Hirdetés

2020. november 28., szombat

Gyorskeresés

(#2451) Ferdzsoo

Ferdzsoo
addikt

Olvastam hogy itt van esély azért cápával találkozni, ti láttatok/találkoztatok már cápával?
Mennyire barátságosak ezek az élőlények? :)

Az élet hosszú távon igazságos...

(#2452) Sanyabá válasza YikeSS (#2447) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Ha ez, az egyik legjobb szafarid volt, volt minek neveznél egy 30-32 C levegő,23-25 C viz hőm. és végig napos,szélcsendes tengert? :D
Gondolom tavasszal voltál ?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#2453) YikeSS válasza Ferdzsoo (#2450) üzenetére

YikeSS
tag

Ez asszem 2008 májusában volt, vagy talan 2009? Nem az idő miatt vol jó a szafari, hanem jó társaság volt és jókat láttunk, pl. több Oceanic White Tip-et (Longimanus) is. Ott köröztek többször is a hajó alatt, meg sok hatalmas napóleont, stb.

mergedes...

(#2454) YikeSS válasza Sanyabá (#2452) üzenetére

YikeSS
tag

A víz egyébként meleg volt, egyedül a vízalatt nem fáztunk :)

mergedes...

(#2455) Sanyabá válasza YikeSS (#2454) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Csak ott voltatok a legkevesebbet ,nem? ;]
Na ezért érdemes szeptemberben menni.

(#2456) Sanyabá válasza YikeSS (#2454) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Csak ott voltatok a legkevesebbet ,nem? ;]
Na ezért érdemes szeptemberben menni.

(#2457) YikeSS válasza Sanyabá (#2456) üzenetére

YikeSS
tag

vagy nyáron... a múltkori nyári szafarin búvárruha sem volt rajtam, végig csak 1 póló, meg 1 fürdőgatya :)

[ Szerkesztve ]

mergedes...

(#2458) gonger válasza YikeSS (#2457) üzenetére

gonger
senior tag

Mi szeptemberben megyünk St John's-ra, 29-30 fokos vízre számítunk, de napi 4 merülés kiveszi az energiát, én épp ezért végig hosszú ruhában leszek.
Persze mindenkinek máshogy reagál a teste, de idővel (ahogy öregszik az ember, vagy ahogy nő a merülésszám) nem lehet eléggé felöltözni.

(#2459) Füge007

Füge007
senior tag

Az Adrián merültem fürdőnaciba, 12 méteren már igencsak hűvös volt. Szerencsére nem vagyok fázós. De ma már az ilyet kihagynám a repertoárból :D

Füge

(#2460) YikeSS válasza gonger (#2458) üzenetére

YikeSS
tag

Hát meg a körülményektől is függ, hogy mennyi ruha kell. Pl. a legutolsó szafarinkon (nem Egyiptom) hiába volt 28-29 fokos a víz, rendszeresen olyan áramlások voltak, hogy nemcsakhogy lobogott a szánkban a reduktor, de az áramlás benyomta a reduktoron a gombot!

Na ott nem ártott a hosszú ruha a meleg víz ellenére sem, különben sokan a börüket amortizálták volna le a ruha helyett :)

mergedes...

(#2461) gonger válasza YikeSS (#2460) üzenetére

gonger
senior tag

na ja! de még erős áramlás sem kell! Óhatatlan, ha pl roncsot merül az ember, hogy hozzáér valamihez. De én pl biztos, hogy nem látok meg minden csalánozót, ami hozzáérhetne a bőrömhöz. Szóval meleg vízben is legalább egy 3 mm-es hosszú ruha a legjobb választás :-)
Jááj, beszélünk itt 28-30 fokos vizekről....Holnap megyünk Grünerre, jó ha 6 fokos lesz a víz, basszus.

(#2462) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#2451) üzenetére

F-ECT$
félisten

Persze, Egyiptomban nagy az esély a cápára egy csomó helyen. Napközben és csoportosan általában nincs veszély, de egyedül nem merülnék közéjük :) Az eddigi legnagyobb élményem 2 pöröly volt, igaz az a Brother's-nél, és nem az Elphin-nél.

