Hirdetés

2020. december 3., csütörtök

Gyorskeresés

(#2751) YikeSS válasza Zseketto (#2749) üzenetére

YikeSS
tag

Részemről is +1 az Aquanauta-ra, mi velük járunk merülni is.

mergedes...

(#2752) deedee

deedee
őstag

az még kimaradt, hogy a tanulók se aowd, se pedig specialitás tankönyveket és dvd-ket nem kaptak.
szóbeli oktatás, ami pl a nitroxnál annyi volt, hogy könnyebb vele merülni mert nem fáradsz el..... ennyi.... :K

(#2753) F-ECT$ válasza deedee (#2752) üzenetére

F-ECT$
félisten

Ez hol? Az aquanautánál volt kezdő haladó és mester könyv is. A nitroxhoz is kaptunk valamilyen anyagot, illetve számolni is kellett.

Dive ever, work never.

(#2754) deedee válasza F-ECT$ (#2753) üzenetére

deedee
őstag

annál a csoportnál, akikkel én voltam kinnt a vörösön most.
nevet nem akarok leírni, mert ki tudja mikor kerülök még esetleg kapcsolatba velük egy túra vagy akármi miatt :B

(#2755) Peetry válasza Zseketto (#2747) üzenetére

Peetry
senior tag

Sejtettem hogy nem ismersz senkit, ezért írtam hogy nézz szét divecenteren. Van bubba (oktatóértékelő) meg a fórumon is lehet kérdezgetni. Aquanautát én is tudom ajánlani, főleg azért is mert UEF-ben oktatnak. Én padiban tanultam, de utána elolvastam az UEFes könyveket, szerintem sokkal alaposabb, és több infót ad át. (persze ez elsősorban nem rendszer hanem oktatófüggő)

(#2756) Ferdzsoo válasza Zseketto (#2747) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

+ mégegy aquanautára, mi idén voltunk velük owd-n, szafarin, majd aowd-n is és minden tekintetben tudom őket ajánlani... Korrekt, alapos az egész csapat.

Az élet hosszú távon igazságos...

(#2757) YikeSS válasza YikeSS (#2751) üzenetére

YikeSS
tag

Ja arra viszont figyelj, hogy az "auqanaut" != "aquanauta".
Két külön brigád...

mergedes...

(#2758) Zseketto válasza Peetry (#2755) üzenetére

Zseketto
senior tag

tehát ez az uef jobb mint a padi?

és amikor elvégzem, kapok olyan a világon elismert kártyát mint a padié? (bocs a lamer kérdésért:) )

feree köszi! Írtam nekik, hogy mit hogy szeretnék.Magyarországhoz képest villámgyorsan válaszoltak, h az illetékes olvtárs holnap lesz bent és majd ő válaszol...Bizakodom :)

Nekem a jó oktatás többet nyom érvként a latba mint a zseton, vagy, h hol mit spórolok.

*Bolygo Hollandi* *Az Eletnek nincs semmi ertelme, es ez igy van jol!*

(#2759) YikeSS válasza Zseketto (#2758) üzenetére

YikeSS
tag

Igazából nem a rendszer számit, hanem inkább az oktató. Én UEF kártyával már sok helyen merültem a világban és nem volt gond sehol...

mergedes...

(#2760) Peetry válasza Zseketto (#2758) üzenetére

Peetry
senior tag

elsősorban az oktató számít és nem a rendszer. De én az UEF tananyagát jobbnak, alaposabbnak, rendszerezettebnek tartom.
A padival az az érzésem, hogy nagyon a pénzről szól (többi is csak ennél mégjobban azt érzem), aminek okát én annak tudom be, hogy a legnagyobb, amerikában is első számú rendszer, ott meg aztán pláne minden futószalagon megy.

(#2761) Zseketto válasza Peetry (#2760) üzenetére

Zseketto
senior tag

Yikess: :R

Peetry: igen, a padi erősen marketingelt cumó.Az amcsik ebben valóban tanárok....

Na, kaptam tegnap választ az aquanauta-tól.Nagyon kedvesek és flexibilisek, úgyhogy simán össze fog az owd jönni.Előre be tudok jelentkezni, kapok könyvet, felkészülök és vizsga, majd medencés, végül Gyékényes ha jó az idő! :) Dorog is közel van, lehet az is megoldható.

