Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) F-ECT$ válasza Sanyabá (#3850) üzenetére


F-ECT$
titán

Mi ezzel a baj? Az egyiptomi szafarikon is hasonlóak a merülésszámok, konkrétan napok szerint: 3, 4, 4, 4, 4, 2. Ha nem cél, hogy 40-re menj, betartod a no-deco-t, esetleg nitrox-szal mész, akkor bőven belefér.

Dive ever, work never.

(#3852) gonger válasza Sanyabá (#3850) üzenetére


gonger
senior tag

Igen, szafari volt, ahogy lentebb is írták az egyiptomi utakon is így nyomják.
4-4-4-3 -így jött ki. Reggel 6-kor ébresztő, 06:30 briefing, 7:00-kor már vízben vagy, aztán reggel, majd 10:30-kor a következő briefing, merülés. Ebéd, pihi, és így tovább...Itt annyival másabb talán, hogy egy igazi éjszakaink volt (az mondjuk zseniális) a többinél kb szürkületkor jöttünk ki a vízből, tehát kicsit sűrűbbek voltak a merülések. De Similanon nagy a szigor. Max merülési mélység 30 m és nincs dekós merülés. Bár Én néha belecsúsztam, mert mindig volt téma, és jól összerázták a csoportokat, tudtunk rendre 60 perceket merülni. Egyébként 19 vendég volt a hajón és 5 guide jutott ennyi emberre.

(#3853) Sanyabá válasza F-ECT$ (#3851) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Én egy szóval sem mondtam hogy valami bajom lenne, csak kérdeztem.
Nekem mindig soknak tűnik a 3-4 merülés napi szinten.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3854) gonger válasza Sanyabá (#3853) üzenetére


gonger
senior tag

Sok is egyébként. Nagyon kell figyelni a hidratáltságra és a pihenésre.
De ez szabadon választható. Aki kevesebbet merül az úgyis inkább napi hajóra megy. Viszont azon sosem tudsz merülni kora reggel amikor még a legaktívabbak a nagy vadak.

[ Szerkesztve ]

(#3855) Yushchenko válasza t72killer (#3839) üzenetére


Yushchenko
őstag

Annyira megdrágultak a jegyek Bangkokba az adott dátumon, hogy kb. Seychelle-re is elmehetnénk.

Most, hogy így feldobtad, van még valami alternatíva júliusra? USA déli része/karib térség gondolom nem a legjobb ilyenkor.

(#3856) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ausztrália, GBR KO :(:(

Idénre erősen gondolkoztam rajta, hogy beleinvesztálok egy Nagy-korallzátony túrába, ezekszerint gigabukó lett volna.

#3855: Háát, komoly műsor várható akkortályt, bár ha jól tudom, a déli, holland szigetecskék (ABC, Aruba, Bonaire, Curacao) kimaradnak a buliból.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3857) Yushchenko válasza t72killer (#3856) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszi. Lehet megint visszamegyek indonéziába, komodot néztem most ki. Lassan eldől, csak nagyon fenn vannak a jegyárak.

(#3858) t72killer válasza Yushchenko (#3857) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, valószínű az ausztrálok is oda mennek át a fehérlő korallzátonyaik helyett:( + a turisták nem mennek el ausztráliáig, megállnak korábban.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3859) Yushchenko válasza t72killer (#3858) üzenetére


Yushchenko
őstag

ez nagyon szomorú...

(#3860) t72killer válasza Yushchenko (#3859) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen. Sajnos a fehéredés sok szép korallmezőt lepusztított az elmúlt 1-2 évtizedben a világon, de dupla nem rémlik sehonnan, amikor rá következő évben is pusztította volna az épp lábadozni próbáló élővilágot:(. Amit említettél Seychelles-t, ők is kaptak jópár éve, viszont azóta elég szépen rendbejött a vízivilág arrafelé:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3861) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Saját meglátásom szerint 10-20 év múlva sehova nem kell nagyon menni majd búvárkodni a világban (mint ahogy síelni sem fog kelleni menni 10 éven belül európában sehol), legalábbis trópusi övezetbe nem. Majd mehetünk az antarktiszra pingvineket nézni ha még lesz ott valami.
Jóbarátom 4 éve volt itt Ausztráliánál ő már akkor azt mondta 4 órát hajóztak befele hogy lássák a csodát, és már akkor egy pusztulat volt az egész. Annyira hogy a 2.-3.-merülésre le sem ment. :O