Dive ever, work never.

(#2463) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#2462) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Igen, azt én is olvastam hogy leszakadni a csoportról, ha cápa van (meg amúgy sem) nem túl kifizetődő. :)

(#2464) Sanyabá válasza F-ECT$ (#2462) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Gondolom a pörölyöket 8-10 m távolságból láttad? Én azt mondanám hogy épp kicsi az esélye hogy találkozz velük,pláne augusztus idején mikor is nagyon tiszta a víz.
De ha tutibbra akarsz menni ,akkor irány Szudán! Ott ugyan is sok hajóról etetik a cápákat,és ha éppen kifogsz egy olyan helyet,közvetlen közelről is élvezheted a társaságukat. :K

(#2465) Sanyabá

Sanyabá
senior tag

Egy kis érdekesség: most pénteken Czakó László, és öt debreceni harci búvár, engedélyt kapott hogy merüléseket hajtsanak végre az általa meg talált 1919-ben elsüllyedt Ferenc József cirkálón.
Ami 70 m mélyen pihen montenegrói és horvát határon.

(#2466) F-ECT$ válasza Sanyabá (#2464) üzenetére

F-ECT$
félisten

Igen, a pörölyöket csak kb 10 m-ről láttam egy tavaszi Brother's túrán. Viszont az óceániakat kb 1 m-ről is megnézhettem.

Dive ever, work never.

(#2467) Sanyabá válasza F-ECT$ (#2466) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Etették őket is,vagy csak szimplán voltak jelen?

(#2468) bcslaci válasza Sanyabá (#2465) üzenetére

bcslaci
csendes tag

"Civil és harci búvárok vizsgálják május végén az Osztrák-Magyar Monarchia haditengerészetének egykori SMS Ferenc József cirkálóját, amelynek roncsa több mint kilencven éve pihen az Adriai-tenger mélyén, a montenegrói és horvát határon, negyvenöt méter mélységben."

A Szent István csatahajó van 70 méteren.

(#2469) F-ECT$ válasza Sanyabá (#2467) üzenetére

F-ECT$
félisten

Tudtommal ott nem etetnek.

Dive ever, work never.

(#2470) deedee

deedee
őstag

Hali
itt krk-ön 18 fokos fennt és 13 lennt 35-ön a víz.
Szokás szerint csak én nem fázom.
Viszont a hajón hideg van, főleg ha még a szél is fúj.
Megint láttam tengeri pókot pár centiről.

(#2471) Sanyabá válasza bcslaci (#2468) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Igaz, így van. Köszönöm a helyesbítést!
A Szent István-ra is terveznek merülést. Szerintem filmet is készít róla,mint ahogy szokta.

(#2472) Sanyabá válasza deedee (#2470) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Brrrrrr, nem írígyellek. Kösd be füled,vagy dugd be mert hamar össze lehet szedni egy megfázást!

(#2473) Füge007 válasza deedee (#2470) üzenetére

Füge007
senior tag

Na ide lenne jó egy száraz ruha.

Füge

(#2474) F-ECT$

F-ECT$
félisten

Újabb kiszemelt túra. Velük volt már valakinek bármilyen tapasztalata?

Dive ever, work never.

(#2475) gonger válasza F-ECT$ (#2474) üzenetére

gonger
senior tag

Selmeczi Daniban lehet bízni; elég nagy neve van a búvárok ill a búvárfotósok között is.
A RedSeaBoats-al a világ számos részére szerveznek profi túrákat, nem félnék (újra) velük utazni, mint ahogy azt fogom is tenni szeptemberen.

[ Szerkesztve ]

(#2476) F-ECT$ válasza gonger (#2475) üzenetére

F-ECT$
félisten

Azt láttom, hogy az Ő nevével fut az oldal, de nem tudom, hogy Ő szervezi-e, egyáltalán ott lesz-e, milyen a csapat, stb. Írtam nekik délután emailt egy pár kérdéssel, remélem gyorsan válaszolnak.

Dive ever, work never.

