Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) gonger válasza Yushchenko (#3748) üzenetére


gonger
senior tag

Kleyer Viktoriát keresd meg facebookon. Jelöld be és írj neki, kint dolgozik!

(#3752) Yushchenko válasza Pompi (#3750) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Nekem egy búvár instruktor ajánlotta a helyet, aki egy hónapot volt ott. Azt mondta Gilit mindenki ismeri, és szerinte nem akkora nagy szám búvárkodás tekintetében, ez a rész jobb.
Mi is ketté fogjuk osztani az ottlétünket és a fele időt Ubudban töltjük, és a te általad leírt módszerrel körbenézünk.

(#3753) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Egy alumínium karabiner (hegymászós) mennyire fogja bírni a tengervizet?
Most készítek a maldívra kampót, de rozsdamentes acél karabinert nem kapok sehol.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3754) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
A dunában vízbe esett telefon, ha az aljára ér a víznek, beletapad az iszapba? Érdemes keresni 2-3 nap után?
Arra gondoltam, hogy egy hasonló tárgyat leejtve a vízbeejtés helyszínén (egy zsineggel) meg lehetne találni.
Érdemes keresni?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#3755) t72killer válasza teo77 (#3754) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Keresni mindíg érdemes, bár a dunából kb reménytelen. Ha mélyebb, sodrósabb részen esett bele, simán arrébb vihette párszáz m-rel, partközelben meg betemethette hordalékkal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3756) teo77 válasza t72killer (#3755) üzenetére


teo77
őstag

Partközelben van. Tudjuk a pontos helyet. Egy móló alá esett. Ez 2 napja volt.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#3757) t72killer válasza teo77 (#3756) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Próba cseresznye. Milyen mély lehet ott a víz?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3758) teo77 válasza t72killer (#3757) üzenetére


teo77
őstag

Jó kérdés! 3 m körül.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#3759) Sanyabá válasza teo77 (#3756) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Tűt szénakazalban? Ha még egy tóról lenne szó, de mivel folyó víz, az állandóan változik pláne az aljzata .
Meg mint ahogy mondod kb 3 m mélyen, és ki megy le oda ?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3760) gonger válasza teo77 (#3754) üzenetére


gonger
senior tag

zsineggel hogy szednéd ki? száz más dologba beleakad. szerintem ezt engedd el!

(#3761) teo77 válasza gonger (#3760) üzenetére


teo77
őstag

A zsineg csak arra kellene, hogy egy hasonló tárgyat rákötve elengedjek, amit nagyjából szintén odasodor a víz.
De végül úgy döntöttünk, hagyjuk. Köszönöm a hsz. - okat!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#3762) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Megjöttünk a maldív túráról, hibátlan időjárás volt, 1 hétig sütött a nap, szinte felhőtlenül. Talán 3x esett az eső 10 percig és ennyi.
Láttunk mindent amit kellett, áramlásban viszont szegényebb volt mint állítólag januárban szokott lenni. Ettől függetlenül volt olyan hogy egyszerre 13 cápát számoltam a látóhatáron. :DDD
Volt 2 merülés amikor "medium" áramlás volt a guide szerint, itt kampó nélkül nehéz dolgunk lett volna, meg a 2. lépcső is lobogott néha a szánkban. :DDD Akkor milyen a strong? :Y
A check dive-on 5 manta 50 percen keresztül körözött közöttünk, de a fejünket súrolva.
Olyan felvételeket csináltunk ihaly, ha kész lesz a vidi belinkelem...
Óriási élményekkel jöttünk haza.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3763) Pompi válasza Ferdzsoo (#3762) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jól hangzik, várjuk a videót ;)

Feel Good Inc.

(#3764) Sanyabá válasza Ferdzsoo (#3762) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Egy hétig voltál kint , vagy csak a merülés volt egy hét?

