Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) F-ECT$ válasza busman (#1999) üzenetére


F-ECT$
titán

Nebassz: én lettem volna a DM/oktató lehet letépem a tököd utána ;]

Dive ever, work never.

(#2002) Füge007 válasza F-ECT$ (#2001) üzenetére


Füge007
senior tag

Megmondom őszintén, ki akartam próbálni mindenképp Cousteau kapitányék merültek ruha nélkül az Adrián is. Persze hamar rájöttek, ők is, hogy ez így nem igazán süti :D .

Megbeszéltem a merülésvezetővel, végig ott volt melettem, jókat vigyorgott. Mondjuk tegyük hozzá, nem kisdarab emberke vagyok, van rajtam szigetelés is, de így is hideg volt, annak ellenére, hogy nem vagyok fázós.

Füge

(#2003) busman válasza F-ECT$ (#2001) üzenetére


busman
addikt

Még szerencse,hogy nem vagy az..........oktatóval merültem.. :DDD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#2004) deedee


deedee
őstag

úgylátom mindenki csinált azért egy-két " fínomságot".... :DDD
nem csak én nemrég az adrián... ;]

(#2005) Füge007 válasza deedee (#2004) üzenetére


Füge007
senior tag

Ez ezzel jár, végülis üttörők vagyunk egy ismeretlen világban. Ha nem feszegetnénk (ésszel a határokat) még mindíg nem merülnénk, csak szabadtüdővel max 20 m mélyre :D

Füge

(#2006) busman válasza Füge007 (#2005) üzenetére


busman
addikt

Montenegró,katonai búvárral 58M :R

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#2007) Füge007 válasza deedee (#2004) üzenetére


Füge007
senior tag

Ezeket csak csiripelték a verebek, nem is mi voltunk :D

A lényeg csak tapasztalt, megbízható búvárral csinálhatsz ilyen dolgokat amit említettünk. Ő eldönti helyetted is hol a határ, illetve mit bírsz, meddig lehet terhelni!

Füge

(#2008) F-ECT$ válasza Füge007 (#2007) üzenetére


F-ECT$
titán

Párszor írtam már: a búvárkodás olyasmi, mint a vezetés. Mélyre merülsz = gyorsan hajtasz. Ha nincs semmi váratlan, akkor simán megúszod, és nem is érted, hogy miért ilyen szigorúak a szabályok. De ha beüt a köd a paradicsomba, akkor nagyon nem mindegy, hogy honnan kell feljönni.

Dive ever, work never.

(#2009) busman


busman
addikt

Ha stresszelsz,fáradt vagy nem menj vízbe.Határait mindenkinek magának kell ismernie...
Láttam már tapasztalt búvárt úgy feljönni,hogy szinte kiesett neki minden...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#2010) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

És akkor se merülj ha beteg vagy! Ne gondolja senki azt, hogy "ciki" nem részt venni az adott merülésen mert épp rosszul érzi magát az ember. Ne bizonyítási kényszerből merüljünk!

Sajnos én láttam már igen tapasztalt búvárt nem feljönni ilyen miatt ...

Feel Good Inc.

(#2011) busman válasza Pompi (#2010) üzenetére


busman
addikt

Az durva...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#2012) Füge007


Füge007
senior tag

Sajnos a balesetek nagy százaléka tapasztalt búvároknál történik meg, kezdőként mindenre jobban figyelsz.

Igen ez alapszabály, ha valami nem OK. ne merülj. Fordultam már vissza koplett szerelésben is, valami nem volt ok a gyomrommal, mondtam nem megyek, pedig majd megvesztemem miatta, de nem sodrom veszélybe a merülőtársaim.

Minden extrémebb merülés előtt átbeszéljük egyszer közösen, egyszer pedig személyre szabottan az egész merülés menetét! Csinálunk "merészebb" dolgokat, de azt is tervezetten!

Füge

(#2013) deedee


deedee
őstag

megjött a cressi-től a redó szett és a jacket. :C
szombat este veszem át és másnap reggel már azt hiszem ki is próbálom dorogon... :K
elvileg a szettre csak a nyomásmérőt kell feltenni,mert a többi össze van rakva.
meg persze az inflátort a jacketre.

pont jó lesz a dorogi nem túl mély,nyugodt vízü tó a teszteléshez. ;)

akkor elvileg csak palackot és olmot kell bérelnem,mást nem....

most,hogy belegondolok,nincs más hátra,mint egy egyszerűbb komputert venni.
ezt néztem ki: [link] és meg is van a komplett felszerelés

kezdetnek jó lesz.....

[ Szerkesztve ]

(#2014) F-ECT$ válasza deedee (#2013) üzenetére


F-ECT$
titán

Én computerből Suunto párti vagyok, szóval ha belefér, akkor én inkább azt javaslom. Persze az is igaz, hogyha mutatja a merülési mélységet, időt, no-deco időt, lehet állítani nitroxot benne, akkor az hobbi szintre 100%-osan elég.

