Hirdetés

2021. január 28., csütörtök

Gyorskeresés

(#3701) Yushchenko válasza Sanyabá (#3700) üzenetére

Yushchenko
őstag

Business as usual. Egyet értek, de nekem pl. pont jó lenne a lent leírt okokból.

(#3702) F-ECT$ válasza Yushchenko (#3699) üzenetére

F-ECT$
félisten

Attiláék is hozzákurvultak a magyar átlaghoz ebből a szempontból. 20 normális merülés után (amiben van tengeri is) lehetne csak elkezdeni azt a tanfolyamot normál esetben. De mivel ezt nem ellenőrzi senki, így lazán megkapja az AOWD kártyát az is, aki csak Gyékényest látta max 10 m-es mélységben...

Dive ever, work never.

(#3703) Sanyabá válasza F-ECT$ (#3702) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Gyékényesen van 10 m alatti mélység is? ;)

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3704) Pompi válasza Yushchenko (#3699) üzenetére

Pompi
MODERÁTOR

Ez így eléggé gáz :( ráadásul tudod is, és mégis. Nem értelek.

...

(#3705) Ferdzsoo válasza Sanyabá (#3703) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Van, a motorcsónak 11.5-en van. :DDD

"Bitcoin has no top, because FIAT has no bottom." Az élet hosszú távon igazságos...

(#3706) Yushchenko válasza Pompi (#3704) üzenetére

Yushchenko
őstag

Gyakorlásnak fogom fel, ártani úgy gondolom nem árt. A plusz plasztik az csak adalék (majd igyekszem nem elbízni magam).

(#3707) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#3702) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Szerintem aowd nem gáz kevés merülésszámmal.
Divemaster 70 merüléssel már erős. :DDD

"Bitcoin has no top, because FIAT has no bottom." Az élet hosszú távon igazságos...

(#3708) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#3707) üzenetére

F-ECT$
félisten

Szafarihoz szoktak kérni aowd-t. Csak gyékényesi merülés után egy jó kis áramlás 30-on nem biztos, hogy annyira élvezetes...

Dive ever, work never.

(#3709) t72killer válasza Sanyabá (#3700) üzenetére

t72killer
titán

Hátigen, OPEN water vizsga:U A tengerhez egy sornyi "tengeres" ismeret tartozik, amit nehéz Mo.-gon szimulálni. Persze driftelni is lehet a Dunában, csak egy dunai merülés még oktatói kísérettel is meredek lenne direkt OWD után:DDD

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#3710) Sanyabá válasza F-ECT$ (#3708) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Ja, közel 100 tengeri merüléssel is húzós volt a thaiföldi áramlásos merülésünk. :U

(#3711) YikeSS

YikeSS
tag

Szerintem pedig van értelme akár OWD után rögtön AOWD-t csinálni. Miért ne? Még tanul az ember, még gyakorol, még jobb lesz a vízbiztonsága, lebegése. Az első szafarin sem árt vele senkinek ha "eggyel" több tanfolyamot végzett valaki. Ígyis-úgyis "kezdőnek" fogják tekinteni, ha még nem járt tengeren, kevés merülése van, stb., tökmind1 milyen papírja van.

mergedes...

(#3712) Pompi válasza YikeSS (#3711) üzenetére

Pompi
MODERÁTOR

Csak érted, ezzel vagyis két gyékényesi hétvégével lesz valaki Advanced Open Water Diver.
Nem gond, csak ne higgye el magáról!
Nem is olyan régen még tényleg nyílt vízi vizsga kellett a sima OWD-hez is.
Nekem akkor is rossz szájíz, főleg, hogy a lényeg kb., hogy legyen plusz 6 merülés.
De hát gyűjteni kell a plasztikot, ugye, láttunk már ilyet.

...

(#3713) F-ECT$ válasza YikeSS (#3711) üzenetére

F-ECT$
félisten

Egész más úgy tanulni és végezni az aowd-s anyagokat, hogy a merülés már automatikusan megy. Így egy csomó mindent nem fog tudni jól megtanulni.

Dive ever, work never.

(#3714) Sanyabá válasza YikeSS (#3711) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Az rendben is van hogy tanuljon az ember, de az nem mindegy hogy hol s mit.

