Hirdetés

2020. január 29., szerda

Gyorskeresés

(#2351) Füge007 válasza MaciG (#2350) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Sajnos egy probléma van vele, ez nem búvármaszk, hanem úszószemüveg. Nem merüléshez való, hanem úszáshoz.

Itt jól kivesézik a maszkot, megéri átolvasni.

Én ilyet használok, van több maszkom, de ez a legjobb. Próbáltam már több maszkot, de ennél jobbat még nem találtam!

[ Szerkesztve ]

Füge

(#2352) MaciG válasza Füge007 (#2351) üzenetére

MaciG
(addikt)

Ebben igazad van, csak elfelejtettem odaírni ,hogy nekem snorizásra kell. Szerintem arra elég, hogy mikor évente egyszer eljutok tengerpartra akkor kicsit nézelődjek benne. :)
És ami nekem elsődleges, hogy legyen UV szűrős. Búvár boltban azt mondták, hogy a búvármaszkok nem uv szűrősek, mert a víz alatt nincs rá szükség. Ez igaz is, de valahogy el is kell jutni a víz alá, nekem meg különösen óvnom kell a szeme az uv-től.

BANZAII

(#2353) Pompi válasza MaciG (#2352) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Szerintem sznorizni is légzőcsővel az igazi, hogy ne kelljen percenként kikapnod a fejed a vízből, ahhoz meg az kell, hogy ne menjen az orrodba a víz, ahhoz pedig az kell, hogy ...
Szerintem ez nem a legmegfelelőbb választás.

...

(#2354) Füge007 válasza MaciG (#2352) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Nos kis nézelődésre megteszi ez is, hiszen az uszodában is arra használod, hogy láss benne, illetve védje a szemed. Azon gondolkozom, azt nem lehetne megoldani, hogy a maszkodra ráraknak egy UV védő fóliát, mint pl. egy gépkocsi ablakára

Füge

(#2355) MaciG válasza Pompi (#2353) üzenetére

MaciG
(addikt)

Ez is igaz. Bár első tengerparti nyaralásomnál (nem tudtam mire számítsak), egy sima mezei úszószemüveggel és egy kint vásárolt műanyag pipával snoriztam, és nem ment az orromba a víz, csak a szemüveg szorította nagyon a szemem :D

Füge007: Kérdés az ,hogy akkor megmarad-e rajta páramentesítő réteg.

BANZAII

(#2356) Füge007 válasza MaciG (#2355) üzenetére

Füge007
(senior tag)

A páramentesítő réteg, azaz a nyál, én azzal páramentesítek, olcsó és mindig kéznél van :D
szerintem megmarad rajta akkor is. Meg a másik én a külső, azaz a vízzel érintkező felére gondoltam a fóliát, ott amúgy sincs pára! Persze felragasztás előtt biztos jó le kellene tisztítani, de ez is evidens dolog.

[ Szerkesztve ]

Füge

(#2357) MaciG válasza Füge007 (#2356) üzenetére

MaciG
(addikt)

Ez komoly? "Megnyalod" mint a bélyeget oszt jóvan? :DDD

Hol lehet ilyen Uv szűrős fóliákat kapni?

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#2358) Füge007 válasza MaciG (#2357) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Nem megnyalom, hanem szárazon benyálazom a belső üvegfelületet, szétkenem, tengervízzel kiöblítem és kész, ez volt a páramentesítés folyamata. Neten rákeresel, rengeteg fóliaértékesítő cég van, biztos találsz megfelelő fóliát.

Füge

(#2359) bcslaci válasza MaciG (#2355) üzenetére

bcslaci
(csendes tag)

Az index fórumán is te kérdezted ugyanezt?

Hódmezővásárhelyen a Medivia kft foglalkozik fóliákkal, segítőkész csapat.

[ Szerkesztve ]

(#2360) gonger válasza MaciG (#2357) üzenetére

gonger
(aktív tag)

Én nem vennék úszómaszkot sznorizáshoz sem....
Az új maszkot javasolnám használat előtt kóláztatni kicsit, utána sokkal könnyebb lesz páramentesíteni a nyálazással.
Én egy éjszakára öntöttem mindkét lencse belső felére kólát, az szépen lemarja azt a gyári film réteget (vagy mit), ami után már nem lesz olyan drasztikus a párásodás; persze csulázni azután is kell majd bele.
Egyébként a maszkválasztáshoz azt javasolják, hogy próbáld fel a maszkot a pántja nélkül és ha jól rászívtad az arcodra, vedd le. Minél nagyobbat cuppan, annál jobban illeszkedik a maszk szoknyája az arcformádhoz. Aszerint válassz.