Dive ever, work never.

(#2015) Füge007 válasza deedee (#2013) üzenetére


Füge007
senior tag

Ezt a komputert felejtsd el gyorsan!

Ajánlom ezt, mindent tud amire neked szükséged van!

Füge

(#2016) Krynn válasza deedee (#2013) üzenetére


Krynn
csendes tag

Nekem is a Zoop van, amit Füge linkelt. Vasárnap meg tudod nézni.

(#2017) Füge007


Füge007
senior tag

Találtam egy szuper videót, gondoltam megosztom veletek, roncs fanok előnyben :D

Füge

(#2018) F-ECT$ válasza Füge007 (#2017) üzenetére


F-ECT$
titán

Jó kis videó, és a Javaslatok között további érdekeseket lehet találni, köszi :C

Dive ever, work never.

(#2019) deedee


deedee
őstag

én a roncsok előtt inkább ilyesféle élményekre vágyom:[link] /2 perc környéke/

(#2020) Füge007 válasza deedee (#2019) üzenetére


Füge007
senior tag

Milyen volt a hétvégi merülés Dorogon? Mielőtt még halacskákat nézel :D

Füge

(#2021) deedee válasza Füge007 (#2020) üzenetére


deedee
őstag

vedd tudomásul,hogy éppenséggel most is néztem/néztünk halacskákat... :(((

:DDD

3 csuka és egy harcsa került elénk egy kidőlt fatőrzsek alkotta kesze-kusza "izénél"...
jó nagyok voltak...

2*1 órát merültünk Krynn kollégával.

háááát a tavi merülés tényleg nem olyan mint a tengeri.... :U
a látótávolság általában 0,5-2 méter volt.../2 méter után már totál nem láttam semmit/
kb 20 búvár volt lenn vasárnap

8 méter volt a maximum mélység és nem igazán ment a lebegés. :(
a tengeren azért jobban ment....

viszont az előző este összeszerelt cuccot ki tudtan próbálni...

(#2022) Füge007 válasza deedee (#2021) üzenetére


Füge007
senior tag

Nos igen Dorog szépségei, és most még nektek jó látótávolság is volt! Én már voltam úgy ott, hogy 20 cm volt a max látótávolság, igaz vagy 60 búvár keverte a vizet.

Milyen volt a szerelés, benyomások. Persze, hogy nem ment a lebegés, meg kell szoknod a felszerelésed, de majd menni fog az jobban is :DDD

Azon gondolkozom elugrok már valami kavicsbányai merülésre, ott hideg a víz, de jó a látótávolság.

Füge

(#2023) F-ECT$ válasza deedee (#2019) üzenetére


F-ECT$
titán

Óh bazz, ide el kellene menni. Ez lenne az:
"The Revillagigedos Archipelago, more commonly called Socorro Islands, is located in the eastern Pacific Ocean approximately 250 miles south of Cabo San Lucas, Mexico – at the tip of the Baja peninsula. " ?

Dive ever, work never.

(#2024) deedee


deedee
őstag

úgy néz ki,hogy az oktatóm augusztusban ismét szervez egy adria túrát :C
ez minimum 6 hajós merülést jelent a "gyűjteményemben" :K

(#2025) deedee


deedee
őstag

egyébként használt már valaki aláöltöző helyett 3-as shorty-t,a fő ruha alá?tehát nem felülre?
a ruhám a nyak-hát részénél kicsit engedi a vízet,kicsit nem passzentos....ki kell tölteni a helyet. :DDD
az aláöltöző ára meg kb ugyanannyi mint egy 3-as shorty ára :U
és a shorty azért nagyobb testfelületet fed be,mint az újjatlan aláöltöző....

(#2026) F-ECT$ válasza deedee (#2025) üzenetére


F-ECT$
titán

Fő ruha alá elvileg nem fér be a shorty, vagy ha igen, akkor a fő ruha nagy rád szerintem.

Dive ever, work never.

(#2027) deedee válasza F-ECT$ (#2026) üzenetére


deedee
őstag

comb,has,fenék,mellkas,váll az okés,de a háta az valahogy nem kóser :)

akkor marad az aláőltöző.....
úgy látom a ruhán,hogy annyit enged a passzos mellkas és váll részből,amennyi kell,hogy beférjen a felsőrész.
hátul meg rendesen lesz neki helye....

(#2028) Pompi válasza deedee (#2025) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nekem 2-es shorty-m van és az 5-ös alá szoktam venni.

Feel Good Inc.

