Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11401) otto14 válasza =HG= (#11352) üzenetére


otto14
senior tag

[link] :D
Amúgy mit keres ott egy Csaj? :D

[ Szerkesztve ]

asd

(#11402) FatalEror válasza Yeffy (#11400) üzenetére


FatalEror
addikt

Én arra a herélt tápellátású lapra nem cserélném,akkor gigabyte!

HardCore is my LifeStyle

(#11403) Mahrenburg válasza Yeffy (#11400) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

A beállítások/finomhangolás tekintetében gondoltam a tapasztalatcserét, de persze csak opcióként...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#11404) BomiBoogie válasza Yeffy (#11382) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hát, ez nagyon nem állt meg 200-ban. :D

(#11405) Mahrenburg válasza Yeffy (#11400) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

" ...írhatnak róla, szívesen meghallgatom... " - Á, most látom, ezek szerint Te sem tudsz olvasni, már azt hittem én vagyok az egyetlen analfabéta itt a Fórumon, nekem is mindig meg kell kérnem valakit, hogy olvassa fel mit írtak... :O

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#11406) MrM94


MrM94
őstag

Na ez b+ ez epic

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#11407) Yeffy válasza FatalEror (#11402) üzenetére


Yeffy
veterán

és abból melyiket érdemes? mert a tápellátás miatt cserélném, a 4+2 valóban karcsú. melyik csigabájtra gondolsz?

Csigusz tesó: igen, sikerült megértetnem vele, h kevés lesz ahhoz :DD nem örült neki, de hát ez van, nem mi vagyunk a fő piac ugye

Mahrenburg: hö? :F

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#11408) BomiBoogie válasza Mahrenburg (#11405) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez természetes, hiszen egy 3 kőlapból álló képződménynek még látószerve sincsen. A kérdés már csak az, akkor hogyan oldod meg a szövegbevitelt? :F

(#11409) FatalEror válasza Yeffy (#11407) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem egy UD3 mehet!

HardCore is my LifeStyle

(#11410) MrM94 válasza FatalEror (#11409) üzenetére


MrM94
őstag

+1 ud3 ra akar 970 akar 990!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#11411) MrM94


MrM94
őstag

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#11412) otto14 válasza MrM94 (#11406) üzenetére


otto14
senior tag

Jót derultem rajta :DDD
-Unatkozol? :D

asd

(#11413) MrM94 válasza otto14 (#11412) üzenetére


MrM94
őstag

Olyan gecifaradt vagyok,hogy mar csak marhasagokat tudok beszelni,linkelni,farasztom a korulottem levo tobbi embert,meg van 23 percem azt indulok vissza az egyetemre...
Holnap reggel 8 tol este 9ig vagyok:) van egy kis lemaradasom azt be kell hoznom.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#11414) Zsivaagoo


Zsivaagoo
őstag

Na szóval...
Ma reggel leteltek az éjszakai műszakjaim, ennek örömére csináltam egy 6 rugós cehhet az éjjel-nappali sörözőben a szép kocsmárosnénál, úgyhogy most már sikerült felébrednem is. :D

Vacsora következik, sörrel bőségesen meglocsolva, utána egyéb tevékenység.

------------------

Tüzijátékos, sziporkás, sorozatorgazmusos LYÓ Estét kívánok a topiktársaknak.

------------------

A tegnapihoz: nem szervírozok senki kedvéért sem fűszoknyás, pálmalegyezős malájkurvákat. :P :D :N

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#11415) otto14 válasza MrM94 (#11413) üzenetére


otto14
senior tag

Mit csináltok ott egész nap?

[ Szerkesztve ]

asd

(#11416) laca000 válasza otto14 (#11415) üzenetére


laca000
őstag

Gondolom: tanulnak, bepótolják ami eddig kimaradt. :P

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#11417) FatalEror válasza Zsivaagoo (#11414) üzenetére


FatalEror
addikt

Ezt olvasván,még nekem is megjött a jókedvem!

