Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79701) sum-blink válasza #72688384 (#79690) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Köszi.

(#79702) skyrush7


skyrush7
aktív tag

MSI Gaming 970 esetében mennyi lehet a normális terhelés alatti hőmérséklet? 100%-os terhelés alatt mostanában 75-76 fokig megy, 64% ventilátorral (ami ennél már elég hangos). 2 napja pasztáztam újra Hydronauttal. Ami érdekes, hogy ezelőtt tavaly ilyenkor kapott Kryonautot, akkor nagyon hűvös (értsd: 72) és csendes volt 1-2 hónappal ezelőttig. Amikor pár napja újrapasztáztam, annyit láttam hogy alig volt paszta a GPU-n. Általában teljesen rácsavarom a hűtőt, amíg a csavar meg nem akad. Elképzelhető, hogy nem kéne ennyire meghúzni a csavarokat?
(Légáramlás van elég, 3 szív befele a ház elején, és a kártya alatt is van egy felfele fújó ventilátor.)

(#79703) Fushi válasza #72688384 (#79698) üzenetére


Fushi
csendes újonc

Nem volt baja a hűtésnek

(#79704) Fushi válasza Viktor77 (#79697) üzenetére


Fushi
csendes újonc

És ilyenkor kuka vagy van megoldás?

(#79705) #72688384 válasza skyrush7 (#79702) üzenetére


#72688384
törölt tag

szerintem normális az a hőfok. a csavarokat meg nem kell csutkára megszoritani, csak ne lötyögjön az egész.

(#79706) #72688384 válasza Fushi (#79704) üzenetére


#72688384
törölt tag

próbáld ki másik gépen a kártyát, illetve a tiédben egy másik kártyát és azzal diagnosztizálni lehet h melyik hardver okozza a hibát.
ha a vga a szar azt általában melegedés miatti hiba okozza amit lehet javitani (általában) csak drága.

(#79707) Fushi válasza #72688384 (#79706) üzenetére


Fushi
csendes újonc

Hát másik gépbe is ugyan ezt produkálja

(#79708) #72688384 válasza Fushi (#79707) üzenetére


#72688384
törölt tag

akkor kuka ha nem javittatod meg.

(#79709) Fushi válasza #72688384 (#79708) üzenetére


Fushi
csendes újonc

Ennek a hibának esetleg tudod a pontos nevét esetleg?

(#79710) Fushi


Fushi
csendes újonc

Esetleg BP-n VGA szervizt tudtok ajánlani?

(#79711) #72688384 válasza Fushi (#79709) üzenetére


#72688384
törölt tag

laptopoknál szokott előfordulni az esetek nagyrészében ez a hiba és ott BGA javitás cimen szoktak hivatkozni rá, nézz utána úgy.
(ha találsz olyan szervizt ami vállalja akkor légyszi szólj mert nekem is van egy hibás hardverem ezzel kapcs)

(#79712) Redneck


Redneck
veterán

Ismerőstől kaptam egy 5700XT-t, ami hűtés csere után, nem ad képet, egyik kimeneten sem. A ventik forognak, nem villog rajta semmi, hibajelzés nem hallható. A kimenetek előtti egyik kondi (5KZ33) kicsit el van emelkedve a nyáktól, de egyéb hibát nem láttam rajta. Bízom benne, hogy egy kondi csere, és egy BIOS reset, még működésre bírná.

Tudnátok ajánlani, egy megbízható szervizt, akik foglalkoznak VGA bevizsgálással és javítással?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#79713) mefistofeles

Üdv Urak! nem tipikusan VGA-s kérdés de a szakik biztos tudnak tanácsot adni...
Adott egy kimondottan netezős, filmnézős, zene hallgatós PC. Nem erőmű de nem is játékra kell. A cucc a lényeget említve egy Rysen 3 2200G APU prociból, egy 8 Gb-os DDR4 2666 mhz-es memóriából és egy 250 Gb-os SSD-ből áll. A rendszer egy naprakészen tartott Windows 10. Az a problémám, hogy a prociban lévő Vega8 grafikus mag nem hozza amit elvileg tudnia kell. Full HD filmeknél mikrolaggok, pl. HBO GO-nál komoly fagyások is előfordulnak. Ezen próbálnék javítani, de sok pénzt nem költenék a vasra. Három verzióban gondolkodok:
1. A Rysen procit eladom és veszek egy Rysen 5-öt, amiben már vega 11 van
2.Marad a proci de veszek mellé még egy 8 gigabájtos memória modult
3. Marad a cájg de kiegészítem egy olcsó dedikált VGA-val, (max 20K) amit tudja a full HD-t.
Szerintetek melyik megoldás adná a legjobb teljesítményt?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#79714) solfilo válasza mefistofeles (#79713) üzenetére


solfilo
veterán

Röhögve vinnie kéne a leírt feladatokat, nekem 2400G van, Netflix meg Youtube, nincs gond.
Haveromnak 2200G van ugyanilyen célokra, neki sincs gond, tán HBO Go-t is használnak, de erre nem esküszöm meg. (lejátszónak az MPC-HC-t használom, az UHD topik összefoglalójában linkelt verziót, megy szépen a hardveres gyorsítás, nincs akadás)