(#2029) Krynn válasza deedee (#2027) üzenetére


Krynn
csendes tag

Szerintem erre a legjobb megoldás ha csuklyás az aláöltöződ vagy a shortyd. Mert nálam is befolyik a víz a nyakamnál pl. ha a hasam alatt próbálok hátrafelé nézni, tehát ha nagyon előrhajtom a fejemet. Ekkor max a fő ruhához folyik be kis víz de az alsó ruha alá nem.

(#2030) Füge007


Füge007
senior tag

Nekem max akkor jön be víz ha engedek a ruhámba :D

Bare-nál nagyon jó a záródás, a 7 mm-nél külön zárószgetelés is van a kéznél és a lábnál.

Füge

(#2031) F-ECT$ válasza Füge007 (#2030) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem is Barem van, de ha nagyon forgolódok, akkor azért be tud menni egy kevés.

Dive ever, work never.

(#2032) deedee


deedee
őstag

azt hiszem ebből 2-es shorty lesz.....
az mégiscsak többet fed,mint az ugyanolyan vastag ujjatlan aláöltöző... :K

már csak az a kérdés,hogy a 2-es csukja és a meglévő 6.5-ös különálló csukja nem lesz e túl sok? :D

[ Szerkesztve ]

(#2033) F-ECT$ válasza deedee (#2032) üzenetére


F-ECT$
titán

Vegyél csuklya nélküli shortyt ;)

Dive ever, work never.

(#2034) deedee válasza F-ECT$ (#2033) üzenetére


deedee
őstag

igen,ez lenne a kézenfekvő,de ha a hátrészen még így sem lenne tökéletes a szigetelés,akkor a csuklyás ruha jobb védelmet nyújt,mint a csuklya nélküli.... :)
legalábbis én ezt gondolom :B / én,mint a tengerek réme :D /

[ Szerkesztve ]

(#2035) Füge007 válasza F-ECT$ (#2031) üzenetére


Füge007
senior tag

Ne forgolódj :D

Mondom akkor jön be, ha én beengedem, meg kell találni a megfelelő méretet. De ha bejön akkor sincs gond ez nem szárazruha :N

[ Szerkesztve ]

Füge

(#2036) Füge007 válasza deedee (#2032) üzenetére


Füge007
senior tag

Már olyan leszel mit egy Michlen baba, egymás hegyén hátán ruhák :D

Az lehet, hogy nem fázol, de a mozgásodban tutira akdályozni fog, ami igencsak idegesítő lesz.

Füge

(#2037) Pompi válasza deedee (#2034) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

2 csuklyát nem fogsz tudni egymásra húzni szerintem. Én poénból próbáltam kettő 5-7 körülit egymásra venni és hiába volt a 2. egy mérettel nagyobb és zipzáras nem tudtam ráhúzni.
Mindazonáltal én sem értem ezt a vízbefolyás problémát, nekem csak akkor folyik be víz a nyakamnál ha direkt beengedek. Gondolom a meglévő 6.5-es csuklyádnak van valami váll része ami besimul a ruhád alá (nekem pl. ilyen), ilyenkor meg aztán pláne nem szabadna a normálisnál (hiszen végülis nedvesruháról beszélünk) több víznek befolynia. Szóval én is a csulya nélküli shortyra szavazok.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#2038) deedee válasza Pompi (#2037) üzenetére


deedee
őstag

nekem hasonló van ehhez: [link]

kicsi a nyakrész....
nem olyan mint neked

(#2039) Pompi válasza deedee (#2038) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ezért kell BARE ruhát és ruha kiegészítőket venni ;] ki vannak találva :P

Feel Good Inc.

(#2040) deedee válasza Pompi (#2039) üzenetére


deedee
őstag

:P

(#2041) Füge007 válasza deedee (#2038) üzenetére


Füge007
senior tag

Igen, mert ez mint a neve is mutatja szárazruhához van, ott nem húzzák be a ruha alá. Gumi rész van a nyaknál, és a kezeknél, az gátolja meg a vízbefolyást!

Füge

(#2042) deedee válasza Füge007 (#2041) üzenetére


deedee
őstag

az enyém vízes ruhához van,nem szárazhoz....
csak hasonlóan néz ki... :K

(#2043) Füge007 válasza deedee (#2042) üzenetére


Füge007
senior tag

Ha nincs vállhoz igazodó része akkor nem tudod behúzni a ruha alá normálisan. Mondjuk én ritkán használok csukját, akkor sem ruha alá behúzhatót.

Füge

(#2044) deedee


deedee
őstag

haza hoztam a ruhát tatáról és "alaposan" felpróbáltam... :D

mivel bicepsz+váll+mellkas+has+comb+fenék tökéletesen passzol és csak a hátam közepén necces kicsit,ezért a shorty nem férne el alatta....

egy kettes-hármas aláöltöző viszont elkerüli a váll+comb+fenék részt,tehát ahol passzentos a ruha...

tehát egy csuklyás aláöltözőt veszek és a "gyári" csuklyát elteszem tartalékba...

kész...punk-tum ;]

ihol e...: eztet e :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2045) Füge007 válasza deedee (#2044) üzenetére


Füge007
senior tag

Tatán is merültél :D ?