(#2477) gonger válasza F-ECT$ (#2476) üzenetére

gonger
senior tag

egyébként melyik utat nézted ki? (a link nekem mnem mutat jó helyre)

(#2478) F-ECT$ válasza gonger (#2477) üzenetére

F-ECT$
félisten

ÉSZAK+TIRÁN 2012. Jártam már északon, de a Ras mohamed és a Tiran még kimaradt.

Dive ever, work never.

(#2479) gonger válasza F-ECT$ (#2478) üzenetére

gonger
senior tag

Ez egy gyakori útvonal. 2010-ben voltunk ilyen túrán a Cassiopeia-val. Nekem nagyon tetszett. Megvolt a Thistlegorm és sok más roncs is, Tiran tele volt tekikkel, Hurhgada felől delfinekkel futottunk össze.
Sharmban élnek barátaink, oda minden évben visszajárunk, Ras Mohammed nemzeti parkban vannak szép merülőhelyek: pl Shark-Yolanda nagy kedvenc.
Legutóbb tavaly év végén jártunk kint, van is egy kis videós emlékfilmünk,amit azóta is szivesen nézünk vissza (ide is feltettem anno)

(#2480) F-ECT$ válasza gonger (#2479) üzenetére

F-ECT$
félisten

Én is jártam már északon: Thistlegorm, Rosalie Moller, Giannis D, Carnatic és Chrisoula K roncsokat már megmerültem, csak Tirán és Ras maradt ki. Azt nem tudom, hogy az időpont mennyire jó ezekhez a helyekhez, de abban biztos vagyok, hogy a hajóval nem lesz gond.
Kérdés még a társaság, mivel egyedül mennék, ezért ez is szempont.

Meg persze az is lehet, hogy már betelt a túra...

Dive ever, work never.

(#2481) gonger válasza F-ECT$ (#2480) üzenetére

gonger
senior tag

Július vége, Aug eleje? szerintem tökéletes időpont 28 fokos víz, kicsi szél, hibátlan időjárás.
Beszélj a RedseaBoats-os lányokkal, ők azonnal meg tudják mondani, hogy hány szabad hely van még.

(#2482) YikeSS válasza F-ECT$ (#2476) üzenetére

YikeSS
tag

Én nem vagyok reprezentativ, mert csak 1x voltam Daniékkal (is) 1 túrán, Danival minden okés volt, nem volt vele semmi gond, de azon a túrán a "csapat" számomra, finoman szólva is kerülendő kategóriába tartozott... (de feltételezhetjük, hogy nem ez a "normál" nála sem...)

Viszont az Andromeda-val nem lehet gond :)
Meg a merülőhelyekkel sem...

[ Szerkesztve ]

mergedes...

(#2483) F-ECT$ válasza gonger (#2481) üzenetére

F-ECT$
félisten

Ok, bár azt hisezm az ilyen kiajánlott túrák esetén nem ők, hanem a szervező felelős a létszámért, így egyelőre várok még egy picit Dani válaszára.

Dive ever, work never.

(#2484) Sanyabá

Sanyabá
senior tag

Láttátok az RTL-n az elsűllyedt Ferenc József cirkálóról készült filmet melyet Czakó László készített?

(#2485) F-ECT$ válasza Sanyabá (#2484) üzenetére

F-ECT$
félisten

Aha, vagyis a hírt, és alatta ment.

Dive ever, work never.

(#2486) gonger válasza Sanyabá (#2484) üzenetére

gonger
senior tag

(#2487) deedee

deedee
őstag

üdv

csak egy kis büszke mellkas felfújás: [link]

az első,de nem az utolsó alkotásom :K
készül a többi is...

nem reklám,csak...izé...

sorry,ha valaki annak találja :U

(#2488) Sanyabá válasza deedee (#2487) üzenetére

Sanyabá
senior tag

Hirtelen valami elsősegély nyújtási dologra gondoltam. :D
De sebaj,ez a léleknek tesz jót. Sok sikert!

