)

Nah holnap AOWD, kíváncsi vagyok mennyire fogunk megfagyni. :D

szerk.: igen, oda megyünk. :K

[ Szerkesztve ]

(#2649) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#2648) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Talán egy kicsit visszamelegszik az idő, de a tó kicsit fagyos lesz gondolom. (Persze ha Gyékényesre mentek.)

Dive ever, work never.

(#2650) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#2649) üzenetére

Ferdzsoo
(addikt)

Hát ha abból indulok ki hogy most a balcsi 16 fok....
Akkor gyékényes sem lesz 17. :DDD

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.