A UV sugárzás miatt aggódsz, mert a vízbejutásig is védeni kell a szemed, azt írod!? Egy jó napszemcsi szerintem megteszi; nem hinném, hogy maszkkal a fejeden fogsz majd a strandon is sétálgatni!

(#2361) deedee válasza gonger (#2360) üzenetére

deedee
(őstag)

nekem az öngyújtós leégetést tanácsolták pára ellen....

végül a páramentesítő spray vált be,igen jó hatásfokkal :K

(#2362) bandus válasza Füge007 (#2358) üzenetére

bandus
(addikt)

vagy előtte megmosod tusfürdővel, samponnal, az talán mégjobb. persze még a szálláson, a tengert ne szennyezd ha lehet :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2363) gonger válasza deedee (#2361) üzenetére

gonger
(aktív tag)

az öngyújtózást mi is csináltuk, de utána a kólával lett szép egyenletes

(#2364) Füge007 válasza bandus (#2362) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Én csak a sima öblítésre gondoltam, (a nyál eltávolítása) nem mosásra!!!!!!!

Füge

(#2365) bandus válasza Füge007 (#2364) üzenetére

bandus
(addikt)

én meg nyálazás helyett a tusfürdős mosásra :) nekem bejött, igaz csak úszószemüvegnél, de az ugyanaz szerintem.

(#2366) Füge007 válasza bandus (#2365) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Én maradok a nyálnál, az mindig nyálnál, vagyis kéznél van :))

[ Szerkesztve ]

Füge

(#2367) deedee

deedee
(őstag)

már nagyon bennem van a mehetnék....
áprilisban már találtam túrát az adriára...
milyen a tenger április közepén?mármint hőfok ügyileg? :U

[link]

(#2368) F-ECT$ válasza deedee (#2367) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

10-12 szvsz.

Dive ever, work never.

(#2369) gonger válasza deedee (#2367) üzenetére

gonger
(aktív tag)

szárazruhás!!!!

(#2370) deedee

deedee
(őstag)

:O

(#2371) MaciG

MaciG
(addikt)

Szóval akkor összefoglalva, úgy érdemes páramentesíteni (függetlenül attól, hogy úszószemüveg vagy búvármaszk), hogy mikor megveszem, éjszakára leöntöm kólával (mind1 milyennel?), majd mielőtt vízbe mennék megnyálazom és a tengervízzel átöblítem.

Használat után kell valamit "karbantartani" rajta?

BANZAII

(#2372) Pompi válasza MaciG (#2371) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

A kóla nem szentírás, hanem praktika. A lényeg, hogy a vásárlás után a "friss" maszkot rendesen el kell mosni valamilyen zsíroldó szerrel, ez lehet akár mosogatószer vagy bármi ami oldja a zsírt. Enélkül bármilyen páramentesítési megoldás (nyál, direkt párementesítő spray) nem fog működni.
Tehát vásárlás után rendes kimosás, zsíroldás. Aztán vízbe menetel előtt lehet páramentesítő szert használni vagy nyálazni - ez általában beleköpést és annak újjal való szétkenését jelenti, még akkor is ha nem jól hangzik vagy látszik :) de szerintem a nyalogatás se szebb látvány ellenben kevésbé higénikus is.
Használat után rendesen el kell mosni, le kell mosni róla a sót adott esetben.

...

(#2373) bandus

bandus
(addikt)

by the way, úgy összességében milyen nagyságrendű összeg, amíg az ember elvégzi a szükséges tanfolyamokat, és beszerez egy elfogadható minőségű felszerelést?

(#2374) bcslaci válasza bandus (#2373) üzenetére

bcslaci
(csendes tag)

Én tanfolyam (PADI OWD 60 000,- Ft+40 euro) után vettem egy ilyet (némileg kibővítve)
http://aquanauta.hu/page/webshop/termek.php?kateg=71&id=2452&tol=0&ig=20
utána computer, apróságok (tájoló, kés, lámpa, stb. ) még kb egy százas, vettem palackot 35 000,- (nem szükséges venni én másra is használom, nem csak merülni, szóval munkaeszköz is), vettem szárazruhát (plusz aláöltöző, kesztyű stb) ez is egy százas (használtan, ha nem akarsz hideg vízben merülni nem kell)