4K-t is viszik simán, szóval nálad valamilyen gond lesz. Ráadásul, ha nincs madVR, s olyan a formántum, amit tud gyorsítani, akkor a dedikált hardveres egység dolgozik az IGP-ben filmeknél, ez meg ugyanaz a Vega3-Vega8-Vega11-ben. 1-2-3 helyett inkább kérdezz be a 2200G topikjába, hogy járt e így valaki, s ha igen, mi segített neki.

A dual channel javíthat az általános teljesítményen, de főleg játékoknál volna hatása, filmeknél elég kéne legyen single channelben is simán.

AMD Ryzen 5 / 3 2***G/3***G "Raven Ridge, Picasso" (AM4)

solfilo

(#79715) gg1876


gg1876
tag

Üdv! Adott egy W10 rendszer Geforce 1030 TI VGA-val. Azt kérdezném, hogy van-e olyan beállítás ami kikapcsolja a videokártyát (ne fogyasszon, venti kikapcsoljon), de a megnyitott programok továbbra is futnak. Amikor szükség van a VGA-ra, akkor pedig pl. egérmozdításra újra elindul? Kösz.

(#79716) varmi2 válasza gg1876 (#79715) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nincs ilyen lehetőség.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#79717) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Most olvastam, hogy jövőre új élsimítást kapnak a taxik. :))

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#79718) gg1876 válasza varmi2 (#79716) üzenetére


gg1876
tag

kösz.

(#79719) Csupingo válasza gg1876 (#79718) üzenetére


Csupingo
veterán

Milyen gép ez, hogy egy 1030 20-30W-os fogyasztása is ennyire fontos? Annyira nem kell foglalkozni a dologgal, mert a videokártyák amúgy is energiatakarékos (a legalacsonyabb fogyasztású állapotukba) módba váltanak, ha nincsenek terhelve.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79720) gg1876 válasza Csupingo (#79719) üzenetére


gg1876
tag

Igazából ez egy htpc féleség lenne, amibe a 4k filmek lejátszása miatt vettem a 1030-ast, minden másra elég lett volna az integrált. Szóval SMB-n keresztül a lakás többi TV-jére osztanám a gépen tárolt filmeket, ilyenkor nem lenne szükség arra, hogy járassam a VGA kártyát, továbbá torrentezéshez sem kellene a folyamatos VGA működés.

(#79721) Csupingo válasza gg1876 (#79720) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha az adott gépen olyan dolgokat használsz, amik nem dolgoztatják a vga-t, akkor az magától a legalacsonyabb fogyasztású állapotba kapcsol. Ez gt 1030 esetén kb. 8 W. Az nem olyan sok. Más oldal szerint csak 5 W.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79722) gg1876 válasza Csupingo (#79721) üzenetére


gg1876
tag

Ez valóban nem sok, de amikor valamire nincs szükség, akkor az 5-8W is fölösleges. Gondolom nem lenne olyan bonyolult a szoftverbe beleírni egy ilyen lehetőséget. Természetesen nem az anyagi oldala érdekel. Mindenesetre köszönöm a választ. Üdv!

(#79723) solfilo válasza gg1876 (#79722) üzenetére


solfilo
veterán

Lekapcsolni nem hiszem, hogy lehetséges, a kártya adja a képet a monitornak :)
AMD-nél van valami megoldás erre, zerocore vagy mi, ha érzékeli, hogy kikapcsolt a monitor, akkor még kevesebbet eszik, de nem tudom mennyivel.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#79724) Csupingo válasza gg1876 (#79722) üzenetére