Miért is?
Tálentum-nak kell lenni annak, aki egy alap fokú tanfolyam után mindent magabíztosan kezel. Ezt Te sem gondolod komolyan? Tehát OWD után is sok merülés kell a technika biztos elsajátításához.
Ha pedig még nem megy, akkor hogy tudna tovább lépni? :F

(#3715) YikeSS válasza Sanyabá (#3714) üzenetére

YikeSS
tag

Nem azt mondtam, hogy ez az ideális, de ártani nem árt a búvártudásnak. Mert mit tanulsz egy AOWD-n? Kb. "semmit". Vízbiztonság növelés, és lebegés tökéletesítés. Ja persze tájolás... ezt majdnem senki nem használja utána soha semmire, mindenki csak caplat a guide után. (legtöbbeknek még tájolójuk sincs)

Amúgymeg embere válogatja, mert van aki 50 tengeri merülés után is teljesen alkalmatlan bármire, csak kűzd a víz alatt.

mergedes...

(#3716) Yushchenko válasza Sanyabá (#3714) üzenetére

Yushchenko
őstag

Egyébként egyet értek veletek, de gondoljatok bele, hogy ez a tanfolyam milyen jó gyakorlás. Ráadásul olyat is megtanít, amit az OWD nem.
Ez persze nem jelenti azt, hogy az ember tudja is jól alkalmazni, de ez esetben szeretem nagyon megéri frissítő merüléseket venni Gyékényesen, mert nem kérnek sokat a 6 merüléses hétvégéért, és ott biztosan figyelnek arra, amit csinálsz. Szerintem tényleg csak egy a lényeg: hogy ne higgye az ember, hogy "advanced", amíg nincsen meg a kellő gyakorlata.

Egyébként úgy néz ki, hogy nagy nehezen, de sikerül jövőhéten 2 merülést csinálnom Szlovéniában (alapvetően baromi nagy kerülő az eredeti úticéltól, de belepréseltem valahogy a programba). Az egyik parti, a másik hajós lesz, talán valamilyen roncshoz.

Uszony témára visszatérve, amúgy megnéztem a boltban a választékot. A Cressi sub Pro Light egyébként tényleg jónak néz ki, és elég merevnek, de nem tudom, hogy a nagy testemet (190cm, 115kg) mennyire hajtaná meg egy nagyobb áramlásban.
Azt hiszem a Cressi sub Reaction uszonyt úgy reklámozták, hogy "ezt használja Attila is". Ez jó nagynak tűnt, az eladó elmondása szerint szabadtüdős uszonyt butítottak le. Ettől függetlenül nem vettem semmit, mert meg akarom nézni a Mares uszonyokat is, amiket írtatok.

[ Szerkesztve ]

(#3717) Sanyabá válasza YikeSS (#3715) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Rossz irányból közelíted meg a helyzetet.

Én a moduláris képzésre értettem,azaz hogy a már meg lévő gyakorlatra, tudásra lehet építeni.

Leegyszerűsítve: egy általános iskolás hogy boldogulna az egyetemen? Holott tud írni, olvasni , számolni, és még is ..........

(#3718) Pompi válasza Yushchenko (#3716) üzenetére

Pompi
MODERÁTOR

"de gondoljatok bele, hogy ez a tanfolyam milyen jó gyakorlás"

Igen, de neked még a lebegést és a felszerelés zsigerből való használatát kellene gyakorolnod, elsajátítanod. Hogy gondolkodás nélkül tudd, hogy mikor miért hova nyúlj.

Így az AOWD feladatai a lebegés tökéletesítése, különféle uszony használati technikák, felszerelés teljes levétele, majd visszaöltözés, tájolás, nehéz tárgy felhozatala stb. nem fognak úgy menni szerintem mert nincs meg az alap.

Az megint más, hogy lemész egy hétvégére és gyakorolsz 6 merülésen. Szerintem. De persze értem, hogy így költséghatékonyabb. Csakhát...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Uszony. Ugyan én nem vagyok 190cm/115kg csak olyan 172/65, de nekem a Pro Lightban van 150+ tengeri merülés, javarészt vörös-tengeri, nem volt vele gondom, nem volt olyan helyzet amikor azt éreztem volna, hogy kevés az uszony.