[ Szerkesztve ]

(#2375) bandus válasza bcslaci (#2374) üzenetére

bandus
(addikt)

értem, szóval akkor olyan 5-600k huf. az viszonylag baráti, drágábbnak gondoltam :) mondjuk egyelőre túl költséges hobbi ez nekem, de remélem, hogy pár éven belül elérhetővé válik :K

(#2376) bcslaci válasza bandus (#2375) üzenetére

bcslaci
(csendes tag)

ha levizsgázol és nem akarsz rendszeresen merülni (pl.:évi 1 nyaralás), akkor a legtöbb búvárbázison bérelni is lehet mindent nem kell sajátot venni

(#2377) Füge007 válasza bandus (#2373) üzenetére

Füge007
(senior tag)

A határ a csillagos ég, de amíg csak keveset merülsz addig bőven elég egy ABC felszerelés maszk, uszony, sznori ezeket sima nyaralásnál is tudod használni, ha víz mellet vagy.

A ruhát, meg a többi cuccost meg béreled. Utána ha beleszeretsz ebbe a sportba úgyis beruházol felszerelésekre.

[ Szerkesztve ]

Füge

(#2378) F-ECT$ válasza bandus (#2373) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Ha komolyan neki akarsz indulni:

Tanfolyam:
-alap tanfolyam
-haladó tanfolyam
-nitrox tanfolyam
Ez mindennel együtt olyan 150e.

Felszerelés:
350-700e, de persze a határ a csillagos ég.

És utána nem árt évi legalább 1 túrával számolni, ami ha a nyaralás része, akkor nem jelent nagy plusz kiadást. (Egy 1 hetes adriai nyaralás mondjuk 100e, ugyanoda elmenni búvárkodni meg kb 150e.)

Dive ever, work never.

(#2379) deedee

deedee
(őstag)

na...ezt is megértem....
suunto vyper-t veszek... :K
az oktatóm szerzi 65-ért,új,garanciális stb
cressi leonardo is lenne 55-ért,de inkább a 2+5 év garis suunto a nyerő....
2 év teljes gari és összesen 5 év gari a nyomásszenzorra

akkor már csak merülni kellene menni minél előbb :K

(#2380) Füge007 válasza deedee (#2379) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Jól döntöttél! Igen már minden megvan, már csak sok sok merülés kell :D

Füge

(#2381) deedee

deedee
(őstag)

[itt] én is rajta vagyok két adria túra képein :B

senj és karlobag

[ Szerkesztve ]

(#2382) deedee

deedee
(őstag)

inkább a senj képeken vagyok látható...karlobagnál alig-alig

(#2383) gonger válasza deedee (#2379) üzenetére

gonger
(aktív tag)

Vyperre most akciózik a suunto. Ha van leadható működésképtelen komputered, akkor 54 ezerért odaadják a Vypert
Ha most vennék komputert és nem lenne régim amit odaadnék, akkor is bepróbálkoznék elhozni ilyen nyomott áron.
Minden évben akcióznak valamit, korábban a Zoop-ot adták 49 ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#2384) deedee válasza gonger (#2383) üzenetére

deedee
(őstag)

tudok a csere akcióról.de nincs rossz komputerem :O

(#2385) deedee

deedee
(őstag)

na....küldtem 3 helyre emailt,hogy esetleg nem lehetne e meoldani csere nélkül... ;]

(#2386) gonger válasza deedee (#2385) üzenetére

gonger
(aktív tag)

Figyu! Oda kéne menni, elmondani, hogy mi érdekel, aztán virítani a lóvét.
Ha működik, akkor ez a leghatékonyabb megoldás; szvsz!

Drukkolok, hogy összejöjjön. Jó kis gép a Vyper. Nekem Gekko-m van, Vyper menüvel, szerintem mindenre elég!

[ Szerkesztve ]

(#2387) deedee válasza gonger (#2386) üzenetére

deedee
(őstag)

"Sajnos muszáj hoznia rossz komputert, mert nekünk ezekkel el kell számolnunk a gyár felé."

ez jött vissza több helyről is...

megrendeltem az oktatómtól 65-ért,aztán kész :K
így is olcsóbb 13-al

(#2388) deedee

deedee
(őstag)

erre már biztos,hogy megyek

szerintem barátságos ár,amit az oktatóm kialakított :B

(#2389) Peetry válasza deedee (#2388) üzenetére

Peetry
(senior tag)

az ár valóban tetszetős. Ez a bázis ha jól rémlik Szarka Gézáé, mi náluk csak partin voltunk sajnos, annyira nem voltak meggyőző helyek, de ha jól látom ti hajóra mentek.
Ha lehet választani, van egy merülőhely ami barlangos (nevét nem tudom), oda menjetek mindenképp.