S ha még szerencsém is van, Adriával össze tudnám kapcsolni, mert pont olyankor mennek, amikor a szabi is kinéz :C

(#2762) deedee válasza Zseketto (#2761) üzenetére

deedee
őstag

velük én is tervezek 2-3 adriát a tavasszal/nyáron/ősszel

lesz náluk pár ilyen gyors hétvégés, 6 merüléses buli.

/az oktatóm eltávozott az országból, munkát vállalt ausztriában, úgyhogy ő nem biztos, hogy szervezni fog adriát./

tengerre meg menni kell :DDD

(#2763) Zseketto válasza deedee (#2762) üzenetére

Zseketto
senior tag

akkor még az is lehet, h ütközünk :DDD

a tenger nagy kedvenc (mind1 milyen), az Adria meg még sosem jött össze, csak más egyéb...

(#2764) gonger válasza Peetry (#2760) üzenetére

gonger
senior tag

Én is amellett vagyok, hogy az oktató alapossága a lényeg, és szerintem ez a fórum nem arról kell szóljon, hogy a padi-t mint rendszert fikázzuk.
Tény, hogy óriási vállalkozás, Amerikában valóban úgy mennek a búvárközpontokba a fiatalok, hogy "I want my Padi.." de ez még semmi rosszat nem jelent.Én, mint Padi AOWD búvár bátran, bármikor leülök beszélgetni más rendszerben végzett búvárral is - és nem hiszem, hogy kevesebb lenne a tudásom. No nem azért mert a Padi az Padi, hanem mert jó oktatóm volt, aki visszajött velem a vízbe, ha valamilyen gyakorlatot nem jól csináltam meg és estéken át beszélgettünk, eseteket vizsgáltunk, kérdezhettem és mindenre választ kaptam.
Ma már 100ezer féle rendszer van, gyakorlatilag mindegy, hogy milyen kártyát villant az ember, az viszont nem mindegy, hogy milyen tudást sajátít el.
Aquanautánál én nem tanultam, de a pagi bázisukon már jártam és vásároltam is náluk, jó tapasztalataim vannak. Tőlük nincs messze amúgy a Szenteltvíz sem, oda is benéznék (csendes profik).
Jövőre tervezem a mentőbúvárit csinálni, az valószínűleg IANTD rendszerben lesz, de csak azért mert az az oktató, aki a régi Padi-s iskolámnál volt -és hozzá ragaszkodom-, most ebben a rendszerben oktat.

(#2765) gonger válasza Zseketto (#2749) üzenetére

gonger
senior tag

menj el tanfolyamra, majd az első 1-2 medence után beszélgess az oktatóddal a cuccokról. az első túrába még az is belefér ha csak saját ABC-t viszel a többit bérled és sorra próbálgatod ki a felszereléseket. ráérsz még bőven a vásárlásokkal.
ráadásul annyi üzlet van és megannyi kedvezményes lehetőség...

(#2766) Ferdzsoo válasza gonger (#2765) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Igen, az biztos hogy eleinte sokkal többet ér bérelt cuccban merülni, mert akkor fogsz rájönni hogy mit is akarsz legelőször megvenni, mi zavar a legjobban és milyen igényeid lesznek a saját cuccoddal kapcsolatban...

(#2767) Zseketto

Zseketto
senior tag

valóban annyi cuccot, kiegészítőt lehet venni, mint égen a csillag!

Én pl. a kést is furcsának tartom, h az ember merülésre magával vigye...

Viszont jó lenne egy búvárruha, 7mm-s láttam akcióban most és jövőre szeretnék az 1800-on lévő tavakban is merülni, ha megvan az owd.Kint meg minden aranyáron megy...

(#2768) Ferdzsoo válasza Zseketto (#2767) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

A magassági merülésekhez külön képesítés fog kelleni.