Sub Reactiont YikeSS használ egyébként, tud róla neked írni valami biztos :)

[ Szerkesztve ]

...

(#3719) YikeSS válasza Pompi (#3718) üzenetére

YikeSS
tag

Annyit tudok róla mondani, hogy nem bírt ki 250 merülést, eltört mind2 az utolsó szafarin már... a következőre már nem mernék elindulni vele.

mergedes...

(#3720) Yushchenko válasza Pompi (#3718) üzenetére

Yushchenko
őstag

Szerintem megnézem azért a Mares-t is valahol, hogy optimálisan tudjak dönteni. Bár ár és hordozhatóság szempontjából a a Pro Light nagyon jó.

YikeSS: Ez nem jó hír :( Főleg, hogy valszeg jobban igénybe veszem a nagy testemmel :S

[ Szerkesztve ]

(#3721) gonger válasza Yushchenko (#3720) üzenetére

gonger
senior tag

Hordozhatóság szempontjából miért rosszabb más uszony ( a tömörgumi uszonyokon kívül) a Pro lightnál?
Lehet nézegetni az uszonyokat de leginkább élesben tudod majd eldönteni, hogy melyik kell neked. Ha mész vízbe, érdemes ilyet és olyat is elkérni a jelen lévő társaidtól.
A cressi forgalmazó nyilván azt a portékát fogja ajánlani, de ha bemész a dives-be, akkor ott meg az aqualung uszonyokra fognak neked esküdni...

Említették, hogy akár használt piacon is érdemes szétnézni: Nekem 2 pár Mares Avanti Quattrom is van, az utóbbit német ebayen vettem alig használtan 12 ezerért postával.
De a facebook 'Búvár adok-veszek'csoporrtban is adódnak jó vételek.

Honda SH150 2018.05. havi eladó

(#3722) Yushchenko válasza gonger (#3721) üzenetére

Yushchenko
őstag

Csak repülőn számít a hordozhatóság, arra gondoltam.

Körbenézek, aztán meglátom mi lesz.

(#3723) gonger válasza Yushchenko (#3722) üzenetére

gonger
senior tag

Bármelyiket veszed, beteszed a feladandó poggyászba. (súlyban az említett 2 típus között nincs számottevő különbség) Technikai uszonyok lehetnek sokkal nehezebbek, de aki azt veszi az bele is kalkulálja.

(#3724) WiZARD

WiZARD
addikt

Madeira búvárkodás szempontjából milyen? Volt ott valaki?
(nyaralást nézegetek/tervezgetek)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3725) t72killer válasza WiZARD (#3724) üzenetére

t72killer
titán

Kanárin voltam, sok hal (semmi spéci), zéró korall, tiszta víz + szép sziklaformák - gondolom Madeira se nagyon más.

(#3726) F-ECT$ válasza WiZARD (#3724) üzenetére

F-ECT$
félisten

Kereső szokott segíteni ;)

Ha amúgy is mennél oda, akkor érdemes 1-2 napot merülésre szánni, van nemzeti park része a víznek, az viszonylag gazdag, ha jókor mész, akkor Mantára is van esély, illetve van egy Bowbelle nevű roncs, oda a rossza idő miatt sajnos nem jutottam el, de az is csak helyi viszonylatban számít jó roncsnak.

Dive ever, work never.

(#3727) WiZARD válasza F-ECT$ (#3726) üzenetére

WiZARD
addikt

Köszi, végül Madeira kiesett, asszonynak annyira nem tetszik a 22-24 fok körüli max hőmérséklet, és esti 20 fok alatti...

Újabb 5let Kanári-szigetek, vagy valami Görög sziget. Búvárkodás szempontjából vajon melyik a jobb?

(thx, keresőt próbáltam, de bíztam benne hátha van több infó, csak nem írta le eddig senki ;) )

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3728) t72killer válasza WiZARD (#3727) üzenetére

t72killer
titán

Átlagos vs gáz. A görög tengerekből kifogták a halat, max pár roncs van:(, kanárin legalább halacskák vannak szép számmal:). Amúgy kanárin se nagyon melegebb a víz, egészen az egyenlítőig lenyúlik egy hideg áramlás. A levegő persze más tészta, januárban van hajnalban 17-18 fok/délben 25+, nyáron meg szabvány kánikula:)).