De nem kell addig menni, tavaly a Maldívon sok olyan merülőhely volt aminek a felső 3-5 métere teljesen halott volt, csak a mélyebb részek "virágoztak". A felső részeken a tipikus barna halott korallerdő, még halakkal, de nagyon szomorú látvány volt...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3862) t72killer válasza Ferdzsoo (#3861) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elég nagyok arrafelé a távolságok, 3-4 órányira a parttól kezdődik a zátony, ezért nem csoda, hogy ki kellett hajózni. Annál közelebb homok van csak, és az is volt 200éve is. Ha 4éve is le volt pusztulva, akkor viszont szar helyre vitték, ilyet mesélt nekem is ismerősöm. Tisztára iparosodva van arrafelé a búvárturizmus, futószalagon nyomják a minimális kiadás+max bevétel van a szemük előtt. Borzasztó drága, főleg utiktg-gel, némi parti aktivitással együtt+4 egész napot bukik az ember az utazással, és ezekszt nem nagy szám:(.

A felső 3 méterért óriási kár, életem eddigi legdúsabb-legszebb korallmezejét ilyen sekélyben láttam a vörösön. Járok is, amíg bírom... Egyiptom olcsó (kb egy főszezoni horvát nyaralás árából kijön), király a kaja, kb 10 óra alatt ajtótól ajtóig lent vagyok és szép.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3863) WiZARD válasza t72killer (#3862) üzenetére


WiZARD
addikt

Egyiptomba mennyire lehet/érdemes úgy menni, ha nem szafarira akarok menni, hanem szárazföldi szállodából akarok merülni menni?
(asszony se akar szafarira menni hajóra, én meg azt se tudom hogy bírnám, és mennyire lenne jó nonstop daedalonon élni...)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3864) t72killer válasza WiZARD (#3863) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Délen vannak egész jó helyek, én egy nomád szálláson jártam 2x is nem messze a szudáni határtól (wadi Lahami, németeknél foglaltam, úgy olcsóbb volt) . Tavaly nagyon akartam hajóra menni, de végül a berosált turisták miatt annyira bizonytalanok voltak a hajók, hogy másodjára is náluk kötöttem ki, de egyáltalán nem bántam.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3865) WiZARD válasza t72killer (#3864) üzenetére


WiZARD
addikt

Köszi.
Nomád szállás nem játszik, sőőt pont az ellentettje...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3866) t72killer válasza t72killer (#3864) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vannak viszonylag partközeli korallkertjeik a széptől gyönyörűig, egy nagyon tuti és két alapabb roncs, egy cápabölcső és alkalmasint jó sok delfin, itt barátkozik velem az egyik leányka:

#3865: vannak a környéken szállodák is, érdemes körülnézni. Mondjuk az is igaz, hogy a natúr úszkálást, sznorizást nem ajánlanám, egy Makó tavalyelőtt megkóstolt egy német turistát a szomszéd öbölben:R

Amúgy nem csak sátras, hanem házikós szállást is tud a Lahami tábor és napi 3x-i kaja van, ami nem mindig csúcs (a folyamatos tojás+lekvároskenyér reggelitől 2 hét után már falramásztam), de van, hogy nagyon király. Amikor először voltam egész kisgyeres családok (egyik 6hónapos picivel!) is voltak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3867) gonger válasza WiZARD (#3865) üzenetére


gonger
senior tag

Ha szállodás megoldást keresel akkor Sharmban keresd Jenei Zolit és Váczi Szilvit.
Puccos szállás, felszíni programok és napi hajós merülések. Családos vagy romantikus utazásnak is jó, nem fogsz csalódni. Ras Mohammed és a Tirán szerintem örök klasszikus a Vörösön, ezeket az északi szafaris útvonalakon is említik, mégis közel vannak a parthoz, kényelmes napokat lehet ezekre szervezni, de akár a Thistlegorm is elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#3868) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Végül is jó drága kompromisszum lett: Bangkok, hogy meglegyen a kultúrsokk, és Balin illetve Komodon tudok majd búvárkodni.