(#2769) Sanyabá válasza Zseketto (#2767) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Itthon ha szabad vizben (bánya tavak) merülök, bizony kés nélkül bele se megyek a vizbe,. Nem egyszer gabalyodtunk elszakadt horgász zsinórokba.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#2770) deedee

deedee
őstag

[link]

nnnnna.... itt egy video amin én is szerepelek.

nekem nincs egyedül snorkim a merüléseknél és nekem van a legmárkásabb ruhám /pegaso/ ;]
erről lehet felismerni.

ja...meg a legelső másodpercekben én ülök a hajó bal oldalán,csendesen relaxálva :DDD

(#2771) Sanyabá válasza deedee (#2770) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Ühöm, ezt Te relaxálásnak nevezed.... :D
Mikor én nézem, már akkor is felszökik az adrenalin szintem, de már 10 m alatt nyugodt vagyok.

De jó lehetett....... :C

(#2772) Ferdzsoo válasza deedee (#2770) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Roncsmerülő tanfolyam nélkül csak kívülről lehet megnézni nemde?
Voltak akik bementek?

(#2773) YikeSS válasza Ferdzsoo (#2772) üzenetére

YikeSS
tag

Bárkit bevisznek ezekbe a jól/könyen merülhető roncsokba, nem kell hozzá képesítés.

mergedes...

(#2774) deedee

deedee
őstag

igen,igen :K
egyszerűen merülhető roncs

már ha oda férsz hozzá a rengeteg búvártól ;]
iszonyú tömeg volt, de ez nem látszik a felvételen

[ Szerkesztve ]

(#2775) Ferdzsoo válasza deedee (#2774) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Mi emiatt voltunk az elphinstone-on is reggel 5:15.kor a zodiban és csobbantunk, mert mire feljöttünk 6 előtt valamivel, addigra komplett kikötő lett a zátony körül. Ez egy nagy előnye a szafarinak, nem volt rajtunk kívül más, csak még egy másik szafarishajó...

(#2776) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#2772) üzenetére

F-ECT$
félisten

Ha látod a kijáratokat végig, akkor nem kell spéci vizsga. Pl egy üregbe, járatba is be lehet úszni.

Dive ever, work never.

(#2777) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#2776) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Értem. Idővel megfogom csinálni a roncsmerülőt is, csak szeretnék előtte még több gyakorlatra szert tenni...

(#2778) MaciG

MaciG
addikt

Snorizás szempontjából Egyiptomnak melyik részére érdemes menni? Tunéziában mennyire érdemes snorizni? (értem úgy, hogy jobb, mint Egyiptom)

BANZAII

(#2779) deedee válasza MaciG (#2778) üzenetére

deedee
őstag

tunéziában a legtöbb part homokos, legalábbis én csak elvétve találkoutam ott másmilyennel.
ott a snori nem igazán kifizetődő.
szerintem a vörösön a legrosszabb helyi jobb,mint ott a legjobb :K

(#2780) F-ECT$ válasza deedee (#2779) üzenetére

F-ECT$
félisten

Azért a Vörösön is van elég sok "beautiful sandy bottom" :)

Dive ever, work never.

(#2781) Pompi válasza MaciG (#2778) üzenetére

Pompi
MODERÁTOR

Hurghadában (Egyiptom) a partról indulva a legtöbb helyen nem sok mindent lehet látni, csupasz homokos partok vannak. Hajóval tudnak kivinni közeli korallos helyekhez, ilyen pl. a Giftun szigetek / Al-Mahmya. De a legtöbb búvárkodás céljából látogatott zátony sznorizható is.

Ami a partról is elérhető és szép is, az Hurhadától délre kb. 40km-re a Sharm El Naga park. Ez külön fizetős hely, szállodákból fakultatív programként szerveznek ide egynapos programokat.

...

(#2782) Füge007 válasza MaciG (#2778) üzenetére

Füge007
senior tag

Sharm el-Sheikh

Tunézia ebből a szempontból felejtős!

Füge

(#2783) Zseketto

Zseketto
senior tag

+1 Sharm

Tiran sziget:

Ras Mohamed:

, Jackson öböl ;)

[ Szerkesztve ]

(#2784) bcslaci

bcslaci
csendes tag

Elphinston reef november 20.

Abu Dabbab:

(#2785) Ferdzsoo válasza bcslaci (#2784) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Nagyon jó a tekis kép. :K (Srác maszkjában elég magas a vízállás. :DDD )

(#2786) Sanyabá válasza Ferdzsoo (#2785) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Bíztos nem szeret maszkot űríteni. :D meg a tartalék oktopuszt használt.