Egyiptom nem játszik? Én mondjuk nemigen tudtam rávenni még a családot, hogy velem jöjjenek (tenorpánik...), de arrafelé melegebb a víz és a kajával is nagyon meg voltam elégedve. Egy hátrányát láttam - ha nem kifejezetten búvárútról van szó - egyéb látnivaló a közelben nemigen van.

(#3729) WiZARD válasza t72killer (#3728) üzenetére

WiZARD
addikt

Terror para miatt nem akar odamenni a főnök :DDD

De akkor inkább kanári felé nézelődök.

(#3730) F-ECT$ válasza WiZARD (#3727) üzenetére

F-ECT$
félisten

Madeira nekem nagyon kellemes meglepetés volt. Nincs hideg, és nincs rohadt meleg se. Mikor mennétek?

Dive ever, work never.

(#3731) t72killer válasza WiZARD (#3729) üzenetére

t72killer
titán

Ez a terrorpara elég flexibilis dolog, az én nejemet is megkérdeztem, hogy egy Párizsi v Brüsszeli átszállással vajon nagyobb biztonságban érezné-e magát:U.

Kanári jó hely, csomó kirándulási, túrázási lehetőség, jó feketehomokos strandok. TF durván turistás, eléggé el kell bújni, ha az ember nem szereti a tömeget, La Gomera, La Palma sokkal nyugisabb. Előbbire simán át lehet TF-ről kompolni, utóbbira repülni érdemes GC-n átszállással.

(#3732) WiZARD válasza F-ECT$ (#3730) üzenetére

WiZARD
addikt

Flexibilisek vagyunk, szombat este-vasárnap-hétfő-kedd indulás közül bármelyik jó lehet, lényeg hogy 19-én legkésőbb visszajöjjünk, és 9-én még belföldi úton vagyunk :DDD
Nekem nem lenne bajom, azzal ha nincs hatszáz fok, sőt örülnék is neki...

t72killer: thx, majd meglátom hova találok megfelelő utat :)

(#3733) Ferdzsoo

Ferdzsoo
addikt

Maldív szigeteki északi szafari túrával van valakinek bármilyen tapasztalata?
Van egyáltalán különbség északi és déli túra között látnivaló szempontjából?

(#3734) Sanyabá

Sanyabá
senior tag

Most vagyok szenvedő alanya Egyiptomnak. 24 óra alatt kétszer törölték a járatot, már a második szállodában (Bp) várjuk az újabb indulási időpontot. :(((

(#3735) t72killer válasza Sanyabá (#3734) üzenetére

t72killer
titán

:( Agyrém idén a repülés.

[ Szerkesztve ]

(#3736) WiZARD válasza t72killer (#3731) üzenetére

WiZARD
addikt

Végül GC lett, szombaton megyünk :)

(#3737) t72killer válasza WiZARD (#3736) üzenetére

t72killer
titán

Jó hely:R Kell egy bérkocsi a mobilitáshoz, anno a davyjones-nál csináltam az OWD-t, szép helyekre járnak, tudom ajánlani őket (slusszpoén, hogy elhoznak a szállásról reggel, így a kocsival a család többi része leruccanhat a strandra). A parkolás amúgy eléggé kaotikus a nagyobb szigeteken, de nem szezonban vagytok, az mindenképp pozitív.

Anno a sziget belsejében kirándulgattunk 2 napig, Roque nublo rémlik, szép fenyőerdős-Teidepanorámás ösvények vannak. Kajálni amúgy nem a strandok környékén érdemes, olyan helyet kell felkutatni, ahol a helyiek esznek = nem a német gyomorra tervezett gumikaját kapod;).

[ Szerkesztve ]

(#3738) WiZARD válasza t72killer (#3737) üzenetére

WiZARD
addikt

Thx, azt néztem, hogy a szállodától gyalog elérhető távolságban van ~4 (500-1000 méter) hely is, majd meglátom melyik szimpatikus...
Úgyhogy emiatt autót nem terveztem, de pár nap kiránduláson gondolkoztam már eddig is :)

(#3739) t72killer válasza WiZARD (#3738) üzenetére

t72killer
titán

A tömegközlekedés elég gáz arrafelé + a sziget nagy, meglátjátok mennyire lesz rá szükség:R.