Csupingo
veterán

Volt olyan drivere az nvidia-nak, amivel le lehetett választani a vga-t, mint egy usb-s eszközt. :DDD Hibás kiadás volt, gondolom azóta sincs ilyen funkció a driverben. Elvileg lekapcsolt kijelzővel, vagy kijelző nélkül még pár W-ot csökken a fogyasztás.
Úgy rémlik, újabb win10 változatoknál már be lehet állítani, hogy melyik programnál használja az igp-t és mikor a dvga-t. De gondolom ilyenkor is megmarad a 3-6W-os fogyasztás.
Talán némelyik alaplap bios-ában be lehet állítani, hogy csak az igp-t használja. Aztán ha filmezel, akkor engedélyezed az 1030-at. Ennek viszont az a hátránya, hogy újra kell indítani a gépet.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79725) pecccccccca válasza gg1876 (#79720) üzenetére


pecccccccca
senior tag

“Szóval SMB-n keresztül a lakás többi TV-jére osztanám a gépen tárolt filmeket, ilyenkor nem lenne szükség arra, hogy járassam a VGA kártyát, továbbá torrentezéshez sem kellene a folyamatos VGA működés.”
Azért elég fura, hogy 3-5W miatt aggódsz n+1 tv-vel, torrentezés mellett. :U

Humorban nincs helye tréfának!

(#79726) gg1876 válasza pecccccccca (#79725) üzenetére


gg1876
tag

:C

(#79727) pecccccccca válasza gg1876 (#79726) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Határozottan tapsot érdemel… :K

Humorban nincs helye tréfának!

(#79728) rasotamas


rasotamas
veterán

Most cseréltem alaplapot MSI Z590 Pro Wifi-re, Gainward Phantom RTX 3070 kártyám van.
Miért van az, hogy GPU-Z és HWInfo szerint pci-e x16 1.1-en megy a kártya? Már megnéztem biosban, auto-n volt, átraktam gen3-ra.
Tudom van ott egy kis render gombocska, nem változik semmi, és rendes játék közben sem. Mi lehet még a gond :F

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#79729) Viktor77 válasza rasotamas (#79728) üzenetére


Viktor77
titán

Érintkezők tiszták? Sokszor egy alapos pucolás is segít (nálam is volt ilyen).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79730) rasotamas válasza Viktor77 (#79729) üzenetére


rasotamas
veterán

Hát, nem tudom, decemberi a kártya, a lap meg új. Nem tudom mitől lehetne koszos.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#79731) #72688384 válasza rasotamas (#79730) üzenetére


#72688384
törölt tag

és a legfrissebb gpuz-t próbáltad? illetve észreveszel lassulást? mert ha nem akkor valszeg csak visual bug és ne foglalkozz vele.

(#79732) rasotamas válasza #72688384 (#79731) üzenetére


rasotamas
veterán

Direkt frissítettem emiatt, és a hw info ugyan ezt irja. A kettő közt szerintem sokszor nincs 10% különbség, nem tudom észrevenni-e. Pár napig volt a procival másik alaplapom, előtte meg jóval gyengébb procim volt, nincs összehasonlítási alapom.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#79733) Scarletiel válasza rasotamas (#79732) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Youtube, benchmark videók. Beírod a proci+vga párosod és kiadja a videókat. Ha megközelítőleg azokat az értékeket kapod akkor jó, ha nagyon nagy a difi akkor nem.

(#79734) core i7


core i7
addikt

Sziasztok mennyi a valószínűsége ,hogy a GPU-m haldoklik?
-Mikor grafikailag terhelném a pc-m lekapcsol a gép egyes játékoknál pár perc van amelyik már el se indult most.
-Mikor újraraktam windowst elcsikozodott a kép
-Aida stabilités teszt: Csak a GPU-nál ált le ram cpu fpu nál nem

Válaszokat előre is köszi
Netalán táp lehet még vagy alaplap?

(#79735) #72688384 válasza core i7 (#79734) üzenetére


#72688384
törölt tag

ha csikozódott a kép akkor tuti h a gpu vagy a vram haldoklik.
de lehet hogy a tápod a gond, próbáld meg másik táppal és ha úgy is akkor 100% h a vga a gond.
milyen hőmérsékleteket mértél a videókártyán?

[ Szerkesztve ]

(#79736) core i7 válasza #72688384 (#79735) üzenetére


core i7
addikt

csak win10 újrarakásnál az egész kép csikos volt bejött egy olyan kép valami ilyesmi.

Így tudom illusztrálni emlékeim szerint narancssárga alapon vagy barnásárga és csikok

nem volt nagy hőfok..

(#79737) core i7


core i7
addikt

50- 70 -75 kb most ujra lefuttattam nem kapcsolt ki...

Lehet táp mert már elég régi
Feltettem kérdést mi baja a pc-m totyikba is
Még alaplapra gyanakszom

[ Szerkesztve ]

(#79738) #72688384 válasza core i7 (#79737) üzenetére


#72688384
törölt tag

a vga tipusát még mindig nem irtad le.
a videókártya hütőventillátora nem adta meg magát esetleg? pörög amikor játszol?