HardCore is my LifeStyle

(#11418) MrM94 válasza otto14 (#11415) üzenetére


MrM94
őstag

2 Het mulva jon az elso rogtonzes,en programon tul megyek be hogy tanuljam meg rendesen kezelni a cuccokat.Mert egyszer osszefosta magat a gep amikor megcsinaltam faszan a rajzot autocadban,s persze nem savelodott,azutan mas ult a helyemnel szinten nem volt meg a rajzom,es tegnap megint nemtudtam befejezni egy rajzot,mivel hatraltattak,meg magyaraznom kellet a dolgokat egy masik csajnak.
S ma bemegyek megcsinalom az utolso lemaradt rajzomat. es holnap is bemegyek es igy legalabb itthon nem kell tanuljak annyit majd ha tudom fejbol.Meg azer inkabb elmegyek s elbazom a szabadidomet minthogy ezen a kicsi vizsgan ratyi jegyet kapjak.
Tetszik nagyon az Autocad,ezert akarom nagyon jol megtanulni.Persze tobbiek qrva szarul allnak belole,en meg meg ugyahogy..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#11419) MiklosSaS válasza MrM94 (#11413) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A szivem megszakad....mindjart elkezdelek sajnalni....na nyomas az egyetemre, lajhar macskaja !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11420) Zsivaagoo válasza MrM94 (#11406) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Hölgyeim és Uraim!

A profi kiborul című rovatunkat látták. :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#11421) MrM94 válasza MiklosSaS (#11419) üzenetére


MrM94
őstag

Kapd be!
Szakallas mikulasbá teis!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#11422) MrM94 válasza otto14 (#11415) üzenetére


MrM94
őstag

Meg amugy,hatalmas orgiakat szoktunk tartani.Mentalisan kurjuk mind egyszerre a tanar edesanyjat. :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#11423) MiklosSaS válasza Zsivaagoo (#11420) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Borul a fenet, doglik itt egesz nap...aztan kicsi suli utan mar nyavog mint a tokon rugot Mikulas.

(#11415) otto14: semmit. Ul a padban a gyiihetjere meg a xaros 590-re gondolva, aztan kave a jo csajokkal, csuf grimasz a feszbukon....aztan meg jon haza jo kajakat zabalni...vissza az egyetemre meg kemeny 2 orat grimaszkodni......aztan megint megy haza es megetetti mindenkivel hogy o milyen faradt.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11424) laca000 válasza MrM94 (#11422) üzenetére


laca000
őstag

A tanár édesanyját??? :Y
Miért az öregasszonyokra buktok? :O

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#11425) Yeffy válasza FatalEror (#11409) üzenetére


Yeffy
veterán

+ MrM: rájuk gondoltok? 970, 990.
az áruk egész kellemes. giga lapot szerettem anno.

akkor ezek 8+2-esek? akkor megfontolom, nagyon erősen :K

szerk: úgy látom az ofisöl oldalukon, h azok.
akkor megvan a két esélyes saját tulajdonnak, köszi skacok ezt is :R

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#11426) MiklosSaS válasza laca000 (#11424) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Miert? Annak idejen amikor 20 eves voltam minden vagyam az volt hogy megdugjam a 43 eves labor aszisztenst. Kora letere rohadj jol nezet ki, es nagyon kihivoen oltozkodott.....sajnos nem sikerult :(

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11427) stratova válasza Zsivaagoo (#11414) üzenetére


stratova
veterán

Persze mert magadnak tartogatod őket, önző vagy. :P
Inkább mondj nekem még jó fajta sör márkát az Augustineren kívül, amit itthon nem kapni, de a bajorokál igen.

(#11428) FatalEror válasza Yeffy (#11425) üzenetére


FatalEror
addikt

Én spec erre:[link]
De 4k+-ért már ott a nagytesó is:

HardCore is my LifeStyle

(#11429) Yeffy válasza FatalEror (#11428) üzenetére


Yeffy
veterán

mert ez mivel tud többet a 990xa-ud3nál? nagyobb bordák? kb ennyit látok elsőre :B cf meg ilyen marhaságok nem érdekelnek

úgy látom, h a cf-fel tud többet, de arra nekem nincs szükségem. meg 2000-es ram támogatásra, meg egyéb epéniszes marhaságokra

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#11430) FatalEror válasza Yeffy (#11429) üzenetére


FatalEror
addikt

[link]

HardCore is my LifeStyle

(#11431) Yeffy válasza FatalEror (#11430) üzenetére


Yeffy
veterán

nem jön be semmi. bekopizod? csak akkor kell, ha kihagytam valamit. én kb ezeket látom különbségnek, a fx csipszet miatt

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#11432) FatalEror válasza FatalEror (#11430) üzenetére


FatalEror
addikt

Van rajta e-sata,2db teljes értékű 16X-s PCi-E sín,és egy Marvell 88SE9172 chips sata vezérlő.

HardCore is my LifeStyle

(#11433) =HG= válasza Yeffy (#11431) üzenetére


=HG=
addikt

Én azt hittem, hogy az a ház már megvan ! De az a gáz, hogy csak 150 mm-es cpu hűtőt tud fogadni (mint írtam)..
A vga is éppen hogy befér! Vapor-x 276 mm hosszú, a házba 290-ig fér vga....