(#3869) Sanyabá válasza Yushchenko (#3868) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Bangkok egy csodálatos város, van látnivaló bőven!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3870) WiZARD válasza gonger (#3867) üzenetére


WiZARD
addikt

Köszi, akkor arrafelé fogok szállást nézegetni ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3871) t72killer válasza Yushchenko (#3868) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kitűnő választás!:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3872) Yushchenko válasza t72killer (#3871) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm! Hát már nagyon készülök! (lassan el kéne kezdeni megvágni a tavalyi videót :D)

(#3873) gonger válasza WiZARD (#3870) üzenetére


gonger
senior tag

Szerintem abban is tudnak segíteni Zoliék. A Sheikh Coast szállodánál van a bázisuk.

(#3874) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy kis cápás merülés, valaki?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3875) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Hi, látom nem túl élénk a topik (de remélem azért valaki figyeli), nem tudtok valami webshopot olcsójánosoknak? (Szombathelyen esetleg van baráti árú hely?) Szemüveget, pipát és békatalpat szeretnék továbbá gondolkodok valami rövid szárú ruhán. Csak a környékbeli tavakban szeretnék most nyáron kicsit búvárkodni. Szóval ha tudok segíteni annak nagyon tudnék örülni.

(#3876) Sanyabá válasza KISDUCK (#3875) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Itt a jó idő, oda van mindenki merülni. :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3877) gonger válasza KISDUCK (#3875) üzenetére


gonger
senior tag

Ha csak nyári mókának kell akkor ott van Neked helyben a Decathlon. Maszkból célszerű néhány különbözőt felpróbálni, hogy jól illeszkedjen az arcodra. Olyat vegyél ahol az orr és a lencsék közötti rész egy légteret zár be. Sznorkellből már az olcsóbbak is szelepesek, uszonyból pedig nyaraláshoz jó lesz a papucsos verzió. Ezeket egy csomagban is adják a fenti helyen.

A maszk párásodni fog, mert gyárilag van rajta belül egy réteg amit le kell oldani. Ezt megpróbálhatod kólával, fogkrémmel, aztán ha bátor vagy érdemes kicsit megpörkölni belülről öngyújtó lánggal is... ezzel azért vigyázz, hogy a lencsék szélénél lévő szilikon illesztések ne sérüljenek.
Ezek után is érdemes lesz vízbemenetel előtt a nyáladdal mindig lemosni a maszkot belülről és mielőtt nagy melegben felveszed, az arcodat egy tenyérnyi vízzel öblítsd le.

(#3878) F-ECT$ válasza KISDUCK (#3875) üzenetére


F-ECT$
titán

ABC (maszk, légzőcső, uszony):
Aquanauta ha esetleg később palackos merüléshez is lenne kedved.

Sőt akár elvégezheted náluk most az alap légőkészülékes képzést is, és akkor az ABC felszerelés uszony nélkül "ingyen" van.

Ruhából nekem nagyon bevált a Bare.

(Nem kapok pénzt a reklámért, pedig megérdemelném :D )

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3879) gonger válasza F-ECT$ (#3878) üzenetére


gonger
senior tag

Na ja. Nincs bajom Attiláékkal de feltűnik, hogy minden 10. hozzászólásban meg vannak említve.
Felsorolhatnánk még megannyi webáruházat ahol lehet rendelni terméket, de tegyük szívünkre a kezünket; közülünk sem vett szerintem senki laikusként búvárcuccot neten keresztül próbálás nélkül.
A maszkot márpedig próbálni kell! Uszonyból se árt olyan ami kényelmes. Ruhát meg főleg nem szabad venni próba nélkül. El lehet küldeni a srácot a szombathelyi Kerasub iskolához is, nem kizárt, hogy ott is tudnak neki segíteni.

(#3880) F-ECT$ válasza gonger (#3879) üzenetére


F-ECT$
titán

Gondolom sokan tanultak náluk vagy legalább mentek velük túrázni (többek között ennek a topicnak a hatására is), emellett egy ideig 2 városban is nyomták, no meg jó sok rendszerben is oktató.