(#2391) deedee válasza gonger (#2390) üzenetére

deedee
(őstag)

ma jött meg a vyper..... :U
bár 65-ért kaptam,az 5 k-s ár a hibásért meg a póstázgatás...ugyanott lennék kb

viszont ha korábban látom,akkor talán megfontolom

egyébként majd minden nap néztem a linkelt oldalt,valami jó vétel elcsípése okán ;)

eza sors keze talán,hogy már megvan az enyém :D

(#2392) Fred23

Fred23
(veterán)

Most néztem a Discovery Science csatornán egy merülős részt, és lenne egy kérdésem: raktok valamit a fületekbe, mikor lemerültök? Csak mert nem láttam a fickók fülében semmit, miközben az egyik 17, a másik meg 30 méter mélyre merült, és furcsa. Saját tapasztalatom az volt, hogy 6 méter mélyen már fáj a dobhártyám. ( Nyékládházai kavicsbánya-tavak. ) Ez most embertől függ, vagy bele lehet erősödni ebbe is, gyakorlással vastagodik a dobhártya, vagy mi? Esetleg csak meg kell szokni azt a fájdalmat, mert nem komoly, és nem szakadna szét a dobhártyám, ha mondjuk 10 méter mélyre merülnék?

(#2393) Peetry válasza Fred23 (#2392) üzenetére

Peetry
(senior tag)

a fülfájás azért van mert ahogy mész lefele a víznyomás egyre nagyobb és a dobhártyát kívülről egyre nagyobb nyomás éri. Ezt ki lehet egyenlíteni úgy hogy a belső részre levegőt préselsz, erre többféle technika van (nyelés, befogott orra orrfújás, rágás, stb), a jelenség ugyanaz mint amikor repülőn vagy hegyekben bedugul a füled. szóval egyszerűen kiegyenlítjük a nyomást, ha ezt nem tennék kb 10 méteren garantált lenne a dobhártyaszakadás. Tudom javasolni neked is a kavicsbányában.

(#2394) Fred23 válasza Peetry (#2393) üzenetére

Fred23
(veterán)

Köszi, közben olvasgattam itt, és én is megtaláltam! Ha tehetitek, próbáljatok merülni egyet Nyékládházán, nagyon tiszta a víz, és hatalmas a látótávolság!

(#2395) YikeSS válasza Fred23 (#2394) üzenetére

YikeSS
(tag)

Hatalmas? :))

mergedes...

(#2396) Fred23 válasza YikeSS (#2395) üzenetére

Fred23
(veterán)

A Balatonhoz képest feltétlenül. :DDD Nekem nincs jobb összehasonlítási alapom, nem voltam még tengerben / óceánban, csak különféle tavakban.

Állati érzés volt, mikor egy sekély részen leültem Nyékládházán a víz aljára 6 méter mélyen, és követtem a kiköpött buborékom útját, vagy néztem, ahogy felmegy. 5-6 méter mélyre le lehet látni, fel lehet látni, oldalra lehet látni. :) Gyönyörű nézni a Napot is ilyen mélységből, meg úszni felfelé.

[ Szerkesztve ]

(#2397) deedee válasza Fred23 (#2396) üzenetére

deedee
(őstag)

ugyanezt képzeld el a tengeren,40- méteren,ahogy a hátadon lebegsz és a beeső napfényt nézed :C :K

(#2398) Pompi

Pompi
(MODERÁTOR)

Árulok egy SSI Dive Leader hátizsákot, ha esetleg érdekel valakit: [link]

...

(#2399) gonger

gonger
(aktív tag)

Nemsokára megyünk megnézni Ausztriában a Grüner See-t. Egy éjszakát kint töltenénk, tud valaki ajánlani vmi közeli olcsó szállást?

(#2400) Sanyabá válasza deedee (#2388) üzenetére

Sanyabá
(senior tag)

Én voltam Gézánál merülni,mondjuk az július végén volt de 5mm-be 30m-en 18fok-os volt a viz.

Merülni Silo-n,Cres szigeten, Cutin,Plavnik-on voltunk. De az igazi a Vörös tenger!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.