(#11434) Yeffy válasza FatalEror (#11432) üzenetére


Yeffy
veterán

értem. ezek közül nekem egyik sem kell, asszem'.

HG: az jó, feljebb kérdeztem 2x is, h belefér-e a ninja, nem kaptam választ. pedig összehasonlítást is beírtam, az oldalukon 180 mm van írva. jó, h tájékoztatnak.normálisan.. -.-"
vagy én értettem félre, bár nem hiszem.

mindegy, majd max jeleznek, h nem fér bele, oszt' kérünk kisebbet

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#11435) laca000 válasza MiklosSaS (#11426) üzenetére


laca000
őstag

Mature fan-club.. :DD

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#11436) Zsivaagoo válasza stratova (#11427) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Radebergeberdergerdergetder. :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#11437) otto14


otto14
senior tag

Segítsetek légysziiii :O

Az alábbi kapcsolásban a szereplo R1 jelzésu ellenálláson mekkora áram folyik keresztul?
Van ez a rajz:

A baloldali csomóponttól balra az az R1
Felul az R2
Kozépen az R3
és legalul az R4
Az I2 az a balfelso sarokban van az R2tol balra

I2= 10mA
R1=100 ohm
R2=500 ohm
R3=2000 ohm
R4= 1200 ohm

Akkor R1 nél van az I1 és R2 nél az I2 és R3nál az I3 és R4nél az I4? És az U is ugyan így, ebbe a sorrendbe kell elhelyezni?

I2= R2*U?

Ha igen akkor U2=5Volt
Ha jól értem, akkor nekem ki kell számolni az I1et hogy megkapjam hogy az R1 nevu ellenáláson mekkora áram folyik át?

És kellene valami rávezetés hogy milyen képlettel számoljam ko az I1et, ha az az árammennyiség folyik át az R1 ellenálláson

Ha nem tudjátok, írjátok hogy nem tudjátok, vagy valamit :D

[ Szerkesztve ]

asd

(#11438) =HG= válasza Yeffy (#11434) üzenetére


=HG=
addikt

Én már írtam korábban is, igaz brocken-el kapcsolatban...de a méret ugyan az! A ház 185 mm széles..Abból lejön a kábel menedzsment rész, lemezvastagságok, alaplapi tálcától az alaplap is el van tartva 6-7 mm-t...
A gond csak ott van, hogy azt a procit hűteni kell, mert melegszik, és a legtöbb normális hűtő ami képes erre, az 160mm, vagy több... :U

[ Szerkesztve ]

(#11439) =HG= válasza otto14 (#11437) üzenetére


=HG=
addikt

Szerintem az R2,R3,R4 ellenállások közül csak a legkisebbel kell számolnod, mert azon fog keresztül menni az áram, a többi nem lényag...(Bár ez rohadtul nem biztos, csak tipp...)

(#11440) otto14 válasza =HG= (#11439) üzenetére


otto14
senior tag

Akkor az R1en kell kiszámoljam...?
Írtunk egy olyat, hogy a csomópontba belépo áramerosség osszege egyenlo a csomópontból kilépo áramerosségek osszegével, tehát akkor ami áram van a csomóponton kívul az a 3szorosa az I2onek?
Mert a rajzon nekem úgy jon le hogy az I2 az már az R2 ellenálláson megy keresztul :F

asd

(#11441) stratova válasza Zsivaagoo (#11436) üzenetére


stratova
veterán

Óh, Charlie Sheen ajánlásával: látod ő még a maláj lyánykákat is megoldaná.

Köszi, ha a kollégáknak nem ízlik, így jártak.

(#11442) Mahrenburg válasza BomiBoogie (#11408) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

BomiBoogie - Az egyik kőlapot nekitámasztom a legközelebbi villanyoszlopnak, a másikkal határozott ütéseket mérek rá, s az így keltett rengésekkel a fogyasztók számára észrevehetetlen microáramkimaradásokat generálok, melyeket az elektromos hálózaton keresztül érzékel a RIOS, s a Morse-ABC segítségével hozzászólássá alakítja át...

Yeffy DJ - A (#11407)-ban melyik hsz-emmel kapcsolatban merült fel Benned kérdés?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#11443) otto14 válasza otto14 (#11440) üzenetére


otto14
senior tag

De a hátul lévo megoldás szerint 16.7 mA, akkor szerintem csak elveszik valamennyi áram az ellenállásoknál, mert ha nem, akkor 3.má lenne. Tudom, Tudom, hibás a konyv... :DDD

asd

(#11444) =HG= válasza otto14 (#11440) üzenetére


=HG=
addikt

Én nem tanultam (illetve nagyon régen egy kicsit) ilyen szinten elektronikát, de mivel R2-3-4 ellenállás párhuzamosan van kötve, amihez R1 sorosan.Azt feltételezve, hogy az áram a legkisebb ellenáláson halad keresztül akkor R2-3 lényegtelen, és nem szól bele a számításba.. Tehát szerintem R1/R2 soros kötésével kell számolnod.... De még1x hangsúlyozom, ez nem biztos!