A második résszel maximális egyetértek: cuccot csak felpróbálás után vennék. (Bár a webről rendelve van időd visszaküldeni.)

Dive ever, work never.

(#3881) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget, de sajnos nem tudtam még dűlőre jutni. Néztem a Dechatlonos ajánlatot a weboldalukon az nagyon nem nyert meg. Az aquanautás szettek árával szintén nem tudtam megbékélni. Szombathelyen a kerasubnál kereskednek is felszereléssel vagy csak oktatnak?

(#3882) gonger válasza KISDUCK (#3881) üzenetére


gonger
senior tag

Szerintem van némi felszerelés választékuk, de ezt valószínűleg Te gyorsabban ki tudod deríteni! Árakat az aquanautáshoz viszonyíthatsz, az reális, de a Kerasubéknál esetleg még szóba jöhet használt cucc is. Ha náluk nincs készlet, a decathlonban még mindig be tudsz szerezni minőségibb darabokat (Cressi, Mares, Seac) ...kb reális áron adják azokat is.

[ Szerkesztve ]

(#3883) F-ECT$ válasza KISDUCK (#3881) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha hosszú távra tervezel, akkor megéri egy picit több időt és pénzt szánni a cuccokra, és mivel ruhát is vennél, így én erre következtettem.
De ha csak az ár a lényeg, akkor figyeld a nagy sportboltok akciót, nyáron mindig szokott lenni 1-2.

Dive ever, work never.

(#3884) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok!
2éve voltam búvártúrán Horvátországban,és nagyon megtetszett,most jutottam el odáig,hogy időm is lenne rá,és energiám is,ezért szeretnék megtanulni búvárkodni.
Melyik helyet ajánljátok,hol érdemel tanulni?
az ilyen akcióknak be szabad dőlni,meg lehet uszni kb. ennyiből a tanitást?
Helyileg váci vagyok,de pesten melózom,ez a két hely,ami legelsőnek szóba jönne nálam.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#3885) gonger válasza promagus00 (#3884) üzenetére


gonger
senior tag

Felejtsd el ezeket a kuponos búváriskolákat. Ennyiből nem lehet megfelelő képzést nyújtani!!! Azt is érdemes megnézni, hogy ki az oktató és kinek a neve alatt kerül kiállításra a búvárkártya. Ez persze csak utólag derül ki, ha nem kérdezel rá előzetesen...
Ajánlottak itt lentebb is iskolát, Budapesten még sok jó hely van, de megfontolandó, hogy kimenj egy hétre pl. Horvátországba és nyaralással összekötve csinálj meg egy Open Water tanfolyamot. (Tudok ajánlani rá magyar oktatót és magyar bázist.) A vizsgát úgy is nyílt vizen kell csinálni, Dorogon is ki lehet bírni, de a tenger ugye az más :-)

[ Szerkesztve ]

(#3886) promagus00 válasza gonger (#3885) üzenetére


promagus00
tag

A Horvát oktatás nekem nagyon jól hangzik,csak az árától félek picit :U

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#3887) t72killer válasza promagus00 (#3886) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

El kell keserítselek, ez egy drága sport:(. A minőségi oktatás (=nem nyírod ki magad az első szafarin/nem te vagy akinek alapdolgokat kell, hogy tanítson a társa(!)) se nagyon úszható meg AOWD-szintig ~700EUR-nál olcsóbban (+szállás, utazás), és felszerelésből se árt a minőségi készlet.

Horvátokhoz tipp: szezon után ugorj le, amikor a szállás+merülésárak a pincében, strandokon aszalódó/km-es dugókat generáló tömeg elkotródott. Szeptemberben még nagyon jó a víz, és pl a szállásárak feleződnek júli-aug-hoz képest:K

Nem mellesleg: tény, egy dalmáciai kurzusért valóban többet fogsz kiperkálni, mint egy medencés bevezetőnél, de amellett, hogy sokkal többet tanulsz, látni is többet fogsz. Én kanárin tanultam és már a második merülésen a színes halacskákat nézegettem, ha jól számolom, negyediken megvolt az első cápám.