Füge

(#2046) Krynn


Krynn
csendes tag

Egy hétre búcsúzom, holnap irány Pag. Végre gyarapíthatom a két db. tengeri merülésem számát :DD Elég sokat merültem idén, de azért izgulok kicsit :B
Remélem polipot és murénát látok, mert az elsőt nagyon bírom, az utóbitól meg tartok kicsit.
Addig is üdv. mindenkinek!

(#2047) Füge007 válasza Krynn (#2046) üzenetére


Füge007
senior tag

Nyugi, minden ok. lesz! Remélem az idő is kedvező lesz rátok. Polipot tuti látsz, murénát meg kerüld el :D . Viszont tengeri sün az lesz, abban soha nincs hiány az Adrián :D

Jó merülést!

Ui: Várjuk a beszámolót!

[ Szerkesztve ]

Füge

(#2048) Peetry válasza Krynn (#2046) üzenetére


Peetry
senior tag

jó merüléseket. Murénával én még adrián nem találkoztam, csak a vörösön, de hátha.

(#2049) deedee válasza Krynn (#2046) üzenetére


deedee
őstag

jóóó merülést.... :K
bár ezt már a telefonban is mondtam korábban :D

(#2050) Krynn


Krynn
csendes tag

Üdv!

Hazaérkeztünk Pagról, sajnos vége a nyaralásnak :O Köszi mindenkinek a jókívánságokat.
Sikerült végre a tavi merülések számát 14 tengerivel is növelni, úgyhogy holnap megyek is Dorogra, hogy kimossam a cuccokból a sót :)
Nagyon bejött a túra, ezért ha minden sikerül szeptember végén még visszamegyek 4 napra. 12 hajós merülésen voltam meg két partin, amiből egy éjszakai, egynél meg a barátnőm néztem ahogy intrózik (sikerült rávenni több mint egy év után) :K
Már az első merülés kb. 3. percében sikerült az egyik srácnak találni polipot, tehát az egyik terv teljesült is rögtön, aztán még vagy 3 alkalommal találtünk, az utolsó merülésen egy elég méretes példányt is teljesen szabadon, tehát nem kellett üregben nézni csak egy csápot.
A szokásos halakon kivűl (betűs sügér,barna korallsügér,kétsávos tengeri-durbincs,kecske durbincs,közönséges szivárványhal,stb.) láttam még vagy 4 féle tengericsillagot, bocicsigát, cápatojást, tűhalat, tintahalat, tengeripókot, csíkos és gyöngyházfényű nyálkáshalat, feketefejű háromúszós halat.
Amiről lemaradtam, de másik csopor látott: lepényhal, csikóhal, skorpióhal, rókacápa!!! Ez utolsót nem hittem el, hogy pont lecsúsztunk róla. Ők akkor jöttek ki a vízből mikor mi mentünk be. Persze mi már semmit nem találtunk :W
Voltunk egy barlangban is, ami inkább üreg. Olyan 6-8 méter körül indul és kb. ugyanennyi táv megtétele után jutunk be egy kis levegős légtérbe (persze redót bent kellett hagyni) szép volt nagyon, csak nem tudtunk bent sokat lenni, mert a társam kisebb palackkal jött, és már közeledett az 50-hez mikor beértünk.
Valamint voltunk egy roncsnál, ami tulajdonképpen 2 egymás mellett Dolini vagy mi a neve. Az is tetszett csak egy baj volt vele, hogy mivel 37m-en voltunk az egész merülés kb. 25 perc volt a dekó elkerülése végett. Fal nem volt a közelben tehát a maradék 110 bár levegővel max. a horgonykötelet nézhettem volna.
Az elején kicsit be voltam tojva, hogy miként is lesz a tengerben, ezért az első nap rögtön a DM mögött kaptam helyet, viszont az utolsó napokra már általában én voltam a záró ember.
Kezdetben furcsa volt, hogy a komputeren nézni kell a dekó időt, de egy kivételével azért sikrült nélküle megúszni. Amikor meg összeszedtem akkor meg egy annyira gázos figura jött velünk mint külső vendég, hogy az egész csapat csak vele volt elfoglalva, hogy vajon mikor kell majd kimenteni vagy levegőt adni neki, hogy a végén becsúszott 8 perc dekó.
A látás meg tényleg összehasonlíthatatlan. Ahogy én meg tudtam ítélni, olyan 7-15m között változott.
Most hogy ez megvolt, a következő terv egy cápásmerülés a Tropycariumban, illetve a mentőbúvár tanfolyam.
Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.