(#2787) Ferdzsoo válasza Sanyabá (#2786) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

A második lépcsőt, biztos a tekinek adta hogy ne kelljen felmennie levegőért... :DDD

(#2788) Sanyabá válasza Ferdzsoo (#2787) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Vagy hogy szinben legyen meg az összhang, (maszk, légzőpipa vége,is sárga)

(#2789) bcslaci

bcslaci
csendes tag

A lustaság nagy úr, ekkor ez halmozottan igaz volt :DD

Elég erőteljes az arcszőrzetem, nem volt kedvem borotválkozni -> nem győzők elég sűrűn maszkot üríteni.

A elsődleges második lépcsőn :N meg elszakadt a csutora, így oktopusszal nyomtam, de legalább nem kell keresnem magam a képeken, egyből felismerem magam :)

(#2790) gonger válasza bcslaci (#2789) üzenetére

gonger
senior tag

nyaraláskor nem is szabad csak a bajuszt borotválni :-)

(#2791) YikeSS válasza gonger (#2790) üzenetére

YikeSS
tag

A bajszomnál nekem is be szokik folyni, de nem szokott zavarni, hogy áll benne egy kis víz...

mergedes...

(#2792) Sanyabá válasza YikeSS (#2791) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Mondjuk néha jól is jön egy kis víz benne,a párásodás ellen.

(#2793) F-ECT$ válasza Sanyabá (#2792) üzenetére

F-ECT$
félisten

Be kell köpni, és akkor nincs pára :K

Dive ever, work never.

(#2794) gonger válasza Sanyabá (#2792) üzenetére

gonger
senior tag

Én most vettem új maszkot, először fogkrémeztem, majd egy éjszakára kólával öntöttem meg a belső üveg részt, hogy mindenhol ellepje és így teljesen oké, lemarta róla azta gyári réteget ami miatt iszonyatosan párásodnak.

meg szerintem arra is érdemes figyelni, hogy még lehetőleg száraz állapotában legyen megköpködve, mert utána már ha sós víz érte nehezebb a párátlanítás ezzel a módszerrel.

(#2795) Sanyabá válasza F-ECT$ (#2793) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Oda fönt, igen, de én víz alatt gondoltam ! Ott elég körülményes ez a beleköpős dolog. :DDD
Olyan 30 m környékén kellett maszkot ürítenem,de csak nem olyan az mintha fönt csinálod meg száraz körülmények közt. Nem is élveztem azt a merülést.

(#2796) deedee válasza Sanyabá (#2795) üzenetére

deedee
őstag

ja...ja... én sem vagyok már kezdő / ;] ;] ;] / de azért nem ugyanaz 5-ön üríteni,mint 35-ön :DDD

ne adj isten cserélni a maszkot..... :Y

pedig ugyanazok a mozdulatok....de mégse :DD

(#2797) Ferdzsoo válasza Sanyabá (#2795) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Ha rendesen elkened sosem párásodik.
Én már briefing és öltözés közben gyűjtöm, így mire a zodiban ülünk már a szükséges mennyiség rendelkezésre áll, majd becsületesen elkenem.:DDD
Ez eddig még mindig tökéletes volt így nekem soha nem párásodott be még a sarkában sem semennyire...

Mondjuk azt hozzáteszem hogy az újj maszkot fogkrémmel, mosogatószerrel kb 1 órán keresztül, (nem vicc.) suvickoltam. Addigra lett teszt után teljesen páramentes... :U

(#2798) Sanyabá válasza Ferdzsoo (#2797) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Bizony-bizony, a nyál minősége és sűrűsége is fontos. :D Pláne ha még csajokét is le kell kezelni.
De a németeket meg az angolokat nem láttam hogy így köpködtek volna ,azok valami páramentesítő oldatot használtak.
Kínálták nekem is, de mondtam hogy én maradok a természetes anyagnál.

(#2799) Ferdzsoo

Ferdzsoo
addikt

Ismeritek ezt a GoPro Hero3 underwater kamerát?
Elég jónak tűnik youtúbin is vannak fent videók vele, annyira nem vészes az ára és 60m-ig vízálló tok van hozzá...

(#2800) gonger válasza Ferdzsoo (#2799) üzenetére

gonger
senior tag

Profi sportkamera, de ha vki víz alatt akar videózni, akkor inkább csak kiegészítő kamerának használható.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.