(#2489) deedee válasza Sanyabá (#2488) üzenetére

deedee
őstag

talán inkább ezt kellett volna, nem a boltos linket: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2490) deedee

deedee
őstag

csak hogy ON is legyek: krk, pünkösd

[ Szerkesztve ]

(#2491) Ferdzsoo

Ferdzsoo
addikt

Sikeres volt a hétvégénk gyékényesen. Egy-két dolgot azért sikerült megállapítanom:
A gyékényesi tó tisztaságát nem a planktonok száma, hanem az iszapban, a talajon kutya pózban, ill büdösbogár módjára a hátán fetrengő búvárok száma határozza meg. :)
Nem volt nehéz különbséget tenni oktatás és oktatás között, mindenesetre egy óriási élmény volt, mégha utolsó nap mikor már eljutottunk volna odáig hogy körbelebegjük a dolgokat lent, kb 20cm-re szűkült a látótávolság így örültem hogy a társamat láttam, nemhogy a motorcsónakot.

Kicsit más:
Felmerült még bennem a szabadtüdős mélymerüléssel kapcsolatban egy kérdés, lehet ti tudjátok a pontos választ én a neten nem találtam rá semmit.
A szabadtüdős mélymerüléses (no limit) emberkék hogyan kapnak dekompressziós betegséget (mert kapnak) holott nem lélegeznek lent egy árva slukkot sem? :U

(#2492) gonger válasza Ferdzsoo (#2491) üzenetére

gonger
senior tag

Ezzel kapcsolatban van egy érdekes cikk amit ajánlok.

(#2493) Ferdzsoo válasza gonger (#2492) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Ígyvan pontosan én is az említett cikket olvastam ami a legrészletesebb, azonban ez sem árulja el miért alakulhat ki a betegség, csak azt írja hogy kialakulhat.

"...mert a hatalmas nyomás a test többi részére is hatással van, sőt - jóllehet a szabadtüdős búvár nem lélegez lent, magasabb nyomáson levegőt - mégis kialakulhat dekompressziós betegség. "

[ Szerkesztve ]

(#2494) Füge007 válasza Ferdzsoo (#2493) üzenetére

Füge007
senior tag

Igazából még szerintem az orvosok sincsenek 100%-ban ezzel tisztában, az emberi test működése ilyen nyomáson már maga is egy csoda, hiszen olyan extrém hatások érik, amit józan ésszel fel sem tudunk fogni.

Füge

(#2495) Füge007 válasza deedee (#2487) üzenetére

Füge007
senior tag

Remélem sikered lesz vele :DDD , aztán a szerzői jogdíjakat meg majd jól elmerülöd :))

Füge

(#2496) deedee válasza Füge007 (#2495) üzenetére

deedee
őstag

a sikert én is remélem,de a legjobb esetben is sok bukás lesz rajta anyagilag :(((

minden költséget én álltam és a bevételek elosztása ilyen:50% a terjesztőé,25 a kiadóé és 25 az enyém
mindez bruttó,természetesen

ma a magyar könyvkiadás nem a kutúráról szól,hanem az üzletről.
ha nem vagy "cölöb", és nincsenek vastag bukszával rendelkező szponzoraid,akkor igen drága mulatság a könyvkiadás.

nekem viszont régi álmom volt és most jutottam el odáig,hogy megvalósíthassam. :K

majd talán a negyedik könyvnél nullszaldós leszek,aztán meg kicsi plussz is lesz.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2497) Ferdzsoo

Ferdzsoo
addikt

Nah, megjöttünk a St.John's - Elphinstone szafariról.
Iszonyatosan űberbrutál volt. Nagyon szerencsénk volt egész héten gyalult tengerünk volt, viszont cserébe megpusztultunk a melegtől. 0 szél fújt egész héten.
Ez a Cassiopeia szerintem elég jó hajó, kedves a személyzet, vicces srácok, jól el lehet velük poénkodni. Soha nem volt a palackokkal sem probléma, nagyon segítőkészek voltak minden téren. Mindenhova megérkeztünk időben, problémamentesen, tényleg le a kalappal előttük. :K

Kezdők vagyunk, (voltunk :) ) a párommal, de őszinte leszek, semmilyen nehézségeink nem voltak, annak ellenére hogy itt riogattak hogy a szafari nem kezdőknek való. Sem St. Johns-on, sem az Elphinstone-on. Igaz hozzá tartozik hogy nem voltak komolyabb áramlások, csak az utolsó két napban. De megmondom hogy a guide-on és az adott merülés megszervezésén nagyon sok múlik.