Várjuk a filmet!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3765) Ferdzsoo válasza Sanyabá (#3764) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

1 hét szafari volt hajón.
Jah és ami még sosem volt:
Keszongyanús lettem az érekzés 4. merülése után, (term. kompjúter szerint minden rendben volt, biztonsági megállók is mindig megtartva) viszketett a hasam, meg egy féltenyérnyi helyen kipontozódott. De ennyi, se fáradtság se semmi más. Nem merültem majd 24 óráig utána, aztán folytattuk, utána semmi ilyesmi nem volt.
Sokan mondták hogy akkor is előjöhet ez ha mindent rendben csinálsz, csak épp a szervezeted nincs toppon, vagy érzékenyebb rá. Nemtudom sosem volt még ilyen, se súlyfelesleges nem vagyok, rendszeresen sportolok is, nemtudom de eléggé csodálkoztam. Pár szafarit végignyomtam már a vörösön is ahol mélyebbre is megyünk, soha semmi ilyesmi tünetem nem volt. :U
Öregszem. :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3766) Sanyabá válasza Sanyabá (#3764) üzenetére


Sanyabá
senior tag

A repülés után mennyi idő múlva merültél? Azért csak tízen valahány órát repültél.

De amint írtad hogy semmi más elváltozás nem volt, így akkor nem kell aggódnod.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3767) t72killer válasza Ferdzsoo (#3765) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hmm, sima neoprén (+naptej, anyatej, akármi)-allergia? Én a wetsuitomtól rendszeresen kipöttyösödöm váll-mellkas tájékon.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3768) Ferdzsoo válasza Sanyabá (#3766) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen mondjuk a repülés után (kb 10 órát repültünk + 4 várakozás) reggel odaértünk, (éjjel kb. semmit sem aludtam) és rögtön merültünk 2-őt, majd másnap megint 3-at (az első éjjel is rosszul aludtam, nagyon felületesen), és utána jött ki. Lehet tényleg fáradt voltam csak nem éreztem mert nagyon rá voltam izgulva a dologra.
Ruhadolgot meg kizártuk mivel régóta ez a ruhám van és soha nem volt ilyesmi bajom, meg viszketett is a hasam iszonyat ott ahol kijöttek a pöttyök. De ennyi. Se fejfájás, vagy zsibbadás, vagy akármi. Ami ehhez tartozhatna... persze jobb is így de meglepődtem...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3769) t72killer válasza Ferdzsoo (#3768) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor ez bizony az lesz, szerencsére az enyhébb fajtából. Tanulságos, ezekután a túrák elején se fogok fukarul bánni a nitroxxal:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3770) YikeSS válasza t72killer (#3769) üzenetére


YikeSS
tag

Nem feltétlenül ezen múlik. Simán elő szokott fordulni random embereknél a túra random napján, mindenféle extra mélység/idő nélkül.

mergedes...

(#3771) YikeSS válasza Ferdzsoo (#3762) üzenetére


YikeSS
tag

Amikor nekünk olyan volt, hogy kampózás közben rohadtul harapni kellett, hogy a reduktort ne vigye ki a szánkból és ha szembe fordultunk az áramlattal, akkor az benyomta a reduktor gombját, akkor aszonta már a guide, hogy hát ez már strong :)

mergedes...

(#3772) Ferdzsoo válasza YikeSS (#3770) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Pontosan ezt mondták nekem is a többiek.
Az a baj itt a hajón nem lehetett nitroxot tölteni.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3773) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

#3770: ez igaz, csak az esélyét/ha már beüt, súlyosságát csökkentheted, ha kevesebb a nitrogén.
#3772: nálam egy keszongyanús eset óta ha sok 20m alatti program van, akkor ez alapkövetelmény még foglalás előtt. Igaz, eddig nem annyira jártam a nagyvilágot, két bázist szoktam rendszeresen látogatni (egy a vörösön egy Horváto.-ban), ott már ismernek és megcsinálják a mixet amit kérek. Maldívon elég messze lehet a segítség, ráadásul nem feltétlen kerül kompetens kezekbe az ember.