Privi ment egy dalmát-magyar ötlettel:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3888) promagus00 válasza t72killer (#3887) üzenetére


promagus00
tag

Na ettől féltem :B
Amit linkeltem,meg amiket néztem,azok max 50ből megvannak itthon,vizsgával 1üt,ezekre számitottam,hogy őszinte legyek,nem akarok profi szintre fejlődni a 0ról,nekem elég annyi,h 5-15m mélyen szétnézek,illetve a közeli szigetvilág partján körbenézek.. :D

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#3889) F-ECT$


F-ECT$
titán

Az előttem szólókkal ellentétben szerintem maga az alap képzés nem drága, és akár ki is jöhet az akciós áron (pláne, hogy van még 25e Ft, amit külön kell fizetni.)

Szerintem az se gáz, ha egy bányatóban tanulod meg a dolgokat, mert ha ott menni fog a 2m-es látótávval, akkor a 20m-es látótávú tengerben se lesz gond.

Ezután ha csak hobbi szinten maradsz, és nem akarsz a tudásodat meghaladó merüléseken részt venni, akkor bármelyik nyaraláson beiktathatsz 1-2 búvárkodós napot, ott kb ~30 eurós napi felszerelés bérléssel lehet számolni, és 1-1 merülés is kb 30 euróból ki tud jönni.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3890) t72killer válasza promagus00 (#3888) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így kezdődik ez ;] . Mondhatnám, hogy az alap, ami mindenképp kell, az az OWD - viszont embert nem ismerek, aki itt megállt volna. Hogy miért? párban merülünk, és TE is felelős vagy a merülőtársad életéért! Azaz ha nála valami gebasz lép fel, segítened kell rajta. Emiatt OWD-szintű búvárként nehéz társat találni, ill konkrétan Horvátországban 18m-en búcsút inthet az ember a gorgóniamezőkre továbbmerülő csapatnak.

A lényeg amúgy nem az 5-15m-ben rejlik, hanem a komplex felszerelésben és a sűrített levegő körüli huncutságokban, illetve abban, hogy képes vagy-e vészhelyzet esetén megfelelően reagálni (akkor is, ha más kerül veszélybe). 5-15m-re amúgy lehet a szabadtüdős vonalat ajánlanám, igaz, az rengeteg tüdőedzéssel jár.

#3889: valóban, a tavaknak megvannak a maguk kihívásai, az viszont nagyon fontos, mennyire jó az oktató/hogy néz ki a kurzus. OWD=28kFt nekem nagycsoportos foglalkozásnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3891) promagus00 válasza F-ECT$ (#3889) üzenetére


promagus00
tag

Nekem csak az alapképzésre lenne szükségem,tökéletesen leirtad az igényeimet.
Erre tekintettel,ki,mit ajánlana? :)

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#3892) F-ECT$ válasza promagus00 (#3891) üzenetére


F-ECT$
titán

Én őket ismerem, de náluk se jön ki 50e-ből az alapképzés, kb 60-70e körül lesz a vége. (Viszont 1 hosszú hétvége alatt megvagy, és megtanítják amit kell.)
Utána érdemes néhányat merülni, és ha tetszik, akkor érdemes a haladó képzést is megcsinálni, azzal 30m-re is le tudsz majd menni. (A haladó tanfolyam is kb ~50e Ft.)

t72killer: 28e az akciós ár + 25e a kisbetűben leírt, így már 53e, ami alapján persze még mindig valószínű, hogy 6-10 fős csoportos képzés lesz, nem egyéni foglalkozás.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3893) Soockit


Soockit
aktív tag

Sziasztok,

nem tudom, hogy megfelelő topic ahova írok, de hát ha tud valaki segíteni.
Utazom Horvátországba ismét ezen a nyáron és gondoltam beruházok egy sznorkell szettre. Tudnátok nekem tanácsot adni, hogy mit érdemes venni. Nem lesz olyan sűrűn kihasználva, 1-2 évente egy-egy hét maximum, azt sem tudom, hogy ezek az eszközök az idővel nem mennek tönkre, gondolok itt a gumik, műanyagok elöregedésére.
Keresésem során ezeket találtam gyorsan:

R’GOMOOVE SZETT SZABADTÜDŐS MERÜLÉSHEZ, KÉK-SZÜRKE SUBEA

100 BÚVÁRSZETT SZABADTÜDŐS MERÜLÉSHEZ, KÉK-FEKETE SUBEA

EASYBREATH MASZKBÓL ÉS USZONYBÓL ÁLLÓ SNORKELING SZETT, TÜRKIZKÉK SUBEA

AMIKA SZETT

(#3894) F-ECT$ válasza Soockit (#3893) üzenetére


F-ECT$
titán

Szia,

pár ezer forintos cuccoktól ne várj hosszú életet, bár szerintem nem jellemző a gumik öregedése. Ami fontos, hogy a maszk illeszkedjen az arcodra, ezt csak próbálgatással tudod kideríteni!

Sorban:
1. Az uszony vékony gumi részei fognak elszakadni.
2. Nincs szelep a légzőcsövön -> nehezebb belőle kiüríteni a vizet
3. Érdekes megoldás, nem nagyon láttam még ilyet.
4. Márkás cuccok, ha belefér árban, és jól illeszkedik a maszk, akkor én ezt venném.

Dive ever, work never.

(#3895) Soockit válasza F-ECT$ (#3894) üzenetére


Soockit
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a részletekbe menő hozzászólásod.
Bárkinek van esetleg konkrét javaslata, akkor szívesen fogadom!

(#3896) gonger válasza promagus00 (#3886) üzenetére


gonger
senior tag

Ahogy írták, ez egy drága sport! De nyugodj meg, akármilyen kuponos vagy rendes iskolához mész el, le fognak szervezni nyáron egy túrát az Adriára, mert Ők ebből élnek. Neked meg jó buli lesz.
De most kicsit úgy érzem még bizonytalan vagy, hogy mit is szeretnél. Ezért is ajánlanám inkább, hogy menj le a horvátokhoz, tölts el egy hosszú hétvégét a pároddal. Rendes helyen előre le tudod beszélni, hogy még nem vagy búvár, de gondolkodsz a kezdésen. Menj el legalább egy intro merülésre, ahol mindent elmondanak és az oktató visz, szinte semmit nem kell csinálnod, mégis belekóstolsz a búvárkodásba. Ha nem tetszik, vagy valami gond van akkor nyaralsz egy jó helyen, ha meg bejön, akár kezdheted is a tanfolyamot. Ma már vannak rendszerek ahol online is olvasható az anyag és merülés után mindent át tudtok beszélni. Én sajna nem így tanultam,de láttam magam körül másokat, szerintem sokkal intenzívebb, persze nem biztos, hogy minden esetben érdemes bele erőltetni egy vizsgát a 4 napos hétvégébe...Én nem tenném. Inkább mennék többször.
Nem láttam tiltást bázis ajánlásra, így Én ideírom a saját tippem: DSDC - Pag

(#3897) promagus00 válasza gonger (#3896) üzenetére


promagus00
tag

Hogy őszinte legyek, én arra vágyok, hogy valamilyen úton/módon palackhoz es felszereléshez jussak(bérlés), és bérelt hajóval oda menjek, és ott merüljek ahol éppen kedvem szottyan.. :DD

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#3898) F-ECT$ válasza promagus00 (#3897) üzenetére


F-ECT$
titán

Ismeretlen helyre menni vezető nélkül kevés tapasztalattal nem nyerő kombó :)

Dive ever, work never.

(#3899) gonger válasza promagus00 (#3897) üzenetére


gonger
senior tag

Ez nem rossz gondolat, csak még több pénz kell hozzá :-)
Első lépés az, hogy vizsgázz le, szerezz sok gyakorlatot, ismerkedj búvárokkal, tanulj tőlük.

(#3900) t72killer válasza promagus00 (#3897) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na, ez pont a nagyonprofi + drága része... Privát vezető, privát csónak. Ja, arra, hogy egyedül mégy, ne nagyon gondolj, a horvátoknál a búvárcuccot látva pl kiszed a parti őrség a hajóból, mielőtt a kiszemelt helyre érnél (uis tilos a helyi engedélyezett búvárbázisok megkerülésével merülni). Egyéb helyeken pedig nehezen tudom elképzelni, hogy palackot adnának csak úgy, "magán"-használatra.

Kit vinnél társnak?

#3899: Lassú voltam:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.