A víz meleg volt mint még soha, 30-32 fok volt szinte mindenhol, 40-en is csak 27-28-ig hült vissza. Emiatt nemsok cápát láttunk, de azért egykét pörölyhöz (igen közelről) meg szirtihez volt szerencsénk. Viszont brutál méretű teknőst láttunk, először azt hittem hogy egy szikla a homokban, aztán láttam csak hogy egy írdatlan méretű teknős legeli a füvet.
Szép a St Johns régió, inkább sekélyebb merülések voltak 20m-ig bezárólag.
Az elphinstone viszont egyenesen gyönyörű, hála istennek időben merültünk (reggel 5:30-kor már a zodiban ültünk és csobbantunk a vízbe), mert mire kijöttünk már akkora hajóhad volt a zátonyhoz kikötve, mintha egy kikötőbe értünk volna.

Az utolsó két napban kicsit feltámadt a szél, végre volt valami légmozgás meg hulámzás, kimondottan jól esett...

Összességében nagyon tetszett, és meg voltunk mindennel elégedve, a következő biztosan a brothers szafari lesz amire lemegyünk, azt mondták a hajón a többiek is hogy nagyon szép merülőhelyeket érint.
Majd meglátjuk.

(#2498) Pompi válasza Ferdzsoo (#2497) üzenetére

Pompi
MODERÁTOR

Örülök, hogy jól alakult a hét. A Cassiopeia / Andromeda hajók nagyon jó színvonalat képviselnek. Jobb egy ilyen tükörsima tengeres szafarival kezdeni, mint egy hullámoktól hánykolódóssal :)

És még cápák is voltak, a pörölyökre irigykedem is ;) Mi anno St. Johns régióban futottunk bele többször Longimanusokba. Pörölyökre "vadásztunk" már Brothers környékén és Daedaluson is, de eddig még nem volt szerencsénk látni.

Viszont St. Johns régióban nagyon szép "barlangos" merülőhelyek vannak emlékeim szerint, a St. Johns Caves meg a Claudio is nagyon szépek. Ezeket merültétek?

YikeSSékkel együtt én is gondolkoztam ezen a St. Johns túrán, de májusban volt lézeres szemműtétem és ez még korai lett volna, de már nagyon viszket az uszonyom, az októberi Brothersen szeretnék ott lenni ;)

...

(#2499) Ferdzsoo válasza Pompi (#2498) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Igen szinte az összes barlangosat megmerültük St. John's-on, volt Dangerous Reef, St John's Caves, Claudio és azt hiszem a Shaab Malahey is ilyen volt. Nekem iszonyatosan bejöttek ezek a félzárt barlangrendszerek, totál élvezet. Teljesen más élővilága van mint a többinek.

A pörölyös történet meg vicces volt, ott volt kb 20-25 m-en belül mind a 4 csapat a hajórol, ki 5 percel előbb ki 5 percel később merült, de még lent voltunk 35-40m-en, mindenki szép lassan indulna felfele mert elfogyott a nodeco, erre megjelenik 3 pöröly, nah persze senki sem indult el felfele, inkább még besüllyedtek :) , hát azt a computer csipogás kavalkádot ami ott volt 1 percen belül 30 búvárnak, az nem volt gyenge. :DDD Utána meg ott dekóztunk 5m-en 30-an, mert mindenki be-becsúszott 1-2 percel. :)

(#2500) deedee

deedee
őstag

üdv

nekem csak 28 merülés van a hátam mögött és egyenlőre nem vállalnék be egy "pörgős" szafarit :((( úgyhogy irigyellek a látottak, tapasztaltak, az élmények miatt :R

én egy nyugis, "marsa shagra" féle kényelmes úton filózok a közeljövőben.
szét merülöm az agyam, növelem a merülésszámot.
aztán majd csak ez után jöhet a szafari.

engem is riogattak a szafari pörgősségével, meg ilyenek.
az oktatóm az például nem, de mindenki más igen :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.