(#3740) WiZARD válasza t72killer (#3739) üzenetére

WiZARD
addikt

lehet félreérthetően írtam, a búvárkodásra nem terveztem autóval, de a kirándulásra igen :)

(#3741) t72killer válasza WiZARD (#3740) üzenetére

t72killer
titán

Így már értem:R.

(#3742) gonger válasza Sanyabá (#3734) üzenetére

gonger
senior tag

milyen járatról van szó? miért törölték?

(#3743) Sanyabá válasza gonger (#3742) üzenetére

Sanyabá
senior tag

A 07.03 18.30 Hurghadai járatot érintette. Végül 24 órás késéssel meg érkeztünk, vissza 10-én jöttünk.Hajtómű hiba volt .

Azért voltam merülni is. :K

[ Szerkesztve ]

(#3744) WiZARD válasza t72killer (#3737) üzenetére

WiZARD
addikt

Hétfőn voltam 2 merülésen, nem igazán jött be, alig volt valami élőlény, na meg az autóból öltözés a homokvihar közepén se volt a legkellemesebb...
Picit elment a kedvem a továbbiaktól itt, de még gondolkozok, hogy péntekre szervezek még valamit. (most írtam egy mail az általad ajánlott davyjones-nak)

(#3745) t72killer válasza WiZARD (#3744) üzenetére

t72killer
titán

Amikor a davy-éknél voltam, náluk is félig autóból öltözködés ment (neoprén még a bázison, karácsonyfadíszek a parton a kocsiból), homokvihar nem volt, homok se nagyon, ahol merültünk.

(#3746) WiZARD válasza t72killer (#3745) üzenetére

WiZARD
addikt

Na mi a neoprent is az autobol vettuk fel. Elso helyen kegyetlen szel, nemi homokkal extrazva.
Aztan megkerdeztek hogy ugye nem gond ha atmegyunk kevesbe homokos helyre :)
Ott eggyel jobb volt.
Arinagan volt mindketto, bar csak 12m korul. Valaszolt Davy, irta hogy most q nagy a szel, de talan holnap jobb. Viszont ok is Arinagara mennek, nem tudom jobb lenne-e mint hetfon volt :(

(#3747) t72killer válasza WiZARD (#3746) üzenetére

t72killer
titán

Akkor a szél teszi, igen, ők Arinagában vannak. Ha nagyon szeles, akkor felejtős, ki-bemászni is macera.

Amúgy jó hely angyalcápára, anno láttam kettőt:))

(#3748) Yushchenko

Yushchenko
őstag

Sziasztok!
Október végén megyek Bali, és Tulamben-ben (ez de jól hangzik) szeretnék búvárkodni. Valakinek van tapasztalata arrafelé?
Üdv. Yush

(#3749) t72killer válasza Yushchenko (#3748) üzenetére

t72killer
titán

Részemről nincs, de várjuk a képeket+beszámolót:DD

(#3750) Pompi válasza Yushchenko (#3748) üzenetére

Pompi
MODERÁTOR

Azt mondják a USS Liberty roncs amit érdemes megnézni ha arra jár az ember. Én mondjuk kihagytam ;)

Helyette a Balitól kb. 1 óra hajózással elérhető Gili szigeteknél merültem. Ugye ez is mint mindig mindenhol időjárás és időpont függő. Lehetnek akár cápák, manták. Én viszonylag pusztult korallokat és rengeteg teknőst láttam, igazából semmi külön említésre méltót. Nálam a Vörös tenger még mindig köröket ver erre. De lehet nem jó helyen jártam ;)

Viszont ha már Bali, akkor gondolom nem csak Tulambenben lesztek. Érdemes autót - kisbuszt bérelni sofőrrel (kvázi fillérek) és bejárni nagyjából a szigetet, mert rengeteg szép, jó, érdekes hely van. Nekünk Ubud volt a bázis, az mondjuk viszonylag középen van, onnan optimálisabb volt ilyen túrákat indítani. De Tulamenhez közel is vannak a sziget északi részén remek helyek, jártunk arra is.

A búvárkodásra visszatérve ezt most találtam, Tulamben környéki merülőhelyek.

...

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.