Na nekem ez már egy kicsit magas így este, de Te okosabb leszel ettől talán... ;) De ha egy kicsit beleolvasok, akkor az előzőekben nem volt igazam! :B Pedig logikusnak tűnt... :K

[ Szerkesztve ]

(#11445) Zsivaagoo válasza otto14 (#11437) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Na szóval:

- a párhuzamosan kapcsolt ohmikus ellenállások esetébe azonos a feszültségesés, azaz U2=U3=U4 = R2*I2=R3*I3=R4*I4
Igy: U234=I2*R2=0,01*100=1V
Az ellenállásokon átfolyó áramok összeadódnak, és megegyeznek az R1 ellenálláson átfolyó árammal.
(- sorba kötött ohmikus ellenállásokon az átfolyó áram azonos, a feszültségesés pedig az ellenállásokkal egyenesen arányos)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#11446) Yeffy válasza =HG= (#11438) üzenetére


Yeffy
veterán

jaa, hát jó. nem nekem címezted, így nem tudtam, h nekem szól.
meg te a brockenről írtál, míg én ninja-t rendeltem bele/kérdeztem.

Mahrenburg: arról írtál, h nem tudok olvasni. ezt nem tudom értelmezni, pontosan mire is gondolsz

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#11447) FatalEror


FatalEror
addikt

Ahw gyerekek most codoztam egy qrva jót!Kil Confirmed-t,6,5k pont,30 tag az ellenféltől 12 a sajátomtól,~54 ölés,és a végére sikerült összehozni 39k xp-t. :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#11448) Mahrenburg válasza Yeffy (#11446) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Ezt írtad: " ...írhatnak róla, szívesen meghallgatom... ", s az ebben levő látszólagos ellentmondást felnagyítva hülyültem (az írott szöveg vs. meghallgatás) , de természetesen egyáltalán nem gondoltam komolyan...

Sorry, ha félreérthető voltam :B :R

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#11449) otto14 válasza Zsivaagoo (#11445) üzenetére


otto14
senior tag

Szerintem az R2*I2 = 500*0.01 = 5V Szerintem Te az R1el számoltad ki, ahogy én is amikor eloszor kérdeztem Sassstól, aztán rájottem, hogy szerintem az R2vel kell az U-t kifejezni az I2-ovel egyetemben. Megnéztem úgy is hogy ha az R2 nél a fesz 1V, akkor majdnem jó, úgy teljesnek 33+33= 66V jon ki, de ez is sok...

Nekem egyszeru találgatásokbol kijott az hogy ha a teljes ellenállás 3800 ohm akkor a teljes fesz 635V kell legyen ahhoz hogy megkapjuk a megoldásban szereplo értéket, amit szerint az R1 ellenálláson átfolyó áram= 16.7mA De hogy honnan a 635V azt nem tudom. Onnan indultam hogy R2 nél 5V megy át, R3nál 20V és R4nél 12V, az 37V akkor a teljes fesz a duplája kell legyen szerintem az 74V, de ha azt osztom 3800al az túl kicsi, de igazábol úgy lesz értelmes érték a 740el osztom a 3800at (teljes ellenállás) de amint írtam az túl sok ezért mentem lefele feszben és úgy jott ki hogy ha 635ot osztok 3800al akkor lesz 0.167... Amper

De már teljes káosz van a fejemben, ami látszik azon is ahogy leírtam, úgyhogy inkább hagyom a 'csa'ba

Köszönöm a segítséget :R

asd

(#11450) stratova válasza otto14 (#11443) üzenetére


stratova
veterán

R=U/I -> I=U/R

I2= 10mA
R1= 100 ohm
R2= 500 ohm
R3= 2000 ohm
R4= 1200 ohm

I2*R2=U2 ->10mA * 500 ohm = 5V

Ahogy HG is írta párhuzamos kapcsolásnál U2=U3=U4. Az R1 utáni szakaszra I=I2+I3+I4

-> I3=U3/R3 -> 5V / 2000 ohm = 2,5 mA
-> I4=U4/R4 -> 5V / 1200 ohm = 4,167 mA

I2+I3+I4= 10mA + 2,5 mA + 4,167 mA = 16,667 mA ~ 16,7 mA

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.