(#79739) rasotamas válasza Scarletiel (#79733) üzenetére


rasotamas
veterán

BIOS update megoldotta.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#79740) emre


emre
veterán

Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Olyan videokártyám van amin csak egy dvi kimenet van, de két dvi bemenetű monitort szeretnék rákötni 1680-as felbontásban. Milyen megoldást érdemes választani?
2db dvi-hdmi kábel
2db dvi-dvi kábel +1db hdmi-dvi átalakító
2db dvi-hdmi adapter, és 2db hdmi kábellel. (hdmi kábel van itthon)

Esetleg más javaslat? (sem vga-t sem monitort nem vennék másikat :DDD )

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#79741) ptesza


ptesza
senior tag

Sziasztok!

Van egy laptop és egy asztali PC. Mindkettőn van type-c csatlakozó. A laptopon biztos vagyok benne, hogy működk a type-c csatlakozón keresztül a monitor. A melóhelyen van hozzá dokkoló és akár több monitor is simán üzemel. A PC alaplaja ASUS crosshair VI hero és a VGA az Gigabyte RX-570.
Úgy néz ki lenne egy type-c csatlakozós monitor itthonra. Vennék hozzá egy type-c switchet ,hogy tudjak váltogatni a PC és laptop között.

A kérdés az lenne , hogy a PC type-c csatlakozóján lesz -e kép a monitora?

(#79742) varmi2 válasza ptesza (#79741) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az alaplapokon lévő type-c nem támogat képkimenentet. Csak usb-ként fog működni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#79743) rasotamas válasza ptesza (#79741) üzenetére


rasotamas
veterán

Más csati nincs a monitoron? Mi a pontos típusa?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#79744) ptesza válasza rasotamas (#79743) üzenetére


ptesza
senior tag

Elméletileg P2720DC. És azt nem írtam ,hogy van még egy 27" (HDMI) monitorom mellé és szeretném dualba használni.

[ Szerkesztve ]

(#79745) ptesza válasza varmi2 (#79742) üzenetére


ptesza
senior tag

Hát ezt szomorúan olvasom.

(#79746) rasotamas válasza ptesza (#79744) üzenetére


rasotamas
veterán

Az adatlap alapján van rajta egy HDMI meg egy DisplayPort is.
A HDMI monitorodat HDMI-vel, az új monitorodat pedig DisplayPort-tal kötöd az RX570-re, valamint az új monitorodat USB-C porton keresztül rákötheted a laptopodra is (vagy akár HDMI-n keresztül is ha van a laptopon).
Azért a simán működés kissé durva kifejezés, nekem van otthon egy 1440P 144Hz monitorom, ami céges laptopról:
- közvetlenül HDMI-n csak 60Hz-en megy
- USB 3.0 (nem C) dokkolóval meg csak 50-et tud HDMI-n és 60-at DP-n vagy fordítva
A dokkoló sem egy olcsó darab, Fujitsu PR8.1 típus, az ára 90-100€

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#79747) ptesza válasza rasotamas (#79746) üzenetére


ptesza
senior tag

Abban a felállásban ahol én használom, nem foglalkoztam a képfrissítéssel. Ezért nekem nem volt semmilyen problémám ezzel. (HP Zbook).
Egyre inkább hajlok egy KVM switch felé. Sokkal kényelmesebb lenne ha minden perifériám átkapcsolható lenne.

Az is tiszta, hogy a ASUS csak dísznek teszi rá a type-c csatlakozót a prémim lapjaira, ami thunderbolt nélkül fabatkát sem ér.

Köszönöm a segítséget.

(#79748) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Sziasztok!
Máshol is kérdeztem, utána ugrott be inkább ebbe a témába tartozik.
Adott egy MSI 1660S Gaming x kártya, amin az RGB-t szeretném módosítani.
MSI Dragon Centeren belül a Mystic Light-ban tudtam is, a gyári oldalról lehet letölteni.
Miután letöröltem az alkalmazást úgy tűnt elmentette a beállítást és többszöri újraindítás után is maradt a kívánt szín. Most viszont újra default rgb színváltás fut.
Mi a legegyszerűbb módja? Muszáj a programot fent hagyni?
Sima fehér színt szeretnék.

(#79749) rasotamas válasza Grave_444 (#79748) üzenetére


rasotamas
veterán

Csípőfogó ;]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#79750) Csupingo válasza Grave_444 (#79748) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem is úgy rémlik, hogy az ilyen programokat lehet törölni a beállítás után és megmaradnak a módosítások. Nem frissült közben a vga driver és az miatt állítódott vissza? (Régebben az experience-ben is lehetett állítani alap dolgokat a kártyán lévő világítással kapcsolatban.) Gondolom most is azt kéne tenned, mint eddig. Program telepít, beállít, program töröl.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.