Maldívon amúgy fordultak már elő egyéb "vicces" dolgok is, eléggé elgondolkoztam egy szénmonoxid-detektoron is, csak az a baj, hogy nincs belőle pici-könnyű-vízálló-olcsó kivitel.

Kicsit más téma, vízalatti portréfotózás, szvsz nagyon jó képek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3774) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Két kedvcsináló kép.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3775) YikeSS válasza Ferdzsoo (#3774) üzenetére


YikeSS
tag

Ati felrakta már a videót: [link]

mergedes...

(#3776) Pompi válasza YikeSS (#3775) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ez a hajó kívülről tiszta Cassiopeia / Andromeda.

Amúgy parádés felvételek.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#3777) t72killer válasza YikeSS (#3775) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nézem, elég komoly ruháitok vannak, Seychelle-en anno shortyban voltam (30fokos a víz), Maldívon hidegebb van?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3778) Ferdzsoo válasza t72killer (#3777) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Most konstans 29 volt.
De én ha kampózunk, semennyit sem mozgok még az 5-ös hosszú ruhában is képes vagyok fázni.
Meg a korallok miatt is jobb a hosszú.

Pompi:
Kisebb mint a cassiopeia, jóval. Az ellátás minőségét viszont nem lehet összehasonlítani a maldív javára.
Olyan kaják voltak... és a személyzet lesi minden kívánságodat.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3779) Pompi válasza Ferdzsoo (#3778) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Most hogy mondod valóban, de a forma nagyon hasonló.

Feel Good Inc.

(#3780) t72killer válasza Ferdzsoo (#3778) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, ha csak a víz mozog, a 30 is hideg lehet:R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3781) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Most jött meg az akciókamerám (sjcam). Az lenne a kérdésem, hogy hogyan jó/kényelmes viselni és melyik kiegészítővel? Elsőre kicsit kaotikus a sok bisz-basz, amit adtak mellé.

(#3782) YikeSS válasza Yushchenko (#3781) üzenetére


YikeSS
tag

Szerintem sehogy. Ha felrögzíted a testedre bárhova, akkor el fogsz szédülni, ha a felvételt nézed. Kell neki valami "nyél", amivel tartani tudod és felvétel közben kb. 10x lassabban mozogj, mint ahogy gondolod, hogy az jó lesz.

mergedes...

(#3783) Yushchenko válasza YikeSS (#3782) üzenetére


Yushchenko
őstag

Húha, ez elég bonyolultan hangzik ^^

(#3784) t72killer válasza Yushchenko (#3783) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahogy a felszínen is, víz alatt is bonyi úgy videózni, hogy mozogsz közben. Az ide-oda forgatott fejünkre absz nem érdemes feltenni, ha komolyabb videókat akarunk, BCD-re, palackra hasonló vonatkozik. Mivel eléggé filléres cuccok ezek a rögzítők, tehetsz próbát, én egyszerűen kézben szoktam tartani a kamerát (a gopro-t már hanyagolom, rx100-azok), nagyon lassan, finoman mozgatva. Hogy miért kell a finom mozgás? Még ha vannak is fényeid, az egyes képkockák expóideje 1/100 - 1/30sec körül van, ami alatt nagyon könnyen elmosódik a téma. Amúgy szárazföldön is, ha nem nézőhánytatós videót akarsz csinálni és a témához közel vagy (!=ejtőernyőzés, motorsportok) akkor finoman mozgatod a kamerát.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3785) Ferdzsoo válasza YikeSS (#3782) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Pontosan így van, én magát a kamerát fogtam végig és iszonyatosankurv@lassan kell mozgatni és sokszor kell 1 helyben tartani egy adott témán. Úgy lesz jó a felvétel. Nekem volt rajta egy levegővel teli műanyag rikító sárga cölöp, ami arra jó ha kiesik a kezedből, nem lesüllyed hanem felmegy a felszínre, és úgy meg lehet találni, nem úgy mint a túrán az egyik csajnak, egyszer csak azt vette észre a bot nála van de a Gopro a végéről eltűnt. És az negatív volt. Ennyi...
Tehát vagy bot, vagy búvárcölöp ha van hozzá vagy semmi. A magadra rögzítést felejtsd el... :N

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3786) t72killer válasza Ferdzsoo (#3785) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem a lámpa spirálos felfogatójára társult be anno, , ami rá van kapcsolva a mellényemre:

. (Itt van most az rx100 is, nagyon kényelmes, ezért hanyagolok mindenféle óriás fogantyút-lámpát)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3787) Yushchenko válasza t72killer (#3786) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ja, én is valami ilyenre gondoltam, de nemsokára elmerülök ebay-en a kiegészítőkben.

(#3788) YikeSS válasza Ferdzsoo (#3785) üzenetére


YikeSS
tag

A kétkaros megoldás a legjobb, azzal lehet a legstabilabban tartani, szükség szerint csak 1 kézzel. A bot (és a testhez rögzítés) a lehető legrosszabb megoldás, ami csak létezik, mert a pici mozgás a bot egyik végén sokkal nagyobb mozgást tud előidézni a másik végén, abból lesz az igazán nézhetetlen video.

(arról már nem is beszélve, hogy rohadtul utálom a "botosokat", mert mindíg betolják a botjukat a kamerám látószögébe)

[ Szerkesztve ]

mergedes...

(#3789) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Baleset Horvátországban:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3790) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Elkészült végre a saját gyártmányú maldív film ha érdekel valakit.
Itt ott még nem tökéletes, az első nagyobb lélegzetvételű vágás amit a párom csinált, remélem azért élvezhető. 18 perc lett.
A minőségen nem voltam hajlandó semmit sem rontani, 60fps 50MB/sec, full HD, ezért majd 6GB.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3791) Sanyabá válasza Ferdzsoo (#3790) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Azért az éjszaka a több tucat cápa közt nem semmi volt. :C

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3792) gonger válasza Sanyabá (#3791) üzenetére


gonger
senior tag

Alimata Jetty! óriási élmény!

(#3793) YikeSS válasza gonger (#3792) üzenetére


YikeSS
tag

Én is voltam ott ilyenen, de nem értem miért éjszaka csinálják.

Belize-ben is voltunk hasonlón, de ott nappal volt.
Nekem az jobban teccett, jobban lehetett látni, jobb felvételeket lehetett csinálni, és nem kellett az állatok szemét sem kiégetni a lámpákkal.

mergedes...

(#3794) Ferdzsoo válasza YikeSS (#3793) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ati azt mondta azért mert a dajkák éjszaka aktívak.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3795) YikeSS válasza Ferdzsoo (#3794) üzenetére


YikeSS
tag

Nem gondolnám, hogy Maldívon csak éjszaka aktívak, Belize-ben meg nappal is :)

mergedes...

(#3796) gonger válasza YikeSS (#3793) üzenetére


gonger
senior tag

Szerintem 2015. januárban együtt is merültünk ott (Maldívon) kétszer egymás után :)
szerintem is éjszaka esznek inkább, bár valószínűleg ez ott szoktatás kérdése is, egyébként az éjszakain nekem tetszett, ahogy a dajkák között a kis szirtik villogtatták a szemüket.

[ Szerkesztve ]

(#3797) YikeSS válasza gonger (#3796) üzenetére


YikeSS
tag

akkor valoszinu, de igy nemtom ki voltal :)

mergedes...

(#3798) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az azori szigetek áprilisban milyen? Mikor van arrafelé Manta-bálnaszezon?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3799) t72killer válasza t72killer (#3798) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Találtam bálnanaptárat, ebből a szempontból jónak tűnik. Mondjuk szél/hullámzás azért van, ami elég kellemetlen lehet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3800) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Aquanauta féle St Johns-Rocky-Zabargad-Fury Shoal túrára nem jön innen a fórumról valaki? Csak, hogy ne utána derüljön ki, hogy esetleg együtt voltunk ott valakivel :P

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.